SPORT RAPPORT zuster nee zuster, in SIMENON HOUDT NIET OP Juffrouw Ham veertig jaar bij Van Haaien KINDERBESCHERMING ROERT DE TROM: ER MOETEN PLEEGGEZINNEN Jan Bergkotte wint de leider sprijs Hear-In over Vietnam in Rotterdam Henk Kempen trainer-coach Jongelui zijn schuldig aan cloocl Marokkaan Vingertoppen van bakker afgezaagd ijn mama houdt niks van mij".... Alles onder één hoed Veemarkt Rotterdam m. Het Vrije Volk HET VRIJE VOLK WOENSDAG 22 MAART 1967 PAGINA 7 SCHIE DAMS Clubkampioenen 9. (Van een onzer verslaggevers) „Dit is het huis," zegt Hetty Blok in de aflevering van Ja zuster nee zuster" tegen Piet Hendriks. Zuster Klivia en de in genieur hoofdpersonen van het door Annie M. G. Schmidt ge schreven serie-televisieprogramma voor de kinderen staan dan uitgedost in leren kleding met valhelm te gluren om de hoek van een mysterieus huis. Dat pand staat aan de Oude Sluis te Schiedam, waar 't tweetal in gezelschap van Dick Swidde, alias B. B. Boordevol de dolste avonturen beleeft. Regisseur Henk Barnard had de buurt rond om het Zakkendragershuis voor een aantal scènes uitgekozen en was opgetogen over de sfeer. Toernooien Hengelsport Wateryrienden (ADVERTENTIE) BUTTON-DOWN BOORDEN Nieuwe schokkende kleur stellingen zijn de kentekenen van modische hemden VOOR ZOMER 19=67 (ADVERTENTIE Gemeente Schiedam Herkeuring der maten en gewichten 'sJWSm (ADVERTENTIE) Gemeente Schiedam (Van een onzer verslaggeefsters) Ankle is een meisje van acht jaar. Ze komt uit een groot gezin. Haar Jonge ouders konden dat grote gezin niet aan Vader nam het niet zo nauw met de eerlijkheid, gevolg; de ene ge vangenisstraf volgde op de andere. Moeder kon de eindjes niet meer aan eikaar knopen. De opvoeding van de kinderen liet veel te wensen over. Na verloop van tijd werden alle kinderen in kinderhuizen ondergebracht. Zondagmorgen om acht uur valt het eerste startschot voor de club- kampioenschappen van de Renners- dab Schiedam. Op het parcours aan de 's-Graven- landse polder aal in één morgen wor den uitgemaakt wie zich clubkampi oen kan noemen. De strijd is volko men open en beloofd een spannend duel te worden turnen de verschil lende renners. Bij de amateurs is Boy Kanselaar de grote kanshebber. Deze renner is op het ogenblik in militaire dienst maar heeft zich bij de militaire kampioenschappen van zijn beste kant laten zien. Natuurlijk zal hij grote tegenstand te verduren krijgen van Henk Hoek en ook Peter de Raay zal zich niet geheel onbetuigd laten. Arle Teeuw en Piet Willems zullen ook hun best doen om iets eerder aan de meet te zijn dan de andere, dus er is span ning genoeg. Dan zouden wij bijna de oude rot in het wlelervak, Manus Brinkman, vergeten die er ook alles aan zal doen om leven in de brouwerij te brengen. Als wij bij de nieuwelingen de resultaten van de laatste weken naslaan dan is Jan Bergkotte de fa voriet. Maar ook voor hem liggen gevaarlijke tegenstanders als André van Dun en Hans Rietkerken op de loer. Geheel open is de strijd bij de A-aspiranten. Alle renners zijn aan elkaar gewaagd. Henk Verbeek, Bob Bals, Jan Breur, Freddy Doistra, Jan Brinkman en Benny Rietkerken zullen elkaar niets toegeven. Dus om acht uur de start van de aspiranten over een afstand van 25 km dan om kwart voor negen de nieuwelingen die er vijftig onder de wielen uit moeten draaien en daar na om rond tien uur is de start van de amateurs over een afstand van 80 km. Pasen is niet alleen het feest van de „eitjes"; op de twee dagen houden diverse voetbalverenigingen hun toernooien voor pupillen en ju nioren. Van Hermes—DVS kregen wij be richt dat op goede vrijdag de Schie dammers aan de beurt zijn om het Klavier-toernooi te organiseren. Dit is een iedèr jaar terugkerend toer nooi van de vier verenigingen Ber- mcs-DVS, DFC, Haarlem en Spar ta. Het is een toernooi waaraan al leen de Cl- en B 1-elf tallen aan deelnemen. Op zondag 1ste paasdag organiseert Hermcs-DVS een toer nooi waaraan 16 elftallen deelnemen bestaande uit B-elftaUen en pupillen. Ditmaal zijn er minder grote clubs uitgenodigd, waarmee Hermes- DVS iii, de afgelopen jaren leuke toernoois heeft gespeeld. Vertegen woordigers van Aeolus, DHC, Excel sior (R), Fortuna, Germina,, HBS, De Hollandiaan, Leonidas, De Mus- schen, Quick (Hg.), Rijswijk en SVV zullen om half elf van start gaan. De hengelsportvereniging Schie dam en Omstreken gaat op vrijdag 31 maart de jaarvergadering hou den in het Wijkcentrum Nteuwland. Aftredend zijn de heren Van Breda (voorzitter), de tweede penning meester de heer Van der Velde en de commissaris de heer Van de Marei. De heren Van Breda en Van de Velde stellen zich herkiesbaar, de heer Van de Marei niet. Uit het financieel verslag blijkt, dat de vereniging in' het vorige boekjaar voor ƒ2540,-— pootvis heeft gekocht en uitgezet. Uit het jaarver slag blijkt verder dat de samen werking tussen S en O en de model- j&chtenvereniging De Viking goed is. De regeling die met De Viking is getroffen die achteraf gezien ge zien geslaagd is te noemen. De heren Van Breda en Faase vol gen een cursus in het nemen van watermonsters. De bij wijze van proef geopende mogelijkheid om in het recreatieoord te „peuren" heeft 39 aanvragen opgeleverd. Aan B. en IV. van Schiedam is toestemming gevraagd. Op 8 Éipril zal in gebouw Arcade een filmbijeenkomst worden georga niseerd voor de leden van de hengel - sportvereniging van 9 tot 11 uur in de morgen. Daar zal de film De Karper worden vertoond. In Arcade zijn slechts 400 plaatsen beschik baar; daarom zal op de jaarverga dering de gelegenheid worden ge opend om op vertoon van het lid- maatschapbewijs van 1967 gratis kaarten te verkrijgen. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Tevens.zal er op 13 mei in de sporthal Margriet een demonstratie worden gegeven in het werpen met de werphengel. Van 10 tot 12 uur hebben alle leden op vertoon van lidmaatóchapkaartgratis toegang. De leden, die hiervoor belangstelling hebben worden verzocht hun werp hengel mee te brengen, daar zij in de gelegenheid worden gesteld onder deskundige leiding hun werptechniek zonodig te verbeteren. Het was helaas te laai toen wij het verslag van de vierkamp, waar aan de Schiedamse Watervrienden hadden deelgenomen, ontvingen. Toch is het voor de Schiedamse Watervrienden een groot succes ge worden zodat wij het nietonver- Het heeft overigens maar weinig gescheeld of zuster Klivia was in het water van de Schie gevallen. Terwijl de omwonenden het schouwspel la chend gadesloegen, sloeg het drietal na de avonturen in het huis op de vlucht met een tandem. Verscholen achter een auto moesten ze op aan- icijzingen van regisseurBarnard en cineast Jan Schaper na een schich tige blik op het 'lugubere' pand op staan en naar de aan de overkant van de Schie geparkeerde tandem sluipen en wegrijden. Dit laatste ging nogal met wat moeilijkheden gepaard, want Piet Hendriks verloor steeds de macht over het stuur „Ik heb er nog over gepiekerd om een verzekering af te sluiten," zei produktie-assistente (Van onze sportredactie) De drieweekse clubontmoeting tus sen de renners van r.c. Fefjenoord, r.c. Rotterdam en de r.c. Schiedam is een sportief succes geworden. Er werd hard voor de prijzen gereden en de renners gaven elkaar niet toe. De totale uitslag over de drie wed strijden is als volgt: amateurs: 1. E. van Beek (F.) 13 punten, 2. W. Buitendijk (F.) 16 punten en 3. J. Bakker (Sch.) 22 punten. De leidersprijs van de nieuwelin gen is gewonnen door Jan Bergkot te uit Schiedam, die alle drie de rit ten ongenaakbaar aan de leiding ging. Hij behaalde 34 punten. De lei dersprijs bij de aspiranten A. ging naar de renner H. Vos (R.) met 20 punten. De aspiranten B. streden ook fel voor de leidersprijs en deze werd met een totaal van 11 punten gewonnen door de renner J. de Ja ger (R.). De verenlgingsprüs was voor de rennersclub Rotterdam met 68 pun ten gevolgd door de Rotterdamse rennersclub r.c. Feijenoord met 58 punten. En op de 3e plaats de r.c. Schiedam met 50 punter.. Margot de Boer bezorgd. Het liep allemaal echter goed af. De vijfde ker was het perfect. Een op de Oude Sluis uitkomend steegje leende zich voortreffelijk voor een aantal scènes, waarin men B. B. Boordevol, compleet met bolhoed steunend en kreunend met stoffige kleren uit het pand ziet klauteren. „O, o, ze hebben me geslagen, de schurken," klaagde hij, maar krijgt dan een uitbrander van de zuster die alles in het huis had venvacht, be halve 'dat'. ,Jk wens niet met 'dat' aangespro ken te worden," zegt B. B. dan, zijn hand beschermend op zijn blauw oog leggend. Het was een moeilijke opna me welke enkele malen moest worden herhaald. „Het is me nog te hard, te weinig gedrukt," zie Henk Barnard, en opnieuw moesten Hetty Blok, Piet Hendriks en Dirk Swidde in 'n scène. Alles speelt zich buiten op straat in Schiedam en Rotterdam af. En verder ivillen we niets verklappen van dit nieuwe verhaal, dat enkele leuke verrassingen heeft. De kinderen, maar ook de volwassenen, zullen er weer van genieten. BE HEREHMQBEZAAK VAH SCHIEDAM Broersvest 6 telefoon 20 8206 Op 7 april zal er in gebouw Odeon in Rotterdam een Hear-In plaatsvin den. De organisatoren gaan er van uit, dat het conflict in Vietnam een uitvloeisel is van tegenstellingen, die zich niet beperken tot Vietnam, maar morgen misschien in Zuid-Amerika tot een uitbarsting kunnen leiden. De leiding van deze avond zal be rusten by mr. G. J. P. Cammel beeck. De inleidingen, die de vraag stelling zullen verduidelijken, worden verzorgd door prof. B. Landheer en de heer R. R. Eybersen. Voor nade re inlichtingen kan men zich wenden tot de heer M. Scholten, Guldo Ge- zelleweg 15 te Rotterdam. Rotterdam, dinsdag 21' maart. Weekaanvoer 5921 dieren. Aanvoer in totaal 4725 dieren. Hierby waren: slachtrunderen 225, gebruiksvee 718, vette kalveren 278, graskalveren 243, nuchtere kalveren 3058, paarden 4, veulens 2, schapen 146, lammeren 26, bokken-geiten 25. De prijzen: slachtrunderen extra kw. 470-500; le kw. 425—460, 2e kw. 390— 410, 3e kw. 345375. stieren 415465, worstkoeien 330360, vette kalveren extra kw. 330340; le kw. 300330, 2e kw. 275—300, 3e kw. 260—275. nuchtere kalveren 120130. Kalf- en melkkoeien 10751500, vare koeien 8001250, vaarzen 675 925, pinken 525650, graskalveren 400500, mestkalveren 70110, scha pen 90140, lammeren 110150. (Van een onzer verslaggevers) De honkbalafdeling van Schiedam is erin geslaagd om oud-eerste ne- gentalspelcr Henk Kempen tc strik ken als trainer-coach voor het eerste negental. Schiedam heeft eerst ge probeerd om buiten de eigen kring een trainer-coach te krygen, maar dat bleek niet mogelijk. Omdat enige tyd geleden Henk Kempen is geslaagd voor het trainer coachdiploma en hy bovendien by Schiedam een grote staat van dienst achter de rug heeft als honkballer, heeft Schiedam een beroep op hem gedaan. Als assistent van Kempen treedt op de heer Goedgeluk. Ter algemene kennis wordt gebracht, dat voor de herkeuring van maten en gewichten in deze gemeente zit ting zal worden gehouden op 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 14 en 17 april 1967 en wel op maandag 3 april van 9.30 12 en van 13—16.30 uur en voorts op iedere dag van 912 en van 13 16.30 uur, in een lokaal van de B.L.O.-school aan de Gedempte Baansloot no. 8 alhier (ingang Oude Kerkhof). De maten en gewichten moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden. IJzeren maten dienen van binnen en ■an buiten geverfd te zyn; koperen gewichten moeten zyn afgewassen, terwtll hiervan ook de gaten gerei nigd dienen te zijn. IJzeren gewichten mogen niet gepot lood zijn, doch moeten roestvry zyn gemaakt en daama zyn ingewreven met gekookte ïynolie. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de op de aanplakbor den aangebrachte uitvoerige kennis geving. Schiedam. 22 maart, 1967. naar Den Haag aangevangen. De zes maanden - geleden gestartte Jeugdtralning van trainers Houwen en Van Hoek heeft haar vruchten meld kunnen laten. In het Haagse afgeworpen want Schiedam behaal- Morgenstond werd de 120 punten gevolgd door Den zwembad De een vierkamp gehouden waaraan werddeelgenomen door de afdelin gen Den Haag. Delft, Rotterdam en Schiedam. Van deze viér steden werd Schiedam onbetwist winnaar. Met 150 deelnemers werd de reis Haag met 102 punten. Rotterdam werd derde met 87 punten en Delft werd met 66 punten vierde. Voor de vierde maal in successie was Schie dam eerste geworden. B. VAN B. Piet Hendriks en Hetty Blok voor opnamen in een steegje in de Bran- dersbuurt. UTRECHT (ANP) De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 19- jarige grondwerker J, van B. uit Oudewater cn .zijn 16-jarige plaats genoot J. B. veroordeeld tot een boete van 200 of 20 dagen en daar naast ontzegging van de rijbevoegd heid voor de duur van een jaar. Op de avond van de 15e oktober van het vorig jaar waren z(j betrokken by een botsing in de gemeente Snel- rewaard, waarbij een Marokkaan om het leven kwam. Een andere Marokkaan werd zwaar gewond. De rechtbank is van oordeel dat beide jongens uit Oudewater schuldig zyn geweest aan dit onge luk. De bromfiets van B. deed het die avond niet, ook het licht brandde niet. Daarom besloot zyn vriend Van B. hem te trekken, zy gingen naast elkaar rijden. terwyl de duopassa giers elkaar een hand gaven. In een bocht van de nog geen drie meter brede Zuid-Linschoterzandwcg waren beide bromfietsen in botsing gekomen met een bromfiets die uit tegenovergestelde richting kwam. Tegen het tweetal was twee jaar ont zegging en een boete van 300, waarvan ƒ200 voorwaardeiyk, geëist. (Van onze Parijse correspondente) Schrijver Georges Slmenon woonde een week in hotel 'George V' te Parys om de verschyning van zyn roman "Le ehat' luister by te zetten. Tegeiykertyd brachten de 'Editions Rencontre' het eerste deel op de markt van zyn verzamelde werken. Totale produktle 191 romans, 59 Maigrets, vertalingen in 36 talen en tot dusver 57 films. zyn secretariaat noteerde dat voor hem, alvorens hy zyn gigantische vilia onder de rook van Genève in Epalingen verliet (groot als een ziekenhuisje, zei iemand die hem daar bezocht, een 'zelfservice-bedrijf' waarin hy in absolute afzondering kan leven). In een interview met 'Paris Presse' zegt Simenon: 'Ik vorder stap voor stap, nu al veertig jaar lang. Maar Ik ben er nog niet. Het is als by het aanboren van een tand: er gebeurt pas werkeiyk wat, als je de zenuw raakt. Ik wil de zenuw raken en ik zit er vlak bovenop. Maar ik rem my zelf wat af, want ik vrees het ogen blik. Dus schrijf ik twee of drie boeken die op eenzelfde niveau lig gen, alvorens iets verder te durven gaan. Bovendien heb ik het stellige gevoel, dat ik zal sterven wanneer ik myn werk heb voltooid. Dat gevoel deprimeert me.' Dit jaar schryft hy twee romans en een Maigret. hy weet dat nu al «ker. Hy sluit zich binnen zijn villa la een apart daarvoor ingericht» vleugel op, met voldoende leeftocht, de gordynen dicht, acht gestopte py- pen onder handbereik, een bordje op de deur toch maar voor zekerheid met "niet storen'. Na acht dagen is hy totaal uitgeput, maar het boek in kannen en kruiken; vast gemiddelde 92 woorden per minuut. De 62-jarige bakker P. Heukels uit de Nijverheidstraat in Rotterdam is vanmorgen met verwondingen aan zyn rechterhand naar het ziekenhuis Bergweg gebracht, na een ar? eids- ongeval in de broodbakkerU van de Coöp. aan de Zomerhofstraat. De heer Heukels was bezig met het reinigen van een sny- en weegma chine, toen zyn hand door een ro terend mes werd geraakt. Hierdoor werden de toppen van pink, ring- en middelvinger afgesneden. (Van een onzer verslaggevers) U hebt een mooie carrière gemaakt in een branche, die velen u zullen benijden. Schiedams burgemeester A. Roelfsema, zei dit gistermorgen om half twaalf In de raadzaal van het stadhuis tegen mejuffrouw L. F. M. Ham, chef van het op de Rotterdamsedijk 252 te Schiedam ge vestigde filiaal van de grammofoonplaten- en radiohandel G. P. van Daalen Jr., aan de Goudsesingel 101 te Rotterdam. Het feest by de firma Van Daalen werd gisteren voortgezet met een receptie in café-restaurant Euro poort, waar velen van de gelegenheid gebruik maakten om de charmante grammofoanplatenverkoopster geluk te wensen, Leoni Ham was gisteren veertig jaar in dienst bij deze firma en heeft er veel werk verricht waar voor zij vanmorgen werd beloond met de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Burgemeester Roelfsema speldde haar het eremetaal in aanwezigheid van haar medewerkers en familie leden op, nadat hy met enkele tref fende uitspraken de verdiensten van de jubilaresse had geschetst. „U bent," zei hy, „chef in een mu ziekhandel, die zijn clientèle zowel met de alleroudste, als de modernste muziek bedient en u hebt daarby grote bekwaamheid aan de dag ge legd.' De burgemeester prees de 28 januari 1911 te Rotterdam geboren mejuf frouw Ham, die nog in de Maasstad woonachtig is, om haar grote yver en trouw. ,U houdt van uw werk en hoe kan het ook anders. Wat is mooier in uw leven dan zelf omgaan met muziek en de mensen, die u ontvangt, ook te leren omgaan met die muziek; Mu ziek," aldus de heer Roelfsema, „is een onaardse uiting van kunst en cultuur. Wat wij in klank opvangen dringt zeer diep ,tot ons door." Het is een bijzondere zaak in een mensenleven. En u hebt vele jaren gewerkt aan het brengen van mu ziek. „Er zullen," zo zei hij tenslotte, .niet veel mensen zijn, die op het ge bied van voorlichten van muziek be ter beslagen ten ijs komen dan u." Na het officiële gedeelte was het woord aan de heer G. P. van Daalen, die ontroerd herinnerde aan de vele jaren waarin Leom Ham haar beste krachten wydde aan de muziekhan del. Je bent als klein meisje by ons gekomen, en ik ben biy dat mijn ge zondheid het toestaat om dit jubi leum mee te maken." Sluiting gemeentelijke bureaus cn diensten Op vrydag 24 maart 1967 Goede Vrydag zuilen de gemeentelijke bureaus en diensten voor het publiek gesloten zyn. Dit geldt tevens voor het Bureau voor de Burgerlijke Stand. Bureau van de Vleeskeuringsdienst De dienst van het Bureau van de Vleeskeuringsdienst zal worden uit gevoerd zoals op zon- en feestdagen, met dien verstande, dat ewngifte van destructie-materiaal normaal zal kunnen plaats vinden. Gem. Vervoer-, Reinigings- cn Ontsmettingsdienst Er zal op deze dag geen huisvuil worden opgehaald. Bibliotheken De Gemeentelijke Openbare Bi bliotheek en de filialen zullen op deze dag alsmede op zaterdag 25 maart 1967 gesloten zijn. De Centrale van de R.K. Openbare Bibliotheek zal eveneens op Goede Vrijdag gesloten zyn en zal op zater dag 25 maart 1967 tot 16.00 uur voor het publiek geopend zijn. De filialen van de R.K. Openbare Bi bliotheek zullen zowel op Goede Vry dag als op zaterdag 25 maart 1967 gesloten zijn. Stedelijk Museum Het Museum is op Goede Vrydag op de normale uren geopend <10.00 17.00 uur). Op eerste en tweede paasdag is het museum geopend van 12.3017.00 uur. Schiedam, 17 maart 1967. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20, Schiedam, teü. 010-268798 Klachten over bezorging (tot 19.30 uur): Slaak 34, Rotterdam UITSLUITEND tei. 010-1110 3! 111032 Storting van abonnementsgel den op giro no. 28333 ten name van de N.V. De Arbeiderspers. Slaak 34, Rotterdam. Van begin af aan heeft moeder, om dat door de met ingang van dinsdag onbekend" redenen, weinig belang- u tiling getoond voor Ankfe. Ook bij haar bezoeken aan het kinderhuis vroeg zij altyd h«t eerst naar haar andere kinderen. Ankie voelde dat wel degelijk, te zei soms: Afijn mama houdt niks van my niks veen lieve mama." eestarte landeiyke actie „"n Nieuw begin". De actie is een beroep op nhe Nederlanders dat wordt gedaan via de publiciteitsmedia: mensen, help ons aan pleeggezinnen. Geef u op als aspirant-pleeggezin. Met deze actie hangen samen twee oorzaken van het feit dat men er niet in slaagt voldoende pleeggezinnen aan te trekken Een onderzoek dat een opmerkelijke conclusie heeft op- gtlcverd: er is in Nederland nog een potentieel van 20.000 tot 40.000 ge zinnen, waarop de kinderbescherming een beroep kan doen. Gelukkig werd er een pleeggezin '-hittere maatregelen, die de kinder- Tussen de 1500 en 2000 kinderen onlangs wacuten op een nieuw begin in een pleeggezin. zy zitten in tehuizen, maar wachten op de enig Juist ge- regionaal aohte oplossing: opname in een nor- e «vonden voor Ankie. De nog jonge pleegouders heooen zelf twee zoon tjes. Ankie heeft haar plekje gevon den in het gezin. Zy voelt er zich nu. na een jaar, volkomen thuis. beschermingsinstellingen hebben genomen. Men heeft elkaar in Dit is een waar verhaal. Het is a en van de ve'e verhalen uit de dossiers van de kinderbescher tning. Kinderen als Ankie zijn er meer, dat wil zeggen kinderen die om welke reden dan ook niet thuis, door hun eigen ouat-rs, kunnen worden opgevoed. Maar het ver naai van heel "eel van die kinde ren heeft nog niet het happy end, dat Ankie's geschiedenis wei kreeg: geslaagde opname in een i teeggezin Er zitten in Neder land vele honderden jongens en eisjes in tehuizen, die hunkeren naar een nieuw begin in hun I oventje in een gezin. Tevergeefs I omdat men geen pleegouders or hen kan vinden. Er is in Nederland op dit ogenblik i-'ngend behoefte aan pleeggezinnen ■ui 1500 mt 2000 kinderen. De be- I mefte is zo groo: dat.de Nederlandse I ns tellingen voor kinderbescherming oe grote trom gaan roeren. Zy doen verband en wat de actie betreft zelfs landeiyk gevonden. In Zuid-HoLand is de Stichting Cen trale voor Pleeggezinnen gevormd, als samenwerkingsorgaan van alle instellingen voor kinderbescher ming op het terrein van de prak tische gezinsverpleging. In andere streken van het land hebben de instellingen zich op een vergelykbare manier aaneengesloten. Andere maan egel: men hèeft bet •nstituut vuor Psychologisch Markt en MoUevenonderzoek in Schiedam een onderzoek laten instellen naar de 5? maai gezinsleven Daarom moeten er pleeggezinnen voor hen komen. Het gaat by deze actie niet om mensen, die een kind wensen te adopteren. Het gaat om mensen, die kmderen willen helpen een nieuw begin te maken, ook al kan die hulp van tydeiyke aard zyn door hen in hun gezin op te nemen. En die bereid zyn dat te doen in nauwe «samenwerking met een plaatsende vereniging Aspirant-pleeggezinnen kunnen zich melden via een centraal adres: Actie 'n Nieuw begin, postbus 5500, Am sterdam Zl. Zij kr(jgcn onmiddellijk antwoord, en zo spoedig mogelijk daarna bericht en bezoek van een maatschappelijk werker of werkster, die de zaak met hen bespreekt. De actie wordt gevoerd door di verse regionale overkoepelende orga- van de 200 voogdy- en gezinsvoogdy- verenigingen op eigen houtje pleeg gezinnen zocht, bv. door middel van kleine advertenties. De kinderbe- schexmingsinsteliingen hebben inge zien, dat bundeling van krachten noodzakelü'k Is. De voordelen van de samenbunde ling; er is nu één duideiyk adres voor ledereen die geïnformeerd wil worden over de gezinsverpleging en de mo- geiykheid om pleeggezin te worden. Voor Zuid-Holland: Avenue Concor dia 95, Rotterdam, telefoon 121753. Wie van deze mogeiykheid gebruik maakt, wordt geholpen door deskun digen. Maatschappelijk werkers, die' zich uitsluitend met deze taak bezig houden. Andere voordelen: men heeft een beter overzicht van „vraag en aanbod", men kan gezamenlijk re search bedrijven en gezameniyk zor gen voor een betere bekendheid met het werk. De Centrale plaatst niet zelf kin deren in gezinnen, maar bemiddelt tussen aspirant-pieegouders en de diverse verenigingen. Het onderzoek, dat is Ingesteld door het Schiedamse IPM directrice mevrouw dr. M. Zeldenrust-Noorda- mis ls een opmerkeiyke zaak. Hier werd voor het eerst op een gebied als dat van de kinderbescherming een methode toegepast, die in het be drijfsleven al heel gewoon geworden is. Enige van de conclusies die het onderzoek opleverde; zeker 70 percent van de Nederlandse bevolking staat positief tegenover het werk van de kinderbescherming; de bekendheid daarmee is echter tameiyk gering; de voornaamste redenen om pleeg- nisaties, die met elkaar vrywe) het eren !n kuis te nemen biyken te hele land bestry'ken. riln dat men in he' algemeen gra g voor kinderen wh zorgen en aüe Tot voor kort was de situatie in kinderen gelukkig vil zien. Kinder- Nederland zo en dat is nog niet loosheid van de potentiële pleegouders eens overal verleden tyd dat elk bïykt niet van overwegend belang.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1