Zandpalen contra slechte bodem „Een Hyde Park in het Bos WALDO N.V. A voor 150.000-tonners beste s\t Wethouder zegt nota toe Blues-group The Taste uit Lon den 11 I ill i! C '70 wil wel Zondag in Bluesville '69 Club BoteF vervangt Hengeleoncours Ouderavond J. A. Weterman voorzitter van toneeldebat I m Feestavond personeel Gemeen tewerken Dikdoenerij Als een steen Portefeuille weg na bezoek aan vrouw Automobielbedrijf Ciiroën-agenf lil II ill ■li III lip I WOENSDAG 12 NOVEMBER 1969 HET VRIJE VOLK be^^rijke^schakel^^heir^°°r1^n n^h£ing Gouda—Utrecht is een begin gemaakt met de aanleg van Rijksweg 20, JlLf u. toekomstige wegennet benoorden Rotterdam. Met het oog op de slechte bodemgesteldheid wordt- i oe acntergrond de zich snel uitbre-dende bebouwing van de wijk Ommoord. De drie man sterke rocking blues group ,The Taste' uit Londen. (Van een onzer verslaggevers) «.Ik heb voor deze bijeenkomst een .Rijnmond-vergadering laten schieten. Dat was niet moeilijk want die. Rijnmond is nog altijd iets onwezenlijks voor me. Maar het spijt ine; het was hier vanavond niet beter. Ik heb hier grote tegenstellingen gezien, een tekort aan praktische zin en een grote onmacht. Praat wat minder en doe wat meer. U lijkt een beetje op een curatorium van een universiteit en als u niet afzetbaar bent dan is dat griezelig. Ik denk aan de enorme bedragen dit dit apparaat de stad kost (ADVERTENTIE) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM De Graan Elevator Maatschappij N.V. (GEM) in Rotterdam gaat, zoals bijna twee jaar geleden reeds be kend werd gemaakt, een nieuw graanoverslag- en opslagbe- örijf in het Europoortgebied bouwen. Aan belangstelling was geen gebrek tijdens het tappen van de deelnemers. (Van een onzer verslaggevers Notabene drie meisjes be haalden gisteravond in café Oud-Holland in Schiedam de eerste drie prijzen in de bier tapwedstrijd voor echte ama teurs. SRI 3 ff vil sa tel li 11 M :.'8n ;f*fl ;Jk| "ill MM Sal 111 :4m gM'I HAoIaA 15 nsraad (Van een onzer verslaggeefsters) Vrijdag is er in het gebouw 'De Rank' in het Schiedamse Kethel een feestavond voor personeel van de diens; gemeentewerken in Sciiie- öasn. Medewerking hieraan wordt ver leend door Freddy Golden en zijn elf man sterke orkest, afkomstig uit Enschede. Het feest begint om 8 uur. «Van een onzer verslaggevers' ROTTERDAM - C'70's organi satie staat zeer positief te genover het idee om in het Kralingse Bos de komende zomer een festival te organi seren met dezelfde allure ais bijvoorbeeld het gratis con cert dat The Rolling Stones deze zomer in het Londense Hyde Park gaven. Voorlopig is dit het resultaat van het gesprek, dat twee Rotterdamse jongeren, Fer Weber (26) en Wim de Wit (20), hebben gehad met de C'70-functionarissen K. van Driel en P, Burik, twee gepensioneerden van Rotterdams afdeling Sport en Recreatie en nu bezig met de wijk- activiteiten van C'70. Eerder hadden beide jongelui de C'70-vlag gekidnapt, om hem be schilderd met leuzen weer aan te bieden. In aansluiting hierop had het gesprek met de C'70-functiona- rissen plaats. Men ziet wel al aan komen, dat een dergelijke manifes tatie niet door C'70 alleen kan wor den gefinancierd. .,Dat is veel te duur voor ons," aldus een woord voerder. De vlag is na het gesprek (vorige week) weer meegenomen door We ber en De Wit,, die hebben beloofd de geverfde leuzen er weer af te zullen halen. „Het is namelijk onze enige vlag," vertelde de woordvoer der, „verder hebben we dat wel la- oroniek opgenomen. Het schoon maken duurt nog voort. De Raad voor het Maatschappe lijk Welzijn, zal zich sinds maandag avond in 't geheel geen illusies meer maken over zijn figuur. De hierbo ven aangehaalde stem uit het pu bliek (die van het gemeenteraads lid mevrouw H. de Vos-Krui. c. p. n., was er slechts een van de vijf of zes die tamelijk scherp van hun teleurstelling blijk gaven over wat de Raad in bijna drie uur vergaderen had gepresteerd. .,U hebt de zaken waarom het ging, -in opperste onmacht naar een volgende keer verschoven," zei de heer LR. Melcherts, voorzitter van de Raad voor jeugd en Jongeren. ..Maar wat wilt u ook? U kunt niet werken met een wethouder ais voor zitter en een paar gemeenteraads leden als bestuursleden. Dat geeft een enorme rolverwarring." Wethouder G. Z. de Vos. die de vergadering rustig leidde (hij zegt het voorzitterschap niet gewild te hebben, maar het onder druk te hebben aanvaard) liet het allemaal stoïcijns over zich heen gaan. Hij deed geen poging de Raad te recht vaardigen, verzocht alleen de kri tiek niet tot een heillos negativis me te laten verworden. Hef rommelt in de nog slechts twee! jaar oude Raad voor het Maatschappelijk Welzijn. In 't ap paraat zelf, waar de ambtelijke secties met kunstgrepen proberen elkaar de voorrang te betwisten, het kraakt ook in het bestuur dat geheel bestaat uit keurige, uitste kend formulerende dames en heren, die bovendien in staat zijn de meest onmogelijke dikdoenerij uit te zit ten zoals die tegenwoordig in aller lei rapporten wordt neergelegd. 'Het failliet van de doctorandus sen,' zei een boosaardig man uit het publiek. Toch lieten vier leden van het rond twintig man tellende bestuur twee maanden geledeneen brief verschijnen, waarin ze van onbe hagen blijk gaven. De Raad en zijn ambtelijke bureau doen hun werk niet goed, zo stelden zijl-Hij geeft te weinig inzicht In allerlei hoogst- belangrijke welzijnszaken, waarmee Rotterdam op het ogen blik te maken heeft. Hij adviseert niet genoeg en bevordert-het over leg met de maatschappelijke orga nisaties en de gemeente maar nau welijks. De Raad doet wel praktisch werk (de dienstencentra onder meer) maar dat was eigenlijk de bedoe ling niet. Doe-organen hebben we in Rotterdam genoeg. Die brief plonsde als een steen ia een al te stille vijver, maar er kwamen natuurlijk reacties op. De wethouder- in een nota: Het is ze ker waar dat er op sommige pun ten nog veel te weinig gebeurd is, maar- de Raad is nog jong en heeft niet genoeg beleidsfunctiona rissen. Het verweerschrift van ir. S. Ma- zo, directeur van een van de amb telijke secties en op dit moment de eerste man in het totale- appa raat kwam zo Iaat dat de bestuurs leden zich er over beklaagden. Eet leek dus een spannende ver gadering te zullen worden, maar een nieuw optreden van de vier klagende bestuursleden veroorzaak te al onmiddellijk een impasse. Ze dienden op basis van hun brief een aantal vrij vergaande voorstellen in, maar hadden niet genoeg sten cils bij zich om alle bestuursleden van hun denkbeelden te laten ken nis nemen. De rode draad door deze voor stellen: de Raad moet een veel breder terrein gaan bestrijken en vooral een heleboel meer aan éch te voorlichting gaan doen. Dit was het thema dat de ver warde besprekingen t-och goeddeels zou gaan beheersen. Wethouder De Vos verklaarde zich er tegen: 'De Raad heeft aan de taken die hij nu doet de handen meer dan vol.' zei hij. 'Op de terreinen die u er nu bij wilt nemen, zijn andere or ganisaties werkzaam in de stad en ook die hebben, hun handen vol. Dr. S. Couwenberg, gemeente raadslid (k.v.p.), tevens lid van het bestuur: 'Moet dat nu zo? Even kijken naar wat er op een papier tje staat en dan maar besluiten? Dit kan niet.' Wat later: T>e zaak is: de constructie van de Raad is fout, zelfs de naam is misleidend. Die veronderstelt een enorme taakom vang die het bestuur niet aankan. Laten we het ons allemaal maar aantrekken. Onze vérgaderingen zijn gezapig, onze discussies weinig op wekkend, onze leiding schiet te kort in inspiratie, onze voorzitter heeft het veel te druk met andere dingen. Laten we het niet hebben over een tekort aan personeel, want dat spreekt me niet zo aan.' Wethouder Vos zegde In een korte samenvatting toe dat het dagelijks bestuur een nota zal wijden aan de raag of het werkterrein meet wor den verbreed of niet. De zaak zal dan in een openbare vergadering op 27 januari opnieuw worden be sproken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het ruim vijf tig jaar oude logementsschip Cor nells Drebbel van de marine te Rotterdam wordt vervangen. De scheepswerf Voorwaarts in Hocge- 2and heeft opdracht gekregen voor de bouw van een 'botel', een drij vend hotel, dat ongeveer drie mi! joen gulden gaat kosten. De bouw van het botel, waarop personeel verblijft vande marine schepen die op Rotterdamse werven in reparatie zijn, zal ongeveer 15 maanden in beslag nemen. Het gaat accommodatie bieden aan 200 man Het wordt 63 m lang, 11,82 m breed en krijgt een diepgang van 1.10 m. (Van een onzer verslaggevers) De dertigjarige buffetjuffrouw M. S. uit Rotterdam Is dinsdag aan de officier van Justitie voorgeleid, na dat een 37-jarige Portugees een portefeuille met 2000,-— was kwijt geraakt. Hij had zich een ogenblikje met de vrouw op haar kamer opgehou den (Van ëèh onzer verslaggeefsters) De Schiedamse hengelsport vereni ging 'De Alfer' heeft in de Schie het laatste hengeleoncours van dit seizoen gehouden Ondanks het slechte weer was er toch nog een redelijke vangst;. 107 maatvissen. Winnaar van het concours werd de heer A. Burggraaf, die 39 vis sen ving. De rest van de uitslag is 2. H. Beckhout (14); 3. P. de Jong (11); 4, H. van Katwijk (12); 5. Th. Makaay (12); 6. J. de Jong (7): 7. J. Schramau f6»8. W. v. Dijk (6). (Van een onzer verslaggeefsters) In het clubhuis Sint Joris Doele in Schiedam wordt dinsdag 18 no vember weer een ouderavond ge houden. Deze begint om 8 uur. Punt van bespreking zal o.a. zijn de sinterklaas- en kerstviering. Van een onzer verslaggeefsters Zondag 16 november krijgt Mar tin Green's Bluesville '69 Club in Schiedam voor de eerste maal dit seizoen bezoek van een Engelse groep: de drie man sterke Rocking blues group 'The Taste' uit Londen. Het trio bestaat uit Rory Galla gher (23). leider en solo-gitarist, Richie McCracken. bassist, en drum mer John Wilson (22), In het voorprogramma treedt de Hollandse blues-underground group 'After Tea' op. Het blues-feest is zondagmiddag in Arcade aan de Lange Haven en begint om 2 uur Zaterdag 15 november komt m saai Tivoli de blues-group 'Iron Earth', eveneens op uitnodiging van Martin Green's Society. Men begint eind 1970 met de bouw en hoopt het project in 1973 gedeeltelijk in bedrijf te kunnen steüen. De overslagcapaciteit wordt ruim 2000 ton per uur en de opslagca paciteit 50.000 ton. De totale inves teringen worden op 45 miljoen gul den geschat. De nieuwe installatie komt te staan op een 20 hectare groot terrein aan de Benelux haven. Het bedrijf wordt, voorlopig afge stemd op de behandeling van zee schepen tot 150.000 ton, maar de in stallatie kan worden aangepast aan grotere schepen. Het project omvat ook de bouw van pieren in de Din- teihaven voor de belading van lich ters. Het graan zal zowel mecha nisch als pneumatisch worden ge lost. De Graan Elevator Maatschap pij beschikt in het Botlekgebied over een modern graanoverslag- en opslagbedrijf. Uitbreiding van dit bedrijf is weliswaar mogelijk, maar het Botlekbassin stelt een grens aan de omvang van het scheep vaartverkeer. Vanwege de diep gang is de Botlek bovendien niet toegankelijk voor schepen die gro ter zijn dan 95000 ton. De directie van de GEM meent, dat met de nieuwe uitbreiding de positie van Rotterdam ais eerste graanhaven van Europa is gewaar borgd. Ivonne van Keulen uit V laar din gen tapte het mooiste pilsje, Bea trijs Foot werd tweede en Kitty van. Heest (13) behaalde de derde prijs. Een louter vrouwelijke aange legenheid dus. Bij een andere strijd kwamen de dames er niet aan te pas. De heren maakten uit wie er het langst aan de pomp kon blijven hangen. Eenvoudig was dat niet. De mees te deelnemers zetten hun mond aan de tap om er luttele seconden daar na kletsnat onder vandaan te komen. Het bier spoot alle kanten op, maar ten slotte was er toch iemand die met een droog hemd uit de strijd met het snelstromende gerstennat te voorschijn kwam. Huib Steegmans bewees, dat hü het grootste keelgat had. Hij hield de pomp zes seconden in bedwang zon der te lekken. Daarna liet Albert Timmerman, die twee weken geleden nog eerste werd bi) de grote en professionele biertapwedstrijden in Dordrecht, zien hoe je een best pilsje tapt. Zeer bekwaam creëerde hij een mooie, romige, maar vooral bolle schuimkraag van ongeveer twee vingers dik. En daar stond men wel eveD van te. kijken. Want de jury kon bij de amateurs soms haar lachen niet meer houden bij het zien van halfgevuide glazen of pils jes met een schuimkraag tot op de bodem, pilsjes zonder kraag of een schuimkraag met gaten als er slecht bygetapt of afgestreken was. Aan de stemming mankeerde ech ter niets, en daar ging het om. (Van een onzer verslaggevers) Niet wethouder J. Reehorst maar de heer J. a. M. Weterman' directeur van de Sociale Academie wordt voorzitter van de zaterdag m de Groote Schouwburg te Rotter dam te houden discussiemiddag o»er het beleid van het Nieuw Rot terdams Toneel. Van de zijde van het NRT is men akkoord'gegaan met deze voorzitterswisseling die was gevraagd door de Pressie groep van, de Rotterdamse kunste naars. Men meende, dat de wet houder te veel als een vertegen woordiger van de NRT-lijn kon worden beschouwd en derhalve niet geschiö was om een discussie tus sen voor- en tegenstanders te lei den. .jfM ;j?>1 L l{ ff! spar rijtf ij - i itt ii m V$f®| Ml

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1