Vóc 'Pasen einde aan jarenlange misère me echte toonkwatiteit en koopt rnimên Successen voor verjongd Juliana Goed weekeinde voor Schiedams korfba PHILIPS 1 i jwe»i IV1CE GEER DE VELD s tukken IR. DE :LD lanceert I 'anil ize inruila :le! Phil a iii matlsche trommelcom linat s nu x or iiger! 31 lö gulti en inri -I r m i v or uw out i h smicl 12! >rand ti jdig voorkomen JilL 7!l onder elkaar Schi© es tig jaar getrouwd Gemeenten Rijnmond in College van Samenwerking Houdt Arend li 'I oog Service slaat geen slecht figuur bij Verduels Hermes geeft raiddbeker aan Dick Lubeek Na aftrek van nrullpremle kost deze deale wasautomaat nog slechts HtlisffE tójr BftfL NODIG? lotseli n g overleden Esperanto-agendo Burgerlijke Stand DIT IS DE WASAUTOMAAT DIE ALLES EN ALLES HEEFT Gemakkelijke betalingsservice OFF. PHILIPS DEALER VOOR SCHIEDAM DINSDAG 26 SEPTEMBER 1967 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers reugde bij de kerkvoogdij van de Opstandingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan te Schiedam. Nog voor Pasen zal men, zeer waarschijnlijk, dank zij de activi teiten van de Commissie Orgel Opstandingskerk een fraai pijporgel in gebruik kunnen nemen. Daarmee komt een einde aan een sinds 19 december 1957 durende misère. Op die dag werd de kerk in gebruik ge- nomen en moest men zich, wegens geldgebrek, een elek trisch versterkt harmonium aanschaffen, dat door zijn slechte toonkwaliteit en her haaldelijk optredende storin gen en defecten een bron van ergernis werd en menigmaal de kerkdiensten verstoorde. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) Het eerste herenteam van Juliana heeft een drastische verjongingskuur ondergaan. De Schiedamse formatie is maar liefst op drie plaatsen gewij zigd. Good-old Jaap Keyzer, Aad Besuyen en Hans Schreu- telkamp hebben hun plaats moeten afstaan aan Pieter de Munnink, Hans Soeters en Aat Visser. Deze drie jeugdige spelers gaan tezamen met Aad Bre mer, Peter Soeters en aanvoer der Cees de Munnik trachten de plaats in de hoofdklasse te consolideren. Onder leiding van trainer Hoogerwaard heeft deze jeugdige ploeg de afgelo pen maanden hard getraind. Het afgelopen weekeinde is voor de Schiedamse korfbal- erenigingen bij/onder succesvol geweest. Alle drie de clubs kwamen tot winst Schiedam won overtuigend van ELK1 met 81 terwijl Succes met 32 de baas bleef over Unicum. ODI herstelde zich van de nederlaag van vorige week en klopte met 53 Oud-B eijerland. UnicumSucces 23 ODIO.-Beïjerland Ais u toch van plan bent een wasmachine te kopen is dit de unieke gelegenheid. Nu kunt u voor hetzelfde geld een Philips autom. trommelcombinatie ko pen. hui mm TIELMAN OEMSTRAA7 22 Hervormde emeente orgel voor Opstandingskerk DE AGENDA van de Schiedamse ge meenteraad, die maandagavond na een lange vakantieperiode weer be gon aan de openbare behartiging van stedelijke zaken, had niet veel om het lijf. Er moesten enkele leraren worden benoemd, een boer derij werd aangekocht, percelen grond in erfpacht uitgegeven, er werden wat apparaten en installa ties voor gemeentelijke diensten gekocht en enkele verordeningen vastgesteld. KORTOM, de vergadering van gister avond was voor de burgemeester, wethouders, raadsleden en ambte naren een mooie gelegenheid om elkaar te begroeten en na te pra ten over de vakantie. Eén raadslid, mevrouw A. C'. M. Blaauw-Rieu van de PSP dacht er kennelijk anders over. Bij vijf vol maakt onbelangrijke voorstellen vroeg zij steeds het woord. „KAN ER GEEN goedkoper exem plaar worden aangeschaft" vroeg zij aan wethouder P. van Bochove bij behandeling van het voorstel om een boekhoudmachine van ƒ19.500 voor de gemeentelijke fi nanciën te kopen. De wethouder verzekerde, dat de gemeente Schie dam echt niet over één nacht ijs j In december 1966 werd er spon laan uit de kerkelijke gemeente een commissie gevormd, die aan de slag ging om de voor een goed kerk orgel benodigde financiën bijeen te brengen. Drs. C. J. J. van der Maas, voorzitter, J Bons, secretaris, W. A Filius, penningmeester en de heren A Troost en M. Vis slaagden er in om iedere maand 2000 in het orgel fonds te storten. September was een gelukkige maand voor de commissie. Dank zij de oplettendheid en vasthoudendheid van ouderling-kerkvoogd A. Munnik kon men het fraaie pijporgel van Patrimoniums Woningstichting te Delfshaven kopen, die onlangs de Gereformeerde Kerk aan de Franse- iaan te Rotterdam aankocht en hier aan een andere bestemming-geeft. De Dordtenaar M. Spiering heeft het uit 1236 pijpen, twee manualen en een voetklavier bestaande instru ment gebouwd. De pijpen zijn ver deelt! over 21 stemmen; het orgel heeft in totaal 31 registers en door stond een deskundig onderzoek van de orgelisten Jaques P. Bekkers van de Grote Kerk en mej. T. van der Meiden van de Bethelkerk. Deze be speelden het orgel en keurden het goed voor de Opstandingskerk. De heer Schoenmaker, die het or gel ook in de kerk aan de Franse- laan opbouwde, zal het instrument overplaatsen. Dit gaat gepaard met enkele verbouwingen, die reeds zijn voorbereid. Met de noodzakelijke medewerking van de kerkvoogdij kan het orgel nog voor Pasen in ge bruik worden genomen. Maar de commissie kampt nog (Van een onzer verslaggevers) Hulde aan het bruidspaar Het staat in fraaie letters boven de klok in de woning van het echtpaar Wessling-Baars aan de Mgr. Nolenslaan 171 te Schiedam. Vandaag is het er feest, want zes tig jaar geleden trad de nu 82- jarige heer Wessling in het huwe lijk met zijn achttienjarige ver loofde mej. Baars. Uit dit huwe lijk werden vier kinderen geboren. Er kwamen veertien kleinkinderen en vierendertig achterkleinkinde- deren. De heer C. Brunt heeft het diamanten bruidspaar vandaag namens de burgemeester gefelici teerd en een fruitmand aangebo den. College van Samenwerking Js de naam van het orgaan, dat het Open baar Lichaam Rijnmond gaat instel len om het contact met de in zijn gebied verenigde gemeentebesturen gestalte te geven. De suggestie is bij brief van 31 mei aan alle gemeentebesturen ge daan. Allen hebben positief gerea geerd. Het CvS treedt op in wisse lende samenstelling. Voor algemene zaken is er een vaste vergadering, waarin alle colleges van B, er W. een vertegenwoordiger hebben. Voor speciale onderwerpen wordt een hierbij aangepaste samenstelling van het orgaan bepleit. Een ander overlegorgaan is zijn werkzaamheden al geruime tijd be gonnen; het overlegorgaan zeehaven ontwikkeling Zuidwest-Nederland. Hierin hebben zitting GS van Noord- Brabant, Zeeland en Zuid-Holland, B. en W. van Rotterdam en 't Dage lijks Bestuur van Rijnmond met res pectievelijk vijf, drie en twee leden. De directeur-generaal van Rijkswa terstaat en zijn plaatsvervanger heb ben als adviserende leden zitting. Dit orgaan is in het leven geroe pen na een conferentie over de ont wikkeling van havens en industrie in Zuidwest-Nederland te Middelburg. Er is reeds eer» werkgroep gesticht, die alweer enkele subcommissies heeft kunnen benoemen. Eén zo'n commissie is bezig aan een rapport over de problemen van de zeehaven- ontwikkeling in het Deltagebied. gaat bij het kopen van apparaten ®et Pif P™>Mcem™en ^°mt a°S en installaties. ƒ14.000 tekort om het pijporgel 'e ZIJN ER WEL specialisten geraad pleegd voor de vernieuwing van de koelinstallatie van het Openbaar Slachthuis? was haar vraag aan wethouder Eykenaar. Vergiste deze zich werkelijk of was het een woordspeling, toen deze tot grote hilariteit de naam vai. het FSP- raadslid tot mevrouw Flauw ver basterde? De wethouder verzeker de, dat men specialisten had ge raadpleegd. „Dat is niet in de stuk ken te vinden" repliceerde ze vin nig. „Dan hoort u het bij deze" was het antwoord MEVROUW BLAAUW had er nog niet genoeg van. „Mijnheer de voorzitter", zo begon ze bij behan deling van een voorstel over de vaststelling door Gedeputeerde Sta ten van besluiten met betrekking tot salarissen van secretarissen en ontvangers der gemeenten in Zuid- Holland, „schijnbaar. „Blijk baar" mevrouw, verbeterde burge meester Roelfsema haar meteen. HET DEERDE het PSP-raadslid niet. Onverdroten bleef ze onbe langrijke vragen stellen, wat op de tribune de vraag deed rijzen of mevrouw Blaauw soms bezig was met het plegen van obstructie. Bij een volgend voorstel was het de beurt van mevr. J. H. H. Ber- ding-Eggink (p-s.p.). Ditmaal ging het over het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. De wethouder van Financiën, mr. P. van Bochove gaf haar hetzelfde antwoord als hij tevoren aan mevrouw Blaauw had gegeven. DE LAATSTE vroeg weer het woord toen er een voorstel tot vaststelling van de verordening, regelende de bezoldiging van ambtenaren op maandloon in dienst der gemeente Schiedam aan de orde was. Een zuiver administratieve kwestie, die snel moet worden afgedaan. Echter niet voor het PSP-raadslid, dat weer een vraag stelde, „Mijn heer de voorzitter" zei wethouder Van Bochove, „ik blijf repeteren". HIJ ZETTE het voorstel snel uiteen, waarbij zonneklaar bleek, dat het hier een volmaakt oninteressante zaak betrof. Na drie kwartier pra ten en koffie drinken was de zaak beklonken en kon burgemeester Roelfsema zeggen; „De vergade ring is nu echt gesloten." Eén van de raadsleden verzuchtte in de gang: Het was wel een flauwe, blauwe avond, hè? pijporgel kunnen kopen. Men doet dan ook een opwekking tot offervaardigheid, want ook de Hervormde Gemeente in Schiedam heeft het financieel bij zonder moeilijk en wil haar nog niet zwaarder belasten. Op het tweede perron van het Schiedamse station is maandagmid dag de 62-jarige betonarbeider J. Schippers uit Schiedam plotseling onwel geworden en in elkaar ge zakt, Men bracht dc man naar het gemeenteziekenhuis waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden, Erkend ziekenfondsleverancier HOOGSTRAAT 91, SCHIEDAM (Van onze sportredactie) In hei afgelopen weekend heeft het eerste team van de tafeltennis vereniging Service deelgenomen aan de eerste Nederlandse Bekerwed strijden voor ere- en hoofdklasse teams relke in Amsterdam werden gehouden. In het milieu waarin de sterkste Nederlandse teams elkaar bestreden, heeft de Schiedamse hoofdklasser beslist geen slecht fi guur geslagen. (Van onze sportredactie) De Frankbeker, een bokaal, die Hermes-DVS ieder jaar uitreikt aan een lid dat zich in een bepaald jaar zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging, is rfjdagavond uitgereikt aan secretaris Dick Lubeek. Dat gebeurde tijdens een geani meerde jaarvergadering in het club gebouw op Harga, waar voorzitter Manus Stolk nog een aantal leden huldigde, nadat men tevoren enkele wijzigingen in de statuten had aan gebracht en het overleden lid Jan Offerman had herdacht. De heer Stolk speldde de heren W. van der Sloot, E. Bobbe, D. Durrer en B. Teriet het insigne van het 25- jarig lidmaatschap op de revers. Hoogtepunt was de uitreiking van Frankbeker, die werd toegekend aan de man, die reeds twaalf en een half jaar onafgebroken de taak van secrtearis heeft vervuld, wat nog nooit eerder iemand heeft gepres teerd. Een anders rechtgeaarde Hermes man Willem van Nugteren, werd be noemd tot lid van verdienste. Hij is al Jaren lerreinknecht en „Manusje van alles" bij de sportclub. Binnen kort verlaat de heer Van Nugteren Schiedam, r In de eerste ronde moest aange treden worden tegen Wibats 2 uit Den Haag en na een wat moeilijk be gin waarbij Nico van Slobbe op het nippertje van Stulemeyer won, werd de strijd in een 50-zege voor Ser vice beëindigd. Als tegenstander in de achtste finale fungeerde het eer ste Seam van SVE uit Utrecht, dat in de ereklasse uitkomt, Tjgen deze tegenstander speelde Service zijn beste wedstrijd van het toernooi en na twee zeges van Cas Koetsveld op Swart en Peter van Ham, van Dick Bussching op Hans Onne en Swart èn een zege Nico van Slobbe op Hans Onnes, met daartussen door veriiespartijen van Bussching tegen van Ham en van Slobbe tegen Swart was de afstand op 5—2 gebracht en was Service ge komen bij de laatste acht teams, Zondag werden de wedstrijden voortgezet en moest Service het op nemen tegen het AMVJ 1. Hoewel Bert Onnes bij de Amsterdammers wegens een blessure ontbrak bleek het trio Ed van de Berg, Mauri Colt hof en invaller Morsink voor Servi ce wat- te sterk. Na een wat onfor- tuinlijk begin, met nederlagen van 2118 en 2119 in de derde game van Bussching tegen Morsink en van Koetsveld tegen van de Berg werd het 4—0 voor AMVJ alvorens door Nico van Slobbe tegen Ed van de Berg en Var. Koetsveld tegen Morsink de achterstand tot 24 te rugbrachten. Dick Bussching kon het in de zevende partij tegen vai de Berg niet bolwerken, en met een 5—2-nederlaag was de rol van. Servi ce uitgespeeld. Aanstaande zaterdag begint voor Service de competitie. Voor de eer ste wedstrijd gaat Service naar SNL Smash 2 in Amsterdam. Merkredon, la 27an de septembro klubvespero. Ni legu la lastan „Sen- naciulo'n" kune ce kado H. Letsch sr lekstraat 100b. In dé h&cht van zondag op maandag is er ingebroken bij de N.V. Schiedamse Hijswerktuigenfa- briek aan de Van Heekstraat 28 in de Spasnsepolder. De inbrekers drongen een houten kantoortje bin nen en stalen daar voor 140 aan kwasten en toiletzeep. Vele toernooien en oefenwedstrij den stonden op het zware program ma. Daar waren wedstrijden bij tegen zeer gerenommeerde tegenstanders, zoals de Belgische landskampioen BRABO, het zeer sterke Libanon '50, Valbovol e.v.a. Vooral de wedstrijd tegen BRABO vormde een hoogtepunt. Tijdens twee toernooien in Amersfoort was Julia na nl. de enige ploeg van de vele eredivisie en hoofdklasse-ploegen, ie de Belgische kampioen een set t sten te ontfutselen en 't hun zelfs gedurende de hele wedstrijd danig lastig te maken. Afgelopen week namen de Schie dammers deel aan het Delta-toernooi en werden ongeslagen winnaar. Voor al in de laatste wedstrijd tegen Delta bevestigde Juliana haar superiori teit: 158, 15—6. Vooral in verdedi gend opzicht is Juliana aanzienlijk sterker geworden, terwijl ook de vechtlust aanmerkelijk is vooruitge gaan. Met wat meer ervaring zal deze ploeg een belangrijke rol kunnen gaan spelen in ie hoofdklasse. Als afsluiting van dit zware programma volgt deze week nog een demonstra tie-wedstrijd tegen het Rotterdamse Concordia, waarna as. zaterdag de eerste competitie-wedstrijd volgt tegen Zaanstreek '65. Het tweede herenteam zal het in de overgangsklasse, nu zijn drie sterkste spelers naar het eerste team zijn verhuisd, niet gemakkelijk krij gen maar de verwachting is toch wel dat hy na een mogelijk zwak be gin zich zal kunnen handhaven in de middenmoot. De verwachtingen rond het derde herenteam zijn aanzienlijk hoger ge spannen. Dit team is weliswaar net naar de derde klasse gepromoveerd, maar moet desondanks in staat wor den geacht dit jaar ineens door te kunnen stoten naar de tweede klasse. Ook van het sterk verjongdg da mesteam mag wel het een en ander worden verwacht. Soh U-dam liet tegen ELKV zien dat het w>l degelijk weet te scoren. Acht keer werd de korf gevonden waartegenover ELKV maar een keer kon scoren. Vooral in de eerste helft werd de zwakkere tegenstander overspeeld. Dat leverde vijf Schiedamse doel punten op. Hans Jose, Annie van de Berg en Piet Nap zorgden voor een 30-voorsprong eer ELKV de eer kon redden. Voor de rust kwamen nog twee doelpunten tot stand. De snelle Freek Veer scoorde twee keer ach ter elkaar zeer fraai waardoor het 51 werd. In de tweede helft was het spel minder en de hoogtepunten waren dan ook de twee doelpunten. Deze werden gescoord door Annie van der Berg en Chris Niehot. Een goed partij gevend Unicum gaf Succes niet veel kans maar dat nam niet weg, dat de Schiedammers een verdiende 32-zege behaalden. Succes nam via Ad de Rooy de lei ding maar daarna nam Unicum het Initiatief over en scoorde nog voor de rust twee keer. Na de rust sloeg Succes fel terug en door doelpunten van Benno van Krogten en. Ton André werd de zege een feit. Succes probeerde nog ver der uit te lopen en Unicum probeer de er een gelijk spel uit te halen. Beiden zagen hun goede voornemens falen. ODI heeft zich volledig hersteld van da vorige reek opgelopen ne derlaag. De Schiedammers wonnen zaterdag met 5—3 van Oud-Beljer- iand In een goed gespeeld duel. De Schiedammers traden weer vol ledig aan en vanaf het eerste mo ment via de wedstrijd was dat merkbaar. Na een 1—O-achterstand werd het snel gelijk en via een 33- stand nam ODI de leiding met 4—3 wat tevens de ruststand was. In de tweede helft waren er nog een aantal kansen over en weer maar alleen ODI scoorde nog een keer, hiermee de eindstand op 5—3 brengend. SCHIEDAM Ondertrouwd: N. Aanen, 29 j. en T P G P Roden berg, 21 j.; A Bax, 24 j. en A Pen ning, 20 j.; G A Bergkotte, 22 j. en R Duchateau, 20 j,; S C Dunweg, 26 j. en J G Klomps, 21 j.; A M K van Eijk, 26 j. en V A Tekiri, 18 j.; P Harreman, 21 j. en D Voerman, 18 j.; C F J Hauwert, 25 j. en H J van de Geer, 21 j.; J T M Huij- bregts, 24 j. enWMJ van den Boo- men. 24 j.; T van der Knaap, 33 j. en D van Aaken, 45 j.; A J lagen dijk, 23 j. en B M Etman, 21 j.; P N M van Lieshout, 22 j. en I L da Roo, 16 j.; J C Olsthoorn, 24 j. en M A Le Blansch, 19 j.; J Sprong, 23 j. en M J de Zwart, 21 J B M Steenbergen, 22 j. en H van der Heijden, 20 j.; P C Timmerman, 25 j. er. M van der.: 3erg, 24 j.; J M Ver' veen, 28 j. en W Roselaar, 24 J. Geboren: Mieke dv K Kaaskooper en I M Hendriks; Ronald zv A P Roovers en J Baas; Evert J zv L Huissoon en J G Zandberg. Overleden E C Stentler 82 jaar; F T Copier 77 jaar; K Kramer Fre- her 83 jaar. (Van een onzer verslaggevers) Het heeft in de afgelopen nacht niet veel gescheeld of er zou bij de werf Gusto een grote brand zijn ont staan bij een in aanbouw zijnd booreiland. Er was omstreeks half een een lasser aan het werk die tij dens het verplaatsen van zijn appa raat met de elektroden een groot zeil in brand stak. De brandweer onder leiding van de heer W. de Jager moest eraan te pas komen om het vuur te blus sen. Met een hoge drukstraal slaag de men er in de vlammen te doven, zodat erger kon worden voorkomen De schade was vanmorgen nog niet bekend. Eén knop voor het kiezen van 12 wasprogram ma's. Aangepast aan alle soorten wasgoed. Wast 5 kg in één keer. Ook ideaal voor het wasje- tussendoor. Eenvoudige bediening. Verwarmd voor- en hoofdwassen. 3 of 5 keer doorseoeJen met verhoogd watemiveau. Winddrooi nfu- geren. Praktisch, degelijk vei!!, Het kan zijn dat u voor zo'n plotselinge aan bieding geen contanten kunt vrijmaken, u kunt dan heel eenvoudig de betaling spreiden over bij voorbeeld 6, 12 of 18 maanden. DE VELD ill ZIJSTRAAT ISK-LAAN t.o. GEM. ZIEKENHUIS SCHIEDAM, TELEFOON 26.86.38

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1