Leen van der Kraan koerst met korfbalclub naar jubileum Diefstallen in cafés OUTLIJNTJES Juliana zakt verder terue Brandweer actief tijdens weekeinde Vele scholieren nemen deel aan kersttoernooi in Koopmansbeurs Wijzigingen RET-bussen 55 Burgerlijke stand 55 w. HERENKAPSALON COLLÉ ZAAIERS MAANDAG 23 DECEMBER 1968 HET VRIJE VOLK PAGINrt 7 T^TSggp!!1! te* "''HifCSI Van onze sportmedewerker BAS VAN BOCHOVE Op 27 mei van het jaar 1970 bestaat de korfbalclub Schie dam veertig jaar. Voorzitter Leen van der Kraan schrijft er in zijn „laatste stukje" van het jaar reeds over in „Schiedam- varia", het clubblad van de roodzwarten. Nare periode Opvolger Dronken chauffeur ramt twee auto's sr r;-ï Ti Inbraak in woning Volleybal (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse brandweer is tijdens het afgelopen weekeinde zeer actief geweest. Drie keer moest men uitrukken en in twee gevallen bleek het een moeilijke brand te zijn, waarbij nogal wat schade ontstond. Fspe ranln-a'rt'mln Bij Guslo Tafeltennis en verder. De Smasher SZC-dames Op vrijdag 27 december en zaterdag 28 december worden in de Koopmansbeurs de (jaarlijkse) scholierenkampioen- schappen tafeltennis verspeeld. De belangstelling hiervoor is al jaren in stijgende lijn, doch de inschrijving overtreft dit jaar wel alle verwachtingenniet minder dan 486 meisjes en jongens nemen deel. KSfebtJ (te ZAAIERS Dan hoeft n niet lang te soeken Rotterdamse bioscopen Toneel en muziek SCHTDAISSE 11)11] Bazar Brnersxeld 45 Schiedam moet vooruit vooruit Getrouwd: G Koelewijn, 24 j. en H M Westendorp, 24 j.; P"J M v. Abshoven, 25 j. en M F Vredenberg 22 j.; A H Ooms. 25 j. en J J M F Kappetein, 24 A J Peters, 22 j. en J J Zeeman, 20 j.; J van Keulen 27 j. en E van Beek, 22 j.; J C van der Mijn, 19 j. en C Verkaaik, 19 j. J A de Bruijne, 21 j. en C Hessel- berth, 18 j,; P J Smits, 22 j. en J M C Ouwerling 21 j.; F H S Boers- ma, 26 j. en J Nonner, 24 j.; C C J M Verspeek, 22 j. en A J M Voor- meeren, 20 j.; W Kusters, 34 j. en H M de Vette, 31 j.; K Clausing, 21 j. en T C van Heijningen, 19 j.; P Hoogendijk, 27 j. en E Takkebos 21 j,: G R van Munster, 21 j. en L M de Nijs, 19 j.; N van der Gies- sen. 20 j. en K C den Boer. 18 j.; W J Klaasse, 22 j. en W C F Klein, 18 j.: J J Kievits. 25 j. en M W L Batenburg, 24 j.; B J van der Schie. 32 j. en A Passenier, 26 j.; J H Boelsen, 19 j ,en G Kroesbeek, 18 j.; C G Ziekman, 27 j, en V D Hoedjes, 23 j.; M Jongste, 19 j. en N van den Berg, 21 j.; R Swider- ski, 29 j. en M P Bak. 21 j.: A L Hamelink, 23 j. en A Noordijk, 21 j. J A Futselaar 24 j. en M A van. der Eijk, 21 j.; G H Gilyamse, 26 j. en W Ouwens, 22 j.; J P C Juijn, 23 j. en C Deijl, 21 j.: B Leukel. 23 j. en H J K Bentem, 20 j.; F Janse, 23 j. en W H van Dijk, 18 j. A Peitsman, 22 j. en E M A Ge- neuglijk, 21 j.; J F Ostermeier 29 J. en P A Sewing, 28 j. Geboren: Sylvia d.v. J Heijne- mans en M C W Knoth; Erik z.v. P van der Kruit en C Klaasse; Hendrik P z.v. P van der Geer en H van Rijswijk: Angelique d.v. M Perdaems en H van der Keemel; Michel z.v. W Krui2e en M T For tuin; Simone A H J d.v. E W M Janssen en G Spithoven: Marcel z.v. J van Zelm en A Hoogendijk; Overleden: M J Coster, 78 j. wed. J L J Heinsbroek. De politie heeft zaterdag een 36- jarige elektrisch lasser J. S. uit Am sterdam aangehouden, die ervan werd verdacht na een bezoek aan een café aan de Hóogstraat een lamsbontmantel, eigendom van me vrouw M. M.-v. V. uit Rotterdam te hebben gestolen. Bij onderzoek bleek dat de man het dure jasje had op geborgen in zijn pension. Hij is op gesloten in het hoofdbureau van po litie aan de Lange Nieuwstraat. Uit een café aan de Rotterdamse- dijk werd een brum suède jasje met shawl en handschoenen. De eigenaar, de 19-jarige scholier P. J. V. heeft hiervan aangifte gedaan bi) de poli tie. Leen van der Kraan en Schiedam zijn zo langzamerhand een begrip geworden. Toen hü een aantal jaren geleden meende zijn werk aan een jongere over te dragen werd dat geen succes. Onwil en onbegrip by een aantal leden van Schiedam zorg de er voor dat de korfbalclub een bijna stuurloos schip werd. Leen van der Kraan nam het commando weer over en heel lang zaam raakte Schiedam weer in de goede koers. Hoe ziet Leen van der Kraan de toekomst voor zijn Schiedam. Wie er zijn stukje in het clubblad op na leest ziet dan dat „de vereniging stevig op poten staat en dat met me dewerking van alle leden men bij Schiedam de toekomst met een ge rust hart tegemoet kan zien". Wie met Leen van der Kraan praat vindt een voorzitter tegenover zich die voor Schiedam alles zou willen doen, maar die er niet altijd de tijd voor kan vinden. .Doe me een lol en hang niet al les aan mij op," zegt hij als we hem tijdens de microkorfbalwedstrtjden welke gespeeld worden In de Sport hal Margriet, storen. „Schiedam heeft inderdaad een na re periode achter de rug maar dat is verleden tijd. Wij hebben nu een fijn jeugdbestuur en wat belangrijk is iedere zaterdagavond zyn er drie van onze leden in de kantine -om de jeugd op te vangen. Ze doen daar van al les aan handenarbeid en spelletjes met elkaar. Dat is goed voor de teamgeest en ook de vereniging vaart er wel bij." Die nare periode van on begrip en onwil wil Leen van der Kraan maar zo snel mogelijk verge ten. „Schiedam moet vooruit en gaat dan ook vooruit," zegt hij kernach tig. We hebben dne seniörteams, een jeugdteam en twee aspiranten-twaalf tallen. Het echtpaar Van der Berg doet vee! werk voor onze jeugd en dat is voor 't bestuur al 'n hele zorg minder." In zijn stukje in het clcb- blad schrijft Leen van der Kraan dat er een heleboel pluspunten zijn in de vereniging. De grote activiteit voor en door de jeugd spreekt hem daarbij het meest aan. De is vaak de dupe Van kibbelpartij tj es in een vereni ging en daarom sta ik positief tegen over ons jeugdbestuur." Met zijn 49 jaar Is- Leen van der Kraan nog steeds zeer actief. Zelf speelde hij ongeveer 18 jaar In het eerste team en is met een enkele onderbreking bijna 25 jaar voorzitter van Schie dam, Een opvolger al in zicht? „Ja, ik heb er een op het oog die moet er langzaam in groeien. In het verleden heb ik vele moeilijkheden zoals iedere vereniging die heeft geprobeerd met zachte hand en met veel praten op te lossen. Daar (Van een onzer verslaggevers) De 38-jarige chauffeur C. H. uit .hiedam heeft in de afgelopen .:rcht omstreeks half vier onder in vloed met zijn wagen op de Burg. Knappextlaan twee geparkeerde auto's geramd. Met flinke snelheid raakte hij even voorbij de- Rubens laan, komend uit de richting V.aar- dingen, eerst de wagen van de 36- iarure toneelkapper S. van E. en bot-te vervolgens tegen de auto van d" 41-jarige leraar J. L. J. D. De eerste auto werd totaal ver meid, De tweede werd aan de voor zijde zwaar beschadigd, terwijl de wagen van de dronken chauffeur aan de rechterzijde gedeukt werd. De beschonken automobilist is opge sloten in het hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat. heb ik nu een streep onder gezet. En met een goed resultaat. Onze club Is er sterker door geworden en de sfeer is prima. Zo moet het ook." By het afscheid nemen drukt hij ons nog eens nadrukkelyk op het hart om toch niet al te veel de na druk te leggen op zyn figuur. Maar als je, zoals Leen van der Kraan, vanaf je 14e jaar lid bent van „Schiedam" en daarvan heel lang bestuurder bent dan is zo'n club een stuk van je leven geworden. En wij weten ook, dat het Leen van der Kraan veel pijn heeft ge daan toen het de club niet zo best 8dng. Wij weten ook dat het hem bijzon der veel goed doet nu het de club weer voor de wind gaat. „Ons veertigjarig bestaan mag best eens lekker gevierd worden," zegt hij tot slot. Waarom ook niet. In die veertig jaar hebben heel wat mensen het fyne korfbalspel beoefend bij Schiedam. Wij weten er alles van. Mji l s' VwFWx t» t-*rf «r?.f S J?#?#*» jtK' >a y,\ (Van een onzer verslaggevers) Tijdens het weekend Is er ingebro ken in de woning van de heer M. F. aan de Stadhouderslaan 17 te Schie dam. De inbrekers klommen aan de achterzijde eerst over een schutting van twee meter, en drongen de woon- en slaapkamer binnen. Zij doorzochten alle kasten en namen een scheerapparaat mee. Op de parkeerplaats aan de Singel naby het Schiedamse station heeft men getracht binnen te dringen in de auto van de 37-jarige timmerman H. J. A. E. Het linker tochtraampje werd vermeld, maar er wordt niets vermist. (Van onze sportredactie) Het le herenteam van Juliana, dat de laatste weken duidelijk van slag af Is. is er ook afgelopen woensdag tegen het Haarlemse HVS niet üi ge slaagd de oude vorm te hervinden. Binnen het uur werd Juliana met een* 30-nederlaag naar de kleedkamer gestuurd. Vooral in de eerste twee sets <158. 154) had HVS geen enkele moeite met een Ju'iana. dat zonder ze'fver- trouwen en Inspiratie speelde. Alleen tn de derde ret wist Juliana HVS enigszins partij te geven, maar de Haarlemmers wisten ook deze set te grijpen. Door deze nederlaag is Ju liana teruggewezen naar de onderste regionen van de ranglijst. Het 2e herenteam van Juliana deed het beter. De Juliana-reserven be haalden hun derde overwinning in dit seizoen op een fel maar weinig beheerst spelend Bermi <3—1>. Merkredon, la 25an de deeembro klubvespero. Pro la kristnasko-festo ne okazos nla kunveno. La estraro deziras al vi ciuj pros- peran novjaron kaj stimulon por Es peranto (ADVERTENTIE) GROTE MARKT 7 - (t.o. het stadhuis) TEL. 26.76.31 SCHIEDAM DE SALON WAAR DE SPORTIEVE MAN ZICH „THUIS" VOELT. Onze specialiteit: COUPE-SNIJDEN Ook volgens afspraak In het ruim van de bij Wilton-Fij- enoord gemeerde Noorse tanker Ja- randa ontstond zondagmiddag tij dens reparatiewerkzaamheden brand in een van de tanken. Men was bezig met het losbranden van enkele stalen platen toen plotseling aangekoekte olie vlam vatte. Werknemers van Wilton trachtten zelf de brand te blussen, maar men moest assistentie inroepen van de Schiedamse brand weer die onder leiding van de waar nemend commandant J. C. Putter met twee wagens uitrukte. Met pers luchtmaskers op daalden enkele brandweerlieden af in de kokendhete tank en men slaagde erin zonder persoonlijke ongelukken het vuur te doven. Men kreeg zelfs nog assisten tie van een blusboot van de Rotter damse brandweer, die het schip aan de buitenkant afkoelde. Ook bij Gusto heeft tydens het weekeinde een brand gewoed. Zater dagmorgen acht uur sloeg een van de werknemers, de heer D. Grave alarm toen hij bemerkte dat een van de zeilen, waarmee een in aanbouw zijnde kraantoren was omwikkeld, had vlam gevat. Onmiddellijk ging de bedrijfsbrandweer ender leiding van B. Lemson aan het werk en de Schiedam'.-e brandweer rukte met groot materieel uit. maar men kon niet voorkomen dat twaalf zeilen van 10 x 8 meter en vier zeilen van 4x4 meter door het vuur werden vernie tigd. De brand ontstond doordat een van de zeilen in aomvking kwam met een elektrisch verwarmingselement, waarmee men de koude in de ruimte tussen kraantoren en zeilen tracht te te verdrijven. De schade wordt op enkele duizenden guldens geschat. Van minder grote omvang was za terdagavond omstreeks half zeven het brandje bij het kledingmagazijn van Bervoets aan de Broersvest. Een kortsluiting in een aan de gevel be vestigde neon-buis veroorzaakte brand, waardoor een zonnescherm verloren, ging. De brandweer die spoedig ter plaatse was kon erger voorkomen. ook hier écht gastheer wilde zijn, is deze straat per 1 december weer omgedoopt in Bachusplein Da's een hele goeie. Een aantal overige rijmen hopen wjj u nog eens onder ogen te brengen in ons jaar overzicht. U leest er op deze pagina meer ever, maar het zit dit jaar met de Schiedamse schoaltafeitenmskam- pioenschappen weer goed. Een over weldigend aantal inschrijvingen deed het totaal op 486 brengen, terwijl vo rig jaar 297 deelnemers rond de ta fels van De Beurs waren te vinden. Voor de organisatoren brengt dit grote aantal natuurlijk de nodige lezen wij in De Smasher, dat de moeilijkheden, maar men Is van me- leden van TSF op 13 jan. een zaal- ning dat deze zijn op te lossen. Het voetbawedstryd gaan spelen in de lijkt ons een goede gelegenheid voor sporthal tegen de andere Schiedamse het onderwijzend personeel eens ken nis te gaan nemen hoe hun pupillen het er van afbrengen. De zgn. mo rele steun van de onderwijzer kan misschien wonderen doen. tennisvereniging Keep Smiling Op 10 mei dat is nog ver weg gaat men een knalfeest geven, waar aan wordt medegewerkt door het Lurelei-cabaret. Dit feest zal plaats vinden in Musis Sacrum. Onze bewondering voor De Smasher, het clubblad' van TSF. Na verschillende malen de finale te Ieder jaar verschijnt dit nummer zo hebben bereikt, maar het nooit tot rond de jaarwisseling in rijm en hoe. een goed einde te hebben gebracht, De heer Zuidgeest senior heeft ons is het de dames van SZC zaterdag met zijn rijmelarij een aantal pret- avond eindelijk gelukt om de ZRO- Uge ogenblikken bezorgt. Hij gaat het beker te winnen. De Schiedamse wel en wee van de vereniging van waterpoloöames versloegen in de fi- het afgelopen jaar nog eens na en nale Merwede met 5—0. komt dan al rijmend tot een aantal leuke opmerkingen. In de eerste helft werd een 20- Een daarvan willen wij u niet ont- stand bereikt via treffers van Mar ti ouden. tha Magito en Loes van Mourik. „Zoals u allen hebt vernomen, [Is Hans Dcgreef geëmigreerd. Hij woont nu hemelhoog op 't Baehplein dat onder Kethel res- [sorteert. Daar hij voor al zijn goede vrienden Laatste speelster scoorde in de tweede helft nog twee keer waarna Th ca van Gooi de eindstand bepaalde op 50. Aanvoerster Martha Magito nam na afloop gelukkig en blij de ZRO- beker hl ontvangst. Wie van de 486 wordt tafeltenniskampioen Het vorig jaar was dit aantal 297. De wel zéér grote stijging van nu vindt voor 'n goed deel haar oorzaak in een uitbreiding die de organisa toren (de Centrale Schoolsportcom- missie) aan deze tafeltenniskam- pioenschappen hebben gegeven. Het toernooi is namelijk uitgebreid met een groep „6e klassen voor het ge woon lager onderwijs". Dat dit een groot succes is, blijkt uit het aantal inselirijvingen: 173 (130 jongens, 43 meisjes), en dat voor de eerste maal dat deze groep wordt uitgenodigd. Bovendien steeg ook het aantal in schrijvingen van scholen boven het g.l.o. opnieuw: van 297 naar 313. Om deze massale inschrijving te kunnen verwerken in twee dagen, wordt het aantal tafels waarop ge- speeld wordt verhoogd van zes tot 8 of 9. Ook dan echter Is de beschik bare tafelcapaciteit nauwelijks vol doende, reden waarom de wedstrijd- commissie (gevormd door leden van tafeltennisvereniging TSF) hoopt dat de bijna 500 deelneemsters en deel nemers alle medewerking zullen ge ven om het tijdschema te kunnen aanhouden. Die medewerking moet dan bestaan uit tijdig aanwezig zijn in de Beurs (de ingeschrevenen ont vangen maandag of dinsdag een per soonlijke aanschrijving) en een vlot verloop van de honderden wedstrij den zoveel mogelijk in de hand wer ken. Het toemooisysteem is hetzelfde van vorige jaren. Er wordt gespeeld in groepen en naar leeftijd om het individueel kampioenschap en boven dien is er de strijd om de school- wlsselbeker, die het vorige jaar werd gewonnen door de school WrTem de Zwijger H, In verband met de be perking in de inschrijving die aan de g.l.o.-scholen moest worden opgelegd (anders zou de Beurs het toernooi lil enkelé dagen zéker niet hebben kunnen verwerken!, is er voor deze groep een aparte, twe e schoolprijs. De wedstrijden beginnen zowel vrij dag 27 als zaterdag 28 dec. 's mor gens reeds om 830 uur. Vrydag wordt gespeeld tot 18 uur. zaterdag begin nen omstreeks dezelfde tyd de halve finales en finales, terwijl de prys- uitreiking omstreeks 8 uur gebeurt Ouders, onderwyzers en andere be langstellenden zijn natuurlijk van harte welkom in de Koopmansbeurs. (Van een onzer verslaggevers) De RET-busliJnen 54, 56 en 59 zul len met ingang van 24 december met de volgende wijzigingen in de bestaande routes rijden: lyn 54 zal van station Schiedam niet meer rijden via de Prof. Kamerli.igh On- nesiaan. het Lorentzplein, Boerhaa- velaan, Snelliussingel. Van swmden- slngel en vervolgens de bestaande route. Hjn 56 zal van en naar station Vlaardingen-Oost de Keihelweg ver mijden en rijden via Van Hogen- dorplaan, Van Linden van den Hen velsingel, Sportlaan, Burg, Verkade- t singel en verder de bestaande rou te; lijn 59 van Centrum Schiedan naar Vlaardingen-West gaat niet meer door de Dirk de Derdelaan de Van der Werffstraat, enz., maar neemt de Dirk de Derdestraat de Floris de Vjjfdelaan. Philips de Goe- destraat en dan via de Van der Werffstraat de oude route. WEEK PROGRAMMA S ARENA. tel. 230730, Oliver (at) 2 a en 8 uur. Vrijdag- en zaterdagnacht a 12.15 uur: De man van Rlo (18 Jr.) CENTRAAL, tel. 138210. Ontembare s lusten (18 Jr 2. 7 en 9.15 uur CINEAC (Bijenkorf) tel. 121139, Jungle Boek (a.l.; 9.30, 11.30, 1.30, 3.30. 5.30. 7.30 en 9.30 uur S CINEAC (Beursgeb.), tel. 138082, De man, zijn trots en zijn wraak (18 Jr.! 9 30. 11 30, 180, 330. 530, 7.30 en 9.30 uur CINERAMA, tel. 115300, Can-Can 5 (14 Jr.) I 45 en 7.45 uur COLOSSEUM, tel. 190352, De 5 vo- gelvrijen (18 Jr.) 2, 7 en 9.30 uur Ma en dl 2 uur: Bonanza (aJ.) CORSO, tel 121110. Playtime (a.1.) 15 2 en 8 uur GRAND, te! 233363, Oliver (a.1.) 2 v en 8 uur E HARMONIE, tel. 271204. do. t.m. e zo Blauw bloed en harde vinnen E (18 Jr.) 2. 7 en 9.15 uur. Ma. en dl Een lange zwoele nacht (18 E Jr.) 2.1 en 9.15 uur KR'TERTON. tel 128615. Interlude <14 Jr.) 2 30, 7 en 9.30 uur. Maan- - dag 7 uur Pürnllga: De Aapvrouw LUMIÈRE, tel. 117755. Een spoohpi- raat als maat (a.l.) 2, 7 en 9 30 I uur METRO. tel. 174500, The sound of mus-C (a.l.) 2 en 8 uur PASSAGE (Schiedam!, tel. 269563, The devil's brigade (14 Jr.) 2 en 8 15 uur PRINSES, tel. 230754. Duivels van het geweld (18 Jr.) 2. 7 en 9.30 uur. Vrijdag- en zaterdagnacht 12 uur: OSS 117 furie tn Bahia 18 jr.) 1 REX, tel 236071. God vergeeft, ik niet (14 Jr.) 2, 7 en 9.15 uur dlouio oz, tel. 2JJJ83, The gradua- r te (18 J I 2 15. 7 en 9.30 uur THALIA, tel. 111555, De dertiende mtn (14 ji 2. 7 en 9 30 uur T VENSTER, tel. 231900. Ingmar L Bergmui Retiospect ve: 20 en 21 dec.. De grote stilte (18 Jr.j 23 en 24 dec Persona (18 jr.) 2, 7 en I) 15 uur Maandagavond beslo ten Vrijdag- en zaterdagnacht 12 urr Het masker van de rode dood '18 Jr.) lol. A. tc-'efoon 24S333. Prar,- kenste'ti schiep een vrouw (18 jr.) 7 en u 20 ii, r Maandag ge-'oten. Dinsdag 1 30 uur: Mary Popplns (a.l.) MAANDAG lI'XOH TK KATER, Kruiskade 10. Snip Sntip Revue, 3 uur Dü GROOVE SCHOUWBURG. Zuid- pletn. Twee ons<*hu!d'sje engelen, met Br. nv Mals de Lee uwe en Lily Bouwmeester. 8.15 uur. DE DOELEN. Grote Zaal. Kerstpro- memdeconrcrt, door het Rotter dams Philharmonisch Orkest. 8.15 uur. DINSDAG OE DOELEN, Sehouwburtrplein 56 Cafe-Chantant *t Winkeltje 8 uur. MANDERS' CABARET. M&uritsstra&t 65, Bij Dorus op visite, 8 uur. üKiiduliinütjISIISlilIHMIÜDIIÜtHUKlIli'1»!!.! Ui!' n'HIK» malei imii invur 'erry ftun Awer.T A ttinita* ""nil la ea t 0.25 pet «puk ruilen i.i Ct irikuup Verknop rui en van bdpken Ooit vrijdags up at markt

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1