illem Buitendi jk is ziek Bedrijfs voetbal om Rijnmond- titel SPAARBANK-REIS NAAR ENGELAND m tij Zevenmaanden) s. voor bedreiging 1. X ,AIs Marijnen weggaat, kan men Rijnmond onderspitten' ..Je hebl wel de spullen maar geen leven"... in ne rats Grote mond 'n Merkwaardig lijstje van blijde djebeiirtenissen besmettelijk of puur toeval? -j i Openhaar lichaam m beivesins»,. beweging... Veemarkt Rotterdam Aflopend subsidie voor avond-u.l.o. Thuiswerk Puzzelen Br ommer DINSDAG 1G JULI 1963 HET VRIJE VOLK PAGINA 8 Willem Buitendijk (na 12 jaar ontslagen bij Tankercleaning Schiedam): „Zo'n lieve jongen ben ik ook niet' nose stellen. lem Buitendijk die twaalf jaar geleden meehielp Tankerclea ning Schiedam groot te ma ken. Die twaalf jaar werkte hij met ploegen tussen de 25 en de 40 man op ontgaste schepen. Hij maakte schepen schoon waar benzine in had gezeten, die olie hadden vervoerd, waar men het uiterst giftige acryl- nitril uit had overgepomt. De laatste vier jaar was lay assis tent-baas. Hij ging met 'zijn' ploeg het ruim in, hing tussen de spanten. Ouwe kerel gemakkelijk. Ik weet voldoende uit die twaalf jaar om ze te laten vallen als een baksteen. Dat kan iedereen die twaalf jaar in een of ander be un jf heeft gewerkt. Je vroeg naar die ploegen, hè. De helft van die 25 tot 40 (Van onze sportredactie) De organisatoren van het zomeravondvoetbal in 't Rijn mondgebied hebben er geen gras over laten groeien. Vorige week pas werden de plannen voor een Rijnmondtitelstrijd voor zomeravondvoetballers gelanceerd, deze week al zal de eerste wedstrijd worden ge speeld. i. - t„f. m Het gevaar van classificeren (Van onze verslaggever HERMAN MOSCOVTTER) Bijna veertien Jaar geleden werkte Willem Buitendijk als classificeerder bij TJnitas (samen met Phs. van Om- Trr-nd j—i .i meren oprichter van Tankercleaning "'en» Buitendijk Zit thuis Schiedam!, e ging iets mis in een iu Rotterdam. Zo te zien is er schiP- Een ..bedrijfsongeval-' schre- i ven de kranten. Buitendijk zat onder niets Diet liem aan de hand. de olie. letterlijk. Hij ging naar het neerviel op de,bank en meteen in slaap viel. Ik leefde soms met een ouwe kerel, leek het wei." Wiilem Buitendijk zag zijn baas op Se televisie zeer sociaal bewogen doen. Thuis heeft hij er om zitten la chen. Een wrange grap. Tankerclea ning betaalde hem niet genoeg ziek- mensen zijn gewoon mensen die zo als iedereen hun werk dag in dag uit doen. Maar die andere helft dat zijn jongens die soms hier vandaan wor den gehaald soms tiaar vandaan ko men. Niemand vraagt ze wat, je werkt gewoon met ze. Ja, er zijn erg veel Surinamers bij. Maar hij is riek. Zijn handen Havenziekenhuis. De dokter vertelde tegefcL Hij ging in beroep bij het OA Maar misschien evenveel Spanjaar- trillen IIii warht fnt fiii warrit 081 143 °Ue achter longen en 50X68 bet geId toch ^rug. De pa- den. Portugezen, Italianen en Turken, truienmj *acnt tot mj wortft had, pieren liggen bij hem thuis. Evenals Dat levert moeilijkheden op. Je krijgt opgeroepen voor het zieken- Nadat hij een week tussen leven en de brief met zijn ontslag. een karwei, je m die onge^s voor hof Tot hü wordt onder l00*1 heett gezweeW' op ma in mel weer aan de slag. doen. als ze nieuw zijn, wat er van ze L, 3 ul onoer Dertien weken later werd hij uit het Terwijl hij naar het werk reed, zo verwacht wordt. En het enige wat ze zoent lot dè dokters de diag- Havenziekenhuis ontslagen. Na en- vertelt hij, stortte hij in elkaar. Ze dan zeggen is „Ja baassie ja baas- II fceïe waAndpn Vnn hii vup#»r «in ht»3: "h?*h>v*rt hom j:i.' kele maanden kon hij weer aan he werk. Hij nam zijn oude beroep op: classificeerder. Hij ging wcrhen fcij a 111 Wïllem Rllitendijk (38 Tankercleanim Jaar nu) is niet meer de Wil „Mijn vrouw." ze;: Buitendijk, ..weet welke gevaren mijn beroep heeft. Ze heeft het veertien, jaar ge leden meegemaakt. Kun je begrijpen dat ze de portier belt. als ik een half uur later thuis kom dan normaal.' Kun je begrijpen dat ze Tankerclea ning opbelt ais er een vliegtuig de ge luidsbarrière doorbreekt met de vraag of er een schip is ontploft. hebben hem thuisgebracht. Zijn zoon sie." Iedereen die ze maar kunnen ge bruiken zetten ze aan het werk. Toen het bedrijf pas draaide, ja, toen was er controle. Zeer streng. Lu cifers en aanstekers inleveren bij de portier. Geen uitzondering. Maar zo'n controle verwatert. Als er een ongeluk gebeurt, denkt ieder een er weer aan en een maand later, zijn ze het vergeten. Er zijn een aan tal mensen, die kijken wel uit. Die behoren tot de topploeg. Als ze een sigaret zien: boeltje pakken en het hek uit. Geen cent krijg je dan. Maar er zijn bazen die het door de vergat ergens bij tic buren het bedrijf op te bellen. Buitendijks rlct-komen, terwijl hij weer aar. het werk zou gaan, resul teerde lil cii ontslagbrief. Na twaalf jzttr diens,. Eigenlijk zou ik niets moeten zeg gen. Sij zijn als bedrijf veel sterker dan ik. Maar ik hou mijn mond niet. Bc heb er zo lang gewerkt. Meestal zeven dagen per week. Per dag vaak vier overuren. Je werkte soms 84 uur per week. Je wilt meubels hebben, 'n televisie, je wilt je een autootje kun- 1cmnetjes in Blijdorp nen permitteren, je wilt luxe. Ik wil fingers zien. Of: 't zijn schepen van Zo'n zaak als b(j Verolme, een pri- heus geen beste zijn. maar met je ma bedrijf, toen. met een aantal do den, dat brengt de angst er wel weer in. Geloof maar dat dan heel wat trouwen van classificeerders in de rats zitten. Vorige week zag ik mijn directeur op de televisie. Hij vertelde: als er IVnnït rnt»fM- lets gebeuren zou met de mensen, -1WU1UCCI rt hebben we een aparte verzekering. werk help je zo'n- bedrijf toch op po ten. Mogen wij dan niet zeggen dat- we het groot gemaakt hebben?" Willem Buitendijks vrouw heet Truus. Ze is 36 jaar. Ze hebben kin deren, de oudste is 15 jaar. Truus zegt: „Hy gaat nooit meer terug. HU blijft hier." Ze heeft haar aan nog nooit zo lang bij zich gehad als nu. nu hij ziek is en wacht tot hij naar het ziekenhuis gaat. „Hij verdiende goed. Je hebt de spullen, maar je hebt geen leven. Het ieven kun je niet kopen met geld. Dat kun je niet verdienen. De kinde ren waren zonder vader. Hij werkte veel over. Ik liep alleen met ze over straat en je kon de mensen horen den ken: gó. wat zielig, dat is zeker een vrouwtje dat is blijven zitten met haar kinderen." Het is een keihard en rauw bedrijf, het classificeren. „Soms scholden ze me voor rot," zegt Buitendijk. „Maar ik ben een harde. Ik scheld net zo hard terug. Soms werd je uitgekaf ferd door een man die boven je staat. Dan val je voor de ploeg waar je mee moet werken. Je kunt maar een ding doen: en dat is een nog grotere mond teruggeven. Maar als ik dan Verolme op mijn TV zie. die verschrikkelijk vriendelijk is over zijn personeel, wat moet ik dan van mijn eigen bedrijf denken? Maar Iaat ik niet katten. Dat Is zo aparte verzekering. Maar toen die reporter iets vroeg over het bedrag kon hij geen ant woord geven. Mij hebben ze daar nooit wat van verteld. Niemand heb ben ze ooit van die verzekering ver teld en ik vraag me af of hij werke lijk afgesloten is en als dat zo is. wat de vrouwen.krijgen die na zo'n onge luk alleen achterblijven." Negen weken loopt hij nu in de ziek tewet. Het laatste jaar is het niet best met hem. Truus: ,JEr waren dagen dat hij thuis kwam en zei ik eet niet meer. Ik krijg geen hap meer door mijn keel. Er waren ogenblikken dat hij tientalten meters, honderd meter lang. De eert is hier aan bet werk. de ander daar. Hoe houdt een baas dan nog toezicht? De jongens die in zo'n ploeg komen worden heus niet gekeurd. Ik ben na IX jaar in contact gekomen met mijn bedrijfsarts. Toen voelde ik me al ziek. Van hem kreeg ik al te horen: „Je kunt beter een andere baas zoe ken." Nee. die jongens krijg je zo maar. Als baas neem je geen risico's en tegelijk weet je dat je met je ene beer. in 't graf en met je andere veilig thuis staat. Je bent toch gewoon afhankelijk van datgene wat zij doen. Een kleme toppioeg die sleept, de rest er wel door. En daar gaat een direc tie soms vanuit." Truus: „Hij kwam wei eens thuis: dan was er weer gescholden. Hij ging zitten en begon te huilen. Ge woon een potje grienen. Ik dacht dan Nou gaat hij niet meer terug. Maar hij ging de volgende dag weer." En: „Nu is het afgelopen. Hij gaat niet meer terug. Nooit meer daar naar toe." Bij elk bezoek aan Diergaarde Blijdorp vragen we of er mis schien nos wat is geboren. Meest al ls dat het geval en dan heb ben we weer een aardig nieuwtje. Zo ook maandag. Meneer C. van Doorn, de dtereninspecteur. had ditmaal zelfs een heel lijstje van blijde gebeurtenissen bij zich. Bovenaan stonden vijf damheru- kalfjes. „Vijf Bambi's. juist nu Bambi van Walt Disney weer in Lumiè- re gaat, dat is leuk", zeiden wc. „Ja, erg leuk", vond meneer Van Doorn ook. „Maar "t is een beetje jammer, dat liet allemaal bokjes zijn. Vijf bokken erbij en geen enkele hinde, dat verstoort de juiste geslachtsverhouding in de kudde." Hij wachtte even tot we dit hadden genoteerd en ging ver volgens tot de rundcrachtigen over. „Twee zebukalfjes cn twee dwergzebukalfjes. De geboorten zijn voorspoedig verlopen. De melkgift van de moeders is ruim schoots voldoende." „Hoeveel koekalfjes zijn er bij die vier?" informeerden we niet zonder schroom. „Om de waarheid te zeggen, en waarom zou ik het verzwij gen. het komt toch aan het licht, het zijn vier stiertjes. Op vier koetjes mag je natuurlijk niet re kenen. Maar geen enkel koetje bij vier kalfjes, dat verwacht je toch niet". ,.'t Is pech", gaven we tor, „maar of het nu koetjes of stier tjes zijn, de bezoekers kijken graag naar jonge dieren en voor al die kleine dwergzebukalfjes zijn zo aardig om te zien. Bijna net zo aardig als dwergezelveu- lentjes". De diereninspccteur glimlachte weemoedig. „Er zijn twee dwerg- ezelveulentjes geboren, kort na elkaar. Nummer één was een hengstveulen. Nummer twee ook Tja Er stond nog meer op het lijstje, maar we durfden nauwe lijks verder te vrager.. „Dit is zeker alles, meneer Var. Doom?" „Nee. nog niet. Een Suma- traanse tijgerin heeft een drie ling geworpen. We mogen in alle bescheidenheid zeggen, dat onze tijgerfokkerij we', iets presteert. De laatste twaalf jaar zijn. ir. Blijdorp honderd er. negentig tij gers geboren. In verscheidene O Europese dierentuinen heeft men nu door Blijdorp gefokte tijgers. Zojuist hebben we de dierentuin van Neurenberg drie eenjarige Siberiers geleverd. Die brengen 6000 per stuk op. 'c Is meege nomen." .Meneer Van Doorn", zeiden we," neem het ons niet kwalijk, maar die drie Sumatraantjcs, zijn dat drie „Dat zijn drie katers, cm u tv dienen. Drie dikkoppen. Ze zui gen goed en ze groeien als kool. Maar 'c zijn en blijven tijger- mannen. Drie in een worp. Man nen Er viel een stilte. We telden het na: in totaal veertien geboor ten. Veertien bokken, stieren, hengsten, tijgermannen. Raar, hoor. „Veertien in totaal, klopt dat met uw lijstje. meneer Van Doom?" „Ik heb er vijftien. O. ja. die bobcat had ik nog niet genoemd. Een jonge Amerikaanse lynx. Mannetje. „Vijftien geboorten, vijftien keer een mannetje, hoe verklaart u dat verschijnsel? 't Zal toch niet iets besmettelijks zijn?" „Wij hebben hiervoor geen verklaring", verklaarde de die- reninspecteur grimmig. „Wij be schouwen het ook niet &en verschijnsel. Wij beschouwen het als een toeval. Puur toeval!" Op dit moment naderde hoofd oppasser A. G. van den Berg. Hij zag er helemaal niet ter neergeslagen uit. „Vier Siberiers geboren", rapporteerde hij. „Een mooi nestje van een goeie moe der. Twee katertjes en twee vrouwtjes!" "Wij meenden een plof te horen. Ket moet de steen zijn geweest, die de heer Van Doom van het hart viel. (Van een onzer verslaggevers) Wegens bedreiging met een mes, vergezeld van de woorden „Ik steek jullie allemaal hartstikke dood." veroordeelde de rechtbank de 63- jarige losse werkman D. S. tot ze ven maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. S. was tot zijn daad gekomen toen hij ontdekte dat arbeiders b(j de spoorbaan in Capelle aan den IJssei bezig waren een rijwielpad aan te leggen op de plaats waar hij altijd gras maaide. Verleden week eiste de officier van Justitie zeven maanden met aftrek, waarvan drie voorwaar delijk tegen hem. Dat is dan Enterprise, kampioen van de Algemene Bedrijfs Competi tie te Schiedam tegen de kampioen van het Maassluise bed-ijfsvoctbal De wedstrijd wordt donderdagavond op het SVDPW-terrein in het Schie- cfamse Harga-sportpark gespeeld en begint om "7 uur. Scheidsrechter la Lou van Ravens. Volgende week donderdag volgt Enterprise—ENCK (kampioen in Vlaardingen). Koen Brouwer is dan op het Martinlt-terrein (ook in Har- ga) de fluitist. Vier dagen later, maandag 29 Juli is de strijd om de derde en vierde plaats. De grote finale tussen Borsje en Buisman (Stlbekavo-kamptoen 1968) en de winnaar van d* bovennrtwehr»- ven competitie vindt plaats op woens- dag 31 juli. Henk v. d. Veer leidt dit duel. Tyd en plaats van de finale Hin nog niet bekend. O C (Van een onzer verslaggevers) In Oostvoome's raadsvergadering van maandagavond kwam onver wacht de persoon van Rijnmonds voorzitter, mr. V. G. M. Marijnen, ter sprake. Inleiding vormde de op merking van VVD'er J. van der Blom (b(j de bespreking van de be groting van het openbaar lichaam), dat het maar een pijnlijke zaak was, dat mr. Marijnen misschien gaat verdwijnen. De kandidatuur van Rijnmonds voorzitter als burgemeester van Den Haag, ontlokte loco-burgemeester W. Blaas de opmerking: „Als deze voor zitter verdwijnt, moeten ze de zaak maar onderspitten." Dat was natuur lijk wel heel sterk uitgedrukt, en daarom voegde de lieer Blaas er aan toe; „Laat ik het anders zeggen: Ik begrijp niet. dat een lichaam, dat zo in beweging is, blootgesteld wordt aan dit risico." Over de structuur van Rijnmond, en met name over het daaraan ge wijde interimrapport had de gemeen te Oostvoorne een brief klaar, die ter goedkeuring aan de raad werd voorgelegd. Het was een verslag van een eerdere gedachtenwisseling in de raad. dat aan Rijnmond zal worden verzonden. De begroting van het openbaar li chaam voor het jaar 1968 kwam er ook met een hamerklop af. De bij drage per inwoner gaat 2.06 bedra gen. En dat is maar drie cent meer dan in 1967. En altijd nog heel veel minder dan 't in de ontwerp-begro- ting genoemde bedrag van 2.52. Uitgezwaaid door vaders en moe- nen In een ter gelegenheid van het ders en andere wegbrengers zijn 150-jarig bestaan van de Spaarbank maandagmiddag de ruim dertig te Rotterdam uitgeschreven wed- deelnemers aan de Spaarbankrels strijd voor scholieren; hebben een naar Engeland op weg gegaan. Ze opwindende week voor de boeg. Van- vertrokken met de Rotterdam van daag omstreeks 6 uur ln de middag de HAL. De gelukkige jongens en meisjes van het voortgezet onderwijs die deze Engelandvaart hebben gewon- zouden ze In Southampton aanko men, Na een programma mist vele excursies worden ze zaterdag terug verwacht ln Hoek van Holland. ROTTERDAM, 16 juli: Aanvoer in totaal 2705 dieren. Hierbij waren: si&chtrunderen 200, gebruiksvee 591, vette kalveren 250, graskalveren 140, nuchtere kalveren 11M, v*rjtraj s, biggen 10. paarden 8, veulens 5. scha- koelen 9751250, vaarzen 975—1075, pen 323, bokken-gelten 37. Weekaan- pinken 625"75. graskalveren 360— voer 4183 dieren. 525, stieren 240—280, vaarzen 180— Prijzen: alaehtrunderen xera 4,83 235, schapen 90—120, lammeren 100 —525, le kwal. 420—4,65. 2e kwal. —135. 3,80—4.05, 3e kwal. 3,603,75; stieren 420—4,75; worstkoeien 3.60—3,75; vette kalveren le kwal. 320—3,45, 2e kwal. 3,00—330. 3e kwal. 2,85—3,00; nuchtere kalveren 1,70—1,80. Prijzen ln guldens per stuk; kalf- --fOrk-nrtrr: 11251550, vare (Van een onzer verslaggevers) In verband met de oprichting van een avondscholengemeenschap voor v.w.o., h.a.v.o. én m.a.v.o. willen B. en W. van Rotterdam de subsi diering van de bijzondere avond scholen voor ulo die categoraal blij ven bestaan laten aflopen. Na 1972, aldus een voorstel aan de raad. zal geen bijdrage meer worden verleend. Aan nieuwe leerlingen van deze scnoüen willen B. en IV, met ingang van het nieuwe schooljaar 100,— per cursusjaar vragen. Dit bedrag moet ook door de leerlingen van de avondscholengemeenschap als schoolgeld worden betaald. De heer J. Postma, Ameidestraat 51b te Rotterdam, heeft Pieter verontwaar digd opgebeld. Hij is boos op de poli tie. Zijn verhaal luidde: „Vrijdag morgen tegen 'n uur of twaalf reed ik in mijn auto over de Boezem- laan. Op de hoek van de Kerkhoflaan zag ik een zwaargewonde hond op straat liggen, een boxer. Het dier was aangereden. Ik beide een dierenarts op en deze was bereid de hond te onderzoeken. Hoe het dier echter naar hem toe te krijgen? Omdat het in mijn auto niet goed mogelijk was. heb ik de politie opgebeld. Er kwam een poli tieauto. De agent zei: „Mag niet meneer, dienstvoorschrift". Daarna, heb ik het hoofdbureau opgebeld, Daar zei men: „We mogen de hond wel naar het asiel brengen, maar niet naar de dokter. Inderdaad dienstvoorschrift." De hond is kort daarop overleden." Om maar milde termen te gebrui ken: dit is de heer Postma van de Rotterdamse politie flink tegenge vallen. Pieter is bij het Haagseveer gaan informeren. Daar sprak men over een "moeilijke kwestie". Er zitten aan het vervoer van gewonde die ren wel enkele haken en ogen. De politie is er "een beetje bang" voor, hoorde ik. Er is een dienstvoorschrift dat ge wonde dieren niet in de gewone sur veillancewagens, maar wel in combi's vervoerd mogen worden. En dat ge beurt dan ook, zoals u laatst in deze rubriek hebt kunnen lezen. Toen bracht een politiewagen op dringend verzoek van de eigenaresse een ge wonde hond naar de dierenarts. En nu komt er een belangrijk punt: „Wat te doen met een gewond dier als de eigenaar niet aanwezig is?" De politie brengt het dier naar de dokter en deze geeft het een spuitje. Naderhand komt de eigenaar: „Wat spuitje? Het dier had misschien best in leven kunnen blij ven." Ander punt: Politie brengt de hond naar de dokter. Eigenaar komt niet opdagen. Die dokter moet be taald worden. Door de politie? Is er geen eigenaar aanwezig dan. zal de combi het dier naar het asiel brengen. Daar komen nl. alle dieren terecht die aan de gemeenschap wor den onttrokken, zoals dat heet. Vraag van Pieter: .Had men in dit geval dan geen combi moeten sturen?" Antwoord: „Tja, wat doet de man op de straat. Is Ipj formeel dan zegt hij: „We kunnen er niks aan doen". Dit is voor ons op een afstand zo moeilijk te bekijken". Gelukkig, denkt Pieter, zün er ook minder formele politiemannen. Ik val maar met de deur in huis: Pieter kan lezer S. niet helpen! Lezer S doet al lange tijd moeite om een adres te vinden (een serieus adres, zegt h(j) waar men hem aan bijver dienste kan helpen. ,Jk heb veel gesolliciteerd maar tot op heden kreeg ik aanbiedingen voorgeschoteld als klanten winnen voor de Duitse lotto. Zou jij me aan een adres kunnen helpen waar men my serieus thuiswerk kan bieden? Het blijft my hetzelfde wat voor werk ik in mijn vrije tijd moet doen, plak-, vouw-, typewerk, noem maar op. Mijn bedoeling is ten behoeve van mijn gezin mijn vrije tijd zo produktief mogelijk te maken, maar dan niet door colportage." Pieter heeft zijn licht eens opge stoken bij het gewestelijk arbeids bureau. Men zei me daar dat het aantal aanvragen voor thuiswerk te verwaarlozen is. Als een van de oor zaken werd de slechte betaling ge noemd. Er is overigens weinig van het door de heer S. bedoelde thuis werk. De bedrijven mechaniseren en het thuiswerk dat er overblijft, gaat niet zelden naar de werkplaatsen voor mindervaliden. Deskundigen menen dat thuiswerk niet weg te cijferen sociale aspecten heeft. Het gevaar bestaat dat he'.c gezinnen zich met dit werk bezig gaan houden. Vrije tijd en ontspan ning komen in het gedrang. Pieter vindt het maar moeilijk. "Wat doe je als je een klein loontje heb en een hoge huur moet betalen? Florine heeft bezoek gehad van een 56-jarige lezer, man die sinds 1952 invalide is. Sinds zijn moeder is over leden, woont hy alleen, zyn exiige liefhebberij is puzzelen. En dan heeft hij het liefst van die heel grote puzzels, met honderden stukjes. Van zijn uitkering kan hij dergeiyke puzzels onmogeiyk kopen. Hy hoopt dat er in kasten puzzels liggen waar nooit meer naar wordt omgekeken. Meu zou hem er een groot plezier mee doen. Florine ook: „Deze me neer kan zo moeilijk uit de vneien en hot is vrijwel het enige dat ir.j heeft." Wanneer Pieter de kleine letters tan zijn rubriek zo eens leest, vind ik dat er vrij veel brommers worden gestolen. Ook al staan ze op slot. de dieven of de joyriders weten er wel raad mee. Achttienjarige Dick Oord. Van Oosterzeestraat 72a te Rotterdam, had lang gespaard om een Pucb te kunnen kopen. De scholier Dick ver richt vakantlearbeid ln een reis bureau aan de Meent. Brommer daar op slot, weg brommer. Dat gebeurde op 1 juli. „Onze zoon ls heel erg ge dupeerd," verzekert mevrouw Oord. Vondst Rudoit-Jgu Noordermeer. Vast Swteten- iiswn 81, tel. :7736c, viste nordagmiddag in het singeltje bij do Witte Molen, hoek DorICromr,Nier «tb via. doch een donkerblauw jack h» nan de vishengel. Het ls n Jack met ritMlultinc. witte blesje» op de ,noav en maat 116. Vóór doaderdag a.s. «fhalen. Een sleutelring tan twee sleutels vond tic heer XJ. H, Kuljper. Asterstraat 89 B. aan de Naaaauhaven bij de rersoonsstraat. PIETER SPREEUW

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 3