Service heeft talenten genoegmaar ge brek aan goede speelruimte Vrachtauto wijkt uit: man gewond Pijpenlade r niet meer in gebruik PTT opent voor ethe een nieuw bi postkantoor Motorschip zinkt bijna Vaartland open met veel toespraken en grote geschenken (JEUGDIGE Stad van 30.000 moet vakonderwijs bieden Nieuwe optiekzaak aan de Hoogstraat Ki nderzegelverkoop start 15 november Burgerlijke Stand Dialoog Kinderwagen Televisie ,Geen parel* sol JAPONNEN in grote maten MAASSLUISE WETHOUDER VERWIJST NAAR CIJFERS EN MAMMOETWET Scholengemeenschap ETI-rapport In eigen gemeente Twee terreinen SCHIEDAMSE ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK DONDERDAG 10 NOVEMBER 1966 „Om in een hogere klasse het bereikte spel peil te handhaven en zo mogelijk te verbe teren, is het van bslang dat de training niet verwaai loosd wordt. Als de mogelijkheid er is moet toch minstens twee maal per week ge traind worden en de topspelers van Service willen ook trainen. Helaas zijn de mogelijkhe den plotseling zeer beperkt geworden doordat Service niet meer over de "kantine van de Schiedamse Cartonnagcfabriek kan beschik ken. Door de medewerking van TSF kunnen de 9 service-teams liun competitiewedstrijden ver spelen, maar een goede oefengelegenheid is er niet cn vooral de spelers van Service 1 hebben daar grote behoefte aan. Ook 't junioreniverk komt door dit ruimtegebrek in grote moei lijkheden." Aldus de voorzitter van de tafel tennisvereniging Service, Wim de Raag. Spelers (ADVERTENTIE) rnnvt mm 1 J MODEMAGAZIJN imimwu Mkwabkwtr.; Benjamin (Van een onzer verslaggevers) „Het is eigenlijk een wat absurde gedachte, dat instellingen als de Kamer van Koophandel, het NW of de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen advies moeten uitbrengen over het al of niet noodzakelijk zijn van de stichting van nieuwe technische scholen of nijverheidsscholen. De ontwikkeling van het onder wijs is zo geweldig, dat het voor iemand, die er niet dagelijks mee bezig is nauwelijks mogelijk is om er zich een oordeel over te vormen." MAASSLUIS Woensdagmiddag is de heer A. Berkhout uit Maas sluis met zijn personenauto tegen eer. hem tegemoetkomende vracht auto gebotst en daarbij ernstig ge wond geraakt. De vrachtauto, die op d'- Maasdijk richting Westlandseweg reed, moest uitwijken voor een groep voor hem rijdende tietsers. Hij kwam door deze manoeuvre op het midden van de weg terecht en kon toen de auto van de heer Berk hout niet meer ontwijken. De heer Berkhout is in het tloly- ziekenhuis te Vlaardingen opgeno men. Hij verkeert niet in onmiddel lijk levensgevaar. (Van een onzer verslaggevers) Met Ie hierboven genoemde moeilijkheden kwam Service een aantal weken geleden te zitten en zij zijn nog niet opgelost. Service komt op het ogenblik uit in de overgangsklasse van de NTTB. Boven deze klasse zijn er nog twee afdelingen te weten de hoofdklas se en de ereklasse. (Van een onzer verslaggevers» Het winkelareaal van Schiedams centrum is uitgegroeid met een nieuw, modern toegeruste optiek zaak. die onder grote belangstelling woensdagmiddag werd geopend aan de Hoogstraat 154. De 27-jarige eige naar G. P. Liesting was samen met zijn echtgenote het middelpunt van een feestelijke receptie in de felver lichte winkel, waar op een opper vlakte van 50 m2 een uitstekende opstelling van moderne optiek werd verwezenlijkt. Service promoveerde vorig jaar door ongeslagen kampioen te wor den in de afdeling en ook de pro motiewedstrijden tot een goed re sultaat te brengen. Dick Boer, Hans Kreischer en Nico ven Slobbe. f de toptraining van de afdeling Rot terdam. „Be jongens hebben er vorig sei zoen veel voor gedaan waardoor het Qeen trainer mogelqk was om tot dit resultaat te komen," zegt de nog jeugdige voor zitter van Service, Wim de Raar. Het team dat vorig jaar kampioen werd is niet hetzelfde team van nu. De kampioen van Schiedam. Henk Eikmans, maakte vorig jaar nog deel uit van de Service-formatie, maar hij is geopereerd aan een her nia. Gelukkig is hij hiervan herstel lende. Zijn plaats is ingenomen door Nico van Slobbe. Over de prestaties van het eer ste team maakt Wim de Raay zich nog geen al te grote zorgen, maar als er een geschikte ruimte, die broodnodig is voor een vereniging als Service, uitblijft, dan ziet hij het lang niet meer zo zonnig. (Van een onzer verslaggevers» In de hal van het nieuwe postkan toor aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam, begint op dinsdag 15 no vember 's morgens om half negen de verkoop van kinderpostzegels. Bur gemeester H. Roelfsema zal als eer ste zegels kopen, waarbij zijn echt- note mevrouw M. A. Roelfsema- t'lstra als verkoopster zal optre ed», Daarmee begint het veertigste verkoopjaar van de Kinderpostze gels. SCHIEDAM Geboren: Marjolein, d v J Freij en L Krabbendam: An tonio, z v J D Wood en A M Reiche; Marco M C z v H C van Velzen en A A Smith; Corinne d v A den Houting en J L MHuijzer. Overleden: N P Schriek. 61 jr: A C Guis, 56 jr echtgen v. Vijfwinkel; J P van der Horst, 54 jr. (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond om negen uur ver keerde het motorschip 'Alm' ten ge volge van een lek in de romp in zin kende toestand. Het schip lag in het water van de Knik in Delft, ter hoog te van de Hooikade. De te hulp geroepen brandweer pompte het met zand geladen schip leeg. waarna het al pompende naar ce loswal van de firma De Boo aan de Rotterdamseweg werd gevaren Daar werd het zand gelost en kon de schipper het lek provisorisch dich ten. De boot is eigendom van de heer I- RomijD uit Gorkum. Naar de oor zaak van het lek wordt een onder zoek Ingesteld. Cm tien over twaalf kon de b^andweei weer inrukken. Een passagier is omgekomen en 71 anderen ziln gewond geraakt bil een ongeluk met een tram donder dagochtend in Zürich. DICK BOER. aanvooerder van het succesvoile trio, heeft prak tisch helemaal geen gelegenheid om te trainen. Hij is in militaire dienst en zijn opleiding tot telegra fist in Ede is een hindernis bij het op peil houden van de vorm. In het kampioensteam van het vong seizoen verloor hij in de gehele competitie slechts één wedstrijd en boekte daarnaast een aantal fraaie successen op diverse toernooien. Samen met Henk Eikmans vormde hij toen een dubbelspelcombinatie, die geen enkele keer verloor en gerekend mocht worden het sterkste dubbel in de afdeling Rot terdam. Na eerst bij Hermes-DVS de voet balsport beoefend te hebben, heeft hij deze sport terzijde geschoven en heeft zich volledig op het tafeltennis geconcentreerd. Over de tot nu toe behaalde resultaten in de overgangs klasse is Dick bijzonder tevreden. HANS KREISCHER maakte ook deel uit van het team, dat vorig sei zoen promoveerde. Voor zijn dienst tijd kwam hij uit in de vijfde en daarna in de derde klasse. Hans be steedt van zijn vrije tijd bijzonder veel aan de tafeltennissport en als er maar even gelegenheid is. vindt men hem achter de groene tafel. Sijn en thousiasme ging zover, dat hij in de afgelopen zomer deelnam aan een internationaal tafeltennis-tralnings- kamp in Saarbrücken, waarvan hij nu nog vol is. Met een winstpercen tage van 50 draait hij in de over gangsklasse redelijk mee. De vereniging Service heeft geen trainer dit seizoen. Eigenlijk zijn hiervoor diverse redenen. Een trai ner, die de kwaliteit bezit om de topspelers op een hoger niveau te brengen, is niet zo gemakkelijk te vinden en daarnaast bijzonder kost baar. Service zou echter wel graag een trainer voor de juniorspelers aantrekken. Een tafeltennisvereni ging bestaat nsfmeüjk niet alleen uit een topteam en bovendien moet er de mogelijkheid zijn, dat het spel van jonge speiers door een goede training en leiding het zelfde peil gaat bereiken dat de spelers van Service nu bezitten. Ruimtegebrek maakt het junioren leider Jos Clazing echter onmogelijk zijn programma uit te voeren. Dol graag zou hij op zaterdagmiddag of in de vroege avonduren de beschik king hebben over een gymnastieklo kaal of een andere geschikte ruimte. Ook voor de senioren, die nu dus tijdelijk bij TSF een onderkomen hebben gevonden, wordt door het be stuur hard naar een speelgelegen- heid gezocht. Bijzonder jammer zou het zijn wanneer een vereniging, die zo sterk groeit en ook op sportief gebied zulke vooruitgang boekt, in haar groei belemmerd blijft, als ge volg van het ontbreken van voldoen de speelruimte. Met zeven punten uit vier wed strijden staat Service 1 aan de kop van de ranglijst. Biyft het team op de ingeslagen weg voortgaan en weet het die topplaats in de komen de vier wedstrijden te handhaven, dan wordt het team ingedeeld in een nieuwe groep, welke uitzicht geeft op de hoofdklasse. Zover is het nog niet, men weet nooit. (Van een onzer verslaggevers) In Kethel kan men voortaan weer rekenen op een uitstekende service van „Tante Pos". Aan de De Biestraat 2 werd vanmor gen een gloednieuw postkantoor voor het publiek geopend, dat met drie loketten, een fraaie hal van ruim 41 vierkante meter en een moderne telefooncel voldoet aan de eisen, welke men stelt aan een bijpostkantoor. Tijdens een officiële bijeenkomst in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg kreeg de directeur van net Post en Telegraaf kantoor te Schiedam, de heer H. J. Reekers op een originele wijze de stempels van het nieuwe filiaal in bezit. In De Rank had men ten enorme blauw geschilderde ketel met in het wit de letters PTT en een gele sleu tel gemaakt. De Schiedamse wet houder, de heer M. Eykenaar („mijn eerste officiële daad") mocht na een toespraak de sleutel omdraaien. (Van een onzer verslaggevers) De opening van het nieuwe her vormde bejaardentehuis Vaartland in Vlaardingen is gistermiddag precies geicordcn wat men ervan verwachtte: een min of meer feestelijke bijeen komst met enige honderden genodig den cn een aardige rij sprekers. In de zaal zaten o.a. burgemeester en mevrouw Heusdens, de wethou ders E. P. v. d. Veen en A. P. Weeda, gemeenteraadsleden, een vertegen woordiger van het ministerie, vele hoofden van gemeentelijke diensten en verder vertegenwoordigers van de Viaardingse kerken en van ontelbare instanties op het gebied van de be jaardenzorg. Stichtingsvoorzitter W. H. Rooden- burg somde de meeste van deze ge nodigden op in zijn welkomstwoord. Daarna volgde schriftlezing en gebed door ds. W. J. Kolkert. De heer Roo- denburg gaf vervolgens een overzicht van het werk. dat aan de opening van het gebouw vooraf is gegaan. Ds. W. J. de Jongvoorzitter van de centrale kerkeraad, die de offi ciële opening verrichtte, hield een beschouwing over de positie van de bejaarden in de maatschappij. „Vroe ger icas opa of oma de vraagbaak voor de hele familie. Nu gaat ieder zijn eigen weg. Dat is niet onrustba rend. maar het geeft de bejaarden het gevoel uitgeschakeld te zijn. Het schept een zekere eenzaamheid. Eigenlijk geldt dat voor alle groepen in de huidige maatschappij." Ds. De Jong zag het als een taak van de „gemeente van Christus" om te streven naar de wedergeboorte van de menselijke dialoog. De heer F. Oversiuizen, voorzitter van de diaconie, onthulde daarna in de aula van Vaartland een raam, dat is bekostigd van de giften, die de diaconie voor het huis heeft ontvan gen. Toespraken en geschenken volgden elkaar nr snel op. Burgemeester mr. Heusdens vestigde er de aandacht op, dat het percentage bejaarden van de Viaardingse bevolking relatief laag is: 7'.i percent tegen landelijk 10 percent. De bejaardenhuisvesting en -verzorging zijn echter niet achter gebleven. Waren er in 1955 nog maar 100 bedden voor bejaarden in verzor gingstehuizen, nu zijn er 647. Daar naast zijn er nog 294 wooneenheden en 180 aparte bejaardenwoningen klaar en nog 84 in aanbouw. Het geschenk van de gemeente be stond uit twee enorme bloemstukken. Een er van was een groot draogboe- kef. geschikt op de antieke kinder wagen, die onlangs op de antiekvei ling in de Grote Kerk zoveel belang stelling trok. De heer J. Thurmer zegde namens kerkvoogdij en centrale kerkeraad een kanselbijbel toe. Architect Bak ker vertelde, hoe een plan voor een bejaardentehuis tot stand komt en schonk mede namens enkele or, _r- aannemers vast een maquette van een bronzen versiering, die later zal worden aangebracht. Mevr. Van Linden-van Dorp droeg een elektronisch orgel, een vleugel en een biljart over: het resultaat van bazaars van hervormde vrouwengroe pen. Bovendien schonken de vrou wengroepen vjjf reprodukties als wandversiering. Ds. Tiemersma vertegenwoordigde de gereformeerde kerk en het tehuis De Wetering. Dokter De Graaf van het Zonnehuis maakte zijn opwach ting als buurman van het Zonnehuis. De heer v. d. Horst schonk namens de Rotary een reproduktie van een werk van Renoir. Ds. Kolkert bood het tweede elektronische orgel aan. Hij had het bijcengespaard van kleine giften. De heer F. Hoefnagel, die al een hele reeks televisietoestellen bijeen gegaard heeft met allerlei acties, had ook Vaartland niet vergeten. Hij bood onder enthousiast applaus een fraai apparaat aan. De heer Oversiuizen droeg ten slotte een fraai aquarium over. een geschenk van de familie Kleppe. Aan het eind van de middag maakten de gasten een rondgang door het huis. De categorale Federatieve Spoorweg Vakvereniging (F.S.V.) heeft het N.S.-personeel in een pam flet laten weten, dat de Nederland se Spoorwegen volgend jaar een verlies van naar schatting 150 mil joen gulden zullen lijden. Een deurtje ging open en uit de buik van het houten gevaarte stap te de I7-jarige telegrambesteller Bram Hoogstad, die de wethouder een fraaie asbak overhandigde en de sleutel aan de directeur gaf. Deze verzocht de echtgenote van de Rotterdamse postdistrictsdirecteur, de heer J. C. Kremer de deur van het fel verlichte gebouwtje te ope nen. In de stromende regen, gadegesla gen door talrijke gemeentelijke auto riteiten, verrichtte deze lachend haar taak, waarna het gezelschap het door de heer A. Stover te behe ren FTT-domein kon bezichtigen. In gebouw De Rank maakte de heer Rekkers er in een toespraak geen geheim van, dat het vroegere, zeer kleine behuisde kantoor aan de Schledamseweg 27 de PTT steeds een doom in het oog was. „De oude vestiging was nu niet bepaald een parel aan de PTT- kroon" constateerde hij, maar hij voegde er terecht aan toe, dat aan de De Biestraat een „edelsteen in tonkelnieuwe bezetting schittert. Ook de directeur van het post- district Rotterdam, de heer Kremer herinnerde aan de hulsvestingspro- blemen, waarmee de PTT in Kethel kampte. Hij noemde de destijds geuite kritiek op de PTT niet gerechtvaar digd, omdat de voorbereiding tot de bouw van een nieuw postkantoor in deze wijk niet zonder moeite ver liep. „Natuurlijk was de toekomstige ontwikkeling van Kethel ons bekend en natuurlijk wisten wij, dat het kantoor de PTT onwaardig was. Maar de PTT kan niet toveren..." Hij schetste de moeilijkheden, wel ke men ondervond bij het verkrijgen van geschikte bouwgrond. In juni 1962 wilde men reeds verhuizen, maar er was geen geschikt pand. Daarna waren er contacten met de gemeente over grond, welke In 1963 werden voortgezet. Ten slotte besloot men tot het bouwen van een tijdelijke vestiging, welke vandaag in gebruik is geno men. Het gemeentebestuur van Schiedam wilde hij over de trage gang van zaken geen verwijt ma ken, omdat deze instantie zich nu eenmaal ook voor bepaalde moei lijkheden geplaatst zag. Ten slotte was het woord aan de heer Eykenaar, die zelf in Kethel woont en blij was. „dat eindelijk een einde aan de „knusse pijpenlade," zoals een krant het vroegere kan toortje eens noemde, wordt gemaakt. De heer Eykenaar vond, dat de pers gelijk had met haar kritiek. Het kantoortje was nu eenmaal niet meegegroeid, .Journalisten," zei hij met nadruk, „hebben niet altijd on gelijk." De wethouder vroeg zich af hoe lang de PTT zich met deze tijde lijke (niettemin zeer goed geoutil leerd. red. HW) huisvesting zou moeten behelpen. „Vaak gaat zo iets decennia mee" zei hij ietwat pessimistisch. Ten slotte vroeg nij de PTT binnen tien jaar te zorgen vooi een nieuw bij kantoor. „Zorgt u dan voor grond?" kaatste de heer Kremer terug. De wethouder beloofde de postdistricts directeur niets en wenste de PTT ge luk met zijn aanwinst. 0 m 0 BROERSVEST lil SCHIEDAM f TEL. 267410 11117 mantels, pakjes.rokken 0 regenmantels, blouses J etc. 1 Bjj Aljnkoutu een ener f,. me sortering "grote m M toch jeugdigs modellea ét «lnden.Zoektunietver der. maar kom eens DICK BOER weinig trainen NICO VAN SLOBBE Is met zijn 16 jaar de jongste van 't trio. Hij komt dit seizoen voor het eerst uit in de competitie van seniorenspclers en werd direct in het topteam opge steld. Voor hem en voor veie ande ren was dit geen verrassing. Zijn speelsterkte bij de junioren was van dien aard, dat alles zijn keuze recht vaardigde. Het vorig seizoen behoorde hij tot de sterkste jeugdspelers van Neder- lad en hij heeft al een grote ver zameling bekers en medailles. Bij de nationale jeugdkampioenschappen faalde hij in het enkelspel, maar werd sam enmet Remy Seelaar (Xerxes» Nederlands jeugdkampioen in he dubbelspel. Nico is dit seizoen uitgenodigd deel te nemen aan een regionale toptrai ning. die elke vrijdagavond In Delft plaatsvindt onder leiding van de na tionale topspeler. Frans Schoofs. Met Hans Kreischer neemt hij bo vendien op woensdagavond deel aan Zo reageerde gisteravond de Maassluise wethouder van Onderwijs, de heer J. Smit, op de gereserveer de houding, die de vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas dinsdag heeft aange nomen ten opzichte van een „nodig- verklaring" voor een openbare i.tj. in Maassluis. De heer Smit. die net terug was van een verblijf van enige dagen bui ten de stad, kondigde aan, dat van daag al één van de ambtenaren van de afdeling Onderwijs in Maassluis contact zou opnemen met de Kamer van Koophandel, om het bestuur van de nodige voorlichting en docu mentatie te voorzien. „Als de Kamer van Koophandel zich sterk wil maken, moet ze zich documenteren. Naar mijn mening had het op de weg van de Kamer ge legen eerst cijfers te vragen", zei de wethouder. Hij bevestigde, dat In december een voorstel in de raad zat komen met betrekking tot de twee nieuwe openbare scholen. In de eerste plaats zal de Maassluise raad wor den gevraagd uit te spreken, dat bet noodzakelijk is, dat er een l.tj. en een nijverheidsschool voor meis jes komen. Waarschijnlijk zal er een tweede voorstel aan verbanden zijn, d«t duidelijk is! aufea. hoe B. cn Vf. zich voorstellen in 1968 ds mam moetwet toe te passen. Men denkt san een scholengemeenschap van het openbaar voortgezet onderwijs, waarin ook de nieuwe Lts. en nij verheidsschool zijn opgenomen. De plannen voor de twee nieuwe scholen komen rechtstreeks voort uit een tussentijds Tapport van de werk groep, die de invoering van de mam moetwet voor het Maassluise onder wijs voorbereidt. Wethouder Smit zei ons, dat er •en rapport is van het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid- Holland, waaruit de noodzaak van een tweede Lts. voor Maassluis valt af te lezen. Bovendien zijn er gemeentelijke rapporten, die door het EU op hun deugdelijkheid zijn getoetst, die in dezelfde richting wij zen. „Het sociale patroon van Maas sluis verandert snel", zegt de heer Smit. „met name ls er ontwikkeling ir. de richting van uitbreiding van de behoefte aan openbaar onder wijs". „Het ls een menselijke zekerheid, dat Maassluis binner vieï of vijf jaar van 20.000 tot 30.000 inwoners zal groeien. Provinciale prognoses spreken zelf van een uitgroei in de verdere toekomst tot 60.000 70.000", „Het U eeu BcLicheiijae gedachte, dat een stad Tan die omvang strak* z(Jn kinderen voor het normale voort gezet onderwijs naar een andere gè- meente zou moeten sturen", voegde de wethouder eraan toe. De heer Smit verklaarde, dat de inspecteur-generaal van het Ministe rie van Onderwijs juist bijzondei in genomen is met het plan voor een scholengemeenschap, Waarin ook het vakonderwijs is opgenomen. Dat zal het voor de leerkrachten gemakke lijker maken om de kinderen na de (voor allen gelijke) brugklas dat on derwijs -an te bevelen, lat het meest by hun aanleg past. Maassluis heeft al twee terreinen gereserveerd voor de vestiging van scholengemeenschappen. De ver wachting fs, dat binnen luttele ja ren de behoefte aan voortgezet open haar onderwijs in de gemeente zo groot zal zijn, dat er vijftig h aes- tig tot lei nodig zijn. Op 't ogen blik zjjn 't er zes, aldus wethouder Smit, Gereduceerde prljt btj cuntract Tarief 11 ct per mm p kolom fC*canton Hélen# de salon voor <1 beter» PERMANENT. Stroomloos, voor ieder haar us ee hikt, J S0 BéMae tlédo permanent, de meest ideale na tuurlijke permanent f 10. Gratis Balen en brengen pet luxe auto «■oor permanent Kapsalon Bei#® ne. Bambrandtlaan 22. Schto» dam. tel 2S7170 1 reductie on deze ad verten tl# Voor ONZICHTBAAR STOPPEN naar O, J, Helnsbroek, Prsns H&lsplstn TeL 010-JS7090.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1