Zoon verwondt moeder, politie zwijgzaam rage in tekort RET: f7,125.000 Ploeg van Paula wint de Tour van Drie Glazenier Warffemius overleden emeur Had dat schip toch laten zien f overleden TWiST-OM Iclo Eyl wordt vrijdag 75 door DONDERDAG 31 JULI 1969 HET VRIJE VOLK FMiiKK 13 f an een onzer verslaggeefsters) Een zeer heftige ruzie lussen moeder en zoon in pand 36a aan de Nic. Beelsstraal Le Schiedam heeft vannacht voor veel paniek gezorgd in deze buurt. De 65-jarige moeder, me vrouw J. S.-Tv. werd door haar zoon, de 30-jarige Jan X. zo danig gewond, dat ze rond het middernachtelijk uur ijlings via de GGD naar het gemeen teziekenhuis moest worden ge bracht. De Schiedamse gemeente politie blijkt de zaak nogal la coniek op te vatten. Sprak de dienstdoende wachtcomman dant vannacht al van een storm in een glas water, vanmorgen meldde de politie eveneens dat er „eigenlijk niet veel bijzon ders aan de. hand was". Drukte voor het huis waar vrouw door zoon werd aangevallen. Niet ingegrepen m $4 Gat in de lucht. We hebben de tour gewonnen. E. T. C. WARFFEMIUS (Vari een onzer verslaggevers) De Turkse tortels van het Gorsplein fladderden bang uit hun til. Zó groot was gistermid dag de explosie van vreugde bij de renners van de Nationale Schilderswerken toen bekend werd gemaakt dat zij het alge meen ploegenklassement van de Tour van Drie hadden ge wonnen. Officieel afscheid van ir. Tillema Wim Muilwijk lacht. Hij heeft de gele trui! Vierde arrestatie in zaak van mishandelde boekhandelaren ADVERTENTIE want iemand van de pers komt makkelijker bij de Apol lo 11 dan op de werf van het droogdok. Gisteren met de Tour van Drie op bezoek geweest bij de Rotterdamse Droogdok Mij. RDM's public relations offi cer B. Besterveld had op de Heijplaat voor een voortref felijke entvangst gezorgd. De rennerskaravaan was opge togen en wij waren dat ook, litÜ! 1 lil "HK- Marinegeheimen bij de RDM Geen bloemen Spreeuwenpraat Jan Meijer N i ergens met Ir. A. EGGINK ie op udding in De familieruzie begon omstreeks half twaalf gisteravond. Jan K. kwam laat thuis. Hij kreeg ongenoegen met zijn moeder. De ruzie liep zo hoog op. dat meubilair sneuvelde en een raam aan de voorkant van het huis aan diggelen viel. De moeder rende in paniek de straat op. Ze werd opgevangen door omwonenden, die haar probeerden te kalmeren. De vrouw had door het gevecht met haar zoon hoofdwonden, een bloeduitstorting en schaafwon den opgelopen. Er werd voor gezorgd dat ze naar het ziekenhuis werd ge bracht. Inmiddels verspreidde zich in de stad het gerucht „dat er in de Nico- laas Beetsstraat een moeder slacht offer dreigde te worden, van een moordaanslag, gepleegd door haar eigen zoon." De politie laat zich er niet over uit wat er precies heeft plaatsge vonden. Terwijl de moeder naar het ziekenhui- werd gebracht, bleef de zoon allee." chuis. De inmiddels gear riveerde politie nam contact op met een elders vertoevende broer van Jan IC. de 42-jarige H. J. K. Deze ging zijn broer opzoeken en heeft hem blijkbaar weten te kalmeren. De samengekomen buurtbewoners, die het vreemd vonden dat de politie zo gauw was verdwenen, vreesden aanvankelijk dat Jan K. het huis was uitgelopen. Later kwam echter het bericht dat hij rustig in zijn bed lag te slapen. De politie is omstreeks half vier vannacht nog naar het huis in de Nic. Beetsstraat teruggeweest. Zij heeft echter niet ingegrepen. Dat kwam. zo werd meegedeeld, omdat de steer op straat onrustig was door de samengestroomde buurtbewoners. De politie vond het niet verstandig het hüis binnen te gaan. ten eiftde.niet nog meer moeilijkheden te krijgen. Desgevraagd deelde de politie van morgen mee dat de hele zaak in on derzoek is. De vraag is namelijk of Jan K. al of niet geestelijk volwaar dig is. Volgens buurtbewoners deden er zich nogal eens vaker moeilijkheden voor in het gezin K. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam krijgt van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat ƒ7.125.000.als bijdrage in het te kort, van zijn openbaar vervoerbe drijf, de RET, over 1969. Het be drag geldt als een voorschot, rater kan het nog worden verhoogd. Het ministerie heeft dit jaar ƒ30 miljoen op zijn begroting voor steun aan gemeentelijke vervoerbedrijven. Driekwart daarvan wordt als voor schot uitgekeerd. Amsterdam krijgt 7.825.0Q0, Den Haag 4.150.000 Utrecht ƒ1,350.000. 'Groningen 475.000, Arnhem en Nijmegen, ieder 625,000, Dordrecht 150.000 en Maastricht 175.000. Wanneer de verdeelsleutel defini tief is vastgesteld wordt de resteren de 25 percent verdeeld. Volgens cijfers van het CBS zijn in juni 10.638 nieuwe woningen ge reedgekomen. tegen 9812 in juni vo rig jaar. Er werd begonnen met de bouw van 10.447 woningen, tegen 9.472 vorig jaar juni. Vreugde-explosie (Van een onzer verslaggevers) Op 83-jarige leeftijd is gisteren in het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam overleden de glazenier Everardus Warffemius. De heer Warffemius is geboren in Delft. HU kreeg zijn opleiding aan de Academie te Rotterdam. Warffemius heeft altijd in de Maasstad gewoond, waar hij een bekende figuur werd'ih de kunstenaarswereld. Hij was* geruime. tijd voorzitter van de Rotterdamse Kunstenaars Socië teit en lid van de sectie Beeldende Kunst van de RotterdamseKunste naars Stichting. Hij ontving tevens een penning van verdienste van deze stichting. Ook andere onderscheidingen vie len hem ten deel. Het museum Boy- mans-van Beuningen is in het be zit van een gebrandschilderd raam van hem. Hij was nauw betrokken bij de restauratie van de Laurenskerk in Rotterdam. Ploegleidster Paula Peereboom werd geknuffeld, de jongens sprongen een gat in de lucht. Enorme prestatie, want dit ploegje van de kleine mau- nekes won ook vox-ig jaar de tour. De dertiende Tour van Drie is voorbij. Op het Gorsplein, waar enke le duizenden de rehnerskaravaan een enthousiast welkom.' bereidden, sprak tourbaas I. van Hënnik terecht over drie luisterrijke dagen. Best weer, goede sport en een leuk programma. De honderdveertig - miniatuur-wiel renners vinden het jammer dat het afgelopen is. Blijdschap dus bU de door de Schilderswerken gesponsorde knapen van de kampeervereniging Door Sa- (Van een onzer verslaggevers' Dinsdagmiddag om drie uur be gint in de kleine zaal van de Doelen de officiële afscheidsbijeenkomst van ir. J. A. C. Tillema. hoofddirecteur van Rotterdams dienst van Gemeen tewerken. Van half vijf tot zes uur recipieert ir. Tillema, die met pensioen gaat, in de feestzaal. menwerking Verkregen Blijdschap ook bij Nico Bos 'groene trui) en bij Wim Muilwijk, die weliswaar het groen uit moest trekken, maar daar voor in de plaats het geel terugkreeg. Plus, uiteraard, de zoen van Miss Tour. Joke Maliepaard. Traditioneel slot: de winnende ploeg werd op een tractor over het Gors gereden en de geluidswagens van Het Vrije Volk en Coca Cola ver hoogden de stemming door dwars tegen, elkaar in te spelen. (Van een onzer verslaggevers) Ido Eyl,. Rotterdamse musicus en schrijver over musicologische onder werpen, wordt vrijdag 75 jaar. Als violist werd de heer Eyl in september 1959 gepensioneerd bij het Rotterdams Philharmonisch Or kest. Hij schrijft sindsdien muziek beschouwingen voor De Havenloods, waarmee hiiin september stopt. "Hij werd aan het Koninklijk con servatorium in Den Haag opgeleid, door André Spoor in het vioolspel en door Henri Viotta in harmonieleer en contrapunt, en later nog in het dirigeren. Solcispel viool studeerde hij verder bij Orobio de Castro. De heer Eyl is momenteel bezig met de geschiedenis van de Rotter- damsche Orkest- Vereniging en heeft juist een manuscript voltooid waar in hij herinneringen ophaalt aan zijn Parijse tijd en zijn contacten met de eertijds befaamde Groupe des Six. (Van een onzer- verslaggevers) De vierde verdachte van de overval op twee boekhandelaren. 23 mei op een parkeerterrein in Ridderkerk, is aangehouden, Hij" liep tegen de lamp bij de Duitse grens onder Tegelen. waar hij op verzoek van de Ridder- kerkse politie werd aangehouden. De vierde man is de 28-jarige chauffeur W. G. B. uit Gouda, die zich zo lang aan de justitie, wist te onttrekken doordat hü op vracht auto's regelmatig in Duitsland en Italië was. PRO Besterveld maande ons aan voorzichtig te zijn met fotograferen: „Marine, je weet wel en die zijn lastig." Ik ga geen enkel geheim verklappen als ik zeg dat de Ko ninklijke Marine daar vertegen woordigd was door Harer Majesteits monitor Adder. Harer Majesteits pantserdekschip Koningin-Regen- tesse der Nederlanden en door Harer Majesteits ramtorenschroefschip Maarten Harpertszoon Tromp. „Ga er alsjublieffc met je rug naar toe staan, want anders pakken ze al -je films af," verzekerde een RDM'er. Wys advies: we lieten de vloot voor wat ze was. Verrukkelijk lachertje. De knaap die in zijn auto het terrein mag oprijden omdat hij er kennelijk bijhoort, heeft. In het reebterknop- je van zijn bril een door de Rus geleverde lens. Hij knipt de monitor, net pantserdekschip en ramtoren schroefschip. Classificeerders heb ben in een vetvlek een cameraatje van Mao. Want Mao wil weten wanneer onze Maarten Harperts zoon Tromp Tjap-tjoy gaat bom barderen. Let op de rechter-kop- l-tmp van de firma ach. ik mag niks verklappen ga die koplamp maar eens goed bekijken. Ik hou van de marine. Voorbeeld. Al die droogdokkers keken met vreugd naar de honderdveertig jon gens van het Kruininger Gors. Die liepen te hoop bij de Dockyard VII, waarmee ze naar Rozenburg werden gevaren. De mannen in ketelpakken vroegen aan de knapen hoe het geweest was. En dat is een leuk gezicht, werf en jeugd lekker bij eikaar. Luitenant-ter-zee was-ie zeker. Of lijj tot de oudste dan wel tot de jongste categorie behoorde, is mij onbekend. Maar hij liep door de troep alsof hij op uitwerpselen had getrapt. KM is er dan alleen plezier, wan neer voor een schout-bU-nacht tie marinekapel 'V-fileert? Had die longetjes toch het i.,wendige van 't pantserdekschip laten zien. In 1911 uit de vaart genomen. Kan geen enkel gevaar. De Tour van Drie. jongenswieier- ronde van het recreatiecentrum Kruininger Gors te Oostvoorne, kent merkenploegen. De Zwarte Kip van de advocaat) heeft er een. Voetbal International heeft er ook een. En zo zijn er veertien. Al vroeg weet de jeugd wat zijn merk is. In de tour rijdt ook een ploeg van de Oostvoorn.se Zakenlieden. Burgenu't-...'-r BoHvidt mag die Za kenlieden voor mij flink de pinnen op de neus zeti-n. Zodat ze het in de Oostvoomse kleuren rood-wit- gcel voor de ogen wemelt. Alle ploegen van de Tour van Drie kregen gistermiddag bij de huldiging bloemen van hun getrou wen. Maar de Oost voorn se Zaken lieden lieten verstek gaan. Gelukkig was daar het team van Pauh. Peereboom. enige ploegleid ster die de tour op een racefiets uitrecu. De helft van de bloemen van de Nationale schilders ging naar de jongens van de Zakenlie den uit Oostvoorne. En als je dan di schilders met hun boeket naar de zakenlieden zag wandelen, ja dan kon je een brok uit je keel spugen. Van pure ontroering. Pure ontroering had ook een van mijn collega's. Zijn naam eindigt op „ma" en dit betekent dat hij uit het Friese komt. Hij was met va kantie in Bulgarije. Diep in het bin nenland bezocht hij een kolchoz, coöperatieve boerderij. Men leidde hem naar een grote kas waarin to maten en de in Bulgarije geliefde augurken werden geteeld. Müu Fries stond ineens pal. En zijn volkslied meende hij te horen, toen hij las dat de kas was geleverd door Prins uit Dokkum. Daar was hij helemaal stuk van. (Van onze verkeersredacteur) Enkele maanden voor hij met pen sioen, zou gaïiB is te Utrecht "rij plotseling overïëden ir. Anton Eggink, hoofdingenieur-directeur hü de Directie Sluizen en Stuwen van Rijkswaterstaat. Ir. Eggink werd de dag voor de opening van de tunnel onder de Oude Maas bij Heinenoord ernstig ziek. zodat hij de openstelling niet heeft kunnen bijwonen. Zijn dood is daarop snel gevolgd. Ir. Eggink is vooral bekend gewor den door de bouw van de tunnels bij Velsen, die in. 1957 zijn geopend, maar er was ide laatste jaren eigen lijk geen groot werk op het gebied van de -},natte waterstaat" of hij had er de leiding. Zo kunnen worden ge noemd de stormvloedkering bij Krimpen aan den IJssel. de Haring- vlietsluizen, de stuwen in Rijn ea Lek. de uitbreiding van de haven mond van IJmuiden en alle rijks tunnels onder de grote vaarwateren. Geadviseerd heeft ir. Eggink ook in het buitenland, onder meer bij de tunnelbouw te Antwerpen. Velsen benoemde hem in 1957 tot ereburger. De crematie is vrijdag op Westerveld, Ex-pïantsocnremiger N. Spiering, Smeetslandse Dorp, Rotterdam- Zuid. verzoekt plaatsing van het volgende „Wat de piantsoenreiniging Zuid u biedt, dat vindt u nergens niet. Deze tier; jaar draaiende GSW- afdeling verzet steeds meer werk en goed werk. Zo maakt'men nu het zwembad De Plompert schoon. En ook het oude zwembad aan de Oidsgaarde. De papierprikker die in De Plompert zijn werk moet doen, heeft er iets op gevonden. HU geeft enkele jongens een prikstok en in enkele urea Is de zaak schoon. De sfeer is geheel anders." En met dit prettige geluid uit De Plompert besluiten we de dag. Pax plombertum. Vrede zy met u, mede- plomperds. c* a pj AGTir VUILNISEMMER ZAKKEN met KÖMO-garantie

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1