Spaaas pleidooivoor Lody Kalden op dreef bij OUTLIJNTJES Schaatsen in DTS te sterk voor Juliana Mevrouw Koeten-Ooms overleden ODI wint in spannend duel van TOP: 4-3 Politie houdt twee dronken chauffeurs aan Automobilist tegen schakelkast 1 rouivenkoor mie Volleybal m 3 Korfbal Diefstal van auto-onderdelen Linksbuiten Juiste weg ImAANDAG 18 NOVEMBER 1968 HET VRIJE VOLK an een onzer verslaggever») Met een forse sclirede zette Sint-Nicolaas zaterdagmiddag om precies half drie voet aan wal van de Nieuwe Haven. De zucht van verlichting die de gelaarsde Sint hierna slaakte, wees er duidelijk op dat dit de goedheilig man elk.jaar weer moeilijker afgaat. ..Het varen gaat ook niet zo hest meer." vertrouwde een van de talrijke Pieten ons toe. (Van onze sportredactie) De slechte weersgesteldheid maakte het korfbalprogramma erg klein. Alleen ODI kwam onder de korf en kon met 43 «gevieren over TOP. Remington Selectric REMINGTON Sint kwam helemaal in de verdrukking na zijn aankomst op het Hoofd in Schiedam. (Van >nze sportredactie) Door het afgelasten van de wedstrijd RWHHBSS bleef van bet zaterdagpro- gramma maar een mager deel over. PPSC speelde thuis en won overtuigend met 6l van Hoogvliet. GTB stuurde Rockanje met een 3O-ne derlaag naar huis terug. (Van onze sportredactie) SVDPW blijft op de goede weg. Nu werd de eerste zege *n feit want Oud-Beijerlaud werd in eigen huis met 21 ge klopt. DHS kwam in Dordt tegen Fluks niet in de prijzen. Met 10 werd verloren. Excelsior "2!) stelde duidelijk teleur tecen RKWIK. Met 40 leden de Schiedammers verlies- szc. Oud-B eijerl.—SVDPW 1—2 Fluks—DHS 1—0 GTBRockanje 30 OT) Het eerste herenteam van Juliana is er vrijdagavond in Enkhuizen niet in geslaagd het nog ongeslagen DTS zijn eerste verliespunten te bezorgen. Ju liana, dat naarmate de wed strijd vorderde steeds beter in zijn spel kwam, moest ten slot te na fel verweer met 32 zijn meerdere erkennen in DTS. aüSKi ■pawii"; De vroege winter heeft in Schiedam overal tydens het weekeinde voor IJspret gezorgd Niet alleen kon de ijsbaan open maar ook kon men hier en daar op ondergelopen stukjes land al schaatsen. Het laatste gebeurde In Groenoord waar de jeugd met voile teugen genoot van het winterse vermaak. De singels vormden ook een dankbaar object voor ondernemende jongens die wel eens wil den proberen of de nog niet zo stevige Ijsvloer toch al wilde hóuden. Hetlisje pïcpen*rte een avontuurlijke bezigheid maar je moet wel oppassen voor een nat pak. PAGINA 9 Juichend e menigte begroet gelaarsde Sint „Bij het schommelen van liet schip houdt hij zich voortdurend angstval lig vast. ja hy wordt nu toch wel erg oud," verzuchtte een ietwat trieste Piet. Maar. de juichende menigte, ce knetterende fanfares van het Harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst", deden zijn gelaatsuitdruk king veranderen in een welgemeende glimlach. Reeds eerder was het Spaanse ge selschap aangekomen met de ketter Vrouwe Cornelia op het „Hoofd", waar de muziekvereniging Gusto de Sint begeleidde naar de Straatma- kersweri. Voorafgegaan door de „Antje' bemand door de Harmonie- vereniging Harpe Davids, de ..Bo nanza" met de Rijnmond'oand aan boord en de „Teumarco" door het Harmoniegezelschap St.-Radboud in bezit genomen, ging Sint-Nicolaas aan boord van „De Onrust", en koerste richting Nieuwe Haven. De schier onvermoeibare Sint wuifde naar de langs de route opge stelde massa mensen, die in groten getale bezit hadden genomen van de waterkant. Het is ODI gelukt weer eens te winnen. Met 4—3 werd TOP geklopt in een spannend duel. TOP nam de JtiSiS?. maar via Costic Taussaint nerd het 11. Ton Spruit zorgde voor vreugde b(j de Schiedammers door voor een 1-2- stand te zorgen. Eer de rust een feit was was ook de stand weer in evenwicht. De tweede helft kenmerkte zich door een zeer spannend verloop. Uit een strafworp jregde Arie van 't Hoff voor 2—3, maar opnieuw- werd het gelijk. In de alierlaatste minuut bracht Costic Taussaint de zege binnen Schiedams bereik. (Van een onzer verslaggevers Weer kreeg de politie dit weekein de een klacht van een automobilist over het stelen van auto-accessoires. Deze keer was het een verchroom de sier-uitlaat die werd gestolen in de Huismanstraat. De 31-jarige ctek- risch lasser J. G. G. deed aangif te van deze diefstal. De bewoonster van de in de Schie celegen woonboot Paulus. me- vm L. c. K.-S bmerkte riitiens het weekeinde dat de boot bezoek ad gekregen van inbrekers. Uit een de werd een portemonaie met 130.— gestolen. Zowel groot ais klein verdrong zich om een glimp van de grijsaard op te vangen. Op het stadhuis viel de Sint een warme ontvangst ten deel door burgemeester H. Roejfsema en echt genote. Verheugd over zijn komst zei de burgemeester: „Wc zijn blij dat U ondanks de kou Schiedam bezoekt. De kinderen waren voorbereid op uw komst, evenals natuurlijk de winke liers. Na de burgemeester die de tra ditionele boterletter in ontvangst mocht nemen, terwijl de bloemen voor mevrouw Roelfsema waren zoek geraakt, maar alsnog nabezorgd zou den worden dank gezegd te heb ben voor de vriendelijke woorden en het warme onthaal, liet de Sint we ten dat de stoomboot weer vol met erd-wus zat. Hij legde nadruk op het belang van de Schiedam-zegel voor het cul turele leven in Schiedam. Tevens pleitte de Goede Sint voor een eigen veld voor de landelijke Ruitersvereni- ging Schiedam. „Ook dit veld is ge- deeltelijk afhankelijk van de Schie- dam-zegel," eindigde Sint-Nicolaas zijn toespraak De aankomst van de Sint werd be sloten met een rijtoer door Schiedam, welke werd opgeluisterd door de Harmonie „Wilton-Fijenoord". (Van een onzer verslaggevers) De Schie:'.* «uw politie heeft tijdens het afgeJopt eefceinde twee auto mobilisten ar..uouden die onder in vloed hun wagen bestuurden. Zater dagmiddag omstreeks vier uur. reed de 38-jarige bouwvakarbeider C. H. onder invloed in de Lange Nieuw- straat. Ter hoogte van het politiebureau verloor hij de macht over het stuur en botste in volle vaart tegen vijf geparkeerde wagens. Tien minuten later was de beschonken automobi list opgesloten in het hoofdbureau van politie. In de Nieuw-Matlienesserstraat botste de vijftigjarige Schledamse monteur E. M. met zijn auto tegen een voor hem aan de linkerkant van dc weg staande lichtmast. De man, die te veel drank had gebruikt, moest met borstklachtcn en een hersenschudding worden opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. (ADVERTENTIE) ynrm 68-U Hei enige scheerapparaa! met de beroemde regelknop. Voor élke baard, élke huid. Idee no. 2: de Remington Seiectric 300. Heelt 3 seheerkoppen en uiteraard de regelknop. Bovendien geelt Remington u f 25,- terug voor een oud scheerapparaat Piet van Veen schiet er weer op los: 6-1 Bij PPSC tegen Hoogvliet heeft Piet van Veen laten zien dat hij heus Falend ixce sior zwicht voor RKWIK Men zoekt voor het zaterdagelftal neg een linksbuiten. Daarvoor hoeft men niet a! te lang te zoeken dach ten wij zo. De man die de laatste wedstrijden in het zaterdagteam de ze plaats heeft bezet, Lody Kalden van PPSC, kan zo die plaats weer anemen. Wat deze knaap zaterdag pres teerde op het veld, onder de meest slechte weersomstandigheden, was enorm. Tegen Hoogvliet won PPSC wet 6—1 waarvan Piet van veen vijf «er scoorde maar in alle vijf deze doelpunten had Kalden een groot wndeel. Nee. de hoofdbrekens van de keuzeheren, zijn met een aspirine ra het weer opstellen van Lody Kilden wel verholpen In SBLO-Kontakt, het orgaan van t' Schledamse Bond voor Lichame- -Se Oefening, stelt secretaris Cor Bolmers de vraag of we met de sport k Schiedam op de goede weg zijn. Verschillende dagbladen hebben de- te kreet van Cor overgenomen en óth bepaald tot het herhalen van z'Jn vraag. .Zijn wij tevreden met de plaats, "to de Schledamse sportwereld In ii« grote geheel inneemt? Schiedam bealt een groot aantal '«thalverenigingen waarvan er twee "In of meer tot de top behoren. f handbalniveau is matig, korf- 5 J idem: basketball is na een jaar top teruggevallen en honkbal na een w succes hetxelfde. De iwetn- moet een aantal jaren terug- «M om een zwemster van topklas- te ontdekken. Bij het turnen men de aansluiting bij keur- Wfcgen te vinden. Hieruit blijkt dat onie rerenlgin- J» Hl voorkeur bestaan uit leden het meer om de sportbeoefening Jm ow prestatie gaat. Is dit wei "♦Juiste weg?" Tot zover Cor Bolmers die iets ■truer in zijn betoog verenigingsbe- ttrders °proept om talent aan hun r"«igtag te binden. Laten we pro- **n ieu dieper m d« t««» in te «Ml. ®'j het betaalde voetbal is er een kleine verbetering te bespeuren (SW) en omdat talent daar geld kost zal het wel altijd een moeilijke zaak .blijven om taient te blijven „binden". Kijken we naar andere sporten, dan blijkt er in Schiedam heus wel talent te wonen. Let wel: te wonen, maar niet te sporten. Is een tafeltennisinternationaal als Nico van Slobbe geen talent? Wis en waarachtig, maar waarom speelt hij dan in de Amsterdamse vereniging Hunter? Omdat de Schiedamse industrie geen cent over heeft voor de sport. Service, de vereniging waarm Nico van Slobbe speelde en welke nu is samengegaan met TSF, heeft in Schiedam tientallen brieven doen uitgaan naar fabrieken om de Schie damse tafeltenntssop te doen steu nen. Er bleek geen dubbeltje beschik baar. Dag talent, want Nico vertrok naar Hunter, waar hij een geldelijke vergoeding krijgt voor het vele rei zen wat hij voor zijn sport doet. Maar mede door zijn talent is het Schiedamse tafeltennis op een hoger plan gekomen. Basketball? Van het zelfde laken een pak. Geen sponsor en je talent vertrekt. Kijk maar naar Eric van Woerkom, op het ogenblik topscorer bij het Neder landse basketball. Een van buiten Schiedam komende industrie hééft nu voor een jaar Juventus onder z'n hoede genomen. Dat zijn de Marsfabrieken. Zwemmen. Twee weken geleden maakten wij voor deze krant een reportage van de waterpoloërs van Moet je aansluiting zoeken met de top als je zegge en schrijve veertig minuten per week met je ploeg kan trainen? Wtur blijft je «wemtalent? Dat gaat naar Vlaardingen. Zie Ruud Beele. Waarom? Omdat daar meer mogelijkheden astjn. .Indien men op niveau leca presteert, zat dat on getwijfeld ook ten gunste komen van de gehele vereniging," schrijft Cor Bolmers. Terecht, maar dan zal het bedrijfsleven van Schiedam, als er esn verzoek binnenkomt om als sponsor te willen optreden, zich eens van een endere kapt moeten laten zien. Dat zou een oplossing kunnen zijn. Een falend Excelsior '20 heeft de punten in Vlaardingen moeten laten bij RKWIK, dat verdiend met 4—0 won. In de eerste helft wogen de par tijen aardig tegen elkaar op. In de Schiedamse aanval werd George Kreischer erg gemist. Hij moest wegens een blessure verstek laten gaan. In de tweede helft vielen de doelpunten pas. Het eerste viel na 'n defenslefout bij de Schiedammers en de tweede treffer was het gevolg van te zacht terugspelen van een der Op het kruispunt van de Gver- scliiesestraat en de Prof. Kamer- lingh Onneslaan is in de afgelopen nacht omstreeks één uur de 24-jari- ge Amsterdamse reclameontwerper C. W. met zijn auto tegen een op het trottoir staande schakelkast van de PTT gebotst. De 24-jarige passa gier P H. uit Schiedam werd bij de botsing aan het gezicht gewond en moest door de GGD worden verbon den. Later kon het slachtoffer naar huis terugkeren. De bestuurder bleef on gedeerd; hij verloor in de bocht plotseling de macht over het stuur en reed toen in volle vaart het trot toir op. Zijn wagen werd totaal ver nield. Nauwelijks had de 24-jange las werkman H. V. uit Schiedam in de nacht van zaterdag op zondag op de Westvest in Schiedam een grote kei door liet rechterportier van een ge parkeerd staande bestelwagen ge gooid. of de politie was ter plaatse om hem te arresteren. V. had het voorzien op een tas met gereedschap ter waarde van 500.— die door de 30-jarige elektri cien C. M. in diens auto was achter gelaten. Na een korte worsteling tus sen politieagenten en de dader kon de laatste worden overgebracht naar het hoofdbureau van politie in dc Lange Nieuwstraat. Het gebeurde allemaal 's morgens om vijf uur; de man had bij zijn aanhouding de tas nog bij zich. In de nacht van zaterdag op zon dag is de 25-jarige heer J. Kemper uit Schiedam op de Rotterdamsdljk nabij het café Klein Confiance het gladde wegdek uitgegleden en met zijn hoofd op het trottoirband gevallen. De man, moest met een hersenschudding worden overge bracht naar de Dr. Noletstichting. Schiedamse verdedigers. Toen was het met de ploeg gedaan en zonder moeite liep RKWIK uit naar een 40-zege. „Deze zege is ons vier punten waard." Dat zei na afloop van de wedstrijd tegen Oud - Beijerland de voorzitter van SVDPW, Toon Har deman. De 21-zege kwam de Schie dammers volledig toe en ze hadden de eerste helft al af kunnen sluiten met een 30-voorsprong als dc de fensie van Oud-Beijerland niet alle geluk van de wereld had gehad. De schade voor Oud-Beijerland bleef in die eerste speelhelft beperkt tot een 1O-achterstand. Cor van Raay maakte een uitgekookt doel punt ter afsluiting van een algeme ne. goed opgezette aanval. De tweede helft kreeg een hoop vol vervolg voor SVDPW toen Bas Snoey er 20 van maakte in het voordeel van de Schiedammers. SVDPW bleef de betere ploeg tot tien minuten voor het einde. Toen kwamen de gastheren zo onstuimig opzetten dat er drie minuten voor t einde 'n tegendoelpunt viel. SVDPW moest hierna alle zeilen bijzetten om de zege in handen te houden. „Een wedstrijd om snel te verge ten. Ons voorhoedeprobleem gaat zich toch nu wel wreken na al die blessures." Dat zei secretaris E. Poel- mann van DHS na het duel met Fluks. De wedstrijd tegen Fluks werd door de Schiedammers met X—0 verloren en omdat de DWS-aanval te weinig stootkracht heeft, bleven de Schie damse treffers deze keer uit. Verder was de wedstrijd over het geheel genomen niet van een al te best gehalte. De grasmat stelde hoge eisen aan de spelers, wat het spel niet altijd ten goede kwam. Een kwartier voor de rust viel het naar later Week enige doelpunt in dit teleurstellend treffen. tot wat In staat is. Van.de zes Schle damse doelpunten nam hij er niet minder dan vijf voor zijn rekening. In eet: eenzijdig duel met een stuk ken sterker PPSC werd in de eerste helft niet minder dan vijf keer ge scoord. Een comfortabele ruststand dus. Piet van Veen scoorde achter el kaar vier keer en raakte nog een keer de paal. Lodi Kalden bij zonder goed op dreef deze middag scoorae uit een prachtige solo num mer vijf. In de tweede helft scoorde Piet van Veen nog een keer en zorgde Hougeveen er voor dat de eer kon worden gered. GTB heeft zich door een 3-0- zege tegen Rockanje aan de top kunnen handhaven. In een sportief duel grepen de Schiedammers zonder veel moeite de zege. Zwvp opende de score en later via een hoekschop maakte hij er 20 van. Keurig kopte hij de bal in het net. In de tweede helft is Rockanje geen enkele keer gevaarlijk geweest. Baliiins stelde Rietveld in de gele genheid om er 30 van te maken. Het Schiedams Vrouwenkoor komt morgen, dinsdagavond, samen met het Rijswijkse Vrouwenkoor voer de televisie. Er wordt opgetreden in het NTS-programma „Amateurs Aktief', dat 's avonds cm vijf minuten over half tien op Nederland 2 op bet scherm komt. Onder leiding van Ria Borgmeyer wordt „Litania" van Hans Kox uitgevoerd. Een onlangs bij Sandwich-staa! in het Industriegebied Spaanse Polder te Schiedam gepleegde inbraak, waarbij een bandrecorder, een dicta- foon, een klokje, 200,en sigaren voor tachtig gulden werden ont vreemd. is opgelost. Tijdens het af gelopen weekeinde heeft de politie drie Rotterdamse jongelui aange houden. die van deze inbraak wor den verdacht. Het zijn de 16-jarige leerling-scheepsbouwer J. D. en zijn even oude vrienden W. van E. en J. S. Het drietal bleek nog in het bezit te zijn van de gestolen voor werpen; ook het geld bleek nog aan wezig te zijn. Juliana, dat traag startte, had in de eerste set geen schijn van kans tegen een fel en gevarieerd aanval lend DTS (157). In de tweede set waren de rollen omgedraaid. De Schiedammers, die steeds beter in hun spel kwamen, maakten het de verdediging van DTS erg lastig. Via de tussenstanden 711 en 1012 wist Juliana deze set te winnen (13—15). Juiiana, dat voor DIS altijd een moeilijke tegenstander is, probeerde in.de derde set met vertragend spel de Enkhuizenaars uit hun ritme te halen. DTS. dat weinig veelde voor deze tactiek. Het zich niet om de tuin leiden en wen deze set met 1510. In de vierde set had deze tactiek ech ter wel succes. Juiiana. dat geduren de deze set voortdurend aan de posi tieve kant van de score bleef, wist met grandioos verdedigen en uitste kend aanvalsspel de Enkhuizenaars in grote moeilijkheden te brengen. De vierde set was dan ook voor de Schiedammers: 1115. In de vijfde en beslissende set, groeiden beide ploegen naar een grote hoogte. DTS, dat met keiharde en gevarieerde aanvallen de verdediging van Juliana onder zware druk zette, liep uit tot 94 Maar ook Juliana trok alle registers open en vooral de aanval van de Schiedammers draaide als nooit tevoren. Ondanks het felle verzet van Juliana slaagde DTS erin deze set te grijpen >15—9) en daar mee de overwinning. Aanstaande zaterdag komt het Haagse Blokkeer 2 naar Schiedam. Als de Schiedammers, die op het ogenblik in goede vorm zijn, het zelfde niveau bereiken als tegen DTS. is een overwinning bepaald niet uitgesloten. Aawte1 (Van een onzer verslaggevers) In het bejaardentehuis Thurlede is zaterdag op 79-jarige leeftijd over leden het oud-SDAP- raadslid me vrouw Koeien-Ooms. Mevrouw Koe ten. die op 29 december 1883 werd geboren in Krallngsche\ eer. had vrh 1919 tot 1927 als lid van de SDAP zitting in de Schiedamse gemeente raad. Deze dochter van een zalm- v Isser kwam al in 1912 als bestuurs lid van de Rotterdamse Dienstboden- bond in contact met de SDAP Toen zij zich in Schiedam vestigde bleef zU een onvermoeid strijdster voor de belangen van de minst-be deelden. Mevrouw Koeten heeft vele ver diensten. Ze was mede-oprichtster van het Groene Kruis in Schiedam, werkte ook mee aan de stichting van da Socialistische vrouwengroep en de Coöperatieve vrouwengroep, In 1927. toen zij al enkele jaren weduwe w as. trad zi) toe tot het col lege van regenten van het St.-Ja- cobsgasthuls en bleef dat tot 1960. In datzelfde jaar word z(j >--• naar vele verdiensten beloond met de gouden medaille in de Orde van Oranje Nassau.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1