Autodieven toe en in 'l blijft bij boete DB Rijnmond: Brielse Brug wel "ij dig klaar 55 jaar getrouwd Jeugdland '69 in Ahoy'-hal Orie belangrijke boeken over Duitsland BERLI.NS DAGBOEK 1938-1948 HIT! .EB AS GEEN TOI.1 'AL DIALOOG OVER DUITSLAN bestelbon Bromfietser bij botsing gewond Kindvall opent tentoonstelling ÉToor de politierechter Anderhalf jaar eis na inslaan ruit fotozaak Agenda Ruth Andreas-Friedrich Kneusjes Opzet Spijt van Diver rsen Na val overleden WISSELKOERSEN Josef Hindels R. IVI. fusilier: WOENSDAG 13 NOVEMBER 1968 SET VRUE VOLK PAGINA 19 Van onze sportmedewerker BAS VAN BOCHOVE In onze voetbalkrant van dit jaar hebben wij er duidelijk de nadruk op gelegd, niet op de trainers te schieten omdat zij niet alleen verantwoordelijk zijn voor succes of teleurstelling. Wie een goed draaiend team op de been brengt, is er no^ niet. Nog lang niet, want er zijn zoveel factoren die meespe len. Vraag het DHS-trainer Joop Schop. „Is het niet om te huilen? Wat een pech hebben we toch. Verspeel je daar in twee wed strijden drie van je beste voor hoedespelers. Denk je lekker te gaan bouwen, breekt de boel al." Joop Schop doelt op de blessures, langdurige blessures van Berty Korpel, Ronald Dijk stra en Aad Bockkom. Bertie Korpel, Ronald Dijkstra en Aad Bockom. {Van een onzer verslaggevers) „Bezoekers van Katendrecht zijn vaak vereenzaamde figuren die er troost komen zoeken. Lukt dat niet, dan willen ze nogal eens prikkelbaar worden. In zulke situaties treden de café houders van Katendrecht over het algemeen heel verstandig op". es?* De heer en mevrouw A. C. v. Harmeienv. Pelt, 77 en 76 jaar, van de Mgr. Nolenslaan 141 in Schiedam zijn vandaag 55 jaar getrouwd. Rijnmonds Dagelijks Bestuur is niet bang, dat de afrit van de Brielse Brug naar de Groene Kruisweg niet tegelijk met de brug klaar zal zijn. voor Ieder die het Duitse probleem ter harte gaat. Een Lncirmgend beeld van het dagelijks leven In de door de Nazi's geterroriseerde Duitse hoofdstad vanaf de oorlogsvoorberei dingen dooi de bruine horde tot de blokkade van Berlijn in 1948. Een voorbeeld van grote morele moed. Prijs ƒ9.50 Een Dijdrage tot de sociologie van de Nazi barbarij. In dit boek wordt de background- Information verschaft, die de krachten ont maskert achter het nazisme, krachten, die maakten, dat Hitler volstrekt geen toeval was maar het logisch eindprodukt van een fatale maatschappelijke ontwikkeling. Prijs 9.50 Een grandioos steekspel tussen een vader en een zoon over Duitse vraagstukken van van daag de dag. Vooral verrassend omdat de vader de werkelijke durf tot een nieuwe politiek vertegenwoordigt, terwijl de zoon sterk nationalistische en reactionaire trek ken vertoont en wiens doel het is „het eigen (Duitse) nest nooit en te nimmer te besmeu ren." De auteur Is als leraar aan een gym nasium te Keulen verbonden Prijs ƒ6.90 verzoekt toezending van: een Pech achtervolgt DHS Dijkstra en Korpel gingen in hei gps na de wedstrijd tegen GSV Toen Joop Schop naar een oplossing liep te zoeken voor zijn voorhoede probleem Korpel en Dijkstra vor men 50 percent van zijn voorhoede dacht hij een oplossing gevonden te hebben in het weer opstellen van 'sluwe vos' Aadje Bockkom. JOOP SCHOP: Is het niet om 'fjL^eL^er<.enr ¥"*££1 Aa,d !lori o er egen HOV uit. Later blijkt ook ie nu jent hij een gebroken enkel te hebben. Dat was dubbel pech." Joop Schop kan er nog maar moeilijk bij: zoveel pech Ineens! (Van een onzer verslaggevers) Op 2 plaatsen in Schiedam zijn dinsdag weer autodieven aan het werk geweest. Op de Lange Achter weg werd het tochtraampje openge wrongen van de auto van de 32-ja- rige slager A, d. E.' De buit be stond uit rijbewijs, paspoorten, een doosje met lampen en enkele ande re auto-accessoires, die in het dash boardkastje lagen. Hetzelfde over kwam de 22-jarige glazenwasser P. C. J. P. die zijn bestelauto had ge parkeerd in de Kethelstraat. Hij miste gisteren een transistorradio. (Van een onzer verslaggevers) De 17-jarige Schiedamse timmer man A. J, Corpelein raakte dinsdag avond omstreeks half zeven op de Buitenhavenweg plotseling de macht over het stuur van zijn bromfiets kwijt. Door onbekende oorzaak be gon hij te slingeren en viel op straat. De jongeman moest met een hersenschudding worden opgenomen in de Dr. Noletstichting. (Van een onzer verslaggevers) Ove Kindvall, Feijenoords aanvals- spits, opent morgenavond 8 uur in het wykgebouw aan de Larenkamp de jaarlijkse tentoonstelling van de vogelfokvereniging De Nachtegaal. Hij doet dat met een druk op een knop, waardoor de lichten boven de tentoongestelde vogels worden ont stoken. De Nachtegaal mocht 46 inzenders boeken, die in totaal zo'n 400 vogels hebben uitgestald, "n Plaquette, be schikbaar gesteld door het gemeen tebestuur van Rotterdam, is een van de te winnen prijzen. De geïnteres seerden (zij bij voorbeeld die van de vogelspon hun hobby willen maken) zullen tijdens de tentoonstelling van advies worden gediend. Zondagmorgen is er een speciale vogelmarkt waar ook „outsiders" voor een kwartje inschrijfgeld hun vogels te koop aan kunnen bieden. Gelukkig hebben de slachtoffers self, er hun goede humeur bij behou den. Aad Bockkom: „Moet Je nagaan. Moest ik twee 'kneusjes' vervangen en nou heb ik zelf een wit pootje. Vorige week zeg ik nog tegen mijn zoon, die ook een been heeft gebro ken, ik zeg: je vader voetbalt al zo lang en hfj heeft nooit wat. Kom ik maandag bij de dokter vandaan, ook m'n been in het gips. Nou, je be grijpt Opvallend is dat alle drie DHS'ers 'linkse 'spelers zijn en alle drie hun rechterbeen in het gips hebben. Ronald Dijkstra, die een midden voetsbeentje heeft gebroken, vindt 't sneu voor trainer Schop. „Onvoor stelbaar, zoveel pech voor die man. De teamgeest is prima en zijn oefen stof is zó variabel dat je er graag aan meedoet." Aad Bockkom valt hem lachend bij. Hij bezoekt de laatste weken pas de training. „Als het alleen maar "n kwestie is van rondjes lopen, dan, en dat weten de jongens wel, is Aadje niet thuis. Nee, een beste trainer, waar je nog eens mee praten kan."' Aad verlegt zijn tot de knie inge pakte gipsbeen en draait nog maar eens een 'zware van de weduwe'. Berty Korpel heeft een scheurtje in zijn rechter kuitbeen. „Voetballen voor DHS doe ik, geloof ik, dit jaar •niet meer. Jammer, want het liep net zo lekker. Ik blijf volhouden dat ik opzettelijk .gepakt werd door die 'bink'. Teg GSV gingen Ronald en ik voor de bijl. Wat was dat hard daar." Als pleister op de wond moge gel den dat de KNVB-verzekering een financieel steentje bijdraagt in de kosten van loonderving, maar blij zijn de jongens er niet mee. „Ik speel liever", zegt Berty Kor pel. „Nou, anders ik wel,', valt Aad Bockkom hem b(j. „Weet je wat de dokter tegen me zei? Ga jij maar liever zwemmen. Voetbal is er niet meer bij. Moet ik toch zeker zelf weten? En daarbij: ik kan niet eens zwemmen," lacht Aad. De anderen lachen hard mee. „Even zo goed zit onze trainer weer met problemen," zegt Ronald Dijk stra, die, als het aan hem lag, zon dag het veld wel weer In zou willen. Desnoods mét iijmverband Tegen die achtergrond stelde van ochtend raadsman nu*. J. van Meurs zijn pleidooi ten gunste van een ca féhouder die wegens mishandeling van een bezoeker voor de Rotterdam se politierechter mr. J, G. E. Poe- rink moest verschijnen. In de dagvaarding stond dat hij de bezoeker, een Antilliaan, tegen het hoofd en lichaam had geslagen waardoor de man op de Delistraat in elkaar was gezakt. „Het was sluitingstijd maar hy wou het café niet uit", aldus het verweer van de caféhouder, ,jk heb mijn handen pas gebruikt toen ik zag dat h(i de buffetjuffrouw wou slaan". Officier van Justitie mr. L. R. van der Wey verweet hem vooral dat hij met slaan was doorgegaan toen de lastige bezoeker al buiten bewustzijn was. Hij vond zijn optreden kwalijk genoeg om hem twee weken gevan genisstraf te laten opknappen. „De officier verwijt mijn cliënt meer dan in de tenlastelegging staat", constateerde mr. Van Meurs, „hij mag dan misschien te ver zijn ge gaan, maar dit geval grenst ook. aan noodweer. Hfj draagt bovendien nog altijd littekens van messteken in de rug die een Spanjaard hem een jaar geleden in een soortgelijke situatie toegebracht heeft". Hij vroeg vrij spraak of een geringe geldboete. Even later stond de 30-jarige ex- buffetjuffrouw voor het hekje die bij het nachtelijk tumult betrokken was geweest. Zij zou de op straat liggende man tegen het hoofd en het lichaam hebben geschopt. Volgens haar eigen verklaring was het bij een enkele trap gebleven. ,jlk geef toe dat het fout was." erkende ze ruiterlijk. Evenals in de vorige zaak kon het slachtoffer weinig tot verduidelijking van de situatie bijdragen. „Ik herin ner me er niets meer van", vertelde hij. De nierbeschadiging ten gevolge van de mishandeling heeft gelukkig geen blijvend letsel opgeleverd. De officier herinnerde eraan, dat de buffetjuffrouw eerder had toege geven tweemaal te hebben geschopt. Hij wilde haar tot dezelfde straf ver oordeeld zien die mr. Poerink de caféhouder had opgelegd. In zijn vonnis hield de politierech ter het op 100 boete of tien. dagen hechtenis. Beide verdachten zeiden in hun straf te zullen berusten. i (Van een onzer verslaggevers) Anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van Justitie dinsdag gevorderd tegen de 22-j. kel ner W. F. B. uit Den Haag. die zich dinsdag voor de rechtbank te Rot terdam moest verantwoorden, omdat hij op 'n nacht in augustus met een stuk ijzer de winkelruit van een fo tozaak aan de Groenendaal in Rot terdam zou hebben vernield en daar na zestien filmcamera's met 'n to tale waarde van ongeveer 7.000,— zou hebben weggenomen. Als motief voor zijn daad voerde hij. aan dat hij door. zijn huwelijk diep in de schulden stak, geen werk had en maar een heel lage steunuit kering genoot. Hij verklaarde de in braak onder invloed van alcohol te hebben gepleegd! Onmiddellijk na hem moest de 24- jarige Rotterdamse glazenwasser F. F. v. R. voor het hekje komen omdat hij B. in diens auto naar de plaats van het misdrijf had vervoerd en hem later naar Den Haag had ge reden. Tegen hem luidde de eis acht maanden gevangenisstraf met af trek. De rechtbank zal in befde zaken over veertien dagen vonnis wijzen. Het Maritiem Museum „Prins Hendrik", Burg. 's Jacobplein 8 (bij Rochussenstraat) in Rotterdam, zal vrijdag 15 november a.s. de gehele dag gesloten zijn wegens werkzaam heden aan het gebouw. „Ik heb er veel spijt van," zei de caféhouder nog. Mr. Poerink legde hem een boete van 150 of vijftien dagen hechtenis op. WOENSDAG DE DOELEN, Kleine Zaal. Seth g Gaaikema. 8.15 uur. DE doelen. Kleine zaal, Lunch- s concert door John Holvast, accor- deon, 12.45-13.15 uur. de DOELEN. Grote Saai, Pianoreci» ta! door Mlsha Dichter. 8.15 uur ENERGIEHAL, WestzcecUJK, Holiday on Ice. 8 uur. DORUS. Mauritsstraat 85. TV- en Radio-Cabaret Tom Manders, 8 uur. 2 uur: BIJ Dorus op schoot. DE DOELEN, Schouwburgplein 56, Café-Chantant 't Winkelije, 8 uur. DONDERDAG 1 DE DOELEN, Kleine Zaal, Concert door het Novak Kwartet, 8.15 uur. DE DOELEN. Grote Zaal. Abonne- msntsconcert door he Rotterdams s§ Phllharmonlsch Orkest, 8.15 uur. ENERGIEHAL, Westzeedijk, Holiday g on Icc. 8 uur. g§ dorus, Mauritsstraat 65. TV- en g Radie-Cabaret Tom Manders, 8 uur. g DE DOELEN. Schouwburgplein 56, CafA-Chantant 't Winkeltje, 8 uur. WOENSDAG DE BOEMERANG, Vondelweg openbare bijeenkomst van Reddingboot." 7.30 uur. |lS!f 'c; :'V-t 26, „Da (Van een onzer verslaggevers) Men deelt dit mee in antwoord V/ (Van een onzer verslaggevers) Het is nu definitief dat Jeugdland 1969 (speel- en werkplaats voor de jeugd te Rotterdam) in het Ahoy'- gebouw zal worden gehouden. Dit in verband met de afbraak van de Ener giehal. Men heeft dit meegedeeld tijdens een bijeenkomst die de Rotterdamse stichting voor de Lichamelijke Op voeding met de deelnemers aan het vorige Jeugdland heeft gehouden en waarin plannen voor het komende evenement zijn besproken. De Ahoy'-hal biedt meer ruimte dan de Energiehal. Daarom zal het mogelijk zijn oude activiteiten uit te breiden en nieuwe aan te trekken. (Van een onzer verslaggevers) In ziekenhuis Dljkzigt is gisteren de 54-jarige timmerman H. G. van Berk uit Rotterdam overleden. De man is maandagmiddag ruim drie meter gevallen in het Groothandels gebouw. op vragen van het VVD-Rijnmonds- raadslid ir. J. A. Beukers, die ge- informeerd wilde worden over co- ordinerende bezigheden van 't Rfjn- mond-DB op het gebied van de aanleg van wegen etc. Het DB heeft zich ten behoeve van ir. Beukers tot de provincie Zuid-Holland gewend, waar men te horen kreeg, dat over de afbouw van de Brielse Brug nog niets be kend was, maar dat wel zou wor den gestreefd naar gelijktijdige aan sluitingswegen als het zover was. Voorts deelt men de heer Beu kers mee, dat Rijnmond in ver schillende commissies, die zich bezig houden met de coördinatie van ver- keerswerken, is vertegenwoordigd en dat bij alle hierin vertegenwoor digde partners geen verschil van me ning bestaat over het nut van co ördinatie. Het Rijnmond-DB geeft voorts te kennen voortdurend te zullen stre ven naar verbetering van de coör dinatie en legt uit, dat waar dit wel eens mislukt, die niet is te wijten aan 'n gebrek aan coördinatie, maar aan het feit, dat de tijdsduur van de bouw van kunstwerken eenvoudi ger is te bepalen dan van bij voor beeld de aanleg van wegen. 12 november Amerik. dollar 3.632— 3.64 Engels pond 8.69i— 8.692 Canadese dollar 3.39 —3.391 Franse frank 73.141—73.191 Belgische frank 7.255— 7.261 Duitse mark 9154 —91.59 Zweedse kroon 70.31 —70.36 Zwitserse frank 84.58584.634 Italiaanse lire 58.371—58.421 Deense kroon 48.401—48.451 Noorse kroon 50.90 —50.95 Oostenrijkse schilling 14.031—14.061 Escudo's 12.721—12.732 AAN DE A.P.-BOEKWINKEL Slaak 34, Rotterdam Dayer 8, Vlaardingen Oude Delft 143, Delft Steenstraat 12, Leiden Naam Straat: ww Woonplaats rare nw j-.-. «X Ruth Andreas-FriedrichBerlijn» Dagboek i 9,51 «a. Josef Qlndels: Hitler was geen toeval i 9,50 éx. S. 5i M lillen Dialoog over Duitsland A 6,90 "Wijze van betaling: contant bi) aflevering per giro.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1