VOET- BALLERS ZIJN VAAK HOUTEN KLAZEN 98 Schiedamse raad gaat nota van Fibbe bespreken Inbraak in muziekschool Soms van U? Oud papier voor asiel Opnieuw actie voor Braziliaans kindertehuis 750 gulden uit woning ontvreemd Juliana laat belangrijke punten aan Punch: 2-3 Bezwaren tegen j plak-beleid Geen loon na wer ken Ai Burgerlijke stand Veel publiek bij onderlinge wedstrijden Excelsior J. Onink voor tiende maal damkampioen Nog £feen fusie ehr. onderwijs Oude truc met wasmachines 0 Mentale injectie Verstandig Esperanto-agencio Miiziekcassettes weg Nl DINSDAG 17 MAART 1970 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) Hans Schreutelkamp: „Ik geloof niet eens dat het zo vreselijk erg is als we degraderen." (ADVERTENTIE) nu... beduidend goedkoper (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Omdat het aantal trouwlustigen blijkbaar steeds groter wordt is het volgens burgemeester en wethou ders van Schiedam wenselijk dat er op meer dan één plaats, de raadzaal, getrouwd kan worden. bui -,l? W '.u Volleyballers zijn véél leniger... SCHIEDAM Dc toestand wordt precair. Juliana, de Selnedamse volleybal-hoofdklasser, die in liet roemrijke ver leden zoveel spannende en sensationele derbys uitvocht te gen stadgenoot SVC, zal het dit seizoen waarschijnlijk niet gaan redden. Hoewel degradatie beslist nog geen vaststaand feit is, moet Ju liana onder de hand ernstig reke ning gaan houden met degradatie vanuit de hoofdklasse. Hans Schreu- telkamp, de sympathieke en nuch tere trainer en tegelijkertijd speler van de Schiedammers komt er eer lijk voor uit: 'Ik geloof er niet meer in. We hadden vorige week van Punch moeten winnen. Die wedstrijd in Delft was echt de sleutelwedstrijd. Jammer, maar we gingen de boot in. In de eerste vier sets was het verschil niet zo erg groot, maar in de laatste ronden toonde Punch zich echt de betere ploeg.' Jammer voor Hans Schreutel kamp, die dit seizoen wel de trai ning van Juliana op zich heeft kunnen nemen, maar slechts een enkele maal als actief speler in het eerste team binnen de lijnen verscheen. Hans zelf 'Ik heb te kampen gehad met een rugblessu re. Pak-weg een jaar heb ik zelf niet kunnen spelen. Echt, het ging niet. Alieen de laatste twee wed strijden heb ik meegespeeld. Tegen Octopus en tegen Punch.' De terugkeer in het eerste van Juliana leek een enorm positieve uitwerking te hebben op de presta ties van de Schiedammers. Prompt werd de eerste wedstrijd die hij meespeelde, tegen Octopus, in een overwinning omgezet. Hans zelf wimpelt de lof die hem toege zwaaid werd van zich af. 'Je kunt misschien wel zeggen dat mijn rentree in het eerste een mentale injectie betekende. De jongens speelden tegen Octopus geweldig sterk. Daarom had ik min of meer verwacht dat we van Punch zouden winnen. Maar die mentale injectie was kennelijk al uitgewerkt Voor Hans Schreutelkamp komt het slechte seizoen dat Juliana momenteel doormaakt bepaald niet als een grote verrassing. 'Nee, het was een beetje te ver wachten. Je moet niet vergeten dat we vorig jaar, aan het begin van dit seizoen, de hele as van het eer ste team naar andere verenigingen zagen verdwijnen. Peter de Munnik ging naar Libanon, zijn broer Kees naar DOS, terwijl Aad Visser naar AMVJ vertrok. Voeg daar nog bij dat Hans Llnders en Bart Goos be sloten er mee te kappen en je be grijpt dat we voor de competitie bijna een heel nieuw team uit de grond moesten stampen.' Juliana heeft momenteel dan ook een jong team. Vooral echter die jongere spelers hebben een moeilijk seizoen achter de rug'. Hans Schreutelkamp weer: 'Die jongere spelers hebben het echt niet slecht gedaan. Zij hebben er keihard voor geknokt, maar ze mis sen vooral routine en taktische kwaliteiten. Jongens ais een Adrie Koremans en een Henk van Ostade hebben echt wel talent, maar ze moeten nog groeien. Toch kunnen we niet ontevreden over die jongere spelers zijn. Het belangrijkste is dat zij in ieder geval een heleboel geleerd hebben in dit seizoen." 'En,' aarzelend vervolgend, 'ik weet niet of het wel verstandig is wat ik nu ga zeggen, maar ik ge loof niet eens dat het zo vreselijk erg zou zijn als we degraderen.' Snel ter verduidelijking: 'Kijk, met die jonge spelers kunnen we volgend jaar eens lekker gaan bou wen. In de hoofdklasse zal dat niet meevallen, maar een klasse lager wel. Ik ben er van overtuigd dat we dan terugkomen. Misschien kunnen we zelfs wel uitgroeien tot een sterke hoofdklasser.' Hans is overigens naast oefen- meester van Juiiana. ook trainer van de Rotterdamse zondagvoetbai- amateurclub Steeds Hoger. "Een leuke combinatie. De stof die ik bil de volleyballers gebruvk kan ik ook geven bij de voetballers. Niet alles natuurlijk, maar er zijn toch een heleboel raakpunten. Neem alleen de 'warming-up.' Die; is vrijwel ge lijk. terwijl verder allerlei oefe ningen zonder bal precies eender zijn. Weet je overigens wat het grootste verschil is tussen een voetballer en een volleyballer? /Volleyballers zijn veel leniger, door de bank heen zijn voetballers van die houten klazen Als onze klanten naar een sfeer vol, klassiek gordijn komen zoe kendan zijn wij er zeker van dat ze bet fraaie damast zullen uitkiezen. Het is werkelijk een van de rijk ste gordijnstoffenbekijkt U de mooie'weefsels, aparte kleur stellingen en dessins maar eens. Nu verkopen wij een grote par tij.luxe franse damast. Er zijn tientallen rollen uit de prijsserie van rónd de tien gulden die nu de deur uit gaan voor nog géén vier gulden per meter. tientallen rollen klassieke franse damast 120 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van een grote partij luxe franse da mast, bestaande uit tientallen rollen in bijzonder mooie weef sels, aparte dessins en kleur stellingen, 120 cm breed, door elkaar per meter voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best De raad wordt daarom voorge steld ook de aula van het Stedelijk Museum en het gebouw aan de Overschiesestraat, waar de afde ling, bevolking, burgelij ke stand en militaire zaken zal worden geves tigd', eveneens voor het voltrekken van huwelijken als gemeentehuis aan te wijzen. Eén en ander zal in de volgende week maandag te houden raadsver gadering aan de orde komen. Verder zal worden voorgesteld de gemeentelijke middelbare handels avondschool voorlopig nog niet om te zetten in een schooltype van de wet op het voorgezet onderwijs. De bedoeling is de minister van On derwijs en Wetenschappen te ver zoeken de omzetting van de school in een avond-mavo-school of een avond-m.e.a.o.-school te plaatsen op het plan van scholen voor de jaren 1972 tot en met 1974. Gaat de raad ermee akkoord dan zal er uitbreiding worden gegeven aan de mogelijkheden tot afvoer van huisvuil. Voorgesteld wordt ééns in de maand een gratis grof- vuilopliaaldienst in te stellen. Voorts willen B. en W. dat er op de zaterdagochtenden tussen 9 en 12 gratis grof huisvuil gestort kan worden bij het vuiloverlaadstation van de N.V. „VAM" aan de Pa rallelweg. Voor deze uitbreiding van de dienstverlening is een krediet van totaal 20-000 gulden nodig. Voorts vermeldt de agenda een serie voorstellen over o.a. onder- SCHIEDAM GEBOREN: Renate J. M. D.V. P. W. van Het'k en M. H. J. van Maa- nen; Bastiaan J. z. v. C. Smit en M. j. c, Poelstra; Reinoud A. z.v. P E. Wolter en I. H. H. M. van - ,Hout;Adrianus B. C. z.v. B. P. van Dorp en ,M a. Wensink: Ingrid T d.v.._P. C. van Hoek en J. A. C. J. Broer; Annuska A. d.v. E. van. den Brand' en T M, van Eek; Elkana d.v. G. van der Kruijt en C. J. M. Iwema: Alain P S z.v. P. S. Hertog en L. M, T. Egging; Denis W. J.z v. W. j. Donkers en C. de Korte; Denase d.v. c. J. Sakko en F. de Jonge; Robert A. P. z.v. a. P. van Bodegom en T Poot; Pieter J. z.v. N. H. van der Ree en P. S. Elgers; Alwin m. 2. c. Droog en H. J. L. 1'oorwald; Anoek d.v. H. P Minne - o°o en J J. m. Winnebst; Sylvia d.v. A. Lingen en A. Blom; Edwin kv. A. c. Vollebregt en P. Sterk; Wiiko z.v. W. Ommering en. R. J. S. Dartée; Jeroen z.v. M. C. A. Im- ffierzeel en O.de Munnik GETROUWD f- M. Veenbrink, 23 jaar en G. P. yosmeijer, 19 jr.; A. van Ruiven, 23 Jh en c. e. Snoeij, 19 jr.; F. J. Buitendijk, 23 jr., en A. M, Burck- sen, 20 jr.; K. P. Zuurmond, 26 jr, en-L. c. I. Kramer, 20 jr.; A. J. .A CoUèe, 21 jr en N. A. H. Go- vers, 20 jr; G. van Katwijk, 23 jr. en J. A. Schoneveld. 20 jr. OVERLEDEN G. van Drent. 68 jr wed. C. Heer- kens; H. Vijgeboom. 74 jr:D van Bommel, 67 jr.; J. van den Berg, 75 jr.: A van der Burg, 91 jr wed w. A. Baris; J. van den Hoek, 74 jr; M. C. Blanker 66 jr.: J. de Man. 67 jr.: H. den- Uijl, 63 jr.; H. J. La- grouw, 78 jr. SCHIEDAM Vannacht is er ingebroken in een muziekschool aan de Lange Nieuwstraat. De da ders waren via het w.e.-raam het gebouw binnengedrongen en for ceerden de binnendeur. Kasten en bureaus werden opengebroken.De toegebrachte schade bedraagt 500 gulden. Er wordt een bandrecorder en een bedrag van 100 gulden ver- SCHIEDAM Merkredon, 18an de marto klubvespero. Ni konver- sacios ic kado H. Letsch sr Lek straat 100 b. Propagandu Esperan- ton, estas jam klopodo paciigi la mondon. wijszaken, het verbeteren van de straatverlichting in de Lange Nieuwstraat en het benoemen van gemeenteraadsleden in diverse commissies. De twee laatste punten op de agenda zijn het voorstel inzake het investeringsprogramma voor 19701974 en een bespreking van de nota-Fibbe over de Rijnmond- structuur. Is er voor de behandeling van de voorafgaande 31 punten veel tijd nodig, dan zal de raadsvergadering woensdag 25 maart, ook om 8 uur, worden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers/ SCHIEDAM De sporthal Mar griet in Schiedam was zondag het domein van de Gymnastiekvereni ging Exceisior die er onderlinge wedstrijden hield voor jongens en meisjes. Toestelturnen en oefeningen op de lange mat kregen bijna 400 jeugdleden groepsgewijs uit te voe ren met als toeschouwers ongeveer duizend ouders en verdere familie leden. Van ai de groepen totaal 16, kwamen de drie hoogst gekiasseer- den op het ere-schavotje. Onder klaroengeschal kregen zij goud, zilver of brons, uitgereikt door voorzitter M. Buckers. Meer geperfectioneerd turnen demonstreerden enkele kerngroe pen ter opluistering van deze goed georganiseerde wedstrijden onder technische leiding van Jan van Rutten. Een muzikaal sluitstuk leverde de Drumband Schiedam die hier zijn debuut maakte als zelfstan dige vereniging. SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur—17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: wieldop; bromfiets plaatje plus verz, bewijs; brom fietsplaatje; lederen jongenspetje: ring met 5 sleutels: autosleuteltje in etui; 4 sleutels in etui; ring met 3 sleutels en rol- lint (Post Ketheli; 4-kleurenbal!- point; bruine dameshandschoen tri; blauwe want; varkenslederen herenhandschoen ritkinderwan tje (rood-wit-blauwibruine ak- tentas: zwarte portefeuille met- in houd; kinderwagen; kenteken plaat; groengele sjaal. Te bevragen in Dierentehuis. Sint Anna Zusterstraat, Schiedam: b'astaardhond, teef, zwart-bruin; 2-jarige zwarte hond reu; zwarte hond, reu. Te bevragen bij de vinders: doublé dameshorloge, P. Wester- holt, Aieidastraat 138 b: oorbel met parel. v. d. Bos, Burg. Van Haarenlaan 596; schakelarmband- je, Slobbe, Nassaulaan 25 b: arm bandje met plaatje en inscriptie, v. d. Windt. Diepenbrockstraat 76; sterrenbeeld. M. Lourens, Bos boomlaan 1; damesring met steen. Van Deurzen, Archimedesstraat4d; bankbiljet, M. Broekhuizen. Vlaar- dingerdijk 43b; halsketting, W. Bijl, lepenlaan 37: kinderringetje met steentje. Zijlstra. D. A. de Jonghstraat 2d; wieldop VW, Po lak, Nieuwe Haven 289 a; brom fietsplaatje plus verz.bewijs, Smit. Soendalaan 120. Vlaardingen. tel. 353778; bromfietsplaatje, Gijten- beek, Obrechtstraat 8; 1 paar witte babywantjes. Belastingkantoor, Lange Nieuwstraat 193; 1 paar bal letschoentjes, mevrouw Coster, Brugmanstraat 2; bruine lederen dameshandschoen, v. d. Ende, Van Oldenbarneveltstraat 125; 2 kin derhandschoenen (1 bruin en 1 wit), Krabbendam, "Winger dlaan 13; bruine suède kinderschoen (1.), maat 20, mevrouw - De Raaf, Broersveld 92; zwart gympakje (Excelsior), J. Martiju Snellius- singel 12 a; jongensbrit met bruin montuur, Wittkamp, Donker Cur- riusstraat 23, tel. 373275; etui met potloden en pennen, v. d. Steeg, Sweelincksingel 20; autosleutel tjes, v. d. Klink, Parkweg 174: ring met 4 sleutels, v. Ekelen, Fabristr. 3; passer, Wijzenbroek, Puccinistr. 36; ring met 3 sleutels, De Jonge, v. Maanenstraat 80; speelgoedbeertje, mevrouw Soeters, Gordonstraat 5 b: slee, B. Kooijman. Van Tien- hovenstraat 51: rode autoped, Mo lendijk, Groen van Prinstererlaan 5; kindertasje met inhoud, me vrouw Droge. Hoogstraat 24; porte feuille met inh,, mevrouw Verhoef, Nassaulaan 74; rode portemonnaie met inh.. mevrouw v. d. Hof. Jozef Oreliosingei 137damesparaplu. Van Zanten. Jacob van Lennep- straat 8 a; damesportemormaie met horloge. Koenen, Burg. Van Haa renlaan 500: rood tasje met in houd, Letterie, Burg. Honrt. Grete- laan 329: knipportemonnaie met inh.. Wijzenbroek, Puccinistraat 36; knipportemonnaie met inh.. De Jonge, Van Maanenstraat 80; lip stick, Van Weelen. Louise de Colignystraat 31; groengele par kiet, Wittebol, Villastraat 85. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Schiedam doet een beroep op iedereen, die tot nu toe oude kranten en papier bij de vuil- nivaten heeft geplaatst dit papier aan de vereniging af te staan. Het huidige asiel van de vereni ging aan de Sint Anna Zusterstraat is opgenomen in het saneringsplan van de gemeente Schiedam. Met het oog hierop wil de vereniging een nieuw asiel laten bouwen. De kosten die aan deze bouw zijn ver bonden ten bedrage vaar ƒ260.000 kunnen echter nog lang niet door de vereniging worden gedekt. Dit is dan ook de .reden, dat de afdeling Schiedam reeds geruime tijd bezig is met een oud-papier actie. Daar het nog steeds voor komt, dat oud papier bij de vuilnisvaten geplaatst wordt, doet de vereniging nogmaals een beroep om het papier ten behoeve van het 'zwerfdier af te staan. Een telefoontje naar het asiei 1010-266266) of een briefkaartje en de vereniging zorgt ervoor, dat de oude klanten regelmatig worden weggehaald. (Van een onzer verslaggevers/ SCHIEDAM De jonge rengroep „Tov" organiseert weer een aantal activiteiten om de bouw van het kinder tehuis „Lar da Infaneia" in Sao Paulo financieel te steu nen. De groep, die vorig jaar met een aantal acties een bedrag van ƒ2800.— bijeenbracht voor de aan koop van de grond voor dit tehuis voor weeskinderen en buitenechte lijke kinderen in Brazilië, probeert nu een bedrag van ƒ8000,in te zamelen voor de opbouw van het huis. (Van onze sportredactie/ SCHIEDAM De heer J. Onink mag zich damkampioen van Schie dam 1970 noemen. Het is de tiende maai, dat de heer Onink deze titel in de wacht sleept. Zijn eerste kampioenschap behaalde hij in 1937. Iji zijn laatste partij tegen de heer De Wilde wist Onink zijn te genstander al in de eerste fase ern stig in moeilijkheden te brengen. Door ruilen op de korte vleugel, waardoor sterk werd uitgedund, zag de geruoutineerde nieuwe kampioen kans met zwaar geschut de vleugel van zijn tegenstander onder druk te zetten. Het werd De Wilde nood lottig en een klein schoonheids foutje verhaastte hef einde. Ook de jonge Wim Vrijland won zijn partij tegen Antes, terwijl zijn broer met Peter Lansvergen afre kende. De eindstand luidt: I. J. Onink, 2. W. Vrijland, 3. L. Vrijland, 4. De Wilde. 5. P. Lansbergen, 6. De Hea ring, 7. Antes. In de eerste klasse is nog span ning in overvloed. Hoewel Willem- se de beste papieren heeft zijn zo wel Breevoort, Breman en Van Kuck nog lang niet kansloos. De eerstkomende partijen tussen Bree voort en De Rond en Breman tegen Nijhuis worden dan ook met span ning tegemoet gezien.Willen ze hun kansen behouden, dan moeten ■zowel Breevoort als Breman hun partijen in overwinningen omzet ten. CD (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMDe fusie tussen de Vereniging Tot Bevordering van Christelijk Onderwijs en de Gere formeerde Schoolvereniging is nog steeds niet rond. Dit bleek op de gisteravond gehouden vergadering van de VBCO in het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Lange Haven. Men sprak wel de hoop uit om eind april de definitieve beslissing te kunnen nemen. Mocht, de fusie doorgang vinden, dan zou de nieuw gevormde vereniging uit een be stuur bestaan waarin negen her vormden en zes gereformeerden zit ting hebben. Daartoe wordt op 24 april een groot gekostumeerd bal gegeven in gebouw ,.De Rank", waaraan mede werking zal worden verleend door de Boerenkapel uit Schipluiden. De kaarten voor dit festijn zijn vanaf vandaag a drie gulden per persoon aan het gebouw te verkrijgen. Verder heeft men het plan opge vat om op 22 en 23 'xei een bezaai' te houden met. als grootste attrac tie een Indische eetgelegenheid. Om deze bazaar te doen slagen heeft men veel goederen nodig. Er wordt een beroep gedaan op iedereen die iets kan missen dat verkoopbaar is. Men denkt daarbij aan handwerk, breiwerk, levensmiddelen, waarde- punten van verschillende artikelen en kleine sieraden. Degenen die aan het slagen van deze bezaar mee willen werken wor den verzocht zich met de volgende personen in verbinding te stellen Groenoord: W. A. v. d. Giezen, Bachplein 263. tel. 351891. J. van Herwijnen, Bernard Zweersplein 56. Polder: I. Lankester, Kerklaan 43, tel. 01898—338. Mevr. A. Jongs te. Schiedamseweg 7. tel. 265851. Tuindorp: A. A. Bijl. Schiedam seweg 66. tel. 263577. M. A. Rosin- ga. leplaan 34. tel. 262657. Vogelwijk: E. v. d. Brink, Fa- zan liaan 28. mist. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gistermorgen deed de 44-jarige buffetjuffrouw K. J. van de W. bij de politie aangifte van een inbraak in haar woning aan het Herepad. Tijdens haar af wezigheid was uit een afgesloten kast een bedrag van 750 gulden ontvreemd. 'Van een onzer verslaggevers/ PIJNACKER Een oude truc wordt door twee „vertegenwoordi gers" weer eens toegepast. Zij bie den aan de deur wasmachines van een bekend merk aan voor 1795, Zij hebben geen model bij zich, ook geen folder. Wel een reken sommetje: ƒ300,— korting voor de oude machine (hoeft niet ingele verd te worden), ƒ300,korting omdat de klant in Pijnacker woont, zoveel korting omdat het maandag, of dinsdag enz. is. Van de resteren de 1200, moet 200,vooruit worden betaald. De adviesprijs van de wasmachi ne is 900,—, (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Na door een Bijenkorf-ruit te zijn gestapt nam de 21-jarige verkoper J. E. Z. tien muziekcassettes mee. Aan de Lijn baan werd eveneens een ruit ge kraakt; een onbekende eigende zich een Leitz-camera toe met een waarde van 2000. i Van onze sportredactie1 SCHIEDAM De belangrijke strijd om degradatie heeft Juliana volkomen onnodig uit handen ge geven. Met 3—2 werd verloren van het Delftse Punch. De eerste set leek Juliana het sterke spel van vorige week weer waar te maken. Met sterk aanvais- spe! werd Punch naar een grote 14—9-achterstand gespeeld. Juist toen Juliana deze belangrijke voor sprong had opgebouwd, bleek pas hoe nerveus de Jul ia na-spelers wa ren. Onnodige fouten zorgden er voor dot het alles behalve sterke Punch kon terugkomen tot 1413. Juliana kon deze set echter nog met 1513 winnen. De tweede set werd bij Juliana beheerst door de zenuwen. Punch liep uit naar een grote 10O-voor sprong. Juliana kon nog terugko n/en iot 149. maar liet spel was te onsamenhangend om Punch nog te kuiuien bedreigen: 15—9. De derde set leek eveneens een gemakkelijke zege voor Punch te worden. Na een 511-stand werd aanvaller Aad Koremans gewisseld voor Henk van Oossanen. De wissel leek succes te hebben. Juliana ging weer beter spelen en kwam terug tot 11—12. Ten slotte was liet Punch dat met 1513 een belangrijke voor sprong nam. De vierde set moest Juiiana alle registers opengooien om niet naar een 31-nederlaag te worden ge speeld. Het spel bleef nerveus. Juiiana daraaide weer iets beter en nam een 108-voorsprong, maar dank zij een goed sluitende verde diging kwam Juliana via een 15 12-zege weer op gelijke voet met Punch 2—2. - In de laatste set kampte Juliana," vanaf het begin met een grote in--- zinking. Met 7—7 kon Juliana het£ nog maar net houden, maar het moest, overmand dooi' de zenuwen^ Puncli naar een 715-setzegeze la-- ten gaan. Het verlies van deze belangrijke- wedstrijd zal Juiiana nog moeilijk kunnen goed maken. Van de nog' resterende drie wedstrijden ont-^ vangt Juliana nog de twee koplo^ pers. terwijl Punch een aanmerke^ lijk eenvoudiger programma wachtu V (.Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De PPR en de! PSP hebben onafhankelijk van el-] kaar burgemeester en wethouders- gevraagd soepeler te zijn voor het] ophangen van hun affiches in de; verkiezingsstrijd. De PPR stelt, B. en W. een rege-! ling voor. waarin het plakken van affiches op een zelfde manier gere-" geld is als bij de verdeling van de zendtijd voor politieke partijen. Voor de PPR is het bezwaar tegen het plak-beleid vooral gericht op de hoge kosten: de gemeente re kent voor het aanplakken van een verkiezingspamflet evenveel als voor een reclamebiljet. Vooral voor kiene partijen is het daardoor niec mogelijk daar aan te plakken waar ze willen. De PPR vindt dit een belemmering van de democratie. De PSP richt zicli lot 'Wim' Thomassen zelf in haar brief. De partij vraagt of zij (omdat zij de aanplak-kosten helemaal niet kan betalen) de aifiches terug mag hebben die door de politie m be slag zijn genomen. De PSP is van mening dat de talloze grauwe muurtjes in de stad zeer geschikt zijn om als communicatiemedium te dienen. De PSP gaat ervan uit, dat men de verordening op het aanplakken alleen vergeten is op te heffen. De terugontvangen af fiches zullen zo spoedig mogelijk worden opgeplakt; komen ze niet bij de PSP. dan verzoekt het be stuur vergoeding. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In dc nacht van zondag op maandag forceerden inr brekers de kslderkeur van de Comeniusschool aan de Singel eu trokken het gebouw binnen. Alle lokalen en bureaus werden door zocht. Er wordt echter niets ver mist. ROTTERDAM De 16-jarige Engelse matroos D. C. Perry, opva rende van de Nederlandse coaster Albion, is gisteren in de Rotter damse haven verdronken. Vermoe delijk is hij bij het aan boord gaan misgestapt. De rivierpolitie heeft het stoffelijk overschot later opge- dregd. SCHIEDAM De afdeling Schiedam van De Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Ge vangenen houdt op donderdag 19 maart haar jaarlijkse ledenverga dering in de bovenzaal van liet café-restaurant De Amstelbron. aanvang 20.00 uur. ♦i r'\i

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1