Zomeravondvoetbal een tamme vertoning: 1 "Egyptenaren zijn geen goede soldaten' SPORTRAPPCRT Don Bosco wint beker V BLO-sportdag Morgen speciale bloedplasma-avond in Schiedam Ombouw op aardgas is vlot verlopen MELCHERS iü 99 99 Jongen loopt van huis weg met f 500.- Vrouw (71) zit in bus met bekkenfractuur m ■Kaï Jsasr" WISSELKOERSEN Misdaad Foto v. d. AREND SPORTRIJWiELEN Wielernieuws Animo m. pagina 1 ÏW VULPENHOUDERS ÏSSISIS PASFOTO'S SCHIE DAMS KC Schiedam Op zaterdag 10 en zondag 11 juni organiseert de korfbalclub Schiedam 'n jaarlijks terugke rend pupillen-, aspiranten- en jeugd toernooi. Dat zal gebeu ren op het veld van Schiedam tegenover de sporthal. Een verrassing is echter wel dat op zondag een Duitse jeugdploeg, de Ickerner Korfballclub uit Castrop-Rauxel aan het toer nooi zal deelnemen. Voor de korfbalclub Schiedam bete kent het de primeur voor het westen van het land om een Duitse korfbalclub te mogen ontvangen. Hopelijk komt dit de belangstelling van het toer nooi ten goede. Wilton Vissen Kruimels Jan van Gulik Niet de bedoeling jfct gis ZAAIERS mlew (Van een onzer verslaggevers) Zij die tijdens de ombouwperlode op aardgas "geen nieuwe gas- ioesteüen hebben aangeschaft, krijgen alsnog de gelegenheid een nieuw gas toestel te kopen tegen de „oude" inrnilregellng. De voorraad van de Gemeentelijke Technische Bedrijven van Schiedam is echter beperkt, zodat geldt: „Wie het eerst komt, het eerst maalt". Alle Schiedamse verbruikers, die een geregistreerd omge bouwd gastoestel kunnen inleveren, komen voor de inruilrege- llng ln aanmerking. In verband hiermee is het voorlichtings centrum van de GTB aan de Broersvest tijdelijk weer geopend (echter niet op woensdagavond, zoals voorheen). Ook nieuwe inwoners van Schiedam, die uit een stadsgasgebied komen, kunnen van de vergoedingsregeling profiteren. HET VRIJE VOLK DONDERDAG 8 JUNI 1967 wpilsi Ook bij ons zijn er vlegels... (Van een onzer verslaggevers) Als een voetbalwedstrijd in het betaalde voetbal futloos en zonder een greintje inspanning van de kant van de spelers verloopt, spreekt men van zomeravondvoetbai. Is zomeravondvoetbal nou wel zo'n tamme vertoning 'i In Schiedam kent men het zomeravondvoetbai, onderge bracht in de ABC-competitie, de Algemene Bedrijfsvoetbal Competitie, die volgend jaar tien jaar bestaat. Dit seizoen nemen dertig elftallen deel aan de competitie en wordt er op vijf velden regelmatig gespeeld. Het bestuur van de ABC. (ADVERTENTIE SCHIEDAM ZUID - H O L L A N O S C H E kantoorboe k handel Engels pond 10,051—10,06i Amerik. dollar 3,601— 3,601 Franse frank 73,36 73,41 Belgische frank 7,2517,261 Zwitserse frank 33,42 —83,47 Zweedse kronen 70,01&—70,061 Duitse mark 90.47190,521 Deense kroon 51,99 —53,04 Noorse kroon 50,40 —50,45 Canada 3,331— 3,33! SHERIF ZANFALt <Yan een onzer verslaggevers! •Het Egyptische* volk kun je met «en fluit bij elkaar blaren en met een «tok jaag je ae weer weg. Ze hebben een klein hart. Als ze Tecti- ten en ze zijn uitgevochten, dan willen «e zó weer vrienden ï)jn. Maar tegen de Israëli'* zijn za van dong* af aan in haat opgevoed. Alle» in het leven van de Egyptische sol- daat moet gaan om dit éne: vernie tiging van de staat Israël'. Sherif Zanfali, 28, havenwerker in Rotterdam. is anderhalf jaar geleden van Port Said naar Neder land gekomen. Hij diende drie jaar in het Egyptische leger en verliet het In 1963 als sergeant. Na de Suez- «Jrisls In 1956 heeft Nasser hem een (vergulde medaille uitgereikt. Ut waa zestien jaar toen ik hoorde «jat Nasser het Suezkan&ai wilde teatlcnsilseren en. Ut vond dat hij jgelijk had. Ons land had geld nodig, veel later ben ik tot andere Inzich ten gekomen, maar toen had ik dlo medaille al aangepakt. Wat Egypte nu in Israël te maken heeft begrijp ik niet. Ik ben blij dat ik hier in Nederland kan protesteren. Als je in Egypte je eigen mening zegt en dat druist in tegen de regeffngs-ideeën. dan ga je achter de zon, zoals wij «eggen, naar de never-come-back- lUn', Het is voor mij zonneklaar dat Nasser een misdaad heeft begaan met het uitlokken van deze oorlog En het verwondert me niets dat het Israëlische leger wint. Wij Egypte naren zijn geen goede soldaten, we hebben geen zin om dood te gaan. Als we zien dat we verliezen houden we er mee op. We hebben niet die overtuiging die andere volken soms hebben. Sc hoop dat Nasser door dit verlies aijn gezicht kwijtraakt, hij helpt het land naar de bliksem. Egypte heeft mogelijkheden genoeg voor wel- vaart', ?«nf«n wnj ;w terug trillen naar zijn geboortegrond, maar alleen als er een andere regering komt. En voorlopig ziet hij dat nog niet zo vlug gebeuren. iVan een onzer verslaggevers) Gistermorgen om half negen trof een Schiedamse rayonagent een 11- jarige Vlaardinger aan die op de Vlaardingerdük liep. De man ver trouwde het niet dat de jongen daar ln schooltijd liep. Op vragen antwoordde de knaap, dat hij een sportdag had. Even later viel hjj door de mand: Hij was van huis weggelopen en had een geld kistje met 500 en een ijzerzaag meegenomen. De jongen is weer af geleverd bij zijn ouders. (ADVERTENTIE) NIEUW DIRECT KLAAR volgens een geheel nieuw procédé. HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM (ADVERTENTIE) MERK v.a. 139.50, eventueel v.a. 3«- Per week MOBYLETTE-BROMMERS vanaf f 399*— SINGEL 4 - Achter de Hema TELEFOON 26 75 44 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) Om half vijf viel gisteren in een RET-bus (lijn 40), die op de Bea- trixl&an reed, de 71-jarige mevrouw W. M. Bergweg-Puts van het Broers- veld in Schiedam. ZU ging zitten en reed verder mee tot het Emmapieln. Omdat ze geklaagd had over pijn kwam de ziekenauto haar halen. Het bleek dat de vrouw in de bus was blijven zitten Tmet een bekkenfrac tuur. Zij is overgebracht naar het gemeenteziekenhuis. De ronde van Kethel voor nieuwe lingen wordt gehouden op woensdag avond 9 augustus en de ronde van Schiedam voor profs, met ais voor wedstrijd aspiranten, zal onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, zaterdag 12 augustus worden gehou den. De organisatie van beide evenemen ten Is weer in de vertrouwde handen van de Rennersclub Schiedam. Door de opening van de nieuwe gymnastiekzaal in Groenoord is het Animo mogelijk geworden zijn le den te ontvangen in deze prachtige zaal aan de P. van Anrooylaan. Het is nu bijna voor iedere leef tijdsgroep mogelijk om te turnen in Groenoord. Alle afdelingen staan onder deskun dige leiding. Animo, geboren en ge vestigd in Kethel, heeft reeds een groot aantal nieuwe leden kunnen inschrijven ln de wijk Groenoord. Zaterdag wordt er op het terrein van HBSS een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het eerste team van Wllt-n en een pioeg van de NDSM uit Amsterdam. Om 1 uur spelen eerst de veteranen van beide wer ven tegen elkaar en om half drie de eerste teams. Om half acht wordt er een gezel lige avond georganiseerd ln het club gebouw. Trainer Wim Fouius, die vorig seizoen za'n succes had met zijn jongens, blijft ook ln het komen de seizoen ais trainer bij Wilton. Op 17 Juni organiseert de hengel sportvereniging Schiedam en Om streken een hengelconcours voor be jaarden van boven de 65 jaar en voor minder validen. Dit concours wordt gehouden in de wateren van het Prinses Beatrix- park. Vanaf acht uur in de morgen tot 11 uur is het mogelijk om zoveel mogelijk vis aan de kant te brengen. Het inschrijfgeld bedraagt vijftig cent per persoon. De hoofdprijs be staat uit een waardebon van 25 gul den en tevens zijn er nog diverse andere prijzen beschikbaar. De prij zen zijn in verhouding één op drie hengelaars. Men moet zich uiterlijk half acht bij het theehuis De Kethel melden voor het afhalen van een nummer. De adressen waar men zich kan opgeven zijn voorzien van een raam biljet. Geen honkbal dit weekeinde. Dit in verband met een honkbalwed strijd van het nationale negental. De reserve-teams komen zo hier en daar wel in het veld, maar voor het overige blijven de honken onbezet. Lee-Up. het clubblad van de bas ketballvereniging Juventus, houdt ons volkomen op de hoogte met het wel en wee van deze vereniging. Vooral de rubriek Uitlaat, voor mensen, die iets op hun lever hebben, lezen wij regelmatig. Je hoort, of beter gezegd, je leest nog eens wat. Er wordt de laatste tijd regelma tig reclame gemaakt voor verschil lende wasmiddelen op de TV. Mis schien is er een merk bij voor de vuile was van Juventus, die regel matig wordt uitgehangen in Uitlaat. Daar is een clubblad niet voor. men sen! De Haan. boksschool De Haan, heeft een clubblad. Deze week von den wij het keurig verzorgde blad ln de bus en het mag er zijn, Voor op de omslag een met bokshand- schoenen uitgeruste haan ln een boks ring. „Niets nieuws onder de zon", zei ons A-juniorsecretaris Henk de Vries van SVV toen hij hoorde dat men in Viaardlngen een junior had uitge roepen tot junior van het jaar. „Dat doen wij al jaren, nu", zegt Henk. Ieder jaar tijdens het te houden Juniortoernool wordt afscheid geno men van een aantal junioren, die overgaan naar de senioren. De meest op de voorgrond tredende junior en dat hoeft niet hij te zijn met de beste voetbalcapaciteiten wordt daa de BW-junlor van het jaar. Dit teer was hst Jan van Gultt van de Boerhaavelaan, die door het junior- bestuur van 8W eens flink in het zonnetje werd gezet. B. v. B. De publieke belangstelling bij deze zomeravondwedstrtjden is redelijk en ook het spelpeil van de teams mag er zijn. Vorige week kwam de ABC-compe titie in het nieuws op een manier waar men bij het bestuur van de ABC niet erg gelukkig mee was. Een speler van een der Schiedamse bedrijven vond het noodzakelijk de scheidsrechter, de heer Santra, na afloop van de wedstrijd, waarin hij van het veld werd gestuurd wegens natrappen, „naar het leven" te staan. Er kwam. politie aan te pas. die de heer Santra naar huis heeft gebracht. „Neen," zegt ons de voorzitter van de ABC. de heer A. Vertinde, „daar waren wij niet gelukkig mee. Zulke dingen schaden de zomer avondcompetitie. En dat is nou net niet de bedoeling." Van verschillende kanten hebben wij de laatste tijd de klacht ge hoord, dat het zo „hard" gaat bj het ABC-voetbal. De drie wedstrij den die wij er zelf van gezien heb ben waren inderdaad van een pittig gehalte. Soms konden wij ervaren, dat de scheidsrechters hiertegen on voldoende opgewassen waren. „Is hgt zomeravondvoetbai vol gens u harder aan het worden?" Deze vraag hebben wij gesteld aan het voltallige bestuur van de ABC, de heren Arle Veriinde, Jan Masten broek, Chris van Dijk, Leen van Sijll en Willem Nieuwstraten. De antwoorden variëren van „nee" tot Ja" via „incidenteel." Met dat laatste kunnen wij Ijet eens zijn omdat ook wij van mening zijn, dat er aan het zomeravondvoetbal op het ogenblik ploegen deelnemen die geen reclame zijn voor het bedrijf onder welke naam zij deelnemen. „Ook bij ons zijn er voetbalvle gels," zegt wedstrijdsecretaris Jan Mastenbroek, die er bijna iedere week aan bezig is om de wedstrij den goed te doen verlopen. Scheidsrech ters De wedstrijden, die voor de helft zijn afgewerkt, staan onder leiding van Schiedamse scheidsrechters. Dezen hebben het dikwijls moeilijk. Enkelen hebben nog maar heel weinig wedstrijdervaring en kunnen soms niet helemaal tegen de moei lijkheden op. „Toch is er nog geen enkele scheidsrechter bij mij komen klagen dat het zo hard gaat." zegt de heer Nieuwstraten, die voor de aanstel ling van de scheidsrechters zorgt. „Ze blazen allemaal even graag," zegt Leen van Sijll. De bestuurders hadden een eenslultende mening over hoe eventuele moeilijkheden voorkomen kunnen worden. „De spelers moeten er van door drongen zijn dat het zomeravond- voetbal is." zeggen zij. Maar dat is niet bij allemaal het geval. Toch is het aantal strafzaken nog maar tot vier beperkt gebleven. „Als de spe lers zich misdragen op het veld en de scheidsrechter maakt daar rap port van op dan zullen wij niet na laten om ze flink te straffen," zegt Leen van Sijll die samen met de he ren Nieuwstraten en Van Dijk de strafcommlssie vormt. De Schiedamse zomeravondvoet- ballers weten dat rij ln een goed ge organiseerd geheel hun wedstrijden spelen. Als ook de voetbalvlegels dit wil len beseffen, dan kan de ABC-com- petitie nog voor heel wat zomer- avondvoetbaigenot zorgen. Want dat Is dc bedoeling toch. kf: (Van een onzer verslaggevers) De leerlingen van de Don Bos- coschool in Viaardlngen hieven woensdagmiddag omstreeks twee uur in het sportpark Vijfsluizen een luid gejuich aan. Voor de vierde 'achtereenvolgende maal legde deze school beslag op de beker, die werd uitgeloofd aan de school weike tijdens de VBLO- sportdag bü zwemmen, atletiek en handhal de beste resultaten be reikte. Het heeft overigens dit jaar wel gespannen, want in tegenstelling tot voorgaande jaren toen men bij alle takken van sport van "n waar „Don- Bosco-overwicht" kon spreken, kon den de leerlingen van de heer Th. Dingemans dit jaar geen enkele maal een eerste plaats bezetten. Maar dankzij hun regelmatige klasseringen kon de wethouder van Sportzaken, de heer G. Walstra de trofee toch aan een vertegenwoordi ger van deze school uitreiken. Don Bosco behaalde 261 i punt, gevolgd door de N'icoiaas BeetsschooL die zestien punten behaalde. De Kamer- lingh Onnesschool en de Savloschool bezetten ieder met vijftien punten de derde plaats. Van een onzer verslaggevers Omdat er veel belangstelling bestaat bloed af te staan voor de slachtoffers van het conflict in het Midden-Oosten heeft het Rode Kruis, afdeling Schiedam, een speciale bloedplasma-avond georgani seerd. „Morgenavond kunnen," zo vertelde secretaris 3.3. Knook, ,jw'n tweehonderd mensen hij ons terecht in het gebouw van het Rode Kruis aan de Warande 95." Om zeven uur zal men met de actie starten waarop iedereen te recht kan die de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt en gezond is. Eén uit zondering wordt gemaakt: om de normale bloedvoorzienlng te garan deren wordt de geregistreerde do nors verzocht aan de oproep geen gehoor te geven. „Er bestaat voor deze avond zeker belangstelling," zegt de hear Knook. „Gisteravond hebben zich in de Mar griethal bij de demonstranten reeds vijftig Schiedammers gemeld, die bloed wilden afstaan. Eb- waren nog ADVERTENTIE MGR. vijftien aanmeldingen van mensen, die uit omliggende plaatsen kwa men." „We willen deze eerste avond met een houden. Nu bestaat er grote in teresse voor de crisis en medeleven met de slachtoffers. Volgende week is dat misschien al minder. Het hangt helemaal van de hoeveelheid aanmeldingen en da interesse af of we zo*a speciale avond na morgen nog eens houden." Doordat een automobilist op de Dwarsstraat-Leliestraat plotseling zijn deur opendeed, reed de 23-Jari- ge plaatwerker N. de B. met zijn brommer tegen het portier en smak te op het wegdek. Zijn duopassagie- re, mevrouw N. de B.-K. liep kneu zingen aan de rechterknie op. Zij moest naar de Noletstlchtlng. Ruim veertienhonderd kinderen hebben aan dit prachtige sporteve nement deelgenomen, dat dank zij de tachtig medewerkers onder alge hele leiding van de heer M. Hooger- waard. wedstrijdsecretaris W. Th. van der Graaf en de algemeen as sistente Jacqueline Seen ^uitgroeide tot een uitstekend georganiseerd toernooi. De einduitslagen luiden: HANDBAL Jongens: 1. Don Boscoschoot; 2. Meidoornschool; 3. Jan Ligthart school. Meiesjes: 1. Hendrik de Kockschooi: 2. Plesmanschool: 3. Bilderdijkschool. De gezamenlijke totaalstand na de afgewerkte wedstrijden bij de jon gens en meisjes zag er bij het hand ballen voor wat betreft de eerste drie als volgt uit: I. Hendrik de Kockschooi; 2. Mamixschool; 3. Ni- coia&s Beetsschool. ZWEMMEN 25 meter schoolslag jongens: 1. Ri- nus Goedkoop. Kamerlingh Onnes school, 2. Ben v. d. Bergh, Savlo school, 3. Jan v. d. Werff, Da Cos- taschool. 25 meter schoolstag meisje*: 1. Cora Schouten. Jan Ligthartschool, 2. Ellle Brussaart, Hugo de Groot school, 3. Wally de Vette, Savlo school. 25 meter vrije siag jongens: 1. Peter Schrammeiers, Prins Hendrik- school, 2. Martin Smctsers. Juliana van Stolbergschool, 3. Aad Odijk, Savloschool. 25 meter vrije ilag meisjes: 1. Co- ra Schouten, Jan Ligthartschool (19.1), 2. Hannie Boerum. Da Costs.- school (19.1), 3. Marianne Vermaat, Prof. Teldersschool. 4x25 meter estafette vrije slag jongens: 1. Theo Thljssenschool. 133.6, 2. Don Boscoschoot 1343, 3. Prins Hendrikschooi 1353. 4*25 meter estafette vrije slag meisjes: 1. Da Costaschool, 134.0. 2. Kamerlingh Onnesschool 135.6, 3. Bavinckschool, 1373. De totaalstand na het verwerken van de onderdelen bij het zwemmen zowel bij de jongens als bij de meis jes luidde: 1. Savloschool (65% pat.), 2. Da Costaschool (52%). 3. Kamer lingh Onnesschool (40%). 4. Prins Hendrikschooi (29). 5. Don Bosco- school (27), 6. Meidoornschool (26), 7. Bavinckschool (25). 8. J. Ligthart school (24%), 9. Kohnstammschool (22), 10. Govert Maanschool (21), 11. Juliana van Stolbergschool (19%). 12. Prof. Feldersschool (10). ATLETIEK Verspringen Jongens: 1. Paul Stam, Terpstraschooi, 2. Peter van Dooren, Theo Thljssenschool, 3. Ton Horsten, Kamerlingh Onnesschool. Verspringen meisjes: 1. Rla Moer man, Prins Willemschool, 2. Paula Dangerman, Jan Ligthartschool, 3. Jozien de Jong. van der Sc haar- school. 60 meter hardlopen meisjes: 1. Henriëtte Moll. Kuypersschool. 2. Frea van Selm, Juliana van Stol bergschool; 3. Plonle Hartog, Jul. v. Stolbergschool. 60 meter hardlopen jongens: 1. Paul Stam. Terpstraschooi, 2. Alex van Gerven, Kuypersschool, 3. Mar tin EHéfs, Theo Thljssenschool. De ombouw op aardgas is in Schie dam bijzonder vlot verlopen. In to taal ?4Jn bijna 8.000 toestellen ver nieuwd. De regeling tussen de GTB en de Maatschappij van installateurs is een succes gebleken. De cadeau- gas-actie. die vorig jaar mei is ge start. duurt nog tot 13 augustus. Deze week is het duizendste aan vraagformulier voor cadeaugas bin nengekomen. Het effect van cadeau- gaa Is goed te zien aan de stijging van de gaskachelverkoop in Schle- dam-Oost. Vóór de ombouw gemid deld dertig kachels per rsasnd; ln september begon in dit gebied de ombouw en het aantal kachels steeg tot ver boven de honderd per maand. De aard|«Mrrerwsnniaf neemt In Schiedam een grote vlucht. Vorig jaar werd een verkoop geschat van ca, 2000 kachels. In werkelijkheid rijf. in 1966 2.709 kachels verkocht. DU jaar is dc verkoop van gas kachels veel groter, naar de schat ting van de directie van de Tech nische Bedrijven minstens 5090 stuks, vermoedelijk zelfs 7.000. Er zijn sinds januari reeds 230 kachels meer verkocht dan volgens de prognose. De verwachting is. dat het gemiddelde ln de maanden sep tember, oktober ch november van dit Jaar 1000 stuks per maand zal bedragen, tenzl) vele inwoners van Schiedam vóór 12 augustus kopen in verband met liet einde van de ca deaugas-act ie.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1