chiedams NK -voorzitter: Blokkenlegger op de pier mwz BWJ voor amateurs Bestuurslid mevr. A. Maltha: mms Schiedam kan zondag promoveren C een betaald voetbal. Buitenkans je' Duurtetoesla voor SVV b-Sparta b Ir. I. v .cl. Kooi aanbevolen als ROTEB- directeur gemeente ambtenaren Inbraak in apotheek: eis vijf maanden Kassas open gebroken Leger des Heils naar Goeree VFC-Schieclam V isserijmuseum vertoond film in tv eekend SZC ging slecht in competitie HetVrijeVoïlt JAPANSE HORLOGE IMPORT VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1969 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggeefsters) „Het wordt de hoogste tijd, dat we uit onze hokjes gaan stap pen. Als we als NKV. de centrale vakorganisatie, één willen worden van hoog tot laag, zullen we nu aan die eenheid moe ten gaan werken." Dit betoogde de heer R. Heiimann, voorzitter van de plaatse lijke centrale Schiedam van het Nederlands Katholiek Vak verbond, gisteravond op een NKV-vergadering in Arcade te Schiedam. deze FAUTEUIL IN RUNDLEDER I vindt U bij broersvest 64-66 schiedam 1 FOTO SÜÜPSSfe Honkbal: Kunstmatig Medische dienst De lichtopstancl op de Noorderpier bij Hoek van Holland ver dv/ijnt volledig in liet niet bij de gigantische constructie, die hier zijn ligplaats heeft gekozen. Het is een zogenaamde blok kenlegger, waarmee de aannemerscombinatie Havenmond Hoek van Holland de pier aanzienlijk gaat verlengen. Achter de ba kens voor de scheepvaart zijn de eerste brokken beton al te zien. Er zullen er nog vele duizenden volgen. <y n (Van een onzer verslaggevers) B. en W. van Rotterdam hebben de gemeenteraad aan bevolen ir. I. van der Kooi tot directeur van de ROTEB te be noemen. Hij volgt dan ir. R. Dijkshoorn op, die de gemeen telijke dienst op 1 januari ver laat. Hij wordt in december 50 jaar. Van een onzer verslaggeefsters In november 1967 werd de Nederlandse Weduwen- en We- duwnaarsbond opgericht. Sinds januari van dit jaar is er de plaatselijke afdeling' Schiedam, die ook Vlaardingen en Maas sluis tot haar werkgebied heeft Wat deze afdeling' in haar kor te bestaan heeft gedaan en in de toekomst allemaal wil gaan doen, werd gisteren tijdens een persconferentie ten huize van één van de bestuursleden uit een gezet. Jongeren Hulp Zaterdagvoetbal De Rotterdamse gemeente- ïr.tienaren kunnen in het na- ijaar een duurtetoeslag tege- i moet zien. B. en W. hebben daartoe de raad een voorstel gedaan, dat ongetwijfeld zai worden goedgekeurd. Mutsenbal O „Verdeeldheid in eigen gelederen leidt tot a braak" ADVERTENTIE) De voorzitter ging in zijn jaaxrede dieper in op wat hij met die een heid bedoelde. Er moet een totale eenheid komen, vond hij. Een een heid met één contributie, één soort voordelenpakket, één soort verplich tingen en één soort rechten. Wanneer dit is bereikt kan het volgens de heer Heiimann voor een >pklimmende werknemer geen onover komelijk bezwaar meer ztjn over te stappen naar die vakbond, die zyn belangen moet behartigen, zonder de voordelen van zijn huidige bond te verliezen. Verdeeldheid in eigen gelederen leidt volgens de voorzitter alleen maar tot destructie. Verder constateerde de voorzitter, dat'fer het afgelopen jaar veel werk in de plaatselijke vakbeweging is ver zet. Het speet hem te moeten zeg gen dat dit werk vaak door een paar mensen moest worden gedaan. Hij bespeurde „matheid en moeheid bij bestuurders en leden."' Dat resulteer de zijns inziens in slecht vergaöe- ringsbezoek. (ADVERTENTIE) Tuintaan 98 Schiedam Telefoon 2S.74.64 Mgr. Nolenslaan 688 Schiedam Telefoon 26.20.76 V-/ (Van onze sportredactie) Indien de honkballers van Schie dam er zondag a.s. op Karga (aan vang half drie) in slagen het Haag se VUC te bedwingen, zijn de spelers van coach Nico Kolmeijer zeker van promotie naar de eerste klasse. Dit, orndat tegenstander VUC de eerste promotiewedstrijd tegen Bloemen- daal verloor. Aangezien na de halve competitie twee van de drie clubs overgaan, is VUC. na verlies tegen Schiedam, uitgeschakeld. Zeker van promotie naar de twee de klasse is DHS nog lang niet. Vooral door de kansloze nederlaag tegen het Amerfoortse Robur afge lopen zondag, zijn de promotiekansen voor DHS danig geslonken. Zaterdag zullen de honkballers van coach Bob Soudijn in Amstelveen van DVH moéten winnen om de aanwezige kansen in eigen hand te houden. Ook secretaris P. ,M. van Gerven maakte in zijn jaarverslag melding van de geringe belangstelling bij le den en kader voor het vakbondswerk. „Het bestuur denkt soms wel eens dat het NKV alleen neg maar kunst matig in het leven wordt gehouden. En dat door enkelen die zich per soonlijk voor het werk inzetten," al dus de secretaris. Overigens was ook ae belangstel ling voor de vergadering van gister avond niet overweldigend. Ongeveer twintig NKV'ers van de 2300 leden die het vakverbond in Schiedam heeft) waren aanwezig. Diverse huishoudelijke punten kwa men aan de orde. Tijdens een be stuursverkiezing werd voorzitter Heil- man. aan de beurt af te treden, her kozen. Penningmeester H. Monden be handelde het financieel verslag over 1968 1969 en de begroting voor het daarop volgende jaar. Het tekort voor 1969 1970 wordt geraamd op bijna 1550 gulden. (Van een enzer verslaggevers) Het korps Schiedam van het Le ger des Heils o.l.v. majoor en me vrouw F. ZuidemaWillems (de plaatselijke leiders) gaat zaterdag zes september as. met het Schie damse muziekkorps, combo-zang brigade er. tamboerijnband een be zoek brengen aan Middelharnis en Dirksland. Op het gemeentehuis van Middel bands zal het Leger des Heils door het gemeentebestuur worden ontvan gen. Verder zullen er uitvoeringen worden gegeven in het rusthuis „De goec"? reede" te Middelharnis en in het ziekenhuis te Dirksland. Na een mars door Middelharnis zal het programma werden basic-ten met een siciuitvosring in de gereformeerde kerk te Middelharnis. Apotheker: Rembrandt. R?m- brandtlaan tel, 263855. Dokters- dienst: bellen in noodgevallen 206611. 'Van onze sportredactie) Ter afsluiting van het oefenpro gramma speelt Schiedam zondag a.s. in Vlaardingen. Tegenstander is de tweedeklasser VFC. De aanvang van de wedstrijd is bepaald op half drie. 'Van een onzer verslaggevers) Het Vlaardingse Visserijmuseum gaat op de zaterdagen en zondagen in september een gloednieuwe film vertonen, die is gemaakt in opdracht van het Ministerie van Landbouw en Visserij. De kleurenfilm, die de titel Vangst en kwaliteit draagt, geeft een beeld van de hedendaagse visserij en voor al van de verwerking van de vis aan boord. De opnamen zijn gemaakt aan boord van een van de nieuwste Sclie- veningse hektrawlers. Voor bezoekers van het museum is de film iedere zaterdag- en zondag middag in september gratis te zien. aanvang half vier. ADVERTENTIE' Even goed als de Japanse camera's zijn de Japanse horloges. Ondanks de verbluffende kwaliteit is de prils uiterst bescheiden. Oordeelt TT zelf: Herenhorloge edelstaal SSP, waterwerend, shock- proof, anti-magnetisch, centrale secondewijzer, 17-steens ancre slechts f 46,S5 Dameshorloge, doublé, anti-magnetisch, shockproof, zeer solide kast, slechts 58,50 WD RUILEN UW OUDE HORLOGE IN .MGR. NOLENSLAAN 512 SCHIEDAM (NÏEUWLAND) (Van onze sportredactie) Na de wisselende resultaten van de Schiedamse voetbalclubs, behaald tijdens de première van de competi tie, staat het t'.vecde voetbalweek- elnde weer voor de deur. In tegenstelling tot de overige amateurs in de KNVB. start DHS a.s. zondag met de competitie. De spelers van trainer Joop Schop, die zijn ploeg versterkt ziet met de cx- SW'er Cees van Seliie. gaat. in Krimpen tegen DCV proberen om er een goede start van te maker,. Het vorige week zo goed begomv.*» Marünit ontvangt, in de eerste klas van de RVB, Rockanje. Het daaren tegen zo ongelukkig gestarte Wilton Fijenoord gaat in een uitwedstrijd St. Lodewijk bekampen. Debutant in de hoogste afdeling van de RVB, DRZ, ontvangt in Ke- tfcel Bolnes. Wenselijk zou het voor trainer Aad van der Vlist zijn, wan neer hij met minder invallers kan aantreden dan tegen Crooswijk. De club zonder doelpunten voor en tegen, maar met jubilaris Joop van der Pol, die zijn 350ste wedstrijd voor Ursus gaat spelen, krijgt op Harga Groen Witten te bestrijden. Misschien dat de jubilaris zijn voorwaartsen (Van onze sportredactie) Evenals vorig jaar is SZC er ook dit. jaar niet in geslaagd de promotie- competitie succesvol te beëindigen. Donderdagavond verloor het name lijk de promotiewedstrijd tegen Mer- wede. Slechts een maal kwamen de Schiedammers tijdens deze competi tie tot winst. Vorige week werd in Bad Groenoord het Limburgse Zon verslagen, terwijl SZC een week daarvoor tegen BZPC kansloos ten onder ging met 72. Ook tegen Merwede had SZC geen schijn van kans. Na de tweede perio de had het snelle Merwede al een ruime 50-voorsprong weten op te bouwen. Rudi Kramer Preker bracht de achterstand iets terug dooi" uit een strafworp te scoren: 16- Hier na liep Merwede weer uit tot 1—8. Omdat Rudi Kramer Freker nog maals uit een strafworp tot scoren kwam, bepaalde hij de eindstand op 2—8. (Van onze sportredactie) Een interessant duel staat er za terdag te wachten voor voetbalent housiasten en met name voor de SVV-supporters. Om half drie speelt SW b namelijk op Harga tegen Sparta b. Zowel by de Schiedammers als bij Sparta zullen er spelers aan treden die vorig seizoen regelmatig in het eerste elftal uitkwamen en (hans neg in aanmerking komen voor een plaats in de eredivisie. Ir. Van der Kooi is chef van de technische dienst van de Reinigings-, Ontsmettings-, Transport- en Brand weerdienst. H(j is vijftig jaar. De heer Van der Kooi trad in 1940 bij de Roteb in dienst als gedemobi liseerd soldaat bij de pontonniers. HU had niet meer dan een diploma lagere school en werd aspirant brandwacht in opleiding. Terwijl hy bü de brandweer tot brandmeester werd opgeleid ging hij in zijn vrüe tijd studeren, behaalde het h.bs.-diploma en vond het daar mee nog niet genoeg. Hij stapte over naar de Technische Hogeschool In Delft. Nadat hij daar met succes zijn eer st* examens had afgelegd, werd het hem te zwaar. Het gemeentebestuur van Rotterdam verleende hem au twee jaar studieverlof. SÊfe heer Van der Kooi deed zijn ingenieursexamen in 1964: als gastexaminator trad bij die gelegenheid ir. R. Dijkshoorn op. J zyn directeur. j Diens commentaar: „Leuk hè? Een j reuzenshownummer." l Rond voor weduwen en weduwnaars geen huweli ksbureau Allereerst werd uit de doeken ge daan wat de bond persé niet wil. Niet wil zijn. liever gezegd. 'We willen beslist geen huwelijks bureau zijn.' stelde mevrouw A. Maltha, 2e voorzitster van de plaat- selijke afdeling, voorop. 'Er bestaat nog veel drempelvrees bij weduwen en weduwnaars die eigenlijk wel lid zouden willen worden. En dat komt onder andere omdat er nog zovelcn denken dat de bond een huwelijks bureau is.' Natuurlijk wordt er tijdens de bij eenkomsten van de afdeling 'kennis gemaakt', blijkt uit het verhaal van mevrouw Maltha, die op de pers conferentie mei nog een paar be stuursleden, voornamelijk het woord voerde. 'Nou ja.' zegt ze daar van, 'dat is het leven nou eenmaal, dat kunnen we niet verbieden. Tenslotte i hebben wij daar toch geen bliksem i mee te maken. Het is een bijkom stigheid.' Wat de bond wel wil is: eenzamen uit die eenzaamheid helpen. En so ciaal werk verrichten door bijvoor beeld onderling hulp te verlenen. Zo is er een werkcommissie in het le ven geroepen die zich gaat bezig houden met de oplossing van het huishoudelijke hulp-probleem. 'Weduwnaars met kinderen hebben vaak grote moeilijkheden bij het vinden van iemand die het huishou den kan regelen en voor de kinderen zorgt.' aldus mevrouw Maltha. Een taak van de werkcommissie is adver tenties voor huishoudelijke hulpen te plaatsen en de aangeboden hulpen te selecteren. Voorts is er een recreatiecommis sie. Deze verzorgt de wekelijkse bij eenkomsten op donderdagavond in het café-restaurant Rijnmond in Schiedam. Deze commissie wil ook uitstapjes voor de leden organiseren naar (voordelige) vakantieoorden. Het zou volgens mevrouw Maltha zo moeten zijn dat er bijvoorbeeld een bijeenkomst in een vakantiehuis wordt gehouden waar weduwen en weduwnaars met de kinderen naar toe kunnen. 'Het zou dan zo moeten zijn dat de vrouwen bijvoorbeeld voor het eten zorgen, de mannen met de kinderen optrekken.' aldus mevrouw Maltha. De wekelijkse bijeenkomsten wor den vooral door de boven 50-jarige leden van de bond bezocht. Het bondsbestuur zou graag zien dat er meer jongere mensen zouden komen. Voorts is er behoefte aan mensen die daadwerkelijk willen meehelpen aan de opbouw van de bond. De afdeling Schiedam. Vlaardin gen Maassluis telt nu ongeveer 100 leden. Een vuistregel is dat in iedere gemeente ongeveer 5 procent, van het aantal inwoners weduwe ot we duwnaar is. Er zijn dus nog heel wat leden te werven. De afdeling draait nog met een voorlopig bestuur. De 25ste septem ber zal een definitief bestuur worden gekozen. Die avond wordt, om 8 uur in Rijnmond een ledenvergadering gehouden. Iedere belangstellende is welkom. kan aansporen tot meer produkiivi- tcit. „Achter" zit wel dicht. Dat bleek afgelopen zondag legen Helle- voetsluis 00) overduidelijk. De twee Schiedamse clubs die el j sftsr vorige v.eek bekampten, name- luk Demos en SFC. spelen het ko- j mende weekeinde respectievelijk uit j ogen DZB en op Thurlede tegen j DBGC. Het hard voor meer populariteit j w erkende Schiedamse Boys. dat vo- rigp week dank zó een 4—0-zege reeds een stap in de goede richting j «eed voor dit edele streven, speelt zondag op Harga tegen Smeedsland. Het in de tweede klasse debuteren- j de FC Kieuw-land begint zondag de competitie met een uitwedstrijd tegen DESV. Overigens kunnen alle amateur- verenigingen zondag profiteren van het niet spelen in de betaalde sector in Schiedam. De penningmeesters zullen dan ook handenwrijvend plaatsnemen achter hun loketje met zo'n buitenkans. Althans, die van de thuisspelende verenigingen. Het tegen de verwachting in te leurstellend gestarte HBSS, zal za terdag in de uitwedstrijd tegen CSVD moeten bewijzen dat dc 2—0- neclerlaag tegen Excelsior te wijten was aan „plankenkoorts". Op Thur- le.de ontvangt het sterk begonnen PPSC Schevcningen. In de zaterdagafdeling Rotterdam van de KNVB gaat hei competitierad i.vjn. afkeuring van het gehele pro gramma vorige week in deze afde ling) zaterdag draaien. GS is gast heer voor het bezoekende DES '67, terwijl GTB op bezoek gaat bij NTW. i (Vrr een onzer verslaggevers) De toeslag zal voor iedereen ge- j lijk zijn en dus niet afhankelijk van j de hoogte van het salaris. Daarmee j wijkt de Rotterdamse regeling tot op zekere hoogte af van de oplossing, die Den Haag voor het rijksperso neel heeft gekozen. Het voorstel aan de gemeenteraad ziet er als volgt uit ongehuwden beneden de 21. die geen kostwinner zijn. krijgen .(50; ongehuwden van 21 jaar en ouder, kostwinners, gehuwden zonder kin deren krijgen 105: gehuwden met minder dan 1 kin deren krijgen 125: 9 gehuwden met vier of meer kin deren krijgen 145. De gemeente betaalt de loonbelas ting, de AOW- en de AWW-premie, Het voorstel aan de raad is tege lijkertijd een antwoord op de vra- gem die het raadslid drs. A. J. Lems ip.v.d.a.) ai eerder over deze zaak had gesteld. Er wordt hem nog meegedeeld dat de uitbetaling van de toestag pas mogelijk zal zijn bij de loon- en salarisbetalingen over de maand oktober. Volgende week donderdag, de elf de. is er op dezelfde tijd en plaats een gespreksavond. Landelijk bonds presidente mevrouw H. van Agtho- ven-Sanders zal praten over het doel van de bond. Voorts zal ze van de aanwezigen willen horen wat de wen sen van deze mensen zijn. Voor 18 september staat er een mu zikaal omlijste feestavond op het pro gramma. Voorts vermeldt het winter- programma dla-avonnon, excursies, praat-, spel- en dam-avonden en een mutsenbal. (Van een onzer verslaggevers) Twee Rotterdammers de negentien jarige losse werkman Ed. F. en de 20-jarige matroos Leendert L. moes ten donderdagmorgen in Rotterdam terechtstaan voor diefstal van verdo vende middelen. Zij pleegden een in braak in een apotheek aan de Van der Takstraat. waarbij zij een grote hoeveelheid verdovende middelen en twee injectiespuiten buitmaakten. De officier van Justitie eiste tegen beide Rotterdammers een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Tijdens de zitting bleek dar Ed F. ..niet verslaafd, maar wel een re gelmatig gebruiker van verdovende middelen" zijn vriend op 13 juni had overgehaald om in te breken in de apotheek. Het doel van de in braak was, zo verklaarden de twee, in •ie eerste plaats om aan injectiespui ten te komen. Toen zij diep in de nacht, na een ruit te hebben inge slagen, in de apotheek stonden, kwam de gedachte op om van de gelegen heid gebruik te maken. Behalve twee injectiespuiten namen de jongelui ook nog 2000 pallium-, Uberium- en rocinlotabletten mee. Een groot deel van de buit werd later door de politie teruggevonden. Verdachte Ed. F.: „Als ik vrij kom. wil ik naar India. Het is daar een paradijs, want de drugs zijn er goed koop en niemand hindert je als je ze gebruikt." De rechtbank zal over twee weken uitspraak doen. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in het magazijn Longchamp in de Aert van Nesstraat te Rotterdam. Enkele duizenden guldens werden ontvreemd. Uit de kassa van een sla gerswinkel aan de Bergweg is ƒ120 gestolen. Uit het kantoor van een garagebe drijf in de Sonoystraat Is 100 ont vreemd. In een café aan dc Burg. Bau- mannlaan is de kassa opengebroken. Er wordt een kleine duizend gulden vermist. Een 23-jarige matroos uit Rotter dam. die getracht had de kassa te lichten van een garagebedrijf aan de G, J Muïdei straat, wordt vandaag voor de officier van Justitie geleid. Een monteur hoorde de kassabe! overgaan. Hij zag de matroos staan, die voorgaf iemand te zoeken en plot- seling verdween. Hij kon op de Lage Erfbrug worden gearresteerd. SCHIEDAM President-directeur drs. H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 tier tnaand (geen giro) 4^0 per week 104 losse nummers 025 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 2C6300 t.n.v. Het Vrije Volk. Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34. tot n.oo uur. tel. 010-1U030 Schiedam: Passage 20, tel. 010-268798- 2fio205. Tussen 18.30-19,30 uur tel. 010-269359 "Bezorgklachten"

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1