HBSS blijft op goede weg Hoe de bal rolde in Schiedam Tweede zege van Service Vijftienjarige crosser P. Lissenburg ploegt virtuoos door modder TSF blijft met 9-1 de baas over Barend recht Twee Vlaardingers gewipt in judo-finales r 1 GARAGE LANDMAN I i D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE I 1 I Margriethal is uitkomst voor handballers Auto gestolen HVC-supporter ramt auto RETT^ slipt tegen auto Excelsiors zege komt met vechtpartij Automatenkraker gisteren gepakt Tafeltennis - onder invloed - Agent ziet jongens fiets in water gooien Burgerlijke Stand Esperanto-agenclo DAMNIEUWS Weer twee inbraken AUTO IN BRAND PPSCGroote Lindt 23 GSS—VVOR 1—8 Doelpunt Gelykmaker HET VRIJE VOLK MAANDAG 24 OKTOBER 1988 PAGINA t PPSC niet op dreef tegen Groote Lindt (Van onze sportredactie) Het opvallendst bij de zaterdagvoetballers was wel de nederlaar van PPSC op eigen veld tegen Groote Llndt. Met 3—2 beten de Schiedammers in het zand. HBSS blijft op de goede weg. Met een nipte 1—0 zege, bleef het de baas over Unicum. GTB kwam zowaar tot een zege. Tegen Smitshoek werd het een 4—3-einduitslag in het voordeel van de Schiedammers. GSS zit duidelijk in de hoek waar de slagen vallen. Nu leed het weer een verpletterende 8I-neder- laag tegen VVOR. HBSS heeft tegen Unicum lang de supporters In het onzekere gelaten of het opnieuw de volle winst zou worden. Het is een goed duel geworden met aan belde kanten goed voetbal. Er werd in een hoog tempo gespeeld en ook het plaatsen was zowel bij Unicum als bij HBSS goed, In de eerste helft heeft doelman V-n Heest een paar keer zijn ploeg gered voor een tegendoelpunt. In de tweede helft zagen de toeschouwers hetzelfde spelbeeld. Daal Droge schoot een keer tegen de lat, maar over het algemeen genomen bleven de defensies meester van de situatie. Vijf minuten, voor het einde echter moest de Unicum-defensie het hoofd huigen op een inzet van Schop, die uit een pass van de ingevallen Boen der, kon doelpunten. PPSC heeft het op eigen veld te gen Groote landt niet best gedaan. Met 32 viel de score uit in het voordeel van de bezoekers. Met de rust keken de Schiedam mers al tegen een 2O-achterstand •an. In de derde minuut viel het eerste doelpunt voor Groote Lindt door een foutje van de Schiedamse doelman. Bij Groote Lindt moest men het hebben van verre trappen en van de beide vleugelspelers die over een goed schot beschikten. Bi.j PPSC hield men het spel te kort. Kort voor de rust viel doelpunt nummer twee van Groote Llndt. Ook In de tweede helft vonden de gasten het eerst het doel, daarmede de stand op 0—3 brengend. Toen schrok PPSC wakker, want het begon feller aan het spel deel te nemen. Dat resulteerde in twee doelpunten. Eén van de voet van (Van onze sportredactie) De hevige regenval -van de laatste dagen had de handbalvelden dusda nig aangetast, dat de competitielei ding moest besluiten het volledige programma af te gelasten. Gelukkig heeft de competitie zich in het begin van het seizoen goed laten afwerken. Op dit moment hebben alle Schie damse teams de helft van hun wed strijden reeds gespeeld. Voorgaande jaren was dat wel eens anders. Dan moesten in de maand juli nog de restanten worden afgewerkt. Zaterdag 5 november gaat de zaal handbal-competitie van start. Voor het eerst zal het mogelijk zijn voor de Schiedamse teams,- om hun thuis wedstrijden in eigen home te spelen. De Margriethal is een goece oplos sing voor de handballers, die nu niet meer iedere zondag naar Botterdam behoeven te trekken om hun wed strijden te spelen. (Van een onzer verslaggevers) Wie zijn auto slechts enkele minu ten niet afgesloten en met het con tactsleuteltje in het dashboard ach terlaat, loopt grote kans, dat zijn wagen even later verdwenen is. Het overkwam zaterdagavond de 21-jari- ge sloper, A. van S. uit Schiedam, die ziin auto. een rode Volvo met een wit dak, kenteken XT-67-89, op de Grote Markt neerzette. Drie minuten later was de auto tot zijn verbazing verdwenen en moest hij aangifte gaan doen bij de politie. De Delftae politie heeft gisteravond aangehouden de 19-jarige B. M., die vrijdagmorgen vroeg met een steen de automaat aan de Lindelaan zou hebben ingeslagen. De jongeman be vindt zich nog in verzekerde bewa ring. (Van onze sportredactie) Heracles—SVV 3—0 Hermes DVS—HVC 1—1 Unicum—HBSS 0—1 PPSC—Groote Lindt 2—3 GSS—VVOR 1—8 Smitshoek—GTB34 Alle overige wedstrijden konden door de slechte gesteldheid van de velden geen doorgang vinden. Van Harmeien en kort voor het ein de deponeerde Teeuw nummer twee in het doel. Jammer, dat de Schie dammers hun offensief niet iets eer der hebben ingezet, wellicht was het resultaat dan nog beter geweest. Een geruststelling vóór PPSC is, dat concurrent Schevenlngen heeft ver- loren. Hierdoor is de schade voor PPSC niét al te groot uitgevallen. Het ziet er voor GSS niet best uit Wij vrezen, nu de competitie bijna op de helft ij, het ergste voor de Schiedammers, Nu werd met grote cijfers van WOB verloren, Het was bar slecht wat de Schie dammers op de grasmat lieten zien. Met de regelmaat van een klok tilde VVOR de score naar een hoger plan. Bij een 4O-stand voor VVOR moch ten de Schiedammers een strafschop nemen. Hiermee werd de ruststand 14, In de tweede helft kwamen daar nog vier doelpunten bij, Deze werden alle op het conto van de be zoekers geschreven. SmitshoekGTB 3—4 Een op een paar plaatsen veran derde Schiedamse ploeg en het ge not van een trainer (Joop Meerwijk) hebben de Schiedammers blijkbaar zoveel moed gegeven, dat zowaar werd gewonnen van een Smitshoek wat bijna niet te kloppen ia geweest In voorgaande wedstrijden. Het werd een goede wedstrijd, waarin de Schiedammers bijna de gehele speeltijd het beste van het spei hadden. Reeds na een minuut was het echter 1—0 voor Smitshoek, Liet men in voorgaande wedstrijd hierna meteen het hoofd „halfstok" hangen, nu niet. Via Schenk werd het een l1-ruststand. In de tweede helft heeft GTB zijn slag geslagen. Udo zorgde voor 1—2, waarna Smits hoek nog even terugsloeg met een doelpunt. GTB bleef echter fel door gaan, waarna Sands en Schenk de score naar 24 tilden. Dat Smits hoek er nog 34 van maakte, kon de pret niet drukken. GTB gaf de winst niet meer uit handen. (Van onze sportredactie) De tweede wedstrijd in de nieuwe competitie heeft voor Service I een 73-overwtnning opgeleverd. Tegen stander was het tweede team van Belcrum uit Breda. In een op een redelijk peil staande ontmoeting bereikten da Schiedamse tafeltennissers a! spoedig een pretti ge 4—l-voorsprong, welke daarna eigenlijk niet meer in gevaar is ge weest. Het leeuwenaandeel van de winstscore kwam van het bat van Nico van Slobbe, die drie maal ze gevierde en dus in de twee gespeel de wedstrijden nog ongeslagen is. Hans Kreiseher schreef twee over winningen op zijn naam. Hij verloor alleen van Joosen. Deze Balcramspe- ler won ook van Service-aanvoer der Dick Boer, die zich dit keer met één zege tevreden moest stellen. Met 3 punten uit 2 wedstrijden heeft Service een uitstekende start gehad in de landelijke overgangsklas se. Zaterdag komt het team echter voor een zware vuurproef ata in Gouda aangetreden gaat worden te gen Vriendenschaar dat over een zeer sterke formatie beschikt. Uitslagen van andere Service teams; 21 Up 2—Service 2 7—3; Ser vice 3—Germinal 6 9—1; Service 4 Cebeeo 2 10—0; Diveko 5Service 5 28; Service 6Atlantic 5—5; N.S. 3—Service 7 1—9; Service 8 Meeuwenplaata 3 010: Feljenoord 4—Service 9 4—6. i» (Van onze sportredactie) De snotorcrosses van de Crossclub Schiedam, zondag verreden op het paredurs in de 's Gravenlandsepoiders, zijn complete modderbal- ietten geworden maar niettemin aantrekkelijk voor de ongeveer ze venhonderd toeschouwers die hiervoor een nat pak overhadden. Vooral de zware motoren zakten hier «t daar tot de wieUiaven in de modderbrij waaruit vrijwel het ge hele parcours bestond. Heel wat be rijders kwamen ten val zonder hierbij maar enig letsel op te lopen, In het meest spectaculaire onder deel (250 tot 500 cc) toonde J. Mui der uit Gouda zich heer en meester van het parcours door beide manches op zijn naam te brengen. In de race voor 50-cc-motoren weerde vooral Kenny Damme 'ploeg Favoriet) zich geducht waarmee hij een twee-man chezege uit de modder sleepte. (Van een onzer verslaggevers) Een supporter van het Amersfoort- sc HVC, dat zondag op bezoek was bh Hermes-DVS in Schiedam heeft het gelijke spel van die club kenne lijk willen vieren of zijn ergernis over het vertlestpunt willen vergeten door veel sterke drank te gebruiken. In leder geval is de man. de 24-ja- rlge H. P. uit Amersfoort, gister avond met zijn bromfiets slingerend over de Grote Markt, een voor het verkeer afgesloten straat ingereden. Van de andere kant naderde een auto, waarvan de bestuurder zijn wa gen wijselijk langs de kant zette. Het mocht niet baten. Slingerend vervolgde de bromfietser rijn weg en reed pardoes tegen de stilstaan de auto op. Voordat de eigenaar van de beschadigde wagen Iets kon on dernemen, reed de beschonken man weer weg. Hij kwam niet ver, op het Stations plein reed een surveillancewagen van de inmiddels gewaarschuwde po litie de bromfietser klem en bracht hem over naar het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat. Opwindend was het rijden van de 15-jarige Peter Lissenburg uit Schie dam wiens stuurkunst en moed in het onderdeel, standaardbrommers, de basis legden voor een fraaie over winning, Op de smalste stroken van het parcours wist h(j zijn tegenstan ders voorbjj te komen en in beide manches als eerste te eindigen. Onder leiding van de ervaren crosser Cohen, kan uit deze jongeman een cross rijder van formaat groeien. Zware klasse: 1 J. Mulder, Gouda; 2 J. Bijtenhoorn, R'dam; 3 H. van de Heuvel. Krimpen a.d. IJssel; 4 R. van Eden-Peterman, Bleiswijk; 5 W. Nleuwveld, Gouda. 80 cc klasse: 1 H. Dzmuie, Schie dam; 2 J. van de Arend, Bleiswijk; 3 A. de Rooij, Schiedam; 4 J. Steen man, Voorburg: 5 P. de Jong, Bleis wijk; 6 C. van Helder, Moerkapelie; 7 G. Asmus, Schiedam; 8 N. van Dijk Bleiswijk; 9 F. Fruyterie, Den Haag. Standaardbrommers: 1 P. Lissen - 10 K. de Jong, Bleiswijk. berg, Schiedam; 2 K. de Jong, Bleis wijk; 3 J. Grieks, Schiedam; 4 P. Ammerwa, Bleiswijk; 5 H. Stolk, Schiedam; 6 H. Karreman, Bleiswijk (Van een onzer verslaggevers) Twee Rotterdamse jongens van veertien jaar zijn zondag aangehou den door de Schiedamse politie, om dat zij op de Lange Haven zomaar een flets uit een rek haalden en in het water gooiden. Een toevallig passerende politie agent zag het gebeuren. De jongens pakte de fiets, liepen ermee naar de waterkant en gooiden het voer tuig het water in. Even later ston den zij oog in oog met de agent en de eigenaar van de fiets. Zij moesten het rijwiel weer uit het water halen. Op het politiebureau werd hun later danig de les gelezen. De rijders in de 50-ee-klaase leven zich uit in de modder. Geboren: Elzelina M d v J A Groe nendijk en M T Clemens; Raymond P z v P E M Barkmeyer en E K Schipper; Eric R z v s i Goedel en F Hazebroek; Elisabeth C M d v M J Windhorst en M M van Gelderen, Grace E d v E R Blanken en E C Milar; Theodorus J z v C J M Janse en 3 w van der Helm. Overleden J W A Naring 70 jr wed van Hoek; B N Goudswaard 36 jr echtge van Klein; P van Es 9 mnd. G Rutteman 61 jr wed. Heinrichs: A van der Hul 69 jr echtge Bedeaus; E Govaert 70 jr echtge van Benne- kom; B C A Ruts 63 jr. Merkredon. la 26an de oktobro klubvespero. Paroikaskado ce kino v. Gink, Ploegstraat 19. Pripensu nian interkonsenton. Fortuna behaalt met moeite gelijk spel Fortuna VI. heeft ondervonden, dat een kat in 't nauw rare spron gen kan doen. Zij het met de grootste moeite hebben de Vlaardingers namelijk in Overijssels hoofdstad een 1I-puntenverdeling bevoch ten op een zeer fel op winst spelend Zwolse Boys. Doordat de Boys vrij hard speelden, kon de ploeg van Fortuna zijn normale spel niet ontplooien. Al met al hebben de circa 1500 voetballiefhebbers weinig aantrek kelijk voetbal te zien gekregen op het Zwolse sportpark, waar de bezoekers in de eerste speelhelft met technisch beter spel een licht veldoverwicht veroverden.. De voorhoede van. Fortuna liep echter herhaaldelijk in de knap door de Boys-defensie opgezette bui- tenspelva). Met nsme Kruit en Fre- riks tippelden hierin. Toch namen de bezoeker» na 10 minute- spelen dc leiding, toen men een Indirecte vrije trap kreeg te nemen binnen het strafschopgebied. Frilleman plaastie het Ieder afgeme ten naar de vrijstaande Kruit, die op zijn beurt onhoudbaar langs doel man Mulder kogelde (0—1). Fortuna bleef sterker, doch we tekenen hierbij aan, dat de uitval len van de Boys gevaarlijker waren. De combinaties van de ploeg van Fortuna werden te ver doorgevoerd. De soms zeer hard spelende Zwolse achterhoede, waarin Jan de Vries en Henk Overmars excelleerden, grepen steeds resoluut in wanneer de tilp-tak spelende voorhoede van de Vlaardingers op de Zwolse veste afkwam. B uiten,speldoelpunt We noteerden in de 21ste minuut (Van onze sportredactie) Na vier wedstrijden gespeeld te hebben in de competitie van de RDB, heeft de Schiedamse Damclub (DCS) slechts twee punten behaald. Ging de ejrste wedstrijd, tegen Maeslandtjluys, schandelijk verloren met 416, de andere drie wedstrij den tot nu toe gespeeld verliepen heel wat gunstiger. Het zat DCS ech ter niet mee. De tweede wedstrijd, tegen koplo per VDV uit Vlaardingen ging met 137 verloren, hoewel onze stadge noten kans hadden op winst en ze-, ker gelijk spel. Tegen DOS, Rozen burg leek het of DCS direct naar winst zou lopen. Na met 6-—2 voor gestaan te hebben, ging de wedstrijd toch nog wat onfortuinlijk met 12—8 verloren voor de Schiedamse Dam club. Doch DCS liet het hier niet bij zit ten en donderdag trok het dan ook vol goede moed en strijdlust naar Charlois te Rotterdam. Daar aange komen bleek Den Boer maar over negen spelers te beschikken. We be gonnen dus ai met een achterstand (2—0). Ook dit kon de Schiedam mers echter niet deprimeren. Na anderhalf uur spelen bracht J. C. Onink aan bord 2 de stand weer gelijk (2—2). Direct hierna volgde een doorstoot voor DCS. Overwinnin gen van J. de Wilde en M. den Flou ting en remises van B. Quist en C, Korpel (beiden invallers) brachten de stand op 8—4. Een half uur later, kwam Charlois echter weer op gelij ke voet met Schiedam (88). De spanning steeg nu ten top. Voor Schiedam waren nog bezig aan bord 1 C. den Boer en aan bord 7 C. W. Sleeuwenhoek. Deze spelers waren echter niet meer te zie-* door de vele omstanders, die zich rond beide borden hadden geschaard. Door een fout van zijn tegenstan der kon Sleeuwenhoek uit een iets mindere stelling de winst naar zich en naar Schiedam trekken (8—10), Nu moest alleen Den Boer nog uit spelen. Alle toeschouwers schaarden zich rondom bord 1- Beide spelers verkeerden in hevige tijdnood. Den Boer had een veel betere stelling op gebouwd en het zag er dus gunstig uit voor DCS. De Charlols-speler moest echter winnen om nog een ge lijk spel voor zijn club te halen. De jeugdige eerste-bord-speler van Schiedam gaf echter niet toe en maakte geen fouten. Hij won ver diend na een sterke party (8—12). Opgelucht verlieten de Schiedam mers het kletne en benauwde iokaal van de damvereniging Charlois, De eerste punten waren binnen. Het tweede team van de Barendrechtse Tafeltennis Club heeft weinig plezier beleefd aan de uitwedstrijd, die het In de tweede competltieweek tegen TSF I moest spelen. BTTC 2 was evenals dë Schiedammers met een overwinning gestart, doch moest reeds nu de eerste verliespunten aocepteren. En nog wel duidelijk ook; met 91 bleven Wittop Koning c.s. baas in eigen huis. aan niet de enkele zege toevoegen die nodig wa, voor een eindoverwinning (5—5). TSF 3 won de uitwedstrijd tegen RN 1 met 6—4 en boekte dus zijn tweede overwinning. Het redden van de eer kwam op de rekening van mevr. v. d. Ree- Munters, die John Scltilperoord met 18—21, 18—21 van de tafel deed gaan. Van de overige negen partyen ken merkte er zich slechts één door span ning: die tussen Paul de Looze en H. Weltering (BTTC). Slechts met de grootst mogelijke inspanning wist de TSF'er deze wedstrijd te winnen (21—17, 13—21, 23—21), er daarmee voor zorgend dat zijn ongeslagen re cord in het eerste team nog gehand haafd bleef. Eenzelfde resultaat boekte tot nu toe trouwens Huug Wittop Koning. Ook de overige TSF-teams boekten opnieuw goede resultaten, zij het, dat het tweede team door een gelijk spe) tegen Sunlight 1 het eerstt verlies- punt moest incasseren. Jan Bouwer en Don Nuis lieten elk twee punten voor enkelspel-zege» en samen één voor het gewonnen dubbelspel note ren; helaas kon Fred Jorrltsma daar- nog een buitenspeldoelpunt van Kruit en een lage schuiver van Verweel. die door de Zwolse doelman Mulder op knappe wijze werd gestopt. Aan de overkant moest doelman Ekke- lenboom enkele malen handelend optreden bij acties van de actieve Sietze de Vries en Witzand. De laat ste moest vlak voor de rast het veld ruimen met een blessure voor Borman. In de 44ste minuut had Verweel bepaald pech toen hij na een fraaie solo tegen de paal knalde. In de tweede speelhelft beging Fortuna de fout door van meet af het accent op de verdediging te leg gen. De als leeuwen vechtende Boys namen nu volledig het initia tief. Zo kon het gebeuren, dat aan voerder Joppe en de zijnen werk te over aan de winkei kregen. Na 8 minuten spelen ontstond de gelijkmaker. Vanaf de linkervleugel kogelde Lafallle keihard In en zo kon het gebeuren, dat de bat via het lichaam van aanvoerder Joppe langs de onthutste doelman Ekkelen- boom vloog (11). De spanning steeg hierna ten top. .Beide partijen streden verwoed voor tiet winnende doelpunt. Met name de Boys kwamen herhaaldelijk ge vaarlijk voor de Vlaardlngse veste. Doelman Ekkelenboom had In de 17de minuut het geluk mee toen hij een bal van de Zwollenaar Lafallle ten dele stopte en het leder via de paal naast ging, Nadien kreeg de Fortuna - achterhoede meer hache lijke situaties te verwerken. Ook de voorhoede van Fortuna trachtte tussentijds tot een treffer te komen. De veel tekort spelende Vlaardingers kregen evenwel geen schijn van kans tegen de geestdrif tige Zwoise achterhoede, die fel op winst bleef spelen. De stand bieef 1—1, een uitslag waarmee Fortuna dik tevreden was. Resumerend; van goed voetbal was sporadisch sprake op het Zwoise sportpark waar dit seizoen ongetwij feld nog meer koplopers zulien sneu velen, Het keihard onberekenbare spel van de Boys zal een geduchte handicap vormen voor technisch goed spelende ploegen! Op 't kruispunt Diepenbrocksfcraat Messchaertplein te Vlaardingen vond zondagmiddag een aanrijding plaats tussen een RET-bus en een auto. De buschauffeur remde af, om de auto voorrang te verlenen, maar slipte pp het natte wegdek Be auto werd ernstig beschadigd, niemand werd gewond. In het afgelopen weekeinde is in Vlaardingen weer op twe® plaatsen ingebroken en wel in een hui» in de Verheijstraat en in de bouwkeet van Elementura in Holy. In beide geval len wordt niets vermist. Op de Mr, Kesperweg te Vlaardin gen raakte zondagavond een uit Eindhoven afkomstige auto in brand. Een pompbediende van het EVAG- servicest&tian was er gauw bij met een schuimblusser en wist het vuur onder de motorkap te doven. De schade bleef beperkt tot de bedra dingen. De brandweer hoefde geen dienst te doen. Aan d<4 zondag in Roermond ge houden Nederlandse judokampiocn- schapptn/voor aspiranten (15, 16 c« 17 jaar) (en junioren (18, 19 en 29 jaar) de$en vier judoka's van de Vlaardlngse sportsohool Van Gorsel m' Twoe weken geleden zijn deze judoka's kampioen van Zuid-Holland geworden en nu moesten zij hun district (vijf in Nederland) vertegen woordigen. Een titel zat er eehter niet in. Gerard Vroegh is het dichtst bij een titel geweest. In de finale stond hij tegen de zoon van een judoleraar uit Amersfoort Huib Boersma. Deze Boersma, vorig jaar Europees kam pioen is een bekwaam judoka. Niet temin deelde Gerard In de eerste 9'j minuut van deze 10 minuten duren de finale de lakens uit. Reeds na een halve minuut maakte Vroegh een bijna waza ari (half punt)Het was overigens een spectaculaire partij, die zich zeker voor 6 minuten op de grond afspeelde, Gerard heeft zijn tegenstander zelfs in een houdgreep gehad. Tot een halve minuut voor het einde was Gerard winnaar, maar toen kwam de laatste aanval van Boersma met een O soto gari (eerste beenworp) en Gerard die hier niet op bedacht was had niet genoeg ver zet en viel. Een fraaie tweede plaats. De andere finalist van het viertal was Frans Hoogendijk. Ook hij heeft zijn 10 minuten durende finale go- heel uitgestaan, maar verloor op be slissing scheidsrechters. Hij is niet zo dicht bij een titel geweest als Gerard, omdat hij reeds na 4 minu ten op b\jna een half punt achter kwam te staan. Zijn tegenstander E. Zeek uit A'dam verdedigde zich toen met kracht en Frans miste de rou tine om door deze verdediging heen te komen. Frans maakte een dappe re partij, snaar kon de zwakke plek ken in de stijl van tegenstander niet benutten. Kees Senten, die zijn eerste par il j had gewonnen op beslissing van de scheidsrechters, kwam In de hal ve finale tegen v. Noorden uit Apel doorn. In deze partij kreeg Kees reeds na een halve minuut een Uohl mat» (10e heupworp) tegen, die toch wel een bijna half punt was. De ver dere partij echler was Kees in dc meerderheid en maakte zelfs een bij na wza ari met een Kata Guruma (achouderrad). Van de twee hulp- scheidsrechters wees na afloop 1 Kees aan als winnaar, de andere v. Noorden. De hoofdscheldsrechtcr wees daarna v. Noorden aan. Jan van Daalen kwam in zijn eerste partij tegen J. Hoeyen uit Utrecht. In een gelijkopgaanóe wed strijd kwam Jan een maal op de grond ia het voordeel, maar hij kon de Utrechter niet houden. Ook hier was het verschil zo klein: dat de ene huipsc he idsrec h ter hem en de ande re Hoeven als winnaar aanwees. Ook hier wees de boofdscheldsrech ter de ander aan. MAASSLUIS Het eerste elftal van Excelsior heeft op het bezoeken de Rljnsburgse Boy» de volle winst weten te boeken door een verdien de 8O-overwinning, Het was een sportieve ontmoeting tot enige minuten voor het einde toen de doelman van de gasten, die werd aangevallen, meende zijn tegenstan der met de vuisten te moeten be werken. De bal rolde verder en werd in het doei geschoten, doch de scheids rechter kende het doelpunt niet toe. De schefdsrechtcrsbal, die hij ver volgens gaf, rolde achter de doellijn en daarmee was de wedstrijd afgelo pen. Na afioop raakte ook nog enige heethoofdige supporters in een hand gemeen, doch het Excelsior-bestuur wist erger te voorkomen. In dc eerste helft was het spel. vertoond door beide partijen het aanzien waard. Men gaf elkander niets toe. In de 29ste minuut wist de vlugge Wezemer door te breken, waardoor hy linksbuiten Cor Witsen- burg in de gelegenheid stelde doel man Briebergen, via de binnenkant van da paal te passeren (10). Met deze stand ging de rast in en het bleek al spoedig dat beide «fal len het spel van voor de rugt» niet konden evenaren. In de 41ste minuut wist Excelsior zich volkomen veilig te stellen door een fraai doelpunt, ontstaan na slecht wegwerken in de Boys-verde diging Midvoor Van Beunineen was da maker. In het Britse deel van de Noord zee is opnieuw een i.ardgasvondst gedaan. De Amerikaanse maatschap pij Amoseas zegt een bron te hebben aangeboord die meer dan 283.000 kubieke meter gas per dag kan leveren. NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266233 en 265607

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1