Komt er ooit weer een ijsclub in Schiedam jaar melden zich schaatsliefhebbersmaar. y Diefstallen in Schiedam Aankomst Sinterklaas in Maassluis WALDO N.V. Voorverkoop SVV-Heracles al begonnen St. -Maartensmarkt zijn aan het tanen .Kras' neemt afscheid van Havenbedrijf Maassluis kiest nieuw bestuur College bekijkt exploitatie van lanclijsbaan Man bekent groot aantal inbraken Man krijgt tien maanden voor twee inbraken Winkels zijn 's avonds open Fusie tussen drukkerijen Plannen HENGELSPORT Inbraak in woonark Opbrengsten plaat voor Kennedyfonds Automobielbedrijf Citroën-agenf Lui Sneu AKKERMAN voor Centrale Verwarming WOENSDAG 20 NOVEMBER 1968 HET VRIJE VOLK Van onze sportmedewerker BAS VAN BOCHOVE De kasboeken wijzen het duidelijk uit. De Schiedamse IJsvereniging was vroeger 'n bloeiende vereniging met heel veel leden. Ook was er een ijverig bestuur, dat ervoor zórgde dat een gladde ijsvloer voor het nodige ijsvertier zorgde. Dat is met meer. Er is geen ijsbaan njeer, er zijn geen le den meer en ook het bestuur van de SIJV i» gereduceerd tot twee leden. iliBllii zich de bescheiden van de S.IJ.V. advertentie Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 |ptadsgehoorzaaï Maar niet met m ij n vrouw I W0R5ÏKÜ' rieL0ZViS1ennz5ne.den handsiag' beelden dle nu reeds Dorisch aandoen en PAGINA 19 X'.'JX'. „Ja,-ieder jaar opnieuw als de vorst invalt en het water „hard" ■wordt krijgen wij diverse telefoontjes van mensen, die vragen of ze lid kunnen worden van de ijsvereniging. Maar wat kunnen wij de mensen bieden. "We hebben geen ijsbaan. Dat zegt de heer J. Mak (58), een van de twee nog „zittende" be stuursleden van de SIJV. De ander is de heer A. Wessel, ook 58 jaar oud, samen vormen ze het bestuur van de Schiedamse IJs vereniging. IJspret uit vroeger dagen. Vast onderdeel van het jaarlijks schaatsfestijn was telkens weer wie met de heer Mak een blik de lampionoptoclit op de schaats. Wie de foto aandachtig bekijkt, ziet dat men 't toen nog werpt in de vergeelde papieren van deed op die goeie oude Friese doorlopers en dat er van „Noren" geen sprake was. de ijsvereniging komt tot ae over- tuiging.' 'dat deze vereniging vroeger ggCTBajaag^ss heel goede dagen heeft gekend. ..Wij hadden seizoenen, dat we meer dan 700 leden hadden. Dat was in de goede tijd toen we nog een ijsbaan hadden in het Spieringshoek. Daar zijn we in 1950 vertrokken om dat er hulzen 'moesten worden ge bouwd." „Een fijne tijd was dat toch", ver zucht mevrouw Mak. die net als haar man een verwoed schaatslief- hebster is. Wie nu nog wel eens langs de plek komt waar de ijsbaan zich bevond, ziet er alleen nog de omgevallen lichtmast, die herinnert aan de tijd, dat daar uitbundige ijspret plaats vond. „Wij-hadden een fijne baan waar je lekker uit de voeten kon. Helaas moesten we daar weg met een schade, die flink groot was en waar we nog geen cent van terug hebben gezien. Nou lees ik, dat de gemeen teraad een krediet heeft verleend groet 30.000 gulden voor een landijs- baan. Daar kan ik inderdaad een baantje voor aanleggen en uitzetten. Maar dan heb je ook alles gehad. Dan heb je nog geen verlichting en wat daar zo bijkomt." Bij de ijsvereniging zelf zijn zo in de loop der jaren ook wel plannen geweest om weer tot een eigen ijs baan te komen. „Wij zijn met verschillende plan nen naar de gemeente geweest, maar telkens stoot je je hoofd. Ik ben er, net als Arie Wessel, wat te oud voor om een of andere actie te voeren voor een ijsbaan. Dat ding wat op de televisie te zien is ge weest, je weet wel die overdekte baan, nou die had in Schiedam moe ten kotpen. We zouden graag wat meer jeugd in ons bestuur zien. Die zouden dan misschien wat meer kunnen doen." In>al de jaren, dat er geen ijsbaan is in' Schiedam en bij alle plannen, die er van gemeentewege zijn, is de ijsvereniging niet een enkele keer benaderd door de gemeente. De heer J. Mak, een van de twee nog „zittende" bestuurders „Wat ze nou precies van plan zijn neemt nog eens een duik in het verleden. In dit kistje bevinden (Van een onzer verslaggevers) Gisteren nam de heer J. v. d. Wijk afscheid van het havenbedrijf Vlaar- dingen-Oost N.V. De heer v. d. Wijk bereikte de pensioengerechtig de leeftijd. In 42H> jaar is hij van havenwerker opgeklommen tot „kras", een leidinggevende functie in de haven. Een kras houdt toezicht op het laden en lossen van de sche- pen. Een lange rij sprekers richtte In restaurant De Vulcaanhaven het woord tot de heer en mevrouw v. 'd. Wijk. Ir. Van Rossen sprak namens de directie woorden van waardering over de plichtsbetrachting van de scheidende. De heer R. Haddema sprak na mens de ondernemingsraad. De spreekbuizen van de collega's en het personeel waren de heer A. Sneek en G. v. d. Linden. Ook zij waren vol lof over de wijze waarop de heer v: d. Wijk gedurende zijn lange werk periode als collega en chef optrad. Men bood de scheidende kras di verse geschenken aan en z{jn vrouw- werd in de bloemetjes gezet.' met die 30.000 gulden en waar ze denken een ijsbaan te gaan maken, daar weten wij niets van", verzucht de heer Mak. Hij wijst op Vlaardingen waar wel .een actieve ijsvereniging is en waar de gemeente alle steun toezegt. „Het vrsiagt veel werk en het moet op te brengen zijn. De jeugd moet het nou maar eens proberen besluit hij. Wie dus de heren Mak en Wessel een handje wil helpen kan eens con tact met hen opnemen. Het telefoon nummer van de heer Mak is 268609 en van de heer Wessel 266362. De Vlaardingse hengelaarsvereni ging Het Westen besloot haar serie concoursen met het twaalfde concours. Er werd gevist in de Deifshavense Schie, in de Poldervaart en in de wateren van de Oostgaag, maar geen visje liet zich ditmaal beetnemen. Deze serie was beslissend voor het kampioenschap van de vereniging, met als gevolg, dat de eindstand kon worden aangehouden na elf concour sen. Kampioen van Het Westen is daar door geworden D. Berveling met een vangst van 14.518 gram. Ook werd hij kampioen maatvis (9.658 gram) en kampioen met de meest gevan gen exemplaren (1.242 stuks), ter wijl hij ook nog de kampioenstitel kreeg voor het vangen van het licht ste visje (3 gram). De zwaarste vis werd gevangen door J. Hollenberg (450 gram). Tweede werd M. Wijnhorst met 13.570 gram en derde P. Groen (die kampioen werd van de dertiende groep) met 12.375 gram vis. 'MAASSLUIS De Partij van de Ar beid afdeling Maassluis belegt op dinsdag 2"6 november de jaarverga dering in het NVV-gebouw De Kern. Aangezien de heer De Waard zich op doktersadvies heeft teruggetrok ken en aangezien er nog enkele an dere vacatures zijn moet er een nieuw bestuur gekozen worden. Het huidige bestuur heeft de vol gende personen voorgedragen voor het nieuwe bestuur: J. A. Hummelen, voorzitter, A. J. Wustrow secretaris, mevrouw C Boutkan-van der Zee penningmeesteresse, en N. Komen; M. Duimelaar, S. U. Ganzinga en P. Wever leden. Op deze vergadering zal ook aan dacht besteed worden aan de jeugd- gemeenteraad naar aanleiding van het feit dat in het afgelopen jaar drie van de vier zittende leden om verschillende redenen bedankt heb ben. Het bestuur was van mening, dat de nieuwe jeugdgemeenteraadsledeh primair gezocht konden worden in FJG-kringen. Daar heeft men ech ter laten weten geen, prijs te stellen, op de vrijgekomen zetels omdat veel FJG'ers in Maassluis bijna 30 jaar zijn en het derhalve niet zinvol is om iemand te benoemen. Opnieuw is er ingebroken in een woonark. Nadat tijdens het weekein de de woonboot Paulus aan de Schie ongewenst bezoek had gekregen, brak men gisteren in bij de woonark An- jo aan de Nieuwe Haven. De be woonster, mevrouw L. van L. kwam tot haar grote schrik tot de entdek king dat een geldkistje in 'de lade van eensalonmeubel in de huiska mer was opengebroken. Een bedrag van 90,plus een portemonnaie met wat geld, werden ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) Het gemeentebestuur zal zich, al vorens contact op te nemen met de Schiedamse IJsvereniging, eerst een beeld moeten vormen van de exploi tatie van de landysbaan. Het college schrijft dit in antwoord op 'n vraag, die door een raadslid is gesteld bij het algemeen verslag van het begro- tingsonderzoek. (Van een onzer verslaggevers) Met de aanhouding van een 29- jarige los-werkman N. S. uit Schie dam, heeft de Schiedamse politie de ze week ai minstens tien. diefstallen, die gepleegd werden in. de periode van juli 1967 tot oktober 1968 opge lost. De man heeft bekend dat hij in die tijd herhaaldelijk binnendrong ia kelders van galerij woningen en daarbij boortollen, dozen verf, -le vensmiddelen, twee transistorradio's, autokoplampen, een reiswekkertje, een horloge en nog ander materiaal heeft gestolen. Een gedeelte van de gestolen waar -trof men thuis aan. De politie gaat na of deze man, die ongehuwd is, misschien-nog meer ihbraken heeft gepleegd. (Van een onzer verslaggevers) Ook in Vlaardingen wordt sinds vorige week een grammofoonplaat verkocht waarvan de opbrengst be stemd is voor het Kennedyfonds. De plaat, in Vlaardingen verkrijgbaar bij grammofoonplaten en radiohan- del G. P. van. Daalen aan de Korte Hoogstraat 16a. bevat de Battle Hymne of the Republic. Het is het lied dat gezongen werd bij de be grafenis van u-ijlen president Ken nedy. De Haarlemse grammofoon platenmaatschappij die de versprei ding verzorgt, maakt het geld over aan genoemd fonds. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van maandag op dins dag is er ingebroken in een kantoor van Vlug's Bakkerijen aan de Broers- vest te Schiedam. De inbrekers be reikten na inklimming van het pand, de eerste etage en troffen in een bureau van de boekhouder, een geld kistje met 300,— aan. Opnieuw is er een auto ontdaan van zijn sierringen en wieldoppen. Het overkwam mevrouw M. N.-E. in de Fr. Haversmidtlaan. De laatste tijd missen steeds meer automobilis ten in Schiedam allerlei accessoires. MAASSLUIS St.-Nicolaas zal ver gezeld door vier Zwarte Pieten zater dag een officieel bezoek brengen aan Maassluis. Om kwart over elf zal hij de binnenhaven van Maassluis bin nenvaren aan boord var, een sleep boot van L. Smit en Co's Internatio nale Sleepdienst. De Sint zal ter hoogte van het parkeerterrein de Put ontschepen, waar burgemeester W. J. D. van Dijck hem welkom zal heten. Het programma voor de middag is ais volgt: 13.30 uur: Aankomst Sint-Nicolaas in Maassluis-West op het schoolplein van de Meester Blomschool. Daar zal de Sint de kinderen toespreken en handjes geven, terwijl de Pieten de nodige pepemoten etc. zullen rond strooien. Met medewerking van het muziekkorps „de Maassluise Harmo nie" zal tot slot een sinterklaaslied worden gezongen. 14.00 uur: Aankomst Sint-Nicolaas op het schoolplein van de Minister de Visserschooi. Muziek „Kunst na Ar beid". 15.00 uur: Aankomst Sint-Nicolaas in het winkelcentrum Paiet. Muziek „de Maassluise Harmonie". 15.30 uur: Aankomst Sint-Nicoiaas bij de Olymplahal, Muziek „Kunst na Arbeid". 16.30 uur: Aankomst Sint-Nicolaas op het schoolplein van de Prins Bero- hardschooi. Muziek .„de Maassluise Harmonie". 17.00 uur: Aankomst Sint-Nicolaas op de Markt. Muziek „Kunst na Arbeid". Vanaf de Markt zal "de Sint zich met zijn Pieten naar elders spoeden waar hem nog andere taken wachten. De plaatselijke middenstand en de Maassluise Gemeenschap zullen er zorg voor dragen, dat Sint-Nicolaas in Maassluis een goede ontvangst ten deel valt. (Van een onzer verslaggevers) Wegens twee in zijn woonplaats gepleegde inbraken veroordeelde de rechtbank te Rotterdam de 19-jarige stanser C. J. A. A. uit Schiedam gisteren tot-een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. Veertien dagen geleden had de of ficier van Justitie een jaar en vijf maanden jeugdgevangenis, subsidiair twaalf maanden met aftrek waarvan vijf voorwaardelijk, tegen hem ge vorderd. Conform de eis werd de 19- jarige Schiedamse bijrijder A. van W„ die een deel van het oneerlijk verkregen geld met verteringen in cafés had helpen opmaken, tot een boete van 40 of vier dagen hechte nis veroordeeld. (Van een onzer verslaggevers) In Schiedam zijn de winkels in verband met de Sint-Nicoiaas- en kérstverkoop vanaf woensdag 27 no vember tot en met woensdag 4 de cember tot 9 uur 's avonds geopend. Tegen Kerstmis geldt deze avond verkoop voor de periode van vrijdag 20 december tot en met maandag 23 december. Ook zijn de winkels op dinsdag 31 december tot 9 uur geopend; de wekelijkse koopavond op vrijdag duurt tot half tien. Hierdoor verval len in de weken 2 tot en met 7 de cember en 23 tot en met 28 december de ochtend- en middagsluitingen en de. sluitingen op woensdagmiddag 18 december, de maandag van 30 de cember en dinsdagmiddag 31 decem ber. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse drukkerij N.V. Steens aan de Overschiese Dwars straat 5, is een fusie aangegaan met drukkery J. W. de Gruyter N.V. te Sassenheim. Beide ondernemingen achtte het grote belang van deze fu sie gelegen in een bredere opstelling, zodat door grotere verkoopkracht, service en efficiëntie een snelle aan passing bij de zich ontwikkelende omstandigheden in de grafische in dustrie mogelijk is. De directie van de gefuseerde be drijven wordt vanaf heden gevormd door de heren I. J. de Gruyter en R. P. V. M. Ten Hagen. (Van een onzer verslaggevers) Het belooft erg druk te worden bij de wedstrijd SWHeracles, top- duel in de eerste divisie. In verschil lende delen van Schiedam is men daarom reeds met de voorverkoop van deze wedstrijd begonnen. Bij de volgende sigarenwinkels zijn «<|e kaartjes verkrijgbaar: De Jong', Broersvest, De Jong. Lange Kerk straat, Buitenhek, Rubensplein; Van Eijk, Parkweg; Eijkenbroèk, West- Frankenlandsestraat: Schouten, Troelstralaan; Stouthandei, Lange Haven; De Groot, Nieuwe Maas straat; Abelskamp, Groenelaan; Or- gers, Boerhaavelaan; Van Eerden, Singel; Fabrie; Fabriestraat. Ook zijn er kaartjes verkrijgbaar in de kantine van SVV. (ADVERTENTIE) Zondag '24 nov. 6.30 en 9.15 uur Woensdag 27 nov. 8 uur TONY CURTIS - VIRNA LI SI e.a. in TOEGANG 14 JAAR Als de man van huis is komen er kapers op de kust. (Van een onzer verslaggevers) Een brok traditie bevuilde maandag en dinsdag de Gorkumse straten. De jaarlijkse St.-Maartensdag mar keerde weer de streekfunctie van de stad, al moest ook nu weer ge constateerd worden dat de, belang stelling voor deze beestenmarkt ta nende is. De aanvoer van dieren viel nog wel mee. Maandag telde men rond 300 paarden, en dat was ongeveer even veel als vorig jaar. Gisteren wer den 1499 koeien genoteerd, driehon derd meer dan vorig jaar, toen een behoorlijke teruggang moest wor den geconstateerd. Volgens de deskundigen was het een „luie" markt. Niet alleen was er weinig belangstelling voor. ook de handel verliep niet vlot. Naar ver luidt was het gebruiksvee ook ont zettend duur. Dit bad tot gevolg dat diverse han delaren met een deel van hun vee naar huis terug moesten keren, ter wijl zij in vorige jaren nogal eens uitverkocht raakten. De gedaalde publieke belangstelling is voor een groot deel toe te schrijven aan de verschuiving van de kermis. Toen die nog gelijk met deze marktda gen viel, was het voorn de handela ren aantrekkelijker om hun hele gezin mee naar Gorkum te bren gen. Niettemin boden ook nu deze markt dagen een tafereel, dat uit groot- moeders tijd tot ons lijkt gekomen. De smeu is er dan misschien een beetje af, nog altijd vormen de lan ge rijen koeien en paarden, met daartussen de lovende en biedende agrariërs, een schilderachtig schouwspel in de meest letterlijke zin van het woord. Kwantitatief en. misschien ook kwalitatief zijn de St.-Maartensdagen duidelijk op hun retour. Ongetwijfeld zijn daarvoor oorzaken aan te wijzen, misschien ook wel scnuldigen. Concurrerende markten heDben een groot deel van de vroe ger op Gorkum geconcentreerde be langstelling opgeslokt. Het is wei nig zinvol daar treurend bij stil te staan. Nuttig is het wellicht te zoe ken naar wegen om de huidige stand van zaken te conserveren. Want visueel is dit tweedaags eve nement een overblijfsel uit moei lijker, maar voor het nageslacht toch zo oneindig veel romantischer tijden. ADVERTENTIE Uw gehele huis heerlijk verwarmd met CENTRALE EN LOKALE GASVERWARMING verzorgd door de aardgasspecialist AKKERMAN. VOORBEELD; 3-kamerflat geheel gemonteerd 2500, 4-kamerflat 2700, SPAAR GELD UIT MET CENTRALE VERWARMING FINANCIERING MOGELIJK Vraag vrijblijvend advies bij GAWAIO'SANITAIR INSTALL ATÉUfi uw vertrouwensman Arnold HoOgvlieistraat ShowroomSchiedamse- weg 73 - Telefoon 34.24.00 -:-K

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1