SS PORT RAPPORT Burgemeesters a raison van n stuiver Roekan je neemt met spi t afscheid van burgemeester Waterweggemeente kampt met ruimtegebrek De Schiedamse Meubel beurs dSP VLERK I W oonwagenbewoners ze. schuldig aan bepaalde klachten rraafmachine valt op vier grondwerkers Motorrijder komt te vallen Binnenhuis '67 in Ahoy' gebouw Duitse import A iet zo formeel Broekpolder Universitair nieuws He! Vrije Volk Wilton Maassluis hééft zijn 20.000ste WISSELKOER SKA Parkeerprobleem Korfbal Asvion Dirk Nijs VERLOVINGS RINGEN Handbal Jeugdbiljart HET VRIJE VOLK VRIJDAG 16 DECEMBER 1963 PAUiNA 1 De veldcompetitie van de korfbal lers staat sinds zondag officieel stil tot het derde weekend in februari. Alle aandacht is nu gericht op microkorfbal, dat reeds op avonden in de week en een enkele zondag is gespeeld. De Zuidhollandse micro korfbalcompetitie gaal ïondag van start in de Energiehal te Rotter dam om te worden vervolgd op 15 januari. 29 januari, 12 februari en 28 februari. Voor deze competitie heeft Schiedam met twee achttallen en Succes met één achttal ingeschre ven. Zondag komt alleen Schiedam aan bod met als tegenstanders Schiebroek, en Ons Huis 2. We ho pen voor de roodzwarten op goede resultaten! Veel vreugde bij Asvion. de hockey vereniging, waar men de medede ling kreeg, dat de Nederlandse Sportfederatie een bedrag van 5500 gulden beschikbaar had gesteld voor uitbreiding van de bestaande kleed lokalen. Of hiermee de bij Asvion bestaande plannen geheel kunnen worden verwezenlijkt., weten wij niet maar het is in elk geval een stap in de goede richting. Dirk Nijs, de grote baas van de Nederlandse scheidsrechters, was gisteravond te gast bij de Schiedam- se Scheidsreeh tersvereniging. Een groot en aandachtig gehoor heeft naar „ome" Dirk geluisterd, die weer een aantal behartigenswaardi ge dingen te zeggen had. „Wat ik het meest hoor, Is. dat de scheidsrechters zo graag hoger willen", zei de heer Nijs. „Maarf,-stelde hij. „is ieder een wel éen hogere klas waard?". Uit het relaas Van de heer Nijs, die vergezeld was van de heer Goovers, voorzitter van de Rotter damse scheidsrechtersvereniging, bleek, dat er vorig jaar een ver loop van 12 pet. was in de scheids- rechterswereld. Er is nog steeds een groot tekort aan arbiters en daarom deed de heer Nijs een beroep op de Schie- damse arbiters te blijven en niet weg te lopen. ..Zonder jullie kun nen die 22 knapen 's zondags of 's zaterdags hun spel niet spelen. Zonder jullie is het niet mogelijk dat de jeugd gebruik maakt van deze prachtige velden. Daarom een dringend vverzoek om te blijven. Laat de KNVB niet in de steek"! Maar dat was niet het enige wat de heer Nijs te zeggen had in Schiedam. Het blijkt dat er zo hier en daar nogal wat beroering is in de scheidsrechterswereld. Zeker in Noord-Holland waar maar één be ulde scheidsrechter is. ..Maar ur niet is...," zei de heer Nijs. Gelukkig heeft men er nu een aantal op het oog die wel eens in aanmerking kunnen komen, maar het dan eerst waar moeten maken. „Ai draaije bij de amateurs lekker mee, dan wil dat nog niet zeggen dat het ook in het betaalde voetbal goed met je gaat. Daarvan zijn he laas voorbeelden te over." Maar Dirk bleek niet alleen ern stig met de aanwezige arbiters te kunnen praten. Ook de vrolijke noot ontbrak niet. Zo zei hij onder hevig gelach van de aanwezigen, dat hij het publiek bij de wedstrijd NederlandDene marken nog niet zulk „rot" publiek vond. „Als je 15 gulden voor een plaats moet neertellen en je ziet dan nog een slechte wedstrijd en je kan daarbij dan nog allerhande liederen zingen, dan gaat het wel." De voorzitter van de SSV heeft na afloop de heer Nijs bedankt voor zijn aanwezigheid en zijn praatje. Als blijk van waardering was er een echt Schiedams cadeautje. (Van een onzer verslaggevers) Een telefoongesprek tussen twee burgemeesters, dat werd afgeluisterd door vele tiental len mensen. De telefoniste: „U spreekt met het stadhuis.-' Burgemeester: „Goedemid dag, u spreekt met de burge meester van Vlaardlngen.Kunt u me verbinden met de burge meester van Rotterdam" Telefoniste: „Jazeker, bur gemeester, een ogenblik." Senore stem; „Met Thomas sen." ,Zo op het eerste gezicht niets oii- zonders. Maar toch was het wel --en historisch gesnrek, want het beteken de de officiële ingebruikneming tan de nieuwe Vlaxirdingse telefooncen trale en de opneming van Vlaarthn- gen in het Rotterdamse telefoonnet. De twee burgemeesters vonden in het door luidsprekers versterkte ge sprek de gelegenheid om elkaar klei ne' speldeprikjes te geven. Burge- meester Heusdrns zei tegen ambtge noot Thomassen, dat 1 lij met déze vorm van annexatie wel blijk kon zijn. De heer Thomassen antwoord de, dat, de telefoon een rijkszaak is en dat hij zich daar heel goed in kon vinden. Burgemeester Heusdens zei. dat hij niet hoopte, dat er nog eens een si tuatie zou ontstaan, dat hij regen de heer Thomassen Oberbürgermeister zou moeten zeggen en burgemeester Thomassen antwoordde, dat hij niets voelde voor Duitse import ln de ti- tulatuur. Burgemeester zei, dat zün gemeen teraad dezer dagen juist de begro ting had goedgekeurd en wel een sluitende begroting. Zo keuvelden de twee burgemees ters wat voort, opmerkingen wisse lend over Rijnmond, het Rotterdam se water en de gemeentelijke autono mie Burgemeester Heusdens zei een beetje het gevoel te krijgen. in de Rotterdamse netten verstrikt te zlln geraakt met deze overschake ling, Burgemeester Thomassen zei er- tan op de hoogte te zijndat er een hoop mensen meeluisterden. Hij kon zich wel voorstellen, dat burgemees ter Heusdens niet het risico had nul len lopen, dat hij een antwoord zou krijgen als „Doe niet zo formeel. Jan." Kortom, het werd een heel gesprek en wel tegen net schappelijke (loca le) prijsje van een stuiver. Aan dit telefoontje tussen ne twee burgermeesters was, in de zaal van de telefooncentrale, die is gereser veerd voor een toekomstige uitbrei ding, een wat formele bijeenkomst voorafgegaan. Er werd 0.3. gesproken door ir. P. T. Blikmun, plaatsvervangend hoofddirecteur van de telefoondienst, ir. G. A. Verhage, directeur van het district Rotterdam, de neer J. Badon Ghijben. directeur van Erics son N.V., de de centrale heeft gete- verd en door burgemeesters Heus dens. Al deze heren spraken hun blijd schap uit over de verbetering, die de nieuwe centrale betekent voor de Vlaardingse abonnees. Ir. Verhage zei te verwachten, dat er in het hui dige gebouw tot 1980 ruimte genoeg is voor uitbreidingen. Tegen die tijd zal er een nieuwe centrale moeten komen in de Broekpolder. Mr. Heus dens zei, dat de PTT voor deze plan nen een open deur zou vinden op het stadhuis. Gistermorgen is bij aardgas-werk zaamheden aan de Coüjnlaan in Delft een graafmachine in een sleuf geval len. In de sleuf bevonden zich vier grondwerkers. Twee grondwerkers werden in het ziekenhuis opgenomen. Dit zijn J. de D., afkomstig uit Hank (N.-B.) en D. Z. uit Katwijk aan zee. De graafmachine stond op de rand van de sleuf toen zil plotse ling voorover stortte. Beide mannen zijn opgenomen in het Hippolytuszie- kenhuis in Delft met respectievelijk een lichte hersenschudding en een P'jv'ijke -schouder. "(■ADVERTENTIE Gistermiddag om half drie kwam de 53-jarige C. K. T. uit Delft met zün motor in de Hugo de Grootstraat in Delft te vallen. Met een hoofdwond en een hersenschudding is hij opge nomen in het Bethelziekenhuis, De motorrijder kwam te vallen door dat de personenauto die voor hem reed plotseling moest stoppen. Deze auto werd bestuurd door de 41-jarige P. J. K. uit Den Haag. DELFT (ANP) Aan de Tech nische Hogeschool te Delft promo veerde tot doctor in de technische wetenschappen, ir. H. B. Pacejka. De titel van het proefschrift was: The wheel shimmy phenomenon. A theoretical and experimental in vestigation with particular reference to the non-linear problem. Het proefschrift werd goedgekeurd door de promotoren prof. dr. ir. A. D. Pater en prof. dr. ir. H. C. A. van Eldik Thieme. Burgemeester Heusdens telefo- j een grote kaart van het Water- neert met collega Thomassen meergebiedwaarop de centrales Het gesprek loopt via een nieuwe zijn aangegeven. Ericssonverdeler, ingebouwd in (Van een onzer verslaggevers) Rockanje en wijde omgeving heb ben de naar Goor vertrekkende bur gemeester J. Spaans duidelijk te ver staan gegeven, dat men hem in de gemeente en in de streek node zal missen. Met opzet: Rockanje en wij de omgeving, want tijdens de bijzon dere raadsvergadering waarmee don derdagmiddag officieel afscheid van de heer Spaans werd genomen, schaarden zich ook Rünmondvoorzit- ter mr, V. G. M. Marijnen en Rot terdams burgemeester ff. Thomas sen onder de aanwezigen op de „pu blieke tribune." In zijn afscheidsrede stelde de ver trekkende burgemeester vast, dat Rockanje zijn eerste standplaats een ruimer arbeidsveld voor hem heeft geopend, dan hij negen jaar geleden ooit had kunnen bevroeden. „Ik prijs me gelukkig een aandeel te hebben mogen leveren in de voorbe reiding en de uitvoering van een aantal zeer belangrijke besluiten." zo zei hü tot zijn raad. „Het scheiden valt zwaar wanneer men zijn taak Biet liefde heeft vervuld." Erepenning Daarop hebben wethouder en lo- co-bürgèmeester T. Briggeman, de woordvoerders van de raadsfrac ties "en de gemeentesecretaris beur telings dankbaar voor arbeid en ihensehjk contact en triest gestemd vanwege het afscheid voor de laat ste maal hun voorzitter toegespro ken. Aan het einde van deze bij zondere openbare raadsvergade ring schonk de raad de erepenning van de gemeente Rockanje aan de heer Spaans. Tijdens het minder officiële gedeel te van deze bijeenkomst in het Ver enigingsgebouw nam een lange rij van sprekers het woord. Burgemees ter Thomassen van Botterdam bood zijn collega een oude landkaart van de Rijndelta aan, Rijnmondvoorzitter Marijnen legde ïogeens de nadruk op de inbreng, die ook een gemeen te als Rockanje in zijn openbaar lichaam moet hebben, en collega's burgemeesters, predikanten en ande re vertegenwoordigers van groepe ringen in het dorp spraken woorden van weemoed en van blijdschap over de promotie die burgemeester Spaans met zijn vertrek naar Goor maakt. Ook zijn echtgenote, die in Rockan je veel werk op sociaal en cultureel terrein heeft verricht, werd bij dit afscheid niet vergeten, 's Avonds presenteerde de bevolking zich wan de scheidende burgemeestersfamilie. Rotterdams burgemeester Thomas sen overhandigt de heer Spaans een geschenk. (Van een onzer verslaggevers) Van 27 januari tot en met 5 fe bruari wordt in het Rotterdamse Ahoy'gebouw voor de eerste maal de tentoonstelling Binnenhuis '67 ge houden JDeze consumentenbeurs zal geheel gewijd zijn aan de binnen huisinrichting in de meest uitgebrei de zin. Beurscentrum Rotterdam, dat deze tentoonstelling organiseert wil een voUedlg beeld geven van de manier waarop Nederland in 1967 woont. Op tal van inzendingen zullen vele nieuwigheden te zien zijn. BEIROET (Reuter) - Bij de grens tussen Irak en Syrië is van middag een trainingsvliegtuig neer gestort en op een bus terechtgeko men. Hierbif werden vijfentwintig mensen gedood. Kantoor, Redactie, inspectie en Advertentle.«fdeling: Passage 20, Schiedam, tel. 010-28 87 98 Klachten over bezorging (tot 19.30 oer;.* Slaak 34, Rotterdam •JITSLTTTTEND tel. 310-111031 11 10 32 Storting van abonnementsgel den op giro no 28333 ten name van de N.V. De Arbeiderspers, ilaak 34, Rotterdam. met briljant Voor haar een gladde ring met 3,5 of 6 briljanten Zeer snel groeiend U KIJKT VERGELIJKT KOOPT BIJ Groenelaan 109 Tel. 268894 Lange Haven 95 Tel. 268611 Schiedam I in prijzen van 140.- of450.- IS ap graveren kan gewacht worden, tg Juwelier- edelsteenkundlge ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM begroet ).C 0ste inwoner toch wedstrijden te spelen. Zelfs voor het tweede elftal van Wilton is het nu mogelijk om op de twee pri ma halfverharde velden een wed strijd te spelen. In de weekbrief is men vol lof over deze twee veiden. In het blad „Biljart," ullgavs van het district Schiedam van de KNBB, wordt een oproep gedaan aan de jeugd om weer mee te doen aan de jeugdbiljartwedstrijden. Na de va kantie gaat men weer van start met •Ie opleiding van de jeugdige leden in Musis Sacrum. Jongens van 12 tot 18 jaar worden zaterdagmiddag reeds verwacht in Musis waar ge diplomeerde leiders aanwezig zullen zijn om de jeugd te onderwijzen in de edele blljartsport. In de weekbrief van Wilton, afde ling voetbal, lezen wij dat de samen werking tussen de verenigingen die samen met Wilton het complex be spelen in Harga goed is. Deze ver enigingen zijn Schiedamse Boys cn Martinit. Het is daaro m mogelijk geworden om tijdens de afkeuringen Wie het nug niet deed, raden wij aan een* aeiuua te gaan maken met zaalhandbal. Dat kan nu ook in Schiedam waar DWS cn UVG regel matig wedstrijden spelen in de s>porinal. ilaterüagavond hebben wij ue gehele avond doorgebracht in de Pporthal en van bijzonder spannende wedstrijden kunnen genieten (TV is ook niet alles) van Schiedamse en Rotterdamse clubs. Ook in het komende weekeind is er weer voiop van deze bij uitstek geschikte zaaisport te genieten. Zateruag spuien de aspiranten van Dtvö ai een aantal wedstrijden. Te beginnen om half zes met de wed strijd DWS—UVG aspiranten. Tot 18.30 uur is hel de jeugd die de aandacht vraagt, daarna komen de ouderen aan de beurt. Het tweede herenteam speelt om kwart voor tien. Daar tussendoor zijn andere zasslspcrten die de aan dacht vragen. Zondag om kwart voor drie spe len de heren van het eerste team tegen. AHC en om negen uur is het derde herenteam aan de beurt. Bij slecht voetbalweer is een gang naar de sporthal m" dan de moeite waard. (Van een onzer verslaggevers) De snel groeiende gemeente Maassluis zal vandaag of begin volgende week de twintigdui- zendste inwoner begroeten. Het aantal inivoners bedroeg donderdag 19.995. Burgemeester W. J. D. V. Dijck te creëren winkelcentrum. Een niéuw vertelde dit donderdagmiddag stadshart maken betekent: het moet (Van een onzer verslaggevers) Maassluis, de zeer snel groei ende gemeente in het Water weggebied, hééft vandaag de 20.000ste inwoner ingeschreven. Het was de eerste zoon van het jonge echtpaar P. M. Fols- Breukel. dat sinds 25 februari 1S66 een huis aan de Peter van Anrooylaan 80 bewoont. De verraste vader, die zijn kind als Gerrlt Pols wilde laten inschrijven, vernam, dat hij in de loop van de dag bezoek zou krijgen van burge meester W. J. D. van Dijck en diens echtgenote. Het echtpaar kreeg voor hon kind een spaarbankboekje en mocht verder een taart en een boeket bloemen in ontvangst nemen. Engels pond Amerlk. dollar o Franse frank Belgiische frank Zwitserse frank Zweedse kronen Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenr. Schilling 10.09110.893 3,611—3,61Ï 73,04—73,09 7,221—753 83,621—83,671 68,89—68,94 91.04191,09! 52,401—52.451 50,571—50.824 3531—3341 57.911—57,964 13,981—13,991 tijdens de voortgezette begro tingsvergadering van de ge meenteraad. In zijn antwoord op de alge mene beschouwingen van de diverse fractievoorzitters sneed hij ook nog even de ruimte nood van de Waterweggemeen te aan. „Ons grondgebied is te klein, maar wij achten thans nog niet de tijd gekomen om over grenscorrecties te spre ken. Wel zulien we de gang van zaken nauwlettend volgen." Maassluis ig ook bezig met de uit voering van een saneringsplan voor de oude binnenstad. Hieraan besteedt het college veel aandacht, wat door een raadslid in twijfel werd getrok ken. „Veel tijd en zorg hebben we aan dit historisch hart geschonken, want het oude centrum blijft een belang rijke taak in de Maassluise samen leving vervullen." De burgemeester vertelde» dat men al acht jaar bezig Is met deze sanering. „Het centrum wordt» op goede wijze herbouwd, maar heb er toch begrip voor hoe moeilijk het is een oude stadswijk te saneren. Heb vertrouwen in het college, we zul len doen wat in ons vermogen ligt. De burgemeester kondigde een, dei ln 1967 een definitieve oplossing zal worden gevonden voor het in „West" goed zijn." Hij vertelde, dat men reeds vele steden heeft bezocht en ideeën heeft opgedaan om die in Maassluis toe te passen. Het parkeerprobleem is in Maas sluis al even nijpend als elders. In 1967 zullen er op verschillende plaat sen ln de stad parkeerterreinen wor den aangelegd, zoals bij de Emmi- nnëlkerk, achter de Nlenwstraat en op het terrein van de Watertoren. Weliswaar heeft Maassluis op zijn begroting een batig saldo van 200.000.- dank zij een uitkering uit het gemeentefonds, maar de finan ciële situatie is niet rooskleurig. Slechts het hoogstnoodzakelijke werk kan worden gedaan. Geen geld is er daarom voor de aanleg van een ver- keerstuin. „Andere zaken zijn be langrijker," aldus de burgemeester. Natuurlijk kwam tijdens de bcgro- tingsdebatten ook het onderwerp po litie ter sprake. Enkele- raadsleden hadden al loftuitingen gericht aan het adres van de korpschef, de heer J. de Jor.gh en de burgemeester bleef niet achter bij deze hulde. .Jk heb een fantastisch goed politie korps. waarop de hele burgerij kan rekenen. Er wordt in ons land altijd maar geschopt naar het politieappa- raaf van hoog tot laag. Je maakt je wel eens bezorgd, als zelfs pro fessoren dc meest wor.üsrlijke ideeën lanceren. Daarom ben tk bijzonder blij, dat we een goed korps hebben." (Van een onzer verslaggevers) „Aan bepaalde klachten zijn de woonwagenbewoners zelf schuldig De Maassluise wethouder van Sociale Zaken, de heer P. van der Snoek (c.-h,), zei dit donderdag tijdens de voortgezette be grotingsvergadering van de gemeenteraad over de toestand in het woonwagenkamp te Schiedam. Ik de slechte imslzndlgheden van het kamp, waarvoor de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis in 1961 een gezamenlijke regeling trof fen, komt binnenkort verbetering. Wethouder Van der Snoek kon, evenals de Vlaardingse wethouder Weede dit dinsdag bad gedaan, de raad mededelen, dat de wethouder» vRn Sociale Zaken een akkoord heb ben bereikt over een aantal verbete ringen. Met vertegenwoordigers van wat de Maassluise wethouder de «bond van woonwagenbewoner*" noemde, heeft men een teer redelijk v erlang- lijstje opgesteld, dat zo spoedig mo gelijk sa! worden verwezenlijkt. De heer Van der Snoek wee; overigens de opmerking van de band, dat tut in Schiedam zou gaan ou „bet slechtste woonwagenkamp van Ne derland" „Het merendeel van de klachten behoort binnenkort tat hat verieden," beloofde hfj. Zoals bekend omvat het plan uit breiding tan het aantal toiletten van seven tot zeventien, vergroting van het aantal kranen en wasplaatsen, ieder gezin krijgt het beheer van een met een windscherm voorzie» toilet. Men zal zelf maatregelen moeten nemen om bevriezing te voorkomen; het GEB zal toezicht gaan houden op» stroomvoorziening, de moge lijkheden voor de stalling van auto's zullen worden verruimd en wrakken zullen worden verwijderd en de af voer van het huisvuil wordt verbe terd door de plaatsing van contai ners. Voorts zal op advies van de Vereniging van Woonwagenbewoners een kampraad worden samengesteld. Alle Maassluise fractievoorzitters toonden zlcb verheugd over deze voorzieningen en weren, zoals ds heer Slagboom het ultdnikte, „blij. dat Maassluis ook met de gevoerde besprekingen actief is geweest."

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1