Her mes D V S-aanvoerder Gerard Flaes: a Fietser (12) onder auto Spreek uur v vele vogel- Juliana heeft kans in Dordrecht Y 15.11.22 Discussie over oiitwikkelings- samenwei Eerste maart hervatting veldcompetitie Botsing na slippartij Niet zo slecht verenigings- In politiek kafee: Korfbal Benauwd Bare snavel Volleybal iSCHIEDAMSEÏ ZAAIERS 1001 Bazar Broersveld 45 DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 HET VRIJE VOLK (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het lijkt het vakkundig werk van een plas tische chirurg. De werkelijkheid is echter anders. De plotse linge gedaanteverwisseling van Schiedams tweede betaalde vereniging. Hennes DVS zettend hard ploeteren en zwoegen. is gewoon het resultaat van ont- Hermes DVS, de club met het roemrijke verleden, maar ook de club met een meer dan droevige prestatiecurve in de afgelopen jaren, is niet langer de vereniging waar gezellig aan een bar hangen en een heleboel plezier maken een van de belangrijkste factoren is. GERARD FLAES: Naar de eerste divisie. ADVERTENTIE SCHIEDAM Woensdag 25 februari zal in het politiek kafee (Nieuwstraat 12, Schie dam) het onderwerp ontwik kelingssamenwerking aan de orde komen. ROTTERDAM Ze kwa- ïjjen wit keel Ckarlois door de sneeuwstorm, de mensen met tassen, met dozen en kooien. Hun vogels kwamen mee naar 't vogelspreekuur, dat dinsdag om kalf ackt kegon in gekouw Timotkeus aan de Boergoensestraat. Daar zaten de bestuursleden van de vereniging voor vogel liefhebbers Vogels en Vriend schap klaar met kleine nagel schaartjes om vele snavels en nagels te knippen; met pen en papier om de adviezen op schrift mee te geven. r KHfl t;<;„Y* WYlYvVV-f ,'53- Voor de kanarie van dit angstige vrouwtje was het advies simpel: „Hij moet een dikker stokje in de kooi hebben, dan heeft hij geen last van z'n lamme pootje." „Hoor eens hoe hij piept, als een grammofoonplaat met een kras d'r in." We zullen Integendeel, het roer werd om gegooid. Het resultaat ts er dan ook naar. Nu. op ongeveer de helft van de competitie, prijkt Hermes op een zodanige plaats in de tweede divisie, dat promotie naar de eerste divisie beslist niet uitgesloten geacht moet worden. Gerard Flaes (231, Jan Rijkes op volger als aanvoerder van het blauw-witte standaardteam en reeds vanaf zijn zeventiende vaste keus voor liet eerste, heeft de voetbal- malaise van Hermes de laatste ja ren van zeer dichtbij meegemaakt. Zonder aarzeling geeft de (pasge trouwds! Flaes dan ook ronduit toe dat er met Hermes iets mis was. „In vele opzichten vormde Her mes een te' amateuristisch geleide vereniging. Te weinig mensen ook in de top die begrip hadden voor betaald voetbal. Nu is dat gelukkig allemaal veranderd. Met voorzitter Manus Stolk en trainer Joop Cas- tenmiller heeft Hermes een duo dat gewoon verstand van voetbal heeft. Dat gewoon weet. hoe je een be taalde vereniging moet leiden." Castenmiller. Ben naam, die in het gesprek met Gerard Flaes steeds weer terugkomt. „Een geweldige kei," aldus de sympatieke Hermes- captaln. „Hif heeft enorm veel ver anderd bij Kermes. Neem ons spel. Vorig jaar speelden we voetbal zo als dat tien jaar geleden ook ge speeld werd. Nu opereren we veel moderner. Deze 'man heeft kans gezien om met een bescheiden spe lersarsenaal tot gegroepeerd voet bal te komen. We beheersen het na- tuurfijk nog niet tot in de perfectie, maar wij hebben nu eenmaal geen Van Hanegems, die het even kun nen, maken'." Zorgvuldig zijn woorden kiezend alvorens ze uit te spreken: „En neem zijn trainingen. Groots ge woon, zowel in tactisch als in tech nisch opzicht. Deze man heeft het gewoon helemaal. Ga maar na, zelfs in deze voor voetbal verloren perio de, weet h'j ons te boeien. Dat had je de laatste jaren eens moeten zien. De spelers maakten bij wijze van spreken de kachel aan met de oefenmeester...." Hij is er dan ook van overtuigd dat Schiedam volgend jaar een eerstedivisieploeg rijk is. „Voor ne gentig percent zeker durf ik te stel len dat we promoveren. We krijgen alle sterke verenigingen zoals een Wageningen en een Eindhoven nog thuis. Die moeten we allemaal kun nen pakken. Nee, ik geloof echt dat wij naast Heersaveen en PEC zullen promoveren naar de eerste divisie." Flaes, vertegenwoordiger in ver pakkingsmateriaal, vindt ook dat Hermes daar qua spel recht op heeft, „We spelen echt niet zo slecht. Natuurlijk is het niet altijd even denderend, maar door de bank genomen kun je stellen dat wii dit seizoen leuk, constructief voetbal spelen. Jammer alleen dat we spe cifieke buitenspelers missen. Nu concentreert alles zich om Kees van Kooten. Daar is ons systeem ook op gebaseerd: we proberen Kees te bereiken met lange ballen, en hoe die het versiert weet ik niet, maar meestal frommelt hij er wel eentje in. Alleen met deze zware velden is Kees natuurlijk niet zo in zijn element." SINGELKWARTIER De Kla- verjasvereniging. Het Singelkwar tier in Schiedam houdt op vrijdag 20 februari een contactavond cm 20.00 uur in zaal Marijke. DWS Zaterdag 21 februari is er voor adspiranten en pupillen van de Schiedamse handbalver eniging DWS een filmmiddag, in de recreatiezaal van de l.t.s. aan de Honnerlage Gretelaan, De mid dag is georganiseerd door de jeug- commissie van de Rotterdamse afdeling. Na een film over hand bal wordt een amusementsfilm ge draaid. De voorstelling begint om 14.30 uur. Gerard Flaes, zowel in als buiten het veld een gewaardeerde persoon lijkheid, heeft veel over voor zijn sport. Tedere avond om uiterlijk elf iiur wordt in zijn fraaie huis in Ridderkerk, waar hij zich onlangs met zijn charmante vrouw vestigde, het licht uitgedraaid. „Ik ben stapelgek op voetballen. Vandaar dat ik er ook-wat voor over wil hebben. Kijk, om het geld hoef ik het niet te doen. want spe len in de tweede divisie is zeker geen vetpot. Maar ik doe het ge woon omnoem het gezonde eerzucht." Flaes. de onverzettelijke Gerard Flaes, meent dat bij Hermes nog slechts één ding nodig veranderd moet worden: „Ons publiek is veel te kritisch, te veel afbrekend ook. Alleen in de wedstrijd tegen PEC was het anders. Toen stonden ze helemaal achter ons. Zo hoort het ook, maar het gebeurt nog veel te weinig. En echt, we zullen die steun van het thuisfront hard nodig heb ben de komende maanden (Van een onzer verslaggeefsters) Mr. C. A. Bos uit Amsterdam, Tweede-Kamerlid voor de CHU en specialist buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwerking, is uit genodigd vragen te beantwoorden. De heer B. Schijf uit Schiedam, lid van de vredesgroep in deze stad, zal, heel kort, de discussie inleiden. De bijeenkomst valt in het kader van activiteiten, die de Schiedamse vredesgroep sinds kort ontwikkelt. In de kerstnacht van het vorig jaar werden een vredesvoettocht en een „Kerst? Mis!" nieuwscentrum ge houden. Een vervolg hierop was de discussiedienst, die begin februa ri in de kerk van de Nederlandse Protestanten Bond plaatsvond. De politiek-kafecavond begint om 8 uur. Gewoonlijk draait het poli tiek kafee op donderdagen. Aange zien rar. Bos dan verhinderd is, is de bijeenkomst nu op woensdag. (Van onze sportredactie)] SCHIEDAM De hervatting van de Veldcompetitie voor de korfbal lers nadert met rasse schreden. Op 1 maart zal, als de weersom standigheden dat tenminste toela ten, het veldprogramma weer van start gaan. Zondag speelt Schiedam zijn laatste microwedstrijd. Het team zal het zwaar krijgen tegen het Leidse Noorderkwartier, dat met één punt achterstand op Vlaardin- gen onderaan de ranglijst staat. De Schiedammers zouden Vlaar dingen een goede dienst bewijzen door de Leidenaren met lege han den naar huis te sturen. Ter voorbereiding óp de veld competitie speelt Succes zondag een oefenwedstrijd tegen het Rot terdamse Velox. Het tweede twaalf tal komt uit tegen Veiox 2. Het der de en vierde team spelen uit tegen de Bermen 2 en 3. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de Eduard van Beinumlaan In Schiedam is gistermiddag de twaalfjarige A. H. M. B. onder een auto gekomen. Hij is met een enkelfractuur in de Dr. Noletstachting opgenomen. In de laan reden drie jongens op de fiets naast elkaar. Ze gingen niet opzij voor een toeterende auto, die hen wilde inhalen. De auto week uit naar links, maar moest voor een tegenligger gelijk weer te rug naar rechts. Daarbij werd een van de jongens geraakt. Al voor half acht zit het zaaltje vol met trieste vogeleigenaars; de meesten met het beestje goed ver pakt in dozen en tassen, een enke ling met de grote papegaai in de kooi onder een bonte deken. Er zijn er ook die hun diertje hebben thuisgelaten, ze hebben er duidelijk spijt van „maar ik dacht, met dit weerzeggen ze als excuus tot de buurvrouw, die haar vogeltje maar veilig in de dichtgeritste boodschappentas laat zitten. Advies komen ze aiiemaal halen, en liefst een gratis behandeling ook. De kwalen zijn droevig, en vaak onoplosbaar. Een schriel, kaal en bewegingsloos beestje in de hand van Vogelvriend-voorzitter Dirk t. Admiraal: „Mevrouw, hoe oud is hij wel niet? Tien jaar? Nee, ik voel het, hij gaat eraan. Voei eens (tegen specialist tro pische vogels en penningmeester van de vereniging De Bruin) hij piept als een grammofoonplaat met een kras d'r in. En hij heeft een scherp borstbeen ook. Nee mevrouw, uw kanarie is niet meer te redden. Geef 'm maar vitaminedruppels AD3 en het krachtvoer uit het ge wone kanarievoer; misschien knapt- ie er wat van op." De vrouw van het oude zieke vo geltje is duidelijk ontzet: „We dachten het al, maar wat moeten we als hü dood in z'n kooitje ligt? M'n man. is invalide, hü praat de hele dag met het beestje. Het zal een siag voor hem zijn als het dood gaat." En dan: „Maar we kopen een nieuwe hoor, direct." "i.: T„V' mevrouw, uw is met meer te redden Intussen is tweede secretaris Schols, kenner van grote tropische vogels bezig met het stellen van een diagnose voor papegaai Amico. Zijn bazin vertelt alle klachten; het is er eigenlijk maar één ze noemt echter ook alle mogelijke oorzaken. De groene Amico heeft het zo benauwd. „Telkens zit z'n ene neusgat dicht. Ik ben er al mee naar de dokter geweest, die zegt: we geven hem een prik hü gaat zo dood en van die prik kan hü ook dood gaan. Nou, ik had geen keus hè. Hij was toe toch zo naar en hangerig maar nu gaat het weer. We pro beren van alles voor de benauwd heid: de verwarming uit, we zetten hem in de keuken naast de fluitke tel en dan nog een kartonnen huls van de closetrol op de tuit om de stoom naar hem toe te leiden we hebben een elektrische water- verdamper gekocht, die staat naast de kooi altijd aan het helpt alle maal niks. Volgens mij heeft-ie astma of bronchitis. Het advies wordt nauwelijks ge hoord. De vogelvriend zegt: „Geef hem veel frisse lucht, de verwar ming uit en veel insmeren met Vicks. Ook moet u hem niet op de tocht zetten." Het beest blijkt dan ook ingepakt mee te zijn geweest in de tent, zes weken lang op vakantie in Zuid-Frankrijk. ""Hij gaat weer veilig met gerust gestelde bazen naar huis. Intussen heeft de drukte haar hoogtepunt bereikt: nieuwe tassen gaan open, snavels worden bijgeknipt (een meisje, dat haar pas nieuwe vogel tje brengt „omdat hij zo'n rare sna vel krijgt", gaat een eind uit de buurt zitten ais de schaar te voor schijn komt), hier en daar een na geltje. Dan vliegt het kon niets an ders opeens een blauwe parkiet door de zaal „De deur dicht", roept de eigenaar. De baas van de pape gaai vangt het blauwe beestje nog net, dat nu maar direct wordt on derzocht, - „Hij heeft een waterkontje. Daar is niks aan te doen, allemaal vocht hierachter. Hij kan nog, lang leven, maar als wc er iets aan doen, moe ten we een darmpje openbreken en dan gaat ie dood. Laat u het maar zo". Het vrouwtje, opgelucht, pakt haar lieveling weer veilig in. Hij heeft niet geleden op het Vogel spreekuur, dat na deze geslaagde proef elke derde dinsdag van de maand zal worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 22-jarige Schiedammer J. Ch. S. slipte woensdagmorgen met zijn perso nenauto op de Mr. Kesperweg te Vlaardingen. De 50-jarige A. C. S. uit Breda, die met zijn auto achter S. reed, dacht nog voorbij de ge slipte auto te kunnen rijden. Hij botste er echter tegenop. De auto van S. uit Schiedam werd zwaar beschadigd. Er waren geen per soonlijke ongelukken. SCHIEDAM Het weer in vorm- komende Juliana gaat zaterdag naar mede-degradatiekandidaat Delta in Dordrecht. Het Julianateam dat afgelopen zaterdag tegen PVC verrassend sterk voor de dag kwam. heeft tegen Delta de kans zich enigzins uit de gevaarlijke zo ne te werken. Weliswaar won Juli ana de eerste wedstrijd verdiend met 3—1, maar tot dusver werd in Dordrecht zelden de winst behaald. Men verwacht echter, dat de drie trainingen per week eindelijk resul taten zullen gaan afwerpen. Het goede spel tegen PVC heeft de Julianaspelers het nodige zelfver trouwen gegeven. Als net Juliana lukt om aanvaller Frans van Erk van Delta uit te schakelen, is de kans groot, dat de volle winst naar Schiedam zal worden gehaald. De wedstrijd in Dordrecht begint om 15.30 uur. NAAR GEENE, Rotterdamsedijk 264, voor tassen, koffers en alle fijne lederwaren Tclef. 269919. Voor ONZICHTBAAR STOPPEN naar c. J. Helnsbroek, Frans Halsplcln 2. tel. 010-267090. Kapsalon Hêiene, de salon voor de BETERE PERMANENT Al onze permanenten 10,- exclu sief BTW Gratis balen en brengen per luxe-auto voor permanent Kupsalop Hêléne Rembrand tlaun 22. Schiedam' telefoon 26 71 70 AVÖNüLECTUUR Idylle Jerii Cotton. Agent X. Rimboe. Colt 45 ca. t 0.25 per stuk. rullen la ct. Inkoop, verkoop en rul- lerj van boeken. Ook vrijdags op de mark:.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1