Voorzitter FCN 66 over ronselgeruch ten 1 1 - .-Jnp mjm 15 Inbrekers liepen in armen van politie Op straat overleden Gastarbeider vreemde eend de bijt Marlèn en Reese tonen nieuwe mode Spaarbank zet veel Ton schade bi j brand in glasslijperij relcl om Voorweclstrijci bij SVV-RBC in Been gebroken Italiaanse CP blijft tbuis GEEF MODE DE RUIMTE VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 21 De selectie van FC Nieuw- land '86 met knielend (links) trainer Henk Steenbergen. «"•/Si WÈM J. J. H oo gear spel: Het bestuur van FC Niéuw- land '66. Hoe maller lioe mooier bij EHBO Fietsers botsen Junioren Medische Diensten Burgerlijke Stand Van onze sportmedewerker BAS VAN BOCHOVE FC Nieuwland '66 is de jongste loot aari de tocli al zo vol geladen Schiedamse voetablhoom. Opgericht door een aantal reeds in Schiedam spelende jonge knapen en met niet al te veel enthousiasme door de reeds bestaande clubs ontvangen. Vijftien amaleurclubs telde Schiedam, dat is reeds een respec tabel aantal, toen zich daarbij FCN '66 nog voegde. Van die vijftien zijn er vier zaterdagclubs, dus wie wil kan alle kan ten op. Moest daarbij nu per se nog een voetbalclub worden opgericht? Het antwexifc! geeft FCN-voorzitter J. Sens. Weerstand O Brommers botsen WISSELKOERSEN tinmnimiiiiiiiiiHiiiiHiiiiiiHiinnmHUuiiijmitiiiiiiniitiiiümiiitiimiinimiüiiiaatiii.'fiRniiiiitiimaiiH-iUttmiiisiiiiiijiiin.Tiütfiniiiiiüitui He! Vrije Volk Geen vrouw uit de ruimte, maar wel de stijl van de ruimte- eeuw, weerspiegeld in deze creatie-in-leer van Vernier-Franka. Het pak bestaat uit een overgooier, die aan een voorschoot doet denken, met een hoge kraag. Er behoren smalle zachtieren lies- laarzen by en een helmachtig hoofddeksel. «HiitflWBtiMwitHiiiiiiiiiflmiiwHiiiimtiuiitiniBiiHijiiitfliiinBiMiiittiHifHiniiiijRfimramHiintainiriiiMiiaijRiimimiiUiiiijBiiiaitfffiBiji •-V ,Onze spelers zijn uit zich zelf gekomen »«W i (Van een onzer verslaggevers) Twee inbraken, in juni gepleegd in twee huurpanden aan het Broersveld in Schiedam, braehten donderdag de 35-jarige loswerkman H. J. F. en de 38-jarige L. de R.. een man met het zelfde beroep, bij de rechtbank te Rotterdam voor het hekje. Kort nadat de tweede verdachte van zijn zoveelste gevangenisstraf op vrije voeten was gekomen, had hij met instemming van de reclassering bij F. en diens vrouw zijn intrek ge nomen. Later had hij een ander heenkomen gezocht, maar het con tact met F. niet verbroken. Toen zij elkaar op een avond in een café haddén ontmoet en beiden dertig glazen bier hadden gedronken, waren ze er samen met oneerlijke be doelingen op uitgetrokken. By een kapper haalden zy een pruik, een schaar en het geld uit een sigaretten automaat weg. in de modezaak daar naast sleepten zij zes jurken naar buiten. Zij hadden echter de pech. dat zij als het ware in de armen van een paar poiitiemannen liepen. Officier van Justitie mr. P. A. H. Bos zag F. als een man, die na vijf vroegere veroordelingen mede met steun van zijn vrouw het goede pad teruggevonden had en ook zijn vroe gere vriend in betere banen, had wil len leiden. Om hem een nieuwe kans te geven eiste mr. Bos een geheel voorwaardelijke straf van vijf maan den. Ten aanzien van De R., een man met een heel zwart strafregister, die sinds 1952 zeker tien jaar in allerlei gevangenissen heeft doorgebracht, vroeg hl) terugverwijzing naar de rechter-commissaris, opdat een on derzoek kan worden ingesteld naar zijn geestvermogen. Met die conclusie kon de raads man zich wel. verdachte zelf zich niet verenigen. Bij het begin van de mid dagzitting deeide de rechtbank mede op de vordering van de officier in te S&&S- 9 Organiste Tinie van der Meiden bespeelt aanstaande zondag het or gel van de St. Jan de Doperkerk aan de Mgr. Nolenslaan 99 met so listische medewerking van violist Plet 't Hart. Op het programma, dat 's middags om halfvier begint, staan werken van Bach. Handel en Reger. De toegar.g is gratis; aan de uit gang houdt men een collecte ter be strijding van de onkosten. Op zaterdag 5 oktober is er een orgelconcert in de Geref. Kerk (Vrygem). Men is er in geslaagd de bekende organist P. v. Egmond te en gageren. Nu reeds kan men voor dit concert kaarten bestellen by de vol gende adressen: W. Punt, Burg. Honnerlage Oretelaan 343. telefoon 2S4359, A. van Hoff, Jan van Zut- phenstraat 41 en H. Plaisier. Van Limburg Stirumstraat. 27, tel. 264778. 9 In het Stedelijk Museum is don derdag de tentoonstelling Kunstklas sen 1967-1968 begonnen. Men kan er de resultaten bewonderen, van de leerlingen, die een jaar lang iedere week enkele uren mt handenarbeid zijn bezig geweest. Men heeft zowel werk van 6—14-jarigen als van 14 jr. en ouder opgehangen. Uit het vele goede werk is een keuze gemaakt. Het is een collectie geworden van wat Schiedammers van nu op het gebied van creativiteit presteren. Een bezoek aan de expositie is zeker de moeite waard. (Van onze sportredactie) Zondag, voorafgaande aan de wed strijd tussen SVV en RBC. wordt een voorwedstrijd gespeeld tussen twee schoolelftallen. De Mgr. Bekkerschool speelt tegen de Burg. Verveenschool. Deze laatste school heeft het toer nooi gewonnen, dat enkele weken ge leden" werd georganiseerd door de wijkvereniging Groenoord. Deze span- 1e zich ook in om deze wedstrijd ver speeld te krijgen. (.Van een onzer verslaggevers) In de Mgr. Nolenslaan te Schie dam is donderdagmiddag omstreeks kwart voor een de 68-jarige heer A A. Peterbroers van de Loeffstraat te Schiedam plotseling onwel geworden. Men bracht hem naar de Dr. Nolet- stichting, maar daar bleek hij aan een hartaanval te zijn overleden. In de distilleerderij van de N.V. Kuijper aan de Buitenhavenweg 98 werd omstreeks een uur de 19-jarige distiilateursknecht W. Versteeg van de Stationsstraat plotseling onwel. De jongeman, die klaagde over pijn in de hartstreek, moest worden opgeno men in de Dr. Noletstichting. Op de Broersvest werd de 72-jarige mevrouw Kooren-de Hoog uit de Muurbloemstraat in de Rotterdamse wijk Sehiebroek omstreeks elf uur onwel. Zij werd opgenomen in het gemeenteziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) Ock de RK EHBO St.-Christopho- rus bestaat veertig jaar. Dit jubileum wordt op zaterdag 21 september in gebouw Arcade aan de Lange Haven 1 gevierd met een groot feestpro gramma, waaraan het gezelschap „Martelly" met „Hoe maller hce mooier" en de Pipo's met dansmuziek medewerken. (Van een onzer verslaggevers) Op het kruispunt van de Broers- vest en de Huis te Riviereweg zijn donderdagmorgen de 66-jarige me vrouw W. L. J. O.-P. en de 48-jarige H. P. met de fiets tegen el kaar gebotst. D? :ouw, die plotse ling linksaf sloeg op het moment, dat de timmerman naast haar reed, liep bij het ongeluk een gebroken linkeronderbeen op. Zij moest wor den overgebracht naar de Dr. Nolet stichting. FCN heeft nu drie teams in de competitie. Geen junioren. Heeft FCN '66 geen behoefte aan een ach terland? „Waarom," zegt voorzitter Sens, gouden we junioren nemen. Ons ge hele arsenaal is jong. Daarbij komt, dat we nie tzouden weten waar we de jeugd moesten laten. "We kunnen ons op dat halfverharde veld zelf met moeite bewegen. En waar worden junioren in de regel voor opgeleid? Als je een beetje voetballer hebt, dan gaat een grote club toch met hem schuiven. Nee. ik ben jaren juniorsecretaris ge weest, ik weet wat het is om de jeugd bezig te houden." Met de verrichtingen van het eer set team gaat het goed. Van de drie gespeelde wedstrijden ging geen en kele verloren. Zondag valt de grote klap, want dan komt Sportifia op bezoek. Dat heeft ook nog geen verlies geleden. „We hebben voor de wedstrijd van zondag 25 banken op het veld gezet, want ook bij een afdelingsclub heeft het publiek recht op een beetje ser vice," zeggen de bestuurders. „We hopen dat de verstandhouding tussen de voetbalverenigingen in Schiedam en FC Nleuwland '66 goed wordt," zegt voorzitter Sens. Ook hij ziet niets liever dan 'n goede en ge zonde Schiedamse voetbalgemeen schap. 'Van een onzer verslaggevers) De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord, de heer J. J. Hoogcarspel. tevens raadslid voor de Partij van de Arbeid te Schiedam, spreekt op donderdag 26 september op een bij eenkomst van de PvdA-Vrouwen- groep in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein te Schiedam over het onderwerp „Gastarbeiders, vreemde eenden in de bijt". De bij eenkomst begint om acht uur en kan worden beschouwd als de ope ning van het nieuwe seizoen, dat dit jaar gestalte krijgt in de districts- jaarvergadering, die op 8 oktober in gebouw Triangel in de Fransestraat te Vlaardingen wordt gehouden. De jaarvergadering van de Schiedamse PvdA-vrouwen is op 24 oktober in het wijkcentrum Nieuwland, Tijdens het weekeinde is Apotheek Van Westendorp. Parkweg 207, tel. 267674, voor bijzondere gevallen ge opend. Voor het raadplegen van een huis arts dient men zich eerst in verbin ding te stellen met de telefonische boodschappendienst te Rotterdam, tel. 206611. Daar krijgt men dan het tele foonnummer van de huisarts die in een bepaalde wijk de praktijk van zijn collega's waarneemt. GEBOREN: Marieke, d.v. P. J. C. A. Dijkstra en M. Louter: Jean- Louis. z.v. H. van Heusden en M. Violand; Edwin A„ z.v. E. A. de Jager en M. Gillisse; Sonja J. P., d.v. T. J. Lansbergen en J. P. Lust; Eddy., z.v. V.j. MelJBödui en E. Baanvinger; Monique., d.v. K. van der Most en H. van der Tas; Urbin D. P.. z.v. T. Groeneveld en D. M. Kusters. I. Van een onzer verslaggevers) Volgende week twee modeshows in Schiedam. Op maandag 23 en dins dag 24 september organiseert mevr. Verstraaten van het aan het Broers veld gevestigde modehuis Marlén een grote show in gebouw Musis Sacrum aan de Lange Haven 115. Daaraan wordt meegewerkt door Kapsalon Li lian van 't Broersveld. Het Bruids huis op het Rubensplein 25 en juwe lier H. van de Vlerk aan de Rotter- damsedijk 268, Mevrouw Schamlé- Ras van de Hoogstraat 23 toont een collectie nieuwe hoeden. Wat hoeden betreft kan men zeker, op dinsdag 24 september terecht in Maison Westhuis aan de Warande 207. Daar toont de bekende modiste mevrouw Marie Reese van 's morgens 10J0 tot 12 uur en "s avonds van 8 tot 9.30 uur aparte najaars- en win- teimodellen. ,Daar vraag je me wat. Waarom een nieuwe voetbalvereniging in Schiedam? Bij de jongens was het een behoefte. Bij hun oude club had den zij het niet meer naar him zin. Ze wilden eens wat anders. Toen is bij hen het plan ontstaan om FCN op te richten. Dat is in 1966 gebeurd en we hebben daarna expres twee jaar gewacht om te kijken of de kern, die bij het begin zo enthousiast was, dat zou blyven." Het inderdaad jonge bestuur van FCN heeft, op een enkeling na. geen bestuurservaring. Voorzitter Sens was in het verleden juniorsecretaris van Martinit, secretaris D. Hoogstad was vorig seizoen nog secretaris bij GTB en de tweede voorzitter, de heer L. Philip, bekleedde bij GTB ook een bestuursfunctie. Op onze vraag of er by de bestaan de voetbalverenigingen in Schiedam weerstand is geweest en of ze dat bij FCN '66 hebben kunnen merken, komt aarzelend het antwoord: „In derdaad was en is er weerstand- Waarom is ons niet duidelijk. Toen wij lid werden van de SBLO is er van geen enkele voetbalvereniging in Schiedam bezwaar gekomen. Men verwijt ons dat we spelers hebben geronseld. Dat willen wij per tinent tegenspreken. Iedere speler die voor ons uitkomt is op eigen gelegen heid naar ons toegekomen. Och, er zijn spelers die al overschrijving had den aangevraagd en die later spijt kregen. Die hebben bü hun club de nodige sterke verhalen opgehangen." „Nog sterker," weet een ander be stuurslid. „men wil de buitenstaander doen geloven dat wij onze spelers be talen. Ja. dat praatje gaat. Om je rot te lachten. Waarvan moeten wij onze spelers betalen?" (Van een onzer verslaggevers) De felle brand die woensdagmid dag de optische glasslijperij en In strumentmakerij van de heer D. A, Jense aan de Vlouw in Delft goed deels in de as legde, heeft naar schatting voor ruim 100.000, schade aangericht aan het gebouw en het instrumentarium. Bovendien hep de bovenverdieping, waar een studenten-echtpaar woon de. een schade op van bijna 10.000,— en een pand aan de ach terzijde, gelegen aan de Volders gracht, een schade van 4.000,—, Naar de oorzaak van de brand wordt nog gezocht. Bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam werd inde afgelopen maand 4.668.909.77 ingelegd en 4.350.785.63 terugbetaald, tegen een inleg en te rugbetaling van resp. ƒ3.674.639.53 en f 3.270.162,38 in augustus 1967. Een ta meiyk groot inlegoverschot dus van ƒ318.124,14. dat toch iets achterblijft bij dat van vorig jaar augustus (ƒ404.467.70). Het inlegoverschot van 19S8 kwam op 3.795.882.52. tegen vorig jaar tot en met augustus ƒ3.597.564,50. Opvallend is de zeer grote stijging van de geldcmzet in een jaar tiids. Ook het aantal verwerkte posten steeg spectaculair, t.w. van 20.267 in augustus 1967 tot 28.111 in augustus 1968. Op 31 augustus^ was aan 60.219 spaarders in totaal ƒ71.340.501,45 ver schuldigd (31 aug. 1967 ƒ64.150.804,16, verdeeld over 58.073 rekeningen i. De aan de spaarbank toevertrouw de geiden en de reserves waren op 31 augustus 19S8 voer ƒ39.364.383,42 be legd in effecten, veer f 8.983.516.70 in hypotheken en voor 20.976.280,76 in onderhandse leningen a an gemernfm e.d. De onbelegde middelen bedroe gen 6.940.613,72. (Van een onzer verslaggevers) De 22-jarige asfaltbewerker C. V. uit Reeuwijk is donderdagmorgen op de Harreweg nabij de grens tussen Schiedam en Delft getroffen door een spultstang van een asfaltmachine waartegen een auto, bestuurd door de 38-jarige loodgieter G. van S. uit Vlaardingen, botste. De asfaltbewer ker. die op het moment, dat de auto dc machine passeerde en raakte, ach teruit stapte, liep een gebroken rech terbeen op. Hij moest worden opge nomen in het gasthuis te Delft. (Van een onzer verslaggevers) Op het rijwielpad van de Horvath- weg naby 't benzinestation te Schie dam is donderdagavond omstreeks elf uur mej. H. K„ een 16-jarige kan toorbediende, met haar fiets in bot sing gekomen met de bromfiets van de 18-jarige kantoorbediende L; J. Al- die haar inhaalde. Het meisje, dat de macht over het stuur verloor door dat een tas van de andere brom fietser haar stuur raakte, liep een hersenschudding en schaafwonden op Na behandeling in het gemeentezie kenhuis kon zy naar huis terug keren. Amerik. dollar 3.63,4,—3.63 Engels pond 8.67Ï— 8,68i Canad. dollar 3.38T«—3J58B Franse frank 73.03 —73.08 Belgische frank. Duitse mark Zweedse kroon Zwitserse frank Italiaanse Ore Deense kroon 7241— 724Ï 91.42 —91.47 70.38 70.43 84,32 —84,57 53.444—58.494 47,11 —43,46 ROME (AP) De Italiaanse communistische partij wil de ko mende were'dccnl'erentie van com munistische partijen in Moskou niet bijwonen. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdelingPassage 20 Schiedam tel 010-26 87 98 Klachten over de bezorging tus sen 1830 en 19 30 uur - telefoon 269359

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1