Sportclubs werken mee aan trim-actie van de NSF oorstromm bouwt tweede complex premiehuizen Docenten oneens met Faure Miami is weer rustig LIBRI VERPAKKING N.V. POSTBUS 1051 - DEN HAAG m Hoogovens krijgt belang in N.V. Giesen BLAIBERG MAG WEER NAAR HUIS Geen geld, dan de cel in Vakantiefeest eindigt in vechtpartij m Zuid-Jemen: Rebellie is onderdrukt mmm&EK Dertien weken Medische Diensten Het Vrije Volk Uniformiteit Koperplastiek Atletiek fj I Bemiddeling voor 'werk schuwen* Na twee dagen van rellen Jaar met aftrek voor inbraken WISSELKOERSEN BEL RADIO HENFLI a. MAGAZIJNBEDIENDE b. AANK. MAGAZIJNBEDIENDE c. CHAUFFEUR leerling-verpleegsters adspirant leerling verpleegster VOOR LEFHEBBERS ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1968 HET VRUE VOLK PAGINA 15 mm M Een groep van 38 Vlaardingse gemeenteambtenaren is begon nen aan de training voor het trim-vaarcUgheidsdiploma. De deelnemers, onder «e gemeentesecretarie A. Kranenburg, zijn de eersten in Vlaardingen. die gevolg geven aan een initiatief van de Nederlandse Sportfederatie: de trimaetie. (Van een onzer verslaggevers) Niet alleen onder profvoet ballers komt het voor dat er contracten „voor het leven" worden gesloten. Ook bij amateurvoetballers maak je het mee dat ze in de huwelijksboot stappen. Vrijdagmiddag om half drie deed de doelverdediger van Wilton, Piet Grootveld, de grote stap. Op de vraag van de ambte naar van de burgerlijke stand of hij Leida de Bruin tot zijn vrouw wilde hebben, klonk het krachtig „ja". Bijna net zo krachtig als op het voetbalveld als hij zijn verdediging com mandeert. Ook Leida zei „ja", zodat het paar 's avonds op de receptie van velen, onder wie spelers van het eerste team, gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Wij willen graag de onze daarbij voegen. ~~T> (Van een onzer verslaggevers) Wethouder T. de Bruijn van Volkshuisvesting heeft vrijdag middag in Vlaardingen de eerste paal geslagen voor het tweede complex woningen, dat het comité Woningdoorstroming in de wijk Holy gaat bouwen aan de Johan Willem Frisolaan. Het worden 39 hrizen van hetzelfde, nogal opzienbarende type als de veertig, ure aan de Willem Lodewijklaan snel hun voltooiing naderen. Hervormingen Franse j universiteiten TELEVISIE-REPARATIE DIRECT GEVRAAGD voor ons CENTRAAL MAGAZIJN te MAASSLUIS gemeente schÉedant Voor het binnen afzienbare tijd in gebruik te nemen nieuwe ziekenhuis worden gevraagd Meisjes die vóór of op 1 februari 1951 geboren zijn en in het bezit zijn van het ulo-diploma of gelijkwaardige opleiding (als a.v.v. I en II of inas) hebben, kunnen op 1 september a.s. deelnemen aan een nieuwe opleiding tot gediplomeerd verpleegster. Salaris le jaars 284,—, 2e jrs. 308,—. 3e jrs. 380,plus toelage voor onregel matige dienst, kost, inwoning, bewassing, geneeskundige verzorging, verpieegsters- kleding, 6 vakantietoelage. Na behalen diploma wordt het salaris 684,en hoger. Vijfdaagse werkweek, 2 x p. m. reiskosten boven 2,50 voor bezoek aan ouders. Zij die jonger zijn en in het bezit van ulo diploma of gelijkwaardige oplading kunnen worden geplaatst als Belangstellenden kunnen zich schriftelijk of telefonisch (010-26.91.26) wenden tot de adjunct-directrice, Nassauiaan 75 ziekenhuis Vlucht raarcJe top: VLUCHT NAAR DE TOP BON i y i,. 5, ■fAtist&Z (Van een onzer verslaggevers) Samen met een aantal organisaties op het gebied van de lichamelijke op voeding is de NSF een actie begon nen om de Nederlander tot wat meer lichaamsbeweging aan te zet ten. Het woord trim is geleend uit de Skandlnavische landen. Het be tekent zoiets als oefening en vreugde. Contactman voor Vlaardingen is de heer G. v. d. Berg. Kam. Onnesstr. 9. tel. 349879. Hij heeft in de afgelopen weken al een aantal sportverenigin gen bereid gevonden mee te werken. Hy verwacht nog meer clubs enthou siast te kunnen maken. De bedoeling is, dat zoveel mogelijk Viaardingers een trim-boekje afha len. Wie daarna, onder controle van trainers of verenigingbestuurders dertien weken achtereen een of an dere sport beoefent, komt in aan merking voor 'en medaille. Daarnaast is _r de mogelijkheid het trim-vaardigheidsdiploma te behalen. Het omvat een aantal eisen op het gebied van hardlopen, hoog- en ver springen, balwerpen en wandelen. De eisen zijn niet bijzonder hoog gesteld. Het overgrote deel van de bevolking moet er, na enige oefening, aan kun nen voldoen. De volgende verenigingen hebben hun medewerking toegezegd om open uren te geven voor de trimaetie: Christelijke korfbalclub Spirit. Ge legenheid om zonder enige verplich ting mee te trainen op het korfbal- veld aan de Geert Grootelaan: elke dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Christelijke gymnastiekvereniging Testo. Damesconditietraining elke (Van een onzer verslaggevers) Hoogovens gaat voor vijftig per cent deelnemen in de N.V. Metaal gieterij G. Giesen ln Tegelen. Dit bedrijf met 130 werknemers Is een aluminlumgieterij. Hoogovens heeft ook aluminiutn- belangen ln de Aldel in Delfzijl en in de NV Industrie in Vaassen. Een half jaar geleden heeft men laten weten, die aluminiumbelangen sa men met de Biiliton sterk te willen uitbreiden, om zo te komen tot één grote Nederlandse aluminium-indus- trie. Van de samenwerking met het be drijf in Tegelen verwacht men een soortgelijke ontwikkeling. Deze me taalgieterij was tot nu toe het volle dige eigendom van de directeur d« heer G. Giesen. Xn spoedgevallen zijn de Schiedam- se huisartsen te bereiken via de te lefonische boodschappendienst op nr. 206611. Voor het komende weekeind is apotheek 't Gouden Hert, St. Lidui- n&straat 58, tel. 268364, geopend. Tevens neemt deze apotheek ge durende de volgende week ook de nachtdienst waar. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20, Schiedam, tel. 010-26 87 98 Klachten over de bezorging tus sen 18.30 en 19,30 uur telefoon 269359. In een toespraakje tijdens een bij eenkomst van initiatiefnemers (de heren A. van Dorp, M. van Dorp en J. P. Barendregt) en toekomstige be woners in De Serre prees de wethoU' der de moed van het driemanschap. De voor Vlaardingen nieuwe vorm, dat toekomstige bewoners zelf als op drachtgever voor de bouw van pre miewoningen fungeren, noemde hij een geslaagd experiment. De heer De Bruijn gaf toe, dat hij destijds sceptisch was geweest, toen de stichting Personeelsbouw als eer ste op een dergelijke manier wilde gaan bouwen. „Ik dacht, mensen, waar begin je aan, wat ga je een enorm risico nemen." Maar die eerste proef is bijzonder goed uitgevallen. Ook het comité Woningdoorstro mlng is, volgens de heer De Bruijn, geslaagd in zijn opzet: een maximum aan ruimte tegen een zo laag moge lijke prijs, te verwezenlijken. De woningbouw vraagt in deze tijd een steeds grotere massificatie. Dat leidt gauw tot een zekere uniformi teit in de nieuwe wijken. Jonge ar chitecten krijgen het steeds moeilij ker om zich te handhaven. „Ik kan me voorstellen, dat ze in het geweer komen en dat ze dat verdedigen met architectonische en stedebouwkundige motieven." Namens het comité had de heer A. van Dorp tevoren nog even de voorgeschiedenis opgehaald. Aan vankelijk zou het comité niet meer dan negen huizen bouwen. Het eerste complex groeide echter uit tot veer tig. maar ook toen was nog niet aan alle aanvragen voldaan. Vandaar dat men na anderhalf jaar opnieuw de verantwoordelijkheid wilde nemen voor de bouw van 39 huizen. De heer Van Dorp was vol lof over de medewerking, die hij en zijn col lega's hebben gekregen van -meerite en andere instanties. A!Ie< vroeg hij zich af of de overlapping van MONTE CARLO Professor Barnard heeft In Monte Carlo ver klaard, dat Blaiberg binnen enkele dagen het ziekenhuis weer mag ver laten. Hij zei dat zijn patiënt geen tekenen vertoonden die erop wezen, dat zijn lichaam het nieuwe hart afstoot. "Blaiberg zal langzamerhand weer een normaal leven gaan lei den," aldus professor Barnard, Barnard sprak op een persconfe rentie, voorafgaand aan het Rode Kruisbal - was uitgenodigd door r~' 1 taken, die men vaak tegenkomt niet te vermijden zou zijn. Aan het eind van de bijeenkomst werden cadeautjes uitgewisseld. Na mens de bewoners bood de heer Van Dorp het gemeentebestuur het ont werp aan van een koperplastiek, die zal worden gemaakt door de kunste naar Jan de Winter. De bedoeling is, dat het beeldje, Vogelvlucht, in de nabijheid van de huizen zal wor den geplaatst. De heer De Bruijn kreeg een fles wjjn met wat bijpas sende eetwaren. Architect Van Waalwijk van het bureau Van Waalwijk, Van Oosterom en Van Tussenbroek schonk de dames van de comitéleden een pre sentje. De wethouders De Bruijn en v. d. Veen bood hij ieder een klein beeldje aan van de Vlaardingse kunstenaar Leen Droppert. WOERDEN Een 32-jarige in woner uit Woerden, die enige tüd geleden was veroordeeld tot een geld boete van ƒ60,had op de aanma ningen van de politie steeds nega tief gereageerd: hij weigerde perti nent te betalen. Omdat hy geen vaste verblijfplaats heeft, was het voor de politie ook niet zo eenvoudig hem aan te houden. Toen de man echter vrijdagmid dag voorbij het politiebureau wan delde, was zijn vonnis getekend. Nauwelijks een half nur na zijn aan houding zat hij in Utrecht in het Huis van Bewaring, waar geen enkel protest, hoe luidruchtig ook, meer baatte. Ook niet het verzoek aan de hoofdagent die hem afleverde cm 60,-— te lenen. Er zit niets anders op dan dat de man de subsidiair op gelegde straf van vijf dagen hech te .ila uitzat. WOERDEN Het optreden van de Soulgroep Cuby and the Blizzards, tijdens de tieneravona van vrijdag in de Woerdense vakantieweek, is in een zeer onprettige rel geëindigd. Reeds kort na het begin van dit op treden begonnen de wanordelijkhe den. Groepen jongelui drongen op naar het podium en raakten slaags met de ordebewakers. Er ontstond een vechtparty, waaraan de politie met harde hand een eind moest ma ken. Later moest de politie in de bin nenstad van Woerden ook nog enkele malen hardhandig optreden tegen een aantal onruststokers. Pas na middernacht keerde de rust te Woer den terug. dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de sportzaal aan de Geert Groote laan. Heren-conditietraining elke dinsdagavond van 21.C". tot 22.00 uur eveneens in de sportzaal. Damestur- nen elke donderdagavond van 20.00— 21.00 uur. Damesconditietraining elke donderdagavond van 21.00 tot 22.00 uur. Damesconditietraining elke dinsdagavond van 21.15 tot 22.15 uur in de sportzaal aan de Van Spaland- laan. Gymnastiekvereniging RKWIK. Gehuwde dames elke woensdagavond conditietraining van 19.00 tot 20.00 uur, turnzaal Huishoudschool aan dd Van Hogendorplaan. Gehuwde dames elke woensdagavond turnen van 20.00 tot 21.00 uur in de sportzaal Claudius C. Laan (Westwijk). Gehuwde dames maandag van 20.30 tot 21.45 uur ln de sportzaal Delftseveerweg (achter politiebureau). Heren volleybal maan dagavond van 21.45 tot 23.00 uur in rportzaal Delftseveerweg. Gehuwde dames woensdag van 20.00 tot 21.00 uur conditietraining 1 sportzaal aan Van Spalandlaan. Jongedames elke woensdag van 20.30 tot 21.30 uur tur nen sportzaal Van der Palmschool. PARIJS (Reuter) Op de universi taire hervormingsplannen van de nieuwe Franse minister van Onder wijs Edgar Faure is kritiek gekomen. Niet de studenten, maar de docen ten zijn het niet eens met de minis ter. Zij vinden, dat de minister de de studenten te veel tegemoet komt in hun wensen om politieke discussie ie voeren. Een docentenorganisatie had over de toezegging van de minister, dat er meer gelegenheid voor discussie zal komen, gezegd: 'Het is onaanvaard baar dat de universiteiten veranderd worden in politieke forums. Als wij de politiek tot de universiteiten toe laten, zullen we onvermijdelijk zien dat of onze Jeugd geïndoctrineerd wordt, of dat er een permanente burgeroorlog ontstaat in onze instel lingen'. SS: Elke maandagavond atletiektrai- ning eventueel voor trimdiploma bij atletiekvereniging^-'" FÖrtuna vanaf 19.00 uur. Deze training wordt ge houden op het sportcomplex aan de Mamixlaan. De examens voor de verschillende sportdiploma's worden afgenomen door de NSF-official G. van den Berg, Kamerlingh Onnesstraat 9, Vlaardingen, telefoon 34 98 79, waar men ook informaties kan krijgen voor de trimboekjes. Adressen waar men trimboekjes kan afhalen zyn: VW-bureau, West- havenkade 12, mevr. Elly Hopman, Van Oldenbarneveldstr. 6 A (Staats- lotery), Mart van Dam, Sport-Cam- ping, Kethelweg 79, Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg, G. van den Berg, Kamerlingh Onnesstr. 9, tel. 349879. Bij de VW kan men de boekjes ook weer inleveren. Het. VW en de heer C. v.d. Berg, Kamerlingh Onnesstraat 9, stempelen de boekjes na 13 weken trimmen af, waarhl, men een bewys en een me daille ontvangt. Men kan ook gelijk trainen voor het trimdiploma. In dit geval moet men zich wenden tot de NSF-official. ADEN (Reuter) De regering van Zuid-Jemen heeft bekendgemaakt, dat zij een kleine rebellie bij de grens van Jemen heeft kunnen on derdrukken. De rebellen waren er in geslaagd, het stadje Saeed - 280 ki lometer ten noordosten van Aden - in bezit te nemen. Gisteren is de stad echter door regeringstroepen heroverd, zo werd te Aden ver klaard. De rebellie had twee weken geduurd. UTRECHT ANP) In Den Haag lunnen "werkschuwe" jonge mensen 'la een pas geopend bemiddelings- »ureau werk krijgen ónder het motto je komt en gaat wanneer je wilt'. Bij de gemeentelijke plantsoenen- Iienst zijn al vijftien jonge Hage naars tegen een speciaal uurloon tan de slag gegaan. MIAMI (Reuter, AP) Na twee da gen van straatgevechten tussen de negerbevolking en de politie was het gisteren weer rustig In Miami, zo rapporteerde de politie. De gevech ten hebben drie doden en een nog ongeteld aantal gewonden opgele verd. Da doden waren Jonge negers, waarschijnlijk getroffen door het vuur van de politie. Vooral da wijk bekend onder de naam "Liberty City" was donderdag het toneel van een ware burgeroor log. Pantserwagens reden door de wijk, die schuil ging achter wolken van rook en traangas. Zeshonderd man van de Nationale Garde houden thans de wacht ia Li berty City. Er zijn honderdtachtig personen gearresteerd, van wie de helft teenagers. Zij waren in groepen door de stad getrokken en hadden geroepen: "Schiet ons neer! Schiet ons neer!' "Wethouder Melvta Reese heeft inmiddels voor bepaalde delen van Miami een avondklok ingesteld. Ca fés en bars zijn gesloten en er mag geen drank worden verkocht. Hier en daar wordt nog geschoten vanuit passerende auto's Dick van Dijk terug op Harga, echter niet in roodgroen shirt. Dick van Dijk tem (Van een onzer verslaggevers) Zondag staat SW voor een krachtproef. Dan komt een volledig FC Twente naar Schiedam om een oefenwedstrijd, te spelen. Nu kan men over oefenwedstrijden oordelen zo men wil, toch geven die reeds een afspiegeling van de kracht van een team. Heeft een team verloren, dan hoort men vaak: „Ach, het was maar een oefenwedstrijd." Wordt echter van een gerenommeerde tegenstan der gewonnen, dan is men over het algemeen ln de wolken. Zo zal het zondag voor SW een prestigeslag worden om van Twente te winnen. FC Twente dat met Dick van Dijk in de gelederen zal aantreden. Hij was toch de man die ln het verleden voor de rood groenen de doelpuntjes maakte. Hopelijk wordt het een prettig weerzien voor Dick en voor het publiek op Harga. Tevens zal zondag aan het licht moeten komen of Koudijzer door één van onze verslaggevers reeds „warm aanbevolen" tegen een gerenommeerde defensie als die van FC Twente ook zo schotvaar dig is. Zes keer scoorde Aad Koudijzer tot nu toe in ofiiciële oefenwedstrij den. Zes doelpunten, waarvan twee tegen Fortuna VI. en vier tegen PPSC. Daaronder waren doelpunten die met een acht gehonoreerd konden worden, maar er waren er ook bij, die hij maakte door ge woon attent te zijn. SW zal in de sterkste formatie in het veld komen, zo ook Twente, zodat men een goede wedstrijd mag verwachten. Scheidsrechter is de Bredanaar Frans Derks. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse rechtbank heeft de 24-jarige vertegenwoordiger A. v. L., die zich ln gezelschap van twee al eerder veroordeelde Hagenaars schuldig gemaakt heeft aan inbraken in Overschle en Delft, vanochtend veroordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek. Dinsdagmiddag had hij anderhalf jaar met aftrek tegen zich horen eisen. 9 AUGUSTUS Amerik, dollar 3,62A3,62A Engels pond 8.66J—8.67Ï Canadese dollar 3 37A3,37f? Franse frank 72,80172,85: Belgische frank 7341735 Duitse mark 90,121—90,171 Zweedse kroon 70,10170,151 Zwitserse frank 84.04184,091 Italiaanse lire 58,171—58321 Deense kroon 48,16148311 Noorse kroon 50,6950,74 Oostenrijkse schilling 14.01Ï14.02J Escudo's 12,68112.69Ï Bij ons géén soft reparatiekosten TELEFOON 13.71.43—3S.29.S6 LAS CE KERKSTRAAT M Ook 'a avonda helpen wy O uit de nood. sagen senrtcedlenst maanden reran tie op reparatie. leeftyd 25-40 jaar. zelfstandig kunnende werken; vrü van militaire dienst; voor één onzer 3-t-ons vrachtwagens. Voor flinke werkers behoorlijk: salaris, enz. Sollicitaties UITSLUITEND schriftelyk richten aan; Kapsalon Hélêne da salon voor de betere PERMANENT. Stroom loos voor leder baar geschikt 7.50. HélAns tiêde permanent, de meeat Ideale natuurlijke per manent 110. Gratis halen en brengen per luxe auto voor per manent. Kapsalon Hêlêne, Rem- brandtlaan 22, Schiedam, telef 257170. fi raduttls oï dszs ad- verten tie. Gevr,: VERSTELNAAISTERS Wasserij Noordhoek, Warande 30, tel. 264805, Schiedam. MEISJES gevraagd voor man gele. persen en lnpakafdeling. Wasserij Nico Nijntan, Stadhou derelaan 3, tel. 289134, Schie dam. Gevr.: PERSERS en STRIJK STERS voor de afdeling Che misch Reinigen. Waisserlj Nico Nijman, Stedhoitd«r*lft»ti 3, tel; 269134, Schiedam. Gevraagd: MEISJES voor man gel® en persen. Wasserij Noord- hoek, Warande 30, tel. 264805, Schiedam, Dit boek over postduiven van de bekende Vlaming Jan Aerts behandelt voor al de kweek, het fokken op eigenschappen, de In teelt, maar ook de voeding:, de gezondheid en alles vrat van waarde Ik voor een topconditie kost f 1230 en is uit voor raad leverbaar by de A.P.- boekhanrte! Aan de AP.-Boekhandel, Hekelveld 15. Amsterdam- Centrum. Verzoeke mQ te leveren: ex. Jan Aerts Vlucht naar de top ƒ1230. Ik betaal by aflevering/ per giro. Naam: Adfea: Woonplaat*:

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1