B. en W. van Delft: Te weinig vaccin tegen griep 95 fc#i ut r* m W ereld- beker voor amateur- renners Ook SVH reeds uit bekerstrijd Eer herstel voor trainer Pijnen rijdt niet in koppel met Gerben Karstens Kaartjes voor F noord-Ajax: drukker kon er niet afblijven Kadertitel voor Zwijssen Okker verliest in Dakar m gashaarden die u moet zien! ANDREn VOOGTv JAN M. BUNSCHOTEN Fa. J. SAS WATERPOLO IN ROTTERDAM L**- SlPP vwk DINSDAG 28 OKTOBER 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 20 (Van een onzer verslaggevers) Do Taptoe Delft blijft gehandhaafd. Op de Markt en nergens anders. nu... beduidend goedkopen Van een onzer verslaggevers) Tijdens een maandag in ho tel Swindregt te Zwijndrecht gehouden bijeenkomst van de „commissie van overleg voor de wegen uit de Raad van de Waterstaat" met de gemeentebesturen van Dor drecht en Zwijndrecht. heb ben B. en W. van Zwijndrecht hun bezwaren tegen het tun nelplan nog eens toegelicht. uitvoerig (bij uw dealer) MEENT 19-21 ROTTERDAM TELEFOON 136817 Woningen Dordrecht van der Van onze medewerker GER STOLK Onbekend maakt onbemind. Het spreekwoord waarmee de Nederlandse karateka schouderophalend accepteert, dat zijn sportieve prestaties den volke in 1969 koud, zo goed als onbe roerd laten. Van de glamour die de stervoetballer of toprenner van vandaag doorgaans omgeeft, is bij hem niets te merken. De karateka bedrijft zijn sport op sobere wijze, via strenge leef regels, voor niks, voor nop. wzmm *»-« .Mafias ;;Jr JOOP VERSCHOOF; derde titel Tapt oe blijft op de Markt S& hebben B. en W. van Delft meegedeeld in hun antwoord op een brief van vier Delfts; studenten, die vorige maand het college de sugges tie,gaven de jaarlijkse Taptoe voort aan te Jaten plaatsvinden 'op een ge schikt 'terrein in de buitenwijken van Delft'. Het viertal was van mening dat deMarkt niet langer beschikbaar gesteld mag worden voor de Taptoe, opdat 'defunctie van de Markt in het hoogseizoen niet verloren gaat; het kunnen ondergaan van de sfeer- rijke historisch-stedebouwkundige vormgeving onder het genot van een koele drank op één van de terras jes.' Bovendien vroegen rij zich in hun brief af 'hoeveel Delftenaren met deze verstoring van de normale 'or de; in het centrum instemmen'. B. en W. verdedigen hun standpunt als volgt: 'Een van de aantrekkelijk heden, der Taptoe Delft is de entou rage van de Markt en met name de Nieuwe Kerktoren. Juist deze entou rage heeft destijds de gedachte van een Taptoe doen ontstaan. Het his torische centrum van Delft is naar onze mening bij uitstek geschikt om er evenementen als de onderhavige, bijvoorbeeld ook de feestweek, te doen plaatsvinden'. •B. en W. zeggen voorts dat de nog steeds belangrijke aantallen bezoe kers, onder wie elk jaar vele Delf tenaren, geen aanleiding geven tot de .veronderstelling, dat handhaving van de Taptoe op de. Mar kt bij een meerderheid van de bevolking op be zwaren zou stuiten. 'Ook de gemeen teraad heeft niet van bezwaren doen blijken', aldus B. en W. Naar aanleiding van de opmerking van de vier studenten in hun brief: 'Wij hebben net zoveel moeite met het aanvaarden van een Taptoe op de.Markt als u met het handhaven, gezien de benodigde bescherming van uw.sterke hand met of zonder uni form en met of zonder rijksassisten- tie en overvalwagens' antwoordden B en W. 'dat de Taptoe onafhankelijk van de plaats waar hij wordt ver toond. politietoezicht nodig zal ma ken'. Commentaar van de studenten op het antwoord van B en W.: 'Een dooddoener, het stereotiepe ambte lijke antwoord'. (Van een onzer verslaggeefsters'! De jaarlijkse inentingen tegen griep in de Nederlandse bedrijven zullen dit jaar pas op z'n vroegst in december kunnen gebeuren of wel licht zelfs helemaal niet doorgaan. De reden is een achterstand in de aanmaak van het vaccin. Voor de huisartsen is wél voldoende entstof beschikbaar ten behoeve van de meest kwetsbare patiënten, zoals de hart- en longpatiënten en de suiker zieken. 'Wij zijn sinds het uitbreken van de Honkong-(Moa-) griep in januari- februari vorig jaar onafgebroken be zig geweest- met de produktie van het vaccin', aldus de heer J. Trommel, hoofd van de verkoopafdeling van Philips Duphar. 'De moeilijkheid is echter dat het A2-Hongkongvirus, dat voor de entstof nodig is, slecht groeit en rich veel trager vermeer dert. dan andere influenza-virussen. Half augustus zijn we begonnen met de aflevering. De artsen hebben in middels hun normale kwantum ge kregen. De produktie gaat nog steeds op volle toeren door. maar we heb ben op het ogenblik niet genoeg voor de massa-inentingen. "Wat we hebben gaat naar de individuele patiënten'. De Mao-griep, een noga! kwaad aardige influenza-variant, kwam in het begin van dit jaar geheel onver wacht. Houdt de fabrikant rekening met de mogelijkheid dat er in janua ri of februari a.s. een nieuwe griep- soort kan uitbreken? De heer Trom mel: 'Dat is nooit te voorspellen, het blijft koffiedik-kijkerij. Maar als er weer op grote schaal griep uitbreekt, zal het hoogstwaarschynylk op nieuw de Hongfromggriep zijn. Als zo'n virus-stam er eenmaal is, blijft hij u-el enkele jaren. Het is nog nooit voorgekomen, dat er binnen één jaar weer een nieuw virus kwam', kwam'. ADVERTENTIE Deze robuuste jongensschoen is speciaal gemaakt voor jon gens die graag klauteren, stoei en en hollen..... kijkt U maar' eens naar die enorm dikke ijzersterke zooi! Solide jongensschoen met lede ren binnenvoering ensterke zool. Drie maanden garantie geven wij -op- deze jongens- .molières, die, wij. nu. verkopen voor nog géén negen gulden. 3 maanden Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze jongensschoenen met ijzersterke zool en lederen bïn- nenvoerihg, in de maten .34 t/m 38 en de kleur zwart, nu met 3 maanden garantie, per paar voor 8: Ook maandagmorgen open Géén teK of schrift, best WOENSDRECHT i ANPs René Pijnen start.niet met Gerben Kar stens in de Trofeo Baracchi. een ploegtijoenrit die 2 november bij Mi laan wordt gereden. Pijnen zou in deze klassieker een koppel vormen met de omstreden winnaar van de Kon de van Lombardije. ARNHEM (ANP) De Arnhemse politie zoekt naar de twintigjarige Gerritje Geertruida Suers. Het meis je zou met haar ouders naar Austra lië emigreren. Ze was er erg enthou siast over. maar nadat ze op 27 juli afscheid, had genomen van familie leden is'ze niet meer thuis gekomen. Een ongeluk wordt gevreesd. over tunnel plan Het college van Zwijndrecht meent o.m. dat aan zijn eerder enbaar ge maakte bezwaren enigszins lichtvaar dig voorbij is gegaan. Er is althans nog geen duidelijk antwoord gegeven op vele, bij het Zwündrechtse ge meentebestuur levende vragen, zoals die in een brief van 28 augustus aan de minister van Verkeer en Water staat kenbaar zijn gemaakt. Het gemeentebestuur is overtuigd van de onhoudbaarheid van de be staande situatie op de brug over de Oude Maas. De doorsnijding van Zwijndrecht ADVERTENTIEi m r.7 HUXEDUK 206 b ROTTERDAM TELEFOON 37 74 96 «a V\AIID CAIAENBURGSTRAAT 80. VLAAHDINGEN Smederij UAU K$ Landelijk erkend gastechnisch installateur voor de fOlledlge serie JAARS3ÏA-HAARDEN GED. BOEKSLOOT 35, TEL. Sl.29.96, VLAARDINGEJi door de uit de jaren dertig dateren de Rijksweg no. 16 is steeds als een wig in de bebouwing ervaren. Tegen die achtergrond heeft de gemeente raad zich eerder met nadruk uitge sproken voor een aftakking van Rijks weg 16 ten zuiden van Ridderkerk langs de Munnikensteeg in Zwijn drecht naar de Hoesche Waard. Deze aftakking zou dan vervolgens via de oost-westverbinding weer aan moeten sluiten de Rijksweg 16 ten zuiden van Dordrecht. Naar de mening van de minister van Verkeer en Waterstaat zal deze aftakking echter geen nuttige ont lasting van het verkeer op de be staande brug geven. In de gistermiddag gehouden bij eenkomst maakten B. en W, kenbaar dit argument niet zonder meer te kunnen aanvaarden, zonder evenwel concrete tegencijfers te kunnen noe men. Vervolgens bracht, het Zwündrecht se college nog eens de 250 af te bre ken woningen ter sprake, die naar zün mening overwegend behoren tot de goede woongelegenheid met een relatief lage huurprijs. „De huurprijzen van de vervangen de woningen zullen een veelvoud zijn van die der te verdwijnen woningen," zo werd o.m. aangevoerd. Reeds in 1972 zouden de eerste hui zen afgebroken moeten worden. „Dit betekent in feite, dat wij reeds gisteren met de bouw van vervangen de woningen hadden moeten begin nen," aldus B. en "W. van Zwündrecht. Het college pleitte nadrukkelijk voor een voldoende contingent vervangen de woningen en voor het honoreren van materiële schade, die burgers c.q. instellingen bij uitvoering van het plan zullen lijden. ERKEND GASFITTER Ufflri DIRK DE DERDELAAN 11 TEL. 34 32 59 - VLAARDINGEN Van de zijde van de gemeente Dor drecht werden er tegen het plan geen bezwaren ingebracht. Bovendien kon den de leden van het Dordtse col lege nog noteren, dat het in Dor drecht af te breken woningen ver moedelijk tot een vierde van het ge raamde aantal van honderd zal kun nen worden teruggebracht.... op derde „Karate is gebaseerd op snelheid," zegt Joop Verschoof, Nederlands kampioen lichtgewicht bij een der zeven vaderlandse bonden, de Kyokushinkai Nederland. „Daar naast is het een kwestie, van tech niek. doorzettingsvermogen, mentali teit en etiquette. Verder wijs Ik het DELFT (ANP) De Nederlandse Specdaaldrukkerijen (NSD) N.V. in Delft, die onlangs kaarten heeft ge drukt voor de wedstrijd Feijenoord- Ajax, heeft daaraan een strop over gehouden van ruim 800 gulden. De NSD heeft namelijk alle 50.000 kaart jes moeten overdrukken, nadat was gebleken, dat een 18-jarige werkne mer van het bedrijf enkele exempla ren had ontvreemd. Hoewel het slechts ging om enkele exemplaren, eiste de stadiondirectie in Rotterdam dat de gehele oplaag zou worden overgedrukt. De kaarten, die zater dag jl. in omloop kwamen, hebben nu een groter formaat gekregen. De jongeman is inmiddels ontslagen. PARIJS lANP) De Nederlandse amateurwielrenners hebben door de goede resultaten m het afgelopen sei zoen de wereldbeker gewonnen. In de 14 wedstrijden die voor deze beker meetelden, behaalden onze coureurs 50 punten. Polen eindigde als tweede met slechts 16 punten. Nederlandse renners zorgden voor overwinningen in de Tour de l'Avenir en de Ronde van Zuidslavië (Joop Zoetemelk), Rijnland Palts, de Ron de van België en de Ronde van Enge land (Fedor den Hartcg i en de Ronde van Oostenrijk (Matthijs de Koning) Gisteravond heeft Herman Krott, ploegleider van Amstel. de beker in Parijs in ontvangst genomen. fabeltje van de hand, dat karate by voorbeeld gevaarlijker zou zijn dan voetbal." Een haarfijne, definitie. Een stel ling ook, die bevestigd dat de huidige waardering voor dekarateka als scha kel in het immense leger der allo niemen een onderwaardeling is. Joop Verschoof: JDe training, vooral de conditietraining, is bij ons enorm zwaar. Je zou kunnen zeggen, dat het geen sport voor verwende jochies is. Ik zelf train vier tot zes maal per week. Keihard en zonder ophouden. De eerste tijd is altijd het moeilijkst. Ik heb in de beginperiode gekneusde tenen, kapotte schenen en blauwe ogen gehad. Dat is nog niets vergeleken by de kapotte han den die je oploopt. Want die handen, je knokkels, zijn het belangrijkst. Er rijn in feite twee'manieren, om daar doorheen té, komen, Je kunt je han den kapotslaan en ondanks de pijn door blijven gaan. Er komt dan eelt op, dat je ook,weer kapotslaat. De tweede manier is slaan tot er water onder je huid komt. Dan een weekje stoppen en daarna weer beginnen. Er kómt dan'na verloop van tijd een rond schijfje onder je knokkel. Dat wordt .een soort hoomlaag. Wanneer het eenmaal zover is kan het niet meer "kapot. Ik heb beide manieren geprobeerd om voor me zelf uit te maken wat de beste is. Ik geloof de laatste." .Joop Verschoof verder over de be. ginperioSe: „Veel jongens gaan ka rate doèn met eeh verkeerde gedach te. Ze denken alleen maar aan een party knokken. Maar dat is natuur lijk waanzin. Ik moet eerlijk rijn en zeggen dat ik er ook zó over dacht. Nou had* ik de'pech dat ik tegen sen- sei (meester) Loek Hollander stond. Een paar seconden maar, toen lag ik. Het Is een kwestie van eerst leren verdedigen. Want net ais met voet bal, moet. je kunnen verdedigen, voor je kan aanvallen," De stijl van Joop Verschoof komi ter sprake. Een katachtige manier van lopen, die buiten de dojo vaak uitgelegd wordt als arrogant zijn. Joop Verschoof: „Dat is iets waar- by je niet nadenkt. Dat gaat van zelf. Vraag me niet wat en hoe ik het doe. Want dat weet ik zelf niet. Dat is nou eenmaal je manier van vjSchten, Een leek vindt het ook vreemd dat er bij karate geschreeuwd wordt. Maar het hoort er nou een maal bü." Joop Verschoof, twee maal kam pioen van Nederland, hoopt in fe bruari op een derde titel. Hij zegt: „Ik train keihard, dan moet het weer kunnen lukken. Het liefst zou ik echter een keer naar" Japan gaan. Ik ben zwartebander. Ik zou daar best een graduatie willen krijgen. Net als" loek Hollander, die tegen honderd man moest vechten. Sensei Oyama. .wees de plaatsen aar waar ze hem moesten raken. Maar h\j bleef overeind! Je had hem eens moe ten zien toen hij terugkwam. Ver magerd als een fakir, maar hij veeg de ons allemaal de hoek in (Van onze sportredactie) Het kampioenschap 3e klasse kader 38 2 (district Rotterdam) Is gewon nen door A. A. J. Zwyssen. In dit door KVR georganiseerde titeltoer- nooi hebben twee spelers vanaf het begin de strijd gedicteerd. Zwijssen en Vos blesven, tot: én. met (de vierde ronde ongeslagen. Toen leed Zwijs sen in eetrdóor Bongeré subliem ge speelde partij zijn eerste nederlaag. Omdat-Vos, (en ook..Zwijssen in zijn overige partijen zonder verlies'bleef-, moest de laatste partij tussen de uvee concurrenten de beslissing -bren gen Zwyssen was sléchts gebaat b(j winst. En hij won ook, met een zo danige moyenne dat,-zijn promotie naar de tweede .VódêBO T«9bjtond. Ver meldenswaard is dat Bongers voor de tweede achtereenvolgende maal één beurt van promotie verwijderd* bleef. (Van onze waterpolomedewerker) Na de Zwemvereniging Rotterdam is nu ook SVH uitgeschakeld voor de strijd om de KNZB-beker. Zaterdag avond verloor de club uit Hillegers- berg met 82 van de deze zomer naar de hoofdklasse gepromoveerde Polar Bears uit Ede. SVH kwam aan de start met een geheel verjongd team. Aad Bijl heeft "zijn, plaats in het team verruild voor die van coach en verder heeft o.a. Peter van der Starre ruimte moeten maken voor de jeugd. Ton van Dam, Cock Mudde, Ronald Halier en Jan Koen Anthonle zullen met de oudere kern Joop Hooft, Martin Bij! en Aad Lodders SVH naar betere resultaten moeten brengen. Het uiteindelijke doel,, maar dat is nog wel ver weg, is Rotterdam weer met een hoofdklasseteam te verrijken. Het jonge SVH kreeg tegen Polar Bears, laten wij eerlijk zijn., geen schijn van kans op de overwinning. Alleen in de eerste periode konden de SVH'ers de Edenaren nog volgen, 11. Halverwege het duel was het al 51 in het voordeel van Polar Bears. Dat de score niet hoger werd dan 82 is voornamelijk te danken aan het feit dat Polar Bears niet vereer doordrukte. Toch was het geen onaardig duel. SVH liet zich bepaald niet in de ver dediging drukken, maar ging keer op keer in de aanval. Gebrek aan routine, gepaard aan ontzag voor de reputatie van de tegenstander deed de SVH-aanvallen steeds op niets uitlopen. De jonge spelers durfden nauwelijks op het doel te schieten, uit angst een fout te maken. Ai met al was het voor de SVH- formatie een leerzaam duel. Wan neer het huidige team in de maan den voor de competitie, die in ja nuari begint, nog de nodige routine kan opdoen, kan men zonder mes voor degradatie aan het seizoen be ginnen, Gerrit Niehaus(29) is terug in da. topselectie van Go Ahead. Gisteren is .hij weer met de training begon nen. Aan het begin van dit seizoen kon Go Ahead niet tot overeenstem ming komen met Niehaus die ruim tien jaar tn het eerste elftal had ge speeld. Hij wilde meer aandacht béstéden aan zijn zaak en kort hierdoor "de middagtrainingen niet meer-bijwo nen. Nièhaus kreeg geen toestemming op andere .uren. te' oefenen. (ANP) Tom Okker heeft maan dag in de halve finales van een inter nationale tennistoernooi voor profes sionals in de Afrikaanse stad Dakar met 86. 46, 46 verloren van rijn Amerikaanse dubbelspel-partner Marty Riessen. In de andere halve finale versloeg de Australiër Tony Roche de Fransman Pierre Barthes met 62, 97. Later won hy de fi nale van Riessen met 63, 6i. VA In de krant van vrijdag trof de heer F. de Geus, Schoonegge 264 een stukje aan, dat hem een onplezierige; avond bezorgde. De -gewraaktepassage was gelicht uit het rubriekje „Ga eens naar" op onze wekelykse_ Sport-ser- vtcepagina. „Frans v. d. Oever," 'aldus Het VriSe Volk, „heeft Coal in: korte tijd tot een hechte éénheid gesmeed, die in' niets meer gelijkenis vertoont met de degradatiekandidaat van voorgaande seizoenen," En hier mee nu trapten wü .Freek de Geus een klein 'beetje op hét hart. Want hij, in da drie voor gaande seizoenen trainer van Coals selectie, vindt dat het Goal nooit aan saamhorigheid heeft ontbroken. „Gaat u maar na," schrijft Hij mij, „hl .het-sei- zoen '66-'67, mijn eerste bij Coal, werden we ongeslagen kampioen van-de vierde klasse. Het jaar daarna eindigde CosL vis tweede achter 'Fluks en pro moveerde zowel het tweede als het derde elftal. Slechts mün derde seizoen bij Cóal (het vo rige dus) verliep minder voor spoedig. Maar daarvoor waren oorzaken aan te geven. Ik noem: de vele blessures en het zich niet beschikbaar stellen van Bep Zaal. In dat seizoen moest ik 17 a 18 spelers inzetten voor het eerste elftal en stuk- voor stuk hebben ze met Inzet yan alle krachten gestreden- voor liet behoud van "het derdeklasser- •schap. De beloning was een etentje en een gezellige avond. Ook toen BEP ZAAL was de eenheid dus beslist aan wezig. Ik hoop 'overigens dat mynheer Van de Oever zo spoe dig mogelijk met zijn jongens de tweede klasse zal bereiken. Wat mij niet is gelukt, gun ik hem van harteJ' -Aldus, Freek de Geus, die'dit .eerherstel best 'heeft rierdierid.''" In. hetzelfde „Ga eens naar" "voorspelden "wij dat' het sterke Steeds Volharden' wel raad zou weten met S.CR, „Alslid van SCR," schrijft mij dé" heer T. Baas uit de le- -Pijnackerstraat, „dacht ik toen dat wordt een zware dobber voor ons. Maar. bedacht ikoqk, deze prognose moét onze jongens tóch wei danig 'kuraén irispirerëh. En in derdaad.. tegen een technisch beter Steeds Volharden streed 3CR met--VoUe.«vergave. Resul taateen ,2—i-aege, Ik zeg darik ay meneer Baas, dat - is .te; veel tof. -Wie een pluim verdienen zyn trainer en spelers vaa'iSCR's eerste elftal. Zij bebbMi geknokt voor wat ze waard waren, hun komt alle eer toe. De Matste zin van uw brief doet my trouwens buitengewoon veel genoegen, zeker na wat ik gisteren over'spelbederf heb ge schreven, ,Dank van het publiek aan deze twee elftallen (Steeds Volharden en SCR) voor hun sportieve strijdwijze." schrijft u. Juist, zo hoort het ook I

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 2