Dierenbescherming vestigt hoop op een nieuw tehuis... Succes voor De Coureur Vrije academie kan dit najaar starten V erkeersexamen begint op 9 mei De zaal moet leeg LANNYBUDD Geld voor bouw troepliuizen Geen angst voor personeel van de ,Gist' Brand richt bij Swaav grote schade aan L. Smit koopt in Gaardingen een steiger Burgerlijke Stand Doktersdiensten WISSELKOERSEN INTEKENVOORDEEL f 10,50 tot juni 1967 BON Aan de A.P.-BOEKWINKEL, Slaak 34, l\vee Vlamingen bij Theater Allerlei Judokampioenschap van Woerden iSGHIEDAMSEl ZAAIERTJES Het Vrije Volk naaisters leerling- en aankomende naaisters a HET VRUE VOLK ZATERDAG 6 MEI 1967 Gemeente Schiedam SPREEKUUR (ADVERTENTIE) Boeken die blijvend blijven boeien Upton Sinclair Kliuw* lux* editie (11 delen) in xes pracht banden De LANNY BUDD BEEKS omvat in romanvorm het ongemeen opwindende relaas van het wereldgebeuren ln de eerste helft van dezefeeuw en biedt op bijzonder indringende wijze een blib achter de schermen van de wereldpolitiek. De ruim 4000 bladzijden adembenemende avonturen van LANNY BUDD verschaffen u zoals H. G. Wells het heeft gezegd: Het volledigste en kleurrijkste beeld, dat ooit over onze tijd la gegeven of zal worden gegeven. De beroemde romancier Upton Sinclair maakte voor duizenden mannen en vrouwen Lanny Budd tot een legendarisch strijder voor vrijheid en recht. De prijs van het complete werk (zes banden) bedraagt 97,50, desgewenst te betalen in 6 maand, termijnen k f 16,25. Na verschynen van band VI wordt de prijs 108,—. De eerste banden kunnen direct worden geleverd. Bestel nu tegen de intekenprijs. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren houdt op donderdag 11 mei In de kleine zaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 te Schiedam zijn jaarvergadering. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte van deze bijeenkomst worden de films .Ruimte voor miljoenen" en „Tanganjlka National Parks vertoond. De eerste film confronteert de toeschouwer met de toenemende industrialisatie van ons land en stelt de klemmende vraag hoe Nederland er gaat uitzien indien de ontwikkeling van de industrie in het huidige tempo blijft doorgaan. Het leven van de dieren in Oost-Afrika toont de tweede rolprent in prachtige kleuren. (ADVERTENTIE) De Wethouder van Onderwijs en Culturele Zaken is verhinderd om op woensdag, 10 mei a^s., spreekuur te houden. Schiedam, 3 mei 196" SCHUSDAM Ondertrouwd: C L Beijer, 24 j. en G H B J Bos, 22 j. VAM Biemans, 27 j. en K M van den Hoek, 28 J.; J M Metaal, 29 j en H R den Hartogh, 23 j.; J Mooi' man, 22 j. en M Stigter, 18 j.; J G van Rijswijk, 23 j. en J K Ever- hard, 20 j.; P X Oimer, 26 j. en G C C M van Bueren, 23 j.; J Tette- laar, 20 j. en L C M J Prein, 19 j. J M van der Toorn, 21 j. en GA van Efferen. 18 j.; A Doesburg, 22 j en H C Lagrouw, 20 J.; M Revet, 19 J. en C de Bruin, 20 j.; G P Mul ler. 25 j. en E W Schouwenburg. 20 j.; .1 W van Hees, 24 j. en M A Gster- hoit, 20 j. Getrouwd: J M van Luijn, 27 j. en M Y van der Slot, 18 j.; L Kor sten, 28 j. en F M J Eibers, 22 j.; J P Bakker, 22 j. en W M FiUekes, 22 j.; H G van Hoogdalem, 61 j. en G Zuijderduin, 43 j.; L Loenen, 19 j. en M A K Prein, 19 j,; J P Keijzer, 27 J. en P A M USjtdewiliigen, 21 j.; H M van Es, 27 j. en J H J Spaans, 35 J.; D Zeeman, 23 j, en C Sp] 22 j.; AH Verbeek, 32 J, en C f Holewijn, 20 H J Poot, 23 j. en A M Bouwman, 26 j.; J G J van Ameijden, 24 j. en H J Hagen», 20 j.; A Zuurbier, 23 j. en J van Krogten, 20 j.; L- de Vries, 24 j. en M A van Eijk, 24 j. Geboren: Frank z.v. W M de Jong en F M M Marx; Marinus z.v. A R Blom en A van der Stoep, Clau dia d.v. G van der Zee en S P v. Bochove; Rene z.v. E Westerveid en B van dec Helden; Charles H E z.v. C H E van der Doos en H M Baksteen; Oerhardu» H z.v. J H Padberg en I G van Pelt; Sylvia d.v. J van der Touw cn J van der Vlist; Hennv z.v. H Timmerman en J J KooiJ. Overleden* A Maltha, 74 j.: A. v. Rixoort, 60 j.: F var; clt-r Piaat. 74 j. C H Peters. 81 j. Tijdens het weekeinde zuilen de volgende huisartsen de praktijk van hun collega's waarnemen: W. J. Franke. Burg. Knappertlaan 30. tel. 268163, F. Jungerieus, Jac. Catslaan 8, tel 267355 en A. Q C. Klomp, Ju liana van Stolbergstraat 3, tel. 269952. Voor bijzondere gevallen zijn apotheek Evers, Lange Haven 81, te!. 268242 en apotheek Kethel, Schie- damseweg 41F. tel. 269927 geopend. 5 mei Engel» pond 10,081—10,091 Amerik. dollar 3.60,3,601-1 Franse frank 73,13—73,18 Belgische frank 7.261—7,262 Zwitserse frank 83,501™83,551 Zweedse kroon 69,85—69,90 Duitse mark 90,721—90,771 Deense kroon52,14152,196 Noorse kroon 50,42150,471 Canada 3,33—3.331 Italiaanse lire 57,701—57,751 Oostenrijkse schilling 13,95113,961 De voorzitter van de vereniging, de heer II, WUlenui van Beteren en de tweede secretaresse, mevr, A. G. Kapel-Boulonais stellen zich bij de bestuursverkiezing herkiesbaar. In een openstaande functie wordt de heer A. Stip voorgesteld. In het jaarverslag van de dieren bescherming wordt herinnerd aan het in 1966 genomen besluit van het Schiedamse gemeentebestuur'de zorg voor de zwerfdieren over te dragen aan de vereniging tegen, vergoeding per dienstverrichting. De komst van het aardgas maakte het afmaken van dieren met behulp van de zoge naamde gaskJok onmogelijk: de die ren worden thans door middel van een Injectie gedood. De vereniging beeft nu zijn hoop gevestigd op het nieuwe dierentehuis, dat waarschijnlijk, ondanks de slechte financiële situatie, waarin de gemeente verkeert, binnen afzienba re tijd zal worden gebouwd. Als voorzitter van de Commissie Nieuwbouw is benoemd de heer M. Heeroma te Schiedam. Met een pro gramma van eisen heeft men de ge meente een stuk grond gevraagd, waarop het nieuwe-asiel zal verrij zen. Het aantal leden van de dierenbe scherming is gezien het tu> al aantal inwoners van Schiedam, zeer gering: 736. Toch noemt het bestuur dit cij fer niet ongunstig. Het ledental nam, ondank» bet feit, dat door sluiting van het dierentehuis naar buiten wei nig activiteit#» konden worden ont wikkeld, toe met achttien personen. Natuurlijk blijft het bestuur stre ven naar een groter ledental. De leus is: Verbreidt de dierenbeschermings gedachte, werft ledenop naar de duizend. Een verheugend resultaat noemt het bestuur de opbrengst van de jaarlijkse collecte, gehouden in de week waarin „Werelddierendag" viel: ƒ4.344,12. Aan de St. Anna zusterstraat 47 ls bij het dierentehuis de polikliniek ge vestigd. Daar houdt de dierenarts J. Voogt op woensdagmiddag van drie uur tot half vier spreekuur. Hieraan bestaat grote behoefte, gezien het aantal behandelde dieren: 112 hon den. 65 katten, 4 kippen, 1 muis. 3 duiven, 2 marmotten, 2 papegaaien en 1 parkiet. In het asiel werden opgenomen 148 honden, waarvan 100 werden af gestaan door de eigenaar en 48 zwerfhonden. Dertien zwerfhonden werden teruggehaald door de eige naars. Voor de overige dieren werd een nieuw tehuis gevonden. Er wer den 157 katten opgenomen, waarvan 35 zerfkatten. Slechts één kat werd door zijn eigenaar teruggehaald. Voor een aantal katten kon een nieuw on derkomen worden gevonden; verder verzorgde men enige vogels, marmot ten en een wild konijntje. rasn Kcgrlt, vrr/'ur.f *.'u Lï't.ult uitvaarten overat in Nederland 'op bass van ver/ekenng. 1KAV.SÏK .<t«iriN(lH< >V»N Hl (Van onze sportredactie) De zevende Bevrijdingsronde van Vlaardtngen mag voor de organisa toren van de wielervereniging Dc Coureur een succes worden genoemd Vooral ook door het feit dat er zo veel premies waren, dat een gedeelte moest worden bestemd voor het in de nab(je toekomst te bouwen clubhuis van de wielervereniging in de indus triepolder De Vergulde Hand. In zijn toespraak halverwege de wedstrijd herinnerde voorzitter O. Sloot de talrijke aanwezigen daar nog eens aan. De baten van de program maboekjes kwam ook ten goede aan hef interieur van het clubshuis. Onder de aanwezigen bevond üch onder meer wethouder G. 'Walstra, die de overwinningskrans bij Bert Boom over de schouders legde en verder de bloemen voor de beste Vlaardinger met een kort toespraak je aan Rudi Liebrechts overhandig de. Verder waren aanwezig de voorzit ter van het comité Nationale Ge denkdagen, de heer P. de Goede en het lid van de sectie sport van het comité, de heet* M. Hoogerwaard. Ksop 'a bock ftt] ABBCIDKRSPIXS ZATERDAG Diversen: MUSIS SACRUM: Hermes-DVS, beatavond, 20.00 uur. ZONDAG Diversen: ARCADE: RK Instuif, dansen, 20.06 uur. MUSIS SACRUM: Martin Green's R B Society, dansavond, 14.00 uur. 'Var. een onzer verslaggevers) De Prins Mauritsgroep en de Vioolgroep van de Nederlandse pad- Vinders zullen waarschijnlijk de vol gende winter in nieuwe troephuizen op het terrein aan de Broekweg in Vlaardtngen kunnen zitten. De ge meenteraad heeft een voorstel gekre gen om de groepen bijdragen hl kos ten te geven van rasp. ruim ƒ9000 en ruim 5000 Bovendien kunnen de padvinders van de gemeente lenin gen van resp t 7000 en 9000 krij gen. Al eerder heeft de gemeente twee andere p&dvindersgroepen op die manier geholpen met de financiering. Toen waren de mogelijkheden voor de gemeente echter uitgeput. (Van een onzer verslaggevers' Op dinsdag 9 mei is het voor vele leerlingen van de lagere scholen 20 ver. Dan zullen ze in de praktijk moeten bewijzen, dat ze per flets goed kunnen deelnemen aan het verkeer. Om negen uur gaat de eerste jeugdige wielrijder van start op het parcours in Schiedam-West. Start en finish zijn voor de ingang van de dr. De Visserschool, Westfrankelandsestraat 152 Het examen, dat door politieagenten en onderwijzers wordt afgenomen, duurt tot twaalf uur Om half twee gaat men weer verder tot vier uur. Ook op donderdag 11 mei biedt de West- frankelandsestraat en omringende straten het beeld van de jongens en meisjes, die met een wit nummer op hun rug. inge spannen trachten om zoveel mogelijk te denken aan de juiste reeels Stoppen voor rood licht, niet fietsen door het paadje met het bord „verboden la te rijden", tijdig de hand uitsteken en natuur lijk overal goed voorrang verlenen. Aan de rit gaat een gron dig onderzoek van de fiets vooraf. Er mag niets aan ontbreken en het voertuig moet goed zijn onderhouden, dus voor de deel nemers aan het examen wordt het straks poetsen en nog eens poetsen, banden nakijken en licht controleren. Kortom, niets raag aan hun aandacht ontsnappen. (Van een onzer verslaggevers) Het ziet ernaar uit, dat de vrije academie in VI* ar dingen in septem ber van dit jaar met het werk kan beginnen. De academie kan twee lo kalen van de voormalige Erica- achool huren van de gemeente en ook de financiering lijkt wel rond te komen, nu B. en W. de gemeente raad hebben voorgesteld de vrije academie voor het jaar 1967 een sub sidie te verlenen van ruim 6.800. Van dat beorag wordt ƒ3.000 be schouwd als een eenmalige bijdrage voor de eerste onkosten. Het res tant is het geschatte nadelige saldo over de vier maanden, dat de aca demie dit jaar hoopt te werken. Ds. A. J, Hoorn, een van de le den van het stichtingsbestuur, zei ons, dat er inmiddels al 200 aanmel dingen van cursisten zijn. Dit als re sultaat van een actie, die het ge meentebestuur moest aantonen, dat er voldoende belangstelling bestaat. Waarschijnlijk zullen niet alle men sen die zich hebben aangemeld di rect een plaats kunnen krijgen. Het plan is te beginnen met ongeveer 150 cursisten De intekenaars heb ben echter wal voorrang bij de plaat sing. Inmiddels heeft de vrije- academie at contact gehad met een boetseer- cursus van de ehr. detailhandel school, waarbij werd voorgesteld een fusie aan te gaan. Naar alle waarschijnlijkheid zal men direct kunnen beginnen met het programma, dat men zich ten doel had gesteld. Dat wil zeggen cursus sen voor tekenen en schilderen, ruimtelijk vormen, druktechnieken en textieibewerking. JEtfk MS De Vlaardingae Stadsgehoorzaal krijgt ren drastische opknapbeurt. Wie in deze dagen een blik in de grote zaal werpt ziet een kale ruimte. De vijf tien jaar oude fauteuils, die er zo oppervlakkig gezien nog best moch ten wezen sójn aan vernieuwing toe. Ook de vloerbedekking is langzaam aan versleten. De nieuwe stoelen zijn van een fei rode kleur evenais de vloerbedek king in de zijpaden. Tussen de stoe len waar nu helemaal geen bekle ding tag komt een grijze vloerbe dekking Niet alleen wordt het meubilair ver nieuwd, het krijgt ook een andere opstelling. De gangpaden komen helemaal aan de zijkant, Daarmee sullen de slechte plaatsen links en rechts voorin de zaai verdwijnen. Met deze nieuwe opstelling hoopt men dat iedere plaats ln de zaal een goed uitzicht geeft op het toneel De vernieuwing van de zaal duurt de hele maand mei De kosten bedra gen ongeveer een ton. Waarschijn lijk nog dit jaar zal ook de tweede fase van de a koestiekverbetering beginnen. De oude stoelen van de Stadsgehoorzaal krijgen een goede bestemming. De jeugdsociëteit heeft er de beschikking over gekregen. De jongelui gaan er hun eigen ruim ten in de voormalige Ericaschool mee inrichten. Op de foto leden van CSLD bezig met het transport. De AP-Boekhandel boos voor u: spanning - intrige - wapensmokkel - geheime diplomatie Botterdam. Day er 2, Viaard ineen, Oude Da ondérgatekeada Delft 143, Delft. Steenstraat 12, Lelden. Naam: Adres: Woonplaats: tekent, hierbij to op de LANNY BUDD REEKS (zes banden) tegen de prijs van 97,50 (na jan! 1967 I08,--) «n wenst te betalen bb aflevering/x per glro/x la 6 maand, termijnen fc 16,25/x, Datum; Handtekening: /x s.u.b. doorhalen wat niet van toepassing ls. (Van een onzer verslaggevers) Van de zijde van het Gewestelijk Arbeidsbureau Delft is nogmaals ver zekerd, dat de fusie tussen de Ko ninklijke Gist- en Spiritusfabriek en de N.V. Brocades geen enkel gevolg zal hebben voor bet personeel Op het ogenblik heeft de Gistfa briek 2234 mannen en vrouwen in dienst. De groei van de laatste jaren zal aieh nog wel voortsetten en er be staat op dit ogenblik zelfs nog be hoefte aan zo'n 181 mensen. (Van een onzer verslaggevers) Theater Allerlei, dat bestaat uit een groepje jonge in toneelca baret, „theater", geïnteresseerde mensen en gelieerd is aan Het Vlot (op de Heemraadssingel in Rotterdam) had vrijdagavond twee Vlamingen op bezoek: de dichter Jan Berghmans en de voordrachtkunstenaar Paul de Rideaux. Op het programma stond eigenlijk Berghmans „Het meisje, de dichter en de dood", maar ziekte van Kathe- lljne van der Kalle verhinderde de uitvoering van dit spel In plaats hiervan las Paul de Rideaux een aantal, voor het merendeel sterk ly rische, gedichten van waarbij de voordrachtkunstenaar sleh zichtbaar heel goed thuis voelde. Ook de aan wezige bezoekers leken door een aan tal gedichten terecht wel ge boeid. Jan Berghmans self sprak hierna, over een onderwerp, dat hem na aan het hart ligt: de erotiek. De dichter, die een aantal bundels publiceerde, ln Vlaanderen een „enfant terrible" onder de poëten wordt genoemd en een roman op stapel heeft staan, wekte de indruk te vechten tegen ta boes die ln het kringeje van belang- sellenden eigenlijk niet meer bevoch ten hoeven te worden. Aanwezig was ook de Utrechter Joris Schika, acteur (hij heeft een Brecht-programma) en cabaretier. Met hem «n nog een aantal anderen starten De Rideaux en Bergmans binnenkort een literair cabaret. De première hiervan gaat op 19 mei in Sint Truiden. België, op het kasteel Or dingen. Theater Allerlei hoopt dit program ma binnen afzienbare tijd ook ln het zaaltje aan de Heemraadssingel te geven. MAASSLUIS De vereniging Vrienden van het Museum gaat zich definitief organiseren, Op vrijdag 12 met komt men te 20 uur bijeen in het museum om om. een bestuur te kiezen. J MAASSLUIS Vrijdagmiddag om streeks vijf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een opslagloods van de Ned. Airconditio ning Mij. Swaay N.V. aan de Keu- cheniusstraat. De brandweer, die spoedig met groot materiaal aanwe zig was, stond o.l.v. commandant D. Kloppenburg voor een moeilijke taak door de enorme rookontwikkeling, zo wel in als buiten de loods. Verder bevond de brandhaard, die met 12 stralen werd bestreden, zich in het midden van de loods, waar door het moeilijk was deze ln de kern aan te tasten, ondanks het ge bruik van rookmaskers. Ruim anderhalf uur had men no dig om de brand meester te worden. Naast grote schade aan het opgesla gen materiaal, werd ook een gedeelte van het dak vernield en ontstond vrij ernstige schade aan de ijzeren dakconstructie. WOERDEN Vanavond worden in de Pius K-school clubkampioen schappen gehouden om liet judokam pioenschap van "Woerden. De wed strijden worden georganiseerd door de judoclub Woerden en beginnen om zeven uur. (Van een or.zer verslaggevers) L. Smit cr. Co's internationale sleepdienst wil zich verzekeren van een plaats ln de Vlaardingse Konin gin Wilhelmlnahaven. Het Maassluis- Rottei-Jamse bedrijf wil een steiger hebben aan de mond van de haven plus een stuk water en glooiing van duizend vierkante meter. Voor de steiger vraagt het Vlaardingse ge meentebestuur een bedrag van 21.000. Het water kan Smit huren voor 3 per vierkante meter. De ge meenteraad neemt deze week de be slissing. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20, Schiedam, tel 010-26 87 98 Klachten aver bezorging (tot 11» naris Slaak 34, Rotterdam UITSLUITEND tel 010-1110 31 1110 S3 Storting van abonnementsgel den op giro no. 28333 ten name van -Se N.V. De Arbeiderspers, Slaak 34. Rotterdam. Kapsalon Hél ene. dé salon voor de betere PERMANENT. Siroomioos voor ïeder haai* ge schikt. f 7.50. Htlêne tied» permanent, de meest Ideale natuurlijke permanent, f 10,—. Gratis halen en brengen -ver iuxo auto voor permanent. Kapsalon Heiéne. Rembrandt- laan 22. Schiedam, teL 267170. 1.— reductie op deze adver tentie. W.y hebben nog plaat» voor MV. „ESCOFA" Bróersvest 124 SCHIEDAM Telefoon 010-26 6055 Zaterdags is ons kan toor ook geopend.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1