Burgemeester bij opening ,De Ketel: MANN Feestprogramma -jari WE MOETEN OPPASSEN, MAAR GEEN ZORGEN VOOR MORGEN wil eriment mk Veemarkt Rotterdam blijft tot 1974 Drive-in-show met slapsticks, dia s en go-go girls in Arcade Secretaris Gerrit Kuyl van jubilerend SFC: Auto-import verdwijnt bij R. S. Stokvis 99 VRIJDAG 20 MAART 1970 HET VRIJE VOLK van het buurtwinkelcentrum „De Ketel" aan (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „ln korte tijd is een groots werk verricht een klein winkelcentrum van groot allure." Dat zei burge- meester H. Roelfsema van Schiedam gisteren bij de officiële opetiin Borodinlaan in Groenoord. Burgerlijke stand ADVERTENTIE ww**#m* Met een enorme knal i? het winkelcentrum De Ketel in Schiedam door burgemeester H. Roelfsema geopend. De Inirjre- meester en de toeschouwers krompen ineen bij hel toch nog onverwachte geluid: na het optrekken van de rookwolken werden de twaalf winkels in liet centrum bezichtigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Man, wil je wel geloven, dat ik al helemaal zenuwachtig word, wanneer ik aan volgende week denk." Aan het woord is Gerrit Kuyl, bij een groot deel van voetbal- minnend Schiedam bekend als de.overijverige, nimmer falen de eerste secretaris van de Schiedamse voetbalvereniging SFC. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wet houder E. P, van der Veen gaat maandag proberen Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland zover te krijgen, dat één van de vier experimen tele woningbouw-projecten die in de provincie worden uitgevoerd, in Vlaardingen- Holy wordt verwezenlijkt. Gerrit Kuyl: „Weet je, SFC is een geweldige vereniging." (Van een onzer verslaggeefsters! ROTTERDAM De Rot terdamse gemeenteraad heeft gisteren besloten de vee markt tot 1 januari 1974 te laten voortbestaan. ADVERTENTIE - SNELPASFOTO'S FOTO NIESTADT ALAGOAS MICHEL Chauffages en tekenin gen van Michel Cardena zijn vanaf zondagmiddag tot en met 12 april te bekijken in Galerie Punt Vier aan de Rotterdamse- aijk. 's Middags om kwart over drie is de opening. Op iedere doordeweekse avond kan je tussen zeven en negen de galerie binnen lopen. Op zaterdag en zon dag kan men cr tussen twee en vijf terecht. HULP SLOOPY PA! li. „Winkelcentrum van allure Vijf jaar geleder» begonnen de besprekingen over winkelvoorzie ningen in het nieuwe stadsgedeelte. Het overleg spitste zich toe op een buurtcentrum voor de Groenoord- bewoners. In 1968 besloot de ge meenteraad voor dit project grond uit te geven. In mei i969 volgde de aanbesteding. Toen kwam de bouw en de selec tie van een elftal middenstanders uit honderden gegadigden. En gis teren kon dan de feestelijke ope ning, eerder overigens dan was verwacht, plaatsvinden. Omringd door genodigden voor het feest, winkelende moeders, kinderen en winkeliers verrichtte de burgemeester de openingsplech tigheid. Aan de ingang van het centrum ontstak hij een dagbom, waarmee hij, onzichtbaar door de hoeveelheid rook en onhoorbaar door het gehoest en geproest van' de toekijkers, het centrum voor geopend verklaarde. Het centrum is gebouwd in op dracht van de Nederlandsche Mid denstands Financierings Maat schappij voor Bedrijfsobjecten N.V. in Amsterdam. Voor de bepaling van de opzet en omvang van de winkelvoorzieningen werd advies ingewonnen van het Ontwikkelings- SGHiLUAM - Geboren: Bianca ri. v. D. Wever en A. A. Bakker: WilheUnina L. T. d. v. W. J. Storm en C. W. L. Baars: Iza d. v. P. de Pater en A. Munnik; Andy M, z, v. L. R. "Lux en D. H. I. Claasz- Coockson: Sandra d. v. J. J. P. A. Smijers en M. A. Smelt. Overleden: P. J. de Vormer, 40 jr. bureau Winkelcentra in Wassenaar. In het centrum zijn gevestigd: een supermarkt, drogisterij, slijte rij. slagerij en zaken in huishoude lijke artikelen, speelgoed, groente en fruit, brood en banket, rijwielen, rookartikelen en lectuur, lierencon- fectie en bloemen. Nadat de genodigden dit alle maal hadden bekeken, kwamen ze bijeen in café-restaurant Rijnmond om naar de welkoms-, openings-en dankwoorden van de verschillende sprekers te luisteren. Burgemeester Roelfsema vertelde één en ander over de tot standko- ming van het centrum. Hij was er zich van bewust een open deur in te trappen met de opmerking dat Groenoord wel erg lang heeft moe ten wachten op een dergelijke voorziening De winkeliers, die in het centrum een nieuwe zaak zijn begonnen, gaf hij een aantal goede raadgevingen mee. Hij meende dat zij op alle fronten een eenheid moeten vor men: in de presentatie, de recla mevoering en de verkoopmethode. Het verheugde de heer Roelfse ma dat juist een winkeliersvereni ging voor „De Ketel" isopgericht om de samenwerking gestalte te geven. mmm* rnmtm mtttf rffifiiSff iffiMT Jfmff tuMMratmm Fiwlf'tffriy VfiKV* Als jij griep hebt, wat doe je dar»? Dan rteem ik een MANN pijnstiller. MANN poeders en cachets of MANN tabletten. Alle drie helpen direct. SCHIEDAM De bedrijvige jubileum-commissie van de Schiedamse zondag eerste-klas RVB'er SFC heeft in verband met het vijftigjarig bestaan een uitgebreid feestprogramma in elkaar gedraaid. Volgen de week zaterdag. 28 maart, één dag voor het eigenlijke jubi leum van SFC, zal Arcade de plaats vormen waar zowel de jonge als de oude garde van SFC zich in het feestgewoel kan gaan storten. De avond zal worden geopend met een receptie, die van acht uur tot half tien zal worden gehouden. Daarna, na eerst een kwartiertje pauze, kunnen de danslustigen zich overgeven aan de muziek, die door het dans en showorkest van Jos Tempel and his 'Rhythm Aces' ten ge hore gegeven zal worden. Verder sullen optreden Los Cobanos en The Berusons. Het ligt in de bedoeling' dat de SFC-schare tot twee uur 's nachts zal kunnen doorfees ten. De zaal zal reeds om half acht geopend zijn. Zonder toegangskaart zal ove rigens niemand zich toegang kunnen verschaffen tot de zaal. Toegangskaarten kunnen van avond vanaf half negen in het clubhuis op Thurlede worden afgehaald. Voor degenen die niet in staat zijn de kaarten vanavond reeds af te halen be staat de mogelijkheid dit zon dagmorgen om elf uur te doen. De feestavond van SFC is slechts toegankelijk voor zeven tienjarigen en ouderen. Gisteren namen Provinciale blaten het besluit vier projecten v»n 500 tot 1000 woningen van nieuwe types uit te voeren in nauwe samenwerking met enonder verantwoordelijkheid van plaatse lijke overheden. Minister Schut beeft een extra-subsidie voor deze Projecten, die voor 't grootste deel jut woningwet-woningen -rullen bestaan, in het vooruitzicht ge steld. be Vlaardingse bouwwethouder ?oat bij G.S.. populair gezegd, bengelen'. 'Willen ze duizend of honderd woningen bouwen, zo jjf bij gisteren, 'dan hebben - in Holy-Noord de ruimte.' De -er an der Veen zal meerdere Problemen rond de geplande wijk Hoiy-Noord bespreken. Omdat de provincie zelf geen stedebouwkundige plannen kan voorbereiden en uitvoeren, zal zij - vooral stimuleren en coördineren. De genoemde omvang van de projecten maakt een redelijk kostenniveau mogelijk. Aan elk project zal een team van architec ten, die vee! belangstelling aan de dag gelegd hebben voor de kwali teitsverbetering van het wonen, aan het werk gaan, bijgestaan door huishoudelijke en maatschappelij ke deskundigen. De architecten krijgen de opdracht om zich zowel met de woning ais met de woonom geving bezig te houden. Een door een lid van G.S. geleide commissie, waarin een architect- stedbouwkundige, een woning- bouwkundige en een gemeentelijke functionaris zitten, zal voordrach ten maken van de architecten en de plangebieden in de gemeenten, die in aanmerking komen. Zij zal een voorstel doen over de samen- digen, dat de architecten bijstaat stelling van het team van deskun- en ziJ zal een kostenbegroting maken. Waarschijnlijk zullen G.S. de honoraria van de deskundigen voor rekening van de provincie laten komen. Het college zal zelf op drachtgevers aantrekken. De „nerfjes" van de 57-jarige Gerrit Kuyl zijn voor insiders in het Schiedamse voetbal wereldje goed ts begrijpen. Immers SFC. of zoals hij het zelf uitdrukt, „zijn SFC" staat voor een belangrijke gebeurtenis. Volgende week zater dag is het precies een halve eeuw geleden, dat er voor het eerste door een stelletje voetballers tegen een bal werd getrapt onder de naam Schiedamse Football Club (SFC). Daarom is de 29e maart een be langrijke 'gebeurtenis voor alles wat het dan vijftigjarige SFC een warm hart toedraagt. In h?t bij-, zonder voor Gerrit Kuyl. die al sinds mensenheugenis deel uit maakt van het dagelijks bestuur van SFC. Gerrit Kuyl et» SFC zijn twee, nauwelijks van elkaar weg te den ken begrippen. „Een beetje vreem de zaak eigenlijk." Weet je, dat ik zelf nooit tegen een bal geschopt heb? Ik heb alleen in enkele feest- wedstrijden in de vakantieperiode w-el eens mee gedaan. Maar toch, ondanks .dat gemis aan actieve voetbalervaring zit ik midden in de voetballerij." „En," lachend een sigaretje op stekend e»i aan zijn kopje thee nip pend, „ik ben er eigenlijk ingerold. Net na de ooi-log zeiden mijn zwa gers, die allemaal lid van SFC wa ren, dat ik ook eens moest komen kijken. Prompt wei-d ik lid. In de daaropvolgende ledenvergadering werd ik zelfs in het bestuui' geko zen. Niet omdat ik het zo graag wilde, maar doodgewoon omdat ik moest. Ze hadden gewoon niemand anders." Gerrit Kuyl heeft overigens geen spijt dat hij een bestuursfunctie bij SFC is gaan vervullen. „Weet je. SFC is een geweldige vereniging. De sfeer bij ons is groots. De be stuursvergaderingen bij voorbeeld vormen gewoon een gezellig avond je uit." Wat volgens Gerrit Kuyl ook in belangrijke mate heeft bijgedragen tot de gezelligheid bjj SFC is de verhuizing van het aloude Boshoek naar het fraaie Sportpark Thurle de, overigens al weer zes jaar gele den. „Natuurlijk. Die tijd aan de Boshoek was gezellig, maar er za ten toch nadelen aan. We hadden daar bij voorbeeld eeri bijzonder gebrekkige acco»»imodatie. Verder moesten we het clubhuis deien met PPSC overigens een vereniging waar we het uitstekend mee kon den en kunnen vinden waardoor we nooit op onszelf konden staan. Nu is dat anders. Op Thurlede hebben we een vreselijk mooie ac commodatie. We hebben nu een ei gen clubhuis, zodat we van nie mand meer afhankelijk zijn," al dus de bedrijvige secretaris van SFC. SFC heeft in de vijftig jaren vol voetbaiplezier vele „ups", maar ook vele downs gekend. Gestart in de RVB slaagde het er in zich omhoog te worstelen naar de KNVB. De Schiedamse formatie, die werd opgericht door een stellet je jeugdige knapen, die allemaal rond de St. Liduiuastraat woonden, wist zelfs door te stoten naar ae derde klas KNVB. De laatste jaren is het echter bergafwaarts gegaan. Reeds een aantal seizoenen komt SFC uit in de eerste kias van de afdeling Rotterdam. De klassei-ing op de ranglijst dit seizoen brengt zelfs de positie in de eerste kias in gevaar. Slechts The Rising Hope en Demos weten de SFC'ers nog onder zich. Voor Gerrit Kuyl ech ter nog geen reden tot paniek. „Goed. we moeten echt oppassen. Ik heb echter vertrouwen in de spelers. We hebben een aantal jeugdige spelers, die er echt wel een houtje van kunnen." „En," na. even diep voor zich uit gestaard te hebben, „het zou na tuurlijk wel bijzonder sneu zijn als we uitgerekend dit feestjaar zouden degradei-en. Maar ach. waar praten we over. Volgende week is het feest. Laten- we liet daar over heb ben. Geen zorgen voor morgen. Hierna maken de zenuwen zich weer meester van Gerrit Kuyl. „Weet je. volgende week heb ik ook precies 25 jaar zitting in het be stuur. Ik heb horen fluisteren dat de andere bestuursleden wat van plan zijn met me. Ze willen me ver rassen of iets dergelijks. Ik weet er natuurlijk nog niets van af. maar het maakt me toch benauwd." „En." nauwelijks hoorbaar ver volgend. „ik ben helemaal niet zo'n feestvarken. Ik blijf liever wat op de achtergrond. Maar ik ben bang dat ik er niet onder uit zal kunnen. Maar ja we ziet» volgende week wel weer verder. Toch zit ik in de ze nuwen. fk zou dolgraag willen we ten wat ze nu precies gaan doen. Maar ja d:it houden ze geheim natuurlijk MSi Met 29 stemmen tegen en 12 voor werd een voorstel -van wethouder J. Worst van Openbare Werken en Economische Zaken afgewezen om de veemarkt nu ai op te heffen. Binnen B. en W. is zelfs geen eenstemmigheid over de toekomst van de veemarkt: wethouder H. C. G. L. Polak van stadsontwikkeling stemde tegen het voorstel van zijn collega: de raadscommissie van economische aangelegenheden 'de commissie staat onder leiding van wethouder Worst' stemde eveneens tegen. De 'neer Worst kon met zijn ar gumenten (het maken van een stadspark op de veemarktterreinen. die tegen de binnenstad aanliggen de raad niet overtuigen. Men schaar de zich a.chter een amendement van de heer W. Baggerman (p.v.d.a.), die namens de raads commissie sprak. m 3 minuten Klaar Rotterdamscdijk 413 - Schiedam (Van onze verkeersredacteur) ROTTERDAM De automobiel- belangen van R. S. Stokvis en Zo nen N.V. te Rotterdam worden op genomen in een nieuwe Nederland se vestiging van British Leyland Motor Corporation, het vijfde auto concern ter wereld. De nieuwe maatschappij neemt de import over van alle merken personen- en vrachtwagen van BMCL. Stokvis was als Austin-im- porteur de grootste importeur van BMCL-produkten in Nederland. Een en ander is een gevolg van de fusie van British Motor Corpo ration en Leyland Ldt. twee jaar geleden. Alle merken va.n dit con- hadden een eigen importeur in Ne derland. De oprichting van de BMIC-vestiging werd dan ook reeds voorzien. Gevolg is dat de huidige dealers nu agent worden voor alle BMIC-merken, Ook in Oostenrijk, Noorwegen en Zwitserland heelt zich deze ontwikkeling voltrokken. Het personeel van Stokvis en de reeds bestaande Leyland-vestiging in Waddinxveen zullen op een en kele uitzondering na kumien over gaan naar de nieuwe maatschappij. De heer D. Wolters vroeger direc teur van de autosector bij Stokvis, wordt managing director van de BMCL-vesüging. Een plaats van vestiging is nog niet bekend. De bestaande kanto ren en magazijnen blijven voorlopig in gebruik. De automobielsector geeft bij Stokvis werk aan 150 man. Voor importeurs die hun aandeel verhe zen. zoals Molenaars Automobiel fabrieken te Amersfoort (Morris), Dirk van der Mark te Amsterdam t.Wülseley), Lagerwij te Den Kaag 'Jaguar» en H. C.L. Sieberg te Am sterdam (Roveri is een overgangs termijn ontworpen van een jaar. Regelmatige radioiuiste- raaj's, televisiekijkers of Muziek Parade-lezers zul len zo langzamerhand al les afweten van de Nieuwe Studio drive-in-show waar mee een paar weken gele den. in samenwerking met de KRO. is gestart. Deze helemaal nieuwe en helemaal anders dan ande re show, komt op 30 maart, tweede paasdag, naar Schiedam, in Arcade. Eén en ander is geregeld door- Instuif Schiedam. Alles bU elkaar belooft het voor de leden van deze sociëteit een avond vol af wisseling en plezier te worden. Om 8 uur begint een vier uur durend non-stop-pro- gramma met een miss-ver- kiezing, slapsticks, diapro jectie en go-go girls. Laat op de avond is er een rock-revival-show. Hil versum 3-disc-jockey Eddy Becker komt. evenals MP's DJ Ben Vreeburg. Naast dit alles brengt MP op de drive-in-shows een technische primeur, namelijk een zogenaamde drie-in - één-geluidsinstalla - tie. Dat betekent behalve geluld ook beeld en licht. Voorlopig zijn er honderd v o orstellingen gepland. Zondag bij voorbeeld is er één in het Brabantse Ros malen. Elke avond is er een s peciale miss-verkiezing (laat de Dolle Mina's het maar niet horen), waarbij meisjes uit de zaal op het podium op bekende hits mogen dansen. De zaal maakt uit wie wint. De ',:rtressen krijgen de k ,:.'s aan volgende ronde»' :.ee te doen en misschien zelfs om vast aan de show verbonden tc worden. Zondagmiddag wordt et- in de Mgr. Bekkersschool aan de Eduard van Bei- numlaan een bazar gehou den, waarvan de opbrengst is voor de actie Bouw 'n klas in Alagoas. De organisatie ervan is in handen van leerlingen eti ieraren van de school en van ouders. De bazar biedt verschil lende attracties. Er komen: eet» poppenkast, een mode show, kleine kermisspelen; er staan kijkdozen en ei- worden zelfgemaakte din getjes verkocht. Er wordt ook aan de in wendige mens gedactu. Moe van het bazarbezock kan men achter een kop koffie, soep of een flesje fris weer op verhaal ko men. Iedereen is welkom. Bezoek Zieken Invaliden, kortweg de BZI genaamd, is een actie die hulp beoogt aan zieken en bejaarden. Steunpilaren zijn, we heb ben er al eens over ge schreven, Paul Kempers en verloofde Marja v. d. Marei uit Kethel. Zij hebben medewerkers, maat niet genoeg. Jongens en meisjes, maar ook ouderen, die een handje willen hel pen, zijn welkom. Draai 26 27 06 en je komt meer aan de weet. De discoclub Sloopy, die weliswaar om de veertien dagen in boerderij Land- vreugd draait, is morgen avond ook open. Volgende week zaterdag kan de club namelijk niet in de boer derij terecht. De eerstvol gende bijeenkomst is dan weer op vier aprii.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1