Een vreemd briefje van vijf gulden Parker In Vlaardingse Stationsstraat: Gebr. de Veld ■o tax 5.11.22 EEN SENSATIE- AANBIEDING Solide bankstel PASSAGE 7 Drietal brak postzegel- automaten open ONGELOOFLIJK GOEDKOOP Chef Financiën j. v. Beuzekom naar Utrecht Junioren SV Schiedam' naar tournooi in Duitsland Zaterdag valt voor Juliana' de beslissing Achttien jarige zwaar gewond KLASSIEKE BANKSTEL Burgerlijke Stand T.V. DEFECT SOMS VAN U MISDRUK VAN THEO VAN HUNEN I Door rood stoplicht iMÊimê ë&ÈMrSê Werkelijk een rijk bezit, dit bekleed met een prachtige velours en de zittingen gedessineerd in twee mooie kleuren, goud, groen, van 895-NU Wij helpen U direct! VLAARDINGEN Drie jongens en een jonge moeder zijn de Vlaardingse ..rode krakers"'. Zij hebben twee wo ninkjes aan de Stationsstraat, die naar zij zeggen al zes en zeven maanden leeg slaan, in gebruik genomen. in 3 prachtkleuren: groen, goud er. oranje. De rug en kussens bekleed met een mooie weefstof, de armleggers met originele skai. VULPENHOUDERS en BALLPOINTS SCHIEDAM Aanstaande zaterdag valt voor Juliana de beslissing of het hoofdklas- serschap behouden kan blij ven of niet. ïfï. ft SCHIEDAM Geboren: Esther E d.v. R Pons en J Schults; Pieter P z.v. D J Spruit en M N v. Ke- kem; Hes ter d.v. J PRollman en Y I M Gelderman; Martinus N A z.v. J H A de Wolff en H M I Maag denberg; Diana A d.v. J J Kolling en W J P Kamp. Overleden: A van Vliet, 32 j.; W van Iperen, 74 j.; J Koning, 81 j„ B van der Spoel. 71 j. SCHIEDAM De Scliiedam.se stadsbeiaardier. de heer C, Don, zal op eerste paasdag 'e middags van twaalf tot half één op het carillon in de toren van de Grote Kerk een programma van paasliederen ten gehore brengen. iVan een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In verband met Goede Vrijdag vervalt morgen avond in Schiedam de Venna vond. Daarentegen sollen dc winkels vanavond, donderdag, tot half 10 geopend zijn. Rosestraat 8-10-18, tel. 270853, Hillelaa n 39, Metrostat. Rijnhaven, Rotterdam Let op Nu ook 250 m2 showroom aan dc Stieltjesstraat 14 THEO VAN HUNEN een misdruk? d oor (ADVERTENTIE) jjtvt. vooraf prijsopgave W|UW] St. Liduinastraat '78 a ter-s Schiedam Telefoon 010—28 86.38 jOff. Philips dealer SCHIEDAM Te bevragen aai-: het hoofdbureau van politie te Schiedam dagelijks van 9.00—17.00 uur, behalve op zaterdag en zon dag: autosleuteltje; ring-met 5 sleutels; paspoort: zakagenda; rolletje, ze gels; 1 paar zwarte damesglacés; rode autostep; bromfietsplaatje; ster-schroevedraaier; bromfiets plaatje; wieldop Fiat; bromfiets plaatje. Te bevragen bij de vinders: voetbal, J. Dijkstra, Sweelincksin- ge! 8; autostep. van Grootveld, Dirk v. Wassenaarstr. 16A; auto step, v.d. Flassche, J. Straussplein 36; 1 paar bruine dameshandschoe nen, Groenendijk, L. Raemackerstr. 151; 1 paar kinderschoentjes, J. H. W. Brnams, v. Ruysdaellaan 19B; portemonnaie inji. 2 sleutels, Schlarmann, Fabristr. 65A: kinder- portemonnaie met. inh., 'v. Vooren, Rotterdamsedijk 423 B (winkel) ring met 6 sleutels. F. van Wijk. D. A. de Jonghstr. 6B (tel. 264027); herenbril.- A. Juin, W. Brouwerstr. 38: manchetknoop. Veldhoven, D. Curtiusstr. 38: zilver kruisje, Bek- ker. H. Bosmanplein 88: ring, H. v. d. Berg, W, Brouwerstr. 21Ada meshorloge, v.d. Berg, KI. Katerstr (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever GERARD YATn DIJK (Van'een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Onder verden king van het openbreken, van en diefstal uit postzegelautomaten zijn aan de officier van Justitie voorge leid de negentienjarige G. van U-, de twintigjarige J. v. d. S.. beiden uit Nootdorp, en de eenentwintigja rige C. B. uit Den Haag. üit het ondrzoek is gebleken dat zij in totaal 27 postzegelautomaten in Nederland hebben opengebroken en daaruit ruim drieduizend gulden wegnamen. Eveneens zijn voorgeleid de zes entwintigjarige boekhouder A. H„ zonder vaste woonplaats, en de twintigjarige ass.-boekhouder R. M, uit Rotterdam. Beide mannen worden ervan verdacht een groot aantal ongedek te girokaarten ter waarde van 4.500,te hpbben uitgegeven. De dertigjarige Israëli L. C. uit Haifa is aan de officier van Justi tie voorgeleid omdat hij probeerde vijf valse bankbiljetten van 10.000 lire bij het Grenswisselkantoor in het Rotterdamse Centraal Station te wisselen. ROTTERDAM Gisteren ls aangifte gedaan van inbraak in een woning aan het Joris Minneepad. Een tv-toestel, radio, schrijf machine. rekenmachine, twee film camera's, twee gouden armband horloges en een bedrag van onge veer duizend gulden werden ont vreemd. „We zitten hier sinds dinsdag avond zes uur," zegt Bob Kruit «20> in pand nr. 66. De kachel brandt. Wat meubelen en een bed staan op de planken vloer. „Als je kleding, brood, bestek en boter in huis heb kunnen ze je er moeilijk uitkrijgen." De huur van beide huisjes is per postcheque overgemaakt, maar daarmee nog niet door het „Wo ningbedrijf der Gemeente Waar- dingen" geaccepteerd. Dar het wo ningbedrijf het illegaal wonen in twee voor de sloop bestemde «maar dat duurt nog jaren) pandjes niet op prijs stelt, bleek gisteren. Twee mannen van het gemeente lijk energiebedrijf kwamen de stroom afsluiten en draaiden stop pen in de gasleidingen, „al waren ze het er niet mee eens", zoals de krakers zeiden. „Met alle respectmaar dit kan niet," zegt wethouder E. P. van der Veen. „Op de agenda van B. en W. staat volgende week het besluit om deze lieden eruit te zetten." Dat men eikaar in het gevecht om woonruimte wel eens verkeerd begrijpt, is duidelijk. Tussen het woningbedrijf, mej. Gonda de Vis ser en de gemeentelijke sociale dienst, die voor haar bemiddelde omdat zij en haar zoon, een kleuter, nog een urgent geval vormen, heeft niet alle begrip bestaan. Prits Hollander '20opende voor haar de deur van pandje 62. een benedenhuis met tuintje, precies wat ze hebben wilde. „Ik vind het verrekt stom van dat meisje. Tk heb haar juist giste ren een woninkje toegewezen." zegt wethouder Van der Veen. Dat heeft hij gedaan op verzoek van de socia le dienst. Pand nr. 65 werd'.het: een bovenhuis, recht tegenóver het huisje dat zij op dezelfde dag illle- gaal heeft betrokken. Van de toe wijzing wist zij nog niets. Bob Kruit had meermalen con tact met het woningbedrijf. Men vertelde hem dat er een wachtlijst (ADVERTENTIE) Alleen bij ons van 598.voor Bijpassende BROKKENTAFEL Jonge Vlaardingse „krakers". In hun midden Gonda de Visser met zoontje. Hier illegaal in een huisje aan de Stationstraat,'maar legaal in het zonnetje. voor beide pandjes was. „Er hebben zich 'voor hst ene twee, voor het andere drie huurders aangemeld," aldus wethouder Van der Veen. „Hoe komt het dan dat dit al zes en zeven maanden leeg staat?" zo vraagt Bob Kruit zich af. „Sommige huisjes staan leeg om dat het woningbedrijf moet bekij ken of ze nog kunnen worden ver huurd," zegt de heer Van Dorp, een functionaris van dit bureau. „Ik heb de heer Kruit uitgelegd dat er een aantai schijven zijn waarover dit moet lopen, 't Kan wel eens tegen de borst stuiteh'dat het lang duurt." Die „schijven" zijn o.a. de ge- - meentelijke diensten en de gemeen teraad. „De Stationsstraat is langzamer hand een saneringsbuurt gewor den," aldus de hèer Van Dorp. Huiseigenaren, die in het exploite ren van huisjes .voor nóg geen tien tje in de week geen gat meer'zien. bieden de huisjes te koop aan aan de gemeente. De gemeente koopt en het woningbedrijf bekijkt of de kwaliteit nog' voldoende is om het pandje te verhuren. Zo niet, dan moet er een kredietje komen voor het herstel. Voor de aankoop is toestemming van de gemeenteraad nodig en voor het herstel is een uitvoerder nodig. Dat alles kost tijd." De jonge „krakers" houden in middels de wacht in huis. Steeds moet er iemand thuis zijn, want het gevaar, dat hun boeltje plotse ling op straat staat, is niet denk beeldig. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schie dammer, Theo H. var. Hunen (28) uit de Snelliussingel 50a, portier-controleur bij het Schiedamse Passage Theater, gaat een spannende tijd te gemoet. Heel toevallig heeft hij in zijn portemonnaie een briefje, van vijf gulden ontdekt dat er anders uit ziet dan andere vijfguldsn-papier- tjes. Een duidelijk zichtbaar verschil zit in de nummers. Staan er op andere briefjes zowel in linker- boven- als in rechterondsrhoek op het groenige vlak combinaties van één cijfer, twee letters en zes cij fers. op zijn biljet staat linksboven in normale grootte 6AA en daar naast, in kleinere cijfertjes 660537. Rechtsonder staat alleen in het groen 6AA. terwijl de andere cij fercombinatie slordig gedrukt staat in het wit onder de vijf. Voorts zit het watermerk niet op die plaats waar het volgens de ver gelijkende briefjes van vijf behoort te zitten en vertoont ook de voor kant wat afwijkingen, nauwelijks te zien overigens. De. heer Van Hunen deed zijn ontdekking toen hij een ijsje had gekocht en dat wilde betalen. „Ik ging naar de fjssalon, kocht een ijsje en haalde mijn portemon naie tevoorschijn," vertelde hij. „Ik pak een briefje van vijf en denk hé. een misdruk. Ik zag het aan de verkeerd staande cijfers. Nou ja, ik zeg tegen die man. betalen doe ik morgen wel en. ikheb liet briefje gehouden." „Ik ben naar de AMRO-bank ge weest. Met een bioscoopbezoeker als getuige. Met zeven man, tot aan de hoogste baas tce. hebben ze daar het briefje onderzocht. Ze zei den alleen: gefeliciteerd. Verder lieten ze niks los. Ze hebben niet gezegd dat het een vals biljet is. Ze wilden het daar wel graag houden. Maar ik hou het 'zelf maar rustig bi jme. Ik zal ermee naar een ex pert toegaan." Uit de felicitatie van de bankem- ployées maakt de heer Van Hunen op dat zijn briefje best wel eens waarde zou kunnen hebben. „Ik denk dat het een misdruk is. Ik hoop dat het veel geld waard is. Als dat zo is, verkoop ik 't briefje. Wat ik dan ga doen? Een eigen bioscoop je beginnen. Maar ik ga het biljet echt niet aan de eerste de beste verkopen. Ik zal afwach ten wat de racties zijn en wat er uit komt. In ieder geval is het wei leuk allemaal. Ik heb zoiets nog nooit bij de hand gehad." «Van een onzer verslaggeefsters.' SCHIEDAM De heer J. van Beuzekom. chef van de afdeling Fi nanciën van de Schiedamse ge meentesecretarie, is benoemd tot chef van de afdeling Financiën en Economische Zaken van de ge meente Utrecht. De benoeming gaat in op 1 augustus van dit jaar. DONDERDAG 26 MAART 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Twee B- en drie C-elfta!len van de S.V. en H.V. „SCHIEDAM" zullen de paasdagen doorbrengen in het Duitse Mar burg. Het gezelschap, dat bestaat uit ruim 60 voetbaijunioren en ze ven leiders, vertrekt vrijdag. Er wacht de jongens een uitge breid programma. Ze zullen o.a. een excursie maken door Marburg en daar op het stadhuis worden ontvangen. Hoogtepunten van het bezoek zullen ongetwijfeld de twee voet balwedstrijden zijn die a.s. zater dag tegen Marburg en Oberrosphe worden gespeeld. De volgende dag. eerste paasdag, nemen de Schiedammers deel aan een internationaal sporttournooi. Verder za! die dag een rondrit worden gemaakt, door het gebergte naar Wintersberg of Bad-Wildun- gen. De eerste paasdag wordt be sloten met een afscheidsfeest- Tweede paasdag zal het gezelschap weer naar huis gaan. Deze buitenlandse reis is moge lijk geworden dankzij de enthou siaste zelfwerkzaamheid van de jongens. Door hel verspreiden van folders en o.a. autowassen hebben ze hiervoor geid bij elkaar ge spaard. Georganiseerd is ook dat Schie dam met Pinksteren bezoek krijgt van de V.V. „Marburg". De buiten landse gasten zullen in Schiedam worden ondergebracht in pleegge zinnen. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM (Van onze sportredactie) De tegenstander is Smash uit, Castricum. Juliana heeft tegen dit team altijd goede resultaten ge boekt. Eenvoudig spel. gebaseerd op een enorme verdediging, zijn de spelkenmerken van Smash. Juliana heeft zich op deze ont moeting terdege voorbereid en zal zich ongetwijfeld tot het uiterste, geven. Bij een nederlaag kan Ju liana zich als gedegradeerd be schouwen omdat het dan slechts door een overwinning tegen kam pioenskandidaat HVS zich nog een kleine kans kan verschaffen. Bij een overwinning plaatst Ju liana zich naast mede-degradatie kandidaat Punch. Punch zal dan echter geen overwinningen meer mogen behalen. Aanvaller Aad Koremans, die vanwege zijn studie niet mee kon doen tegen Sigi. zal 'zaterdag wel meespelen. De strijd begint om half 9 in de sportzaal van de Willem de Zwij ger mavo in de Thomas a Kempis- straat. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 18-jarige me juffrouw M. Rodenburg, kantoorbe diende uit Schiedam, heeft gister middag bij een verkeersongeluk op de kruising Burg. van Haarenlaan- 's Graveniandweg in Schiedam een schedelbasisfractuur opgelopen. Zij reed door een rood stoplicht. In ernstige toestand is zij in het Ge meenteziekenhuis opgenomen. Het slachtoffer botste tegen een auto, bestuurd door de 51-jange oud-militair R. W. T. H. uit Den Haag, en werd tegen de grond ge smakt.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1