verenherrit Huigen bekleedde in 25 jaar vele functies bij Ur RAPPORT 'oging tot. doodslag op concubine: 2 aar .iiid gered uit de Buitenhaven ceervolle opening op de binnenplaats MELCHERS Van oerkom naar Punch SPORTRIJWiELEN Bromfietsers bij botsing gewond Jongen op fiets rijdt meisje aaii Foto v. d. AREND Honkbal SRB UITSPRAKEN RECHTBANK KNVB-cursus Affrap 5CKIEDAMSE ZAAIERTJES K HET VRIJE VOLK DONDERDAG 22 JUNI 1967 PAGINA 3 GOED GEKLEED is GEKLEED U/indiot -jfouse (ADVERTENTIE) NIEUW! PASFOTO'S 55 (Van een onzer verslaggevers) Gcrrit Huigen is de meest gebroken man van Ursus." Dat zei zaterdagavond in de kantine van deze vereniging voorzitter Piet Mouthaan toen hij Gerrit Huigen huldigde voor het feit dat hij 25 jaar bestuurslid is van de roodivitten Dat „gebroken zijn" sloeg niet op eventuele teleurstellin gen die Huigen heeft opgedaan bij Ursus, maar op het feit, dat Gerrit Huigen tot vier keer toe een been brak. Twee keer in de oorlog, een keer daarna in een herstel lingsoord voor militairen en 'n keer toen bij als doelman bet doel van Ursus verdedigde in 'n beslissingswedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) De 19e Oude Kunst- en Antiekbeurs is geopend. Gisteravond heeft de burgemeester van Den Haag mr. H. A. M. T. Kolf schoten in tegenwoordigheid van Zijne Excellenties de ambas sadeurs van Australië, Israël en Spanje, de beurs in het stedelijk museum, het Prinsenhof geopend verklaard. Miljoenen aan kunstschatten liggen vanaf vandaag in de zalen van het Prinsenhof bijeen. Vooral schilderijen, zilver en glaswerk zullen de toeschouwer onder hun bekoring moeten brengen. Bedevaart De directeur van het Prinsenhof, de heer D. Bolten. zei tijdens de of ficiële opening op de binnenplaats van het St. Agatha-klooster, gister avond, steeds weer verwonderd te zijn over het vele schoons dat de antiquairs ieder jaar weer bijeen we ten te brengen. Burgemeester Kolf schoten noemae de gang naar de Antiekbeurs in Delft ieder jaar weer een bedevaart. .De Antiekbeurs heeft in Delft een stad, die door de eeuwen heen een bron van inspiratie is ge weest voer de allergrootsten onder de Nederlandse schilders. Rembrandt fc3Élfi§H ,De zaak moet draaien en ik doe het erg graag...' ADVERTENTIE DOOR HERENCONFECTIE MOR. NOLENSLAAN 600 SCHIEDAM DIRECT KLAAR volgens een geheel nieuw procédé. HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM dams sport Zaterdag en zondag worden voor de Schiedam.se honkbal verenigingen zeer belangrijke dagen. Dat zal moeten blijken of alle drie clubs de stoot naar boven door kunnen zetten of dat er om een wielrenterm te gebruiken gelost moet worden. DHS krijgt bezoek van koploper Wassenaar en winnen de Schie dammers deze wedstrijd, dan zit er weer heel wat perspectief in. Proberen van meet af aan kien te zijn op goed en vakkundig veldwerk, dan is een deel van de strijd reeds gewonnen. Voor Schiedam, wordt het za terdag een belangrijke dag. Dan krijgen de Hargabewoners bezoek van RAP, dat met vijf punten uit zeven wedstrijden op de voor laatste plaats staat. Schiedam zetelt mei zes pun ten uit zeven wedstrijden op de derde plaats achter HHC, dat zeven uit zeven heeft en op de bovenste plaats staat Gianti D met tien punten uit zes wedstrij den. Er is dus nog v*n alles mogelijk voor Schiedam. DRZ bleef vier wedstrijden on geslagen en kan dit resultaat een nog beter aanzien geven door in 't komende weekeinde van Gouda te winnen De Schiedammers hebben het voordeel van eigen terrein, dus is een zege niet on denkbaar. De SRB of beter de Schiedamse Reddingsbrigade bestaat dit jaar veertig jaar. Op woensdag 28 juni wordt het jubileum op sportieve wijze reeds geopend in het Schie damse Sportfondsenbad. Om zeven uur 's avonds wordt dan om de verschillende brevet ten en bevoegdheidsdiploma's ge zwommen. De officiële receptie is op zaterdag 9 september In restaurant Rijnmond. Op zaterdag 16 september is er voor de leden van de SBB een grote feest dag De ouderen brijgen een cabaret avond aangeboden en de jeugd kan haar hart ophalen met de echte Sviebertje en de echte Bromsnor. Dat zal gebeuren in het Passage theater. „Nou, dat was me wat." zegt de 49- Jarige Gerrit Huigen. „Onze doelman was op het laatste moment niet in staat om te komen keepen en toen moest Gerrit natuurlijk onder de lat. Kort voor het einde pak ik een ba! en bij het neerkomen wist ik het wel: dat is de vierde keer, Gerrit, dacht ik bü mezelf." Zaterdagavond is het nog eens al lemaal opgehaald en uit de doeken gedaan. Piet Mouthaan liet de gehe le bestuurlijke loopbaan van Gerrit nog eens de revue passeren. „In ja nuari 1942 werd je lid Gerrit en een paar maanden later hadden ze je ai gestrikt voor een haantje." Het is achteraf gebleken dat, on danks het feit dat Gerrit Huigen geen baantjesjager is, hij bijna alle func ties al heeft bekleed. „Voorzitter niet, dat ben ik nooit feweest," lacht hij. Maar helemaal waar fci het niet want nog maar pas hebben ae bij Ur sus Gerrit „gaatrikt" voor <*a functie van jeagdafdetfngsvoorzittar. „Ach," zegt hij er zelf van, „de zaak moet toch draaien en ik doe het graag." Zaterdagavond bleek dat het huls van Gerrit Klaaswaalstraat 5) in de loop der tijd een filiaal van Ur sus is geworden. Mouthaan: „Als je onverwacht ver hinderd bent om te spelen dan gooi je maar een briefje bij Gerrit in de bus en het komt voor elkaar Hem werd echter wel op het hart gebon den ook eens .nee" te durven zeg gen als men een beroep op hem doet. Zo heeft hy ook het omvangrijke totowerk onder zijn hoede en dat geeft veel werk. Het bleef zaterdagavond niet bij woorden alleen. Van t bestuur kreeg Gerrit een prachtig bureau en van het eerste elftal een archiefkast. „Ik hoop het voor Ursus te verslij ten," zei Gerrit Huigen in zijn dank woord. Terecht merkte een der aanwezi gen na afloop van de huldiging op dat het amateurvoetbal in Schiedam kan blijven draaien omdat er mensen zijn zoals Gerrit Huigen er een is. Een man die heus wel „nee" durft te zeggen maar het eenvoudig niet wil omdat hy een op en top vereni gingsman is. Zo zyn er meer maar ook weer niet al te veel Voor het veie werk. oat hjj in het Gerrit Huigen een fraaie archief- belang van Ursus heeft verricht kreet J kast. (Van onze sportredactie) De laatste tijd doen geruchten de ronde, dat de eerste-teamspeler Van Woerkom van Juventus overschrij ving heeft aangevraagd naar het Delftse Punch. Zijn deze geruchten juist? Deze vraag stelden wij aan een be stuurslid van Juventus, de heer Ro mein, „Officieel weet het bestuur van Juventus nog niets van een over schrijving van Van Woerkom. De geruchten van het overgaan naar Punch zijn zeker niet recent. Reeds het vorig seizoen had Eric interesse voor de Delftse eredivisie-vereniging. Het is best mogelijk, dat hij de stap nu doet." Zal bet weggaan Tan Van Woer kom nog nadelige gevolgen hebben voor Juventus? „Het is nooit fijn wanneer je de topscorer van je vereniging moet missen. Wanneer Eric echter meent naar Punch te moeten gaan, moet hij dat doen. Hij zal daar zeker zijn redenen voor hebben. Het team van Juventus zal zich het volgend seizoen anders moeten opstellen." Aldus de heer Romein. Wij probeerden ook Eric van Woerkom zelf te pakkc.. te krijgen, maar deze was niet te bereiken. Zijn moeder zei ons echter dat er nog niets aan de hand Is. „Was het wel zo dan had Eric toch zeker eerst Juventus wel op de hoogte gesteld," aldus mevrouw Van Woerkom. Wegens poging tot doodslag heeft de rechtbank te Rotterdam de 25-jarige kelner C. A. M. veroordeeld tot twee laar met af trek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling aan de regering. M. had op 22 januari van dit jaar zijn vroegere concubine ©eli» J. in de woning van haar ouders opgewacht en haar de keel dichtgeknepen. Ze was vrij snel van het daarbij toegebrachte letsel hersteld. De officier van Justitie had anderhalf jaar met aftrek tegen hem geëist. Zes maanden met aftrek, waar van drie voorwaardelijk, heeft de rechtbank opgelegd aan de 24- jarige illustrator L. E. van L. uit Ede, die in het bezit van mari huana was aangetroffen. De of ficier van Justitie had een maand meer tegen, hem geëist. Conform de eis heeft de recht bank de 32-jarige matroos R. M. K. J„ die eveneens in het bezit van marihuana was geweest, tot een jaar en drie maanden met aftrek veroordeld. De rechtbank heeft eveneens uit spraak gedaan in de zaak tégen vijf jeugdige Vlaardingers die betrokken waren geweest by een serie inbraken, beraamd in een consumptietent. Conform de els werd de 22-jarige stuurman by de Rijnvaart H. T. N. veroordeeld tot een geldboete van 50 gulden en een maand voorwaardelijk. Zes maanden met af trek luidde het vonnis tegen de 19-jarige slager C. A. S. en de 20-jarige elektromonteur J. V„ tegen wie de officier twaalf maanden met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk, had gevorderd. Twee weken gevangenisstraf luid de het vonnis tegen de 20-jarige los se werkman C. G. v. d, V., die de- officier tot tien weken, waarvan 7 voorwaardelijk veroordeeld wilde zien. ƒ50.boete was de straf voor de 19-jarige loodgieter J. M. M. v. d. Z. die zich aan beling had schuldig ge maakt. De officier van Justitie had hem dezelfde boete maar bovendien drie weken voorwaardelijk opgelegd willen zien. De exploitant van de consumptie- "ent ten slotte werd tot drie maan- den met aftrek veroordeeld, twee maanden minder dan tegen hem ge vorderd was. (Van een onzer verslaggever») De 29-jarige huisschilder P. X H. van Amen van de Busken H«*Utr. 138 te Botterdam heeft woensdag middag het leven gered van de jarige Gerard Fijnaeker uit de Ifn- drachtstraat te Schiedam, die «pe len derwijs nabij de Koninginnebrug in bet water van de Schiedam»* Buitenhaven was gevallen. De schilder was aan het werk In de Koogstraat en zag het kind van de kade vallen, sprong gekleed te water en slaagde erin het jongetje te redden. Hij werd daarbij geassi steerd door een 34-jarig» Belgisch» chauffeur F. Seegers uit Ruysbroeck bij Antwerpen, die op een parkeer terrein in de buurt bezig -was met het schoonmaken van een bus. Hij rende meteen naar de walle- kant en haalde redder en drenke ling uit het water. Daarbij moest hij zelf tot aan zijn knieën in het water staan. Het jongetje werd naar huls gebracht en onder de wol gestopt. Redders en drenkeling hebben geen nadelige gevolgen van hun onvrijwil lig bad ondervonden. Weer zijn een aantal Schiedam mers geslaagd voor een of ander <li>?l«na van de KNVB. Voor de cursus jeugdvoetballeider slaagde de Schiedammers W. van de Berg van BBSS, R. van Gerven van SVV en J. Hordijk van SFC. Voor het diploma bestuurskader kwamen in aanmerking de heren A. C. Frederiks en J. L, van Baarle, beiden lid van Hermes-DVS. De diploma-uitreiking vindt maan dagavond 26 juni plaats in het KM'B-bureau in de Witte de Witb- slraat in Rotterdam. (ADVERTENTIE) MERK 19e Antiekbeurs gedragen door schilderijen, zilver en g aswerk De jeugd vaa Hermes-DVS heeft de slotweekbrief van dit seizoen ontvangen. In die week brief worden de niet al te beste resultaten van het afgelopen ju- tüorseizoen onder de loep geno men Deze resultaten waren, al- Sus de weekbrief, op een enkele bitzondering na, niet om over naar huis te schrijven. Vaa de 205 gespeelde wedstrijden terden er i!8 verloren, 57 gewonnen en 30 geiyk gespeeld. Zodat er van de 410 te behalen Punten slechts 144 op het conto van ds blauwwitten werd geschreven. Da is by elkaar 35,1'N en dat is, to stelt de weekbrief, uiteraard veel te weinig. Van de topelftallen bracht het selectie-elftal het er het slechtst af, zodat dit, na enkele seizoenen op het nippertje de degradatiedans te zyn fetsprongen, nu toch definitief van het toneel is verdwenen. Het moet voor de bestuurders van de jeugdaf deling van Hermes-DVS echter een troost zyn te weten, dat de jeugd Plezier in de gespeelde wedstryden heeft gehad. Of er nu werd gewon nen of verloren. 'tls leuk om kampioen te worden, maar het is niet het allerbelangrijk ste. Het plezier in het spel, daar komt het op aan va. 139.50, eventueel f3«- per week MOBYLETTE-BROMMERS vanaf 393«"~ SINGEL 4 - Achter de Hema TELEFOON 26 75 44 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) Op de hoek van de Dirk van Was senaarstraat en de Bilderdijkstraat te Schiedam is woensdagavond de 17-jarige byrijder L. P. K. it Schei- dam met zijn bromfiets in botsing gekomen met de auto van de 20- jarige Schiedamse timmerman J. H„ aan wie hij geen voorrang verleende. By de aanryding werd de byryder gewond aan het rechterbeen en moest worden opgenomen tn de Dr. Nolet- stichting. Een gecompliceerde linkerbeen- ireuk, een hoofdwond en een zware herseuschuddnig vormden het per soonlijk letsel, dat de 17-jarige brom fietser I. de L. uit Schiedam woens dagavond omstreeks half negen op tie» bij een botsing met een auto op de Vellevest te Schiedam. Het slachtoffer wilde naar links uitwijken, feeek eerst achterom, maar bemerkte ie laat dat uit de tegen overgestelde richting de 22-jarige monteur A. M. H. met zyn auto naderde. Er volgde een frontale bot sing waarby auto en bromfiets flinke schade opliepen. u-rht-ffer H opgenomen i 5". De 19de Antiekbeurs heeft een uitermate verzorgd karakter. De za len zijn zeer fraai ingericht met de schilderijen, tekeningen, meubelen, Perzische kleden, zilver en juwelen en klokken. (Van een onzer verslaggevers) Op het grasveld van het Volks park te Schiedam is woensdagmid dag de 7-jarige Willie Noordhoek van de Pendrechtsestraat aangere den door een fiets, die werd bestuurd door een 10-jarig jongetje. Het meisje brak bij het ongeluk een linkeronderbeen en moest wor den opgenomen in de Dr. Noletstich- ting. Kapsalon Hèléee. de «ion ■•■nor de Bete re PERMANENT Stroomloos voor ieder haar ge schikt. i ij». Helena ttede permanent, de meest ideale natuurlijke permanent, r 10,— Gratis haler en brengen per luxeauto voor permanent. Kapsalon Heiène. Rembrandt- laan 22, Schiedam, tel. 187170 1.- reductie op deze adver- tentte Voor onzichtbaar STOPPEN usar C. J. Helnsbroek Prins Halsplehi tel 010-261090 - 5 L -i iyl ••v Cotton, Agent X. Ooit 45 rtlmboe, e.a. 0.25 per «uk ot voor l l. -001 Bazaar. Broers "ld 45 Ook vrttd&Br op d' VrrflPt Ofte i Het bestuur van de Antiekbeurs, waarvan ZKH prins Bemhard de beschermheer is, verwacht dit jaar ten minste dertigduizend bezoekers. Het ligt in de bedoeling van het be stuur de 10.000ste, 20.000ste en de 30.000ste bezoeker een geschenk aan te bieden. Kwaliteit Op de Antiekbeurs zijn veie oude, bekende gezichten weer aanwezig. Een van de oude getrouwen echter, de heer J. Wiegersma zal iedereen moeten missen. Hij is op 12 februari van dit Jaar plotseling overleden. De kwaliteit van de 19de Antiek beurs ligt zonder enige twijfel zeer hoog. Hoewel schilderijen, glas en zilver als hoogtepunten van de expositie kunnen worden aangemerkt, zijn er daarnaast nog tal van andere fraaie zaken. Jacques Schulman uit Amsterdam bijvoorbeeld, legt zeer veel eer in met een tweetal unieke series mun ten. In een klein glazen vitrine ligt een complete reeks gouden en zil veren noodmunten, door de Neder landers geslagen in Brazilië, waar ze na het vertrek van Johan Mau- rits van Naussau in 1640, nog negen jaar stand hebben gehouden in het laatste Nederlandse bolwerk: het re dt van Pernambuco. Een serie van 12 gouden munten uit Perzië, geslagen tussen 1605 en 1627 en voorzien van de tekenen van de dierenriem vertegenwoordigt even eens een kapitale waarde. Een verrassing in de stand van de Amsterdamse mr. H S. Schlichte Bergen is een vermoedelijk Oosten rijks beeld uit de Middeleeuwen, voorstellende de Slapende Petrus. Zeer veel fraais kan de toeschou wer ontmoeten op de stand van de Haagse firma Nfjstad Zeer bijzon der is een Hollands achttiende eeuws beschilderd kabinet. Voorts heeft Ny- stad een hoogst zeldzaam boekwerk in bezit. Het boek bevat 95 aquarel len van tulpen, waarvan de voorpa gina is gesigneerd door Jacob Marrel- ius en gedateerd la in het jaar 1642 in Utrecht. Het boek dat in de cata logus oorspronkelijk 99 tulpen aan geeft Sa vermoedelijk een overzicht van alle beroemde tulpen in de be ruchte tulpentljd. Nljstad heeft ook t wtv sciiiiucrijcn vaii Juvei dé Mom per. In de stand van de Haagse kunst- hvr/iel Cramer zijn een tweetal Stilleven van Willem Claesx llcda uit de stand van P. de Boer. jeugdwerken van Rembrandt van Rijn te vinden, genaamd „het ge- ?n eeHéVvf". VI «V VCGT Inrichting van de beurs kreeg deze firma de beschikking over een groot doek van Rudolf Backhuljsen. voor stellende de Inscheping vnu koning- stAf-iÉ' V.ï1'i sluis. In de collectie zijn voorts een aantal doeken van Pieter de Hoogh, ii. ui ttteu waterval van Jacob van Ruysd&el. Salomon van Ruysdael Is vertegen woordigd ln de collectie van P. de Boer Ft-n v.».n de b'-lnn-r 'kste schil- Wl'ii >n «i* .'•-)! v,"i ju p-or m ongetwijfeld «en stilleven van WU- lera Claesz Heda Do itctroüende eeuws» schilder kunst la op de antiekbeurs zeer sterk rsrtegenwoordtgd. Van Ostade. Cujy. Terborch en van Gr: jen n c - d verse van de d r' - den.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1