,Open riool' verspreidt onbeschrijfelijke stank - ,Het is één grote viezigheid! Bah mm m aan W de Zwijgerlaan C. den Boer damkampioen van Schiedam John Mayall in volle Doelenzaal m Avondvierdaagse in sporthal besloten Spelletje na sluitingstijd 1 w f 1,95 H DE GLOBE romans mm Eén jaar en vier maanden voor verduisteringen VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN ERVAREN METSELAARS MACHINAAL-HOUTBEWERKER BEL RADIO HENFLI aankomend kantoorbediende KANTOORBEDIENDE (mnl.) NETTE JONGEMAN m 'II m wÉÊBÊËm In gebreke Bord moet aandacht vestigen op actie: U hent beter uit met bad in Zuid Volksgezondheid WISSELKOERSEN SCHIEDAMSE ZAAIERTJESI al üill m lil iül m SI va ZATERDAG 22 JUNI 1968 HET VRIJE VOLK rig$\ (Van een onzer verslaggevers) De stank van de sloot tussen de Spoorhaanstraat en de Burgemeester Verveenstraat in de Schiedamse wijk Bijdorp is nauwelijks te beschrijven. Met dichtgeknepen neuzen wendden we ons van het melkachtige, totaal verontreinigde water van dit ,open riool" af en luisterden verderop naar de klachten van een bewoonster, die haar opgekropte ergernis de vrije loop liet. Bijdorps „open diool": een. gevaar voor de volksgezondheid (Van een onzer verslaggevers) Als de gemeenteraad maandagavond akkoord gaat met het voorstel van B. en W. om het terrein tussen de Westfranke- landsewijk en Deltadijk, westelijk van het einde van de Wil lem de Zwijgerlaan aan te wijzen als plaats voor het toekom stige zwembad in Sehiedam-Zuid, zal er binnenkort een groot bord staan. Een boek met dit mesk b een waardevol werk Sporthal Margriet, tot in alle hoeken gevuld. (Van een onzer verslaggevers) „Dat missen jullie wel in Rotterdam, hè?" zei gisteravond marsleider Bakkeren tegen de heer A Keuzenkamp van de wandelkring Rotterdam en tegen de heer C. Roos van de ZHWB. Hij doelde hierbij op de Sporthal Margriet die tot in ale hoeken was gevuld met deelnemers en ouders van *t wan dellegioen dat de slotavond beleefde van de Avondvierdaagse. AANNEMINGSBEDRIJF KREUGER - SCHIEDAM en voor haar werkplaats te SCHIEDAM ren TELEVISIE-REPARATIEI TEL. 26 64 52 AUTOLIJNDIENST By STEENBERGEN'S is plaats voor een (mul. of vrl.) =fc 16 20 jaar, voor lichte kantoor- werkzaamheden. Aanmelden: Schuttevaerweg 82, Spaanse- polder, Botterdam, tel. 15.23.00. Voor Schiedam: Rozenburgsestraat 25b tel 26.26.89. zijn in iedere boekwinkel verkrijgbaar en kosten Gevraagd voor spoedige indiensttreding ca, 1618 jaar. Bekendheid met machineschryven ge wenst. In aanmerking komt ook een jongeman die dezer dagen zyn schooltyd be ëindigt. Sollicitaties schrifteüjk of mondeling (na tel. afspraak, tel. 26.45.35). STAALKANTOOR BOELSUMS BEKER NOORDVEST8INGEL 95 - SCHIEDAM Gevraagd liefst met Ulo-diploma, die opgeleid wjl worden in de administratie op een accoun tantskantoor. Leeftyd 16—17 jaar. ACCOUNTANTSKANTOOR VERSTEEG Schiedamseweg 56, Schiedam, Tei. 26.34.04. Si PAGINA 10 Bijdorp wil vervuilde sloot vervangen door nieuw riool „Het is gewoon verschrikkelijk, hebt het nu zelf gezien. Ratten komen er op af, we hebben enorme last van muggen, het Is één grote viezigheid, bah." „Maar," wierpen we tegen, „als de bewoners hadden opgelet en geen rommel ln de sloot hadden gegooid zou het toch niet zo erg geworden zijn „Nee natuurlijk niet. Ze hebben het ook zelf gedaan, allerlei „troep" heeft men in die sloot gegooid. Weet u, ik woonde hier nog geen maand toen er een brief van Delfland kwam met het verzoek om de sloot achter het huis schoon te maken. Maar dat kan ik niet, trouwens ik heb er part noch deel aan. Dat wil natuurlijk niet zeg' gen, dat er nu niets aan moet gebeu ren. Natuurlijk moet die sloot schoon, ik hoop, dat de gemeente er wat aan doet..,." Dat bord zal de Schiedammers er na de vakantie op attent maken, dat er een actie gaande is om het zwem bad zo snel mogelijk te bouwen. Motto is nog steeds: „TI bent beter uit met een bad in Zuid." Wiehet nog niet weet: de stichting zet spaar- brieven uit onder de bevolking, waar door men in enkele jaren het beno digde bedrag hoopt te verkrijgen. Wanneer het bad er dan eenmaal etaat zal iedere spaarder terecht kun nen zeggen: „Het zwembad is er ook dank zy mijn medewerking geko men Het terrein aan de Wiliem de Zwij gerlaan is 7455 m2 groot. Met deze plaats heeft ook de Commissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbrei ding zich in meerderheid kunnen ver enigen, zodat zeer waarschijnlijk ook de gemeenteraad ermee akkoord gaat. Het gemeentebestuur schrijft in een toelichting op zijn voorstel, dat er 'n groot tekort is aan in hoofdzaak overdekte zwemaccommadatie. Het zwembad zal dan ook zeker in een behoefte voorzien. Men denkt daarbij aan elementair zwemonderricht in schoolverband en de zwemverenigin gen die eenzelfde doel nastreven. Het sinds 1934 bestaande Sportfond- sehbad is volledig bezet. Daarom heeft bijvoorbeeld de Schiedamse Reddingsbrigade met zijn ruim 1400 leden een wachtlijst aangelegd. An dere clubs moesten een ledenstop in voeren, „De normen," aldus het college, „die men indertijd aanhield voor de bepa ling van het te verwachten bezoek cijfer van op te richten zweminrich tingen zijn niet bruikbaar meer. Hier door is een middel om aan te tonen dat de stichting van een zwembad wenselijk en verantwoord is, ons ont vallen. Een feit is, dat er vrijwel overal nog steeds een behoefte aan zwemgelegenheid is, die niet aan te geven is, omdat er eenvoudig te wei nig zwembaden zijn. In dit verband, zo zegt het college, ,4s o.i. de waarne ming in eigen stad, waar het in hoofdzaak de overdekte zwemgele genheid betreft, de meest betrouw bare graadmeter..." (Van onze sportredactie) De strijd om het damkampioen schap van Schiedam is gestreden. Gisteravond werden de prijzen uit gereikt. In het wijklokaal van de Bethelkerk sprak de voorzitter van de damclub Schiedam, de heer W. C. Heuvelman, er zijn vreugde over uit, dat de deelname dit keer goed was geweest. Er is van spanning sprake geweest, want na de voorronden bleven negen finalisten over. In een span nende finale werd uiteindelijk de heer C. den Boer winnaar. Hij versloeg de heer R. W. de Vries. Het is in de geschiedenis van de dam kampioenschappen van Schiedam nog niet voorgekomen dat een zo jeugdige deelnemer (de heer Den Boer is 22 jaar) beslag legde op de titel. Na de prijsuitreiking konden de heren het nóg niet laten. De kam pioen ging simultaan spelen tegen de overige deelnemers aan het kam pioenschap. Ziedaar in korte trekken het pro bleem, als het zich in Bijdorp met al zyn kwalijk „geurende" kanten voordoet. Al jaren lang hébben de bewoners last van de vervuilde sloten waarop het afwas- en regenwater wordt geloosd. Het zijn doodlopende uiterst smalle .kanaaltjes", die de grens vannen tussen de achterkanten van de woningen. Herhaaldelijk heeft men er bij de gemeente op gewezen, dat de sloten dringend een schoon maakbeurt -behoeven, maar terecht wees de overheid op het feit, dat de bewoners vaa Bijdorp een wijkver- gebleven. Dat kwam ook tot uiting tijdens de enkele maanden geleden gehouden bijeenkomst in 't raadhuis, waar de bewoners van Blijdorp een wijkver eniging oprichtten. Duidelijk stelde men vast, dat men het aan zich zelf te wijten heeft, maar even duidelijk werd het, dat men de „viezigheid" niet- zelf meer kan opruimen. Dat zou van gemeentewege moeten gebeuren. Onlangs heeft het, bestuur van de wijkvereniging, vertegenwoor digd door voorzitter W. H. van Gis teren en secretaris E. Blaauw, een contactavond belegd voor de bewo ners van de Spoorbaanstraat en de Burg, Verveenstraat. Algemeen was men daar van mening, dat de sloot zo snel mogelijk gedempt moet wor den. Dit laatste blijkt uit het schrijven dat het bestuur van de wijkvereniging heeft gestuurd aan de gemeenteraad, die dit onderwerp ia zijn maandag avond te houden vergadering gaat behandelen. .Het mag u genoegzaam bekend zijn," aldus het schrijven, „dat deze sloot al tientallen jaren in sterke mate van vervuiling verkeert. Door lozing van keuken- en hemelwater fungeert de sloot als open riool en Is een gevaar voor de volksgezondheid. Het bestuur ziet de oplossing van het probleem iu "n nieuw aan te leg gen riool achter de panden van de Spoorbaanstraat en voegde te illu stratie een tekening bij. Als de ge meente de kwestie aanpakt volgens de wensen van het bestuur van de wijkvereniging kan men voorkomen, dat de achter de buizen gelegen schuurtjes, onmisbare opbergplaatsen, moeten worden afgebroken. Of het er van komt? Het bestuur zou de medewerking van de gemeen teraad op hoge prijs stellen en heeft ook het Hoogheemraadschap Delf land en West-Abtspolder in kennis gesteld van de poging om nu met één klap de misère uit de wereld te hel pen. Maar die „klap", aanieg van riool is kostbaar. De vraag is of de gemeen te hiervoor de financiën heeft; het zal maandagavond blijken uit het antwoord van het college, dat onge twijfeld enige vragen van gemeente raadsleden zal moeten beantwoorden. I Mauri In de grote zaal van de Rotterdam se Doelen werd gisteravond blues en aanverwante muziek gespeeld door de Engelse zanger-gitarist-pianlst- mondhannonieabespeler John Mayall en de uit zes musici bestaande groep The Blues Breakers (drie gitaren, twee saxafoons, trompet en slag werk). Zeer velen de zaal was helemaal vol waren gekomen voor deze lan ge schrale Engelsman, die momenteel gebaseerd Is, hebben we gisteravond zo'n succes heeft. Waarop dat succes echter niet kunnen ontdekken. Als zanger is Mayall niet groots en zijn begeleiders doen niet veel meer dan wel zeer mechanisch musiceren. Mayal moet het duidelijk hebben van een zorgvuldig opgebouwd .Image" Overtuigender dan de Engelsen wa ren de Nederlanders Cuby and The Blizzards., Deze groep steunt welis waar voornamelijk op de zeer kun dige sologitarist, maar er is nog vol doende geestdrift om er enkele num mers lang iets aantrekkelijks van te maken. Blueszanger Cuby zelf mag overi gens nog wel eens schaven aan zijn representatie en manier van bewegen tijdens zijn optreden. Behalve Mayall en Cuby was de 53-jarige zanger-pianist Eddie Boyd te beluisteren. Hij had van alle drie de meeste persoonlijkheid. Opvallend bij dit concert was wel dat het pu bliek alle prestaties ook de zeer matige met zeer veel applaus be loonde. K. S. Het was dan ook een vrolijk en fleurig geheel, dat rond negen uur bezit had genomen van de hal. Ruim. 3500 deelnemers, bijna allemaal voor zien van een ferme bos bloemen, en ruim 2000 ouderen maakten deze slotavond tot een waar feest. Onbekenden hebben vrijdagavond in Ajaccio (Corsica) vanuit een auto geschoten op mensen, die op 'n café terras zaten. Een persoon werd ge dood en zeven werden gewond, van wie drie ernstig. Conform de eis heeft de rechtbank de 42-jarige incasseerder H. G. L. wegens tussen 1903 en 1966 ten nadele van zijn werkgever gepleegde verduisteringen tot een totaal van 20.000 tot 25.000, veroordeeld tot een jaar en vier maanden met aftrek. Wegenc diefstal van 95.— in Ridderkerk en vijf gevallen van Eessetrekkerij, gepleegd in Vlaar- dingen, Middelharnis en Dirksland, heeft de rechtbank de 26-jarige Vlaardinge monteur J. van W. negen maanden met aftrek opgelegd en zijn terbeschikkingstelling aan de regering bevolen. Naast die terbe schikkingstelling had de officier een jaar met aftrek gevorderd. Dat feest voor de deelnemers, die er een paar „natte" avonden hadden opzitten, begon reeds in de Warande. Daar was het opstellen ge blazen en reeds daar werden de kin deren geknuffeld en voorzien van *n bos bloemen. Deze avond bewees, dat de organi satoren er drie Jaar geleden goéd aan hébben gedaan van twee avondvier daagsen er een te maken. De Schie damse Avondvierdaagse Is dan ook in die drie jaar uitgegroeid tot een waar sportevenement. Er waren deze keer 20 deelnemers die er tien avondvierdaagsen hebben, opzitten Zij kregen een gouden me daille. Aan de muzikale intocht werd me dewerking verleend door de muziek korpsen van OBK, Gusto en de drumbands van DOK en Juliana. Dit was voor deze grote deelname eigen lijk iets te weinig. De Rijnmondband en Harpe Davids moesten op 't laat ste moment verstek laten gaan. Dat was Jamer want nu zat het laatste deel van de kilometerslange stoet zonder muziek. Opmerkelijk feit was, dat in de sporthal de drumbands en muziek korpsen in een gezonde wedijver pro beerden elkaar te overtroeven. Marsleider Bakkeren bracht aan *t slot dank aan de politie, EHBO en het Rode Kruis en aan de Schiedam se Reddingsbrigade. (Van een onzer verslaggevers) Een spelletje door enkele café bezoekers afgelopen nacht om kwart over één heeft de 38-jarige fabrieks arbeider C. van H. uit Rotterdam moeten bekopen met een tocht naar het Bergwegziekenhuis, waar hij nu met ribbreuken en inwendige kneu zingen ligt. Tegen sluitingstijd van een café in Spangen stond op de hoek van de Spartastraat-Nicolsas Beetsstraat een Volkswagen met draaiende motor. Een aantal niet geheel nuchtere proeflokaalbezoekers stapte er in en de ook niet geheel alcoholvrije fabrieksarbeider C. van H. ging er voor liggen, waarschijnlijk met de bedoeling de auto op die manier te dwingen te blijven staan. Chauffeur W. L. (automonteur, 19 jaar) gaf echter gas en Van H. werd meegesleurd aan de voor bumper. Omdat L. niet opschoot, zette hij de wagen in zijn achteruit en loste op deze manier „zijn bal last". Van H. bleef gewond op straat liggen. Even later hield de Rotter damse politie de automonteur (ook uit Rotterdam) aan. Hij werd ingesloten. De politie zoekt nu getuigen die tijdens de gebeurtenis nuchter waren. 21 JUNI 1968. Amertk. dollar Engels pond Canad. dollar Franse frank Belgische frank Duitse mark Zweedse kroon Zwitserse frank Italiaanse lire Deense kroon Noorse kroon Oostenrijkse schilling Escudo's 3.62Ï 3.631 8.60H— 8.S3& 3.36A3.361» 73.78 —73.83 7.25Ï 7.261 90.521 90.571 70.031 70.081 84.051 83J01 58.091 —57.141 48.401 —48.451 50.681 —50.731 14.031 —14.041 12.681 —12.691 VRAAGT VOOR DIRECT: Aanmelden: AANNEMINGSBEDRIJF KREUGER SCHIEDAM Raam 3 - Schiedam - Tel. 26.78.78 of 15.96.34. Na 18 uur tel. 24.40.66. B4J ons géén hoge reparatiekosten TELEFOON 13.7L4J--28.29.M - LANGE KERKSTRAAT SS Ook Mondhelpen nrl] U ntt d* nood. Steen nrvtcedlenat - J maanden garantie op rsparatt*. ANTI QUARI kAA T i 1* wtawp boeken prenten en sbrten prMteta eortertag AFF1E8JE8, k ee nr batten ediledm M KUNSTREPnOOUKTlES KUNSTKAARTEN PANELEN eppieMcen en Mijeten ven pleten, reprodaMfet en «chlldertjen Kapsalon Helena, de «won voor de oetere PERMAOTrOT Stroomloos voor teder hou geschikt. 1.50 Héléne tiêde permanent de meest ideale natuurlijke permanent i 10,- Grati» fcialen en orengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hêléne, Kembracdt- laan 22. Schiedam, tel. 276170. 11,— reductie op deze adver tentie Wasserij N Ij man vraagt MEIS JES en VROUWEN. Stadhou derslaan 3, Schiedam. Wasserij Noordhoek vraagt i MBUSJES. Betaalt goed. Waran- de 30, Schiedam. Voorzitter Heuvelman relict de beker uit aan de nieuwe damkampioen. I i{0 Mr i Ëk »-£ k 5 "fr f! ijl

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1