Daan de Jager kwart eeuw bijSchiedamse brandweer i Sint op lil lil. bezoek in H Panamees TSF vaster op tweede plaats Weinig winst voor Schiedamse handbalteams PTT kan nog niet aan vraag voldoen Deken legt functie neer Onbehagen bij oudere Schiedammers mannengeschenken iimmsu In Schiedam wachten 1900 mensen op een telefoon Brand in twee zolderkamers Schiedams tafeltennis- kampioenschap: 8 t/m 13 januari DAMNIEUWS Doortastend ZEEMAN denken 3.85 8.60 'EEMANT) Vuurzee Trots LeecL.. WISSELKOERSEN Tien maanden voor poging lot mishandeling Burgerlijke Stand WOENSDAG 29 NOVEMBER 1967 HET VRIJE .VOLK PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) et is drie uur in de naeht. Je slaapt heerlijk. Plot- seling gaat de bel. Je vliegt naar beneden, je springt in de wagen en je weet niet waar je voor komt te slaan. Zolang de wagen rijdt, gaan je gedachten: hoe moet je het lokaliseren, zouden er chemische stoffen zijn? Soms is de wagen al bij de brand zonder dat ik het weet 55 Brieven van dankbare fabri kanten vormen het bewijs, dat het gemeentebestuur een goed besluit nam door als opvolger van ir. S. Moesker (1 februari 194630 mei 1959) per 1 juni 1959 de heer D. de Jager aan te stellen. (ADVERTENTIE) Voor Gereedschaps- tassen Gereedschapkistea BROERSVEST 52 Tel. 267594 (Van onze sportredactie) Door een 73-ovcrwinning in de uitwedstrijd tegen 21 up 5 heeft TSF zijn ranglijstpositie opnieuw versterkt, mede omdat de concurrent voor de tweede plaats, Germinal, opnieuw een punt verspeelde. Amroba 1 blijft de ranglijst aanvoeren met 14 pun ten uit 7, TSF 1 volgt met 12 uit 7 en Germinal 4 is derde met 12 uit 8 wedstrijden. Het was voor alle TSF-teams een uitste kende week: ook team 2, 3 en 4 wonnen, evenals het junioren- team. „Nou ja, goed," dacht ik, „laat ik het maar doen. In Schiedam wachten thans negentienhonderd mensens op een telefoonaansluiting. Het gemeentebestuur noemt dit cijfer in antwoord op de vraag of het bereid is bij de PTT stappen te doen om te berei ken, dat de alleenwonende ouden van dagen, die dit wen sen, voorrang krijgen voor een telefoonaansluiting. Volgens de inlichtingen van PTT is het 20 lang de num mercapaciteit van de centrale 'dit niet toelaat, zoals thans het geval is, onmogelijk om ouden van dagen bij voorrang te behandelen. Wilton—AHC'28 3—5 UVGSnelwiek 1315 Scorinftsbord Een boek met dit merk Is een v.-:uirrtevol werk je de hele nacht 1ïebt Als gestaan. TTewondering voor de Schie- Jamse brandweercomman dant D. de Jager heb ik enkele jaren geleden gekregen op de slagzijjnakende Patria Murphy, een Panamees schip, waarvan de uit chemische middelen bestaande lading plotseling was gaan bran den. De Jager ging er met veel materieel op af en was het vuur snel meester. Gevaar bleef er echter bestaan voor explosie. Onder in de ruimen bleer de Panamees dagenlang smeulen. Het was enkede uren na het uit breken van de brand een grieze lige zaak, vooral voor leken. Sommige bemanningsleden lie pen angstig rond over het steeds verder hellende schip. Ergens, diep in het binnenste van het donkere schip, liep ik de in zijn blusserspak gestoken brandweer commandant De Jager tegen het lijf. die op een uiterst kalme toon met de kapitein onderhandelde over de wijze, waarop men de gevaarlijke brand onder controle zou houden. Zijn houding miste haar effect niet. /~\p zijn aanwijzingen besloot men enkele afdoende maat regelen te treffen en slaagde men erin het smeulende vuur te blussen. Dat was de commandant in de praktijk: een fors gebouwde brandweerman met veel ervaring en zelfvertrouwen. Straks is die man een kwarteeuw in dienst van de gemeente Schiedam. Vele malen heeft hij jubile rende brandweerlieden gehuldigd en hen vriendelijk toegesproken. Nu is hij zelf jubilaris en gaat men herinneringen ophalen uit zijn loopbaan, die hij aarzelend begon, maar met grote plichts betrachting voortzette. Burge meester H. Roelfsema zal hem daarvoor op 20 december huldigen. A. S. Het tweede tiental van de dam club Schiedam heeft vrijdagavond haar eigen glazen ingegooid, door te gen het Vlaardingse VDV 2 met groot verschil te verliezen. De uitslag is IS1 geworden in het voordeel van VDV 2, een uitslag die wei iets ge flatteerd is. Dat Schiedam de winst niet zou ha len tegen de sterke Vlaardingers, verwachtte iedereen, maar een zo grote nederlaag is toch wel een bla mage voor de Schiedammers. De h-e ren M. Veldt. L. Breevoort, W. de Rond en H. Willemse bouwden allen een goede stelling op met winstkan sen. maar allen blunderden zodanig dat zij hun partij direct konden op geven. Vooral L. Breevoort. aan bord twee. speelde een hee! mooie partij met spannende spelmomenten, maar in grote tijdnood miste hij de juiste voortzetting, waarna de partij toch nog nog verloren ging. Schiedam 2 haalde, dank zij D. v. d Spek, één overwinning in deze wedstrijd. Langzaam, maar zeker omknelde hij zijn tegenstander, waar na de partij met een aardig slagzetje werd uitgemaakt. De heren Sleeuwenhoek en Wester- veld zorgden samen voor de twee andere bordpunten door allebei re mise te spelen. De commandant van de Schiedamse brandweer vertelt. Op 15 december 1967 is de op 24 april 1912 te Schiedam ge boren Daan de Jager een kwart eeuw in dienst van het uit on geveer honderd man bestaande korps, dat dag en nacht paraat is en ai menige brand uiterst bekwaam bestreed. De fors gebouwde commandant, die aanvankelijk werkzaam was bij een garagebedrijf en een benzine maatschappij zei ,ja" toen men hem wilde aanstellen als ..chauffeur-mon teur-magazijnmeester" en zei on middellijk „nee" toen hij de brandweer van dichtbij aan het werk had gezien. Maar ten slotte zwichtte Daan de Jager. Thans, een kwart eeuw tater glimlacht hij als hij zich die tijd herinnert. „Nou ja goed", dacht ik, „laat ik hel dan maar doen_," De energieke De Jager kwam met een bij de „uitrukdienst" en werd toch wel gegrepen door dit uiterst zware beroep, dat aan de mannen hoge eisen steit: moed. doorzettings vermogen. technisch inzicht en door tastendheid zijn naast nog een aan tal eigenschappen nodig voor iemand, die met het blussen en niet te vergeten het voorkomen van bran den zijn brood moet verdienen. aan z.g. roltassen. 5-20 vakken, in sterk skal v.a staal van prima kwaliteit Daan de Jager bezit die eigen schappen en kan bovendien leiding geven. Zijn rustige houding en de kunst om bij calamiteiten mensen te kalmeren door zijn doortastende hou ding maakten hem bij uitstek ge schikt om brandweercommandanten als ir. C. E. Alexander en ir. Moes ker, van wie hij veel leerde, op te volgen. Daan de Jager houdt van zijn vak. „Het is een avontuurlijk en prettig beroep. Blussen is voor mij het avon tuurlijke. We moeten proberen de brand snel meester te worden, maar met zo weinig mogelijk waterscha de..." Maar vele uren brengt de com mandant zoek bij het uitoefenen van zijn preventieve taak. Bij ieder nieuw gebouw moet hij advies uit brengen. overal controleert de brandweer, want „voorkomen is beter dan genezen." De eerste grote brand van De Ja ger was bij Chocoladefabriek de Ba ronie op 10 oktober 1951. De ma», die na zo'n lange ervaring des nachts niet meer wakker ligt, erkent, dat hij het in die tijd moeilijk heeft ge had. „Het draaide gewoon door je kop. Je ziet dan alsmaar die vuur zee. later gaat dat natuurlijk over..." In die kwart eeuw is Daan de Ja ger wel eens thuisgekomen met de gedachte: „Als ik het over mocht doen, deed ik het anders Hij ver telt hierover, af en toe met zijn vuist de woorden onderstrepend: -„Je moet meteen handelen. Je komt voor het feit te staan en die inzet vraagt veel spanning van je..." Vroeger ging het anders dan thans. „Vroeger bleven bij een brand de ramen dicht en had je lage druk. Dan spoot je met één straal naar binnen en de hele „rotzooi" was weg. Nu hebben we de nevelstraal met 45 atmosfeer druk, waarbij stoom ont staat." Lachend herinnert de commandant zich de eerste keer. dat men de ne velspuit gebruikte en men vergat, dat de stoom op manshoogte door de deuropening naar- buiten wil. „We deden het keurig. We spoten de ne vel „pompend", dus om en om met stoten naar binnen, maar breven staan. We hadden toen allemaal een verbrande kop. Zelfs zijn we een keer met drie man van de trap ge vallen door die hete stoom. Nu we ten we het wel: deur open, liggen, spuiten, nog eens spuiten en de deur weer dicht..." Daan de Jager is trots op zijn korps, dat hem straks, op woensdag 20 december in de kazerne zal hul digen. „Ik ben er trots op, omdat ik weet wat voor kerels het zijn-." Het is een eenvoudige uitspraak van een man, die in de kwart eeuw. dat hij bij de brandweer werkt, een aantal malen de wurgende angst heeft gekend, dat hij het er niet le vend zou afbrengen. Het gebeurde eens bij een scheepsbrand. „Dat zijn altijd rotbranden. Ik heb het meege maakt. dat ik de weg kwijt raakte en niet meer wist hoe ik er uit moest Van een onzer verslaggevers) De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in Schiedam organi seert zaterdag 2 december in samen werking met het NW in het Volks gebouw aan de Tuinlaan 50 weer een St.-Nicoiaasfeest. Het feest, dat des morgens om half elf begint is bestemd voor kinderen van drie tot en met acht jaar. die vanzelfsprekend een geschenk van de Sint krijgen. De toegangskaarten f 0.50 zijn verkrijgbaar bij de vol gende adressenMevr. Smolders, Simon Stevinstraat 22: mevr. Mak. Frans Halsplein 8b: mevr. Van Dijk, Fabriplein 27b: mevr. Zagwijri, Gor- donstraat 31b. mevr. Post. Wibaut- straat 17: mevr. Jung, Ntimansdarp- straat 17; mevr. Rotteveel. Iepenlaan 50 en mevr. Schramade, Franklin- straat. 18. TSF 1 moest tegen 21 Up 5 met een invaller aantreden voor de zieke Huug Wittop Koning. Peter v. d. Broek heeft zich uitstekend van zijn moeilijke taak gekweten om hem te vervangen: Peters debuut in de 2e klasse leverde twee overwinningen en slechte één nederlaag op. John Schilperoord won eveneens twee maai en Paul de Looze die ongeslagen bleef zorgde voor de komen. Ja. in die gevallen heb angst. Maar je raakt gehard-." (Van onze sportredactie) Doordat dit weekeinde alleen de Margrriethal en de Olympia- hal in Maassluis voor de hand ballers beschikbaar waren, kwam er maar een klein pro gramma aan de orde. Er kwa men slechts vier Schiedamse vlaggeteams binnen de lijnen, die niet veel winst konden be halen. De dames van DWS hadden be zoek van het Delftse Rohda. DWS had de beste papieren en sloot de eersté speelhelft met een 42-voor sprong af. Na rust heeft DWS de volle winst echter volkomen uit han den gegeven. Er werd steeds slordi ger samengespeeld, waardoor Rohda menigmaal de kans kreeg voor een break-out, welke zij goed benutte. DWS mocht blij zijn dat de speel tijd was verstreken, anders had de uitslag wel eens volkomen in hun na- Wanneer bij De Jager thuis de bel rinkelt beseft hij, dat er men sen In nood zijn. „Er is veel leed. Het is al erg genoeg als de mensen hun spulletjes zien verbranden. Er zijn natuurlijk nog ergere dingen. Maar je mag natuurlijk niet te ge voelig zijn. Het parool is doorwer ken, maar onze gedachten gaan uit naar de mensen Wie denkt, dat een brandweerman na een brand gaat uitrusten heeft het mis. „Als je dan een hele nacht gestaan hebt, dan... dan ga je niet naar bed. Het vaste personeel ze ker niet. Je gaat even naar boven om een bad te nemen, dan weer naar beneden. Dan is het wel eens een hondebaan. Elk onderdeel, moet weer worden gecontroleerd, want binnen tien minuten kan er weer een brand uitbreken. We kun nen niet hebben, dat er dan iets wei gert..." Engels pond 8,7048,71 Amerik. dollar 3,39 IJ3,59 (g Franse frank 73,36473,421 Belgische frank 7.2447,25 Zwitserse frank83.3283,37 Zweedse kronen69,5069,55 Duitse mark 90,281—90,331 Deense kroon4c,14148,191 Noorse kroon 50,37550,421 Canada 3,33?3,34 Italiaanse lire57,641—57,691 Oostenr. schilling13,87113,881 Escudo's 12,531—12,54? ('Van een onzer verslaggevers) Deken F. P. J. Boelrijk van Schie dam zal zijn functie neerleggen om de aanstelling van een deken met medewerking van geestelijkheid en leken in het dekenaat Schiedam op korte termijn mogelijk te maken. Hij aanvaardt geen kandidatuur voor herbenoeming. Bij de benoeming van zijn opvolger zal een geheel nieuwe procedure ge volgd worden. Men hoopt hiermee te bereiken dat het dekenaat er meer bij betrokken wordt. De bisschop zal zich bij de benoeming binden aan het advies van de priesters en van het lekenberaad in het dekenaat. (Van een onzer verslaggevers B. en W. van Schiedam zijn er zich van bewust, dat er bij een grote groep oudere bewoners in Schiedam een gevoel van onbeha gen heerst, over het feit dat de per 1 juli 1967 ingegane verho- gingsgelden van de welvaartsvas- te pensioenen worden afgetrok ken van de bijstandsuitkeringen. Het college schrijft dit in entwoord op de vragen die werden gesteld door mevrouw A. C. M. Biaauw-Rieu. Het algemeen gevoelen van het pu bliek is dat A.O.W.-verhogingen bij het bepalen van de bijstandsuitkering altijd buiten beschouwing moeten blijven en niet mogen worden afge trokken. zo licht het college zijn ant woord toe. „Deze zienswijze komt voort uit de foutieve veronderstelling, dat de uit keringen van de algemene bijstands wet welvaartsvast zijn in de zin van öe Algemene Ouderdomswet. B. en W. schrijven dat de algemene bij stands wet echter een aanvullend ka rakter heeft. Hetgeen imnüoeevt rjnf met de eigen inkomsten en dus ook met het A.OAV.-pensioen rekening moet worden gehouden. De A.O.W.-normen zijn niet gekop peld aan de A.O.W.-pensioenen, maar aan het wettelijke minimum-loon. Verhogingen van de algemene bij standswet, aldus het college, volgen derhalve de ontwikkeling van het wettelijke minimumloon. Op de vraag of B. en \V. weten aat men verontwaardigd is over de fout die bij de Gemeentelijke Dienst Sociale Zaken zou zijn gemaakt om de verhogingsgelöen niet meteen in te houden, maar ze eerst enige maan den uit te keren, om dan in septem ber pas bij de betrokken mensen het teveel uitgekeerde in te houden, ant woordt het college dat er bij de Ge meentelijke Sociale Dienst geen ad ministratieve fout is gemaakt. „Voor bijna alle bejaarden, die bij vooruitbetaling per kwartaal of per maand hun bijstandsuitkering ont vangen, is namelijk eerst per 1 ok tober 1967 rekening gehouden met de nieuwe situatie ten aanzien van de gestegen A.OAV.-pensioenen en de huurverhoging. Hetgeen wezenlijk voor de bijstand ontvangende voor deel heeft opgeleverd. Ook is er volgens B en W. niets gebleken van ten onrechte gedane inhoudingen, zodat een correctie ach- f**rwblijft, w)IW(" reid te blijven om te bevorderen dat de normen van de algemene bij standswet worden verhoogd, zodra daartoe aanleiding is. „Wij volgen daartoe de ontwikkeling van de lo nen en prijzen op de voet. waarover men ook in Rijnmondverband regel matig onderhandelt". (Van een onzer verslaggevers) Zodra de centrale in Kethel gereed is. wordt de situatie voor de bejaar den vermoedelijk beter. In ernstige gevallen zouden zij zich met een medische verklaring tot de PTT kunnen wenden. Burgemeester en wethouders voe gen hieoraan toe. dat behalvein Groenoord in. alle gemeentelijke, bejaardenwoningen (ook bij de flats voor bejaarden) een alarminstallatie is aangebracht. Bij het in gebruik stellen van de installatie gaat buiten een rode lamp branden en treedt een zoemer in werking. In „Groenoord" is de aanleg van een dergelijke in stallatie in voorbereiding: bij de bepaarden flats is In de hal telefoon beschikbaar (dubbeltjes-automaat). Het gemeentebestuur Is o-.erigens bereid contact op te nemen met de PTT om hel aantal telefooncellen uit te breiden en alle cellen te verande ren in interlokale. Enkele raadsleden achten het gewenst, dat op het Dr. U'ibautplein een telefooncel wordt geplaatst. deel kunnen uitvallen. Het werd nu een 6—6 punten verdeling. De heren van DWS moesten het in de Margriethal opnemen, tegen het verrassend uit de bus komende Hellas. Het werd een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd, met wisselen de kansen, waarbij Hellas wat meer geluk had. Reeds in de eerste speel legde Hellas de basis voor zijn over winning. In een hoog tempo, zette zij de DWS-defensie onder hoge druk. maar vonden menigmaal doelman Gommel in de baan van het schot. Gommel stak in een bijzonder goede vorm. Tot drie maal toe kon hij een strafworp stoppen. DWS verweerde zich fel. maar kon toch niet voorko men dat Hellas de ruststand op 46 bracht. In de tweede helft zette DWS alles op alles en liep spoedig de achter stand in. DWS' aanvalsdrift was zo groot, dat het zelfs de leiding over nam, alwas daarvoor een strafworp nodig, nadat een Hellas-verdediger Henny Grandazzi zodanig had ge vloerd, dat deze met het hoofd te gen een stalen steun sloeg en van het veld moest worden gedragen. Hellas herstelde zich en drukte DWS. met de rug tegen de muur, wat de Hagenaars een 10—12-overwinnir.g opleverde. De dames van Wilton hebben te gen AHC produktief wat teleurge steld. De Haagse formatie was be slist niet sterk te noemen, maar zij bleven de zenuwen beter de baas, waardoor zij de weinige kansen be ter benutte dan de Wilton speel sters. De Wilton-aanval zag geen mogelijkheid om de hechte defensie van AHC te doorboren. Voor rust was er niet veel krachtsverschil <22>, maar in de tweede speelhelft raakte Wilton volkomen in paniek, wat oorzaak was dat zij een 35- nederlaag moesten aanvaarden. De heren van UVG hadden zater dagavond bezoek van Snelwiek uit Rotterdam. In de eerste helft maak te UVG de fout om steeds maar weer op de cirkel te blijven hangen, waardoor er geen stootkracht in de aanval kwam en Snelwiek steeds verder uitliep, en de ruststand op bracht. Na rust bleef UVG lange tijd in z'n statische spel volharden en liep Snelwiek als maar verder uit. Met nog ruim twaalf minuten te spelen verzette UVG de bakens en drong Snelwiek volkomen in de verdedi ging. Helaas kwam UVG te laat tot actie, zodat zij genoegen moesten nemen met een 1315-nederlaag, In de Margriethal is afgelopen zondag, bij de handbal overgangs klasse wedstrijd DynamoStratum Meteoor, voor het eerste het elek trisch scoringsbord in gebruik geno men. Door middel van enige tien tallen lampjes, kan men de stand op duidelijke wijze voor het publiek la ten opgloeien. Het bedienen van het apparaat is zo eenvoudig mogelijk gehouden. Door het verzetten van een viertal schakelaars, kan men elke gewenste stand op het bord brengen. Deze welkome aanvulling van. de sporthal, is een cadeau tan de HA.V. bank. drie punten die de 1—3-overwmning zeker stelden. Tot 2—2 ging de strijd gelijk op: daarna nam TSF 1 een beslissende 7—2-voorsprong, die in de laatste partij nog tot 7—3 werd te ruggebracht. TSF 2 had met het op bezoek zijn de Contact 2 geen enkele moeite, hetgeen in de 10O-eindstand wel tot uitdrukking komt. TSF 3 ver raste door op Telefoon 2 de eerste overwinning van dit seizoen te be halen: 61. Jorritsma/Baard bracht het beslissende zesde punt voor TSF op de formulieren. TSF 4 vocht met Service 4 een spannend duel uit met als inzet be houd van een i kleine' promotie kans. Nadat bij de stand 34 voor Service 4 de strijd nagenoeg leek beslecht, zag TSF 4 toch nog kar,s de resterende drie partijen én daar mee de wedstrijd te winnen: 6—4. Het TSF-juniorer.team boekte twee overwinningen', met, 7—3 op De Wil- dert 1 en met 82 op Germinal 1. De junioren-bekerkompetitie ioopt op z'n. eind: met nog één wedstrijd te spelen gaan Hans v. d. Broek. Ste ven Poll en Ruud v. d. Linde fraai aan het hoofd van de ranglijst (12 punten uit 6 wedstrijden»met één punt voorsprong opTOGB3. De laat ste wedstrijd, juist tegen dit TOGB 3. zal de beslissing moeten brengen; TSF heeft aan een gelijk spel vol doende om zich bekerkampioen te kunnen noemen. (Van een onzer verslaggevers) Voor 5000 schade is er aangericht op de twee zolderkamers in Rotter dam. nadat cr gistermorgen cm kwart voor acht branc ontstond. De bewoner. M. Borafa. vulde een oliekacheltje bij, toen het vuur uit brak. Met één straal heeft de Rot terdamse brandweer de vlammen ge blust. Na een uur kon brandmeester C. van Duivenbode met zijn mannen weer Inrukken. (Van onze sportredactie) De Schiedamse tafeltenniskam pioenschappen worden volgend jaar van 8 tot en met 13 januari 1968 in de Koopmansbeurs verspeeld. Bin nenkort zal men voor dit evenement kunnen inschrijven. De traditionele wedstrijd tussen het sterkste team van NOAD en een 'team van oud-intemationals wordt gespeeld op zaterdag 6 januari. Op 15 januari beginnen de tafelten nissers aan de tweede helft van de competitie. Ongetwijfeld zal Nico van Slobbe zich terdege voorbereiden op de strijd om het kampioenschap van Schiedam. Men zal rich nog wel herin neren, dat de Servicespeler in het begin van dit jaar een verrassende nederlaag leed tegen Freek Suttorp van NOAD, die daaruit de kracht putte om in de finale Hans Kreischer te verslaan. NOAD won bij de titel strijd 1967 de wisselprijs voor de sterkste vereniging en zal ongetwij feld gaan proberen om deze trofee weer te bemachtigen. (Van een onzer verslaggevers De rechtbank te Rotterdam heeft, gisteren negen maanden met af trek. waarvan drie voorwaardelijk, wegens een poging tot mishandeling opgelegd aan de 29-jarige chauffeur W d. V.. De man had zijn vrouw met wie hij al geruime tijd niet mesr samenwoonuë, Wiuvti sprekm Zij had hem echter buiten de deur gezet. Hij had haar toen met een zakmesje ln de buik gestoken, mam gelukkig waren haar verwondingen niet van ernstige aard. De officier van Justitie had tien maanden met aftrek, waarvan vier voorwaarde lijk, gevorderd. SCHIEDAM Ondertrouwd: H J. Rouw, 23 j. en R A M Titulaer 21 j.: J Breugem, 24 j. en T C Narold, 21 j.; H A van Gent. 22 j. en G J C Koenderman. 21 j.; G Grevelink. 22 j. en M E Kemper, 23 j.; G T C Hardeman, 21 jr en W. J. T. van Ar- kel, 21 j„ C Jongman, 23 j. en G R J Pegels, 23 j.: F J de Koning. 23 j. en C Westerveld, 20 j.: H Kra mer, 27 j. en M Bakker, 21 j.; J A W Leliveld, 21 j. en S M Harte. 17 j. D P L Mastenbroek. 24 j. en G van der Hul. 21 j.: I Ouborg, 25 j. en T E H Sommer, 20 j.: M J van Ree ven. 19 j. en H M L Gunneweg. 23 j.; R Roomeijer, 19 j. en M J Heins- broek. 20 j.; F Schenk, 17 j. en T D Suvaal. .17 j.; W Troost. 22 j. en G J Grocnewegen. 24 j.: S J West huis. 23 j. en W M van der Ven, 22 J.; E J v. Doorn. 23 j. en R D Maltha. 23 j. Getrouwd: L H M Vredenbregt, 22 j. en A M De Koning. 23 R H Resoort. 23 j. en G P M Weger, 21 j.; B Middelbosch. 26 j. en W J Kramer, gezegd Freher. 20 j.; J v.d. Bijl, 28 j. en M C Lemson. 20 j.; A Bax. 24 j. en A Penning. 21 j.: W H N Bennink, 29 j. en J E van Houweiingen. 30 j.: J van Leeuwen 21 j. en B K Koot.ie, 20 j.: J Heüne- rnans. 21 j. en M C W Knoth. 20 j.; ACM Vollebregt. 24 j. en M Kerk- iaan 18 j.; J B J van der Waard, 21 j. en A Klootwijk 20 j,; W J v. Kersen. 21 j. en C Moree. 19 j.; G de Jonge. 20 j. en C P van Rij. 21 j.; M L Veldhoven, 22 j. en J Cobben, 20 j.: J A Kap. 25 j. en E M Hees been. 23 j.; P H M Speelmeljer. 21 j. en I Kooijmann. 18 j.; F Spaan, 26 j. en J Coenen. 25 j.; W J Bosma, 22 j. en H Mandors, 20 j.; M van Meeteren, 23 j. en T M G Wester- holt. 20 j. Overleden: H J A Tempelman, 57 jr: E C Matheron. 62 jr; J Magielsen. 87 jr; E M A Schroder. 70 jr echtg A P van der Steen: T Jaspers, 56 jr: J van Daal. 82 jr wed G Smit: M Daai- meyer. 82 jr; J H van Duijt, 54 jr.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1