Grote plannen van Cees Sitton: 't Wordt wel wat Iedere vijf seconden een dar Pak voor de maan Bouwers RCS hebben steenschuiver Oplichten kan nog te simpel INN!1! .li Q NU LAGE ZOMERPRIJZEN! CO-OP K0LEI i BESTELLEN I- O; loüi Schaakbond wil meer leden Juwelier mist collier van f 7000,- Volkswagen- busje duikt water in Het sparen in Schiedam Slecht weer werkt cloor in cijfers van Kölpabad ikliniek I Safari-stoelen Carna val Het Vrije Volk V: WISSELKOERSEN Nog 15.ÜÖÜ Ongedekt SCHIEDAMSE ZAAIERS gediplomeerd doktersassistente pol INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 (Van een onzer verslaggevers) Binnenkort wordt Schiedam een grote zaai rijker. Naast de reeds bestaande zalen wordt er aan de Lange Haven hard ge werkt aan dc totstandkoming van de nieuwe zaal van Dans school Sitton. lot 's avonds laat is men druk bezig om het in terieur voor donderdag 12 september in gereedheid te bren gen. Dan zal namelijk de officiële opening plaatsvinden. Een beeld van het interieur van de zaal tijdens de verbouwing. Rechts op de foto Cees Sitton. Uit maar liefst veertien lagen bestaat dit pak van Amerikaan se makelij, het nieuwste snufje op het gebied van ruimtekos tuums om mee op de maan te wandelen. Het werd getoond in Wenen, waar op het ogenblik een VN-conferentie over vreed- - zaam gebruik van de kosmische ruimte wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) „Het is verbazingwekkend, dat een dienst als de PTT oplich tingen zo makkelijk laat plegen. Nog verbazingwekkender is, dat zakenmensen zo* gemakkelijk goederen leveren zonder be-> taling en zonder zich ervan te overtuigen, dat als betaalmiddel afgegeven cheques ook behoorlijk zijn gedekt. Onbegrijpelijk." De verwondering kwam over de lippen van de raadsman van een dertigjarige Leidse typograaf, die zich gisteren voor de Haagse rechtbank moest verantwoorden. CV an een onzer verslaggevers) Het iverh aan de Schiedamse wielerbaan gaat gestadig door. Zaterdag kreeg de bouicploeg steun van een grote steenschui- ver. die beschikbaar was gesteld door de firma De Waard. „Dat is pas opschieten," zei ons zaterdag de penningmees ter van de RC Schiedam, de heer J. Gordijn. De baan, die zoals bekend al sinds i960 ligt in te klinken, moest, alvorens men aan de definitieve afwerking kan be ginnen, van een paar duizend keistenen worden ontdaan. De steenschuiver aan het werk. f: STT s i In md dSflfelftd zit u dus i oosdcMt uw adwrisntist gemeente Schiedam In de polikliniek van het gemeente-ziekenhuis kan geplaatst worden een Salarisschaal vanaf 21 jaar 557,— tot 742,—. Sollicitaties binnen 10 dagen aan de genefolieer-directeur, Nassaulaan 75. I Deze cursus leidt op voor toelating: Avond- en Dag-H.T.S. Avond- en Dag-U.T.S. MachinistenschooL Luchtvaarttechnische school. Chr. Huygensschool. Bewijs Algemene Ontwikkeling- Voorbereiding opleiding leraar N.O. Cursusduur: 2 jaar. Cursusgeld 60,— p,j. Aanvang cursus: 1 september a.s. Inlichtingen en aanmeldingsformulieren aan de school verkrijgbaar. SLAGERSBED1ENDE gevraagd KEURSLAGERIJ J. POOT Mgr. Nolenslaan 846, b.g.g. Van Karnebeek- straat 88, tel. 26.25.55, Schiedam wordt n grote danszaal rijker Het sneldamtoernooi, dinsdagavond ra gebouw Excelsior gehouden en ge organiseerd door de Vlaardingse dam- lerenging in verband met de komst \an de heer Ike Kisch uit de USA., heelt veel belangstelling getrokken. Er werd gespeeld in vier groepen van acht spelers, die allen veertien partijen speelden. Iedere 5 seconden moest een zet worden gedaan. Na ruim drie uren spelen moesten nog enkele beslissingspartijen wor den gespeeld om de winnaars te kun nen aanwezen, die in aanmerking kwamen voor de prijzen, die de heer Kisch uit de States had meegebracht. Groepswinnaars werden W. H. Nie- stadt, D. Mast, L. Tom en J. v. d. Koov. De tweede prijzen kwamen in het o°zit van J. J. v. Leeuwen, R. C. v Woerden, L. Boudewijns en M. Maoij. De derde prijzen werden ge wonnen door H. A. Lansbergen, C. W. v. Veelen, J. Lucassen jr. en J. J. v. d. Ploeg. Dp Rotterdamse Schaakbond is 'n groots opgezette propaganda-actie begonnen om meer georganiseerde schakers te werven in zijn rayon.Bij cie bond. die ook een groot aantal plaatsen rond Rotterdam omvat, zyn ongeveer ujftig verenigingen aange sloten. In Vlaardingen wordt iedere maan dagavond gespeeld in gebouw Trian gel aan de Fransenstraat (met in' gang van 2 september). Informaties wordt ook verstrekt door de secreta ris van de schaakvereniging HVO, de heer J. Sparreboom, Petuniastraat lTd. telefoon 345108. De Propagan dist van de Rotterdamse Schaakbond is de heer K. A. Veerman, Feithstr. 27, Ridderkerk, tel. 01896 - 5858. Reeds eind januari van dit jaar werd er begonnen met de voorberei dingen van het enorme karwei De vijf huizen achter de dansschool vormden een sta-in-de-weg voor de uitbreiding, zodat allereerst deze hui zen weggesloopt moesten werden al vorens te kunnen beginnen met de opbouw van de nieuwe zaal. Half juni werd er een begm gemaakt met het uitbreken van de oude zaal. „Met assistentie van enkele leerlin gen hadden we dit vlug voor elkaar," zegt de 26-jarige eigenaar van de dansschool. Cees Sitton. met enige voldoening. Het w as enorm leuk werken met de jongens en alles ver liep in goede harmonie." Thans zijn er grote vorderingen ge maakt met de opbouw van de nieuwe zaal in „new look". In het voorste ge deelte van de ruimte komt de garde robe, in het midden, op de plaats waar voorheen de zaal was, komt de bar, versierd met strippen waarop vijf klassieke ambachten zijn uitge beeld. Achteraan ten slotte zal, in de opengevallen ruimte van de wegge sleepte huizen, de danszaal verrijzen. De totale ruimte is van tachtig uit gebreid tot driehonderd vierkante meter, dus bijna vier maal zo groot geworden. „Het interieur wordt wel wati heeft de Schiedamse binnenhuisarchitect dc heer H. Reeling my toevertrouwd," verklaart Cees Sitton. Op de rood groene Yarrah houten dansvloer ko men safari-stoelen te staan, terwyi tegen de wand lage banken zullen worden neergezet. Het met kunstige figuren versierde verlaagde plafond telt vijftig lampen, terwyl aan de zijkanten van de zaal gekleurde TL-baiken zullen worden bevestigd. Bovendien is de zaal voor zien van een verwarmings- en verkoe lingssysteem, waarmee de mogelijk heid bestaat zeventienmaal per uur de lucht te verversen. In een hoek van de zaal wordt een discobar geplaatst, die de vorm van een ton zal krijgen. Verwonderlijk is dan ook niet de naam tan de toe komstige disco-soos. die onder de naam „De Ten" zal gaan draaien. Twee disc-jockeys zullen zon dagsavonds. de avond waarop de soosavond wordt gehouden, achter de discobar plaatsnemen. Een van hen is. de bekende voetbal ler van DHS Piet Roozen, terwijl ook Adn Poot zijn stem aankondigend zal laten horen uit de acht boxen die in de zaal worden geplaatst. „De vrijdagavond wil ik gereser veerd houden voor de bijzondere fees ten en gelegenheden die etx jaar re gelmatig terugkeren, en die ik boven dien niet graag zou willen missen," vertelt Cees Sitton, met deze woorden doelend op o.a. de zo geslaagde car navalsavond van dit jaar. De les- avonden bljjven echter altijd op de vfste avonden gehandhaafd. ,X>aar- A'.n valt niet te tomen," memoreert h.j met volle overtuiging. „De officiële opening is bepaald op 12 september, we gaan echter pas za terdag 14 september met onze nieuwe cursussen van start. Ook de discosoos, die alleen toegankelijk is voor leden en introduceés gaat eveneens dat weekeinde draaien." cVan een onzer verslaggevers) Een Delftse juwelier heeft bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van een paarlencoHier ter waar de van 7 000.uit zijn auto-. De juwelier had het collier m reparatie van een klant tut Delft. Het collier is uit de auto gestolen of mogelijk ge vallen. Dat kan gebeurd zyn in Delft, Voorburg, Rijswijk. Den Haag of Leidsehendam. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20. Schiedam, tel 010-26 87 98 Klachten over de bezorging tus sen 18.30 en 19.30 uur telefoon 269359. DRIEBRUGGEN De Volkswa genbus i an de heer G. S. Slinger land uit Hekendorp is maandagmid dag ia een boom in een sloot terechtgekomen. Dc heer Slinger land verloor bij het passeren \an een brug de macht o: er het stuur. Hij üep geen verwondingen op. De auto kan ais vernield worden be schouw d. By de Spaarbank anno 1820 te Schiedam werd m de maand juli J' 4.738.97626 ingelegd en 4.472.464,40 terugbetaald, tegen een inleg en te rugbetaling van respect, j 3.560.419,13 en 3.030.879,02 in juli 1967. Met 't inlegoverschot ad. 266.511,86 van de afgelopen maand komt het inlegoverschot 1968 op 3.477.758,38. In 1967 werd t.ern. juli 3.193.087,80 meer ingelegd dan terugbetaald. Op 31 juli 1968 was door 60.155 spaarders in totaal 71.022.377.31 aan de spaarbank toevertrouwd (31 juli 1967 63.746.327,46 verdeeld over 57.992 rekeningen). Het obligo en de reserves waren ultimo juli 1968 voor 39.450.755,44 belegd in effecten, voor 8.990.556,41 in hypotheken en voor 20.547280,76 in onderhandse leningen aan ge meenten e.d. De onbelegde middelen bedroegen. 6.750.520,57. ifI- s v„$, o,,/.,-j **-0. 20 AUGUSTUS 1968 Amenk. dollar 3.621 3.63 Engels pond 8,671 8.683 Canad. dollar 3.38,ts— 3.38f,; Franse frank 72.931 —72.984 Belgische frank 7.251 7,26 Duitse mark 90.22 —90.27 Zweedse kroon 70.281 —70.331 Zwitserse frank 84.21 —84.26 Italiaanse lire 58.401 —58.451 Deense kroon 48-261 48.311 Noorse kroon 50.77 —50.82 Oostenrijkse schilling 14.051 —14.061 Escudo's 12.681 12.691 In de maand juni 1968 brachten 42.662 personen een bezoek aan het Vlaardingse Kolpabad tegen 43.077 in de overeenkomstige maand in 1967. In juli 1968 was het bezoekcijfer 43.880 tegen 66.164 in juli 1967. Hier bij moet in acht worden genomen, dat het weer vorig jaar juli exceptioneel mooi was, zodat het bezoekcijfer een overeenkomstig hoogterecord be reikte. Het totale bezoekcijfer in de eerste zeven maanden van dit jaar bedroeg 281.055. In de overeenkomstige pe riode van 1967 was dit aantal 325.004. ..liet monster" helpt aan de wielerbaan De leden van de RC Schiedam zijn dit 'monnikenwerk' gaan aan pakken met de hand. „Het ging wei, maar er waren er zoveel om uit het zand en de klei te peuteren," lacht wedstrijdsecretaris Jan de Bruin. Nu kreeg dan zaterdag de ploeg werkers steun van de stenenschuiver. Als de firma De Waard zaterdag nog een keer de schuiver beschik baar stelt, is het met het stenen scheppen gedaan Het bestuur van de RC Schiedam heeft de toezegging dat zaterdag het 'monster' weer komt, al binnen Met de financiële actie loopt het nog niet zoals men in de kring van de Stichting Wielerbaan Schiedam wel had gedacht. Er staan nog ette- lyke begunstigerskaar ten uit onder de wielerclubs m Nederland. „Er is al een bedrag van 2500 gul den binnen," zegt secretaris Letter man. „Toch hopen we nog dit jaar ons portie wat we ons gesteld heb ben dat is 15.000 gulden bin nen te krijgen." Over de bouw van de kantine hoeft men zich geen zorgen te maken. Twee leden uit het stichtingsbe stuur, de heren Jurgens en Van der Bor, nemen dit karwei voor hun re kening. Het wordt oen gebouw van 10 by 30 meter en voor het sanitaire gedeelte wordt reeds gezorgd „Als de stenen uit de baan zyn. worden deze door de straatmaker weer netjes gelegd en aangestampt en daarna krijgt weer een aantal andere heren uit het stichtingsbe stuur de taak om de bochten op de juiste graden te stellen Daarna, is het de beurt aan de firma die de bovenlaag kemt leg gen. Deze is van latexfait. De aan nemer van dit stuk werk wil voor de vorst mvalt klaar zijn." De heer Letterman blyft optimist, want hij zegt tot slot: „Met Pasen gaat de baan open Ook president prof. mr. Van Hat- turn was overigens min of meer ver bijsterd toen hij hoorde, dat de Dienst van Sociale Zaken in Leiden voor de typograaf een financiering zou regelen voor de aankoop van een woonboot. Het ging om 16.000 ver klaarde de Leidenaar opgewekt. ..Maar dat zou een schandaal zijn." liet prof. Van Hattum zich ontval len. ..Het zou a-sociaal zyn voor dat doe! gelden van de gemeenschap te gebruiken." De typograaf had het goede ver trouwen van medemensen speels uit gebuit. Hy had zich een giroreke ning en girokaarten aangeschaft. Ook ai zonder de daarvoor verschuldigde twee gulden tc betalen Met behulp van de girocheques, die ongedekt waren, kocht hy uit de losse hand een ryke schakering aan goederen en gunde hij zich verschil lende pleziertjes. Alles los van de voorgenomen aankoop van de woon boot. Hij moest zich verantwoorden voor de aankoop van een paar schoenen en een damestas die hij betaalde met ongedekte cheques. Officier van Justitie, mr. Hillen, bad echter een langere lijst voor zich liggen, waarop onder andere de aankopen stonden van een koperen beim, die de typograaf weer door wilde verkopen, een eetpartij voor 300, kledingstukken, treinkaartjes, en voor 300 aan bestellingen bij een postorderbedrijf. Totaai gaf hij voor ƒ825, uit met ongedekte cheques. Be PTT diende een eis in tot terugbetaling van 475. Mr. Rillen wist ook nog, dat de typograaf geen gemakkelijk mens is, die ook bij zijn collega's niet in de smaak viel. Hij eiste negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk, met aftrek van voorar rest. De typogiaaf vertelde ten slotte zelf nog tot de malversaties te zijn. gekomen om zijn schoonhouders van hun vele schulden af te helpen. De woonboot wilde hy kopen om zijn toekomstige tweede vrouw een onder dak te geven. Uitspraak 3 september. Gevraagd MEISJES vooi man gels en persen. Wasserij Nooid- hoek. Warande 30, tel. 264805, Schiedam MEISJES geviaagd voor man- j gels. persen en mpakafdeïing. Wasseiii Nico Nijman, Stadhou derslaan 3, telef. 269134, Schle- 1 dam Gevr.- VERSTEEN AAISTERS Wasserij Noordhoek. Warande 30. tel. 264805. Schiedam. Gevr." PERSERS en STRIJK STERS voor de afdeling Che misch Remigen. Wasserij Nico Nijman, Stadhouderslaan 3, tel. 269134, Schiedam. NAAR GEENE, Rotterdamsedijk 264, voor tassen, koffers en alle fijne lederwaren, Telef. 269919. ■epileer-directeur, GEMEENTELIJKE NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL Mgr. Nolenslaan 3, Schiedam, tel. 010-267883 AVÖND-VUTO-, O.B.A.O.-CURSUSSEN

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1