S. Barendregt verdeelt de kaart in elf stukjes V) Elf stukjes zijn over positie bij waterstaatswerken Straks in Hellevoetsluis V oor J. A. A. Aarse trok burgemeester schap al lang Spm Vragen over Rijnmond in Schiedam Door noodweer bij Ridderkerk veel ongevallen Voor overval C. en A.-loper 5% en 3/4 jaar Streekgemeente Onder stank Via overleg Baggeraars Rotterdammer Drie artikelen Gedach len wisseli ng o ver ..inspraak" Doping Treinverkeer door bliksem vertraagd Peuk WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 13 (Van onze verslaggever VIC DE KRUIF) S. Barendregt, fractievoorzitter van de PvdA in de Vlaar- heeft hij voorbeeld Rotterdam-Zuid gescheiden van de rest van de stad. Hij heeft Capelle, Krimpen aan den IJssel, Kra- lingseveer, Alexanderstad en Ommoord samengevoegd en overieg iets heeft opgeleverd Schiedam een stuk van Rotterdam-West toegewezen. worden. Een plan dat in grote betekenis hebbeö, vindt hU, trekken overeenstemt met de gedachten over de toekomst „Daarom klinkt 't wat naief wan- T-i.-i, ,v.„i j;,. neer bestuurders en ambtenaren heeft geopperd. - S. Barendregt: grenzen slechten J". A. A. Aarse tussen R. Langerak (links, Rotterdams wethou der) en Drees. Een beeld uit vroeger jaren. Een bijzondere ledenverga dering van de vereniging Rijn en IJssel heeft de knuppel in het hoenderhok geworpen. De sleepbooteigenaren hebben er genoeg van. Schoon genoeg van de positie die zij bij de uitvoering' van belangrijke waterstaatkundige werken in nemen. Dit geldt met name het Rotterdamse havengebied, maar ook andere delen van het land. (Van onze verslaggever BERT BAKKER) Jacobus Abraham Adolf Aarse,, sinds" vorige week 54 jaar, woonachtig te Amstelveen, sinds dit voorjaar ex-adjunct hoofdredacteur van Het "Vrije Volk, is de nieuwe burgemeester van Hellevoetsluis. „In Rijnmond hebben geen zin meer Intussen bereidt Rotterdam zijn decentralisatie voor door bevoegd heden voor bepaalde gebieden over te dragen aan commissies. De kleine ge meenten, die in de toekomst samen gevoegd moeten worden beginnen al met zoeken naar samenwerkingsvor men. Op dit manier komt volgens de heer Barendregt vanzelf het ogenblik dat de wetgever zónder veel tegen- dinese gemeenteraad en lid van de raad van Riinmond heeft t^en de Rtinmondraad zeggen: We stand de wet ter hand. kan nemen j tt li-I lil- ir ii TT-> zlin t met. jullie eens en er moet om de streekgemeente te scheppen en de kaart van liet tujnmontlgebietl verdeeld in elf stukken. Hij eerst gestudeerd warden. Maar 't gaat de nieuwe gemeenteiyke indelingen een beetje ver ais je dan van de tot stand te brengen. Rynmondraad gaat verlangen dat ze -Als we werkelijk allemaal willen er niet meer over praten voordat het dan kan in 1974 alles geregeld zijn. We willen niet allemaal, dus daarom wordt 't 1978. Maar dat is niet erg als we intussen het Rijnmond-ge- meentenoverleg maar goed gebrui ken." ren en met het dagelijks bestuur van Rijnmond. Maar ik zou zo graag we ten, waar we dan uiteindelijk naar toe willen werken. Dat geeft de nota van B. en W. niet aan. Er wordt niet Ingegaan op het verzoek van Rijn mond, een oordeel te geven over de concrete voorstellen, die het dagelijks bestuur heeft gedaan." ..Je kunt natuurlijk als Vlaardingen Een stukje huisvlijt, dat aan- lisatie van bestuur in Rotterdam; vor- eeelt hoe de gemeentegrenzen rftlns van een overkoepelende streek- U lopen «is lu de loop de jaren zeventig Zijn ideeën een revolutie -wordt beschouwd. ,>Nie- over het bestuur van deze mand kan zeggen, dat de gemeente- streek 'werkelijkheid zouden «renzen voor het bestaan van. de mensen rond de Waterweg nog enige vart Rynmond, die zijn Party- hartstochtelijke betogen houden over genoot ars. A. J. Ileitis in de rechten en bevoegdheden op Rotterdamse gemeenteraad grond van het bestaan van die grens." Puur economisch gezien zouden Kortom: Barendregt wil eenstreek- de grenzen van Schiedam, gemeente, die wat hem betreft Rot- Vlaardingen en Maassluis verdwe- terdam mag heten. Een toporgaan, hen moeten zyn, zoals die van Pernts er gemeentelijke taken zijn, die het dat er in hoofdzaak moet zijn voor en Hoogvliet, meent de iractievoor- best door ef.n .gtreeligameente kunnen de economische activiteiten. sitter. De bestuurders van die ge- worden behartigd dan dragen de ge meenten kunnen vrywel geen invloed meenten die taken vrijwillig over aan Zo' n streekgemeente is te groot meer hitoef enen op de bronnen van Rynmond. Er worden, contactorganen voor de. behartiging van zoveel ver- van hun ^woners. schillende belangen. Het onderwijs, >>Wie Hoek van Holland woont het wonen, de recreatie en dat soort Ls Rotterdammer, want hy wordt be- dingen moeten, dicht oy huis in klei- stuurd vanaf de Coolsingel. Hetzelfde ne gemeenschappea worden gere- geldt voor de bewoners van Hoog- geld." En dat 4Jn dan de elf stuk- vliet. £>e economie heeft dea* groe ten op de kaart. pea samengebracht en ze onderschei- den zich van hun buurman in Maas- fLe VOl lit ie siuis' doordat de Coolsingel over hem v niets te zeggen heeft. Hetgeen niet Het slechten van haast alie be- wil zeggen, dat hij er niet de invloed staande gemeentegrenzen, decentra- van ondervindt: ze werken allemaal in hetzelfde Botlekbedrijf, wonen al lemaal in dezelfde soort1 huizen en gaan zondags allernaar naar Feyen- oord." Goed. Barendregt wil een streek gemeente. Dat is misschien geen on aantrekkelijke theorie, maar hoe kom je zover? Hoe wil hij gemeentebe stuurders ertoe brengen een deel van hun bevoegdheden aan anderen over te dragen? Volgens de fractievoorzitter zou de gang van zaken als volgt moe ten zijn: De politieke partijen ne men de gedachte over, de nu op gang gekomen discussie wordt voortgezet in de gemeenten en in het overleg tussen gemeentebestu ren en Rijnmondbestuur. Als in die discussie zou blijken, dat gevormd.'tussen gemeenten'en Rijn mond!' In de goedaardige verdeel- en heers theorie van de Vlaardinger S. Ba- „Wat voor de Maassluizer geldt, geldt ook voor de Vlaardinger. Ze zitten allebei onder de stank van de rendregt is Rotterdam in stukken uit- Rotterdamse fabrieken, leven bij "de eengevallen. De nieuwe gemeenten moeten naar zijn mening logische. gratie van die fabrieken, maar zijn eigen baas, want ze hebben hun eigen eigentijdse grenzen hebben. Hij vindt bij de wet beschermde bestuur met dat de volgende combinaties aan de zijn bevoegdheden. En in Vlaardin- eisen moeten voldoen: gen met name wil men daar nooit afstand van doen. Dan liever de lucht 1. Capeile a.d. IJssel, Krimpen a.d. jn, want we staan hier op onze rech- IJssel, Kralingseveer, Alexander- ten_» stad en Ommoord. 2. Rotterdam-Rechter Maasoever en Berkel.en Rodenrijs. 3. Een gedeelte op de Rechter Maas- oever (het meest westelijke) plus Schiedam. 4. Vlaardingen. Dat vasthouden aan zijn rechten proeft Barendregt ook in de nota over de Rijmaondstructuur die B. en W, van Vlaardingen aan de gemeen teraad hebben gestuurd. Zonder nog de mening van zijn fractie te hebben 3. Rozenburg, Maassluis, Maasdijk, gepeild heeft hij er een paar eon- Hoeb van Holland. crete bezwaren tegen. 6. Ridderkerk en IJsselmonde. Natuurlijk moet er overleg wor- 7. Rotterdam.-Linker Maasoever, Ba den gepleegd met de gemeentebestu- rendreeht en een gedeelte van Rhoon. S. Hoogvliet, Pemïs, Poortugaal en de rest van. Rhoon. 9. Brielle, Oostvoome, Rockanje, Vierpolders en Zwartewaal. 10. Hellevoetsluis. Oudenhoorn. Ab- benbroek, Heenvliet en een ge deelte van Geervliet. 11. Spykenisse, de rest van-Geervliet, Zuidland en Meeuwenplaat Ir. C. Boerman, voor de PvdA lid van de Schiedamse gemeenteraad, heeft aan het college van B. en W. van Schiedam de volgende vragen ge steld met betrekking tot Rijnmoiid: 1. Heeft uw college kennisgenomen van hetgeen is behandeld in de gemeenteraad van Rotterdam, be treffende in de voorziening van' de komende voorzittersvacature in het Openbare Lichaam Rijn mond? 2. Heeft uw college met name ken nisgenomen van het voornemen van B. en \V. van Rotterdam, om de minister te verzoeken inspraak te verlenen bij de voorbereiding van deze benoeming aan de ge meentebesturen in het Rijnmond gebied? 3. Is uw college met de vragensteller van oordcel dat het wenselijk is, in verband met de aan de orde zijnde vraagstukken betreffende de structuur van Rijnmond, dat zo spoedig mogelijk in deze vacature wordt voorzien? 5. Zo ja, is uw college dan met de vragensteller van mening, dat het verlangde overleg met de Rijn- mondgemeenten niet bevoordelijk is voor het gestelde onder 3? 5. Zo ja, is uw college dan bereid het onder 3 en 4 gestelde als zijn me ning ter kennis te brengen van de minister van. Binnenlandse Zaken en het college van B. en W. van Rotterdam? De ongeveer drie honderd bij de vereniging aangesloten leden, voor het merendeel zeilvarende eigenaars, vinden dat er eindelijk eens een goe de honorering van hun niet onbe langrijke diensten moet komen. Hun bestuur meent tevens dat er na jaren van individuele afspraken met de grote aannemers een unifor me regeling moet komen. Een basis voor de huurbesommingen is brood nodig. Men wacht er al te lang op. „En die veranderingen moeten via het overleg plaatsvinden," zegt de voorzitter van Rijn en IJssel. de heer S, P, Th. Boksteijn, sleepbootkapitein in ruste. Zaterdag, tjjdens de bijzon dere vergadering, heeft hij zijn leden op het hart gedrukt: „Eerst praten. dan onderhandelen. Niet direct tot het uiterste gaan." En dat tot het uiterste gaan, betekent voor vele le den een wilde actie, een staking. Zo'n staking van sleepbooteigena- ren in het Rotterdamse havengebied zou ernstige consequenties hebben. De werken aan de toegang tot Eu ropoort en de Maasvlakte zouden er door gestagneerd worden als zo'n zeventig sleepboten worden stilgelegd. Vandaar de brief die op initiatief naar ir. F. Posthuma van het Rot terdamse havenbedrijf is gestuurd. „Ik-vond het beter hem in dit sta dium te waarschuwen voor de onrust die onder de sleepbooteigenaren leeft" zegt de heer Boksteijn. „De brief is beslist niet bedoeld als een ultima tum zo is zelfs ons verzoek tot onderhandeling met. de baggermaat- schappijen niet gesteld. We hebben.ir. Posthuma .ook niet verzocht te bemiddelen. Doet hy dat, dan zjjn we daar blij mee. Het gaat er ons echter om de grote belangen die in deze kwestie kunnen gaan spe len tijdig bekend te maken. Dat is niet meer dan behoorlijk." Er bestaat volgens de voorzitter van Rijn en IJsel niet direct een noodtoestand die de sleepbooteige naren tot hun actie heeft gebracht. Maar dat kan snel veranderen. Reeds is het zo dat vele eigenaars bij be paalde karweien minder verdienen dan. de werknemer van de bagger- De benoeming, die gistermiddag afkwam, gaat in per 1 september. De marinestad ontbeert voorlopig nu nog eengemeente-secretaris (de vorige werd burgemeester van Heen- vliet-Geervüet)J: A. A. Aarse, hier mee, op de hoogte, geeft te kennen, dat het formeren van een goede ambtenaren-staf hem van het groot ste. belang'lijkt. Hij,zegt, gezeten in de met bloem stukken versierde huiskamer van zijn flat in het hart van Amstel veen: ,.Als: een stad binnen afzien bare tijd moet uitgroeien totvijftig, misschien honderdduizend inwo ners, dan is het op dit moment no dig om belangrijke beslissingen te nemen, en daarvoor heb je goede mensen nodig." De nieuwe Helievóetse burgemees ter is Rotterdammer van geboorte. Na de middelbare school kwam hij als zeventienjarige bij tie "Voorwaarts in dienst als verslaggever. Tijdens de oorlog nam hij om prin cipiële redenen ontslag als verslag gever by de Voorwaarts. Van juni 1942 tot januari 1943 was hy we gens arrestatie van H. Meys nog vervangend directeur-hoofdredac teur van de Nieuwe Brielse Courant. Hij onderscheidde zich hier door on der meer de pers met vliegwiel door "een snelpers te laten vervangen en door in deze tyd geen Duitse leger- berichten te publiceren. Ten slotte werd hij zelf gearresteerd en berecht wegens ondergronds werk. Hij kreeg levenslang en werd in 1945 uit een Duits kamp door Russische troepen bevryd. J. A. A. ('Koos') Aarse, na de oor log chef van de Rotterdamse redac tie van Het Vrije Volk, wilde al lang burgemeester worden. Hij vertelt: „Ik heb altyd gedacht: als ik op een gegeven moment moet overstappen, zou ik wel burgemees ter willen zijn. En dan graag in een stad of dorp dat je kunt overzien. Ik heb ook twee keer op de nomi natie gestaan om wethouder van Rotterdam te worden. Er was veel aandrang, maar ik heb het niet ge daan, omdat ik zekere verplichtin gen tegen de krant voelde. Had ik mijn persoonlijke ambitie gevolgd, dan had, ik toen misschien ai 'ja' ge zegd." Het echtpaar Aarse. dat zich met twee katten (Puszkas en een naam loze aanwaaier) te Hellevoetsluis gaat vestigen, heeft tót voor acht jaar altijd in Rotterdam gewoond. Aarse gelooft, dat het hem tot voor deel strekt, dat liy "als journalist en raadslid de wederopbouw van Rot terdam van A tot Z' heeft meege maakt, dat hy bovendien raadslid is geweest van Amstelveen, 'één van de snelst groeiende gemeenten in •Nederland.' Hellevoetsluis kent hij tot' nu toe alleen uit zyn verslaggeverstüd. „Ik heb een keer een serie van drie ar tikelen," vertelt hy, ..geschreven voor Voorwaarts over Hellevoetsluis na het vertrek van het marinegarnizoen. Ik herinner me nog als de dag van gisteren hoe het eerste verhaal be gon: Hellevoetsluis doet volslagen doods aan op een paar schichtig wegschietende katten na." En uit de naoorlogse periode da teert de herinnering aan een klank beeld voor de radio over Hellevoet- PHILADELPHIA (Reuter) Een na- sluis en de Deltawerken. „De bur- tionale bijeenkomst van slotenma- gemeester. Van Eysinga, heeft me kers, die vrijdag in Philadelphia be- toen uitvoerig verteld welke gewel- gint, zal niet toegankelijk zijn voor dige voordelen de Deltawerken op de het publiek. 'Te veel inbrekers zou- ontwikkeling van Hellevoetsluis zou den graag op de hoogte worden ge- den hebben." bracht van onze nieuwe beroepsge- „Ik heb." zegt hij glimlachend, heimen,' zo heeft een woordvoerder „toen niet gedacht, dat Ik ooit nog verklaard. eens zijn opvolger zou worden." maatschappij. En zy leveren er ten slotte hun boten bij. Het Is misschien terug te voeren tot de traditie die in deze kringen nog sterk leeft: varen en aan het eind van het jaar eens kijken wat er is overgebleven. De boot gaat te allen tijde voor. „Daar moeten we vanaf," zegt de heer Boksteijn. „Onze eisen zijn echt niet onredelijk. Als sinds 1953 de be sommingen niet meer verhoogd zijn, betekent het dat ze nodig verhoogd moeten worden." Hij gelooft vast dat de aannemers de redelykheid daarvan zullen inzien en dat de komende on derhandelingen tot een goed resultaat kunnen worden gebracht. Eu in de tussentyd liever geen wilde acties, geen staking. De voorzitter van Ryn en IJssel zegt „Ik denk altyd maar aan de tijd dat een begin met de uitvoering van de Zuiderzeewerken werd gemaakt. Ook toen was er een verschil van mening tussen de samenwerkende aannemers en de sleepbootelgenaren. De com missie-Hollander genoemd naar onze voorzitter heeft toen ook suc ces gehad." De voorzitters van de fracties in de Rijnmondraad hebben gisteren van gedachten gewisseld over de in spraak die zij heben bij de benoeming van een nieuwe voorzitter van dit lichaam. Vrijdag gaat het gezelschap het probleem met minister Beemink bespreken. (Van een onzer verslaggevers) Doorhet noodweer (slecht'zicht én gladde wegen) hebben zach in Rid derkerk en omgeving tal van onge vallen voorgedhan Twee auto's Wer den daardoor ernstig beschadigd De Slikkerveerse elektricien A. van Noppen (31). slipte met een busje "op de Rijksweg 15 naar Alblasaerdam schoot in de vangrail en botste op twee bomen. Hij moest met inwen dige kneuzingen en vermoedelijk een hersenschudding overgebracht wor den naar het St.-Claraziekenhuis. Ook de auto van de Schiedamse vertegenwoordiger A. van de Drift (33) ging. verloren toen deze iets eer der op de avond tydens een stortbui in de vangrail langs de rijksweg Dor drecht-Rotterdam vloog. Hij werd daarby niet gewond. 's Avonds omstreeks elf uur werd tijdens een regenbui de 37-jarige PTT'er G. O. uit Barendrecht aan gereden t erwyl hij zyn auto op ds Barendrechtse wegen keerde. Sijn auto werd aangereden en kwam tob stilstand tegen een lichtmast. Er brak brand uit in de auto, maar de brandweer kon voorkomen dat de wagen geheel verloren ging. (Van een onzer verslaggevers). Na eisen van vyf jaar met aftrek heeft de Amsterdamse rechtbank vanmorgen de barkeeper Amoud M. (21) en de vertegenwoordiger Thijs Arie O. (20), die de mislukte roof overval op een employé van C en A hebben gepleegd, elk veroordeeld tot drie jaar en zes maanden met af trek, Aan de etaleur-tekenaar Jacob G. (48), een oom van Amoud. legde de rechtbank vijf jaar en zes maan den met aftrek op. Tegen hem was acht jaar met aftrek geëist. Het uit Amstelveen afkomstige drietal had een reeks overvallen ge pleegd waarbij steeds grover geweld was gepleegd. De rechtbank ging er van uit dat de feiten zeer ernstig waren en streng dienden te worden bestraft, mede om anderen ervan te weerhou den soortgelyke misdrijven te plegen. De rechtbank hield er rekening mee dat zy volgens de psychiatrische en psychologische rapporten gehan deld hadden onder pathologische in vloed van groepsvorming, op grond waarvan zij minder toerekeningsvat baar werden geacht. Bij de oom was bovendien sprake van een ziekelyke stoornis van de geestvermogens. Hem werd in het byzonder kwalyk ge nomen. dat hij de twee minderjarige jongens bij de misdryven had be trokken. Van de circa 50.000.—, die er van de buit nog over moeten zyn, is by Thijs O. circa 5.600,gevonden en bij de oom 275,—. Dit geld gaat naar de verzekeringsmaatschappy die de schade aan de benadeelden heeft vergoed. 't Gros van m'o. lezers is terug van vakantie. De kin deren zijn weer naar school. De koek is op. Alleen voor Flo- rine nog niet. Na het inzamelen van de weerberichten van half Europa te zij naar Zwitserland vertrokken. Nu lo geert ze ergens bij een gletsjer, We wensen haar een beste vakantie toe. ver van de spreeuwenbeslommeri.ogen van alle dag. En dat zijn er heel wat. Lieve hemel, wat zijn er een spreeuwenbe slommeringen. Zo kwam er een man: .jPieter, ik wil je graag müc va kantie-ervaringen voorlezers. Heb j» misschien een ogenblikje?" Gaat uw gang." (Wamt je weet nooit wat erin zit). De man ademde diep: „Die zater dag om half acht vertrokken wy wei gemoed uit Rotterdam, richting Duit se grens. In Arnhem dronken wij koffie, waarna, wij doorreden naar Duitsland. De stemming was opper best. Bij de grens aangekomen had den wy geen moeite met de douane. Onze reisleider hield er de stemming goed in. We overnachtten in Kno- belsdorf waar wy na een voortreffe lijk: diner snel naar bed gingen, om dat het de volgende ochtend weer vroeg dag zou zijn. Na een mooie rit over de atuobaan dronken we koffie in Karfunkelstein, waarna we in. één ruk doorreden naar Knekelburg am Knekelsee, waar we erg gelachen hebben, in een wijnkelder..." Wat is uw bedoeling met dit ver haal, meneer?" ,Jk zou graag, dat je in je veel gelezen rubriek het reisbureau zou willen bedanken voor..." .Maar er zijn tachtigduizend reis bureaus die met de mensen op stap gaan. En. moet ik ze allemaal in de spreeuwenpraat bedanken?" ,Nou, bedank die reisleider dan maar. Op de afscheidsavond hebben we hem een glas aangeboden. Wan neer hij er een slok uit neemt, hoort hy een Wener wals." Ja, maar dan kan Pieter tachtig duizend reisleiders bedanken." De spreeuwenvriend keek teleurge steld. "Van een spreeuw had hij ken nelijk iets anders verwacht. Goed dan: Bedankt tachtigduizend reislei ders van tachtigduizend reisbureaus voor uw voortreffelijke arbeid. Vol gend jaai- komen de klanten vast weer terug. UTRECHT (ANP) Het""trein- verkeer tussen Utrecht en Den Haag —Rotterdam en omgekeerd is gister avond geruime tyd met flinke ver traging verlopen, ten gevolge van 'n blikseminslag in de bovenleiding tus sen Gouda en Woerden. Tussen kwart voor acht en Vyx over acht werd de grootste hinder ondervonden. Twee treinen, waaron der een D-trein met terugkerende vakantiegangers, liepen een vertra ging op van drie kwartier. ,Met sportgroeten" ontvingen we een brief van de Rotterdamse Atle tiek Vereniging Pro Patria-ALO Combinatie (waarin opgenomen de Rotterdamse dames atletiekvereni ging Victoria). .Afzender is penning meester M. J. van Hees, Kapelstraat 6a te Rotterdam. De heer Van Hees verzoekt om een wat „royale op maak." Dan moet hij nu een teleur- gesteld man zijn, want by" Pieter wordt alles in één kolom geperst., zonder opsmuk. Onderwerp van de brief: „Conditie training als actieve1 recreatie in een zittende'wereld." Pro Patria etc. etc. (anders gezegd: PAC): „Het is wel bewezen dat het elke dag op kantoor en/of in de auto zitten afbreuk doet aan de conditie. Steeds meer horen, zien en lezen we het: Van de tegen woordige sterfgevallen zyn de hart en vaatziekten van veertig tot zestig percent de oorzaak." Daar ben je dan wei even stil van. De heer Van Hees en medebe stuurderen willen dat we gaan spor ten; onze, niet zelden door buikjes geaccentueerde, matige conditie gaan verbeteren, De PAC organiseert nu al drie jaar zaterdagsochtends in het Kralingse Bos een conditietraining; sinds twee jaar gebeurt dat ook op woensdagavonden in een zaal, Met- succes," wordt ons verzekerd. Eind september, begin oktober gaat men van start met nieuwe groepen: Men kan zelf bepalen of men één of beide trainingen wH meemaken, maar men moet wel medisch gekeurd rijn. De trainingen worden geleid door 'n leraad M.O.-lichamelijke opvoeding. Er is een speciale conditietraining voor dames. „Voor de contributie hoeft mén het beslist niet te laten," zegt Rotter dams oudste atletiekvereniging; „De kosten per week bedragen r.og niet de waarde van één pakje sigaretten. En voor dat weinige geld krijgt men nog gratis deping ook. Ja. men gaat doping gebruiken. Deze doping zal bestaan uit het zo diep mogelijk in ademen van zuivere, natuurlijke lucht in het Kralingse Bos." Dat vindt Pieter leuk gezegd. Zul je de tussen dertig- en zestig jarigen zien rennen, gestimuleerd dsn door deze brandschone doping, over de speelweiden en ruiterpaden. In ernst: In onze rittende wereld moet een dergelijke actieve recreatie zeer worden aanbevolen. Het tele foonnummer van de heer Van Hees is 2591*8. Dat van medebestuurder w. L, Witvliet- (Arguspad 5 te Rot terdam) 225439. Mevrouw Witvliet verstrekt belangstellende dames graag alle inlichtingen. In Praag zyn aan de papierbakken kleine- bakjes bevestigd. Daar kan men zyn sigarettepeukjes in depo neren. En de mensen van Praag de poneren er hun peuken in. Zo maar goede gewoonte, geen rommel voor een ander achterlaten. Aldus een col lega die daar met vakantie was. verliss rt»GK,?,1C.IC' Zwaaashais KB verloor in de buurt van se Gordelweg eer, rood- «oetheïtwa. Zeer gedupeerd is nievr. an cjer Vorst, Oostelade 22b M»r» heeft in de» «raat haar /tets me«e nomen. Dit gebeurde eaterdi^SdSg!8 na de eigeuaar(esaé). e' Z!J zoekt PIETER SPREEUW

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 3