Char ois dicht 'orse boete voor /eirunell Opnieuw zege in cross al in vt rm Geen Deen DOS naar 25' rc m éóH Ut Schiebroek en Overschie in vorm Eén kogel per doelpunt Rotterdammer zeehengel- kampioen Russen verslaan Nederlandse zaalliandballers Twee leiders in titeltoemooi 3e klas driebanden Tweede klasse Om RSB-titels Okkei in finale Charlois draagt rode lantaarn DINSDAG 11 NOVEMBER 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 16 (Van onze schaakmedewerker) Zoals wij reeds voorspélden heeft Charlois het in zijn wed strijd tegen hoofdklasse-debutant Het Oosten (Haarlem niet gemakkelijk gehad. Een uur voor het verstrijker /an de speel tijd zag het er voor de landskampioen maar somber uit. De staart wilde niet kwispelen en dó.Ar moesten de punten nu juist vandaan komen. De drie wijzen uit Het Oosten, de inter nationals Hans Ree, Hans Bouwmeester en Kick Langeweg, bleken weliswaar niet in staat hun amateuristische prooi zon der veel omhaal te verslinden, doch aan de lagere borden van Charlois tekende zich op 't oog geen enkele duidelijke zege af. Eerger, verscheidene Charloisenaren stonden zelfs aan merkelijk minder. Uitslagen Sommige mensen zeggen liever: èrg goeie. Dat mag ook. i/Veet al wat u liever zegt? Of hebt u zo'n Mantano nog altijd niet geprobeerd? Of vindt u niet dat 't hóóg tijd is om te veranderen? Er werd allerwege met een 4-6- nederlaag rekening gehouden. Pas tegen hétslot vandeze zich. door ondraaglijke spanning kenmerkende wedstrijd kwam er voor de Rotter dammers wat lucht. Kerkhof* had mét zwart, op' voorbeeldige wijze I.mét een pion minder) rémise ge maakt tegen kampioen Ree. terwijl ook ir. Den Ouden, Kunnan en Ploeger „gouden" remises produ ceerden. Van der Schee, als invaller voor de zieke Koevermans, trok tiental len toeschouwers naar zich toe. toen hij trachtte in een massale aanval Bouwmeesters veste op te blazen. De verdediging sloeg de aanval echter af en de dappere invaller sneuvelde eervol. Invaller Henk Bij de Va-ate (voor Van Ommen) ver loor eveneens en wel van routinier Sarihk. Wilde Charlois niet in zijn geheel levenloos op het slachtveld achter blijven, dan dienden Bakker en Ba- ris (de borden 9 en 10) te winnen, welke opdracht zij op voortreffe lijke wijze uitvoerden. Voorlopige stand 44, Van Wtjgerden, bord 2, staat In zjjn afgebroken partij tegen Lange weg in een dame-eindspel (geluk kig) slechts ééti pion achter, zodat de remise kansen redelijk zijn (ar bitrage), en drs. Staal mag op winst rekenen, zodat Charlois geconfron teerd wordt met twee mogelijkhe den, t.w. S5 en 5!§4f-SEen ge lijk spel ligt echter het- meest voor de hand. Rotterdam-Moerwjjk werd bij 45 verdaagd. De Hagenaren menen de GLASGOW (ANP). De strafcom- missie van de Schotse voetbalbond heeft zijn international Tommy Gemmell een boete van 60 pond (ongeveer 500 gulden) opgelegd. Gemmell was in de laatste minuten van de wedstrijd West-Dultsland Schotland uit het veld gestuurd na een ernstige overtreding tegen Hel mut Haller. Gemmell, die voor Celtic speelt, vertelde, dat de zestig pond boete maar een gedeelte uitmaakt van het bedrag, dat de trap naar Haller hem heeft gekost. Ik was door de FIFA. al voor drie internationale wedstrijden geschorst en bovendien heeft Celtic tegen, mij eenzelfde straf uitgesproken. Daardoor derr ik ongeveer 700 pond aan salaris en premies. (Van onze sportredactie) In de bomvolle Goudse sporthal heeft een sterk Nederlands bonds- team moeten ondervinden dat ook onze vertegenwoordigende teams nog veel op zaalhandbalgebiec, te Ieren hebben. De Russische kam pioen Kuntsevo heeft er ten minste geen moeite mee gehad de Neder landers te verslaan. De technische vaardigheid van de gasten was bui tengewoon groot, terwijl zij met snelheid, maar ook met afstoppen de Nederlandse verdediging ontre gelden. De geweldige nationale doelman Van Noessel' speelde al leen de eerste helft. In dit half uur moest hij 14 keer naar het net, terwijl hij slecht een veel kleiner aantal schoten wist te stoppen. In deze eerste helft speelde Muyres (SIttardia) als cirkelloper zeer sterk. Hij smaakte bovendien het genoegen in die periode drie keer :e doelpunten. Alleen Keyzer (Ni- loc) was 'hem met 5 treffers de baas. De rust kwam bij 1214. In de tweede helft was Norbart (SIt tardia) in het doel opgesteld. HU kreeg het al even moeilijk. lij werd dertien keer gepasseerd. Zijn voorwaartsen waren minder produk- tjef, want de Russische doelman bleef slechts 5 keer onmachtig- Kuntsevo won met 2717 ea oogstte van het dankbare publiek een spontaan applaus. (Van onze biljartmedewerker) Van Sonbeek en Van Drielen lei den na de eerste ronden van het toernooi om de districtstitel 3e klas se driebanden met twee punten voorsprong op Van de Ende. Van Sonbeek heeft het beste moyenne, maar Meeuwessen stal de show door eenmaal een partij met een gemiddelde van 0.714 te Gpelen Vrijdag wordt het toernooi voortge zet. wedstrijd te kunnen winnen, Rot terdam heeft alle hoop op *55. Timman. drs. Ten Kate en drs. Vreeken zegevierden, mr Sandifort en v. d. Herik speelden remise. Böhm, Maakenschljn, mr. Van Bockel en mevrouw Vreeken verlo ren. De partij van Doelman werd afgebroken; hij zal moeten winnen om zijn club aan een gelijk spel te kunnen helpen. SpangenRotterdam 2 ging blijkens de voorlopige stand 4)4 4)4 gelijk op. De afgebroken par tij staat duidelijk voordeliger voor Rotterdam2, zodat een gelijk spel niet mag worden verwacht, Charlois 2 zegevierde .met niet minder dan vier invallers over Wa- geningen. Het werd een overigens benauwde 5)44)4-overwinning. In afdeling D veegde Europoort Vlissingen 2 natuurlijk de zaal uit (7)42)4) en Europoort 2 bereikte tegen het Eindhovense Lichttoren een 4)44)4-stand. Het wordt bij na zeker 55. Dordrecht versloeg NRSG/Wil- helm Steinitz met voorlopig 6—2, 7—3 behoort niet tot de onmoge lijkheden. (Van onze schaakmedewerker) Ld, de Se ronde van het toernooi om het ÜSB-kampioenschap heeft Overschie er door een 6)43'i-2cge op Zwarte Dame geen twijfel over laten bestaan, dat het de RSB-titel ook wel eens wil behalen. Schiebroek bereikte tegen Schie dam een comfortabele 3—1-voor- sprong, die vrijwel zeker op een 5)4414-overwinning of wellicht 6 4 zal uitlopen. De kampioen van het vorig sei- de KNSB-competitie. doet wederom zoen. HVO, niet gepromoveerd naar erwoede pogingen om het scha kers-walhalla binnen te stappen. De 'ilaardingers wónnen met 64 van Rotterdam 3. Het WestenRegina staat met 5)4—3)4 voor tegen Euro poort 3 welk team er vermoedelijk 5)44)4 van zal maken. De stand na 2 ronden, waarbij re- kéning is gehouden met de 'te'ver wachten. uitslagen van'de'afgebro- ken partijen. mpt. bp. 1. Schiebroek 4 13 2. Overschie 4 12 3. HVO 3 11 4. Westen-Regina 3 10)4 5. Rotterdam 3 2 9i-i 6. Schiedam 0 9 7. Zwarte Dame 0 8 8. Europoort 3 0 7 Het team dat het RSB-kampioen- schap behaalt, kan via promotie wedstrijden met kampioenen uit an dere onderbonden tot de competitie van de KNSB doordringen, waarin reeds 9 teams uit het district van de RSB uitkomen. De nummers 7 en 8 degraderen t.z.t. naar de eerste klas van. de RSB-competitie. MEXICO-STAD (ANP).. Vier schoten in het been kreeg de 26-jarige voetballer van Atlanta,.- Carlos Villegas, nadat hit zijn dub zondag in Mexico-Star- dpor vier doelpunten aan dé zege op Los .Apaches had geholper Toen Carlos Villegas in triomf dooi aanhangers van' het 'veld werd gedragen werd hU eerst beledigd door een supporter van de tegenpartij, die vervolgens zijn revolver op de henen van. Villegas richtte en vier kogels afvuurde. Volgens doktoren zal Vliegas nooit meer kunnen voetballen. Van onze sportredactie) De Rotterdammer X. van' dér Meer uit- de Joubertstraat is Neder lands kampioen zeekengelen gewor den. Tijdens wedstrijden op -Wal cheren ving hij o.a. een zeebaars van 3,55 kilogram. In iotaa; vera, melde de -heer /an der Meer, lie lid is van de Brielse zeehengelaar vereniging. De Watergeus, 3331 pun- eri Er ./aren 106 deelnemers. Vol lend - jaar zal de heer- Van der Meer ons land vertegenwoordigen bij de Europese kampioenschappen in Kiel. PARIJS (ANP) Tom Okker heeft maandag met de Amerikaan Martin Riessen de herendubbelspel-flnale bereikt van de overdekte open kam pioenschappen van Frankrijk. In de halve eindstrijd had de Nederlands/ Amerikaanse combinatie weinig moeite met Earl Buchholz en Ray Moore. De setstanden waren 64, 6—3. In de finale ontmoeten Okker en Rlessen de Australiërs John Newcombe en Tony Roche. (Van onze wielermedewerker) Konden vorige week op het par cours in de Spaansepolder, zelfs nadat het met behulp van een graafmachine was omgeploegd, de neeste renners neg wel uit de voe ten, zondagmorgen na de vooraf gaande stortbuien waren het alleen de specialisten die er iets van te- rechtbrachten. Het was dan ook verrassend te zien dat op het tot een modderpoel geworden terrein de Noordwijkcr Henk Stekers zich bij de routiniers Zuiderduin, Heijster er. Brinkman voegde en zich daar tot het eind handhaafde. Onder hen die al na enkele ronden in het gevecht tegen de modder en vastgelopen ketrir- gen waren afgesta.pt warer André van Middelkoop, Frank. Ouwerkerk, Gerrit de Wit' en nog een handvol andere bekende renners. Bi) het kwartet koplopers deed Manus Brinkman alles oen zijn 41ste verjaardag extra glans te ge ven. Meer dan een vierde pla *.ts zat er echter voor hem niet in. Wel had hij in de eerste ronden de snel weggelopen Heijster net behulp van. Hein van der .Horst en Lou Machielse getracht te achterhalen. De enige die er echter in slaagde het gat van 200 meter te overbrug gen en om te zetten in een voor sprong van bijna een halve mi nuut was de winnai var vorige week Herman Zuiderduin, De eindoverwinning om de Ruiten- Vlsserprijzen kan de Lissenaar niet meer ontgaan, zelfs niet als vol gende week in de laatste rit Cock v. d. Hulst, na zijn ziekte wee: van de partij hoopt té zijn. Amateurs, 13 km, tijd 47,14:1. H. Zuiderdam, Lisse; 2. op 25 sec. P. Heijster, Schiedam; 3 op 20 sec H. Stekers, Noordwfjk:; 4. H. Brink man; op grotere afstand 5. H. v. d. Horst; 6. P. Hendriks; 7, B. Schlings: 8] C. Smit; a, H.Schlings; 10. C, Blóm. Bij de nieuwelingen schijnt er voor Leo Boose dit seizoen in onze omgeving geen concurrentie te zijn,; In de eerste ronden pakte hij samen met Jan Brinkman al .300 m winst. Toen Brinkman na drie ronden door de knieën ging en door de achtervolgers wérd opgeslokt, ging de Briellenaar onverdroten door. Gerrie Sintnicolaas uit 's-Gravendeel. die als tweede ein digde, had >p de eindstreep een achterstand van ruim 400 meter. Nieuwelingen, 10 km. 31.12; 1. L. Boose, Brielle; 2. G. Sintnicolaas, 's-Gravendeel; 3. R, Aversteeg, Rot-, terdam: 4. C. Sintnicolaas. 's-Gra vendeel; 5. B. Hordijk, Rotterdam: 6. H Lammens. Rotterdam; 7, J. Binkman, Rotterdam; 8. N. v. d. Berg, Noordwijk; 9. G. Broeren, lolnes; 10. C. v, d. Kerk, Berkel. Uitslag: aspiranten: 7,5 km, 24.32: 1. Muilwijk; 2. M. Glasbergen; 3. A. v. d. Goes; 4. W. Nootenboom; 5. W Heeze; 6. H v. d Velde; 7 J. Kloos; 8 B. Wesseling; 9. S. Mi- chels; 10, P. van Krimpen. (Van onze sportredactie) Voorzitter mr. Kernkamp van DOS fungeerde zondag ais scout in Kopenhagen. Hij verraste de Deen se pers door niet te gaan kijken naar een Deense international maar naar de 25-jarige spitsspeler Uffe Bragt van de eersteklasser KB Kopenhagen. Het werd een teleurstelling, want hoewel Brage een doelpunt voor zijn rekening nam., bleek hij niet.de mar. waarop DOS met smart wacht. De Utrechtse club wil cr nu van afzien versterking ln Scandinavië te zoeken. Men hoopt in december een an der- buitenlander te contracteren, maar wil geen naam noemen uit angst dat de concurrentie dan ook aanbiedingen zal doen. De aankoop zal mogelijk zijn doordat opnieuw financiële steun is aangeboden, (Van onze dammedewerker) Het eerste tiental van Charlois moest opnieuw met een nederlaag genoegen nemen. Monster nam met 2—8 beide punten mee naar het Westland, waardoor Charlois rode lantaarndrager blijft. In hei;: district Rotterdam beslis- te Vrouwe Fortuna de enerverende strijd tussen de twee koplopers Het Oosten 2 en Constant 2 in 't voor deel van eerstgenoemde vereniging. Toen Constant 2 rechtstreeks op 'n 119 overwinning af leek te gaan, deden misrekeningen van verschil lende Constant-spelers de winst ten slotte toch bij het Oosten terecht komen. Schiedam won in deze af deling de uitwedstrijd tegen Ons Genoegen-Bolnes. LONDEN (ANP) Harry Mallin, de Britse middengewicht bokser, die twee keer achtereen de gouden, me daille veroverde op de Olympische Spelen van 1920 en 1924, is zaterdag op 77-jarige leeftijd in Londen overleden. ManfanO/da's toch die héle goeie sigavet? Gegarandeerd door Louis Dobbetmann.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1