j'onge mensen met hbs-opleiding jonge mensen met ulo-opleiding meisjes met hbs of ulo LEVENSVERZEKERING-BANK NV aantrekkelijke voorwaarden: ooku! hebt u hbs-a? Door opleiding bent u gericht op de financieei-economische, de administratieve èn commerciële kant van het bedrijfsleven. Het is goed om de door u- zelf verworven kennis nu in de praktijk te brengen ènverder te ontwikkelen. hebtuhbs-b?De „wïskunde-kant" heeft u Indertijd het meest aangesproken. De Nationale kan hierop prachtig inhaken. Met uw HBS-B diploma kunt u worden opgeleid tot het vak van de toekomst: programmeur bij onze, meest moderne, computers. Voelt u er echter meer voor de wiskunde direct toe te passen, dan bent u - menen wij het best op uw plaats op onze wiskundige afdelingen. Bovendien zijn er voor u - die het niet verder in de wiskunde zoekt natuurlijk ook uitstekende en directe plaatsingsmogelijkheden op heel ander terrein (bijv. In de commerciële richting, om één van de vele kanten te noemen). hebt u ulo-a? Omdat het bedrijf zo hebtuulo-b? Behalve alle hierboven genoemde mogelijkheden kunt u met ULO-B óók, evenals de HBS-B* er, worden opgeleid tot programmeur. Een door de Nationale geregelde en betaalde cursus zorgt er dan voor dat uw wiskunde-kennis op HBS-B peil wordt gebracht Dat opent voor u dan boven dien de deur tot andere fïnancïeel-wiskun- dige functies. hbs-a of ulo a Met uw A-diploma kunt hbs-b ofulo-b Kijkt u eens wat hier naast staat bestemd voor uw mannelijke HBS-B en ULO-B collega's. In alle gevallen gelden deze mogelijkheden ook voor u. Ja zeker -ook u kunt worden opgeleid totprogrammeuse! Daar staat u danmet uw einddiploma. De afsluiting van de schooltijd. De eerste mijlpaal in uw leven. Proficiat! Daar gaat u danEerst met vakantie, natuurlijk. De baan komt straks wel. Toch is het misschien goed nu al even uw aandacht te vragen. Om nu heel even stil te staan bij straks, bij uw zo hoogst persoonlijke toekomst. Want misschien ligt in het moment dat u dit leest een stukje van die toekomst besloten. in het hart van Botterdam staat de Nationale Levensverzekering-Bank. Hier, in het gebouw aan de Schiekade, ligt een centrum waar lijnen vanuit velerlei gebied tezamen komen: financiën, wiskunde, economie, administratie, computer-techniek. Een dynamisch knooppunt van actieve mensen, die zich op de toekomst richten. Omdat „verzekeren" op de toekomst is gericht. Bij de Nationale ontplooien al deze activiteiten zich meer en meer. Daarom heeft de Nationale behoefte aairjonge, intelligente mensen, die bereid zijn zich de nodige specialistische kennis (waartoe o.a. een eigen bedrijfsopleiding bijdraagt) eigen te maken. Daarom biedt de Nationale deze jonge intelligente mensen goed .gehonoreerde functies aan met voortreffelijke springkansen. Ook misschien aan u. Als u wilt En als u geschikt bent Voor u als HBS-er ligt er bij de Nationale een breed en aantrekkelijk terrein open, waar eigen ambities, eigen ont wikkelingsmogelijkheden en de kans op zelfstandig en verantwoordelijk werk samengaan. Er zijn verschillende kanten met heel globaal - twee hoofdrichtingen. Daarom maakt de Nationale graag plaats voor u In een grote reeks verschillende functies al naar gelang uw aanleg en voor keur. bijvoorbeeld op de algemene secre tariaatsafdelingen, de boekhoudkundige werkgroepen (mede op de computer afde ling), op administratieve afdelingen, in de commerciële richting, op de polisredactie- afdelingen, op de accountants-afdeling. Het zijn functies die tevens de kans bieden om de aanvullende kennis op te doen die voor een vérder komen In onze maatschappij noodzakelijk is. In een zo veelzijdig bedrijf als de Nationale zijn er voor jonge mensen met ULO-A of -B opleiding voortreffelijke kansen. Ook hier veie richtingen. veelzijdig is, zijn ook de aantallen verschil lende functies groot Ailes op te noemen voert te ver (u kunt dat beter zelf even mondeling informeren!). Toch noemen we een paar kanten. Zoals bijvoorbeeld de correspondentie-afdelingen (voor hen die graag en scherp formuleren), de polis- redactie-afdelingen (voor hen die plezier hebben in juridisch denken), de algemeen administratieve afdelingen (voor hen met gevoel voor systeem). Maar nogmaals dit zijn slechts enkele van de veie mogelijk heden. Ookvooru-jonge vrouw van 1967- zïjn er plezierige plaatsen bij de Nationale. u kiezen uit één van de echt vrouwelijke beroepen: secretaresse (afspraken maken, veel telefoneren, kortom: veel gevoel voor organisatie); telexiste (belangrijke bood schappen overseinen naar relaties en bij kantoren); typiste of assistente van onze medewerkers met vele verantwoordelijke taken. Voelt u toch meer voor b.v. secretaresse, telexiste, assistente of typiste? Leest u dan eens wat hierboven staat onder HBS-A en ULO-A! Natuurlijk kunt u ook naar die functies solliciteren. iedereen die bij de Nationale werkt profiteert van een groot aantal Nationale- faciliteiten, zoals bijvoorbeeld: Gunstige salarisvoorwaarden Ruim drie weken vakantie Gratificatie- en winstdelingsregeling 6 vakantietoeslag Reis- en pensionkostenvergoeding Studiekosten en cgpfomagraUflcaHa Speartealage IQdenejniliKdre dienst Sport- en ontspanningsvereniging met oa. afdeBngen voor voetbal, volleybal, tennis, tafeltennis, toneel, bridge etc. Wilt u méér horen over uw directe mogelijkheden, méér informaties hebben, nader iets weten hoe éw persoonlijke kansen bij de Nationale liggen? De Nationale nodigt u graag uit voor een gesprek. Dit is het adres: Nationale Levens verzekering-Bank N.V., afdeling Personeels zaken, telefoon: 010-289760/28270% Schiekade 130, Rotterdam. En een eerste contact is snel en eenvoudig gelegd. U kunt een brief schrijven, u kunt ook even langs komen of - nog beter - maakt u een telefonische afspraak. Vraagt u onze telefoniste dan naar de Personeelschef mr A,Pronk (toestel 514). En wellicht is het verstandig dat gesprek al vóór uw vakantie te hebben. De Nationale zal natuurlijk uw zomer- plannen respecteren! aan alle jonge intelligente mensen die dit jaar eindexamen deden nationale

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 2