Jan de Groot in de finale Amateurs kunnen ervan profiteren V Adequaat vliegveld van vitaal belang W ervingsactie mijnwerkers mislukking Steekpartij tussen man en vrouw Gevarieerd concert in Martinuskerk •otax 5.11.22 Aanrijdingen zes gewonden Uitvoering Toneelgroep Groeton GEEN BETAALD VOETBAL Inwonertal Schiedam toegenomen Vuurdoop voor Schiedamse schaakteam Gewond bij val uit boom (ABC Kassa gestolen Het\ryeYolk Wiplala Amateurs lil augustus: DAMNIEUWS Tegen Oversehie i Zaterdagvoetbal JARIG? Vraag een boek Burgerlijke Stand KENMERK VAN GOEDE SMAAK DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 HET VRIJE VOLK rV an een onzer (Van onze sportredactie) SVV-trainer Rinus Gosens heeft er weer een probleem bij. Omdat Fortuna/Sittardla Combinatie weigert zowel zaterdag a.s. om 12 uur als op zondag de wedstrijd van het b-team tegen SVVb te laten spelen, kan Rinus Gosens tijdens de wedstrijd tegen GVAV, die zaterdag om half drie begint, niet over een 'verse' invaller beschikken. SCHIEDAM TE HUUR: SCHIEDAM TE KOOP: ksï (Van een onzer verslaggevers) Het niet verlenen van voor rang is woensdag weer oorzaak geweest van verschillende on gelukken in het Rotterdamse verkeer. (Van een onzer verslaggevers) Een adequaat vliegveld is voor Rotterdam van vitale beteke nis. Deze mening is vastgesteld in een nota. waarover de Rot terdamse Kamer van Koophandel binnenkort zal discussiëren. HERENKLEDING - HERENMODE Li" JL n- ORANJESTRAAT 21 - TELEFOON 263783 SCHIEDAM (Van een on ter verslaggevers) De wervingsactie van een^ aantal grote scheepswerven onder vrijkomende mijnwerkers in Zuid-Limburg heeft tot nu toe zo weinig resultaat gehad, dat men van een mislukking moet spreken. 'li, mi PAO IN.'" Kinderen lezen uit hun lieve ingsboek verslaggeefsters ,.De jury is heel lief en we zullen allemaal lieel goed naar jullie luisteren." Met deze woorden sprak wet houder G. D. de Graaff van Culturele Zaken in Schiedam tien kindertjes moed in. Dat hadden ze wel een beetje no dig. de acht meisjes en twee jongens, die gisteravond ten overstaan van een groot aan tal toeschouwers in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam moesten voorlezen uit hun lievelingsboek. Ten slotte ging het niet om zo maar „een verhaaltje voor liet sla pen gaan". Het tiental kwam uit in de plaatselijke finale van de lijke wedstrijd „Kinderen ie uit hun lievelingsboek". En geeft wel een beetje plankenkoorts. Maar de jury bleek erg tevreden over de prestaties van de kinderen. Meer dan tevreden over hetgeen de 12-jarige Jan de Groot van de Albert Magnusschcol naar voren bracht. Hij werd de winnaar. Hij zal mee mogen doen aan de landelijke finale, die tij dens de kinderboekenweek medio de ze maand wordt gehouden. De fina le zal over de televisie warden uit gezonden. (Van een onzer verslaggeefsters) De toneelgroep Groeton van de Schiedamse wijkvereniging Groen- oord geeft vrijdag 31 oktober in „De Rank" een uitvoering. Opgevoerd wordt een thriller-blijspel van de En gelse schrijver Jack Pcpplewell dat tie Nederlandse titel ..Bemoeial" draagt. De titelrol wordt gespeeld door Riet Hordijk. Winnaar Jan de Groot wordt gefeliciteerd door miek. rechts Eilen. jury-voorzitster mevrouw Vos. Links Anne- Tenzij hij het tweede team ver zwakt het veld instuurt. Hetgeen wel voor de hand ligt. omdat het b-team zich "n waardig middenmotor toont in de hoogste reserve-afdeling van het betaalde voetbal, terwijl het eerste geen enkel risico mag nemen. (Van een onzer verslaggevers) Vannacht rond kwart voor een heeft de politie de 23-jarige mevrouw J. V. V.-M. en de 26-jarige H. G„ belden uit Delft, gearresteerd, na een vechtpartij op de Nieuwe Langen- dyk Volgens G. zou de vrouw naar hem gestoken hebben met een mes. Door haar steken af te weren zouden zijn verwondingen beperkt zijn gebleven tot enkele wondjes aan zijn gezicht. De vrouw zegt echter, dat ook G. ge probeerd heeft haar te steken. Beiden zijn ingesloten. Een derae by de ru zie betrokken man is nog spoorloos. Hermes DVS lijkt een beetje van slag af. Twee achtereenvolgende ne derlagen Is beslist niet in overeen stemming met de capaciteiten van de Hei-me,, DSV-reserves. Overigens zal de uitwedstrijd tegen Helmond Sport b ook al niet een gemakkelijk duel worden voor de jongens van trainer Heimy de Geus. Jan las voor uit ..Wiplala" van Annie M. G. Schmidt. Hij deed dat leuk en duidelijk. De jury was het er dan ook gauw over eens dat hij als winnaar werd uitgeroepen. Nummer 2 werd de elfjarige El len van Heest van de Pr. dr. Gun- ninghschooi. De derde plaats was voor Annemiek van Dijk, tien jaar, leerlinge van de St.-Martinusschool. De andere zeven deelden gezame- lyk de vierde plaats. Volgens de jury waren ze allemaal even goed. Het zijn Ineke Holler Ui) van de W'. Gehreisschool. Peter Groeneweg (11) van de Pr. dr. Gunninghschooi. Trudv Aliik (11) van c.» Albert Mag- r.usschool. Marianne van Noordennen <12i van de Koningin Juiianaschool. Sonja Marrevee GO) van de Mgr. Bekkersschool. Anita Krabbendam '12) van de St.-Mariaschool en Mar griet Tuitel f 10 van de Masten- broekschooi. De jury bestond uit mevrouw T. Vos-Dahmen von Buchholz. schrijf ster. de heer J. Louwman, schrijver en de heer H, G. Dijkerman, boek handelaar. De plaatselijke organisatie van de voorleeswedstrijd was in handen van bibliotheekpersoneel, onderwijskrach ten en boekhandelaren. Alle scholen konden twee kandidaten opgeven. Aanvankelijk waren er 63 jongens en meisjes die aan de wedstrijd deelna men. Na de kwart- en halve finales bleven er ten slotte 10 finalisten over. De jury bepaalde welk stukje de kinderen lazen. Ieder kreeg 3 minu ten voorleestijd. Een wekker liet ho ren wanneer de voorlezertjes moch ten ophouden. Ook al is voor negen van de tien het voorlezen dan afgelopen, lezen kunnen ze nog genoeg, mede dank zij de bcekenbon die alle deelnemers kregen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) De wijkvereniging Groenoord heeft voor donderdag 16 oktober weer een concerten de Martinuskerk ta Schie dam georganiseerd. Er wordt aan meegewerkt door een gitaarduo. een gitaarkwartel. een trio bestaande uit cello, vedel en gitaar. Tevens treden op een sopraan en bariton. De uitvoering begint cm 8 uur. Het programma bevat o.a. werken tan 17e- en IBeeouwse componisten. Het programma voor de pauze wordt terrergd ricor dc instrumenta le groep, bestaande uit Nino Sonne- ville-Ven Raven, Rob Pcslman. An neke Westerbeek. en Edward Niel sen. gitaar. Irmgard Mennir.gh. cel lo en Andnes Zoutendijk, vedel. Na de pauze zullen de sopraan Truusje Giel en de bariton Henk de Buck optreden. Zij worden begeleid door de heer C. Dubbeid aan het orgel. Wielerbaan-aetie (\im een verslas onzer eefster?) Zaterdag begint de Renners Club Schiedam met de ver koop van loten ten bate van de stichting ielerbaan Schiedam. De start van de lo ten verkoop kreeg een offi cieel tintje. Tijdens een bijeenkomst op het king plaatsvinden. De hoofdprijs is stadhuis verkocht stichtingsvoorzit- een Fiat 850. ter C. v. d. Kraam gisteren aan bur gemeester H. Roelfsema van Schic- De loten kosten een gulden per dam het eerste lot. De burgemees- stuk. Zijn alle loten verkocht, dan zal ter kocht er gelijk nog maar negen de financiering van de wielerbaan bij. rond zijn. De loten worden verkocht in vier De RC Schiedam heeft gezegd ga- series van elk 17.500 loten. De eerste rant te staan voor de verkoop van serie moet voor het eind van het jaar alle loten, zijn verkocht. Want voor de 31ste de cember zal ten overstaan van nota- De lotenverkoop zal zowel op ris mr A S. H. A. Blaisse de trek- straat, als huis aan huis plaatsvinden (Vane en onzer verslaggeefster» Heta antal inwoners van Schiedam is gedurende de maand augustus met 33 toegenomen. Aan het eind van de verslagmaand was de stand der be volking 83.080. Er werden 130 baby's geboren. Er overleden 44 personen. Terwijl er 281 nieuwe inwoners kwamen, ver lieten 334 personen de stad. (Van een onze* verslaggevers» In de competiti* van de Rotter damse dam bond speelt de Damclub Schiedam morgen tegen Constant 11. Voor donderdag 16 oktober staat de wedstrijd Charlois 11Schiedam op het programma, mooie vrije boven won ins:, 2 grote en 2 kleine kamers, ƒ80.— per mnd. Voor direct. Overname verb, kosten. Tel. 010-25 73 63, uitstekend onderhouden pandje. oetièdéiuiUtó. Vci'HUUTCi leeg, op nette stand I8.0OO.— k.k. Tel. 010-25 73 63. (Van onze sportredactie) Morgen zal het eerste team vand eschaakvereniging Schie dam in een uitwedstrijd tegen Oversehie de vuurdoop ingaan. Vertrek van spelers uit het team en een daardoor gewij zigde opstelling maken de krachtsverhoudingen weinig zichtbaar. Als de eerste kiap een daalder waard moet zijn. zal Schiedam met de winst thuis moeten komen. De andere teams in de promotie klassen van de RSB zijn HVO. kam pioen van her. vorig seizoen, dat de boot naar de landelijke competitie van de KNSB miste. Het Westen-Re- gina. Rotterdam 3. De Zwarte Dame, Europoort 3 en Schiebroek. De laat ste twee debuteren in deze klasse. Het tweede team van Schiedam, dat zich in het. afgelopen seizoen kon handhaven, speelt in de tweede klas se van de RSB. Dit team moet op 24 oktober naar Charlois 4. Tegenstanders zullen verder zijn Gambiet, Het Houten Paard. Stokvis, Spijkenisse. Oversehie 2 en De Zwar te Dame 2. r;'.EifcifcffwiH I De amateurciubs in Schiedam, die zondag a.s. op eigen terrein spelen, krijgen weer een buitenkansje: geen betaald voetbal in Schiedam. Hier van zal zeker het zich zo uitstekend in de KNVB werende Schiedam pro fiteren. De nog ongeslagen debutan ten in de vierde klas ontvangen op Harga ODI. Ook DHS. dat afgelopen zondag zo verrassend met 40 won van Spar taan '20 kan profiteren van het „be- taafd-voetballoze" Schiedam. De wed strijd tegen Leerdam Sport is er in ieder geval interessant genoeg voor. Het wisselvallige SVDPW ont vangt, ook op Harga, Donk. Een uiterst belangrijke wedstrijd gaat Schiedamse Boys tegemoet. Het eveneens nog ongeslagen ASB, dat met de Boys de lijst in hun afdeling aanvoert, zal een moeilijke tegen stander voor de ciub van voorzitter Jan van Geene zijn. Zowel Wilton als DRZ spelen uit. en wel tegen respectievelijk Animo en GLZ. Demos en SFC ontvangen respec tievelijk THR. dat SFC enkele weken geleden versloeg, en SVDP, dat De mos een gelijk spel afdwong vorige week. FC Nieuwland speelt een uitwed strijd tegen het Rotterdamse Nado V. De onverdiende nederlaag die HBSS afgelopen zaterdag leed, zal in de uitwedstrijd tegen RWH moei lijk goed te maken zijn. Daarvoor is RWH een te sterke tegenstander. Volkomen onverwacht verloor PPSC afgelopen zaterdag tegen Jo- dan Boys. lie mannen van trainer Harry Bouquet hebben dan ook za terdag op Thurlede heel wat goed te maken tegen WGZ. In de schaduw van SW-GVAV speelt GSS zaterdag op Harga tegen Veronica. Op de Zestienhovensekade botsten een bromfiets en een personenauto tegen elkaar. De bestuurster van de brommer, de 36-jarige mevrouw J. H. v. d. Bree-Kootkar van de Oude Bovendyk, is met schaafwonden aan hoofd en schouders naar het Berg- wegziekenhuis gebracht. Op het Middeliandplein reden twee bromfietsers tegen elkaar. De ene bestuurder, de 60-jarige A. F. M&ier uit de Claes de Vrieselaan, liep een hoofdwond op, de andere, de 56- jarige K. F. van Eijk uit de Henne- wierstraat kreeg een hersenschud ding. Beiden zijn naar Djjkzigt ge bracht. Op de kruising Rochussenstraat, Pieter de Hoochbnig, Heemraadssin gel ontstond een aanrijding tussen een wielrijder en een motorrijder. De wielrijder, de 19-,jarige J. v. d. Bijl van het Heiman Dulïaertplein en de motorrijder, de 25-jarige A. P. Knos- senburg ven de Brielselaan, moesten me» hoofdletsel naar Dijkzigt. Oo de kruising Argcnautenweg- Adriaen van der Doeslann botsten wo en "dag een personenauto en een bromfiets. De bromfietsbestuurder, de 17-iarige W. P. C. Rujjter uit de le Vijverstraat, is met een vleeswond aan zijn hand. schouderkiachten en een hersenschudding naar het Berg wegziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers» Op de Heemraadssingel in Rotter dam viei woensdag de 10-jarige An- dré Stoel van de Schietbaanlaan uit een boom. Hij liep een gebroken arm op en is naar Dijkzigt gebracht. Op de Koninginneweg brak de 11- iarige J. Hokke uit Ridderkerk woensdag zijn pols bij een sprong var een paal. Hij is naar het St,- Claraziekenhuis gebracht. Stichtingsvoorzitter de heer C. v. d. Kraan verkoopt het eerste lot aan burgemeester Roelfsema. SCHIEDAM Geboren. Richard A. z.v. R. A. Venzelaar en A. W. Willemse, Overleden G. Mulder, P. Brouwer, echtg. C. Korporaal. J. M. Koorengevel, echtg. D. den Hartog. C. A. Nels, J. van Deursen, echtg. P. Aaldijk. L. H. Roosenschoon. J. van Zwieten, echtg. A. de Koning, J. H. J. Veldhoven. DELFT 'ANP» Aan de Technische Hogeschool Delft is geslaagd voor het doctoraal examen scheikundig in genieur dc heer P. C. van Gcem te Schiedam. De nota zal echter niet de claim bevatten, dat in Rotterdam Neder lands tweede universele luchthaven moet worden aangelegd. Dit is gister middag meegedeeld in een vergade ring van de Kamer, waarin ook aan dacht werd gewijd aan het 50-jarig bestaan van de KLM. Voorzitter mr. W. H. Fockema Andreae zei, dat de Kamer de wens van Schiphol steunt ADVERTENTIEi h j* VRIJDAGSAVONDS GEOPEND om op korte termijn tc worden opge nomen in het spoorwegnet. Wegver voer alleen zal binnen afzienbare tyd onmogelijk in staat z«n op Schiphol de steeds groter wordende vervoers stromen op te vangen. Mr. Fockema Andreae was van me ning, dat Rotterdam in de komende tien jaar kan komen tot een groeiende samenwerking met de KLM, „In Rotterdam kan de KLM op een goed eenvoudig vliegveld Europese luchtverbindingen van nieuwe allure tot ontwikkeling brengen. Later kan het onvermijdelijk nood zakelijke nieuwe luchtvaartcentrum in de randstaddelta daaruit voordelen trekken," aldus de Kamervoorzitter die hieraan nog toevoegde, dat Rot terdam en het Rotterdamse bedrijfs leven primair zijn gediend met op neming in het Europese luchtverkeer. Met toestemming van de leden van de Kamer zal een commissie van da mes worden geformeerd, die moet na gaan wat er in het centrum van Rot terdam ontbreekt om het de gehuwde 'en» n - Ui. „11:1, - - .-> »*WL4»1 IU4A.C1.4 O V VI dag te gaan werkr- Het probleem is niet zozeer de ge hechtheid aan bodem en familie, die in Limburg altijd groot is geweest. Een onoverkomelijk probleem is de hoogte van de huren in het westen. Het wonen in Limburg is zoveel goedkoper dan in de randstad, dat alleen beduidend hogere lonen de mijnwerkers zouden kunnen verlei den naar West-Nederland te komen. Dit verklaarde woensdag drs. G. M. Boosten. voorzitter van de Lim burgse Federatie Metaal- Elektro technische Industrie in een perscon ferentie in Rotterdam. Het is nog niet zeker of het her- scholingscentrum, dat de grote scheepswerven op 1 maart in Spau- beek hebben geopend zal voortbe staan. Met bedryfsfilms, voorlich tingsbijeenkomsten en gastsprekers hoopte men er jaarlijks 200 mijn werkers enthousiast te maken voor een werkkring in de scheepsbouw. De nood steeg in Zuid-Limburg kennelijk niet zo hoog dat heel vee! mijnwerkers tot verhuizen gedwongen zouden zijn. Het herstructurerings programma maakte, dat zeer velen in eigen provincie aan ander werk ge holpen konden worden. Er moeten echter nog altyd 17.000 mijnwerkers afvloeien. Met klem sprak de heer Van der Meiden, secretaris van de metaalbond Rotterdam, tegen dat een verhuizing van duizenden katholieke mijnwer kers naar West-Nederland op bezwa ren zou zijn gestuit by Frans Doh- men, de voorzitter van de Katholieke Mynwerkersbond. „wy hebben ook van die kant alle medewerking gehad", zei de heer Van der Meiden. ,De heer Dohmen heeft eerst alles willen weten, hy heeft zich laten rondleiden over onze werven maar daarna heeft hy zich met groot verantwoordeiykheidsgevoel zeer po sitief opgesteld". Aanvankelijk hebben de scheeps werven geprobeerd grote scheepssee- tles uit te besteden aan de Limburgse metaalbedrijven, Jié vanouds sterk op de mynindustrie waren gericht, maar die zich nu ook tot een omschakeling gedwongen zagen. Van dit pian moest worden afgezien omdat de maten van bruggen en sluizen het transport naar de randstad onmogelük maakte. Binnenkort vertrekt er weer een de legatie van de werven naar Zuid limburg om te zien of de Limburgse metaalindustrie (40 ondernemingen, 2500 werknemers» op een andere ma nier in te schakelen zyn. (Van een onzer verslaggevers» Uit een kapsalon aan de Jericho- straat in Rotterdam is woensdag een kassa met enkele honderden guldens gestolen. De kassa is later in het water van de singel aan de Ta borstraat gevon den SCHIEDAM President -directeur drs. H. Clans Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week 1,04 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34. tot 17.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam: Passage 20. tel. 010-268798- 265205. Tossen 1830-19.30 uur tel. 010-268798 (Bezorgklachten)

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1