Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad: 5HS Benoeming directeur ziekenhuis JVa uur bevrijd Kleuter zit klem tussen draaideur NIEUW VOORSCHIP IN 35 DAGEN n ÜV1ÜHEUL PASSAGE 7 95 SI? WÈ - Goecls Sfeer Succesvolle heropening sociëteit „De Waag" B. en W. willen SVV financieel tegemoet komen HetViijeVollt aan flat bewoners Burgerlijke stand Dr, F. QUiSPEL Ie KLAS SCHOEIREPARATIE TECHNISCHE TEKENARTIKELEN :Se«l(E8SWSE ZAAIERS DINSDAG 19 AUGUSTUS 1969 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggeefsters) De Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad is verontrust. Ver ontrust over de trage wijze waarop, volgens de raad, bestem mingsplannen worden uitgevoerd. De raad zou wel eens willen weten wat daar de oorzaak van is. Daarom heeft de Handels- en Bedrijfsraad een brief geschreven aan de gemeenteraad. In eerste instantie waren krantenartikelen onder de kop ..Schie dam, dorp in de Delta" hiertoe de aanleiding. Wanneer komt er iets anders voor dergelijke panden in de plaats? Dat wil de handels- en bedrijfsraad nu wel eens weten. Minder belasting Facilileit DUIVENKLOK V erontremigmg door honden Waarschuwing Praktijk hervat. 1001 Bazar Broers velt! 45 De Rotterdamse Droogdok Maatschappij heeft opdracht- gekregen om hel Griekse mo torschip Regina D. (12.358 brt.) te repareren. Zondagmorgen arriveerde de gehavende tan ker aan de Rotterdamse werf. Het schip liep een zeer zware kopschade op bij een aanvaring met het Franse motorschip Petiiellliia (12.922 brt.). Deze scheepsbotsing vond in de nacht van 8 op 9 augustus plaats in de Baltische Zee. Nie mand werd bij deze aanvaring gewond. Met uitzondering van het bakdek is het voorschip tot aan ruim één volledig in elkaar ge drukt. Reparatie-experts van de RDM hebben berekend, dat er ca. 300 ton nieuw staal nodig is om de Griekse tanker in haar vroegere staat te herstellen. De reparatietijd is begroot op 35 dagen. De RDM kreeg deze belang rijke reparatie-opdracht na felle concurrentie met Neder landse, Britse. Duitse en Scan dinavische werven. Voor Uitgevoerd met le soort materialen Mgr. Noïensiaan 842 Schiedam Telefoon 26.26.68 PAGINA 13 „Waar blijven nu de bestemmingsplannen? 'ff «V^jf t^r In deze artikelen is o.a. geschre ven dat ..Schiedam als zelistandige gemeente een mislukking is". Een stad. aldus de krantenberichten, waar geld. vernieuwingsplannen en de durf om te beslissen ontbreken. ..De geruchtmakende artikelen heb ben ongerustheid bij ons bestuur ge werkt." aldus het schrijven van de handels- en bedrijfsraad. Volgens de raad is het „algemeen bekend dat er in onze goede stad. a-aar veel goeds tot stand komt, nog wel wat valt op te knappen, waar we met spanning naar uitzien." De raad wil geen ver wijten aan wie dan ook uitdelen. Wel vraagt men zich bij de raad af wat er van de belofte van het college van B. en W. is terecht gekomen het bestemmingsplan voor het stadscen trum in januari 1969. en dat voor Schiedam-Zuid en -West in de loop van dit jaar bekend te maken. De raad vraagt zich af wat de oor zaak is van de vertraging in de ten uitvoerlegging van de plannen. „Zijn de partijen het niet met elkaar eens of mist men de bundeling van krach ten in de raad," aldus de handels- en bedrijfsraad. (Van een onzer verslaggeefsters! Burgermeester en wethouders van Schiedam zullen de raad volgende week maandag voorstellen de heer J. H. Leusink uit De Bilt te benoe men tot geneesheer-direkteur van het gemeenteziekenhuis. In januari besloot de raad de functies van geneesheer-directeur van het ziekenhuis en direkteur van de G.G. en G.D. na 1 juli var. dit jaar. niet langer door dezelfde arts te doen vervullen. i Zoals bekend is de heer J. Stevens tot direkteur van de G.G. en GD. ber Vanochtend rond vier 'uur heeft een vrachtauto met aanhangwagen op Rijksweg 13 even voorbij de toe komstige kruising met de Kruithuis- weg twee rollen plaatstaal met eik een gewicht van 6 ton verloren. De auto reed met een snelheid van 70 km per uur in de richting Rotter dam. BU deze raad hoopt men nu maar dat zijn brief in de gemeenteraad „ter tafel zal komen teneinde een betere tfeer te scheppen." Misschien is het dan. aldus de raad. mogelijk tot een positief gesprek te komen. En dat is volgens de raad niet al leen in het belang van de midden stand maar zal het tevens belangrijk zijn voor „de verrijking van de stad Schiedam." Overigens wil de handels- en be drijfsraad graag medewerking verle nen aan da; positieve gesprek en aan die verrijking van de stad. Overigens zuilen B. en W. de raad voorstellen de zaak door het college te laten afhandelen. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM (Van een onzer verslaggeefsters) Het bestuur van de Schiedamse sociëteit De Waag kan tevreden zijn over de wijze waarop de heropening vair het opgeknapte honk naast de Grote Kerk in de Nieuwstraat is ge vierd. Veel belangstelling was er tijdens de receptie die 's middags werd ge houden. Namens het gemeentebe stuur kwam wethouder mevrouw G. D. de Graaf van onderwijs, sport en cultuur een kijkje nemen. Groot was de belangstelling ook vcor het openingsbal. Voor de aan vang van het bal om 8 uur moesten de deuren van De Waag al worden gesloten. Er konden 'eenvoudig niet nog meer mensen in de al zo volle sociëteitsruimte. <V#n een onzer verslaggeefsters Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam wil SVV tegemoet komen in de kostenstijging als gevolg van de promotie van de vereniging naar de eredivisie. SVV zit niet alleen met een stij ging van de lasten door de contrac tuele verplichtingen. Ook voor de ter reinaccommodatie. die op korte ter mijn aanzienlijk moet worden uitge breid, is volgens B. en W. nogal wat geld nodig. Subsidie kan de gemeente, in ver band met de alles behalve rooskleu rige financiële situatie van de ge meente, niet geven. SVV kan wel tegemoet worden gekomen door in de verordening vermakelijkhedenbelas- ting een zogenaamd degressief tarief naar gelang het aantal bezoekers per wedstrijd op te nemen. Het komt er op rieer dat een ge deelte van de hogere opbrengst, welke zal ontstaan door hogere toegangs prijzen en de stijging van het aantal bezoekers, ten goede komt aan SVV. Bij een tarief van 20 pereent van de onzuivere opbrengst van de eerste 3000 verkochte toegangsbewijzen. 15 percent van de volgende 1000 ver kochte toegangsbewijzen en 10 per cent van de opbrengst van de overi ge kaarten zal de opbrengst vermake- lijkhedenbelasting ten opzichte van het seizoen 1968-'69 met ongeveer 28.000 gulden stijgen. Er wordt hier bij uitgegaan van een gemiddeld aan tal bezoekers per wedstrijd van 6500 en een gemiddelde toegangsprijs van 3,50 gulden. Het voordeel voor SVV zal dan ongeveer 13.500 gulden be dragen. Overigens blijft de werking van de voorgestelde nieuwe bepaling niet beperkt tot SVV. Iedere sportvereni ging die aan het gestelde voldoet, maakt aanspraak op dezelfde facili teit. De raad zal maandag 25 augustus worden voorgesteld met deze rege ling akkoord te gaan. 'v. - ,;3 „Vérir-vv .v.'-w.-'* ~':W. -M'6""' "v - (Van een onzer verslaggeefsters) De postduivenvereniging Union hield een wedvlucht vanuit Felix stowe. over een afstand van 220 kilo meter. In concours waren 139 dui ven. Ze werden gelost om 12.00.00 uur. De eerste duif was binnen om 14.56.08 uur, de laatste om 16.22.55 uur. De uitslag is: 1 12 13 Zantboer en Co: 2 W v d Hoeyen; 3 7 15 19 Kerk hof!: 4 9 20 21 Verlinde en Zn.; 5 H Triel: 6 Bedeker; 8 Van Diest 10 11 gebroeders Harg: 14 18 Keeren en Zn.. 16 Slegt en Co.: 17 Rokers. Verder vloog Union vanuit St.- Ghislain over een afstand van 1TC kilometer. Aan deze wedstrijd werd door 191 duiven deelgenomen. De duiven werden gelost om 9.30.00 uur. De eerste duif was binnen om 12.11.09, de laatste om 12.35.48 uur. De uitslag is: 1 Kerkhoff; 2 Ver- linde en Zn.: 3 15 Van Meeuwen; 4 Ekris; 5 14 Heeren en Zn.: 6 7 me vrouw Lems: 8 Wenteler: 9 Slegt en Co. 10 11 Bedeker: 12 Loopik; 13 Barzilay. (Van een onzer verslaggeefsters) Een driejarige Schiedamse kleuter. Jan Hendrik Moes uit de Rijnstraat heeft gistermiddag klemgezeten tussen een draaideur, in de Panoramaflat aan dc Havendijk. Bfj het spelen kwam het kind met zijn rechterbeentje vast te zitten tussen de kolk van de draaideur en het tourniquet. De brandweer is ongeveer een uur bezig geweest het kind uit zijn benarde positie te bevrijden. Speelgoed en een politiepet werden aangedragen om het kind, dat zich overigens kranig hield, zoet te houden. He jongetje .dat voor onderzoek naar de Dr. Noletstichting werd gebracht heeft geen nadelige getoigen van het ongeluk ondervonden. De brandweer heeft een ruit kapot moeten slaan en een gedeelte van een raamlijst wegge brand om liet kind te bevrijden. In cie kantme van de tennisclub „Los Bigotes" in het Volkspark in Schiedam is ingebroken. Aan de voor zijde van de lokaliteit werd een ruit vernield. Een afgesloten kast in de kantine werd opengebroken. Er wordt echter niets vermist. V/eekfiim. Passage Theater: Veel liefs uit Mos kou. Weekdagen 2 en 8.15 uur. Woensdag 8.15 uur. Zaterdag 2. 7. en 9.15 uur. Zondag 4.15. 7 en 9.15 uur. Kindermatinee: Flipper en de pira ten. Woensdag 2 uur. Tentoonstellingen I Stedelijk Museum: tot 1 september i Alfred Eikelenboom. fly-in city dv- narnopolis. Tot 25 augustus. Carei Bailh. objecten. Galerie de Graaff: tol 11 september Luuk Scholten prenten en lino's. SCHIEDAM President-directeur drs.H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week 1.04 losse nummers f 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements gein 206300 t.n.v. Het Vrije Voik. Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam Alle afdelingen Slaak 34, tot 17.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam: Passage 20 tel. 010-268798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-269359 (Bezorgklachten), .17 IM&! MAASSLUIS In de loop van de vorige week zijn de bewoners van de Maassluise Hats, die in beheer zijn bij de Woningstichting Woningbeheer opgeschrikt door een bestuurlyk stencil waarin de flatverontreiniging door honden werd besproken. Vol gens het bestuur worden trappehui- zen en andere gemeenschappelijke ruimten ernstig verontreinigd door uitwerpselen van honden. Het be stuur doet dan ook een ernstige op roep aan hondebezitiers om vervui ling door hun huisdieren te voorko men. Mocht, aldus het bestuur, in de toestand geen verbetering komen, dan zal het houden van honden in de flats worden verboden. Het is niet de eerste maal dat het j bestuur van de woningstichting dreigt mei een collectieve straf. Enige tijd gcieden kregen de fiat- be-Ote's een brief waarin het be- stujjf' dreigde de maandelijkse lasten i vor."1 de groenvoorziening te verho- gen. Indien men doorging gemeen- schappelijke tuinen door voetballen j e.d. te vernielen. Het is echter te hopen dat een mogelijk verbod van honden in fiats niet nodig zal zijn. Gezien het feit dat een zeer groot gedeelte van de huizen in Maassluis bij de stichting in beheer zijn zou dat namelijk be tekenen dat vrijwel alleen de eige naars van de eengezinshuizen. een kieine minderheid, nog honden zou den mogen houden. De vele goed willende honde-eigenaai: in de flais zullen er evenwel waarschijnlijk wel j op toe gaan zien dai niicd'r sociaal, denkenden toch hun honden aan dc i iijn houden. Geboren: Wendy, dv P. Meijer en L. M. Sips: Cornelia M. D„ dv C. E. van de Griend en E. C. de Willi gen: Eelco A., zv a. Doesburg en H. C. Lagrouw; Richard, zv J. W. Nesse en K. L. J. van Mosselaar: Johanna J. C„ dv E. den Hertog cn J. den Brinker. Overleden: J. W. Andriessen, echtg. J. Soudijn; M. M. Wessel. wed. K. Polderdijk; E. van Dijk. wed. C. C. Oostveen. VROUWENARTS TE SCHIEDAM Kapsaïon tteleue. de s<tiun vuur de SETEKE PERMANENT Al onze permanenten t 10. exciu- stef BTW Gratis haleo en brengen per luxe-auto voor permanent. Kapsalon Hèlène, Rembrandtlaan 22 Snnledam. r el 26 71 70 Arondlectuur, Idylle, Jerry Cotton. Agent X, Rimboe, Colt *5 e.a r Ó.25 per stuk:, rullen 15 ct. Inkoop Verkoop en rui len van boeken Ook vn.idates oo de marei ST.-MDU1NSTRAAT 4.9 - TEL. 26 *5 8 SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1