Wereldspaardag 1966: Kalender, boekje en lepeltje PSP'sters stellen vragen W&s BB-oefenins: met in strnd met werkli WALDO N.V. Brandje aan Molslaan Beroemdste zeesleper gaat naar de sloper BELANGWEKKEND WERK VAN EXPOSANTEN IN STEDELIJK Voor poging tot diefstal eis een jaar Vlaardinger krijgt gelijk: gemeente moet betalen Automobielbedrijf Giiroën-ageni Kunstschilder - onder invloed - klem gereden Jongetje tegen bromfiets Groot ertsselxip in Rotterdam Qiauf f eur wordt plotseling onwel Inboedel vernietigd ÏSGHIEDAMSEj ZAAIERTJESI 5 Verbroken verloving was aanleiding tot steekpartij Kethel Burgerlijke Stand Leerrijke reeksen in Prentenkabinet 'ÊsM Getuigen gevraagd van aanrijding WISSELKOERSEN EMOTIES Ingebroken aan Heemraadssingel HET VRIJE VOLK WOENSDAG 26 OKTOBER 1968 PAGIHA (Van een. onzer verslaggevers) „Mijnheer Tombola was een heel rijk man. Dat was hij ge worden doordat hij zijn leven lang altijd hard had gewerkt en van zijn verdiende geld steeds zoveel mogelijk had gespaard..." Zo begint het door Tom Lindeijer geschreven boekje „Mijnheer Tombola en de bloemen", dat deze week in het kader van de op vrijdag 28 oktober te houden Wereldspaardag 1966 met bijbehorende bloemenplaatjes wordt verspreid onder de leerlingen van de lagere klassen op de lagere scholen. (ADVERTENTIE) BEKENDMAKING Niet commercieel (ADVERTENT1E) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153S55 Verrassend Ondoenlijk J. D. Holtkamp:Sparen dient en Het boekje wordt geschonken door de Spaarbank Anno 1820; voor de leerlingen van de drie hoogste klas sen zijn er mooie gekleurde plaat jes met beelden van de vaderland se geschiedenis. Rectificatie. GEMEENTE SCHIEDAM Grenswijziging) De Burgemeester maakt ter vol doening aan liet bepaalde In art. 181 van de Gemeentewet bekend, dat vanaf 26 oktober 1966 gedurende 2 weken het ontwerp van een wet met bijbehorende stukken tot wijzi ging van de grens tussen de gemeente Schiedam en de gemeente Vlaar- dingen ter Gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken. Oude Kerkhof 17) voor een ieder ter inzage is neder- gelegd. Binnen een maand na de dag waar op het ontwerp ter inzage is neder- gelegd, kan een ieder tegen het ontwerp schriftelijk bij het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland bezwaren in brengen. Schiedam, 25 oktober 1966. De burgemeester voornoemd, H. ROELFSEMA. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van zaterdag op zon dag werd op de Meeuwensingel in Schiedam (Kethel) de negentienjari ge bijrijder W. X. uit Rotterdam door enkele mannen aangevallen en neergestoken. Met een steekwond in de borst en een snijwond in de rech terarm ging N. naar het gemeente ziekenhuis. „Van de twee aanvallers ontbreekt nog elk spoor," luidde de laatste zin van het bericht hierover in onze krant op maandag 24 okto ber. De betrokkenen bij de steekpartij hefc slachtoffer en zijn 23-jarige vriend, eveneens Rotterdammer, verzochten ons enige aanvulling op het politiebericht te verstrekken. Uit de gegevens, die de Schiedamse po litie gaf, viel over de aanleiding tot de twist niets af te leiden. De kop boven het bericht vermeldde dan ook de opmerking „na ruzie?" De toedracht lag in de verbroken verloving van de 23-jarige vriend van N. Deze wilde zijn ex-verloofde bena deren over enkele kwesties, uitzet en dergelijke betreffende. Het meis je werd opgewacht; kwam thuis en verdween weer om later met drie mannen terug te komen. Terwijl N. en zijn vriend, haar hun zeggen, met de handen in de zakken de terugkomst afwachten het ge beurde rond middernacht werden zij aangevallen door de mannen van wie de een een sabel, de ander een dolkmes hanteerde. Het zou, volgens de betrokkenen, mogelijk moeten zijn de aanvallers vla het meisje op het spoor te komen. SCHIEDAM Geboren: Jacoba, d v N Boes en A M v d Windt; Fer dinand, z v A v Heusden en C J den Otter; Johannes C, z v T Elderkamp en P M Brökling; Adrianav d v B van Batenburg en A dë Vries; Fran cises, d v J v d Vlies en F Batz; Franciscus J, z v F P M Wijngaar den en A M Boom; Jacobus, z v J Poot en J Zonneveld; Maria d v M Sporfc en W J Matla; Pieter H, z v H G R Hummelen en A C Bieringa; Wanda, d v H J Brugmans en S Regard; Raphael P A, z v J R de Kort en A M Hoozemans; Monique A en Petra C. dochters v H A Mar tens en M J E Schouten; Gusta d v L A v d Vooren en M A J Heerkens. Overleden; K Nauta, 79 jr. wed Eijsberg; W Moermans, 77 jr; J IJzerman, 33 jr, echtg v Tiel; D Kohier, 4 mnd 22 dgn. (Van onze kunstredactie) Naar aanleiding van het verschij nen van de agenda 1967, die aan de vier elementen, vuur, lucht, water en aarde Is gewijd, wordt van 21 ok tober—11 december in het Prenten kabinet van Museum Boymans een tentoonstelling gehouden onder de ti tel Leerrijke reeksen. Men vindt hier niet alleen afbeel dingen van de elementen, maar tal van andere series van profane in houd, die steeds uit een vast aantal prenten bestaan. Een keuze uit drie eeuwen grafiek, 16e18e eeuw, laat veel wetenswaardigs zien, oa. de Vier Temperamenten, de Vier Sei zoenen, de Vier Tijden van de Dag, de Vijf Zintuigen, de Zeven Plane ten, de Zeven Vrije Kunsten,, de Tien Leeftijden en de Twaalf Maan den. Er is onder meer werk te vinden van de Sadelers, Crispin de Passé, Hendrick Goltzius, de bekende land schap-etser Jan van. de Velde, Van Hollar, Jan Both en Cornelia Dusart. Dusart. In de 149 jaar van hun bestaan hebben de spaarbanken in Neder land steeds getracht het sparen te bevorderen en Wereldspaardag moet de werkzaamheden van de niet-com- merciële, maar educatieve spaarin- stellingen accentueren. In Schiedam zijn vrijdag zowel het moderne hoofdkantoor aan de Lange Nleuwstraat van de Spaar bank Anno 1820 als de filialen van des morgens half negen tot des avonds half negen geopend. Wie die dag komt sparen krijgt een leuke attentie In de vorm van een fraaie kalender en wie een spaarrekening opent en dus een spaarbankboekje krijgt, ontvangt een fraai lepeltje. Het thema van d ekunstkalender is gericht op de Nederlandse schil ders in het buitenland. Men krijgt vier fraaie kleurenreproducties van de volgende schilderijen; Landschap met rustende reizigers (Jan Both, 1618-1652), Skandinavisch Landschap (Allart van Everdingen (16211675), Straatje te Nevers (Johan Barthold Jongkind) en de Bloeiende kastanje boom van Vincetn van Gogh (1853— 1890). Op een dinsdag gehouden perscon ferentie heeft de directeur van de Spaarbank Anno 1820, de heer J. D. Holtkamp zijn visie op de huidige spaargewoonten gegeven. Daarbij wees hij erop, dat de com merciële geldinstellingen slechts in teresse hebben voor spaargelden, in dien er een voldoende marge is tus sen de rente, die zij moeten beta len en de rente, die zij kunnen ma ken. Het geldkostende gedeelte van het spaarbedrijf als schoolsparen e. d. laten zij gaarne aan de spaarban ken over. Ook het stichten van bij- kantoren komt op rekening van de spaarbanken; de meeste worden im mers nooit rendabel en moeten zui ver worden gezien als een middel om het sparen te bevorderen. Het sparen in Schiedam neemt nog steeds toe. Vooral na de ope ning van het nieuwe hoofdkantoor constateerde men een grote toene ming. In enkele dagen werd een be drag van 154.000 ingelegd. Bepaalde economische ma&trege- gelen doen natuurlijk hun Invloed gelden 'bij de spaarbanken. Er werd destijds plotseling veel geld opgeno men toen bekend werd, dat de auto's duurder zouden worden. Sparen, aldus de heer Holtkamp brengt geen moeilijkheden van finan ciële aard meer met zich voor de instellingen. De ervaring heeft ge leerd, welk percentage van de ont vangen gelden onbelegd moet blij ven. Bovendien neemt het aantal spaarders toe. Terwijl de ene spaar der geld terugvraagt, komen andere spaarders nieuw geld brengen, en zo groeit het totaal-bedrag steeds meer aan. Met sparen is zowel het individu als de gemeenschap gediend. Dat is de boodschap, die de Spaarbank An no 1820 in het kader van wereld spaardag onder de aandacht van de Schiedamse bevolking wil brengen. (Van een onzer verslaggevers) De beide PSP-vertegenivoordigsters in de Schiedamse gemeenteraad, mevrowo J. H. II. Gerding-Eggink en mevrouw A. C. Af. Blaauiü-Rieu, zijn van mening, dat de vorige tveek gehouden grootscheepse oefening „Noordvest" van de Dienst Be scherming Bevolking A-kring Zuid- Holland volkomen irt strijd met de werkelijkheid. Dit blijkt uit een aantal vragen, welke zij hebben gesteld aan het col- (Van een onzer verslaggevers) De politie van het Rotterdamse bureau Sandelingenplein, telefoon 14 3144, toestel 5303, verzoekt even tuele getuigen van een ongeval, dat vanmorgen gebeurde op de kruising Rosestraat—Rosespoorstraat. zich te melden. Omstreeks zeven uur werd de zes tigjarige B. Bosua uit de Heinland- straat met zijn bromfiets aangereden door een Volkswagenbusje. De be stuurder hiervan reed door. De heer Bosua is met een hersenschudding naar het ziekenhuis Djjkzigt ge bracht.. De politie wil vooral met de bestuurder van het busje graag ih contact komen. a Omstreeks half een gistermiddag brak brand tilt in de boutopslag plaats van de N.V, Electrische Ma chinale Houtbewerkingsmaatschappij aan de Molslaan in Delft. De zuig in richting bleek in brand geraakt te zijn. Het bedrijfspersoneel bestreed het vuur met twee waterstralen en later nam de brandweer de blussing over met twee lagedrukstralen van de autospuit. Het bleek noodzakelijk om de houtmot uiteen t halen en wat sloopwerk te verrichten om het ver doorgevreten vuur te kunnen berei ken. De schade wordt geschat op onge veer 2000. Het bedrijf is verzefc- d. Een onderzoek naar de oorzaak woedt nog ingesteld. lege van burgemeester en wethou ders. Is het aan het college van B. en W. bekend, zo luidt de eerste (Taag, „dat er bij de eerste, de licht ste A-bom, die op Hirosjima werd gegooid een totale verwoesting van huizen en bedrijven was op een op pervlakte. die een straal van vier kilometer had en gedeeltelijke ver woesting veroorzaakte over een op pervlakte met een straal van acht kilometer met de daarbij behorende „fall out?" De gemeenteraadsleden vragen verder of het college bekend is met het feit, dat een atoombom tien jaar later vijfentwintig maal zo sterk was. om nog maar te zwijgen van de H-bommen. Indien het college deze feiten be vestigt (ze zijn juist red. HVV) dan willen de PSP'sters weten of het college van B. en W. niet van mening is, dat genoemde oefeningen in strijd waren met de werkelijkheid. De beide gemeenteraadsleden vra gen verder of het college het niet onaanvaardbaar acht. dat voor der gelijke „schijnvertoningen" vele men sen (politie, onderwijzers, personen uit de havendienst etc.) aan hun wer kelijke dagtaak onttrokken worden. Is het college, aldus de volgende vraag, niet van oordeel, dat men voor dergelijke misleidende oefenin gen geen schoolgebouwen beschik baar mag stellen, daar de bestem' ming van deze gebouwen is, dat daar verantwoord paedagogisch de jeugd wordt opgeleid? De vragenstelsters vinden, dat men de jeugd van dergelijke niet met de werkelijkheid in overeenstemming zijnde acties verre moet houden. (Van een onzer verslaggevers) Enkele burgers hebben maandag avond in Rotterdam de 48-jarige kunstschilder Af. Z. klem gereden nadat hij verschillende aanrijdingen had veroorzaakt. Hij verkeerde dui delijk onder invloed van alcohol, In het centrum en in Blijdorp had de Rotterdamse kunstschilder met zijn auto al enige schade aangericht, waarna hij was doorgereden. Op de Ringdijk haaiden zijn achtervolgers hem in. De inmiddels gewaarschuw de politie nam Z. mee en sloot hem ter ontnuchtering in. Om half vier gistermiddag liep de zesjarige Frans de Vroet uit de Fran sen v. d. Puttestraat in Delft op de Spoorslngel onder een bromfiets. Met een hersenschudding werd de jongen in het ziekenhuis Bethel opgenomen. De jongen liep naast een melkkar en maakte plotseling een zijdelingse be weging, waardoor hij onder de brom fiets kwam. De bromfiets werd be stuurd door de 19-jarige A. K. uit Delft. Zij vrezen, dat een gedeelte van de bevolking zich sal laten mislei den en dat het denkende deel van de jeugd zeer goed begrijpt, dat vele volwassenen (die ook niet in de BB geloven; in deze zaken een onwaar achtige houding aannemen. De PSP-sters vrezen voorts, dat door deze onwaarachtigheid de jeugd komt tot een protesthouding, omdat ze haai- vertrouwen in het doorzicht en de integriteit van de volwassenen verliest. Ten slottevragen mevrouw Ger- ding en mevrouw Blaauw of het college de inhoud kent van de brochure van het Nederlands Comi té tegen verspreiding van kernwa pens waarvan de eindconclusie luidt, dat het Nederlandse volk „on derontwikkeld" is op het gebied van de voorlichting over de gevolgen van een atoomoorlog. Zij vinden, dat de gemeentebestu ren in deze een taak hebben en een alternatief moeten stellen door de jeugd in plaats van deel te laten nemen aan „onverantwoordelijke oefeningen" in staat Ic stellen enige ontwikkeling te krijgen op het gebied van de polemologie. (Van een onzer verslaggevers) De kantine van L. Smit en Co aan de vriendelijke haven van Maassluis stond dinsdag bol van de verhalen. Toch heerste er een wat weemoedige stemming bij al die tientallen oud-opvarenden van de Zwarte Zee, later Ierse Zee, die er aan de koffie en de sigaren zaten. De 33-jaar oude sleper was voor de laatste keer afgemeerd in Maassluis: over een paar dagen gaat ze naar sloper Frank Rijndijk in Hendrik Ido Ambacht. De Zwarte Zee heeft zich een naam verworven zoals nog nooit eerder een sleepboot heeft gehad, zei Smit- directeur P. E. E. Kleijn van Willi gen. De tanige mannen knikten in stemmend. Ze wisten het. Toen de oude Zwarte Zee in 1933 in de vaart kwam was het de eerste Nederlandse sleper met dieselmoto ren. Ze is jarenlang de sterkste zee sleper ter wereld geweest. Schier eindeloos is het relaas van de huza renstukjes die schip en bemanning hebben geleverd. En wie in Maas sluis Zwarte Zee zegt, zegt de naam van kapitein Teun Vet, de oude rot in het slepersvak, die het schip van 1933 tot zijn dood in 1957 over alle wereldzeeën heeft gevoerd. De oude zeelieden hadden er begrip voor dat zün weduwe, mevr. J. Vet-Alexander, haar tranen een ogenblik niet kon bedwingen. De scheepsbel van de Zwarte Zee, die in 1963 werd omgedoopt tot Ierse Zee, zal niet naar de sloper gaan. Die komt te staan in de huiskamer van de heer B. Leis, oud-commissaris van Smit en Co. Een van de klokken was al toegezegd aan Rotterdamse!» Niemvsbladredacteur K. Borstlap, die de geschiedenis van het schip met verve heeft beschreven. Zondagavond is de Ierse Zee terug gekomen van een reis van ruim een jaar. Bij de proefvaart in 1933 was Prinses Juliana aan boord. De laat ste reis, van Lissabon naar Amster dam, had de Ierse Zee het bij de Azoren lekgestoten schip Prins der Nederlanden op sleeptouw. Ja. er was veel symboliek en veel weemoed, daar aan de Maassluisse havenkant. Engels pond 10,101 10,108 Amerik, dollar 3,61fg3,62ft Franse frank 73,27 73,32 Belgische frank 7,238 7,24 Zwitserse frank 83,48 83,53 Zweedse kronen 69,94 69,99 Duitse mark 91,045 91,095 Deense kroon 52,41 52,46 Noorse kroon 50,65} 50,70i Canada 3,351 3,355 Italiaanse lire 57,91} 57,965 Onmiddellijk na de exposities van twee Japanners en de begaafde Schie dammer Daan van Golden zijn er in het Stedelijk Museum weer drie nieuwe exposanten aangetreden: Ad Dekkers, Hans Koetsier en Martine Antonie en alle drie belangwekkend. De in 1938 te Nieuwpoort geboren der en huisvrouw tot ze in 1959 haar én te Gorkum werkende Dekkers laat reliëfkunst zien, technisch uit gevoerde, feilloze composities van dried im erisicml e mathematische vormen, rechthoeken en cirkels. Zijn suggestieve, rijk gevarieerde spiri tuele kunst is niet denkbaar zonder de mathematische schilderkunst van Mondriaan en de reliëfkunst van de Zwitserse kunstenaar Hans Arp, (geb. 1887). die als eerste driedi mensionale vrije vormen op een vlak ke ondergrond aanbracht met de nadruk op het schilderkunstige, in tegenstelling tot de persoonlijke kunst van Dekkers, die meer naar het sculpturale neigt. Hans Koetsier, geboren in 1930, wonend en werkend te Amsterdam, heeft evenals Dekkers, het emotio nele in zijn kunst geen kans - gege ven. Hij maakt nog al erg grote schilderijen, uitgevoerd in een soort lakverf en dan glad geschilderd. Op een groot geel vlak zet hij b.v. een groot rood cijfer 4 neer, dat aan alle vier de kanten de grenzen van het vlak raakt. Al de schilderijen zijn opgebouwd volgens hetzelfde systeem. In plaats van de vier komt er op de wisselend gekleurde ondergronden een deel van. een 3, van een ander cijfer of van een o of een u. Het is een eenvoudig spel, uitgevoerd met een verantwoord compositorisch gevoel voor de verde ling van het vlak. Martine Antonie, die in 1909 te Zaltbommel werd geboren studeerde van 19291933 aan de Amsterdamse Academie. Na haar huwelijk gaf ze rich volledig aan haar taak als moe handen weer vrij kreeg, opnieuw be' gon te schilderen en in 1961 haar eerste expositie in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam kreeg. zy Iaat tot 14 november 24 schil derijen zien, meest landschappen die een zeldzaam zuivere verbondenheid met de natuur doen ervaren. Mar tine Antonie vertelt verhalen van mensen in de natuur. Haar bomen, haar bergen, haar huizen en figuren zijn tot zeer eenvoudige, zeer per soonlijke, van een rijke fantasie ge tuigende aanduidingen terugge bracht. Zij is een verrassend zuivere colo- riste. Haar harmonische, contrast rijke kleur, in een weldadige rijkdom aan gamma's, is een schilderkunstige waarde op zich zelf, die essentieel de betekenis van haar kunst be paalt. Het is een kleur die getuigt van een positieve levensvolheid, met een zelfde evocatieve kracht als de kleur van Bonnard, maar dan zon der een zweem van het sensuele. Een sterke kleur en een kuise kleur. Haar mensen, meestal groepsge wijs bijeen, zyn als raadselachtige verschyningen opgenomen in de na tuur en daarmee in vrede. Zy heb ben biykbaar een roeping te vervul len, zy vormen een onbekend ge nootschap, maar geven hun vrede brengende beslotenheid niet prijs in een formule, die dan ook geen stand zat houden, evenmin als de formule van Jean-Jacques Rousseau. De kunst van Martine Antonie heeft nu reeds de Nederlandse schil derkunst opmerkeiyk verrijkt. PIET BEGEER (Van een onzer verslaggevers) Op zijn eerste reis Is zondag de 75.000 bruto ton metende Zweedse bulkcarrier Nikkala met 72.500 ton ijzererts van Liberia te Rotterdam gearriveerd. Het schip Is afgemeerd bij MüUer-Hanna a. d. St.-Laurens- haven in de Botlek. Met de lossing is maandag begonnen. De Nikkala is evenals hefc zuster schip Nuolja bij Götaverken ge bouwd voor rekening van Granges berg Company te Stockholm. Het bijna 244 meter lange schip wordt voortgestuwd door een 17.600 PK Götaverken dieselmotor, die het een dienstsnelheid geven van- 16.25 kno pen. Agente te Rotterdam voor The Grangesberg Company Is de firma Ruys en Co. Mevrouw S. Vet-Alexander, we duwe van kapitein Teun Vet, voor het laatst aan boord van de vroegere Zwarte Zee. r (Van een onzer verslaggevers) Bij de Stichting Orgaan Financiële Acties aan de Heemraadssingel in Rotterdam is dinsdagmiddag inge broken. Uit een geldkistje Is daarbij 1.600 gestolen. De buitendeur was geforceerd en binnen waren kasten en bureaus overhoop gehaald. Enige honderden guldens en een paar flessen wyn zyn gestolen bij een inbraak, die de afgelopen nacht werd gepleegd bij Avry's Supermarkt aan de Hoogstraat. Er was een ruit verwyderd. (Van een onzer verslaggevers) Twaalf maanden met aftrek, wr-rvan drie voorwaardelijk, heeft de officier van Justitie gisteren geëist tegen de 22-jarige los-werk- man H. de V. uit Schiedam die we gens een poging tot diefstal met braak voor de Rotterdamse recht bank moest verschijnen. Op de avond van 11 juli had.hij geprobeerd met behulp van een bei tel de vitrine met film- en fototoe stellen van een winkel aan de Nieu we Binnenweg te forceren. Hij slaagde er zo in eerst een stijl en daarna een strip van de vitrine te verwijderen, maar hij werd bij dat werk voortdurend door voorbijgan gers gestoord. Pas toen de ruit van de vitrine brak en hij vreesde al te zeer de aandacht te trekken, gaf hij zijn po ging op. Even later kon hij op aan wijzingen van voorbijgangers door de politie worden aangehouden. De officier van Justitie was van oordeel, dat verdachte, die al vier vonnissen op zijn strafblad heeft staan, niet vrijwillig teruggetreden is, maar alleen van zijn voornemen heeft afgezien omdat hij arrestatie vreesde. De raadsman, mr, A. de Mooij, bleek het met die opvatting niet eens en concludeerde daarom dat hiet geen strafbare poging aanwezig was. Voor het geval de rechtbank de» conclusie niet zou volgen, bepleitte hij een zo kort mogelijke onvoor waardelijke straf, "Uitspraak over dertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) Terwijl hij met een vorkheftruck in de Radiostraat te Rotterdam reed werd de 25-jarige heftruckchauffeur A. Schellenberg uit de Agniesestraat plotseling onweL Hij werd naar het Bergwegziekenhuis gebracht, waar hij bij aankomst al overleden bleek te zijn. De vaste commissie voor de ver zoekschriften uit de Tweede Kamer heeft partij gekozen voor de heer D, J. "VVillemse uit Vlaardingen in het geschil dat deze al lange tijd heeft m-.t het gemeentebestuur van deze stad. In april van het vorig jaar werd de inboedel van het huis aan de Goudsesingel in Vlaardingen, waar de heer Willemse met zyn moeder woonde, door de gemeentereinigings- d' nst meegenomen en vernietigd. Op dat ogenblik lag mevrouw Wil lemse in het ziekenhuis en was haar zoon niet thuis. Later bleek dat het verzoek om de inboedel op te halen gedaan was door een ander familie lid met wie de heer Willemse in on min leefde. Volgens de heer Willemse heeft hy grote schade ondervonden van dit misverstand, omdat er zich in het huis ook voor een groot bedrag aan gi eedschappen en materialen zou hebben bevonden. De gemeentelijke Sociale Dienst heeft later gezorgd voor wat andere meubels maar vol gens de heer Willemse was de scha de daarmee op geen stukken na ge compenseerd. In de raadsvergadering van begin oktober toen de kwestie aan de or de kwam heeft burgemeester Heus- dens verklaard, dat hy de heer Wil lemse vele malen heeft gewezen op de mogelijkheid de zaak voor dc rechter te brengen. Deze is daarop niet ingegaan. De gemeente heeft de kwestie in handen gegeven van haar verzekeringsmaatschappy, die geadviseerd heeft geen gevolg te ge ven aan het verzoek tot schadever goeding. ,De burgemeester zei in de raad dat het voor de reinigingsdienst on- doeniyk is om telkens als iemand komt vragen goederen of afval weg te halen, te controleren of de betrok kene wel gerechtigd is om over die goederen te beschik'—m. Dat zou ten koste gaan van de service-verlening door de gemeente, meende hy. Tarief 11 ct. per mm o. kolom Gereduceerde prijs bil contract Voor uw PASFOTO'S natuurlijk naar fotohandel K, v. Vuurea. Hoogstraat 106, Schiedam. In spoedgevallen desgewenst In 1 uur klaar. KAAR OHBÏTE, Rottërdamse- dijk 264 voor tassen, koffers en alle fijne lederwaren, Telefoon 26(19X9,

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1