Afscheid directeur technische bedrijven Inbraak zonder buit Arbeiders sneden met andermans vlees in t eigen Duitse acteur Bender in Rotterdam: ,Maar wonen hier ook schrijvers BESTUURDERS EN HUN POLITIEKVEROORDEELD orax 5.11.J Toto: 8 met 13 IlctVi-yeVollc en meer Plezier PSüi SSFWTJr V'*"1 P m0Ë 'U- V Geen controle SCHIEDAMSE ZAAIERS Nieuw systeem verkeersgeleiding Ontmoeten Tunnel-wandeling Meisje overleden Rotterdamse bioscopen Diversen ZATERDAG 14 JUNI 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 ,Jk vind 'tl helemaal niet zo erg om afscheid te nemen, 't Is een kwestie van atmosfeer; het is me allemaal te zakelijk ge worden." J. van Hartingsveld, directeur van de gemeentelijke techni sche bedrijven in Schiedam wordt vandaag gehuldigd: hij is veertig jaar in Schiedamse dienst en hij gaat met pensioen, een jaar vóór de AOW-leeftijd. (Van een onzer verslaggevers) „Wat voor idee had u nu eigenlijk:. Dat het niet uit zou ko men? Je kan toch op je tien vingers uittellen dat zulk bedrog altijd wordt ontdekt?" Ml •V mmw m. mÊ, Topdagen voor het Vlaardingse Kolpabad: in de bezoekersstatistiek zal deze hitteperiode ongetwijfeld terug te vinden zijn. De extra aanbeveling, dat het bad zonodig verwarmd kan worden, zal deze week weinig nut hebben afgeworpen. „Wat me het meest imponeerde in Rotterdam? Het panorama vanaf de Euromast. Dat is werkelijk uniek." Aan het woord is de Duitse auteur Hans Bender, die een dag doorbracht in de Maasstad. Hij heeft overigens ook veel waardering voor het nieuwe stadscentrum. „Wat dat betreft hebben ze in de Bonds republiek de kansen niet benut. In Rotterdam is alles veel con sequenter aangepakt. Er is een nieuwe stad ontstaan. Maar wonen hier ook schrijvers?" Schiedams directeur van Technische Bedrijven, J. van Hartingsveld, onderscheiden door burgemeester Roelfsema onder het oog van wethouder Van Kinderen. (door KAREL TIMMERMAN) Rechters kunnen scherpe ver oordelingen uitspreken. Rap porteurs ook. Dat is gebeurd in Wonen, Leven, Werken, het rapport van de Stichting Onderzoek Arbeidssituatie in het Rijnmondgebied. Het Vrije Volk heeft gisteren uit dat rap port een serie „scherpe veroor delingen" gepubliceerd. ZAAIERS plaats zelet* ze ,Het is me allemaal te zakelijk geworden' In de afgelopen nacht hebben In brekers geprobeerd de kluis van de N.V. Zethameta aan de Koningin Wilhelminahaven in Vlaardingen open te breken. Toen de poging op niets uitliep heeft men een paar bu reaus geforceerd, maar er -wordt niets vermist. De schade wordt begroot op 500. De indringers zijn binnen ge komen door een ruit aan de achter zijde van het gebouw te verwijderen. Naast de muurkluis heeft men ge probeerd een gat te hakken om in de Muis te komen. Dat is kennelijk met weinig vakmanschap gebeurd. Er ont stond een gat van 10 x 8 cm en met een diepte van 5 cm. Daarna heeft men geprobeerd van de bovenzijde bij de kluis te komen. Op de zolder zijn planken weggebroken. Ook daar heeft men vergeefs in het beton zitten hakken. „Het is wel brutaal", zegt de chef der recherche hoofdinspecteur L. v. Slooten, „maex 't- is allemaal zo dilettantistisch gebeurd dat ik haast een advertentie zou zetten: goede in breker gevraagd. Het lijkt wel op het klungelwerk dat ze laatst bij Cleton hebben geleverd. Volgens de Zetha- meta-directie zat er een bescheiden bedrag aan geld in de kluis. Aan de vooravond van de af scheidsreceptie zegt hij: „Er wordt veel van de mensen gevergd tegen woordig. Het tempo is zoveel hoger geworden. Als twee mensen tien mi nuten een babbeltje met elkaar ma ken kost dat het bedrijf vier gulden. Ais je het zo bekijkt is een stuk ge moedelijkheid toch wel weggevallen. En als directeur móét je het eigen lijk wel zo bekijken." J. van Hartingsveld, behoedzaam en exact formulerend, beschrijft niet temin zeer zakelijk zijn loopbaan. Een Rotterdamse jongen, die naar zee wilde, maar op advies van een be zorgde moeder toch maar eerst naai de m.tjs, ging in Dordrecht: scheepe- bouwkunde. Een jaar op de teken kamer van de RDM, daarna in 1929, tekenaar bij de Schiedamse bedrij ven, de enige tekenaar overigens. De tekenkamer groeide. Van Har tingsveld kreeg de zorg voor het laboratorium erbij, plus later die voor de toonzaal van huishoudelijke appa raten: „Dan ging de stofjas uit en het andere jasje aan Crisistijd, een „gascursus" van PBNA, benoeming tot opzichter. In 1941 wordt de hoofdopzichter benoemd tot directeur in Ede. Zijn opvolger heet Van Hartingsveld. De oorlogstijd: „We hebben op alle ma nieren geprobeerd de bedrijven te laten functioneren. Er werd wel eens de hand gelicht met de voorschriften van de bezetters. Er waren een aan tal mensen met wie je natuurlijk voorzichtig moest zijn. Die sfeer van „we zitten allemaal in hetzelfde scnuitje, dat heb ik In die tijd toch wel erg gewaardeerd. Na de oorlog is dat weer helemaal verdwenen." In 1943 adjunt-directeur en ln '1960 bij het vertrek van de toenmalige di recteur, Ir. D. J. Adriaanse, benoe ming tot waarnemend directeur. .Men wilde als directeur een inge nieur en dat kon ik onderschrijven. Maar de Ingenieurs liepen in die tijd kennelijk ook niet schaloos." In 1962 wordt J. van Hartingsveld directeur van de bedrijven. Hij valt „met zijn neus in de boter": aard- gasomschakellng in het verschiet. Een tijd. die „spanningen" gaf, ver klaart hij. „Ik heb een aantal jaren lang te gen vraagtekens zitten aankijken. Niemand wist precies hoe het ging geoeuren, wat de prijs zou zijn. of het in etappes zou kunnen, of we het zelf zouden moeten verwerken en in welk tempo het zou gaan." Vraag, bijna aaii' bet eind van het gesprek: „Is de conclusie juist, dat u in het gasbedrijf het meeste ple zier hebt gehad?" „Ja, dat is wel zo. De heb daarin een hobby kunnen uitleven. We kon- den een stuk techniek bedrijven." Volgt het relaas van de na-oorlogse periode waarin de Schiedamse tech nici zelf een katalytische omzettings- apparatuur bouwden, waarmee raffi- naderijgas geschikt werd gemaakt voor huishoudelijk gebruik. „Een prachtig teamverband van een grote verscheidenheid van opleidingen." Heeft hfj een raad voor zijn op volger, dr. ir. J. van Willigen? „Eh..„ dat zou ik zo niet kunnen zeggen. We werken al een paar jaar samen. Onze opvattingen over de toekomstige ontwikkeling lopen prak tisch parallel." Die ontwikkeling kan voor het gas bedrijf o.a. betekenen, dat de afzet het twintigvoudige wordt van die in de tijd dat Schiedam nog het gas leverde. Kan het bedrijf dat bij benen? „Dat moet zeker mogelijk zijn. Er zal natuurlijk regelmatig moeten worden, geïnvesteerd." Filosofische beschouwing over de technische ontwikkeling. .Als je de vooruitgang van de tech niek van 1900 tot 1950 vergelijkt met die in de volgende twintig jaar, dan vraag ik me wel eens af waar we naar toegaan. Maar het blijft bij zonder boeiend om het te volgen, ze ker van een afstandje." En: „Ik had op de m.ts.. zo om streeks 1926, een leraar, die de his torische uitspraak deed: er komt een tijd, dat een man duizenden mensen tegelijk draadloos zal kunnen toe spreken, Daar denk ik wel eens aan als ik op de televisie zo'n ruimte capsule' op de vierkante meter pre cies in de oceaan zie vallen en mil joenen mensen kunnen het op het zelfde ogenblik zien en horen." J. van Hartingsveld, de laatste ja ren geplaagd door maag- en gal- klaclïteru die hfj zelf toeschrijft aan de .spanningen van zijn werkkring, w'! het voortaan bij voorkeur van een afstandje bekijken. Te beginnen met vólgende'week. als hij met zijn vrouw 2fjn' vëftrouwde 'verdieping van een Zwitsers chalet huurt, voor een rui me vakantie. „Zwitserland is een WJi Bender is nog maar sinds kort terug uit de Verenigde Staten, waar hij doceerde aan de University of Texas tri Austin. In dat deel van Amerika is men nog steeds trots op zijn con servatisme. Er bestaan ook nog heel strenge gebruiken. „Soms moest ik zes, zeven mijl rijden om een glas bier te kunnen drinken." Hans Bender geldt voor de huidige Duitse literatuur als zeer belangrijk. Hij is o.m. de redacteur van het let terkundige tijdschrift Akzente, waarin sinds een aantal jaren vele jongeren debuteerden. Men mag hem beschou- ijn and: de mensen zijn er gewoor wen als d€ ontdekker van Hans Mag ea gedisciplineerd. Daar hou ik van." 1 Dat zei officier van Justitie mr, W. Meeter gisteren tegen drie arbei ders van het abattoir, de 32-jarige halwerker H. W. H., de 38-jarige sjou wer N. de G. en de 48-jarige vlees drager W. H. B., die op deze mooie junimorgen naast elkaar voor de groene tafel van waarnemend politie rechter mr. J. J. M, van Benthem moesten aantreden. Ze hadden met hun drieën van partijen voor de export bestemd vlees, die ze naar de trein hadden moeten vervoeren, eerst twee en bij een vol gend.- "cnheid drie voeten vlees acht i len en voor eigen reke ning aïii. slager verkocht. Dat was ook nog een derde keer gebeurd, maar daarvan had B. die toen ziek was, niet mee geprofiteerd. Die derde keer waren ze tegen de lamp gelopen. Bij het onderzoek bleek dat ze alles bijeen 1450 onrechtma tig hadden opgestreken. Daarmee sneden ze ook in eigen vlees, want ze werden alle drie op staande voet ontslagen. Twee van hen verdienen nu elders hun brood; de derde loopt in de ziektewet. „Er was helemaal geen controle," hadden ze op de vragen van mr. Mee ter geantwoord. „Dat mag ten dele waar zijn," zei de officier in zijn re quisitoir, „maar als die controle bij de wagon ontbreekt, komen de afnemers van het vlees er toch zeker direct achter? Wat u gedaan hebt, getuigt niet alleen van onbetrouwbaarheid, 't Is bovendien ontzettend dom." Hy wou H. en de G. acht weken laten uitzitten en B. zes weken, waar hij de helft van die straffen voor waardelijk zou zijn. Mr. van Beuthem maakte er voor de eerste twee zes en voor de derde vier weken van, waarvan de helft voorwaardelijk. „D hebt dat balletje zelf opgegooid," tel de politierechter tegen de 55-ja- hge slager D. v. d, M„ die vervolgens wegens heling voor zijn rechterstoel verscheen. „U hebt toch zelf gezegd: „Vr" er niet wat te versieren." h ,i .leipiie. de eaion voor de U-.TERE PERMANENT. AI onze permanenten t 10.— exclu sie! BTW Gratis halen en brettgen per luxeauto '--var rwto. im*nr Kapsalon Hrifnc R-mb-71'utMaan 22. Schiedam tel >6 71 76 „De eerste keer niet." verweerde zich de slager, „toen werd "t me aan geboden." „Ik vind het onbegrijpelijk." oor deelde mr. Meeter. dat een gevestigde slager zich zo in de nesten werkt. Zonder hem hadden de drie anderen er niets mee kunnen doen, want zulke enorme brokken vlees kan je onmo gelijk langs de deuren gaan uitven ten." De officer vond dat de slager een hogere straf toekwam dan zijn toe leveraars en wou die op acht weken, waarvan vier voorwaardelijk, bepaald zien. Nadat raadsman mr. H. M. Behxens betoogd had dat zo'n zware straf het bestaan van zijn cliënt aan de rand van de ondergang zou brengen, von niste mr Van Benthem hem met zes weken, waarvan de helft voorwaar delijk. DELFT (ANP) De verkeersinge- nieur van de gemeente Delft, de heer F. H&kkcsteegt. heeft een systeem v*an verkeersgeleiding en verkeers- ontwifckeltng ontworpen, waarvan de eerste fase binnenkort zal worden uitgevoerd. De gemeenteraad van Delft zal in de eerstvolgende verga dering moeten beslissen over een kre diet van 100.000,— voor de uitvoe ring daarvan. Het plan voorziet in het aanbren gen vap speciale detectors op de be- langrilkste kruisingen in Delft voor het meten van de verkeersintensiteit en het plaatsen van tv-camera's op deze kruisingen. Op het politiebureau zal een centrale regelpost worden in gericht, waar men via monitors de afwikkeling van het verkeer kan vol gen. Het televisiesysteem is zo ontwor pen, dat de camera's en de monitors eerst worden ingeschakeld als as verkeerssituatie op een bepaalde kruising afwijkt van het normale ge programmeerde verkeersbeeld. Een ander onderdeel van het plan is om. met gebruikmaking van het onlangs ingestelde wegwijzersysteem in Delft, alternatieve routes aan te geven in de stad. als bij voorbeeld door ge opende bruggen e.d. een normale ver keersafwikkeling onmogelijk is. Bij eventuele calamiteiten op de bevei ligde kruisingen zal men uit 't poli tiebureau in staat zijn de regeïauto- maat uit te schakelen en vanuit het bureau de verkeerssituatie volkomen te regelen. De totale kosten van het proleet zijn nog niet bekend. De uit voering zal enkele jaren vergen. V nus Enzensberger, Gabrielle Woh- mann, Hubert Fichte en Jakov Ltnd, Ook Giinter Grass kwam voor het eerst aan het woord tn Akzente. De roman Wunchkost (Galgemaal) ziet hij als zijn beste roman. Het the ma is geïnspireerd op zijn ervaringen ln Russische krijgsgevangenschap. De Duitse criticus BÏöcker noemde de ro man de enige werkelijk kritische ge tuigenis uit die periode. Ter gelegenheid van Benders 50ste verjaardag op 1 juli a.s. zal van hem verschijnen de verzamelband Worte Bilder, Menschen met 36 korte ver halen, een roman, een autobiografie en een zestal letterkundige opstellen. Hij is bezig een boek te schrijven over zijn verblijf in Amerika en hij bereidt reizen naar Engeland en Turkije voor. Wie werd veroordeeld? En wat? Allereerst de bestuurders van de genieenten. Daarna en zakelijk: hun politiek. De politici hebben het éénrichtings verkeer van de economische machten voor het Rijnmondgebied gevolgd, bij- n» sleets. Dat geldt voornamelijk voor Rotterdam, de reus onder de Rijnmondgemeenten. In de Rotter damse raad kan soms urenlang ge zeurd worden over kruimelbedragen voor ditjes en datjes. Maar als de economische bazen met haven- en industrieplannen komen, waaraan honderden miljoenen moe ten worden besteed, dan wordt er soms wel wat gesputterd, maar bij voorbaat staat in 't algemeen reeds vast. dat het bij wat gesputter zal blijven. De koorts van de economie-itus van de eerste na-oorlogse jaren is nog lang niet uitgewerkt. Zy woekert voort. En zo sterft de Rotterdamse agglomeratie aan de kilie eenzijdig heid van haar grenzeloze expansie- zucht, die haar financiële potentie uitholt. Niemant behoeft mij ervan te over tuigen. dat economische expansie een voorwaarde is voor blijvende groei kracht. voor een ononderbroken wel- vaartsvermeerdering Maar Rotter dam ten het Rijnmondgebied) sterft aan zijn welvaartsvermm-dering. Zo staat htt niet in het rapport. Zo ieest liléil ét-liter wei tussen de regels door. De overheden hebben wel schone woorden over de leefbaarheid in dit gebied uitgesproken, dat Is zeker waar. Maar een leefbaarheids poli tick is niet ingevoerd. Kinderen in dit ge bied drenzen bij hun moeders, om dat ze geen leefruimte vinden. Gezin nen trekken weg. zo gauw ze kunnen. Wijken als middelgrote steden liggen onder de permanente stank van in dustrieën. Hongerig kijkt ondertus sen Meneer Expansie naar verder be derf van de leefruimte (Voome en Putten i. Goede politiek in het verleden wa ren geweest om ln redelijke verhou ding tot. de expansie-financiering gelden voor leefruimte-doeleinden te bestemmen. Dan het eerste maar wat minder, het tweede wat meer. Het rapport onthult de schrille on evenwichtigheid tussen werken aan de ene. en het wonen en leven aan de andere kant. Verwonderlijke zaak: dit is nu met. andere woorden gezegd, het oordeel van deze rapporteurs der Stichting, waarin de Rotterdamse en RljnruorK!- se grootmachten van haven, banken, verkeer en industrie aan de touwtjes trekken. In hun naam dus. Als waren ze zondaren. Het roer moet bijgedraaid worden. Snel. zichtbaar en met grote middelen. Want in Rotterdam en Rijnmond, willen de mensen ja, werken maar ook leven. De wyze. waarop Hans Bender nieuwe auteurs ontdekt, lijkt uiterst persoonlijk. „Je haalt ze niet uit hun manuscripten. Je moet ze ontmoeten, een poosje met. ze praten en dan plotseling weet je het." Bender heeft het meegemaakt dat hfj vry gaaf werk onder ogen kreeg, maar toen hy korte tijd later met de dichter sprak, wist hij meteen dat het niets kon worden. Ir. het Martin Behaim Haus las Bender donderdag voor uit eigen werk. cht ter gelegenheid van de diploma-uitreiking aan de cursisten van de Duitse Taalkring. MARTIN MOOXJ. DEN HAAG (ANPi De cfjfers van tot 43 zijn: deelnemers: 492.710. inleg: 1.015.433,10. prijzenbedrag: 456.944.90, le en 3e prys: 137.083.47. 2e en extraprys: 91.388,93. Acht personen hebben alle dertien uitslagen goed voorspeld. Zy ontvan gen bruto 17.135.43. voorts hebben 165 deelnemers twaalf goede uitsla gen. Zij krijgen 553,87 bruto. Voor de derde prijs zijn 1716 goede meldin gen. Per goede kolom wordt 79,30 bruto uitgekeerd. Er voorspelden voorts 960 personen de eerste acht uitslagen goed. zy ontvangen per goede kolom 95,10 bruto. O (Van een onzer verslaggevers) Nog voordat de nieuwe tunnel on der de Oude Maas bij Barendrecht officieel wordt geopend zullen de wandelsportverenigingen Baren drecht, Marijke en Oranje Garde op 5 iuli een mars door het nieuwe kunstwerk organiseren. De tocht valt op de tweede dag van de grote ma nifestatie van de Zuidhollandse eilan den, „Hollandvier", die van 4 tot 12 juli ter gelegenheid van de opening van de tunnel in Barendrecht wordt gehouden. De tocht staat onder su pervisie van de sportstichting ,3a- rendrecht". De voorinschrijving sluit op 28 juni. De organisatoren ver wachten een overstelpende drukte. In het Rotterdamse Dijkzigtzieken- hüis is in de afgelopen Lacht de 11- jarige A. Onderdelingen overleden Het meisje was maandagavond ln Vlaardingen op het kruispunt Eer ste van Ley den Gaelstraat-Spoor- straat aangereden door een auto die zij geen voorrang gaf. Ze werd met hersenletsel eerst in het Holyzieken- huis en later ln het Dijkzigtzieken. huls opgenomen. j (ADVERTENTIE) WEEKEIND PROGRAMMA ARENA. tel. 230730, Gejsagd door de wind (14 Jr.: 1.30 en 7.30 uur. Zater dagnacht 12.15 uur: Zeventien (18 jr.). CALYPSO, tel. 13133 Oe Qetïdwm» op vrijersvoeten (a.I.) 2. 4.30, 7 en 9.30 u. Zaterdag: ..the 12.15 u.: De amoureuze avonturen van Moll Flanders (18 Jr.), CENTRAAL, tel. 138210. Helga A Michael (18 Jr.) 2, 4.30, 7 en 9.30 u. CINEAC (Bijenkort), tel. 121139, Walt Disney's tekenJllm-parade (a.l.) 9.30. 11230, 1250. en 3.30 uur. Een zomer vol Helde (18 Jr.) 52», 7230 en 9 30 uur. CINEAC (Beursgeb), tel. 138082, Ik een mannequin (18 Jr.) 9.30. 11.30, 1.30. 3.30, 5,3a. 7.30 en 9 30 ut». Zondag vanaf 1.30 uur. Zondagmor gen 11. uur: Dtk Trom ea het circus (a.I.) CINERAMA, tel. U5300, The longest day :14 Jr.) 1,45 en 7.45 uur. COLLOSSEUM. tel .3 90352. Man noem mij...Ho(18 Jr.) 7 en 9,30 urn', zondag 4.30, 7 en 9.30 uur. Zat, en zond. 2 uur: De wraak van Ivan- hoe (a.I.I. Zaterdagnacht 12,30 uur: De 13 slavinnen van Dr. Fu Manchu (18 Jr.) CORSO, te). 121110, Funny Gril (a.I.) 2 en 8 uur. GRAND. tel. 233363, Die knotsgekke kerels in dun vliegend» kratten <aJU zat. 2 en 8 uur, zondag 2. 5 en 8 uur. HARMONIE. teL 27120 Ik ga, ik •lood en torn terug <18 Jr.) zat. 2. 7 en 9.35 uur. zondag 2, 4.30, 7 er- 9.15 uur, KRITERION. tel. 128815. Mysterie in Tripoll (18 jr) zat. 230. 7 ea 9.1S uur, zondag 3, 4,30, 7 ®a 9.30 uur. LUMIERE, tel. 117755. Riflfl onder gangsters (18 Jr.) 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. LCXOR, tel. 138326, In Napels kan het spoken (14 Jr.i zat. 3, 1 en 9.30 uur. zond. 2. 1.30, 7 en 9230 uur METRO. tel. 174504 Hang 'em high '18 Jr.) zat. 2. 7 ea 930 uur, zond., 2. 4.30, 7. ea 9.30 uur. PASSAGE (Schiedam,i, tel. 269563, Rosemary'» Baby (18 Jr.) zat. 2. 7 en 9.15 uur. zond. 4.15. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 uur: Wmnetou het grote opperhoofd (a.I.) PRINS227, tel. 230754, Spionnen moord 1.14 Jr.) zat. 7 en f.30. zondag 4.30, 7 en 9.30 uur. Zaterdagnacht 12 uu Strijd tegen verdovende middelen (18 Jr.) Zet. en zondag 2 uur: Mijn 4-potlge kameraad (a.I.) RKX, tel.. 236071. Commissaris X drie blauwe panters <14 Jr.) zat. 7, en 9.15 uur. zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2 uur: Laurel en. Hardy tn Wonderland (a.I.) STUDIO'62, tel. 33361 The party (a.I.) zat, 2.15. 7 en 3.30 uur. zon dag 1.45, 4.15. 7 en 9.30 uur. THALIA tel. 111555, 'n Raar stel (a.I.) 2. 430. 7 en 9.30 uur. •T VENSTER, tel. 251900. Mensen ontmoeten elkaar en zachte muziek vult hun hart (18 Jr'; zat. 2. 7 en 9 15 uur. zond, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdagnacht 12 uur: Meta Kampf (18 Jr>. VICTOR::.- tel. 248333. Rosemary's Baby (18 Jr,) zat. 8 uur, zondag 4.30 en uur. Zat. 2 uur. zond, 1,45 uur Mijn vriend trigger (a.i.) Zater dagnacht 12.13 uus Ik, een mar kies (18 Jr.). ZATERDAG VEEMARKT. Circus Rancv. t.m. I juni dagelijks 8 uur. Woensdag zaterdag en zondag ook matinee om 3 uur. SCHIEDAM President-directeur drs. H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) f 4,50 per week 1,04 losse nummers 0.35 Gironummers Uilsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34, tot 17,00 uur, tel. 010-111030. Söiuédam* Passage 20, tel. 010-268798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-269359 (Bezorgklachten).

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1