o om 1® Nieuwland houdt kinderkamp O Patatkraam toch wel welkom Bezwaren tegen walm en stank bezworen 1 Moeilijke wedstrijden voor Odi en Schiedam Torenkraan bij Euromast in volle actie eurotax Bureau voor Delta- grond Wagen kwam als bliksemflits uit duisternis <D |(D PASSAGE 7 15.11.22 Artsen krijgen gereserveerde parkeerplaats Saviosehool in zangfestival Buddingli stedelijk museum schiedam 7 maart tot 6 april 1970 REKEN- LINIALEN m Korfbal Beroep op synode over apartheid Burgerlijke stand DONDERDAG 5 MAART 1970 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - In het Schiedams Stedelijk Museum staan deze maand de meest uiteenlopende toestanden te gebeuren. Om te beginnen: aanstaan de vrijdagavond de opening van JES 70, ofte wel, voluit, Jeugd Expressie Schiedam. De bedoeling is dat op die avond alle creatieve uitingen worden gespuid die niet ten toongesteld kunnen worden. Het programma is weliswaar nog niet rond, maar het be looft wel een bijzondere avond te worden. Speelwerken uitgetekend op lu-i |eiiloonsteIlin^5;il'ficlie van Rob Figee. Het JES-affiche (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Voor de 'voetbalkenners' is de zaak al be klonken: Schiedam telt aan het einde van het amateur voetbalseizoen een aantal, clubs dat zal moeten degraderen. De voetbalfuturologen baseren hun voorspelling uiteraard op de standenlij st, die er hier en daar inderdaad niet erg floris sant uitziet. ADVERTENTIE SCHIEDAM Zomlag-KNVB Zonclag-RVB SCHIEDAM Aanvanke lijk tegemoet gezien als een ongewenst iets, maar nu toch wel wat 'verlekkerd' bekeken, staat hij daar: de eerste patatkraam voor de Schie damse Groenoordbewoners. De standplaats is de Joseph Oreliosingel. Waarschijnlijk is Groenoord toch wel niet zo heel ongelukkig netjes waterpas wordt gezet. met de patatwagen, die hier J rADVERTENTIE ROTTERDAM - Het Zee havenoverlegorgaan Zuid- West Nederland heeft een acquisitiebureau ingericht dat tot taak heeft geïnteresseerde bedrijven zo volledig moge lijke inlichtingen te geven over de in de Delta beschik bare terreinen. Drukke weken in t Stedelijk Alle, eveneens creatieve, uitingen die wel te exposeren zijn, worden opgehangen, neergezet of wat dan ook in de aula en de twee grote be nedenzalen van het Stedelijk. Deze tentoonstelling duurt tot 16 maart. En dan, tegelijkertijd, de eerste voorüchtiiigsbijeenkomst voor het publiek over de alternatieve plan nen voor de binnenstad. Deze avond is bestemd voor besturen van de or ganisaties uit het plaatselijk be drijfsleven. Overigens kan iedereen vanaf za terdag tot en met 15 mei dagelijks het museum binnenwandelen om de plannen, compleet met kaarten en maquettes, te bekijken. Ook op 13, 17 en 24 maart en verder nog in april en mei, worden van deze bijeenkomsten gehouden. Zaterdag wordt de aandacht ge vraagd voor iets heel anders. Des middags wordt de tentoonstelling van speelobjecten van Rob Figee geopend. Rob Figee exposeert speel werken. De affiche, die de aandacht op dit gebeuren vestigt (en doet den ken aan een of ander doe-hetzelf- blaadje in sinterklaastijd) geeft er een voorproefje van. Dezelfde middag is er een foto tentoonstelling. Onder de titel „doublé prints" en ondertitel „if you want It" hangen werken van Al- phons Mineur te kijk. En dat tot 17 maart. Voor de aanhang van Cees Bud- dingh', J. Bemlef en K. Schippers kan vrijdag de dertiende, ondanks dag en datum, toch een goede dag worden, 's Avonds om half negen komt dit drietal in de aula van het museum voorlezen uit eigen werk. De toegangsprijs is twee gulden. Jeugdleden en cultureel-paspoort- houders betalen de helft. Deze bij eenkomst is georganiseerd door de vereniging Vrienden van het Ste delijk Museum. En ten slotte iets muzikaals op de 21ste maart, In het kader van „de orgelbespeling op elke derde zater dagmiddag van de maand van drie tot vier uur op het kleine, fraaie Hess-orgel in het museum", speeit daar Kees Bak. Museumbezoekers hebben gratis toegang. Ook deze orgelconcerten worden georganiseerd door de museumvrienden. m -SQq-r? FlfiFF r i u c c (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijkvereniging Nieuwland houdt van II t.m. 18 juli een kinderkamp in het streek- centrum de Koe-bel. gelegen in het hart van de Westhoek van Schou wen. Tn het centrum kunnen zeventig deelnemertjes gehuisvest worden. Er zijn nog enïele plaatsen vrij. De prijs bedraagt voor leden ƒ40 per kind en voce niet-Ieden 50. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot W. Niehot, Dam- laan 54 en C. Post, Dr. Wibautstr. 17. Op vrijdagavond 9 mei brengt de wijkvereniging Nieuwland een folkloristische'show in zaal Irene. Voor deze uitzoering zou men graag nog de beschikking 'nebben over oude klederdrachten. Zij, die zo'n costuum in bruikleen willen geven, worden veriocht zich met de ver eniging in verbinding te stellen. VV acht Schiedam degradatiegolf? Wij vinden deze conclusie wat voorbarig, maar ontkennen niet, dat er voor sommige clubs donkere wolken dreigen.' Voor GTB bijvoorbeeld. GTB heeft uit twaalf wedstrijden vier punten en staat daarmee onderaan in de 2de klasse A van de zater- dag-RVB. Het lijkt een haast on mogelijke taak om met nog zes te spelen wedstrijden de dans te ont- springen. Zaterdag gaan de Schie dammers naar Masc en misschien dat daar een redelijk resultaat wordt behaald. HBBS, dat ook al diep staat weg gezakt, staat voor de lastige taak om zaterdag de Zwei-ver met een nederlaag huiswaarts te sturen. HBSS behaalde vorige week tegen CSVD een keurig gelijk spel <11) en daar zullen de Schiedammers ook nu we! weer op uit zijn. PPSC en GSS kunnen hun fraaie positie behouden, maar dan dienen zij we! respectievelijk van Capelle en Nel son te winnen. Door de misstap van Schiedam is er in de 4de klasse F weer van alles mogelijk. Weliswaar voert RKWIK de lijst aan. maar bijzon- j der spannend gaat het worden tus- sen Excelsior '20 en Schiedam. Ex celsior dat door een zege op Rijs wijk aardig in de lift is gekomen, kan weer een etage hogerop ko men door thuis Vredenburch met 'n nederlaag te laten zitten. Schie dam zal zondag Excelsior van de tweede plaats af moeten houden, door thuis van Rijswijk te winnen. SVDPW en DHS wachten zware thuiswedstrijden. Het is te hopen, dat SVDPW beter speelt (zeker in de eerste helft) dan tegen Paraat afgelopen zondag en dat DHS weer wat gaat klimmen door thuis van TOGB te winnen. in de eerste klasse B is er nog fnaar weinig tekening in die strijd gekomen. Ursus zal daarom zondag uit tegen Groen Witten poot aan moeten spelen om puntenver lies te voorkomen. Dit te meer om dat runner-up Hellevoetsluis het tegen Steeds Hooger wel zal kla ren. Schiedamse Boys kan zich thuis via een zege op Nsstoro in het voorlopige kppgroepje handhaven. SPC krijgt op bezoek het Rotter damse Rising Hope, dat dp punten hard nodig heeft. Wilton gaat een lastige thuiswedstrijd tegemoet te gen St. Lode wijk, terwijl FCN '66 het thuis ook verre van gemakke lijk krijgt tegen koploper DESV. Demcxs is vrij. Martinit blijft op de juiste wijze doorgaan. Vorige week werd Lode- wijk aan de zegekar gebonden en ook voor zondag ziet het er wel naar uit. dat de Schiedammers uit regen Rockanje geen fouten zullen maken. DRZ, dat vorige week eveneens een keurige prestatie le verde. gaat op bezoek bij Bolnes en dit team mag beslist geen struikel blok zijn voor de Schiedammers. B-el ftallen Zaterdag ontvangen de Hermes DVS-reserves op het sportpark Harga de reserves van ZFC (aan vang half drie), terwijl SW b naar Amsterdam reist om daar tegen Blauw Wit aan te treden. XVan een onzer verslaggeefsters) De aankondiging dat er een friet kraam zou komen, heeft in de wijk nog al wat rumoer veroorzaakt. Er kwam een actie tot wering van de kraam. Er kwamen bezwaarschrif ten, er werden handtekeningen ver zameld. De bezwaren van de groep „ver ontrusten" waren vooral gericht te gen een mogelijke vette walm die de kraam zou gaan verspelden en tegen, eventuele stank. Met de hin derwet in. de hand is be' .'I-en dat de frietbaas met behulp -an een ap paraat walm en stank zal voorko- men. Dus de bezwaren vielen weg. Overigens kwamen de protesten niet van mensen uit de Oreliosingel zelf maar van bewoners uit flats in de omgeving. Nu is het nog niet zo dat met de komst van de kraam de discussie eromheen is afgelopen. Er is nog een aantal wensen aangaande de patatkraam .Deze zullen aan 't ge meentebestuur worden voorgelegd. Dat zal gebeuren door de wijkver eniging Groenoord. Zo wil men voor de kraam parkeergelegenheid, rond de kraam beplanting en bij de kraam prullenbakken. Al met al komt het er op neer dat men het in Groenoord toch wel fijn vindt straks in de buurt een zakje frieten of iets van dien aard te kun nen kopen. Immers, heb je zin in wat, èn het vooruitzicht een reisje te moeten maken om het te halen, dan hoeft het al niet meer. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het programma voor de Schiedamse korfbalclubs vermeldt wedstrijden voor Schie dam en Odi. Succes, zondag tegen Aio zo eervol ten onder gegaan, moet een week overslaan alvorens op zaterdag 14 maart tegen Delta aan te treden. Odi gaat zaterdag naar Slie- drecht om het sterke Merwede partij te geven. Een moeilijke wedstrijd voor de zaalkampioenen, die in de veldcompetitie de punten hard nodig hebben om de degrada- tiedans te ontspringen. De witzwar- ten oefenden afgelopen zaterdag tegen het Noordwijkse Fluks om aan de altijd wat moeilijke over gang van zaal naar veld vast te wennen. De wedstrijd werd met 23 verloren en bood weinig per spectieven voor de komende weken. Schiedam ontvangt op eigen ter rein runner-up ELKV, dat door de 12—5-overwinnlng op Blauw Wit '51 met een punt voorsprong op Oranje Nassau de lijst aanvoert. De Vlaardingers, die een wedstrijd minder speelden, zullen zaterdag met Hou Stand wel raad weten en medegegadigde Zwervers zal zich ongetwijfelld. stadgenoot Blauw Wit van het lijf weten te houden. Ook Schiedam is echter nog vol op in de slag, maar het zal voor de Schiedammers zaak zijn om zondag niet te verliezen. De stand is momenteel ELKV 10—13 Blauw Wit 9—8 O-Nassau 9—12 Ahoy 9—8 Zwervers 9—11 Eureka 8—6 Schiedam 1011 Hou Stand 94 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 140 meter hoge kraan die de Euromast zijn spacetower moet geven, heeft dins dag een begin gemaakt met het omhoog brengen van de onderde len. Het waren nog maar kleine stukken (twee lieren en een aantal bouten), maar er was niettemin al sprake van enkele tonnen gewicht. Aan de voet van de mast lasten de technici inmiddels de voetcon structie van de spacetower aan el kaar. In de nacht van maandag op dinsdag kwam dit In Duitsland ge maakte, 45.000 kilo wegende brok staal op de Parkkade aan. Vanmor gen werd begonnen de constructie in drie delen naar boven te hijsen. De tijd die nodig is om één stuk naar de bouwplaats op het topje van de mast te krijgen, wordt door de kenners van de 140 meter hoge kraan op 15 minuten geschat. Vandaag ook werd in het kraaien nest van de Euromast een 9 me ter hoge cilinder geplaatst. Deze gaat door drie vloeren heen, waar onder die van het restauratie. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Binnenkort ver schijnen op 25 plaatsen in de stad blauwe rechthoekige borden met de woorden „parkeerplaats arts," eventueel aangevuld met een aesculaap. Vijfentwintig Ecrterdamse artsen zullen dan een gereserveerde par keerplaats voor hun huis krijgen; zij hebben die plaats bijzonder hard nodig, omdat zij op het ogenblik niet snel genoeg met hun auto naar pa tiënten kunnen vertrekken. B. en W. hebben, na jarenlange contacten met de Rotterdamse Huisartsenvereniging. cte maatre gel toegezegd. Er geldt op de ge reserveerde plaatsen geen parkeer verbod; het is slechts een verzoek aan andere automobilisten om de parkeerruimte vrij te houden. De kosten van aanleg zullen op de artsen of op de Huisartsenver eniging worden verhaald SCHIEDAM Geboren: Miloud z.v. E M Chokarni en J C Zagwjjn; Sacha A T d.v. A W Sliedrecht en J A van den Berg; Eduard J z.v. H F M Coenen en C M A Saraber: René z.v. H F Petit en M A Wa penaar. OverledenM Sluijters. 70 j„ e.v. J van Klinken; W Blok. 78 j.: P W Bras, 81 j.: P E Kuhn. 66 j.; P de Geus. 82 j.; C Overheui. 93 j. wed. G Muilwijk. (Van een onzer verslaggevers) Het bureau Is gevestigd bij het Havenbedrijf van Rotterdam. Hoofd is drs- J. M. C- Hagenaar, econo misch onderdirecteur van het Rot terdamse Havenbedrijf. In nauw overleg met de lokale havenbeheerders zal het acquisitie bureau een documentatie opzetten van alle in de Delta beschikbare zeehaventerreinen. Alle aanvragen voor grond zullen door het nieuwe kantoor worden gecoördineerd. Het bureau wordt gevormd door drie leden, die eik een van de vol gende havengebieden vertegenwoor digen: Noord (Waterweggebied tot Hollandsch Diep en Haringvliet, Rotterdam inbegrepen.'. Midden iMoerdijk en Bergen op Zoom). Zuid (Vlissingen-Oost, Terneuz en en Reimerswaal) De heer Hagenaar vertegenwoor digt het noordelijke gebied, drs. M. C. Verburg. directeur van het ETI voor Zeeland het zuidelijke, en drs. J. W. Kurstjens. adjunct-direc teur van het ETI voor Brabant, het middengebied. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De officier van Justitie mr. "t Hart eiste gistermor gen tegen mevrouw P. de K. uit Schiedam een geldboete van zestig gulden of zes dagen. Mevrouw De K. had op de kruising Burgemees ter van Haareniaan-Burgemeestr-r Knappertlaan geen voorrang ver- leend. „Ik geef toe, dat er regels moeten zijn," zei verdachte, maar echt, hieraan kon ik beslist niets doen. Ik kroop als het ware, edel achtbare. ik stond zowat stil en toen kwam opeens die wagen ais een bliksemflits uit de duisternis. Ik heb de indruk, dat hij me ab soluut te laat gezien heeft." „Ja, dat zegt u nu allemaal wei zo mooi, maar het blijft een feit dat u voorrang had moeten verle nen." zei de kantonrechter mr. Van Vloten. Zijn uitspraak luidde con form de eis, hetgeen verdachte deed opmerken, dat het menselijk gezien niet juist was. De heer G. S. uit Viaardingen hari ook geen voorrang verleend Verdachte gaf het ten laste gelegde toe maar merkte op dat er een vreselijk onoverzichtelijke s'riiaUe ter plaatse bestaat. „Als dat zo is. dan begrijp ik niet. waarom u met een snelheid van 50 km per uur aan kwam rijden.'1 zei mr. Van Vloten. ,,U was toch op de hoogte met die situatie, dan had Ik als ik u was toch maar iets zachter gere den." Hij veroordeelde verdachte tot een geldboete van vijftig gulden of vijf dagen. De heer v. d, W. uit Viaardingen had onder invloed gereden en was daarbij tegen een lantaarnpaal be land. Het was niet de eerste keer, dat verdachte na een glaasje ach ter het stuur was gekropen. Het vonnis luidde dan ook een boete van 75 gulden of zeven dagen en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Drie Rotterdam se scholen en een Vlaardingse doen mee aan de kwart finale van het Kinderzangfestival voor Zuid-Hol land en Zeeland van de KRO-radio. Het zijn de Willibrordusschool, de OLV van Lonrdesschool (drie klas sen) en de Fatimaschool uit Rotter dam. Uit Viaardingen komt de Sa viosehool. De kwartfinale begint volgende week vrijdag om tien uur in de Doelen,

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1