PPSC-. troetelLodi Kalden: Discussieavond over de ,schc ol voor morgen' Onderlinge wedstrijden Excelsior sporth in s Overdolle' Dolle Mina s en ,on'-sportieve toestanden Experimenteren met oio 's van Mineur Fancy-fair voor kerk in Kethel Serveerster gewond bi j cafégevecht Bejaarde ontsnapt nog net bij brand I I eurofax 15.11.22 II' Juliana naar mede- degradatie kandidaat Prnicli in Delft Bel Canto Koor viert jubileum Groslijst KVP gemeenteraad Schiedam Werkgroepen voor „kresjes en plannen binnenstad m Curiositeit Vereniging voor openbaar onderwijs Korfbal Paarden op rails m EET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM PPSC draait ..lekker". Tenminste, de Scliiedamse zaterdag-der deklasser Ixeeft. uitstekende kansen om zich volgend sei zoen onder de tweedeklassers te scharen. Een van de sterkste pijlers in de formatie van trainer Harrie Bouquet, bezig aan zijn tweede seizoen bij de Schiedammers, is ongetwij feld „spielmacher'" Lodi Kal den. Door zijn razendsnelle acties, ragfijne passes en op juiste maat afgeleverde voor zetten herhaaldelijk grote verwarring stichtend in de vijandelijke afweerlinies. F> W Lodi Kalden: „We komen te kort op het beslissende mo ment (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De vereniging voor openbaar onderwijs afde ling Kethel en Groenoord houdt dinsdag 17 maart om 8 uur in „De Rank" een verenigingsavond die in het teken staat .van de onderwijsvernieuwing. SLOOP V K WINKEL DE WAAG Copy Cat (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Dertien, tuinders uit Zevenhuizen, verte genwoordigers van een Nederlandse bevolkingsgroep die het felst tegen de luchtverontreiniging pleegt te ageren, versche nen vanmorgen zelf als gedaagden voor de president van de Rotterdamse rechtbank, mr. L. G. J. Reuder. SNELPASFOTO'S FOTO NIESTADT SCHIEDAM De advies commissie van de katholieke volkspartij afdeling Schie dam heeft de groslijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen vastgesteld. ROTTERDAM De 80- jarige mevrouw Timmer- mans-Vendrig, Sophiastraat 61b, alleenwonende in haar eenkamerwoning, werd van morgen om goed kwart over acht opgeschrikt door een plotseling uitslaande brand in haar woonslaapkamerver- trek. iifi r?l •Til ■Ij -ril "Uil PAGINA 1 Vi Te zu ilen in de slotfase een tikkeltje mazzel moeten hebben Lodi Kalden zelf wimpelt al!e lof die hem van vele kanten wordt toegezwaaid luchtigjes weg. 'Ik ben slechts éénvan de elf spelers, 'ie het moeten doen. Goed mijn acties zijn soms wat spectaculair, maar daar houdt ook alles mee op- Juist momenteel ben ik niet zo tevreden over mezelf. Door die lange vorst periode ben ik uit vorm geraakt. Mijn conditie vooral is niet zoals die zijn moet.' Conditie. Het. woord dat Lodi Kalden zichtbaar doet aarzelen wanneer zijn kansen voor een her verkiezing in het Nederlands zater dagelftal ter sprake komen. "Ik ge loof" niet dat ik op het ogenblik .veel kans heb. Dat zou jammer zijn, want juist die drie wedstrijden die ik in het Oranje-team speelde vormen de absolute hoogtepunten van mijn voetbalcarrière." Voorlopig maakt Lodi zich niet al te druk over het Nederlands za terdagelftal, De competitie is voor hem en voor alles wat iets met PPSC te maken heeft, veel belang rijker. 'Ik weet niet 6f we er komen dit jaar. We hebben er de laatste jaren al veel te veel op het aller laatste moment naastgekleunb, om me nu aan een wat al te opti mistische voorspelling te wagen.' Het is bekend dat PPSC de laat ste jaren meestal na een goede, competitie-start- in de slotfase terugzakte- Lodi Kalden wijt het aan een zwakke mentale instelling van de Schiedammers. 'Ik weet niet precies wat liet is. Op het beslis sende moment komen we iets te kort. Te weinig geloof in eigen kunnen, denk ik. Ik zelf heb daar ook nogal veel last van. Dan ben ik bang om iets verkeerd te doen. De druk wordt dan te groot.' Lodi gelooft echter niet dat dit bekende 'PPSC-euvel' de Schie dammers ook dit jaar weer zal gaan opbreken. 'Nee. dankzij trainer Harrie Bouquet kunnen we er nu wel te gen op. We zijn mentaal iets har der geworden. Vooral door de per soonlijke gesprekken die Bouquet met ons voort. Daarom verwacht ik echt niet dat we dit seizoen in de slotfase weer als een plumpudding in elkaar zullen zakken.' Toch is Lodi, bezig aan een SPD- studie, er nog niet zo zeker van dat PPSC inderdaad zal promoveren naar de tweede klas. 'We zullen in de slotfase een tikkeltje 'mazzel' moeten hebben. Ploegen als Groote Lindt, Jodan Boys en AS WH zijn geen gemakkelijke tegenstanders. Echt, het zal een dubbeltje op zijn kant worden. Maar ik heb er het volste vertrouwen in.' Lodi beseft volledig dat zijn kans om op nieuw in het zaterdag-elftal te mogen uitkomen, valt of staat met promotie naar de tweede klas. 'Nu eigenlijk was het al een curiositeit dat ik. als derdeklasser, uitver koren werd om de Nederlandse kleuren te mogen verdedigen. Je begrijpt, zeker met die volgend sei zoen te vormen eerste klas in het zaterdagvoetbal, dat ik geen schijn van kans maak om gekozen te wor den, wanneer we niet promoveren. Het verschil met de ton is dan op gelopen tot twee klasses. Nee, dan kan ik het wel uit mijn hoofd zet ten.' Voorlopig gaan de gedachten van het troetelkindje van de PPSC- aanhang echter uit naar de com petitie. 'Het zou toch zo verrekte ieuk zijn als we promoveren. Weet je ,ik ben als zeventien-jarige in het eerste gekomen. We speelden toen nog in de afdeling. Daarom zou ik het zo leuk vinden, wanneer we nu doorstoten naar de tweede klas. aldus de 25-jarige Lodi. ^Resoluut staat hij hierna op. 'Sorry, mün zusje wacht op me. Dié heeft zich vandaag aan laten tekenen. Wanneer ik haar nog lan ger laat wachten krijg ik op mijn kop De avond is bestemd voor ouders van leerlingen die openbare lagere en kleuterscholen In Groenoord en Ket2iel bezoeken. Dr. J. H. N. Grandia. adjunct directeur van het wetenschappelijk i bureau van de afdeling onderwijs van de gemeente Botterdam zal een inleiding houden over het on derwerp 'De school van morgen om om (Van eers. onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - Aanstaande zon dag zullen In de sporthal Margriet in Schiedam door de r.k.g v. Excel sior onderlinge wedstrijden voor jongens en meisjes worden gehou den. De wedstrijden beginnen kwart over tien, vervolgens twaalf uur, terwijl de laatste groe pen, de oudsten,.om half 3 moeten aantreden. Onmiddellijk na elke wedstrijd zullen de uitslagen we kend worden gemaakt. De organisatoren verwachten zowel van de deelnemers als van het publiek grote belangstelling. De jongens en meisjes, die o.m. moeten werken op de brug, tast, paard en lange mat, strijden alle- maal om persoonlijke prijzen. In de oudste groepen gaat het er ook om in aanmerking te komen voor een plaatsje in de teams die Excelsior zondag 22 maart zullen gaan vertegenwoordigen bij de dis trictswedstrijden in Vlaardingen. Aan de onderlinge wedstrijden wordt verder medewerking verleend door de nu zelfstandige drumband Schiedam, tot voor kort nog een onderafdeling van Excelsior. Vervolgens is er een .discussie, waarvoor een speciaal discussie forum is samengesteld. Naast dr. Grandia hebben hierin zitting de heer A. J. Tlgges, consulent voor het onderwijs in Schiedam, de heer G. J. van Praag, hoofd van de Wil lem Gehrelsescliool, mevrouw P. Zandbergen- v. d. Wel, hoofd van de kleuterschool aan de Schie- damsew'eg, mevrouw De Wijs-Ei lander, lerares aan. de Burge meester Verveenschool en mejuf frouw R. Corbeau. hoofd van de kleuterschool aan de P. van Aan- rooylaan- Verder is er op de avond gele genheid de tentoonstelling te be kijken die door leerlingen van alle openbare lagere en kleuterscholen Groenoord en Kethel is gemaakt. Het wordt een wandkleden-exposi tie. waarvoor de kinderen van oude beddenlakens 'gobelins' aan het maken zijn. De Dolle Mina's beginnen steeds meer terrein te win nen. Lieten de Mina's voor het zerst van zich horen in de grote steden, zo langza merhand krijgen ze ook aanhang in de provincie. Zoals op iedere nieuwe actie en actiegroep wordt er ook op deze geruchtma kende, strijdende vrou wen verschillend gereageerd. Ieder denkt er het 2ijne van. Dat mag uiteraard. In de Zondagsbode, het hervormd kerkblad voor Schiedam en Kethel, kwa men we een stukje tegen dat was geschreven door ds. P. Klap uit Zeist, die de Dolle Mina's met gemengde gevoelens bekijkt. Eigenlijk staat de dominee een beetje huiverig tegenover de Dol le Mina's. Ze lijken hem fa natieke vrouwspersonen en, zegt dominee, ik ben bang voor fanatisme. Maar, moet hij toegeven, zo 'dol' is de Dolle Mina nu ook weer niet want ze stelt toch bestaande problemen aan de orde: de nadelige situatie van de vrouw ten opzichte van de man. Maar toch is het dat niet waardoor de dominee sym pathie kan opbrengen voor de Mina's. Eén speciale daad van Dolle Mina was voor hem aanleiding liet voor haar op te nemen. Dominee bedoelt de actie van de Dolle Mina's tijdens een ..miss-verkie- zing" in Utrecht. Dominee heeft dergelijke verkiezin gen altijd ..een walgelijk en onzinnig gedoe'' gevonden En. constateert hii bliikbaar met- genoegen: „Dolle Mina vindt dit óók beneden de waardigheid van de vrouw en ze heeft de zaal inge- scltreeuwd: een vrouw is niet alleen lijf!" De dominee gaat verder: ..Bravo, Dolle Mina! Dat vind ik een christelijke uit spraak, die vooral onze tijd eens hoognodig gezt.-d moet worden." Van de Dolle Mina's even naar Sloopv. Het gaat nog altijd geweldig met deze disco-club in boerderij „Landvreugd". De club telt momenteel 270 leden. En dat is voor het bestuur aan leiding geweest te besluiten voorlopig een ledenstop in te voeren. Dus morgenavond alleen 31oopy-leden om 8 uur in de boerderij Sloopy's Tune, hit schijven en slipnoteringen. Bij de jeugdkern vars de Scliiedamse zwemvereniging De Watervrienden doet men heus nog wel wat anders dan alleen maar zwemmen. Morgen is er voor de jeugd leden van 6. 7 en 8 jaar een ..krejat-ieve middag". De be doeling is er een fijne knut- seltoestand van te maken. In de officiële organen van de diverse sportvereni gingen kom je tiouwens hoe langc-r hoe meer aankondi gingen van ,.on"-sportieve toestanden tegen. Voor ouderen en jongeren wor den hele klaverjascompeti- ties op touw gezet, gezellige avonden georganiseerd, dis co-bals gehouden. Kortom er wordt van al les gedaan om de leden, wanneer ze niet moeten voet-, hand-, basket-, korf- of volleyballen, toch aange naam bezig te houden. Zo is er voor junioren van de handbalvereniging DWS vanavond in sociëteit De Waag een discobal. Iedere junior mag een introducé meenemen. D. J. Joop van De Waag draait de top 50. Vrijdag 20 maart is er in clubhuis ..De Doele" een disco-avond met de „Drive- in-discotheek Copy Cat'". Het feest begint om kwart over acht. Iedereen wordt uitgenodigd eens een kijkje te komen nemen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM. Vanavond gaat Ju liana naar Delft voor de belangrij ke wedstrijd tegen Punch. Deze wedstrijd kan direct beslissend zijn voor degradatie. Beide ploegen bezetten de laatste plaats met ieder zes punten. Ju liana speelde afgelopen zaterdag verrassend sterk en behaalde een onverwachte 32 overwinning. Het zelfvertrouwen is door deze over winning weer helemaal terug. Ook het vertoonde spel geeft hoop op een kleine overwinning. Trainer Schreutelkamp heeft voor deze wedstrijd het team onge wijzigd gelaten. Aanvoerder is Aad Bremer. De strijd begint om 9 uur in de sporthal van de Technische Hoge school in Delft. De stand in de hoofdklasse is nu: H.V.S. 16—32. SIGI 17—30, P.V.C. 1622. Kangeroes 1718, HAAG '68 16—16. Octopus 17—14, Smash 16—12, AMVJ 17—12, Delta 16—10. Juliana 166. Punch 18—6. Het tweede herenteam heeft in de landelijke overgangsklasse een derde achtereenvolgende overwin ning behaald. Het op de tweede plaats staande Matador uit Vlis- singen werd in een op hoog peil staande wedstrijd met. 32 ver slagen. Door deze overwinning is Juliana op zes punten van hekkesluiter EWC uit Vlissingen gekomen. Aanstaande zaterdag kan Ju liana zich vrij spelen van degra datie als een overwinning wordt geboekt op dit team in Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan zal het R.K. gemengd koor Bel Canto op 5 april in de St Martinuskerk in Schiedam een uitvoering geven van de Missa Solemmis en het Te Deum van W. A. Mozart. Na het concert bestaat er gele genheid om in het trefpunt van de kerk het bestuur en de leden geluk te wensen met het pubileum. ADVERTENTIE i SCHIEDAM De Rotterdamse fotograaf Alphons Mineur expo seert in het Stedelijk Museum van Schiedam een bijzonder fraaie col lectie foto's met een overwegend grafisch karakter. Enerzijds maakt hij gebruik van naturalistische opnamen, meestal naakten in een bos-achtige omge ving, waarbij hij twee negatieven verwerkt in één afdrukt, anderzijds bekrast hij zijn negatieven of schrapt er delen van weg om een aan de schilderkunst verwant ab stract beeld te verkrijgen. Hoewel deze technische ingrepen geenszins nieuw zijn, is Mineur er in geslaagd prenten te vervaardi gen die van een onmiskenbaar poëtisch gehalte zijn. Het thema „vrouw" heeft hij op verschillende manieren benaderd en hij heeft er zeker niet alleen maar dubbel drukken van gemaakt. Ze ver schijnt ook in het interieur en hij legde zich er op toe aan bepaalde onderdelen een verhevigd accent toe te kennen. Een dergelijke benadering vol doet steeds aan strenge, artistieke eisen en daarom is Mineur wel degelijk een fotograaf die van zijn vak meer wil maken dan een slaaf se registratie van de werkelijkheid. Alle dubbeldrukfoto's op deze ten toonstelling zijn unica. Hij vernie tigde de negatieven en het maken van nieuwe afdrukken is dus on mogelijk geworden. Mineur begon pas enkele jaren geleden met foto graferen, Hij werkte in een foto- handel en opende drie jaar geleden een eigen zaak. Als wij zien wat hij in die korte tijd bereikte, is het resultaat bepaald imponerend. De expositie is dit weekeinde nog te zien- BERTUS SCHMIDT. Fruitkweker contra roet van tuinders Inzet van dit kort geding: de klacht van een buurman-fruitteler dat de oliestookinstallaties van de tuinders zijn oogsten van de laat ste jaren in kwantitatief en kwali tatief opzicht hebben geschaad. Dit een door het Instituut voor Planteziektenkundig Onderzoek in gesteld onderzoek was duidelijk ge worden, dat het roet van de met zware olie gestookte installaties de grootste boosdoener is. Namens de gedupeerde, de familie (ADVERTENTIE) in 3 minuten kiaar Rotterdamsedijk 413 - Schiedam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Van 1 t.e.m. 4 april houdt de jeugdsociëteit Het Anker een fancy-fair In het kerk gebouw de Goede Haven aan de Westfrankelandsedijk in Schiedam. Met allerlei attracties zoals een rad van avontuur, een schiettent, verkoopstands en een grabbelton hoopt men geld bijeen te krijgen om de bouw van een kerk in Ke thel financieel te steunen. De gehele avond zal worden om lijst. door muziek. Om ook de hon gerige en dorstige bezoekers het verblijf op deze avond zo aange naam mogelijk te maken, wordt er voor deze speciale gelegenheid een snackbar in het gebouw aange bracht. Het op de avond ingezamelde geld zal aan de stichting Kerk bouw Kethel worden overgedragen. Uithol te Waddinxveen, vroeg mr. A. D. Mijs toewijzing van de vorde ring dat binnen twee maanden zo danig voorzieningen worden getrof fen, dat de verspreiding van roet en rookgassen door de tuinbouw bedrijven niet meer mogelijk is Dat alles op een dwangsom van 2000 gulden per dag als dit verbod zou worden overtreden. De bewuste nalatigheid van de 13 tuinders, waartoe de raadsman van de eisers had geconcludeerd, werd door de Westlandse advocaat mr. IV. C. van den Brink fel be streden. Hij vond geen rechtstreeks verband bestaan tussen de stook- installaties van zijn cliënten en de slechte oogsten van het fruitteelt- bedrijf. Evenmin achtte hij het juist, dat dertien florerende tuin bouwbedrijven tot hoge investerin gen worden gedwongen ten koste van één niet renderende boom gaard. Hij ging daarbij voorbij aan het feit. dat het bedrijf van de eisers hier het eerst gevestigd was en dat later, toen ze door stads uitbreiding uit Rotterdam waren verdreven, de tuinders zich hier hebben geïnstalleerd. De president, die vanmorgen vroeg nog in Leiden had geïnfor meerd naar de mogelijkheden van een voorziening van de tuinbouw bedrijven van het veel schonere aardgas, bracht de twee partijen na twee uur tot sen compromis. Binnen een maand zal er vol doende informatie over aansluiting op het aaxdgasnet moeten zijn bij eengebracht om tot een uitspraak te komen. 'Van een onzer verslaggeefsters) De lijst ziet er ais volgt uit: 1 mr- M. J. M. v. Kinderen: 2 me vrouw M. A. C. Taverne-van Cam- pen: 3 W J. C. Willemse; 4 H. A. D. Campman; 5 W. Poels; 6 mejuf frouw A. G- M. Pluym; 7 M. v. Overveld; 8 E. J. M. v. Dijck; 9 J. Poppen, 10 C. P. M. Lansbergen; 11 J. M. de Koning; 12 mevrouw P. M. Steens- v. d. Knaap; 13 N. J. J. v. d. Water; 14 P. A. M. de Groot; 15 P. de Koning; 16 mevrouw W. Woerdenbagch-Sens; 17 A. J. Mul der: 18 R. Poels en 19 J. v. Gelo- 'Van een onzer verslaggeefstersi ROTTERDAM Met een scheve neus, opgelopen toen haar neus been brak, is de 28-jarige serveer ster G. K. uit een vechtpartij ge komen. De serveerster wilde tus senbeiden komen in een gevecht tussen de 47-jarige fabrikant D. van L„ de 30-jarige chauffeur G. R. en haar baas, de 33-jarige café houder J. G. De fabrikant wilde na sluitings tijd het café aan de Doklaan be treden. Toen hem dit werd gewei gerd ontstond slaande ruzie. Van L. werd door een bierglas aan het hoofd gewond. Uiteindelijk moesten drie mensen in het Dijkzigtzieken- huis worden behandeld, (Van een onzer verslaggeefsters) HOEK VAN HOLLAND Drie penny's en een paard gingen giste ren een kijkje nemen aan de andere kant van het prikkeldraad rond hun wei: op de spoorbaan. Hun tocht werd onderbroken door een trein: De machinist stopte en waarschuwde de eigenaar die de vier dieren bij het Nieuw Oranje kanaal opving en terugvoerde naar huis. Het treinverkeer was daarna Iets vertraagd. (Van een onzer verslaggevers) f Ze kon zich nog uit de voeten maken, maar de GGD moest haar wel Ier observatie naar het zieken huis brengen. Brandwonden had ze niet opgelopen. De brand vernielde dc woon kamer en een deel van dc aanslui tende keuken. Het was voor de brandweerman nen moeilijk bij het pand te ko nten. De Sophiastraat is voor de helft opgebroken. De politie maak te de weg voor dc rijdende brand weer vrij, maar reeds de eerstaan- komende bluswagen kwam in bot sing met een half op de stoep ge parkeerde Taunus. De brandweer had het vuur binnen een half uur geneel onder controle. De oorzaak van de brand is nog onbekend. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Gisteravond werd in het politiek kafee in de Schiedamse Nieuwstraat gepraat over dc Oranje Vrijstaat naar aanleiding van het feit dat vo rige week vrijdag Schiedam is uitgeroepen tot „kabouterstad". Aanvankelijk waren de orga nisatoren en de aanwezige ..kui tuurkabouters" wat teleurgesteld over de belangstelling voor de bijeenkomst, maar later op de avond was er toch sprake van een redelijke opkomst. De discussie begon over de Oranje Vrijstaat als alternatieve maatschappij. Later werd meer gepraat over plaatselijke proble men en hoe daar in het kader van de Oranje Vrijstaat actie voor gevoerd zouden kunr.en worden. Uiteindelijk concentreerde de discussie zich op twee punten. Ten eerste op de. volgens de ka bouters „misdadige plannen van de oude bestuurderen met hun knechten Fledderus en Van Gent voor de stadsontwikkeling" Ten tweede op de mogelijkheid om in kabouterstad Schiedam te komen tot, de oprichting van een „anti-autoritaire kinderkresj". Besloten werd om voor beide zaken een werkgroep op te zet ten. Mensen die er voor voelen om in éér» van de beide werk groepen zitting te nemen kun nen contact opnemen met Carl van Meerendonk. Newtonplein 9b in Schiedam, telefoon 155033 Gesteld werd dat het met name voor de oprichting van een anti- autoritaire kinderkres.t nood- zakeliik is dat ouders die hier voor belangstelling hebben, zich intensief met de voorbereiding, van dit project gaan bezighou den. ':J? >1 i VM?- :'o5ï?|

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1