I oo vlietse roep wil sterke stem in oortugaalse raad oo' één demper op razende centrale I Aichthavenlawaai komt in onderzoek 0 .De gasten weten nu ook dat we maar moeten afwachten Eigen lijst verkiezingen Hoek moet ook op Havoc am Haven saat binnenvaart één miljoen meer kosten 25 voor 1.40 Zwaar gewond bi botsing. b. adm. medewerkster Dolf Henkes exposeert in Maassluis Rotterdam wil voor j 74.000,- Haags bureau inschakelen .J iel voor maart Min. Klompe houdt afstand van RI liO EXPERTISEBUREAU a. geroutineerde STENO-TYPISTE O Veron Lwaarcligiuiï aan dekusl: Op 1 april betalen voor drinkwater weet, Ed Laurens maakt ze. PONDER-DAG 12 FEBRUARI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 17 (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Werf arbeiders van V ilton- Fijenoord te Schiedam riepen woensdagmid dag in koor: „Tantième, tantième Tweeduizend mannen waren samenge stroomd voor de kantine, waar directie en ge nodigden een dronk uitbrachten op de zojuist te water gelaten drijvende bok Mam moet. De drijvende bok Mammoet, met stakingsgedruis te water gelaten bij Wilton-Fijenoord, heeft een hefvermogen van 200 ton. ROTTERDAM Een groepje uit het onlangs gevormde Comité Democratie te Hoogvliet heeft besloten om voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen met een- lijst uit te komen in de gemeente Poortugaal. Dit bureau, de N.V. Naco in Den (Van een onzer verslaggevers) HOEN VAN HOLLAND Op de grote Havo-dam-ma- quêtte, die ter gelegenheid van C '70 in Rotterdam wordt op gesteld, komt Hoek van Hol land nauwelijks voor. J. BRUSSEE .gulden per meter. C V 717-pers onee roept 1) feest orn tantième Met die kreet gaven de werknemers van Wilton- Pijenoord uiting aan hun ongenoegen over het uit blijven van enige toezegging omtrent de winstuitkering over het afgelopen jaar. Zij lieten het niet by die kreet: om half vier bleek circa tachtig percent van het WF-personeel het werk neergelegd te hebben. Deze personeelsleden kondig den een anderhalfuurstaking aan. zy begaven zich in optocht naar de kantine, waar de heer C. H. Meeu- wisse, directielid, juist zijn toespraak tot de genodig den had gehouden. Een der demonstranten: ..Dit was een goede gele genheid om van ons ongenoegen te getuigen. Nagenoeg de gehele WF-directie was daar in de kantine bijeen. De vele gasten weten nu ook dat de werknemers maar moeten biyven afwachten wat er van de 11 percent ons toekomende winstverdeling terechtkomt. Tot dusver Is het elk jaar aan ons uitgekeerd. Maar nu weten wy nog steeds niet wat er gebeurt. Ook in de ondernemingsraad is tot nu toe niets medegedeeld over deze zaak en het gaat daarbij toch om een bedrag van gemiddeld 650,per mar,." Ir. Bart Wilton: „De winstcijfers van WP worden meestal in maart bekendgemaakt. Wü kunnen voor die tyd niets besluiten. Vorig jaar, na de fusie met Ryn-Schelde. is de afspraak gemaakt, dat de uitkering van het vorig jaar zou worden aangehouden." Hij zag in deze stakingsdemonstratie van 'de WF- werknemers het gevolg van de kwestie-Verolme. die onder de werfpersonelen in het algemeen onzekerheid en onrust heeft gebracht. Van demonstranten vernamen wij dat een gerucht de ronde deed als zou er dit jaar van een winstuit kering misschien geen sprake zijn. (Van een onzer verslaggevers) s ~fADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 24-jarige chauffeur-besteller van de PTT W. J. Kropf is gistermiddag in zorg wekkende toestand naar het Dyk- zigtziekenhuis gebracht na een fron tale botsing op de Doenkade. Het ongeluk ontstond doordat de zestigjarige apotheker E. Wertheim met zyn auto door de middenberm schoot. Hy botste voluit tegen de bestelwagen van de PTT. De heer Wertheim klaagde over pijn in zyn borst en kreeg een verwonding aan zijn nek. De PTT-man werd zeer ernstig aan zijn hoofd gewond. De politievraagt getuigen zich te melden by het bureau Oostervant- straat, tel 143144, toestel 5154. ROTTERDAM Minister Klom- pé van C., R. en M. wil zich nog «iet bemoeien met het benoemings beleid van de gemeente Rotterdam voor het bestuur van-liet Rotter dams Philhannonisch Orkest Aldus het antwoord van de minis ter op vragen van het Tweede-Ka merlid drs. E. Nypels (D'66h B. en W. zy'n by de benoeming van een bestuurslid afgeweken van de volgorde op de voordracht van de orkestleden. Minister Klompé deelt mee het onderzoek te willen afwachten dat de Raad voor de Kunst naar het Nederlandse orkestbestel instelt. De initiatiefnemers willen een eind maken aan de situatie, dat Zalmplaat en Meeuwenplaat, drie kwart van de Poortugaalse bevol king. slechts 'twee mensen in de 15 <na juni 17) leden tellende raad hebben zitten. „Wat overigens." aldus een hun ner. Jan Lagrouw <30), „nog een rare situatie geeft want die raad van Poortugaal heeft verder wei nig te vertellen over Hoogvliet. Dat gaat allemaal via Rotterdam." Hij zegt ook: „Door deze situatie krijgt het dorp -ieder jaar een hoe- eelheiö geld. Ik geloof zo'n ander half miljoen. Dank zij dat bedrag heeft men een sluitende begroting en zelfs een reserve kunnen kwe ken." Een ander. Piet de Vos (33, reeds raadslid van Poortugaal voor de PSP): „Men-gaat nu een ge meenschapshuis bouwen voor een ton of zes. m het dorp. Maar als men er wat geld bij had gelegd had er misschien zoiets als in Dronten (De Meerpaal) kunnen komen, dicht bij Hoogvliet en dan hadden we er allemaal wat aan gehad." Derde oprichter van de voorlo pig nog zonder naam opererende groep is Hans Sieverding (28), die uit overwegingen „van zuiverheid" inmiddels voor de PvdA heeft be dankt. De Vos zal gewoon als PSP-er meedoen (ais zijn afdeling liet goed vindt) en Lagrouw is geen lid van een partij, maar zegt „wel socialistisch te denken." Men wil vermijden dat de groep een politiek stempel opgedrukt krijgt. Het gaat er in de eerste plaats om dat de bewoners van Hoogvliet (zo'n 12.500 voor Poortu gaal) een stem krijgen in de raad van de gemeente, waartoe ze beho ren. Hoe die stem zal luiden? La grouw: „Dat staat nog niet vast. We willen horen wat de mensen vinden." Wat u vindt kunt u o.m. melden bij Lagrouw zelf, Frik- korf 185, te 010—156121. vraagt voor spoedige indienst treding Ned.-Engels Geboden wordt eer prettige werkkring op aantrekkeiyke voorwaarden. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Mondelinge of schriftelijke solli citaties te richten aan de Firma A. KIFWIT, experts Gebouiv „Weena", Weena 166, Rotterdam. Tel. 010-14 98 77, toe stel 129. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Op vrijdag 20 februari, 's avonds om acht uur, zal in het gemeentemuseum te Maas sluis de opening plaatsvinden van de expositie van werken van de Rortcidamse schilder Dolf Henkes. De opening zal worden verricht door "do kunstcriticus Dolf Welling. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Aan het oor verdovende geraas dat de elektrici teitscentrale aan de Galileïstraat nu en dan produceert komt een eind. Vier van de vijf produktie-een- hedeii zijn van geluiddempers voorzien. De vijfde volgt zodra de winter voorbij is en de vraag naar elektrische energie ,weer wat af neemt. Het enorme lawaai dat de cen trale soms maakt is niet in strijd met de hinderwetvergunning, die Gedeputeerde Staten het bedrijf hebben verstrekt. Het kabaal is geen gevolg van een normale bedrijfsvoering Het 'reedt alleen op bij periodiek on derhoud. B ei: W. verzekeren het raads lid G. Spruijt. die over deze zaak vragen heeft gesteld, dat alle mo gelijke maatregelen worden geno men om de lawaai-overlast tot het uiterste te beperken. Mocht de centrale 's nachts toch nog eens razen dan moet dat als onvermij delijk worden beschouwd, zegt het college. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een Ne derlands ontwerpbureau voor luchthavens gaat een onder zoek. instellen naar de ge luidshinder die van een uit breiding van het vliegveld Zestienhoven te verwachten is. Haag. heeft een groot aantal lucht havens it en buiten Europa gead viseerd, óók over het voorkomen tan lawaai-overlast. B. en W. vragen de raad voor dit onderzoek een bedrag van 74.000 gulden beschikbaar te stel len. Het Haagse bureau zal nagaan hoe de situatie nu is, hoe zij wordt als liet luchtverkeer toeneemt en wat het effect zal zijn van de bouw van een tweede start- en landings baan. O De heer J. Brussee, penningmees ter van de Vereniging van Hoekse Strandexploitanten, is er fel ver ontwaardigd over, temeer omdat het recriatiegebied Het Brieise Meer wel op de maquette prijkt. Wat Hoek van Holland betreft laat men het by de Noorderpier. Het strand en het dorp zijn er afgeble ven. Voorlichtingsman Richard Ma- thijsse van C'70 stelt vast, dat Ha- vodam een maquette is over ha vens en industrie, die zich uitstrekt van de Van Brienenoordbrug tot de Maasvlakte. Hoek van Holland zal niet te z en zijn omdat er geen ha- ens en idustriecn zyn. Het B !eise Meer is in het ge heel op' nomen, omdat hes mid den in haven- en industriegebied ligt. Men kan moeilijk een lege plek op de maquette laten. Hoek van Holland krygt wel een plaats op een speciale, kleine- re recreatiemaquette, deelt Matlnjs- se mee. J. Brussee: dat kan allemaal wel waar zijn, maar tie zouden als strand exploitanten toen graag een gulden over hebben voor elke strek kende meter Hoeks strand die op Havodam wordt aangelegd. VW-voorzit ter H. van Nieuwkerk betreurt het. dat men handel en scheepvaart gescheiden houdt van de recreatie. „Het is er gewoon een verlengstuk van." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Nadat de ge meenteraad al eerder het zceha* (entanef had verhoogd heeft hij nu het voorstel gefcregeri de bin- nenhavengelden op t e trekken. Tegelijkertijd willen B. en W., een eind gemaakt zien aan een oud schippersprivilege dat inhoudt dat elk binnenschip in de Rotter damse haven gratis drinkwater krijgt aangevoerd. Als de raad er me akkoord gaat houdt dat recht op 1 april op te bestaan. De verhoogde binneniiavengelden zullen de gemeente een extra-op brengst van één miljoen, gulden op leveren. Het stopzetten van de gra tis drinkwatervers trekkingen geeft een bezuiniging van 600.000 gul den. Vrachtschepen die zeven dagen m de haven blijven betalen van af 1 apnl zes cent per ton laadver mogen, wat neerkomt op een ta riefsverhoging var een cent per ton. Ook het tarief voor binnen schepen die 21 dagen blijven gaat een cent per ton omhoog. Sleepboten en passagiersschepen betalen bij een verblijf van zeven dagen twee cent per vierkante me ter oppervlakte meer. Rotterdam heeft over deze nieu we binnenhavengelden overeenstem ming bereikt met Amsterdam, Dordrecht, Maassluis, Schiedam en Viaar duigen. NU (KimuiiHrutimMmttfiiiitiimiinmmmmiiimitmimitfmfiimtiitHftmn T d. IAu RT5NS CO?*TIN F XTAI» lViyiNU.X03 JWïAVl P* s>r SvXt: t.-x 3tzis oxim inniHiiimnimmnnMHiHtnHnnmititninnumimutmmmnmumitni t» vrvA/wuvirtj

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 2