Feestavond met Swiebertje Weer zelfde winnaars op toerfietsen vrouw aangereden met verlies van start Tweede expositie van Thurtede op veel hoger plan Drie mannen aangehouden ACCU'S kapsalon LILIAN f 1,95 Vage belofte KRINGWEDSTRIJDEN IN SPORTFONDSENBAD Schie dammers onder elkaar Pupillentoemooi SFC geslaagd KWF-collecte in Schiedam Burgerlijke stand Bromfietser botst op bestelauto Inbraak in clubhuis Ruim duizend wandelaars bij MaWa-mars Auto ontvreemd romans W. ELSHOUT WEGENS VAKANTIE IS van 4 t.m. 9 september GESLOTEN I PREVENTIEF EIGEN BAD FEEST mmï* Kachel aangemaakt Begin van brand in gemeenteziekenhuis Esperantoagenclo Automobilist rijdt tegen lielitmast Bewondering Pony ontsnapt en loopt rijksweg op MAANDAG 28 AUGUSTUS 1867 HET VKIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) ..In de veertig jaar dat de Schiedamse Reddings Brigade bestaat heeft hel 6ö00 mensen zwemmen geleerd. Dat is een cijfer waar wij meer dan trots op zijn." Dat zegt ons. namens het bestuur, de secretaris van de SRB, de heer J. C. Koop manschap- Het zal op 5 september precies veertig jaar geleden zijn dat er In Schiedam een reddingsbrigadé werd opgericht. Dat is de reden voor het huidige bestuur, bestaande uit de heren A. van Waas als voorzitter, J. C. Koopmanschap als secretaris en de heer J. Koppejan als penningmeester, aangevuld met mevrouw Bosma-Folst en de heren R. Wiberg en D. Torenvliet, om voor één keer langs de weg te gaan timmeren. „Door een tekort aan zwembaden en dan in het bijzonder van instructiebaden hebben wij nog steeds een ledenstop. Het is dus niet onze bedoeling om nu met het jubileum voor de deur eens even flink propaganda te gaan maken," zegt de heer Koopmanschap, tijdens de i.v.m. het komende jubileum belegde persconferentie. Parkeren m'znëÊÊÊÊ F'WÊ/mi De tweede tentoonstelling van de Volkstuindersverenïging Thurlede, zaterdag en zondag gehouden op het gelijknamige complex, gold als een manifes tatie van deze vorm van re creatie, die ook in Schiedam een hoog plan heeft weten te bereiken. Voor de leden van Thurlede was het tevens een herdenking van het eerste lustrum, zodat de organiserende ontspan ningscommissie niets heeft nagelaten om zo goed mogelijk voor de dag te komen. De expositie was ingericht in het clublokaal, vergroot met een hierachter geplaatste tent. Deze bevatte een exotische tuin waarin alle ingezonden bloemen, planten en met be kwame hand geschikte compo sities waren opgesteld rond een vijvertje voorzien van een fon tein en waarin zelf gevangen karpers ronddartelden. voor alle typen auto's, scooters en motorrijwie len. Starters, dynamo's vakkundig laden. Sleepkabels, automate rialen en accessoires. Dam 29 - Schiedam Telefoon 26.40.51 RROERSVELD 72 - SCHIEDAM Vanaf maandag 11 september staan wij weer van 8 tot 5 uur geheel tot uw dienst. i A* zijn in iedere boekwinkel verkrijgbaar en kosten PAGINA 1 veertig jaar (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de persconferentie door het bestuur van. de Schiedamse Reddingsbrigade bleek dat 't be stuur van de SBB bijzonder biij is met het initiatief dat men in Schiedam-Zuid heeft ontwikkeld om te komen tot een eigen zwem bad. „Wij juichen dat initiatief van harte toe, maar wit vinden het wel vreemd dat men ons tot op heden nog niet heeft benaderd. Verder dan een vage belofte dat men ons ook zou inschakelen is het ntet gekomen;" aldus het be stuur van de SRB. Verder zou het bestuur graag zien, dat wanneer er in Schiedam iemand uit het water wordt ge red. de politie ook de SRB in kennis zou stellen. „Zo'u redder krijgt meestal iets van het Carnegie-heldenfonds, maar wij doen ook altijd wat. Het is echter meestal te Iaat als wij het te weten komen." (Van onze sportredactie! Ook vrijdag was de belangstelling voor de wedstrijd op toerfietsen weer enorm. De deelname was gro ter dan vorige week en opnieuw heb. ben de jongens alles gegeven om toch maar een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Bij de jongens tot 14 jaar won ook deze keer C. Voets de strijd. Achter hen kwamen binnen in volgorde: A. de Jong, W. Krüter, W Koning, H. Hamaker, T. Huizinga en P. Frie- deriech. In de afdeling voor jongens van 14 tot 16 jaar was de deelname bij zonder groot te noemen. Meer dan 20 knapen streden hier om de eerste prijs. Ook bij deze groep was er de zelfde winnaar als vorige week na melijk F. Gijp, Achter hem kwamen over de streep W. van Ginneken, J. Kooyman. J. Hemkens, J. Schaap. F. Kilsdonk. M. Scholte, W. Frijland, J. Zwaneveld en C. van de Waart. De overige renners hadden een grote achterstand. Volgende week vrijdagavond wordt de laatste serie van drie wedstrijden verreden. Als de organiserende vereniging, de Rennersclub Schiedam, geen kans ziet om een ander parcours te krij gen iets meer in de bewoonde we- reici, dan zal om zeven uur weer het startschot vallen op het parcours 's-Gravenlandsepolder. Praten over veertig jaar reddend zwemmen betekent te maken krijgen met veel cijfers. Zo heeft de SRB op het ogenblik de beschikking over 142-3 leden en is daarmee de grootste zwemvereniging van Schiedam. Per jaar worden zo'n 500 diploma's uitgereikt aan beginners, maar ook voor het reddend zwemmen doen nog ieder jaar mensen examen. Ongeveer 20 personen halen nog ieder jaar een reddend-zwemdiploma. Vroeger was het zo, dat wie lid wilde worden van de SRB minstens twee zwemdiplo ma's moest hebben, anders kon je geen lid worden. Daar kwam na de oorlog verandering in. In 1948 heeft men besloten om ook jeugdige men sen lid te laten worden. „Wij zijn toen van de gedachte uitgegaan dat we beter preventief konden gaan werken door de mensen zwemmen te gaan leren in plaats van te gaan staan wachten om ze uit het water te redden," zegt de heer Koopmanschap. De heer Koppejan laat het cijfer 70 vallen. .Zoveel mensen verdrinken er nog ieder jaar omdat zij de zwem kunst niet machtig zijn," zegt hij. Wedstrijdzwemmen komt bij de SRB op het tweede plan. „Het leren zwemmen en, daarna misschien leren om reddend te gaan zwemmen, staat bij ons voorop en pas daarna gaan we pret maken in het water," zegt de heer Koopmanchap. Ruim hon derd jongelui halen per jaar het jeugdbrevet reddend zwemmen en daar is steeds meer animo voor. Ër zijn 28 instructeurs onder lei ding van hoofdinstructeur Schoo- nenberg. die ervoor zorgen dat nie mand tijdens de lesuren met z'n ziel onder zijn armen loopt. De heer Koopmanschap lacht als hij zegt: ,Het zal wel altijd een droom blij ven, maar zo'n grote vereniging als de onze moet toch eigenlijk een eigen zwembad hebben." In grootte is de afdeling Schiedam de vierde vereniging in het land, na Rotterdam, Utrecht en Den .Haag. Door het grote aantal zwemlustigen in Schiedam en vooral van hen die Een handbalioernooi, een voetbal toernooi, een cricket-wedstrijd, een tentoonstelling van volkstuinders cn normale dagjesmensen. Dat was allemaal te veel voor het té kleine parkeerterrein in het Beatrixpark. Het was zondagmiddag meer dan vol en toen ook de groenstroken langs de weg in het park vol auto's stonden bleef er voor de dienstdoende agent, niets anders over dan 't park voor auto's te sluiten. Reden voor hem om post. te vatten voor het viaduct en de auto's reeds dear tegen te houden. W"i? hebben het er in deze rubriek "ieer over gehad: in de zomer maanden is het parkeerterrein veel te klein en ligt het totaal verkeerd. Zondag 'oleck dat. overduidelijk. Een wandeling van het viaduct tot fan het parkeerterrein is geen pie pertje meer. Links en rechts stuiven flüfo's en brommers de passanten roorbij. Het is dan oppassen gebla te^ Misschien is de mogelijkheid te bezien om aan het begin van 't park ten ruime parkeergelegenheid te ma ken, zodat reeds de eerste stap die Kandelaar» setten in het Beatrixpark, zonder gevaar is. (Van onze sportredactie! Begunstigd door goed weer, we! wat te warm om te voetballen, is het pupillentoemooi van SFC goed verlopen. Bijna alle Schiedamse ver enigingen hadden elftallen afgevaar digd. Er werd gespeeld in drie poules en in. poule A ging de eerste prijs naar Schiedam met daarachter Swift Boys. Demos, Martinit en SFC. In poule B ging Ursus met de eer ste prijs naar huis. op de voet ge volgd door DRZ. SVDV DHS en Wilton. Poule C leverde een eerste prijs op voor Swift Boys met daar achter Schiedam, Demos en SFC. Na afloop heeft de voorzitter van de jeugdcommissie, de heer G. Bo venkerk, de prijzen uitgereikt. Hij bracht de heren scheidsrechters dank voor hun medewerking en ook dankte hij de leden van de EHBO die de gehele dag belangeloos hun medewerking hadden verleend. Ge lukkig hoefden zij niet al te dikwijls intouw te komen. De in de pauze ingelaste oefenwed strijd tussen het eerste van SFC en Excelsior '20 werd gewonnen door Excelsior *20 met 64. les hebben, moet Schiedam drie ba den hebben met daarbij een aantal Instructiebaden, is de mening van het bestuur van de SRB. „Instructie baden met een waterhoogte van 60 cm, dan pas zouden wij ook aan jongere kinderen dan zes jaar zwem les kunnen gaan geven," is ook een mening die al jaren bij de diverse zwemverenigingen die schiedam telt, leeft. Het komende jubileum gaat niet ongemerkt voorbij voor de leden. Zo zal de jeugdige leden van de SBB op zaterdagmorgen 16 september een feestochtend worden aangeboden in het Passage-theater, waar het gezel schap van Swiebertje compleet met Saaxtje en Bromsnor voor de nodige vrolijkheid gaat zorgen. In de avonduren vindt er in ge bouw Arcade een feestavond plaats voor de oudere leden, waaraan wordt medegewerkt door De Wama's en Imca Marina. Maar daarvóór, op zaterdag 9 september, is er een grote receptie, waar iedereen de gelegen heid krijgt het bestuur de hand te drukken. De sportieve jubileumviering be staat uit het organiseren van kring- wedstrijden in het Schiedamse Sportfondsenbad ■S. (Van een onzer verslaggevers! De 84-jarige mevrouw M. B. wilde de BK.-iaan oversteken. Daar zij bijziende is, wilde ze Iemand om hulp vragen. Juist op dat ogenblik waren echter geen voetgangers aan wezig. 'Ze stak het rijwielpad over en werd gegrepen door de 19-jarige bromfietster J. W. de J. De oude dame werd met een hersenschud ding en een hoofdwond in het Ge meenteziekenhuis opgenomen. ;',viFvJ*--ï->-v-liwAwcal/ k,Iw-v. Het bestuur van Thurtede leidt burgemeester en mevrouw Roelfsema over de expositie. (Van onze sportredactie) De beide Schiedamse zaterdagclubs, uitkomende in de KNVB, gingen zaterdag van start. Zowel HBSS als PPSG kwamen niet tot winst. IIBSS speelde met 00 gelijk tegen Huizen terwijl PPSC met 35 de eer op eigen veld moest laten aan Monster. Het doelpuntloze gelijke spel van HBSS tegen Huizen gaf dc verhouding in het veld goed weer. Niet dat beider aanvalslinies teleurstelden, maar omdat beide teams over goede doelverdc- digers beschikken bleef de stand dubbelblank. Doelman Jan van Heest van HBSS rtnaskansen laten liggen, scoorde en doelman Bert Westiand waren bij zonder goed op dreef. Volgende week krijgt HBSS de beschikking over Korperaal. de van Hermes-DVS over genomen aanvaller, zodat er waar schijnlijk meer vaart in de aanval zal komen. Drie minuten voor het einde leek HBSS de zege te pakken, maar de bal stuitte uit het schot van Muider via de onderkant van de lat weer in het veld. Kort voor het einde verscheen aan de andere kant Vrees wijk alleen voor Van Heest, maar hij schoot de bal over het doei. PPSC heeft de kachel met zich la ten aanmaken door Monster. Met niet minder dan 3 leden de Schie dammers verlies In een wedstrijd waarin slecht plaatsen de boventoon voerde. Opvallend was de traagheid van de Schiedamse defensie waardoor er soms vreemde situaties ontstonden voor het doel van Kalkhoven. Zo werd het binnen zeven minuten 3—0 voor Monster. Na 20 minuten spelen scoorde Van de Marei 0I en kort achter elkaar vielen de andere twee treffers. De Haan en Van Alfen wa ren er de makers van. Kort voor de rust. PPSC had enkele goede sco- (Van een onzer verslaggevers) In de nieuwbouw van het Gemeen teziekenhuis is zondagmorgen om streeks half zeven een begin van brand ontdekt. In de zijvleugel lagen dertig spaanderplaten opgeslagen, die in brand waren geraakt. De brandweer rukte onder leiding van de heer Dirk de Jager uit, en bluste het vuurtje met de nevel- spuit. Het plafond en enige leidingen li'pen schade op. Ontbranding van enige lappen goed wordt als oorzaak aangegeven. De kwaliteit van de voor inzen ding geselecteerde bloemen en plan ten !ag op een veel hoger niveau S50 auto's moesten in Thurlede morden geparkeerd, wegens de druk- te ontstaan deer het samenvallen van het mooie weer, een voetbal- en «cn handbaltoemooi en een bloemen- expositle. Een lift waarin zich vijf perso nen bevonden schoot in de Hema- flat door, waardoor de deur niet meer geopend kon worden. Met een grote sleutel wist de politie na een half uur de inzittenden van de lift te bevrijden. (Van een onzer verslaggevers! Vanaf vandaag tot 9 september wordt er in Schiedam weer een collecte tehouden van het Koningin Wllhelmina Fonds voor de kankerbestrijding, zy die met lijsten willen lopen kunnen zich nog opgeven bij de onder- óerstaande adressen: Van Heuven Goedhartstraat 114, Dr Wlbautplein 159, ®vK. Laan 183, Lorenzlaan 36 en Dr. Wlbautstraat 17. Buscollectanten kunnen zich vrijdagavond 8 september melden in Arcade, Lange Haven 71, tussen 19 en 21 uur. Merkredon, la 30an de aügusto klub- vespero Ni kune babilos pri niaj tra- vivajoj dum la ferio êe kino v. Gink, Ploegstr. 19. VI iuj scias. ke la sek- vonta kunveno estas ege grava do nepre venu ciuj. SCHIEDAM Geboren: Wilhel mus, z v P Netten en C A van den Bosch: Martin, z v A Baas en M C van Finxteren; Miranda, d v T J W van Duijn en M T Bos; Michel A, z v M J Agterberg en M J D van Noort; Marlinda, d v F D Broeren en J v d Waal; Maria en Wllhelmina drs v J Bergman en J J v Loon. Ma- tin A z v J G H Ehbel en E E Groen: Henricus J, z v J Habing en A Kool; Narda, d v J W M Tiebosch en J E M Langhorst. Overleden: P Nljs, 62 jr, echtg G Grims; C M W van Zijl, 68 jr, wed J Oprei; A Prins, 5 dagen; J A Windt, 60 jr; P van Zantvliet, 48 jr; H R Cléda, 72 jr. echtg L Harreman. (Van een onzer verslaggevers! De twintigjarige fotograaf P. v. d. L„ die op de Prinses Beatrixlaan reed. wilde al rijdende zijn sigaret aansteken. Zijn aandacht werd daardoor afgeleid, waardoor hij fron taal in botsing kwam met een lielit mast. De rechtervoorzijde van de auto werd ernstig beschadigd, ter wijl ook de lamp geheel vernield is. Wegens te grote snelheid zijn op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Troelstralaan acht automobi listen bekeurd. Ze reden met een snelheid tussen de 70 en de 85 kilo meter. dan het vorig jaar. Dit als een be wijs dat lering is getrokken uit de gehouden voorlichtingsavonden die regelmatig in het clubhuis worden gehouden. Het was een goede geste van de commissie van organisatie ook ande re plaatselijke hobby-clubs in de ge legenheid te stellen zich op deze expositie te manifesteren. Dit waren de Nederlandse Jeugdbond van Na tuurvrienden-, met om. een verza meling opgezette vogels, vlinders en insecten en de Schiedamse Model- jachtclub Viking die een fraaie col lectie zelf gebouwde jachten en mo torbootjes tentoonstelde. Goed voldeed ook de volière met zeldzame tropische vogels, beschik baar gesteld door de vogelliefhebber Noordenne uit Vlaardlngen. Alvorens de tentoonstelling offi cieel voor het publiek open te stel len greep burgemeester II. Roelfse ma terug in de historie van het Ne- derlandse volkstuinwezen. De burgemeester gat uiting van zijn bewondering over hetgeen Thur lede in vijf jaar tijd eendrachtig heeft weten te bereiken. Bij de jaar lijkse tuincomplexenkeuring van het landelijk verbond is Thurlede als eerste in de afd. B. geëindigd. Namens het Algemeen Ve'bond reikte de heer A. A. Visser aan voorzitter M. Bouwer de bij de com plexenkeuring verworven wisselbe ker uit alsrr le de plaquette als de finitieve p: .s. Door t'.j jury, samengesteld uit de heren A. de Bruyn en W. Straver (bloemen en bloemwerken) en G. Vredenbrecht voor groenten en fruit, werden de nodige prijswinnaars ge selecteerd. De drie hoogst geklasseerden uit- de verschillende groepen waren; (Van een onzer verslaggevers) Een pony ontsnapte zondagmorgen omstreeks half elf van het hockey veld van AS'.TON en liep via de af rastering het Beatrixpark in. Om standers probeerden het dier te van gen, maar het ontsnapte en draafde rijksweg' 20 op. Het verkeer werd stopgezet en de eigenaar van het dier heeft het paardje later gevan gen. Bloemen of bloemwerken: 1 C. Th. de Regt met fuchsia, tuinnummer 214; 2'C. Jansen, met dahlia's, tuin nummer 184; 3 B. Brok met Bieder meier, tuinnummer 172. Groenten: 1 Th. Zwanenburg met stam-princessebonen, tuinnummer 97; 2. G. v. d. Most met rode kool, tuinnummer 329. Fruit: 1 J. v. Put met appelen (Ja mes Gresve) t'ünnummer 160; 2 C. Th. de Regt met klapsperen, tuin nummer 214. Dinsdag 29 augustus is het 60 jaar geleden dat de heer L. van Nugteren en mevrouw H. van. Nugteren-Lange- veld in het huwelijk traden. Het echtpaar woont in de Lobeliastraat 20a te Rotterdam. WOERDEN. De 17-jarige scho lier W. J. Brak uit Woerden is za terdag in Breeveld in botsing geko men met een bestelauto. Bij het pas seren op deze smalle weg is een van de twee vermoedelijk niet ver ge noeg naar rechts afgeweken, waar door de bromfietser werd aangere den en in de sloot terecht kwam. Met een gewonde linkerhand en -voet werd hij door de bestuurder van de bestelauto naar het r.-k. zie kenhuis Ope Dei in Woerden overge bracht waar hij ook werd opgeno men. In het afgelopen weekeinde is in gebroken in het clubhuis van de voetbalvereniging Wippoider. Uit de ijskast worden wat snoepgoed en si garen vermist. rtngskansen laten liggen. Herlaar verdiend tegen. De start van de tweede helft was van PPSC-kant overdonderend. Het doel van doelman Spronsen kwam onder zware druk te staan, maar te slordig en te gehaast schieten van Schiedamse zijde deden doelpunten uitblijven. Een aarzeling in de Schiedamse defensie bezorgde Monster een goede kans om er 41 van te maken wat dan ook prompt gebeurde, Piet van Veen scoorde hierna meteen via een hoekschop „direct" het tweede PPSC- doelpunt en het werd door Van Veen zelfs nog 34, maar toen bracht Monster de zege met een vijfde goal in veiligheid. MAASSLUIS Maassluis stond zaterdagmiddag opnieuw in het te ken van de wandelsport. Voor de vijfde keer organiseerde de vat, MaWa een mars, waaraan ruim dui zend wandelaars deelnamen. Er wa ren ongeveer 80 groepen. De tocht van de allerkleinsten liep door Maassluis. De start, evenals het eindpunt, was het VDL-sportpark. De prijzen werden als volgt be haald: Op de 5 km werd de ws.v. Ben schop met 170 punten eerste: met 167 punten werd de ws.v. Pijnacker 2e en met 164 punten werd de w^.v. VTM uit Maassluis 3e. De eerste prijs op de 10 km werd met 417 punten gewonnen door de w.s.v. Molenbrug uit Rotterdam. 2e werd een schooigroep uit Zuidlaad met 415 punten; 3e werd met 396 punten de wiv, Benschop. De w.s.v. Levenslust werd op de 15 km le met 422 punten; 2e werd de w.s.v. OWIO uit Rotterdam met 410 punten en 3e werd de w.s.v. VTM met 407 punten. De ws.v. WIK uit Vlaardlngen werd op de 20 km le en 2e werd wjs.v. OIWO met 419 punten en 3e werd ws.v. DES uit Alblasserdam met 417 punten. (Van een onzer verslaggevers! In de nacht van zaterdag op zon dag zijn in Rotterdam de 20-jarlge W. R. J. de 21-jarige J. E. en de 25-jarige II. v. Z„ allen oboplieden. aangehouden op verdenking van diefstal. Zij reden in een auto over de Groene Hilledijk en probeerden zich aan een controle door de politie te onttrekken. Na een achtervolging werden zij op Oldegaarde tot stil stand gedwongen. In de auto, waar voor zij geen papieren konden tonen, werden een kennelijk uit een andere auto gesloopte radio, en inbrekers werktuigen gevonden. De drie man nen zijn ingesloten. Vijf jeugdige Rotterdammers zijn aangehouden in verband met een diefstal uit de vitrine van de N.V. Handelmij v.h. Ed Goudsmit die is geplaatst in dc hal van het metrosta tion Stadhuis. In totaal was er voor 2700 aan horloges en ringen gesto len. De sieraden bleken verstopt in de buurt van een beatkelder waar de jongens veel verbleven. AMMERSTOL Nadat de familie De Jong zaterdagmiddag een rond vaart had gemaakt door de Rotter damse havens bleek by terugkomst, dat de slechts enkele maanden oude BMVV-auto. geparkeerd op het par keerterrein bij de Spido-rondvaart. was ontvreemd. Onbevoegden bleken, ondanks het feit dat de wagen geheel was afgeslo ten, toch in staat deze op de een of andere manier te openen en ermee vandoor te gaan. Aangifte by de po litie en toen maar naar huis was het trieste slot van deze uitgaansdag. Voer fooien la telefonisch öpgegeysfz advertenties kannen vrij reen enkele verantwoording aanvaar den. 7

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1