Realistische" cricketles PLATE HATÉMA Rotterdam ,,d winst" Waterweg-winkeli ers tot koopavond Schaatscarrière isalles' voor Yvette Biisieau a voor de lllpiitierechter KvK beschrijft stand van zaken bedrijfstakken m voornaa stier m een roestige veewasen Kort nieuws uit Schiedam ^Roemers spreekt v over u Joy-rider met auto van weg af Blonde Belgische vedette van Wiener Eisrevue BELANGSTELLING VOOR OPLEIDING 7 TOT JEUGDTRAINER VERHEUGEND 104.30 148.00 146.25 103.05 Vinnig Dokterscliensten Scheepvaart Visserij WISSELkOKRSEN ISCHiEDAMSEj WAAIERTJES HET VRIJE VOLK ZATERDAG 21 JANUARI 1967 PAGINA T 55 (f1 en een onzer verslaggevers) Als raketten zo snel suisden de tennisballen door het gym nastieklokaal van de huishoudschool aan de Parkwee. Met de regelmaat van de klok vlogen de ballen van de ene kant naar de andere. Zo op het oog sou men het niet zeggen, maar er ivas een opleiding van crickettrainers aan de gang. (ADVERTENTIE) 3.90 meter breed Standaard Hervy Extra Creslan de Luxe direct uit voorraad leverbaar in alle kleuren Grote Markt 19-21 TELEFOON 267762 SCHIEDAM Het Vrije Volk (Van een onzer verslaggevers) Een 23-jarige machinist bij de kustvaart die nog een en ander met de justitie te vereffenen had, heeft zich onlangs na een illegaal verblijf in Duitsland bij de politie aangemeld, omdat hij wel eens schoon schip wou maken. Vrijdag kreeg hij daartoe gelegenheid ter zitting van de Rotterdamse politierechter. SCHEFFERS NETTE LEERLING ZATERDAG PASSAGE: Agent 07T in operatie Bosporus <18 jr.), 2, 4.15 en 9.15 u MONOPOLE: Eddie in topvorm (14 jr.), 2, 7, en 9.15 u. Stormloop der Tartaren. Diversen: Bioscopen: WIJKCENTRUM: Buurtvereniging Willem Brouwersstraat, feestavond. 20 u. TIVOLI: SJS Guili&ume, dansavond, 20.30 U. MUSIS SACRUM: Feestavond per soneelsvereniging Gebr. Vincent, 20 uur. ARCADE: Dansavond Dansclub Ar cade, 20 uur. OPSTANDINGSKERK: Dansavond Sociëteit Den Teirquasth, 20 u. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE: Agent 077 in operatie Bosporus <18 jr.), 2, 4,15, 7 en 9.15 uur. MONOPOLE: Eddie In topvorm (14 jr.), 7 en 9.15 uur. Stormloop der Tartaren (14 jr.), 2 en 4.15 u. Diversen: ARCADE: Dansavond EK Instuif, 20 uur. - O Gisteravond vond de tweede les plaats van de totaal 14 die. nodig zijn om opgeleid te worden tot jeugd trainer. De cursus in Schiedam is de enige die in ons land gehouden wordt. „Er is in deze omgeving veel ani mo om aan zo'n cursus deel te ne men," zegt ons de heer D. de Baa re, die samen met de heren J, Bregman, H. Schooneveldt en F. van Dok voor de opleiding zorgt. Er zijn in totaal veertig deelne mers en daarvan neemt het Schie- damse Excelsior '20 met tien deel nemers een goede eerste plaats in. Grote clubs ln het land hebben spe lers naar deze cursus afgevaardigd om straks de eigen jeugd op te lel- den: HCC. Hermes-DVS, Krekels. Sparta, VOC, BCC en Ajax L lede- GTB ee op kran'Ee w**"* DV0 re vrijdag komen de leerlingen naar Schiedam om er hun leergierigheid te bevredigen. kosten vergoed, maar voor het overige is het allemaal voor niets." Tijdens ons gesprek komt cricket- veteraan Koos Oosterholt van Excel sior binnen om eens poolshoogte te nemen. Weldra ontstaat er een ge sprek over vroeger. Want de heer De Baare heeft 25 jaar ln het eerste team van ACC menige run geslagen. Uit het gesprek- tussen hem en „old" Koos blijkt, dat een gedegen opleiding voor jeugdtrainers nodig is omdat er steeds meer cricketers ko men maar desondanks het spel aan de top over het algemeen niet beter wordt. Van de grond af aan wordt nu door de heer De Baare en zijn helpers aan de cursisten geleerd hoe straks hun pupillen de fijne kneep jes van het spel te leren. Om het zo realistisch mogelijk te doen wordt gebruik gemaakt van echte bats en tennisballen. Over 14 weken wordt examen gedaan. Daarbij zal waar schijnlijk een Engelsman aanwezig zijn. want dat zijn en blijven dé experts. De KNCB heeft in de heren De Baare, die dit werk reeds tien jaar doet, Bregman, Van Dok en Schooneveldt goede leerkrachten. Zij waren allen eens internationaal cricketspeler. De heer De Baare heeft in Engeland, de bakermat van het cricket, een opleiding ge volgd voor het grote diploma. Hierdoor is hij gerechtigd om les te geven. .Allemaal pro deo hoor," afstand gehouden. De Schladam- ers hebben in de laatste fase van strijd het hoofd koel gehouden en winst veilig gesteld. 3wep hielp GTB aan de leiding ar een prima treffer. Korte tijd er werd een der Vlaardingse ver- ügers zo ln het nauw gebracht, t hij de bal in eigen doe! werkte, «ds zorgde voor een verdiende 3 ruststand. Doordat de Schiedantse verdedigers bal in eigen doel werkten werd lacht de heer De Baare. „Voor ®t 3—1 en het werd zelfs nog 3—2 sommigen van ons worden de reis- e€n misverstand in de Schie- amse defensie. Maar verder JTB het niet komen. liet De Schlcdamse toneelvereniging Geron voert op dinsdag 24 cn woens dag 25 januari het door Thornton Wilder geschreven en later door Bert Voeten bewerkte kluchtspel De Kop pelaarster op in gebouw Musis Sa crum. Reinier Heidemann heeft de regie van dit stuk, dat gebaseerd is op een blijspel van John Nestroy „Einen Jux will er sich machen" (Wenen 1842) dat op zijn beurt weer vervaar digd was naar een Engels origineel A well spent day'' van John Ox ford. O Het Centraal Vrouwencomité or ganiseert op donderdag 26 januari in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 een gezamenlijke middag. Dan zal de film Schiedam kiest voor het water van Jan Schaper worden ver toond. De commissie voor het Open Deur- werk van de Hervormde Gemeente organiseert zondag 22 januari in de Betheikerk aan de Nieuwe Maasstr. te Schiedam een Open-Deurdienst, welke om tien uur des morgens be gint. Botsende generaties" is het the ma van de prediking, welke ds. R. H. •Wissink zai houden over het altijd weer opduikende probleem van het verschil tussen de jonge en oude ge- neraties. De christelijke muziekver- i eniging Harpe Davids onder leiding van de heer A. L. Glotzbach zal hier- &aan medewerking verlenen, g Drs. D. Roemers, oud-voorzitter jyan het NW en nu nog lid van de pTweede Kamer voor de PvdA zal op (£3 februari, op uitnodiging van de jpvdA-afdeling Vlaardingen-West 'n "^nabeschouwing geven over de verkie zingsuitslag. Men komt daarvoor bijeen ln de Heine zaal van de Valkenhof. Aan- .vang acht uur. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse plannen voor de Instelling van een koopavond hebben beroering veroorzaakt bij de midden standers in Vlaardlngcn en Schiedam. Dat bleek vrijdagmiddag tijdens de vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas. De middenstandsorganisaties voe len eigenlijk helemaal niets voor een koopavond, maar men is kenne lijk bang, dat de kopers naar Rot terdam zullen trekken, air er in htm eigen woonplaats geen gelegenheid komt om één avond ln de week te gaan winkelen. In Schiedam is de verontrusting van de middenstand al duidelijk aan het licht getreden. Het lid vars de Kamer van Koophandel J. Ligt- hart, die voorzitter is van de Vlaardingse Middenstandscentrale, liet weten, dat men ook in Viaar- dingen is opgeschrikt door het Rot terdamse nieuws. Ook hij dacht, dat er aan een koopavond in Vlaardin- gên niet te ontkomen zal zijn. Men wacht nu maar af. B. en W. van Maassluis hebben nogal vinnig gereageerd op de ma nier waarop de Kamer in de vorige vergadering heeft gesproken over de nodlgverklaring van een openbare Lts. en een nijverheidsschool voor meisjes in Maassluis. De Kamer meende toen. dat nog twee van zul ke scholen erbij te veel van het goede zou worden. Het Maassluise college heeft de Kamer direct daarop ccn rapport van het ETI gestuurd, waarin een studie is gemaakt van de onderwijs behoeften. Het gemeentebestuur liet dit rapport vergezeld gaan van de mededeling, dat de gemeenteraad zich inmiddels voor de stichting van belde scholen heeft uitgesproken „en dat het daarom niet meer no dig is, dat de Kamer zich uit spreekt." De eerste vergadering van de Ka mer in 1967 was verder voorname lijk gewijd aan huishoudelijke zaken. Tot nieuwe leden werden geïnstal leerd de heer J. P. Barendregt (na mens het NVV, vervoerssectie), de heer H. W. G. Hoek (namens de in dustrie) en de heer S. Kampstra (namens het bankwezen). Zij volg den de heren C. Rauws, lr. C. Hoek en J. Ruiter op. De benoeming van een nieuwe on dervoorzitter kreeg pas zijn beslag na drie stemmingen. Toen pas kreeg de heer F. Steerenberg de vereiste meerderheid boven zijn mede-kandi daat L. A. M. Braeco Gartner. In Schiedam zullen de volgende huisartsen de praktijk van hun col lega's tijdens het weekeinde waar nemen: D Houthuysen, Marconistraat 93, tel. 268516. J. Moor, Burg. Knappert - laan 154, tel. 269880 en Ch. A. Poll. Tulnlaan 92, tel. 267856. Voor bijzon dere gevallen is apotheek 't Gouden Hert, St. Liduinastraat 58. telefoon 268364 geopend. Kantoor, Redactie, inspectie en Advertentie-afdeling; Passage 20, Schiedam, tel. 010-26 87 98 Klachten over bezorging (tot 19.30 uur)Slaak 34, Rotterdam UITSLUITEND tel. 010-1110 31 111032 Storting van abonnementsgel den op giro no. 28333 ten name van de N.V. De Arbeiderspers. Slaak 34, Rotterdam. Een stier in een roestige veewagen. Behalve een humoristische kant zag de officier van Justitie bU de meer voudige kamer der Dordtse rechtbank, mr. J. E. Visser, toch ook een gevaar lijke zijde aan een dergelijke situatie. Terechtstond de expediteur A. C. de J. uit Hei- en Boeicop. Deze was in hoger beroep gegaan van een von nis. dat de Gorkumse kantonrechter hem oplegde. Hij had in een veewa gen gereden, waarvan de handrem niet deugde, een achterlicht defect was, de carrosserie op vele plaatsen roestplekken eu gaten vertoonde en als klap op de vuurpijl had hy daar in een stier vervoerd, zonder goed- keuringsbewjjs voor veevervoer. Voor dit alles legde de kantonrech ter hem boetes van 15, 25. 100 en 40 gulden op. terwijl hij het voertuig verbeurd verklaarde. De officier had in plaats van de boete van 100 gul den een tientje geëist, kennelijk om dat hij van mening was dat de ver beurdverklaring ook al een finan cieel verlies voor De J. betekende. Daarom was ook de officier in beroep gegaan. Gisteren kwam men ln Dordrecht al direct tot de conclusie, dat voor het achterlicht geen vervolging kon plaatsvinden, omdat het defect op klaarlichte dag was geconstateerd. Daarom requireerde de officier nu boetes van 15, 10 en 40 gulden, op nieuw met verbeurdverklaring. Over veertien dagen volgt uitspraak. WOERDEN Vrijdagnacht waar schuwden automobilisten de Woer- dense politie dat er een auto van rijksweg 12 was geraakt. Inderdaad vond de politie in het talud een zwaar beschadigde auto die op de rand van de wetering lag. Hoe het ongeluk gebeurd is, weet men echter niet, omdat de bestuurder nog niet is gevonden. Volgens een andere automobilist, die met pech langs de weg stond» zou er kort tevoren iemand met een auto zijn meegelift. Toen de politie de eigenaar van de auto had opge spoord, woonachtig in Amersfoort, bleek dat de auto die nacht was ont vreemd, vermoedelijk voor joy riding. Wie er met de auto vandoor is gegaan en onder Woerden van de weg raakte, is nog niet bekend. De tweejarige Johanna Lancee uit Mjjnshcerenland is gisteren op de Weissenbruchlaan in Rotterdam aan gereden door een scooter. Het meisje is met een hoofdwond naar het ziekenhuis aan de Bergweg gebracht. Zij was plotseling tussen gepar keerde auto's door de rijbaan opge lopen. show zijn eigen, taak heelt, dus ook Joan Haanappel en Yvette BusieauDe Belgische xoerd ge boren in Etterbeek en stond reeds op jeugdige leeftijd op de schaats. De toen aan het licht komende aanleg van het 10-jarige meisje, was groot, wat in de jaren die volgden, tot uiting kwam in zeven kampioenstitelstwee maal bij de juniores en vijf maal bij de 'vol wassenen'. Op haar 19e jaar gingen de fi nanciën een woordje meespreken, zy werd beroeps en kwam onder contract te staan bü het 'Baycrn Eisballet', een Duitse revue. „Die beginperiode was wel leuk en ook de tijd, dat Ik verbonden was aan een revue van Hilton in Chicago. Zes maanden was dat. En toen de Wiener. In 1962 wer den de eerste contacten gelegd. De aanbiedingen, die men deed, wa ren zo aanlokkelijk, dat Yvette De naam Buziau (zonder 'el), toehapte. doet een Nederlander denken aan Voor de Belg hoort deze (naam Sindsdien zorgt zij. samen met Voor de Belg hoort deze naam haar partner (alleen voor het ijst tmet 'e'bij een meisje, dat in de- Manfred Wollschlöger, met wie zij ze tijd veel succes heeft bij de nu al weer twee en een half jaar Wiener Eisrevue. de 25-jarige een duo vormt, avond aan avond schaatsster Yvette Busieau. Een voor opendoekjes, vedette, jawel, maar zonder de daarbij behorende allures. Gedecideerd zegt ze: „Iedere journalist maak ik duidelijk, dat Stil en bescheiden zit ztj in een mijn carrière alles voor me is. hoekje van de ongezellige foyer Dat is misschien ook de reden, van het Koninklijke Circus in waarom ik tot nu toe. geen be- BrusseL Ver weg van de plaats, langstelling vooi de liefde heb ge waar een andere schaatsvedette, had." Joan Haanappel, de pers te woord Een saai bestaan voor Yvette. staat. Yvette kijkt het gedoe daar. Of heeft zij, naast de schaatssport, op haar gemak aan. Wat gaat er nog andere hobby's, in haar om, bij het zien van al „Welzeker. Mijn sportwagen en die belangstelling voor de Hol- paardrijden. En ik zie graag een landse? Is zij afgunstig op de po- musical. Maar veel tijd heb ik er pulariteit die Joan heeft? zy niet voor, laat staan om te luie- heeft, in haar beste Vlaams, snel ren." Haar carrière. een antwoord klaar. „Helemaal Onze fotograaf is de directe aan- niet. Het zijn geloof ik, allemaal leiding tot haar plotselinge arbeid Nederlandse journalisten en om- met poederdoos en lippenstift. Een dat onze show binnenkort naar onwillig (blonde) haarlok wordt Schiedam en Groningen gaat. is 'tot de orde geroepen'. De foto het vanzelfsprekend, dat Joan de kan gemaakt worden, aandacht krygt. Bij de première „Publiciteit Is een onderdeel in Brussel kwamen de mensen van van mijn carrière, dus wil ik er op de pers voor my. Zo gaat dat nu een foto zo voordelig mogelijk uit- eenmaa.1." zien," zegt zij verontschuldigend. Dus geen afgunst in de ploeg? Een bedankje voor het interview, hoeft voor haar niet. .Niet u moet Aarzelend komt het ant.icoord, mij bedanken, maar ik u." Daarby dat bijzonder kort is: .Artiesten, dwalen haar ogen naar Joan hé," Epen later blijkt, uit hetgeen Haanappel, die reeds carrière ge rij vertelt, dat een ieder in deze maakt heeft. (Van een onzer verslaggevers) Twee feiten waren hem ten laste gelegd: mishandeling van een trein conducteur en joy-riding. Met de conducteur was hij in conflict ge komen toen hy na overvloedig bier gebruik in de trein Hoek van Hol landRotterdam zat. Hy had de (Van een onzer verslaggevers) 3en met vermoedelijk meer dan 25 produktie te zien gaf. De omzet van bestaat uit 15 moderne trawlers, De voorzitter van de Kamer van P<-^* consumptiemelk lag weer iets bd- behaalde in 1966 zowat dezelfde Koophandel, ir. B. Wilton, voor de Ir- Wilton vroeg zich af, of de re- ven het vorige jaar. vangstresultaten als het jaar daar- vóór, d.w.z. ruim 61.900 kantjes. Beneden-Maas "heeft vrijdag ln zijn f niet aan zou al" jaarrede een overzicht gegeven van thans de omzetbelasting op gedistil- 'Lavnignlip "Jllflndtrif Het prijsverloop aan de afslag ont- zaken ln de belang- ie_e. 5™® jf brengen tot^Jiet peil, VjUCIiU^CIlC llluU„in6 «wikkelde zich gelijkmatiger over 5,„ in n.( dat voor de andere alcoholische rijkste bedrijfstakken in het district van de Kamer. dranken geldt. Nog een andere fac- Bij de wasmiddelen-industrie heb- resulteerde hnmw6 mH^'P tor die de gedistilleerd-industrie in ben felle concurrentie en stygende de prijg en dus hogere besommin- Blj de grote scheepsbouw kan onrust brengt: de toenemende mate kosten de marges niet onaangetast g8n. De gehele vl00t verbleef in worden geconstateerd, dat er in de S^istiUeerd aan het gelaten. Ondanks een stijgende pro- verband met de geringer wordende algemene gang van zaken weinig f buiten c.e normale handels- duktle bleef door mechanisatie het vangsten in de Noordzee van half verbetering is gekomen. Voor de uit- —fji "m aantal werknemers op hetzelfde ni- september tot Kerstmis op de vis- van de zgn, 10-iiter-grens m.n a«- veau en men verwacht daarin geen gronden ten z.o, van Ierland, waar verandering. bevredigende resultaten werden be- ExPOrt h.et vaf ^aar 1966 is reikt en een goede kwaliteit haring L er te de kunstmestsector een even- werd gevangen. De harfnghandel - sluitend op nieuwbouw aangewezen werven bleef de toestand moeilijk, hoewel hier en daar toch behoorlijke opdrachten werden verworven. Een gunstig aspect ls. dat ondanks De export van gedistilleerd vertoon- wicht tussen vraag en aanbod ont- en dat de andere kant van het de scherpe buitenlandse concurrentie de een gunstiger beeld: er viel wel staan. Reeds vrij spoedig daarna bedrijf kon, juist door die hoge- de Nederlandse werven die zich meer geen expansie te constateren zo- evenwel begon zich geleidelijk een re afsiagprijzen de hogere lonen op de reparatie toeleggen, in 1966 als in voorgaande jaren - maar ate situatie van overproduce af te te- etl andere kosten moeilijk tot een behoorlijk van werk waren voorzien, geheel viel net resultaat met tegen, kenen. In West-Europa was de levredenstemmend resultaat komen Wat de personeelsbezetting aangaat: Voor zover op het ogenblik te zien groei ln de vraag teleurstellend mede centraal inkopende landen namen liet bleef nog moeilijk zowel vakbe- valt, zal het eindresultaat weinig als gevolg van de slechte weersom- tengevolge van de hoge prijzen' minder zijn dan dat over 't topjaar standigheden. Daarentegen bleef niets af en de nortnale buitenlandse kwame als ongeschoolde Nederland se werkkrachten aan te trekken. 1965 toen een recordafzet van zowat de consumptie in Noord-Afrika en afzetgebieden gaven een verder ex Enige verbetering viel daarin in het 35 min. gulden werd behaald. Australië zich gunstig ontwikkelen, portvermindering te zien. laatste deel van 't jaar wel te be speuren. 7in-vp| Door de groei van de activiteiten van de chemische industrie onder- De zuivelindustrie neemt in het gingen de grondstoffenprijzen, in n.> il I «li 11 PP t'fl district een belangrijke plaats in. het bijzonder die van zwavel, VjrcvlJSUXlCCln rv mpiwrmfvanffst iau hüna het o». sterke stiteinc. Daarnaast ns een De melkontvangst lag bijna het ge- sterke stijging. Daarnaast namen in iggg kwamen 32292 schepen De gedistilleerd-industrie heeft het hele jaar iets boven die van 1965. de loon- en materiaalkosten verder de Waterweg binnen: voor wat het binnenland betreft niet maar de boter-positie bleef ruim toe. best gehad en ook voor 1367 is men 3 pet ender dia van hét vorige jaar. niet optimistisch. De verhoging van Ongunstig was de situatie op de de accijns en de omzetbelasting op markt voor gecondenseerde melk gedistilleerd heeft da afzet doen da- met.suiker, die een 22 pet lagere De Vlaardingse metende 146235.607 brt. tegen het jaar te voren 32.179 schepen met 138.091,443 brt. Daarvan ontving Viaardingen totaal 1748 zeeschepen, Schiedam haringvloot, die 750 en Maassluis 817. NS-man geslagen en gestompt. De conducteur, ook niet mis. gaf hem een klap met de kaartjeskniptang op het hoofd en trok vervolgens aan de noodrem. „Dit klopt wel enigszins, maar niet helemaal", zei de verdachte. „Zelf zat ik leiyk onder het bloed!" De officier vroeg veertien dagen gevangenisstraf: het vonnis was tien dagen. De machinist bekende ook de loy-riding. Hij had in Schiedam een auto gepikt en was met drie lifters naar Hoek van Holland en vervolgens naar Scheveningen gereden, waar hy werd aangehouden. Als getuige verscheen een Schle- damse huisvrouw, die de auto van een garagebedrijf had gehuurd. Er was voor t"410.schade aa-n de wa gen gemaakt, vertelde ze. en voor dat bedrag diende ze nu een civiele vor dering in. „Daar ben ik het niet mee eens", verklaarde de verdachte. „Ik heb die auto onbeschadigd weggezet". De officier van Justitie eiste twaalf weken gevangenis, waarvan drie voonvaardeiyk met als bijzondere voorwaarde, dat de machinist binnen een half jaar aan de huurster van de auto ƒ200.— betaalt. Volgens de verdediger, die de straf te hoog vond en de civiele vordering bestreed, was het zijn cliënt wel gemakkelijk gemaakt: de auto stond open, verdachte kon er zo instappen en wegrijden. De politierechter, mr. A. B. Jol les. legde twaalf weken gevangenis straf op. waarvan zes voorwaarde lijk. Voor I december van dit jaar moet verdachte 100,— van de schaderekening betalen. „Er wacht u ook nog de tenuitvoerlegging van een voorwaardelijke straf", zei hij tegen de machinist. „Het komt er op neer, dat u op 1 mei weer vrij komt. Dan hebt u zo weer werk, want dat is de Dag van de Arbeid", In een Vlaardingse flat wonen twee echtparen die vroeger veel bij elkaar op visite kwamen, maar ia- ter ruzie hebben gekregen. Het is zelfs tot een handgemeen gekomen en in verband hiermee stond een 26-Jarlgc autorijschoolhouder we gens mishandeling terecht HU zou zijn vroegere vriend, een 44-jarige lasser, zo krachtig tegen de schou der hebben gestompt, dat een arm van het slachtoffer uit de kom schoot. Verdachte ontkende: „Ik heb alleen een afwerende beweging gemaakt". „Mijn vrouw zei nog; '.Waarom doe je niets terug?' maar met een arm uit de kom. begin je niet veel," vertelde de lasser. Zijn echtgenote getuigde, dat verdachte wel dege lijk gestompt had. „Ik heb hem toen een klap met óe fietspomp gege ven, dat spreekt vanzelf". De auto- rijschoolhouder bleef bij zijn ontken ning, waarop de getuige hem toe riep: .Leugenkampioen „U gaat onmiddellijk de zaal uit en neem uw man maar mee!" zei mr. Jolles. Hij achtte de mishan deling wel bewezen en veroordeel de de autoschoolhouder tot ƒ40,— boete of vier dagen. 20 januari Engels pond 10.08-—10,083 Amerik. dollar 3,61i— 3.61J Franse frank 72.954—73,00i Belgische frank 7,22!— 7.231 Zwitserse frank83,444—83,494 Zweedse kroon 69,88 69)93 Duitse mark 90,80 —90,85 Deense kroon 5223452284 Noorse kroon 50,49 50,54 Canada 3,35 3,354 Gereduceerde prlja by contract Tarief 11 ct. per mm p. kolom Kapsalon Hélêne. da salon voor de betera PERMANENT. Stroom loos, voor leder baar geschikt, 17.50. Héiêne tiède permanent, de meest ideale natuurlitke per manent I 10.Oralis Kaaien en tarengen per luxe auti vooi per manent Kapsalon Hriene ttem- hrandtlaan 22. Schiedam Tel. 267170. 1,— reductie op deze advertentie. Dam 35 - Tel. 267Ö23 Schiedam vraagt voor de bankotbakkerM een

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1