90 Politieman verdacht van reeks diefstallen Met PTT valt niet te praten 96 Brazilië al klaar voor RSB-snelschakers grepen vaak mis Titel voor De Graauw de Spits De afgang van'n bokser li Verbannen leerlingen mogen terug Ontwikkeling Rotterdam en Rijnmond afremmen Heidemij» laat honderd man afvloeien Vakbonden: m Spanning bij de dammers Felle strijd bij biljarters feijenoord in de finale Condoom-affaire Gedeputeerde Buvsert: r sinterklaas met warme voering nappa-lederen dameshandschoenen ARNHEM De Kon. Ned. Heidemaatschappij laat tot 1 mei van het volgend jaar ruim honderd werknemers van 62 jaar en ouder afvloei en. Zij allen behoren tot de categorie leidinggevend per soneel, waarin 2700 mensen werkzaam zijn. Het bestand van 6500 arbeiders wordt niet aangetast. sinterklaas SUNDERLAND MUSICASSETTES (Van onze schaakmedewerker) ROTTERDAM In het door de Leidse Schaakbond niet al te best) georganiseerde toernooi om het snelschaakkampioen- schap van Nederland voor onderbonden heeft het team van de Rotterdamse Schaakbond opnieuw (evenals te Antwerpen inde stedenwedstrijd) geen goede beurt gemaakt. Theo Hulzenaar: Handdoek bleef over de schouder. DINSDAG 25 NOVEMBER 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 20 ÏWV steunt staking van zuivelarbeiders ADVERTENTIE «om! Ook voor U Is het geen genot om in deze tijd, waarin zoveel sprake is van imitatie, nu eens iets te kopen, dat werkelijk echt is. Nu kunt U dat100% Nappa lederen dameshandschoenen in lang, elegant model, met per- fekte pasvorm en heerlijk war me voering. Nu niet voor 15 of 17 gulden wat voor deze handschoenen normaal zou zijnnee, nu kiest U ze uit voor nog géén negen gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze echt Nappa lederen da meshandschoenen, in lang over de pols vallend model, geheel gevoerd, in zwart en donker bruin, maten GVxt/m 814 per paar voor 8. Ook n&an&gmorrjen open Géén teL of schrift best tVan een onzer verslaggevers) MENAJÜDUM De postcomman- dant van de rijkspolitie ln Menai- dum. wachtmeester H. J. M, (31), wordt ervan verdacht de discobar van Vroom en Dreesmann in Leeu warden voor duizender guldens te hebben bestolen. Nadat M. zich een jaar geleden een grammofoon had aangeschaft, werd hij een vaste bezoeker van de discobar. Hij kocht daar wel enkele grammofoonplaten, maar nam er reel meer mee zonder te betalen. Die stopte hij in een zak van V. en D. die 'lij na zijn schaar* aan kopen had bewaard. Vorige week liep de wachtmees ter tegen de lamp. Bij huiszoeking bleek dat hij 160 langspeelplaten en een versterker had meegenomen. De totale waarde bedroeg 3650 gul den. M. is onmiddellijk buiten functie gesteld. Zijn vrouw bleek niets van de diefstallen af te weten. (Van een onzer verslaggevers) Het sectiebestuur van de Peda gogische Akademie te Beverwijk heeft bij de protesterende studen ten een voorstel Ingediend, dat in houdt dat beide geschorste stu denten weer kunnen terugkomen op de academie, Het sectiebestuur is niet voor nemens af te treden, maar zal zich niet herkiesbaar stellen wanneer het op 25 april 1870 aan de perio dieke terugtrekking toe is. jys studfBif'S h*t voor- stel in "beraad en zullen er nader over praten tijdens een bijeenkomst die vanochtend ln het ABC-gebouw te Beverwijk plaatsvindt. (Van onze sociaal-economische re dactie) Het NVV zal zich, wanneer het tot een staking mocht komen, ach ter de zuivelarbeiders plaatsen. Dit zei ons de heer P. Damming. hoofdbestuurder van de bij het NVV aangesloten bond van land arbeiders, ANAB. Onder de zuivelarbeiders is zoals bekend grote onrust ontstaan om dat een aantal bedrijven in de zuivelindustrie, onder andere De Lijempf en de Frico aan hun per soneel een bedrag van 12,50 per week boven het c.a.o.-loon uitbe talen. De vakbonden stellen zich op het standpunt dat ais de werk gevers de c.a.o. niet naleven, moei lijk van de werknemers gevraagd kan worden dit wel te doen. De ANAB heeft zijn leden dan ook ge adviseerd bij hun directies de eis op tafel te leggen om ook die vijf rijksdaalders uit te betalen. Volgens de heer Damming heb ben vele ondernemingsraden het parool om tot acties over te gaan al gevolgd. In een aantal gevallen hebben de directies zelf hun on dernemingsraden voor een gesprek uitgenodigd. De werkgevers hebben bekendge maakt weerspannige leden door 'n kort geding via de rechter te dwin gen de cao na, te leven. iVan een onzer verslaggevers) WOERDEN Ir. N. Buvsert. ge deputeerde van Zuid-Holland, heelt gisteravond in een vergadering, van de CHU gezegd, dat de ontwikke ling van Rotterdam en Rijnmond voorlopig dient te .worden afgeremd. „De geweldige industriële ont wikkeling in het havengebied en de spanning op de arbeidsmarkt." zei hij, ..maken het nodig om in de toekomst alleen voor Rotterdam zo'n 100.000 buitenlandse werk krachten te werven.' „Uit menselijke motieven," ver volgde hij, „zai men daarvoor op den duur ook de vrouwen en kin deren moeten laten overkomen. En het is de vraag of de daarvoor noodzakelijke investeringen, ook de investeringen die voor de eigenlijke nieuwe vestigingen nodig zijn, wel door de revenuen worden gerecht vaardigd. Het zou' onjuist zijn de Neder landse belastingbetaler te laten op draaien voor een industrieel uit het Ruhrgebied of uit Amerika, die hier aan goedkopere grondstoffen kan komen. De heer Buvsert zei ook het niet eens te zijn met het onlangs gelan ceerde plan-Klaassen voor de uit bouw van Bodegraven. Het provin ciale bestuur meent dat de randstad dichtgroeit en houdt zich aan het streekplan met de geplande groei van Gouda, Alphen en Woerden. (Van een onzer verslaggevers) President-directeur lr. C, Staf deelde ons mee. dat de betrokkenen met vervroegd pensioen gaan. „Zij krijgen een wachtgeldregeling, die vrijwel op 100 percent doorbetaling van het loon neerkomt. Er is over leg gepleegd met de vakbonden." Volgens ir. Staf zijn de oorzaken van de afvloeiing voornamelijk de technische veranderingen die op treden. De werkvoorbereiding met name is ln bepaalde sectoren veel eenvoudiger geworden. In die zelf de sectoren geldt een personeels stop. Zo worden er bij voorbeeld geen uitvoerders meer aangenomen. Ir. Staf zcL dat op 1 mei opnieuw bekeken zal werden of een verdere afvloeiing van personeel noodzake lijk zal wijn. „Als dat zo is zullen vee echter een andere regeling moe ten treffen én daar zullen dan ook de vakbonden meer over willen weten." De werkgevers bieden de vakbon den aan het afgelopen vrijdag ge staakte overleg te hervatten, maar verwachten dan wel van de bonden dat deze hun medewerking zullen verlenen aan het handhaven van de collectieve arbeidsovereenkomst in de zuivelindustrie. (Van onze soc.-econ. redactie) Tussen vakbonden en PTT-direc- tie bestaat een ernstig verschil van mening over de invoering van het eenbestellingsysteem en de reor ganisatie van de Postcheque- en Girodienst. Het conflict is zó hocggelopen dat vertegenwoordigers van een aantal ambtenarenvakbonden bin nenkort een gesprek 'zullen hebben met minister Bakker van Verkeer en Waterstaat. Het blad van een van de ambte narenvakbonden, de Centrale van Rijkspersoneel, geeft een verslag van de vergadering van de 'Bijzon- d-rc Commissie PTT* waar de twee knelpunten tot uiting kwamen. De vakbonden vinden, dat de PTT-directie hun veel te weinig gegevens geeft over beide reorgani saties. Bij het eenbestellingsj-stem vooral verwachten zij slechtere diensten voor het personeel èn een vermindering van de service met name op zaterdag. De bedrijfslei ding gaf volgens het verslag de be zwaren van de bonden toe. maar zei te geloven dat de problemen zullen verdwijnen. Een goede sociale begeleiding van de invoering van het eenbe- steliingsysieem werd toegezegd. De bonden vinden dat de bedoeling van dit overleg over het nieuwe systeem er was al een eerder overleg geweest niet is verwe zenlijkt. De bonden zullen minister Bakker nu vertellen dat er met de PTT-leiding niet te praten valt. (ADVERTENTIE) Komt ook voor U Wat betaalt U normaal voor een l.p: musicassette?f 22,- of f 16.90 als er een extra aan bieding is...... daar gaat deze aanbieding eens verandering in brengen. Met Sunderland mini cassettes. Deze cassettes hebben dezelfde speelduur als een 30.cm l.p., zijn zowel stereo als mono af speelbaar en als bandmateriaal is Basf O 60 low noise gebruikt. U kunt kiezen uit 15 titels w.o. Wonderaccordeon, Hammond orgel, Kinder- en St. Nicolaas- lisdjes. Kerstliederen, Tyuana en een repertoire in veel ge vraagde moderne muziek per stuk kost zo'n Sunderland cassette nog géén zes gulden. Stereo en mono afspeelbaar l.p. duur keuze uittS titels Morgenvroeg om 9 uur begint in onze vergrote discohoek, souterrain de verkoop van Sun derland l.p. musicassettes, bandkwaliteit Basf C 60 low noise, keuze uit liefst een 15 ti tels, stereo, maar ook mono afspeelbaar, per stuk voor 5: Ook maandagmorgen open Géén t»L of schrift best. Winnetou traint (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Nestor Combin, de Winnetou van AC Milan, de man met de flitsende sprint en het do delijke schot, viert tijdens de laat ste training! voor de grote wed strijd van morgenavond zijn bal- beheersing bot. Met zijn ploegmakkers was hij gis termiddag onder leiding van trainer Nereo Rocco naar de bijvelden van het Feijenoord-stadion gekomen, waar de belangstelling voor de training enorm bleek te zijn. Al uren van tevoren hadden Rotter damse voetballiefhebbers en vooral liefhebbertj es op de aankomst van de Milanezen staan wachten. Na afloop van de training werd dat beloond met fraaie kleurenfoto's van de spelers, die bij handenvol werden rondgestrooid. Kort vóór de training zou trai ner Happel van Feijenoord, die kennelijk niet al te optimistisch wilde lijken, nog verklaren, dat zijn team tegen een verdedigend AC Milan wei enig risico moest nemen door geleidelijk aan steeds sterker in de aanval te gaan. „Voor mijn jongens reken ik daarbij op de massale en inspirerende steun van het publiek," verklaarde hii. (Van onze dammedewerker) ROTTERDAM Koploper „Het Oosten H" verloor met niet min der dan 146 van CDR 6 dat met 9 man speelde! Hierdoor keerde de spanning terug. Immers met nog twee ronden te spelen staat Het Oosten II slechts 1 punt voor op CDR I, terwijl CDR I een veel ge makkelijker programma krijgt af te werken. De ontmoetingen Charlois II Constant II en DOSOG/Bolnes hadden eveneens een onverwachte uitslag: beide 10—10. Hierdoor staan Constant II en DOS op twee pun ten van Het Oosten II. Vreewijk VDV I werd 6—14. In de Rotterdamse eerste klasse verloor Het Oosten in met 119 van Charlois m na met 91 voor gestaan te hebben. Schiedam n won met 137 van KDV II. RIO DE JANEIRO (ANP) De trainer van het Braziliaanse na tionale elftal, Joao Saldanha, heeft maandag ruim een half jaar voor het begin van de eindronde om het wereldkampioenschap tweeëntwintig spelers aangewezen, die de reis naar Mexico zullen mee maken. Vijf spelers, die de kwalifi catiewedstrijden van Brazilië mee maakten, vielen af; Felix (Flumi- nense), Luia (Corinthias), Rildo (Santos), Djalma Dias (Santos) en Paulo Borges (Corinthias). Van de (Van onze bUjartznedewerker) ROTTERDAM In de ronden dit weekeind voor het districtskampi oenschap 38/2 verspeeld, kwamen wel verrassingen voor: Zo verloor de topman Waardenberg van Hor dijk, terwijl Loendersloot bij eer. stand van 24887, werd verrast door Biemans, die zich door een serie van 147 op gelijke stand bracht. Toch wist Loendersloot het eerst zijn totaal te berekenen, doch Biemans gaf het niet op en in de nastoot maakte htf remise. Biemans zette zijn succes voort, door nu de nog ongeslagen Cleus- kens te overwinnen. loendersloot moest het onderspit delven tegen Everwijn, waardoor Waardenberg door een overwinning op Z wij sen weer op de laatste plaats kwam. Wie ten slotte winnaar wordt is gezien de stand, niet te zeggen. De stand is: Waardenberg 6 1146 1124 1169 1097 1169 961 886 931 Cleuskens Biemans Loendersloot Everwijn Hordijk Heerik Z wij sen 69 87 82 105 82 148 91 112 95 80 87 46 85 79 91 61 1666 1370 1425 1205 1230 1104 1043 1023 (ADVERTENTIE) Gespannen bij Uw T.V. Feijenoord in de fi nale Uw maag speelt mee. Overtollig maagzuur zet U buitenspel. Norac over wint het! Zorg dat U Norac bij de hand hebt. Uw apothe ker of drogist heeft het! Deels was dit te wijten aan het ontbreken van coryfeeën als Van Baarle, Timman, Kerkhoff, etc. deels door het vrijwel aan de lopen de band „verknoeien" van gewon nen staande partijen. Ondanks alles scoorde de RSB enkele „monsterzeges": 100 fop het 2e team van de Leidse Schaak bond), 8',4—-1(4 (op de Haagse SB) en 7—3 (op de LSB) en leverde de RSB twee topscorers op, t.w. Kou- wenhoven en Verberg (beiden Euro poort), die 7 uit 8 by elkaar scho ven. öok net bordpuniëh-toiaal (30 £n 8 wedstryden) is voortreffeiyk te noemen. Gebruikelijk by snelschaak- wedstrijden is, dat de bordpunten- score maatgfend is voor de eind- plaatsing, in welk geval de RSB tweede zou zyn geworden, In Leiden negeerde de organisatie deze usance De HSB werd wederom kampioen (de teams speelden tweemaal tegen elkaar) met 11 matchpunten (51 bpt.), op de 2e plaats eindigde de Stichts-Gooise SB (1 mpt., 40 bpt.). De LSB werd no. 3 met 10 mpt. (45(4 bpt.) en de RSB no. 4 met 8 mpt. (50 bpt.), LSB 2 werd.vyfde (0—13 (4). Fersooniyke scores (in bordvolgorde): Van Wijgerden 6, oevermans 314, Van Geffen 2, ir Den Ouden 5, drs. Ten Kate 4. Ver» berg 7, Leemans 5, Van Wageningen 514, Kouwenhoven 7 en Vygebooro 5. selectieploeg maken vijf spelers deel uit, die uitkwamen in het vo rige toernooi om de wereldtitel (1966), dat in Engeland werd ge houden: Brito, Gerson, Pele.Tostao en Edu. Dc lijst van de 22 ziet er als volgt uit: Doel: Ado (Corinthias) en Leao (Falmeixas). Achterspelers" Carlos Alberto (Santos). Ze Maria (Portugusa Desportos)Brito (Flamengo)Scala flntemacional). Joel (Santos).Bel- dochi (Palmeiras). Marco Antonio (Fluminense) en Everaldo (Gre- nrio». Middenspelers: Clodoaldo (San tos), Gerson" (Sao Paulo), Wilson Piazza (Curzeiro), Riveltno (Corin thias) en Dirceu Lopes (Cruzeiro). Voorspelers: Jairzinho (Botafogo, Rogerio (Botafogo),, Peie (Santos). Tostao (Cruzeiro). Toninho Sao Paulo), Paulo Cesar (Botafogo) ea Edu (Santos). (Van onze biljartmedewerker) ROTTERDAM In Delft werd onder leiding van de B.V. Het Noorden door de districtskampioe nen van het gewest „Het Westen" gestreden om de titel gewestehjk kampioen. Het Is een toernooi zonder enige spanning geweest, doordat de ver tegenwoordiger van het district Gouda zo sterk speelde dat geen enkele deelnemer hem kon bena deren en hU zodoende gemakkelijk op de titel beslag kon leggen. On danks dit feit ls er door de overige deelnemers toch sterk gespeeld, waardoor 3 spelers de limiet van 20% overschreden en no. 4, J. c. Koning (Den Haag) het gewest op de nationale kampioenschappen mag vertegenwoordigen. De eind stand was A, de Graauw, Gouda 14 394 186 14 2.12 G. Speksnyder, Krimpen 12 364 242 10 1.50 C. Heeze, Schiedam 10 371 235 12 1.57 J. C. Koning, Den Haag 8 338 279 8 1.21 J. W. Gyzen, Rotterdam 8 342 295 10 1.16 P. Boekél, Bollenstreek 7 354 257 10 1.38 A. B. Wolst. Dordrecht 5 347 302 11 1.15 J. Hoogcnboom, Veen en Ryn 4 317 234 9 1.35 G. v. d. Bos, Delft 4 344 265 8 1.26 (ADVERTENTIE) hoe ik wil zitten, ^liggen ca bezig zijn. Ik kies zelf bewust de dingen die een deel van mijn leven worden. De Spits helpt me daarbij, met spits persoonlijke interieur adviezen. roer em iMr persoonlijk interior Hoogstraat 99 Rotterdam (010)137012 Rinus Kryger, cte onlangs tot coach van de Nederlandse Boks Bond benoemde Rotterdammer (.Een volbloed Crooswyker," zo als hy een dezer dagen in deze krant verkondigde) is militair sportinstructeux. En Leen van Diggelen, weltergewicht en leer ling van Theo Huizenaar, draagt momenteel 's Konings wapen rek Of het eei met het ander ver band houdt, is moeilyk te zeg gen. Feit ls wel dat Leen van Diggelen als we althans af gaan op wat hy gisteravond in de sporthal aan de S teen wij k- laan in Den Haag aan boks- kunde tussen de touwen bracht nog lang niet rijp is voor een plaats ln "n vertegenwoordigend team. Frantisek Spisiak, de Tsjech die als tegenstander van Van Diggelen zou fungeren, maar ten slotte zoiets als een veedrijver werd, raakte de lange Rotterdammer waar hy hem ra ken wilde. Met name in de derde ronde werd de overmacht van de Tsjech wel schrikbarend groot. Zó groot zelfs dat my de kreet uit de zaal in de richting van Theo Huizenaar: Man, gooi toch de handdoek!" niet eens zo onwijs voorkwam. De hand doek bleef evenwel waar hij was, over de schouder van Huizenaar. en Van Diggelen haalde de fi nish. zy het met twee officiële waarschuwingen (wegens te laag inkomen). Maar het gejoel van de beksliefhebbers vertelde Leen van Diggelen dat een dergelijke moed tegenwoordig door nie mand meer hoog wordt gewaar deerd. En triest voor zich ultky- kend, ondersteund door toege- wyde helpers 'van de dub, zocht hy zijn weg naar cie kleedka- mers. zyn droom was uit, afge lopen. Beter verging het Stan van de Driessche, „Stanneke", zoals zyn supporters hem liefkozend noe- men, stondin de eerste ronde wel eventjes vreemd te kijken tegen de furieus aandringende, het ïyf-aan-lijfwerk niet schu wende, Tspech Lubomir Ochaba. Maar na een ronde waren de zenuwen wel verdrongen, raakte het verstand weer op de voor grond en bediende Van de Dries sche zich veelvuldig en bekwaam van zyn sterkste wapen; de counter. En toen bleek dat Ochaba niet zo heel veel pure bokskunde naar Den Haag had meegebracht. Stan bleef in de laatste stormlopen gemakkelijk overeind en ontlokte zelfs ap plaus aan het ietwat sceptische publiek met een paar in het oog lopende aanvalsacties. Een zeer verdiend onbeslist. Ten overvloede: in de Steen - wijklaan bleek nog eens dat de boksery in onze omgeving gou den tijden beleeft en, wie weet. nog tegemoet gaat. De sporthal was stampvol, aan de loketten was geen kaart meer te krygen. By de Rivièrahal kortelings soortgelijke tonelen. De conclu sieik kwam er al eerder mee aan ligt voor de hand. De bokssport is aan de tweede jeugd begonnen.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 2