Ons Ideaal bouwt Materiaal voor bestrijding van kleine rampen' Te weinig bouwers voor Jeugdstad Hollandia wil oude ziekenhuis huren Geen sprake van nieuw beleid gemeentewerken Koninklijk zilver voor Schiedammer W. F. Schulze INENTING Schuurtjes bij 't spoor moeten weg Vouwwanden in scholen Twee r.-k. kleuterscholen in Holy Buitenlandse gasten SG wijken uit Speelplaats van 25 mille in Westwijk Ronde van Kethel Protest toegekend Gedeelte van spoordijk in vlammen op Kleuterschool heet Grutto Antivoord B. en W. Schiedam aan raadslid Verhulsdonk Ds. Gerbrandy beroepen in Kethel Burgerlijke stand Agenda HefVi-jjjeAWk DINSDAG 5 AUGUSTUS 1968 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) De r.-k. woningbouwvereniging Ons Ideaal is klaar om te beginnen met de uitvoering van haar eerste bouwplan in de wijk Holy in Vlaardingen. Het gaat om een project van 240 woningwetwoningen tussen de Aalscholverlaan en de Euro paboulevard. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingen wil zijn gemeentelijke diensten beter toerusten voor handelend optreden bij rampen van beperkte omvang. In een voorstel aan de gemeenteraad wordt een bedrag van ruim 10.000 gulden geraamd voor de aanschaffing van materiaal, dat bij een calamiteit waarbij tussen de vijftien en dertig slacht offers zijn betrokken, onmiddellijk kan worden ingezet. Gemeente vindt ze te lelijk (Van een onzer verslaggevers) Het Vlaardingse gemeente bestuur ergert zich al een paar jaar aan de schuurtjes, die door particulieren zijn neer gezet op de strook grond langs de spoorlijn. (ADVERTENTIE) Record (Van een onzer verslaggevers) Heb hoofdgebouw van het vroegere ziekenhuis aan de Hofsingel in Vlaardingen zal opnieuw een commerciële be stemming krijgen. Het ge meentebestuur heeft de raad voorgesteld het te verhuren aan de Koninklijke Hollandia melkfabrieken, die er een deel van de administratie wil on derbrengen. Vanwege de hitte: Een VDL-orgaan ADVERTENTIE) Gemeente Schiedam AFSLUITING ORANJEBRUG. Brandschade Don Boseoschool AG EIS'DA Rotte nlamse bioscopen Tonee! en muziek Diver :sen PAGINA li;. TC IA «HS&tefittttiV tos'UU' Aanvankelijk wilde Ons Ideaal premiewoningen bouwen, tnaar het werd duidelijk, dat het plan dan weinig kans van slagen had. Het ontwerp van de Vlaardingse architect G. Geluk bestaat uit vier blokken galerijwoningen in tien lagen op onderbouw. Er komen tachtig tweekamerwoningen en 160 vierkamerwoningen. De huizen zullen worden toegerust met centrale verwarming en liften. Ons Ideaal wil voor de bouw in zee gaan met de aannemingsmaatschappij v. d. Luitgaarden, die ai een paar grote bouwwerken in Holy in uitvoe ring heeft. De gemiddelde huurprijs van de huizen is geschat op 182,65. Zoals te genwoordig met de meeste woningwetprojecten het geval is, zullen de bewoners rekening moeten houden met een jaarlijks terugkerende huur verhoging van zes percent. Het gaat in hoofdzaak om eerste- hulpgoederen voor het Inrichten van „gewondennesten" op de plaats van de ramp. Dit materiaal moet perma nent Klaarliggen, zodat het onmid dellijk naar de plaats van een even tuele ramp kan worden gebracht. Daartoe wil het gemeentebestuur ook een aanhanger aanschaffen die ach ter een auto kan worden gekoppeld. Het plan is ontworpen in overleg mei, de directeur-geneesheer van het Heiy-ziekenhuis, de commandant van de Rode-Kruiscolonne, de commis- De grond is eigendom van de Spoorwegen, maar Vlaardingen heeft saris van politie en de directeur van de GD en GD. Wanneer er rampen van grotere omvang mochten geschieden dan zullen andere organisaties, die zich mtt het opvangen van de gevolgen bemoeien in actie moeten komen. Het nu aan te schaffen materiaal zal dan uiteraard ook dienst kunnen doen. TEGEN DIFTERIE - KINKHOEST - TETANUS - KINDERVERLAMMING EN TEGEN POKKEN. Op donderdag 7 aug. 1969 van 1.30 tot 2.00 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse artsen gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inen ting: tegen pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt: tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor zuigelingen en kleuters. Aan kinderen, die een half jaar ge leden drie maal werden ingeënt tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kin derverlamming, moet nog een vierde injectie worden gegeven om de ver kregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding bij de huisarts vervoegen, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen, geboren in 1965, volledig lieten inenten tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kin derverlamming, worden eraan herin het 'welstandstoezicht'. En de ge- nerd, dat deze kinderen nu voor een (Van een onzer verslaggevers) Een grote stapel hout lag klaar.. Padvindersleider J. Nieuwland had een week vakantie genomen. Maar de Jeugdstad-piannen van het Vlaardingse Comité Jeugdvakan- tievreugd zijn gisteren desondanks niet doorgegaan. Niet meer dan twintig kinderen bleken er onder de huidige omstandigheden voor te voelen een week lang te bouwen en te spelen. Vorig jaar hebben zo'n 35 jonge Vlaardingers hun zelfgebouwde miniatuurstad bevolkt en bestuurd. Leider Nieuwstad vond dat toen al vrij weinig. Naar zijn mening kan een dergelijk project "t best lopen als er minstens vijftig deel nemers zijn. Er was dit jaar zelfs rekening gehouden met honderd Maar opnieuw speelt waarschijnlijk het weer het vakantiecomité par ten. De heer Nieuwstad heeft zich gisteren toen maar belast met de leiding van de filmvoorstellingen in de Ichthuskerk. Het warme weer heeft ook zijn in vloed gehad op de bevolking van Stuif-in. stuif-uit in het Weeshuis. Er kwamen gisteren niet- meer dan zestig kinderen binnen en dat is erg weinig naar de gangbare be grippen. Het was zo broeierig heet in de zalen en op de zolder, dat de kinderen er in de loop van de middag zelf een beetje genoeg van kregen: de deur ging een uur eer der op slot dan op andere dagen school Westwijk trokken 23 jon gens. Judoleraren Van Gorsel en Hein vonden dat een bevredigende opkomst. De resultaten van de eerste oefendag waren naar hun mening veelbelovend. Aan 't eind van de week zullen de leerlingen een demonstratie geven van de verworven vaardigheden. Wonderlijk genoeg kon het vakan tiecomité gisteren ook een duide lijk record incasseren: de excursie naar Limiaeushof in Bennebroek had niet minder dan 170 deelnemers zijnde vier bussen vol. Men schrijft het succes van deze dagtocht toe aan het feit, dat de ouders er sa men met hun kinderen aan kun nen deelnemen. De gratis judo-lessen in de sport- meente vindt het niet prettig, dat de passerende reizigers een rommelige indruk krijgen van de stad. Daarbij komt, dat een groot deel van de bouwsels zonder bouwvergun ning is opgetrokken. Er staan zo'n dertig schuurtjes langs de spoorlijn. De meeste daarvan voldoen niet aan ae bouwkundige en schoonheidseisen. Nadat de gemeente in actie was ge komen hebben in januari van dit jaar negentien bezitters van schuur tjes het gemeentebestuur gevraagd alsnog een vergunning te verlenen. 3. er. W. hebben dit verzoek echter moeten afwijzen, omdat zij ze uit het oogpunt van welstand onaanvaard baar vonden. "Vlaardingen heeft de Spoorwegen gevraagd ervoor te zorgen, dat de schuurtjes zouden verdwijnen. In mei van dit jaar zijn opnieuw aanvragen voor bouwvergunningen voor schuurtjes binnengekomen. De welstandcommissie heeft inmiddels een aantal normen opgesteld, waar aan de bouwwerkjes zouden moeten voldoen. Nonnen, die volgens de NS gunstiger zijn dan de voorschriften in andere gemeenten. Er schijnt nu een beroepszaak tegen het weigeren van de vergunning in de lucht te hangen. herinentlng in aanmerking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze herinenting vindt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen de genoemde ziekten. Door de huisarts zal bon 5 uit het oranje inentingsboekje worden inge nomen. (Van een onzer verslaggevers) De twee eerste scholen van het type Simplex, die in de Vlaardingse wijk Holy zijn gebouwd, de (open bare) Wielewaalschool en de (chris telijke) Ds. J. D. de Stoppelaar- school, zijn zo sterk bezet, dat ook de centrale hallen tijdelijk voor het geven van onderwijs moeten worden gebruikt. De eerste Simplexschoien hadden echter niet, zoals de scholen van de tweede serie, vouwwanden. B. en W. hebben de raad een krediet gevraagd om deze afsc-heidingsmogelijklieid alsnog aan te brengen. Het ziekenhuis Is na de ingebruik neming van het Holy-ziekenhuis en kele jaren verhuurd geweest aan het Unilever-Research Laborato rium. Sinds de opening van het nieuwe URL-gebouw aan de Delta weg staat het weer leeg. Unilever heeft de gebouwen overigens in een veel betere staat achtergelaten dan ze waren. Aanvankelijk was er sprake van dat het complex een bestemming zou krijgen op het gebied van de gezondheidszorg. Uiteindelijk blijken B. en W. toch met Hollandia in zee te willen gaan. Het bedrijf zal ƒ28.800 per jaar aan huur moeten betalen. Bovendien komen verwar ming, gas, licht en water voor reke ning van de huurster plus alle kos ten van onderhoud, herstel en ver bouwing. Hollandia zal wel het recht krijgen een gedeelte van het com plex onder te verhuren. tVan een onzer verslaggevers) De Stichting voor Katholiek On derwijs in Vlaardingen is terugge komen van haar aanvankelijke plan om één centrale, driekiassige kleu terschool te bouwen in Holy. Men is tot de overtuiging gekomen, dat er in Holy plaats is voor twee twee- klassige scholen voor katholieke kleuters. B. en W. hebben de gemeenteraad een overeenkomstig voorstel gedaan. Er zal nu een kleuterschool komen voor het wijkdeel ten oosten van de Lepelaarsingel en dat ten westen daarvan. Er is reden om aan te ne men dat belde scholen het vereiste aantal van zestig kinderen zullen krijgen. Met de organisatie van het katho liek kleuteronderwijs In Holy is in tussen al begonnen. Binnenkort be gint men met het opzetten van een tweede kleuterschool. In afwachting van de bouw van de definitieve scholen vinden de kleuters voorlopig onderdak in de opvangschool aan de Sperwerlaan, in de lagere Pax- Christischool en in de r.-k. kapel aan de Reigerlaan. (Van een onzer verslaggeefsters) De deelnemers aan de internatio nale jeugduitwisseling 1969 van de Schiedamse Gemeenschap hebben hun eerste tocht achter de rug. Er werd een bezoek gebracht aan Gouda en aan de molens In Kinder dijk. Nagekaart hierover werd er gis teravond in de kantine van SMHC Asvion, waar de welkomstparty werd gehouden. Het voor vandaag geplande bezoek aan Rotterdam, met zijn Euromast en Maritiem Museum gaat niet door. Gezien het nog altijd hete, drukken de weer neemt men de 15 jongens en meisjes uit Esslingen en de 13 even eens jeugdige gasten uit Vienne lie ver mee naar bad Surae in Dorst. Voor vanavond staat er eveneens een bijeenkomst in het Rijnmond-hotel op het programma. 'Van een onzer verslaggevers» Biina 25.000 wil het Vlaardingse gemeentebestuur gaan investeren in de aanleg van een kinderspeelplaats in de Westwijk. bij de Boerhaave- straat. De plannen zijn gemaakt nadat de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie bij de gemeente heeft aange drongen op vergroting van de speeS- mogeiykheden in de Westwijk. Er is sprake van een verhard speelterrein, dat zal komen ln de gemeenschappe lijke tuin van de flats aan de Boer- haavestraat. In het plan is ook een zandbak opgenomen. Het zal nodig zijn de beplanting enigszins aan te passen bij de ge wijzigde omstandigheden. In het voorstel aan de gemeenteraad wordt nadrukkelijk vastgesteld, dat de si tuering van het geheel zo zal zijn dat kinderen uit de hele omgeving er Kunnen spelen. 'Van onze sportredactie) De RC Schiedam organiseert woensdagavond de Ronde van Ke thel voor nieuwelingen. Aan deze ronde zal door tien Schiedammers worden deelgenomen. In totaal zul len aan deze zestig km. lange ronde 65 nieuwelingen deelnemen. De start is gepland op de Laan van Bol'Es, aanvang zeven uur. r, (Van onze sportredactie) Na het honkbalduel Schiedam— Blauw Wit tekenden de in degrada- tiezorgen verkerende Amsterdam mers protest aan wegens ongeoor loofd hinderen van één der Schie dammers in de zevende innings. De KNHB aanvaardde dit protest, zodat a.s. zondag op Harga deze wedstrijd vanaf de zevende innings, by de stand 21, zal worden overgespeeld. Aanvang van het uit twee innings bestaande duel, half drie. (Van een onzer verslaggeefsters) De spoordijk achter het hockey veld van ASVION in Schiedam heeft gisteren over een lengte van onge veer 75 meter in brand gestaan. De brandweer heeft het vuur met be hulp van schoppen uitgeslagen. 'Van een onzer verslaggevers) De derde openbare kleuterschool, die Vlaardingen in Holy gaat bou wen aan de Kraanvogellaan krijgt de naam De Grutto. Met de bouw moet nog worden be gonnen, maar de school gaat binnen kort al draaien in twee lokalen van de kleuterschool aan de Spechtlaan. Mevrouw J. H. uit Schiedam heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar bromfiets. Ze had het voertuig, niet op slot-, voor haar woning aan de Savornin Lohman- laan gezet. MAASSLUIS. Op de algemene vergadering van de v.v. VDL is be noemd een Commissie Onderling Kontakt, die bestaat uit de heren I. M. v. d. Maarel. A. Hofstede, C. Baanvinger, B. Leussink en J. v. d. Berg. In overleg met het bestuur zal de commissie haar activiteiten beginnen met het uitgeven van erna clubor gaan. Het wordt een maandbrief voor leden en donateurs en een weekbrief voor de werkende leden. Het ligt in de bedoeling om in de weekbrief, vanaf het 3de elftal we kelijks de opstelling van de diverse elftallen te gaan vermelden met daarbij de te spelen wedstrijd en bij een uitwedstrijd het tijdstip en plaats van vertrek. De zgn. 'aan- schrijvingskaarten' komen hiermee in het algemeen te vervallen. Ook worden er in vermeld de uitslagen van voorgaande wedstrijden. In de maandbrief zullen de stan den worden vermeld van de diverse VDL-elftaUen met daarbij periodiek een beschouwing over bepaalde wed strijden of elftallen. Ook zal de commissie trachten in de brief een overzicht te geven van wat in de grote VDL-familie gebeurt. Aandacht wordt verder geschon ken aan de donateurs-verenigingen en hetgeen deze gaan verrichten. :Van een onzer verslaggeefsters) Er is geen sprake van dat gemeen tewerken een nieuw beleid aan het voeren is wanneer het gaat over de aanleg en financiering van open bare parkeergelegenheid. Dat antwooroen burgemeester en wethouders van Schiedam op vra gen van het raadslid G. P. Verhuls donk (v.v.d.) inzake parkeervoorzie ningen aan de Bokelweg. i">e vragen zijn gesteld naar aanlei ding van een brief van de directeur van gemeentewerken, waarin wordt gesproken over de mogelijke aanleg van extra openbare parkeergelegen heid op de berm van de Bokelweg, mits de daar gevestigde bedrijven de kosten van uitvoer voor hun rekening nemen. 'Ce heer Verhulsdonk bracht in zijn vragen naar voren dat financiering van openbare parkeergelegenheid een taak van de overheid is. B. en W. zijn het hier wel mee eens, maar met dien verstande dat de daaraan ver bonden kosten, via het grondbedrijf, woiden omgeslagen in de grondprij zen. Voor zover extra voorzieningen worden aangelegd, die niet in de grondprijs zijn verdisconteerd, zullen de kosten, aldus B. en W., hetzij ten laste van de algemene dienst, hetzij ten laste van de direct belangheb benden moeten komen. In dit laatste geval moeten de extra parkeergele- genheden wei zodanig worden aan- Van woensdag 6 op donderdag 7 augustus a.s. zal de ORANJEBRUG wegens reparatiewerkzaamheden voor alle verkeer zijn afgesloten van des nachts 12.00 uur tot des morgens 6.00 uur of zoveel langer of korter dan nodig zal zijn. SCHIEDAM, 4 augustus 1969. (Van een onzer verslaggeefsters) De heer W. P. Schulze uit Schie dam Is onderscheiden met de zilve ren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Schulze is meesterknecht bij de N.V. Distilleerderij M. Dirkzwager aan de Noordvest. Vandaag viert hi) zijn 40- jarig jubileum bij dit bedrijf. Verder heeft de jubilaris 47 jaar actief deelgenomen aan het werk van liet Nederlandse Rode Kruis. De heer Schulze kreeg zijn onder scheiding tijdens een bijeenkomst op de distilleerderij uit handen van loco-burgemeester mr. M. J. M. van Kinderen. - De 20-jarige A. R. uit Schiedam mist het motorblok uit zijn Puch. De brommer stond op slot in de hal van een flatgebouw aan de Louis Raemaekersstraat. 'Van een onzer verslaggeefsters) De Hervormde Wijkgemeente van Kethel-durp heeft een beroep uitge- brach top dominee H. Gerbrandy, tot voor kort predikant op Curasao. (Van een onzer verslaggevers) De r.-k. Don Boseoschool aan de Curagaolaan in Vlaardingen. die op 30 april voor een deel is uitgebrand, zal worden hersteld. Alleen al voor de vervanging van onbruikbaar ge worden meubilair en leermiddelen is een bedrag van ƒ39.000 nodig. Een groot deel van dit bedrag zal echter door de verzekering worden vergoed. Geboren: Sandra A, d v P D C de Jager en Y J P M de MoofiMo nique, d v N van der Giessen en K C den Boer: Kenneth J, z v C P Gabriels en C A M Prein; Edwin, z v P L J de Vette en C M van der Horst; Karin E E, d v A Tangen- bergh en N Planken; Jacqueline, d A Wessel en T Byloo; Urania, d v S Merodoulakis en R C M Witsel; David A, z v P c van der Hoeven en M A G Gluvers; Willem M, z v W C Heuvelman en A E Oldenhof; Sven E. z v A J van Oschen B L J an der Heiden; Gert jan, z v J Zegwaard en G Verwey; Edwin N, z v L M van der Lubben en G Bröckling. Getrouwd: R W Wiersma en W L M J van Kinderen; H Verheugen en A C Cino; W Poot en H Poot; C Pil en C Kusters; E Nijman en C M Broekhuizen; N van Zetten en E B H van de Ruit; J B Louis en A Mulder; H J Leidelmeyer en J P v Nimwegen; J C Speksnijder en P van Vliet: W J Mulders en J M Menting; M B Wessling en M E v Wamelen; G R A M ran Dijk en C C J Beukers. Overleden: J van der Touw; G van der Toorn; E A van der Perk. WEEKFILM Passage Theater: Bonnie en Clyde, 18 jaar. Weekdagen 2 en 8.15 uur. Woensdag 8.15 mm. Zaterdag 2, 7 e.i 9.15 uur. Zondag 4.15, 7 en 9.15 uur. Kindermatinee: woensdag 6 augustus 2 uur Uit Hollywoods lachfabriek. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: tot 1 september Alfred Eikelenboom, fly-in city dynamopolis. Tot 25 augustus Carel Balth, objecten. DIVERSEN: Sportfondsenbad: Tijdens de zomer vakantie van de scholen vrij zwem men van 713 uur en van 13.30— 16 uur. Pai keerterrein Broersvest: tot en met 9 augustus 14—24 uur kermis. Tot en met 9 augustus iedere mid dag van 24 uur toren beklimmen St.-Jacob. WOENSDAG Groenoord 38.30 uur wielerwedstrij den. gelegd, dat alleen de belanghebben- den er profijt van hebben. Maar ont-_ trekking aan het openbaar verkeer: is niet altijd mogelijk, zoals bij voor-: beeld aan de Bokelweg. Verder merken B. en W. od ongeacht of er parkeergelegenheid komt aan de Bokelweg of niet, in iectet geval de berm weer op hetzelf de peil zal worden aangelegd als de rijweg. WKEKPROGRAIUMA ARENA, tel. 230730, Louis de FunèS als taxichauffeur (a.L) 2, 7 en 9.39 uur. Vrijdagnacht 12.15 uur: Man nequins voor Scotland Yard (18 jaari. CALYPSO, tel. 138155, Asterix en de helden (a.l.) 2, 7 en 9.30 uur. Vrii- dag- en zaterdagnacht 12.13 uur: The Chase (13 CENTRAAL, tel. 138210, Dr. Sex (18 jaar) 2, 7 en 9.15 uur. CINEAC (Bijenkorf), tel. 121139, Jungle Boek (a.D 9.30. 11.30. 1.30 en 3.30 uur. Engel der liefde (18 jaar,, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. CINEAC (Beursgeb.). tel. 138082, D« een na de andex (14 jr.) 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. CINERAMA, tel. 115300. The longest day (14 jr.) 1.45 en 7.45 uur. COLOSSEUM, tel. 190352, De vier kante rekruut (a.l.) 2. 7 en 9.30 u. CORSO, tel. 121110, Funny Girl (a.l.) 2 en 8 uur. GRAND, tel. 233363, *t Is 'n gekke» rare, dolle, dwaze wereld <14 Jr.) 2 en 8 uur. HARMONIE, tel, 271204. do. t.m. zo.: De 4 dollars der wraak (18 jr.) 2, 7 en 9.15 uur. Ma. tun. wo;: Sexy Sylvia (18 jr.) 2, 7 en 9.15 uur. KRITEROIN, tel. 128615. Een elegaiifc ge\Tal van moord (14 jr.) 2.30. 7 en 9.30 uur. LU MIERE. tel. 117755, De eend en de Cadillac (a.l.? 2. 7 en 9.30 uur. LUXOR, tel. 138326, Le Grand Res taurant la.L> 2. 7 en 9.30 uur. METRO. tel. 174500. The great race 2 en 8 uur. PASSAGE (Schiedam) .tel. 269563. Bonnie en Clj'de (IB jr.2 en 8.15 uur. Woensdag 2 uur'. Uit Holly woods Lachfabriek (a.l.). PRINSES, tel. 230754, do. t.m. dl.: Dokter Zjivago (14 jr.» 2 en 8 uur. Vrijdag- en zaterdagnacht 12 uur, woensdag 7 en 9.30 uur: Pee os houdt opruiming (18 j.). Woensdag 2 uur: Doldwaze avonturen van Mr. Limpet (a.l.). REX, tel. 236071. donderdag: Poel eter ontucht (18 jr.). Vanaf vrij dag: Goed geschoten. Matt Helm (14 Jr.) 2, 7 en 9.15 uur. Wo. 2 uur: Robin Hood en zijn schelmen (a.l STUDIO *62, tel. 233363, Het circ.ua (a.l.) 2.15, 7 en 9.30 uur. THALIA, tel. 111555, Wie 't laatst lacht (a.l.) 2,7 en 9.30 uur. 'T VENSTER, tel. 251900, De ro&« panter (a.l,) 2. 7 eu 9.15 uur. Vrij dag- en zaterdagnacht 12 uur: Jules et Jlm (13 J.). VICTORIA, tel. 248333. do.: De zoon van Frankenstein (18 jr.). Vrijd. ea zat.: De spookrijders tl4 J Maan dag gesloten. Di. en wo.: Kasteel der monsters (14 jr.). Alle films 7 en 9.30 uur. Woensdag 2 uur: Yeah Yeab Yeaht Hier zijn we a.l.). DINSDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Die C sardas FUrstin, door do Hoofdstad Operette. 8.15 utir. MANDERS* CABARET. Manritsstraat 65, Klndermatinec, 2 uur. Doruo- weggeefshow, 8.15 uur. MUSEUM VOOR LAND- EN VOL KENKUNDE. Wtllemskade 25, film: Zuidoost-Azië. Il uur. WOENSDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Die Csiudas Fürstin. door d« Hoofdstad Operette. 8.15 uur. OPENLUCHTTHEATER DIJKZ1CT, Melkkoppacl. De avonturen van Piccolo, door Kindertheater Psês-t, 3 uur. DE LANTAREN. Gouvernestraat 133, Blues for mr. Charlie, dcor hat Nederlands Jeugdtheater, 8.15 uur. MANDERS' CABARET, Mauri tast raat 65. Kindermatinee, 2 uur. Bij Da- rus op visite. 3 uur. STADHUISBEI AARD, Stadhuistum, Zomeravond bespeling. door Cor Don, 8-D uur. MUSEUM VOOR LAND- EN VOL KENKUNDE, Willemskade 25. film: Pakistan en Kasjmir, 11 uur. ALCOHOLPROBLEMEN? Bel "*10-12.74.77 Anonieme Alcoho listen. 5CHOUWBUKPLE1N. Openiuchtten- toonstelling ..Onttnuet Erasmus**, films, antiquiteltenwmkeitje. Ooe- kenhai, taveerne, poffertjeskraam. 10-22 um t m 15 september Rekreafri, Speelstad voor de Jeugd op het Afrikaanderplein (stadhuis, postkantoor, circus, groot dieren bos. poppenkllniek» t.m 0 aug. SCHIEDAM President-directeur drs. II. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13.52 per maand (geen giro) f 4,50 per week 1,04 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk. Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen cn telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34. tot 1 '.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam; Passage 20, lel. 010-268798- -65205. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-269359 'Bezorgklachten).

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1