Eurostars te sterk voor te (16-1) team wint zonder moeite van VODO dag spelen in Jeugdland I Man bijt agent in arm Zilver voor Roel Keus Veroorzaker van aanrijding via ziekenhuis naar politiebureau Supermarkten gelijk gesloten Duitsers boden gestolen auto te koop aan Ferry Dolstra schittert in 2 wiehTonden Aehtergelaten(?) kleren leiden tot intensief onderzoek in Kolpabad Zoekt u een goede bijverdienste bent u goed bespraakt Wilt u 10.- per uur bijverdienen J. de Ridder DVO- voorzitter Teleurstelling E Gemeente Schiedam Burgerlijke Stand Jongens nemen lege sigarendozen weg Tweejarige te vroeg de straat op ft Bromfietser gewond Inbraak in kantine Esperanto-agendo DUTVENKLOK m Tweede ruzie MAANDAG 8 JULI 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 1 (\'an onze sportredactie) Weer heeft de honkbaïclub Schiedam voor een verrassing gezorgd. Na een uitermate spannende en enerverende wed strijd behaalde Schiedam een krappe, doch verdiende over winning op Terrasvogels, DHS daarentegen, dat vorige week zo verrassend van Laakkwartier won, werd in Rotterdam door Euro Stars met de neus op de feiten gedrukt .Het duel met de Rottedammers eindigde in een duidelijke anticlimax. Met een 161-nederlaag werd de strijd na zeven innings beëindigd. Door de aanhoudende regenval kon DRZ zijn zegereeks afgelopen zaterdag tegen YYOR niet voortzetten. VFC-honkbal bleef op het goede pad en klopte VODO met 8—2. Hekkesluiter VODO mankeert het aan slagkracht: slechts twee maal kon het op werper Jaap Breek een honkslag plaat sen en niet minder dan 15 maal werden de VODO-spelers voor 3-slag aan de kant gezet. Hoewel zij in de tweede slagbeurt een 1O-voorsprong namen, konden zij de VFC-verdediging niet verontrusten. (ADVERTENTIE) GOED GEKLEED GEKLEED BOOR li/cnctiot HERENCONFECTIE I MGR. NOLENSLA AN «00 SCHIEDAM (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) „Meneer, wanneer raag ik nu timmeren?" 12-jarige Kees Huisman van de Aleidastraat in Schiedam was een beetje boos toen hij dit vroeg. In de sporthal Margriet stond hij te trap pelen van ongeduld om in de timmerafdeling van tiet gróte jeugdfestijn aan het werk te gaan. Kees was een van de 700 kinderen die vanmorgen om negen uur al lopend, fietsend en per bus naar de sporthal gingen, om daar, zoals dat ook in Jeugdland in Rotterdam gebeurt, de gehele dag te spelen. Bel dan 26.87.98 of 26.52.05, tussen één en vijf uur. Schiedam zorgt weer voor honkbalzege toutea in de Schiedamse defensie liep t sten de Rotterdammers zeven spe- Euro Stars tot een 91-voorsprong Iers over de thuisplaat, zodat de uit. Nog was het Rotterdamse slag- score 'ot 161 opliep, geweid niet uitgeblust. In de vijfde Werpersresultaten voor Schiedam, innings draaide de Euro Stars ma- de Lange3-4-12 en voor Euro Stars, chine weer op volle toeren. Nu lood- l Tilmans: 10-1-4. (Van onze sportredactie) Jo de Ridder is tot voorzitter ge kozen van de voetbalvereniging DVO. Op de algemene ledenvergadering voigde hij de heer P. J. Zegers op, die door drukke werkzaamheden niet meer in staat is de hamer te hante ren. Ook de nestor uit het DVO-bestuur, de heer A. Borsboom, verdween uit de leiding. Hij heeft er meer dan dertig jaar ingezeten. De heer W. Poot trad eveneens uit. In het be stuur werden gekozen de heren H. Bal en J. Pleysler. Op de vergadering kwam verder de begroting voor het komende jaar ter sprake. De financiën baarden wat zorgen, omdat het clubgebouw veel geld kost. Er werd besloten de con tributie te verhogen. :jiIS (Van een onzer verslaggevers) De 55-jarige caféhouder P. v. d. W. uit Schiedam heeft in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks drie uur op de hoek van de Vlaardtnger- dyk en de Burg. van Haarenlaan na gebruik van sterke drank met zijn auto een ongeluk veroorzaakt. KÖ kwam vanuit de Vlaardinger- dijk het kruispunt oprijden en ver leende geen voorrang aan de wagen van de 27-jarige slager C. de G. uit Vtaardingen die op de voorrangsweg reed. Beide auto's reden met een grote klap op elkaar in en de auto van de caféhouder werd totaal ver nield. De caféhouder werd uit zijn wa gen geslingerd, en kwam op een gras veld terecht waar hij buiten kennis bleef liggen. In de Dr. Noletsfcichting behandelde men ernstige schaafwon den en een bloeduitstorting; later werd hij overgebracht naar het po litiebureau in de Lange Nieuwstraat waar men gebruik van alcohol con stateerde. De andere automobilist kwam met de schrik vrij. i.Van een onzer verslaggevers) De huisvrouwen van de Schiedam se wiiken Groenoord en Kethel kla gen steen en tieen. De twee super- markels Co-op en De Spar (kruide nier j. a. van Mil van de lepenlaan) zijn precies tegelijk wegens vakantie gesloten. En dat betekent, dat de huisvrouwen voor levensmiddelen en andere boodschappen bijna niet in de buurt terechtkunnen. „Het is hopeloos." zei ons vanmor gen een huisvrouw uit de nieuwe wjjk in Groenoord. Op de vraag waar zij direct een pakje boter etc. zou moeten halen, wist zij zo snel geen antwoord. ,Jk geloof dat ik de bus moet nemen naar het centrum," zei ze lachend. Inmiddels heeft het raadslid van de Partij van de Arbeid, de heer J. Dijkstra, een aantal vragen aan het gemeentebestuur gesteld over deze kwestie. „Hoe komt het." aldus de eerste vraag, „dat in de wijk Kethel beide supermarkets gedurende de zelfde periode wegens vakantie zijn gesloten? Is het college met mij van mening," zo vervolgt hij, „dat dit voor de be woners van dit stadsdeel een zeer ongewenste en buitengewoon onpret tige gang van zaken is." De heer Dijkstra vraagt het col lege of het hem kan mededelen of dit niet voorkomen had kunnen wor den en verzoekt het gemeentebestuur verder nog te zeggen, welke maat regelen het denkt te treffen om te bewerkstelligen dat tijdens de vol gende vakantieperiode niet opnieuw alle supermarkets en kruideniers te gelijkertijd wegens vakantie zijn ge sloten. Reeds in de eerste gelijkmakende slagbeurt veroverde Schiedam in de wedstrijd tegen Terrasvogels, een 2O-voorsprong. Via een honkslag van Vermeulen en een vrije loop voor Vroon werden twee honken bezet. Hierna Het Gonunel een honkslag los, die de verdedligng van Terras vogels niet goed verwerkte, waar door Vermeulen en Vroon veilig het thuishonk konden stelen. Pas in de vierde Innings slaafde Terrasvogels erin iets van deze ach terstand goed te maken. Een zwak ke periode van werper v. d. Hamer bracht Dieselkeulen en Hurkmans vla twee vrije lopen op de kussens. Toen hierna Dooraspe een honkslag losliet passeerde alleen Dieselkeulen de thuisplaat, wat 2—1 betekende. Verdedigend speelden beide ploegen een gpede wedstrijd, waarin de Schie damse werper v. d. Hamer een be keken wedstrijd wierp. Aanvallend liet vooral Gommel van zich spre ken, die met drie honkslagen als beste slagman uit het slagperk te voorschijn kwam. Werpersresulta ten: v. d. Hamer (Schiedam). 5.2.2. en van Berkel (Terrasvogels) 6.1.11. Teleurstellend mag het optreden van DHS bij Euro Stars genoemd worden.'Met de keurige overwinning van vorige week nog vers In het ge heugen trokken de Schiedammers vol goede moed naar de Abraham van Stolkweg. Diep teleurgesteld on dernamen zij echter de thuisreis. Al le goede hoop is echter nog geenzins uit de Schiedamse gelederen. De goe de stemming in hét. negental wijst er duidelijk op dat DHS nog lang niet van plan is het hoofd te buigen. In de allereerste slagbeurt nam DHS in de wedstrijd tegen Euro Stars de leiding door v. d. Voet, die na een honkslag de kussens onder zijn voeten kreeg. Na het tweede honk te hebben gestolen drong hij door tot het derde honk. waarna Bons hem vla een stootslag veilig over de thuisplaat wist binnen te loodsen (01). In de gelijkmakende slagbeurt kwam Euro Stars echter weer op gelijke voet. Een machtige homerun van Kouwenberg was een van de twaalf honkslagen die wer per de Lange In totaal zou moeten toestaan. De derde innings bracht DHS de genadeslag. Via honkslagen en veld' (Van een onzer verslaggevers* De Schiedamse politie stelt een on derzoek in naar twee uit Gelsenkir- chen afkomstige Duitsers die vrijdag in het centrum van Schiedam een I gestolen auto te koop aanboden. Het i tweetal was in het bezit van papieren die niet bij de wagen hoorden en zijn opgesloten in het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat. De Schiedamse politie heeft nu con- tact opgenomen met Gelsenkirchen om uit te zoeken wat beide mannen eventueel op hun kerfstok hebben. Een spelmoment uit de honkbal wedstrijd Schiedam—Terrasvogels. Eerst-in de 5e innings kon VFC tot de tegenaanval overgaan. Piet van der Mark kwam door een veldfout op de honken, evenals Ebel Schar- baai. Hierna kwamen enkele knal harde honkslagen van Herman Scot. Allen Leverock en Jaap Breek, het geen vier punten voor VFC oplever de. Marvin Wood bracht ook Jaap Breek thuis met een geheide stoot slag en deze. 5l-voorsprong gaf VFC een zorgeloos uitzicht op de overwinning, mede doordat Jaap Breek steeds beter ging werpen. Ook deze wedstrijd maakte de VFC-slagploeg zich weer schuldig aan te graag slaan, waardoor de te genstander het vaak te gemakkelijk krijgt. Niet minder dan acht keer werden de VFC'ers uitgevangen en slechts twee maal wisten zij vier wijd af te snoepen van een werper die over heel weinig controle be schikte. Een zwak punt dus in de VFC-ploeg, dat reeds eenenkele maal een nederlaag tot gevolg had. In de 8ste innings scoorde VODO nog eenmaal, terwijl VFC nog twee maal de thuisplaat bereikte door Piet van der Mark en Ebel Schar- b'aai, die beiden van een verre slag van Allen Leverock profiteerden. Werper Jaap Breek kwam tot: 15 x 3-slag, 8 x 4-wijd, 2 honkslagen tegen. VODO-werper J. Richel: 4 x 3-slag, 2 x 4-wijd en 5 honkslagen tegen. Zaterdag wacht VFC een uitwed strijd in Amstelveen waar het ster ke DVH de Vlaardingers zal op wachten. De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp voor het bestemmingsplan Industriegebied 's-Graveland met ingang van 10 juli 1968 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (afdeling openbare werken) yoor een ieder ter inzage wordt gelegd. Ieder, die tegen het ontwerp bezwa' ren heeft, kan deze gedurende de hiervoor genoemde termijn schrifte lijk bij de gemeenteraad indienen. Schiedam. 8 juli 1968. De burgemeester voornoemd, H. ROELFSEMA. Geboren: Monica D d.v. D. Muil wijk en B. Wijzenbroek. Elles d.v. G. van den Hoek en J.C. Klepke, Ufuk z.v. Y. Ozay en F. Arslan. Monique d.v. J.J. de Vreugd en C. Freeling, Ingrid d.v. A. de Bruijn en D. Vermeulen. Jeanette d.v. G. Jen sen en ü.E. Renson, Ivonne J d.v. M. de Bruin en P.A. Gringhuis. Overleden: J.T.A. Feelders, 81 jr. (Van een onzer verslaggevers) Tien jongens in de leeftijd van 8 tot 10 jaar van de Parallelweg In Schiedam hebben vrijdag kans gezien om gezamenlijk van het spoorweg emplacement bij het Schiedamse sta tion 700 lege sigarendozen weg te ne men. Ze waren eigendom van N.V. Schiecarton waarvan een 23-jarige chauffeur P. van D. bij de politie aangifte kwam doen. Op zes adres sen vond de politie vijhonderd van de nog te gebruiken dozen terug. (Van een onzer verslaggevers) De 2-jarige Lourens Kaptein van de Koemarkt heeft zijn ouders zondag morgen vroeg nogal wat schrik be zorgd. Reeds om half zes werd Lou rens wakker en kreeg opeens zin om in zijn pyjama naar buiten te gaan. In de Oranjestraat werd hij opge merkt door de heer M. Hoogerwaard uit Vlaaxdingen die juist met zijn auto passeerde. De verbaasde auto mobilist ontfermde zich over het jon getje en bracht hem naar het poli tiebureau. De geschrokken vader kwam zijn zoontje plm 8 uur zondag morgen afhalen. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse aspirant wielren ner Ferry Dolstra, lid van de ren nersclub Schiedam heeft tijdens het afgelopen weekeinde de aandacht van het wielremninnend publiek op zich gevestigd, door in de ronde van Den Hoorn als tweede te eindigen en in de ronde van Brummen zijn 43 concurrenten in een magistrale eind sprint met ruim verschil achter zich te laten. De ronde van Den Hoorn werd onder zeer slechte weersom standigheden afgereden. Maar de re gen kon Ferry niet deren. Regelmatig won hij in dit sterke rennersvelci de premiesprints en her haaldelijk ondernam hij uitlooppo gingen die echter door het peloton teniet werden gedaan. Dit vergde zo veel van Ferry's krachten, dat hij in de eindsprint met de tweede prijs ge noegen moest nemen. De volgende dag smaakte Ferry het zoet van de overwinning. De bloemen die hij na afloop in ontvangst mocht nemen, be vestigden zijn glanzende vorm. i (Van een onzer verslaggevers) De 43-jarige Schiedamse kantoor bediende A. M. is zondagmorgen om streeks half twaalf in de Ruijsdae!- laan te Schiedam met zijn bromfiets gevallen, toen zijn rechtervoet plotse ling van de pedaal afgleed en de straat raakte. De bromfiets raakte nog de gepar keerd staande auto van de 20-jari ge automonteur D. D. Bij het onge luk brak de kantoorbediende zijn lin ker enkel. Hij moest worden opge nomen in het gemeenteziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens het afgelopen weekeinde is er ingebroken in het clubgebouw van de Schiedamse tennisvereniging Los Bigotes aan de Prins Bemhardlaan. Uit de kantine werden vijf pakjes sigaretten, een gehoorapparaat en twee damespolshorloges gestolen. De inbrekers konden binnenkomen na dat ze een ruit van de kantinedeur hadden vernield. Merkredon, la 10 an de julio klub- vespero. Ni kune legos la lastan „Sennaeiulön" ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100b. Propagandu Espe- ranton! De Schiedamse postduivenvereni ging De Vrijheid organiseerde tij dens het afgelopen weekeinde een wedvlucht over een afstand van 400 km vanuit Corbeil. Hieraan namen 204 duiven deel. De eerste duif arri veerde om 14.58.00 uur. De uitslag: 1-4-20 Jack Doejaaren, 2-7-10-15-19 J. Doejaaren Sr. 3-11, P. Vertinden, 5 J.W. Blom, 6-16 M. van der Steen, 8. A. Houtma, 9. J. Rost, 12. J. van de Ent, 13-22 P. Pols, 14. W. Kloos, 17. A. v.d. Berg en 18 J. Duymel. Tevens organiseerde de Vrijheid een wedvlucht voor Jonge duiven vanuit Roozendaal over een afstand van 48 km, waaraan 660 duiven deelnamen. Uitslag 1-2 M. de Roo, 3. M. Putter, 4. de Potter, 5. J. Rost. 'ftft' Het personeel van het Kolpabad ia Vlaardingen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag met hulp van: de politie het buitenbad afgezocht, nadat men in de kleedafdeling een paar schoenen en een jongensbroekje had gevonden. Het onderzoek had geen resultaat. Vermoedelijk is de jongen in zijn zwemkleding naar huis gegaan. Het komt wel meer voor dat kin deren kleding achterlaten. Dat leidt dan steevast tot een Intensief onder zoek naar een mogelijk verdronken bezoeker. He, wordt dan ook op prijs gesteld, wanneer ouders even aan het zwembad laten weten ais hun kinderen maar met een deel van'him kleren thuis komen. (Van een onzer verslaggevers) Zondagavond om zes uur is op de Zeugstraat te Gouda een vechtpartij ontstaan tussen een drietal agenten en de 25-jarige aannemer C. H. uit Moordrecht. Het gevecht ontstond, nadat de aannemer zijn vrouw meermalen had mishandeld en de politie ter as sistentie was uitgerukt. Niet dan met de grootste moeite kon de man, die onder invloed van sterke drank verkeerde, in de politie auto worden gemanoeuvreerd. In de auto en later op het bureau ging het gevecht door, waarbij da hoofdagent Postma ernstig letsel aan een arm opliep. toen hy daarin werd. gebeten. Ook in de cel ging de man nog zo te keer dat hij moest worden geboeid. Hy biyft voorlopig ingeslo ten. Ook op de Rotterdamseweg werd gevochten en wel zaterdagavond om half twaalf. Hier werd de wever C. U. uit de Roerdompstraat tegen de grond geslagen, nadat hij overigens deze mishandeling zelf had uitgelokt De wever blijft ter observatie in het ziekenhuis. De andere jongens, die by de veebtparty waren betrokken zyn door de politie gehoord en heen gezonden. In tegenstelling tot andere vriend jes was Kees helemaal niet tevre den. „Vorig jaar was er een ver keersplein en was er lego," zei hij deskundig. „Toen was het veel leu ker dan nu." Maar Kees is toch van plan om deze week nog vaker te gaan want hij moest toegeven dat er nog tal van andere mogelijkhe den zijn om je de gehele dag te vermaken. Mario Groeneveld, 11 jaar. van de Ttenhovenstraat liep stralend door de sporthal rond. Hij was net met een' vaartje van de glijbaan gegle den en stond te dubben wat hij nu wel zou gaan doen. Het werd limo- nadedrinken. Met tientallen andere kinderen strekte hij begerig zijn han den uit naar de fles cola die in krat ten tegelijk werden uitgegeven door dhr G. Rens van de afdeling Jeugd zaken die samen met sporthaldirec teur Cor Bolmers en SG-directeur Van den Boom het jeugdfestijn or ganiseerde. Voor 1 kunnen de kinderen de ge hele dag terecht en voor f 3,75 kun nen ze een hele week naar dit jeugd festijn. Dat door het wat- minder warme weer vandaag erg in trek was. Het gaat er vrolijk toe. Talrijke vlaggen en andere versierselen zor gen voor een fijne sfeer waarvan ook de 50 leiders en leidsters mee werken. „Het is erg fijn werk", zei ons Helene Collignon die anders ad ministratieve werkzaamheden ver richt bij de Schiedamse Gemeen schap. Ze zat b(j een van de vele naaimachines die natuurlijk een dankbaar object vormen voor de meisjes die wel eens willen proberen hoe je kleertjes en andere dingen maakt. Bij de boetseerafdeling troffen we Franklin de Coninck. HiJ is student en vermaakte zich uitstekend met de kinderen die van de klei allerlei voor werpen trachtten te maken. De lei ders laten de kinderen zoveei moge lijk vrij. „Maar," zegt Franklin, „je moet ze toch w-el vaak helpen want ze komen zelfs om hulp vragen." Te midden van hetdrukke kinderge- woel loopt de gehele dag ook sport haldirecteur Cor Bolmers rond, even bedrijvig als bij andere evenemen ten. Namens het gemeentebestuur kwam ook wethouder mej. G. d, de Graaff even kijken. Tijdens de nationale jeugdkam pioenschappen die zondag in Amster dam zyn gehouden, heeft de Vlaar- dingse Fortuna-atleet Roel Keus op het nummer hinkstapspringen de tweede plaats voor zich opgeëist Na een spannede strijd, die hy vooral niet de Rotterdamse atleet Max van der Does leverde, hadden deze bei de 13,62 meter gesprongen. Van der Does had echter als een na beste sprong 13,55 meter tegen Roel 13 22 meter. Keus serie was 12,82, 13,32, 1362 13,31, 13,22, 13,04 meter. Roel, die ongeveer vier jaar gelden met atle tiek begon, beoefende het eerste jaar alleen loopnummers. Hy is echter steeds meer overgeschakeld op de technische nummers. Vorig jaar be droeg zijn beste sprong 13,23 meter. Tot zondag was zyn beste prestatie dit jaar 13,27. Fortuna had op deze wedstrijden nog een atleet in de stryd, te A-junior John. v. Gils Hij liep op het nummer 3000 meter Na een snelle start viel hy, by het ver strijken van de ronden steeds iets terug en finishte ten slotte als lie in 9,44.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1