DISPORT RAPPORT Nieuw kantoor voor Tante Pos' in Schiedam BB houdt grootscheepse oefening: .NOORD VEST VERKOOPSTER J. Bommer in Schiedam: „Bij KVP weet je nooit wat er gaat gebeuren Eerste post al in 1663 te Schiedam verkoopster leerL-verkoopster MEDEWERKSTER „Schiedam, uw telefoonsituatie is kritiek Nieuwe directeur geïnstalleerd Inventus speelt in sporthal tegen ABC '60 Judo HET VRIJE VOLK ZATERDAG 15 OKTOBER 1986 PAGINA f Watervrienden (Van een onzer verslaggevers) „Zolang de PTT In Nederland nog bezoek krijgt van b riten- landse experts behoren de posterijen niet tot de achte geble ven gebieden. Alleen in eigen land worden we niet op de juiste waarde geschat In de kantine van het nieuwe, moderne Post- en Telegraaf kantoor aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam, dat maandag voor het publiek wordt geopend, zei dit vrijdagmiddag de direc teur van het Postdistrict Rotterdam, de heer J. C. Kremer, Boksen Juniorvoetba! Doktersrliensten H. J. Reekers ll- (AD' ERTENTIE) DE JAGER (Van een onzer verslaggevers) „Nog nooit heb ik een begroting op deze wijze zien behan delen Met groot respect voor dr. A. Vondeling zei dit vrijdagavond op een bijeenkomst van de Partij van de Arbeid te Schiedam, de heer J. Bommer, die als lid van de Tweede Kamer voor de PvdA aanwezig was geweest bij de debatten, die vrijdagmorgen eindigden met de val van het kabinet-Cals. Voor een groot aantal toehoorders zette de heer X Bommer uiteen wat nu precies de aanleiding tot deze dramatische ont knoping was geweest. V erkiezingen GEVRAAGD; SPEELGOED PRINS - HOOGSTRAAT 68 MGR. NOLENSLAAN 424 - SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM enige MUSEUM-BEDIENDEN OXYGENIUM SCHIEDAM zoekt, in verband met de uitbreiding van haar mecha nische administratie, speciaal voor werkvoorberei ding, controle- en coderingswerkzaamheden een als plaatsvervangster van de huidige cheffin. Het betreft hier een volledige dagtaak waarvoor ook gehuwden in aanmerking komen. Leeftijd 30 tot 40 jaar. Vereist is ten minste M.U.L.O.-opleiding. Eigenhandig geschreven brieven worden ingewacht N.V. MAATSCHAPPIJ „OXYGK^UM" Buitenhavenweg 50, Schiedam, Tel.: 26.90.57-26.47.18 Na de jeugdkampioenschappen van Zuid-Holland, zaterdag jl. gespeeld, komen zaterdag de „grote" jongens op de mat. Dan vindt in de Sporthal Margriet de judo-interland Neder landFrankrijk plaats. Het is voor de sporthal en voor Schiedam een hele eer. dat de beste judoka's van Nederland en Frank rijk hier hun interland komen spe len, Anton Geesink is natuurlijk van de partij en het zal ons daarom niet bevreemden als da judoliefhebbers uit Schiedam en omstreken hun schreden richten naar de sporthal. Eén van de bestuursleden van de judobond zei ons zondagmorgen, na de wedstrijd van zaterdag jl., niets dan lof te hebben voor de sporthal Margriet en de mogelijkheden die deze hal biedt. „Wij troffen een hal met een accommodatie, die onze verwachtin gen verre heeft overtroffen. Wij rekenen zaterdag, als de Fransen komen, op een zelfde service," zei ons de heer De Vries. Dat is een compliment aan het adres van de heer Boimérs en zijn staf. Alvorens zaterdagavond op de mat te verschijnen worden eerst zaterdag morgen de Franse en Nederlandse judoka's op het stadhuis ontvangen. Zoals wij reeds een aantal weken geleden in deze rubriek vermeldden, gaat zondag het eerste lustrum van de zwemvereniging „De Watervrien den" gevierd worden. Watervrienden uit Delft. Enschede, Utrecht en IJmuiden zullen samen met de Schiedamse Watervrienden in de middaguren van 1 tot 5 uur do sportieve strijd aanbinden. Schiedam, dat drie jaar achtereen In de gewestelijke vierkamp de beste bleek, zal er alles aan doen om juist nu ook de beste te blijken. Er zal echter zeer sterke concur rentie zijn te verwachten van Utrecht dat met 2000 leden tot e ;n van. de grootste afdelingen van Nederland behoort. Tijdens de ochtenduren Is het de beurt aan de kleinsten om het eerste lustrumfeest te vieren. Ook dat ge beurt uiteraard in het water van het Sportfondsenbad. Tussen half negen en half elf is er van alles te beteven voor de junioren. Zo is er een luchtbeddenrace' in het ondiepe bad. Verder,, staat er een grabbelwedstrijd op het programma en ook worden er onderlinge wed strijden gehouden. Het zal voor de bestuursleden van De Watervrienden een drukke dag worden zondag. Maar dat hebben zij er best voor over. Vele ouders zullen, uiteraard op de kant, het feest mee vieren. J. C. Kremer: „PTT wordt in eigen land niet geëerd" Het Is al weer zo'n twaalf jaar ge leden, dat «U in Schiedam een boks wedstrijd konden aankondigen. Dat was nog in de tijd dat Bertus Donks een niet onverdienstelijk amateur was. Heel langzaam werd het min der met de belangstelling, mede door het feit, dat het gehalte van de wed strijden steeds minder werd. Nu er de laatste jaren een duide lijke opgang is te beleven in de boks- sport fTV is ook in Schiedam weer eens een programma samen gesteld. Wim de Haan, of beter ge zegd de vereniging „Wim de Haan", gaat maandag zo'n programma or ganiseren in Musis Sacrum. U hebt gisteren in 'het Sportkiekje van Za- mora kunnen lezen welke boksers er Dp het programma staan. Daar staan een paar goede A-partijen bij. Met de kaartverkoop gaat het uit stekend. Als het een beetje wil zit de zaal tot aan de nok vol. En dat gunnen wij Wim de Haan van harte omdat wij weten dat hU bijzonder 'aard heeft gewerkt om het allemaal voor elkaar te krijgen. Ja, Wim de Haan van nu is niet meer de Wim de Haan van een aan tal jaren geleden. Met steun van zijn vrouw was het mogelijk dat hij nu aver een goede boksschool beschikt en dat maandag, na jaren, in Schie dam weer het bekende geluid weer klinkt als de speaker zegt: „Helpers weg, eerste ronde"! Er zijn zo hier en daar junior secretarissen, die de wanhoop nabij waren in dc laatste weken. De bond had nogal lang gewacht met het indelen van verschillende elftallen. Dat hield in dat een hele boel jongens nog tegen geen bal heb ben getrapt hoewel de competitie voor hun we! ingedeelde vriendjes al een paer weken aan de gang is. Gevolg was gezeur aan het hoofd van de "jitniorleiders die er ook niet veel aan konden doen. In de weekbrief van SVDPW schrijft de juniorsecretaris van deze vereniging, de heer C. van Gend, hierover „Jongens, het is eindelijk zover. Wa rijn nu dan toch. eindelijk ingedeeld. Ik kan me indenken dat vele jongens met verlangen op de aanvangsdatum van de competitie hebben gewacht, maar hoe groot was hun teleurstel ling toen dit zo lang moest duren. Deze schuld lag heus niet bij de vereniging, daar wji ook graag had den gezien dat jullie eerder speel den.' aldus de heer Van Gend. Hü is niet de enige juniorleider die deze week eens opgelucht adem heeft, gehaald. Blijft voor ons de vraag, •anneer deze jongens zijn uitge speeld. B. VAN B. In een toespraak, gewijd aan de officiële opening van het prachtige door het architectenbureau Maas kant, Van Dommelen, Kroos en Ir. Senf ontworpen gebouw, gaf de heer Kremer een opsomming van het aantal nieuwe vestigingen, wel ke in de laatste vijf jaren door de PTT in het district Rotterdam in gebruik zijn genomen. In totaal bezit men thans zesen twintig nieuwe kantoren en kan men terugzien op zes belangrijke ver bouwingen. Naast het nieuwe ge bouw beschikt Schiedam over mo derne postkantoren in de wijk Nieuwland, aan de Dieselstraat in Schiedam-Oost en verrijst er bin nenkort een nieuw filiaal in Kethei. Verder Is er een agentschap in het oude Westen (West Frankelandse- straat en in Zuid (WUhelminaplein) „De PTT" zo constateerde de di recteur, „heeft niet stilgezeten." Hij kondigde voor de komende twee jaar de bouw van tien nieuwe kantoren aan. .JDuur? Ja, maar het is niet onze schuld. De PTT moet meegaan met de ontwikkeling en de snelle groei van de plaatsen in dit gebied. De heer Kremer maakte van de gelegenheid gebruik om zich op te stellen tegen de kritiek, welke vaak door het publiek wordt geuit. „We krijgen, als we nieuwe efficiëntere maatregelen indienen, veel kritiek. Laat men bedenken, dat de PTT niet op een eiland leeft: we kunnen er gewoon niet onderuit. Het pu bliek is altijd geneigd om van over heidsinstellingen steeds het beste en het nieuwste te eisen, maar men wil dan tevens, dat hiervoor oude prijzen worden berekend." HIJ noemde dit een merkwaardige „con tradictie." ff (Van een onzer verslaggevers „Schiedammers, uw telefoonsitua tie is meer dan kritiek!" Op de fees telijke bijeenkomst in de kantim; van het nieuwe postkantoor in de Lange Nieuwstraat te Schiedam zei dit vrijdagmiddag de heer J. Worst, vice-yoorzitter van de PTT-kamer. Er dient zo spoedig mogelijk een nieuwe telefooncentrale te worden gebouwd, want het aantal wachten den voor Schiedam bedraagt reeds 2200. De heer Worst (..ik wil geen verstoorder zijn van het feest") vroeg de directie ook de aandacht te blijven richten op de situatie in Kethei. Ook drong hij aan op meer parkeergelegenheid. Een kritische noot dus by alle feestelijke klanken en de directeur van de telefoondienst, de heer J. C. Spakler haastte zich te beamen, dat de telefoonsituatie inderdaad „een ernstige en nare zaak" is. De tele- foonnood heeft onze volle aandacht zei hij. Schertsend: En nu zult u wel zeggen, dat het jaren duurt voordat aandacht in gebouwen is omgezet, maar de eerste paal is erg snel geslagen. Meer kon de heer Spakler niet onthullen, maar vaststaat, dat men koortsachtig werkt aan de totstand koming van pïannen voor een nieu we centrale in Schiedam. In Schiedam zullen de volgende huisartsen de praktrik van hun col lega's tijdens het komende week einde waarnemen: dr. J. v. Buren, Buys Ballotstngel 7276. tel. 155050, dr. L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 268067 en dr. G. Pet. Tuinlaan 38. tel. 266898. Voor bijzondere gevallen is apo theek Van Westendorp, Parkweg 207, tel. 267674 geopend. De beatgroep The Madmen zal op zaterdag 22 oktober in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven het één jarig bestaan vieren. Aan het pro gramma zullen naast The Madmen beateroen Grut en R B-groep The Sect meewerken. (Van een onzer verslaggevers' De heer H. J. Keekers (sinds zijn 17e jaar in het PTT-bedrijf) worth de nieuwe directeur van het Post en Telegraafkantoor Schiedam. De directeur van het Postdistrict, de heer J. C. Kremer heeft de nieuwe functionaris na de feestelijke ope ning van het gebouw geïnstalleerd. De heer Reekers, die gedurende negen jaar werkzaamheden heeft verricht bij de accountantsdienst van de PTT dankte zijn superieuren voor het in hem gestelde vertrou wen. Hij noemde het kantoor een gave voor de gehele Schiedamse ge meenschap, voor het personeel en het publiek en zag voor zichzelf en zijn medewerkers een opgave om het nieuwe kantoor aan de verwachtin gen te laten beantwoorden. We moe ten met een blij gezicht een nog be tere service verlenen. II De bekende filmcriticus Jan Blokker komt dinsdag niet naar Schiedam. De door de Schiedamse Filmkring georganiseerde lezing, waarbij Blokker met behulp van films zijn visie zal geven op de filmkritiek, is verschoven naar dins dag 8 november- Deze filmavond wordt gehouden in gebouw Irene. Om kwart voor vier verrichtte, na een korte pauze, wethouder mr. M J M van Kinderen de openingscere monie. Hij moest een brief voor burgemeester Roelfsema afstempe len. Bij deze handeling werd een draadje gebroken, waarmee een fraaie foto van het nieuwe complex aan een stellage met het PTT-em- bleem was bevestigd. Aanvankelijk was een foto van het oude postkan toor aan de Tuinlaan zichtbaar; de nieuwe opname bedekte na de openingsceremonie de oude. „We zijn er trots op, aldus de wethouder, „dat na jarenlange stu die dit gebouw verrezen is. Hy be schouwde de creatie van de archi tect P. van Dommelen („wat een architect heeft te zeggen, blijkt uit zijn gebouwen") als een stuif stads- verfraailng, „waarvoor wij de PTT dankbaar zijn." Tevoren waren de hoofddirecteur van de Posterijen, de heer A. G. de Vries en het hoofd van de Cen trale Afdeling Gebouwen van de Centrale Directie der PTT, Ir. G. A. P. de Kort aan het woord ge weest. De eerste schetste de histo rie van „Tante Pos" in Schiedam en noemde het een. belangrijke dag voor de PTT en Schiedam. Hij dankte allen voor de toewijding en zorg. besteed aan het gebouw, waar voor in september 1963 na lang durige besprekingen de eerste paal werd geslagen. Ir. De Kort meende, dat hier veel goeds en vee! moois was ge maakt en geloofde, dat de PTT zich zelf kan feliciteren met de nieuwe Wethouder Van Kinderen opent het nieuwe postkantoor door een brief te stempelen. Op de foto het oude gebouw. aanwinst, waarmee een grotere ser vice aan het publiek kan worden ver leend. Het complex aan de Lange Niéuw- straat, waarin naast de PTT, de HAV-bank, de Spaarbank Anno 1820 en een afdeling van de Rijksbelas tingen zijn gevestigd, heeft een voor gevel van vijftig meter en is 62 me ter diep. Eb* zijn vier verdiepingen met een totale hoogte van 18 H m. De PTT heeft het grootste gedeel te van de begane grond, de boven de bestellerskamer gelegen verdie ping en het grootste gedeelte van de kelder in gebruik. 7,eer modern en nieuw voor Schie dam is een met twee telefooncellen, een weegschaal en zegelautomaten uitgeruste zelfbedieningsruimte, wel ke dag en nacht is geopend. Via deze glazen ruimte komt men in de zeventien meter lange en zestien meter brede hal voor het publiek, bereikbaar via twee tourniquets. Twaalf loketten stellen het PTT-per- soneel in staat" om het publiek vrij wel zonder wachttijden te helpen. Er is in het kantoor ook een afzon derlijke Rijkspostspaarbank-accom modatie. Van een onzer verslaggevers) NOORDVEST is de naam van de grootscheepse paraatheidsoefe ning, welke op woensdag 19 oktober, gevolgd door een inzetoefening, zal worden gehouden door de Dienst Bescherming Bevolking van de A-kring Zuid-IIolland-C. Ruim achthonderd manschappen, waaronder pelotons van de ver bindingsdienst, brandweer, reddingsdienst, geneeskundige dienst, verkennings- en ontsmettingsdienst, twee compagnieën van de Va rende Colonne Brandweer, havensector Schiedam, de gemeentepolitie van Rotterdam en Schiedam, de Rijkspolitie te water en Rijkswater staat zullen deelnemen aan deze oefening. .N'OORDVEST" speelt zich af in Rotterdam en Schiedam. Om haif acht begint de paraatheidsoefening bjj gebouw Irene en de brandweer kazerne te Schiedam; tegelijkertijd komt het personeel van de varende colonne brandweer en naar de kan tine van dc Veemarkt te Rotterdam en werden er eenheden afgevoerd naar de zogenaamde „kantonnemen- ten" Sporthal Margriet en gebouw De Rank te Schiedam. Het personeel van de varende co lonne brandweer gaat naar de Leuvehaven in Rotterdam in verband (Van een onzer verslaggevers! De Schiedamse basketballvereni ging Juventus speelt zondag in de sporthal Margriet de eerste compe titiewedstrijd in de landelijke districtsklasse. Het sterke team ont moet daar het Amersfoortse ABC '60. Juventus ziet de competitie met vertrouwen tegemoet. Men heeft dit jaar de coaching en training van het eerste team in handen van één per soon gegeven. De heer T, Koemans. die vroeger in het Nederlands bas ketballteam speelde en ook in het Rotterdamse Arrows uitkwam, heeft zich met de leiding van Juventus be iast. Hij oogste vee! succes als coach van het Delftse Punch en zal zeker een bijdrage leveren aan het sterke spel van de Schiedamse ver eniging, die zo snel doordrong tot de top van het Nederlandse basket bal!. De blauwwitte spelers zijn goed voorbereid en waarschijnlijk zal de harde training van de heer Koemans zondag zijn eerste vruch ten afwerpen. met het beladen van vaartuigen. Tussen half negen én half elf begint de belading van voertuigen in de magazijnen, aan de Lange Achterweg te Schiedam voor de reddingsdienst en geneeskundige dienst en in de In- sulindestraat te Rotterdam. In de r.-k. huishoudschool SL- Liduina aan de Parkweg te Schiedam wordt een opvangcentrum dienst so ciale verzorging ingericht; in de kan tine van de Veemarkt wordt de co lonne brandweer geïnstrueerd. Na de middagmaaltijd begint de inzetoefe ning. Verondersteld wordt, dat een atoombom om kwart over één is ge vallen in de polder Zestienhoven en daar tot explosie is gekomen. Vanuit de kantonnementen In Schiedam, zoals Vellevest, Kethel- straat, St. Anna Zusterstraat en Bo- terstraat, Nw. Mathenesserstraat en Hoofdstraat, de Buitenhavenweg, Doelevest en Noordvestsingel wordt het zogenaamde „potentieel" ingezet. Vanaf de Leuvehaven vertrekt de va rende colonne brandweer naar het werkterrein Maasboulevard en Voor havenkade te Schiedam; aankomst tijd twee uur. In de Willem de Zw\j- gêschool II, Van de Leeuwstraat hoek Van Hogendorpstraat te Schiedam wordt een verzamelplaats van gewon den ingericht. De oefening Wordt om half vier beëindigd. W(J zoeken Ervaring in onze branche is niet vereist. WEL VEREIST: een goed humeur, veel tact voor onze veeleisende cliënten. 's Maandags de gehele das vry Schiedams grootste en best gesorteerde verhehtingszaak. BROERSVELD 105 SCHIEDAM (Centrum) Telefoon 264)7.08. na 19.00 uur tel. 15.45.36. Duidelijk toonde hij aan, dat het ging om de door het kabinet te ne men beslissingen over de olieconces sies, de Ingrijpende wijzigingen in de onteigeningswet, de grondpoiltiek en andere progressieve maatregelen. Op scherpe wijze hekelde de heer Bommer de houding van de rechter vleugel In de Katholieke Volkspar tij. ,3ij de KVP," aldus het Twee de-Kamerlid stuiten we altijd weer op betzelfde verschijnsel, dat we ook bij de andere confessionele partijen aantreffen: de godsdienstige over tuiging, „Die denken vaak heel verschillend op geestelijk en ethisch gebied maar het draait ten slotte „altijd om de centen." Bij de KVP weet je, vervolgde de heer Bommer nooit wat er gaat ge beuren. Dat was al zo onder de heer Romme en dat is onder drs. Schmel- zer niet anders. Zo'n katholieke fractievoorzitter moet de eenheid zien te bewaren en zowel naar links als naar rechts kijken. Dat laatste kon altijd door het kritiek leveren op de socialistische ministers van Finan ciën. Het was een voortdurend „zuigen," steeds maar dwars zitten en op het kritieke moment weer te rugtrekken. De rechtervleugel van de KVP is altijd sterker geweest en men is dan ook niet van harte begonnen aan de samenwerking met de PvdA. Maar mén kon na het debat over de re clame in de televisie met de VVD, nu anderhalf jaar geleden, niet an ders. De PvdA hoopt men er straks niet meer bij te hebben. In zijn betoog herinnerde de heer Bommer aan de WD-motie, die het regeringsbeleid scherp afkeurde. „Deze motie plaatste drs. Schmelzer voor grote moeilijkheden, want als die motie in stemming zou zijn ge bracht, zou een gedeelte van de KVP-fractie hebben voorgestemd 'n groot deel zou hebben tegenge stemd. Dat zou een nog grotere split sing hebben teweeggebracht. Drs. Schmelzer moest de eenheid hand haven. Daarom vroeg hij om schor sing en stelde hij ten slotte een mo tie samen, welke het er niet zo dik bovenop legde als de WD-motie." Knap noemde de heer Bommer de toespraak van PvdA-fractlevoorzitter Nederhorst. „Deze stelde heel scherp het eigenlijke geschilpunt." Wat er nu gaat gebeuren? Waar schijnlijk kamerontbinding en nieu we verkiezingen "Wie breekt betaalt. Laat Schmelzer de rest maar op knappen." Ten slotte constateerde de heer Bommer, dat de Partij van de Ar beid wel eens erger dingen had meegemaakt dan deze crisis. Wel licht maakte hij zich tot tolk van vele partijgenoten door te zeggen, dat er sprake is van een bevrijdend gevoel. In dit verband ziet de heer Bommer het in november te Rotter dam te houden partijcongres al® een „gebeurtenis." Hij herinnerde aan de discussies van de laatste tijd, waarbij de jeugd zo'n grote rol speelt en noemde dit een goed teken voor de partij. „We hebben," zei hij ten slotte „een nieuw programma, een nieuwe lijstaanvoerder en we zijn bevrijd van Inellende handen." DE EERSTE postale dienst in Schiedam dateert van 1663. Dit blijkt utt het historische overzicht, dat de hoofddirecteur van de pos terijen de heer A. G. de Vries gaf in zijn toespraak, gewijd aan de opening van het nieuwe PTT- kantoor. In 1663 was Matthljs Kool collecteur van de post, IN 1725 kwam er een generaal kan toor, waaruit de verhouding tot de Rotterdamse postmeester blijkt. Er gingen brieven naar Rotterdam en tèrug en er ging vanuit Schie dam via de Maasstad ook post naar Engeland. IN 1759 ging men In Schiedam pos tiljons uniformeren, die in drie kwartier de afstand tussen Schie dam en Vlaardingen aflegden. Normaal deed men hier een uur over. maar Tante Pos deed het vlugger. De posterijen waren tussen 1663 en 1861 achtereenvolgens ge- vestig din gebouwen aan de Hoog straat, Dam, Schie en Dam. In 1861 werd het Blauwhuis in de Plantage betrokken en in. 1907 een gebouw aan de Gerrit Verboon- straat. IN 1933 begon men met de bouw van een nieuw kantoor: het thans ver ouderde complex aan de Tuinlaan. dat in 1936 werd geopend en na dertig jaar trouwe dienst wordt vervangen. Dit was noodzakelijk. Het loketverkeer Is de laatste ja ren twee tot drie keer zo groot ge worden. het aantal poststukken verdubbelde. HET AANTAL personeelsleden steeg van 75 tot 125 en deze ontwikke ling noopte de PTT te gaan onder handelen met de HAV-bank. De directie van dit concern wilde ech ter zelf uitbreiden en besloot het nieuwe kantoor te bouwen. Straks wordt het oude PTT-kantoor af gebroken en bouwt men een nieuw stukje HAV-bank aan het huidige complex. r i Bij het Stedeiyk Museum te Schiedam kunnen op korte termijn worden geplaatst. De werkzaamheden zullen o.m. be staan uit het houden van toezicht in de expositie zalen, het verrichten van lichte schoorumaakwerh- zaamheden, het assisteren bij de inrichting van ten toonstellingen e.d. Voor deze functie is enige handvaardigheid in tim mer- en schilderwerk gewenst en tact om met bezoe kers te kunnen omgaan vereist. Salaris voor 23-jarigen en ouderen ƒ583,11 tot 655,51 per maand. Voor afwisselende diensten, op zaterdagen en zondagen, wordt een toeslag van 30": gegeven. A.O.W.-premie komt voor rekening van de gemeente Kindertoeslag volgens Rijksregeling, vakantietoeslag 6% per jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties dienen binnen 14 dagen na verschijning van deze advertentie Se worden ingezonden aan de directeur van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, alhier. bij: Kapsalon Hélêne de salon voot de betere PERMANENT Stroomloos, voor leder haar ge schikt, 7.50. Héléne Uède permanent, de meest Ideale na tuurlijke permanent 10. Gratlt halen en brengen per luxe auto j voor permanent. Kapsalon Héiè- oe. Rembrandtlaan 22. Schie- 1 dam. tel. 267170. 1 reductie op «deze advertentie. Voor uw PASFOTO'S natuurlijk naar fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam. In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar, '.lonopoie Theater te Schiedam vraagt voor direct een OUVREUSE. Aanmelden aan het theater: Appelmarkt, hoek Hoogstraat, tel. (0101-268808. Voor fontei) in telefonisch opgegeven advertenties kunnen wij geen enkele verantwoording aanvaar den.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1