Roemenen zi jn niet k 1 raak in F u Itonstraat Arrestaties na hout diefstallen Haal tijdig kaartjes voor S W-Haarlem lillen amateurs weer thuis moeten bli ven xperiment met arlekijn succes Nogmaals de dode zwaan Belasting toegevoegde Auto ramt verkeerszuil wisselkoersen Weet er weg mee Diefstal uit kleedlokaal Diefstallen uit auto s 1 eer t ig jaar Verenigde Zangers Schie dammers onder elkaar Jeugclgemeente- raatl behandelt Het Hoofd BELANGRIJK S. de Waard bij NIVON Medische Diensten In haven Rotterdam Burgerlijke Stand Man ernstig gewond Hekken Jazz in the Mood VRIJDAG 18 OKTOBER 1968 HET VRIJE VOLK Van een onzer verslaggevers) De Sehiedamse Filmkriug blijft trachten publiek te trekken met goede films. oor de tweede voorstelling van dit seizoen, dinsdag 22 oktober om acht uur in de kantine van de Rijksscholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat 4, presenteert men het werk „In tieme belichting" van de jonge Tsjechische regisseur Ivan Passer. In het programma voor de pauze vertoont men "Het naakte jongetje in de tram'' van Jan Moravee He! Vrije Volk Gemeente Schiedam De jeugd van Schiedam-Oost, die deze week ging spelen op het terrein aan de Fultonstraat, waar men met rioolbuizen, boomstammen en autobanden en zand een waar kinderparadijs .geschapen had, wreef zich de ogen uit. Tot hun verrassing en blijdschap ontdekten de kindé ren een uit een boomstam gebeeldhouwde draak, die ze (het lijkt wel of het 'dier' lacht) hen uitnodigend aankeek om te komen spelen. Meteen klauterden' de lieverdjes' van Schiedam- Oost op zijn brede rug en genoten naar hartelust. Een goede vondst van de plantsoenen dienst Gemeente Schiedam Van onze sportredactie) Het zal. gezien het weerbeeld, weer een grote vraag worden oi het amateurvoetbal doorgang zal vinden. Zeker de afdeling Rotterdam, waar men over liet algemeen niet op van die beste velden speelt, zal moeten afwachten hoe de weergoden zich zullen gedragen. Amateurs Zaterdag (Van een onzer verslaggevers) Mevrouw J. C, W. Hamaker, voorzitster van de Maassluisse Kunstkring, kon donderdagavond tevreden zijn. In.de aula van de Caland-l.t.s. genoten 350 toeschouwers van het optreden van Herman van Veen, de jonge cabaretier die met zijn medewer kers Laurens van Rooyen (piano), Gerard Stellaard (orgel accordeon), Erik van der Wurff (fluit-bas-orgel), Tonnie Ko ning (slagwerk) en Bert Ducat weer een prachtige voorstelling van hun cabaret Harlekijn verzorgde. voor iedere ondernemer en administrateur. Op I januari 1969 treedt in werking de nieuwe Voor u betekent dit: ingrijpende administratieve wijzigingen, herprljzing van uw goederen en diensten, uitbreiding van uw facturering, calculatie en in- en verkooporganisatie, verzoeken om inlichting van uw cliënten en medewerkers. Dit zijn slechts enkele facetten. Iedere dag opnieuw wordt de materie ingewikkelder. Daarom kunt u niet wachten tot 1 jan. 1969. De BTW eist een grondige oriëntatie. De losbladige uitgave BTW en BEDRIJF bijeengebracht in een praktische band, kan U bij de voorbereiding helpen. Dit aantrekkelijk systeem blijft parallel lopen met de komends ontwikkelingen. Een ervaren redactie licht u voor in deze moeilijke zaak. Naast toelichting op de wetsontwerpen vindt u hier tal van praktijkvoorbeelden, dis u straks het werk met de BTW zullen vergemakkelijken. Aan de BTW valt niet te ontkomen, U krijgt er dageiyks mee te maken. Stuur daarom direct onderstaande bon naar de A.P.-Boekwtnkel. U krijgt dan prompt nadere inlichtingen. Verzoek om nadere Inlinchtingen. Aan AP.-Boekwinkel, Slaak 34, Rotterdam Dayer 2, Vlaardingen Oude Delft 143, Delft Steenstraat 12, Leiden Naam: Adres: Woonplaats: verzoekt nadere inlichtingen over de losbladige uitgave BTW en BEDRIJF. FAUINa chiedamse Filmkring gaat door op goede weg De filmkring. waarvan het secre tariaat tegenwoordig wordt verzorgd door drs. H. P L. Coenen van de Riouwstraat 114 te Vlaardingen, ts toch wel duidelijk op de goede weg. Men kiest ieder jaar een gevarieerd programma en tracht de leden te confronteren met werken van jonge regisseurs. Volgende week dinsdag besteedt men aandacht aan de Tsje chische „nouvelle vague". „Intieme belichting" verhaalt over de musicus Bambas, die ondanks het feit dat hij als een der besten van het conservatorium afstudeerde, toch geen carrière maakte, maar in een kleine provincieplaats bleef hangen. Hij wijdt zijn talent aan de lei ding van een muziekschool en een orkestje voor amateurs, terwijl hij er bovendien van tijd tot tijd op uit trekt om met zijn schoonvader op bruiloften en partijen trompet te spe len. Zijn leventje wordt verstoord door de komst van zijn oude vriend en studiegenoot Peter, die zijn vrien din Stepa heeft meegebracht. Peter zal als solist meewerken aan een uitvoering van Bambas' orkest. De Praagse beroepsmusicus neemt met verbazing kennis van de toestan den op het platteland, maar hij noch Stepa kunnen zich onttrekken aan de bekoring, die er van dit gezapige leven uitgaat. Zo confronteert de jonge regisseur zijn publiek met de verschillen tus sen het leven in de grote stad en op het platteland. Hfj heeft daarvoor niet een dramatisch conflict maar een komedie gekozen. Hij laat zijn toeschouwers lachen, maar vraagt tevens begrip voor reële menselijke gevoelens en maatschappelijke ver houdingen De voorfilm is een humoristische schets van de reacties van de pas sagiers van een tram. die in hun midden een jongetje ontdekken, die al zijn kleren bij het zwemmen ver loren heeft. Onderweg ontstaat in de tram een vechtpartij tussen de pas sagiers. maar het jongetje weet heel huids te ontsnappen. Het is volgens de Filmkring een „luchtig werkje, dat met vakmanschap en oog voor detail gemaakt is." Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20. Klachten over de bezorging tus sen 18.30 en 1930 uur telefoon 269359. Schiedam tel 010-26 87 98 (ADVERTENTIE) Het, Gemeenetbestuur heeft ia het begin van dit jaar twee maal een contact-bijeenkomst belegd in de nieuwe wijk „Groenoord" •Waarschijnlijk zal er ook in andere wijken van de stad behoefte gevoeld worden aan rechtstreeks cntact met het Gemeentebestuur en enkel? zijner ambtenaren. Het Gemeentebestuur nodigt thans bewoners van het oostelijk stads deel uit tot het bijwonen van een contact-bijeenkomst op donderdag 24 oktober 1968, des n.m. 8 uur, in de aula van de Prof. di Ph. Kohn- stammschool, Fahrenheitstraat 4. Burgemeester en Wethouders spreken gaame de verwachting uit, dat 4j met de rijkbeweners een nuttige avond zullen hebben. Mocht er bij grote belangsteling niet voldoende plaatsruimte zijn dan zal eventueel een volgende bijeenkomst worden belegd. Schiedam, 18 oktober 1968. (Van een onzer verslaggevers) Het NIVON afdeling Schiedam opende het wïnterprogramma don derdagavond in het Volksgebouw met een causerie van Siraon de Waard getiteld: „Roemenië vandaag." Door middel van dia's toonde Si mon de Waard alles over de land schappen, terwijl de politieke en eco nomische toestanden in Roemenië in zijn causerie werden uiteengezet. Duidelijk kwam hieruit naar voren dat he mooie en vooral ook kleurige land is overgeschakeld var een agra rische naar een industriële staat. Mo menteel maakt het land een welva rende indruk. De hoofdstad Boek arest is, met zijn anderhalf miljoen inwoners, hier het beste voorbeeld van. Bovendien biedt de Zwarte Zee kust met badplaatsen als Mamais sn Eforie veel comfort aan de nog niet zo talrijke toeristen. Bezienswaardig zijn de klederdrach ten, die nog steeds in vele dorpen worden gedragen, terwijl de kloosters van Moldavië in het noorden van het land dateren uit de vijftiende en zestiende eeuw. Uniek aan deze kloosters zijn de beschilderingen aan de buitenzijde, die ondanks de vier- honder jaar, nog nauwelijks aan ver wering onderhevig zijn. Verder liet Simon de Waard weten dat de inwoners van Roemenië, de motor met zijspan is hier het popu laire vervoermiddel, van 's ochtends zes uur tot 's avonds tien uur op straat zijn aan te treffen. „Zowei de man als de vrouw wer ken voor het levensonderhoud en bovendien," zo eindigde de heer De Waard zijn causerie, „Erg huiselijk zijn de bewoners van Roemenië niet." (Van een onzer verslaggevers) Op het kruispunt van de Parkweg en de Burg. Van Haarenlaan is don derdagavond de 21-jarige inwoner van Voorthuizen J. van S. met zijn auto tegen een verkeerszuil gebotst. De man die bij de Parkweg links af wilde slaan en op de verkeerde rijbaan terechtkwam, moest met een hersenschudding worden opgenomen in de Dr. Noletstichting, Zijn auto werd ernstig beschadigd. Tijdens het weekeinde is aptotheek Evers, Lange Haven 81, tel. 268242 voor bijzondere gevallen geopend. Voor het raadplegen van een huis arts moet men zich in verbinding stellen met de Telefonische Bood schappendienst te Rotterdam, telef. 206611. Engeis pond 8.70i—S.70i' Amerik. dollar 3.641—3.641 Canada 3.311—3.312 Franse frank 732473.29 Belgische frank7.231—7.23» Duitsp mark 91.421—91.471 Zweedse kroon 79.41—70,46, Zwitserse frank84.81—84.86 Italiaanse Ure 5343152.485 Deense kroon 48511—48.561 Noome kroon 51.00—51.05 (ADVERTENTIE) SPREEKUUR VAN DE CONTA CT- AMBTENAAR Medegedeeld wordt dat iet spreek uur van de contact-ambtenaar vol gende week zal worden gehouden van 7 tot 8 uur voor de sewoners van het WESTEN en het CENTRUM op maandag 21 oktober ,968 in - het Stadhuis (hoofdingang). Gr. Markt 1. SCHIEDAM, 18 oktober 1968 (Van een onzer verslaggevers) Vier mannen (uit Rotterdam. Spijkenisse en Ridderkerk) zijn af gelopen week gearresteerd in ver band met grote houtdiefstallen bij de Rotterdamse Stuwadoorsmaat schappij. Vast staat dat grote hoe veelheden hout spoorloos uit schepen die van Canada in >de Maasstad aankwamen, verdwenen zijn. Het gaat om bedragen van vele duizenden guldens. Na opgemaakt proces-verbaal zijn alle vier de mannen heengezonden. De recher che van de rivierpolitie te Rotterdam heeft de zaak, die al maandenlang speelt, nog steeds in onderzoek. Of er meer arrestaties zullen volgen, is nog niet zeker. De Kethelweg in Vlaardingen zal met ingang van maandag tussen de Burg. Verkadesingel en het Burg. de Bordesplein voor alle verkeer ge sloten zijn. De afsluiting duurt acht dagen. SCHIEDAM. Geboren: Yvonne d v A. in 't Veld en A. M. Beckers; R-ené z v D Grimmiu: en J C Sieffces; Marnix z v W G W Kwakernaak en A J M Wieseman; Marius z v M Ver meulen en A de Pee. Overleden: T Ammerdorffer 77 jr; W. Brand 70 jr; H C den Brlnïer, 58 jr.; E F Krull 81 jr wed v J. A Bergvelt. De grote strijd in Schiedam is zon der meer die tussen SW en Haar lem Elders in deze krant vindt u meer over deze wedstrijd. Het zal echter wel een „volle bak" worden want buiten de strijd tussen Sparta en Feijenoord is SVV—Haarlem de andere topper. Haal daarom vroegtijdig een plaats bewijs. Hermes-DVS, dat zondag 'n goede wedstrijd speelde tegen Ro- da, gaat naar ZFC. Mits de Schie dammers hetzelfde spel spelen als tegen Rcda durven wij winst te voor spellen voor" de blauwwitten, De re serves van SVV en Hermes-DVS ko men ook in liet veld. SW gaat naar Velox ea Hermes- DVS ontvangt op Harga het lang niet malse Fortuna Vlaardingen. Bij de amateurs dus vraagtekens over het wel of niet doorgaan van de wedstrijden. De velden hebben in de laatste weken knap veel water te verwerken gekregen. Gaat het wel door dan gaat DHS naar Gouda om het vorig seizoen ■it de eerste klas gedegradeerde GSV te bekampen. Excelsior '20 speelt ook uit en wel tegen Oranjeplein, lang geen gemak kelijke tegenstander. (Van een onzer verslaggevers) Uit het kleedlokaal van de voet balvereniging Fluks zijn gisteravond twee portemonnaies ontvreemd. De portemonnaie van A. R. bevatte een bedag van ƒ30,— en twee gouden ringen. In de andere portemonnaie, die eigendom was van de 21-jarige M. C. P. zaten "n bromfietssleuteltje en v(jf losse centen. (Van een onzer verslaggevers) Afgelopen nacht is de linnen kap van de auto van de heer H. J. M. uit Dordrecht, die geparkeerd stond op het parkeerterrein van de N.V. Broere. kapot gesneden Een in de auto staande pechlamp werd ont vreemd. Het tochtraampje van een in de nabijheid staande auto van de heer P. van V. uit Alkmaar was eveneens stuk geslagen. Men heeft nog niet kunnen vaststellen of uit de auto lets is ontvreemd. SVDPW gaat bij FSV Pretoria zon der meer de eerste punten halen. In de afdeling ziet het programma er als volgt uit. HellevoetsluisDemos, SFC— Hoogvliet, SchiedamVOB, Ursus Eurosport, WiltonWRW, Schiedam- se BoysMeeuwenplaat, Noorder kwartier—DRZ en FCN '66—Var- kenoord De zaterdagclubs komen ook allen in het veld. HBSS ontvagt op Harga DOTO uit Pemis. Geen gemakkelij ke tegenstander voor de oranjehemde PPSC hoeft ook niet zo ver uit de buurt want het gaat naar Spijkenis- se om er tegen de ploeg van die naam strijd te leveren. GTB gaat naar Sunlight en GSS blijft in Schiedam om er GVMD te ontvangen. (Van onze kunstredactie) De Verenigde Zangers geven op zaterdag 26 oktober in de Immanuel- kerk te Maassluis een concert ter gelegenheid van het veertigjarig be staan. Uitgevoerd worden Exsultate Deo van Scarlatti, Cantate nr, 39 van Bach, Schicksalslied van Brahms, Symphonie nr. 4 van Jan van Dijk en Due Madrigali van Hendrik An- driessen. Mede.werkender zijn de sopraan Elisabeth van der Ploeg, de ait Gerie van der Giessen-Brink man, de tenorTony Klaassen, de bas Gerard Reker, de organist Koos Bons en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Het geheel staat or der leiding van Guus Smeets. .'Van een onzer verslaggevers) Bij de ENCK in Waardingen is donderdagavond de 54-jarige W. D. ernstig gewond aan zijn heup. toen hy geraakt werd door 'n brok kunst mest. De man was bezig een gat té boren in een berg kunstmest met het doel om deze te laten explode ren. Tijdens het boren raakte een stuk van de massa los, dat op de rog van D. terecht kwam. Het slachtoffer is naar het Holyzieken- huis gebracht. rKoop 'n boek bU dt ARBEIDERSPERS Het bestuur van de Maassluise Kunstkring was aan het begin van dit seizoen noga! pessimistisch. Het bezoekersaantal was tijdens de laatste voorstellingen nogal teruggelopen en de avond met Harlekijn zou als een proef worden beschouwd. Dit experi ment kan zonder meer een groot suc ces worden genoemd. Niet alleen ge noten de Maassluise toeschouwers met volle teugen van deze nieuwe veel furore makende cabaretgroep, waarvan Herman van Veen met ma gistrale allure voor daverend plezier zorgt, maar ook was er reden tot te vredenheid over de opkomst, want hei; zaaltje van de Caland-l.t.s. was tot de laatste plaats bezet. Niettemin heeft men bij de Kunstkring nog een aantal wensen. De uit Rotterdam af komstige mevrouw Hamaker, die van af 1946 tot aan 1966 raadslid was van de PvdA, ziet een schouwburgje oï een andere goed geoutilleerde zaal als Ideaal. Met zo'n „topper" als gister avond is er reden tot blijdschap, maar de vraag is of het Maassluise publiek ook wil komen kijken als een toneelgezelschap gaat optreden. Het bestuur van de Kunsktring vindt het subsidie van de gemeente nogal ta melijk beperkt. Tot december kan men op deze wijze nog doordraaien, maar zelfs voor een avond als giste ren moet er nog geld bij. Hoge prij zen wil men niet gaan heffen, want, zei mevrouw Hamaker, „die Kunst kring is er voor iedereen, ook voor de arbeidersklasse." Wat Herman van Veen zijn toeschouwers in het I,t.s.- zaaltje voorschotelde was weer van grote klasse. Toon Hermans zei eens „als ik een man nog eens op Broad way zie dan is het deze jongen." Wim Kan schaterde destijds in Haarlem om dit prachtige talent, die zeker een goede toekomst tegemoet gaat. Het Maassluise publiek zal het met de beide topcabarettiers alleen maar eens kunnen zijn Bewoners van de Marconistraat hebben deze week wel degelijk een gemeentelijke instantie ge waarschuwd toen zij inde vijver een zwaargewonde zioaan zagen. Maandagmiddag al ging er len telefoontje naar de gemeentelij ke plantsoenendienst. Mevrouw W. van Katwijk van de Marconi straat 71b sprak met de heer De Bruin van deze dienst, die zijn collega's van Nieuwland op de hoogte bracht. Helaas bleef dit zonder resultaat. Pas dt volgende dag verscheen de politie om het inmiddels gestorven dier weg te halen. In Het Vrije Volkvan woensdag schreven we. dat de omwonenden te laat de politie hadden gewaarschuwd. „Maar," zeggen ze terecht, „als we een andere gemeenf-'.ijke instantie bellen dankunnen o, het toch aan de juiste dienst doorgeven." „Afschuifsysteem" noemt mevr. Var) Katwijk het en ook mevr. Gouwe leeuw is bepaald niet gelukkig met deze gang van zaken. Mevr. Van Katwijk vertelt, dat zij al meteen te horen kreeg, dat ze de Dierenbescher ming had moeten bellen Bij de Plantsoenendienst trekt de heer De Bruin een slipje van het boetekleed aan, maar verwijst meteen naar de dienst in Nieuwland. „Verder weet ik niet wat er ge beurd is," voegt hij er aan toe. De zwaan, intussen, moet maandagmid dag al dood zijn geweest. Omwonen den „het. was een naar gezicht") zagen de vogel 's morgens nog po gingen doen om op de kant te ko men, maar 's middag iag het dier roerloos tegen de kant. Wellicht heeft men toen besloten om het „kadaver" de volgende dag te laten weghalen, wat dan ook gebeurde. Mocht er onverhoopt in de toe komst weer eens iets gebeuren met dieren, belt u dan met de afdeling Schiedam van de Dierenbescherming, St.-Anna Zusterstraat 47. tel. 266266. De inspecteur van deze instelling, C. Spermon woont aan de Diepenbrock- straat 68, tel. 261589. Ook kan men zich natuurlijk in verbinding stellen met de politie. Want het motto luidt: „Goed, iat er politie is Nog een telefoontje ontvangen van Gemeentewerken. Opzichter Van der Geer laat weten dat het bek met het ietwat merkwaardige opschrift dat wij deze week plaatsten, niet afkomstig is van zijn dienst. De Schiedamse Gemeentewerken hebben prachtige hekken, zegt hij Let u deze week maar eens op, hoe we de voetballiefhebbers voor het top- duel SW—-Haarlem naar de parkeer terreinen en het sportpark verwij zen. Hoe het dan mogelijk is dat Gemeentewerken op de Burg. Hon neriage Grethelaan een bord plaatste met weggevallen letters, maakt hij snel duidelijk. .Dat bord is eigendom van een firma in Rotterdam, die ter plaatse enkele werkzaamhheden verrichtte. MAASSLUIS De jeugdgemeente- raad zal in de vergadering van vrij dag 25 oktober aandacht besteden aan de woonwijk Het Hoofd. De wethouder van de jeugdgemeente- raac, de heer K. Goedhart, die het voorstel zal inleiden, zal het op prijs stellen als de volgende min of meer controversiële punten in de discus sie over dit voorstel worden betrok ken. Met de belangen van de bewoners van. het stadsdeel wordt niet vol doende rekening gehouden. Hoewel het wooncomfort onge twijfeld zal stijgen, zal de huur dit in veel grotere matt doen. Diverse kleine bedrijven, die nu op Het Hóófd gesitueerd zijn, zullen na de sanering minder bestaansmoge lijkheden hebben. De industriële expansie zou het leefklimaat kunnen verslechteren. De financiële consequenties voor de; gemeente zouden een te groot blok aan het been kunnen blijken bij de uitvoering van andere urgente zaken. Prevaleert de economische ge dachte niet al te veel ten aanzien van de sociale gedachte. (Van een onzer verslaggevers) Enorm moet The Green River Jazzband zijn die zaterdagavond, in Muzanda voor Club in the Mood optreedt. Voor alle leden is er ge legenheid op deze muziek te dan sen. Het verdere programma luidt: op 2 november speelt The Four' O Four Jazzmen en op 16 november The Dynamic Town Jazzband. Op 30 november besluit In the Mood de grote avonden met The Smog Town Jazzband.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 2