Afbraak woningen 2l| aann voor van jongens Voor voetballiefhebbers weekeind vol hoogtepunten Qrunott GOUDS PLAN VOOR CENTRAAL HUIS GASTARBEIDERS wk eurofax 15.11.22 PASSAGE 7 IgjiiSB Schiedam moet punten kunnen binnenhalen. Voor het .jl/J moderne interieur 67.50 Soms van u? BABY DAGBOEKEN Referendum niet te verwachten Aanrijding van zeven auto's Volleybaltoernooi politie Voorstel GS: Uitbreiding Gorkum beperken «SMJA Eerste plaats voor Antwerps sportkring I ItËËI - (Van eeu. onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Of er nu een professor achter de handkar loopt of een straatjongen, dat maakt in de eis echt niets uit. Ik begrijp niet waarom verdachte in zijn verdediging steeds de nadruk legt op het feit, dat-hij twee jongens van een bij zondere werkplaats heeft aangereden." (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Een belangrijk weekeinde vol hoogtepunten staat de Schiedamse voetballiefhebbers te wachten. Terwijl PPSC zaterdag thuis tegen Jodan Boys vecht voor herstel, krijgt Martinit op eigen grond bezoek van het lastige Dindua, strijden Demos en SFC om behoud in de eerste klasse C en gaan Excelsior '20 en Schiedam uitmaken, wie in de vierde klasse F aan het langste eind zal trekken. RVB Zaterdagvoetbal GOUDA - Een aantal Goud se pensions voor gastarbei ders, die na enkele waarschu wingen nog' niet aan de ge meentelijke eisen van hygië ne en brandveiligheid vol doen, wordt binnenkort ge sloten. Burgerlijke Sland Mmi mmmmtrnrn* Een beeld uit de strijd tussen Schiedamse en Haagse politie. - v Dit zei gistermorgen de officier van Jusitie, mr. A. C. 't Hart, in zijn eis tegen verdachte B. B. uit Vaardingeh. De heer B. had op-de Oosthaven- kade twee voetgangers niet een handkar aangereden, waarvan hij herhaaldelijk zei, dat ze van een bijzondere werkplaats waren. In zijn verdediging .zei verdachte ver der. dat hij niet had verwacht voor de voor hem rijdende wagen twee. met handkarren schuivende jongens aan te treffen. Hij vond ze trou wens een belemmering van het verkeer. Mr. Van Vloten, de kantonrech ter van Schiedam, veroordeelde verdachte B. conform de eis van de officier tot een geldboete van zestig gulden of zes dagen. 'Geduld is een schone zaak. De. meeste mensen blijken in hét ver keer over te weinig geduld te be schikken,' zei de heer Van Vloten over de volgende zaak: De heer H. uit Schiedam had op een voorrangskruising 'geen voor rang verleend. 'Edelachtbare, ik' zag het allemaal te laat. Mijn uit zicht werd belemmerd door een autobus. Kan er niets aan gedaan worden om de haite daar te laten (ADVERTENTIE) SCHIEDAM Vrijdagmiddag wordt in het clubhuis De Doele aan de overkant van het Prove niershuis aan het Doelenplein een koldermiddag gehouden. Vanaf drie uur is er een non-stop verto ning van lach- en tekenfilms. De toegang is vrij. verdwijnen.' zei verdachte H. in zijn verweer. De heer Van Vloten merkte op. dat hij de onoverzichtelijke situatie wilde, aannemen, maar vanver dachte moet worden verwacht dat hij juist daarom zou wachten tot dat, de bus was opgetrokken. Hij veroordeelde H. tot een geldboete van honderd gulden. Mr. 't Hart eiste een boete van veertig gulden tegen de heer J. S. uit Bolnes wegens het rijden met een ondeugdelijke uitlaat. „Toen ik van huis verrok, was hij nog goed, maar- nadat ik in Vlaardingen -boodschappen had gedaan,'zat er ineens een gat in,' zei S. De heer Van Vloten wilde dit verhaal niet aannemen, maar bracht deson danks vijf gulden in mindering. De heer H. S. M. uit Vlaardingen had tijdens een rijlesje van zijn broer een verkeersfout gemaakt. Hij-verleende geen voorrang op een kruispunt en daardoor was tevens aan het licht gekomen dat de wa gen niet over een dubbele bediening beschikte en zijn broer niet be voegd was om die bewuste les te geven. Nu stond hij voor het kanton voor het rijden zonder rijbewijs en voor 'de gemaakte fout; Mr. 't Hart eiste voor het eerste vergrijp een boete van vijftig gulden en voor het tweede honderd glden. Gezien de financiële toestand van M. wijzigde de heer Van Vlo ten de laatste boete in ƒ150, waar van honderd voorwaardelijk met een profetijd ran twee jaar. Mevrouw W. F. H. uit Hoek van Holland had bij het rechtsaf slaan een bromfietser gehinderd. Ver dachte merkte op. dat ze de man wel gezien had. maar door het gladde wegdek niet bijtijds tot stil stand kon komen. De officier eiste een boete van viiftig frulden. 'Mag ik gelijk betalen.' vroeg verdachte. 'Tk heb wei vru'c geveld, maar gaat uw gang,' zei Mr. Van Vloten. iVan een onzer verslaggeefsters! SCHIEDAM Aan de Hogenban weg in Schiedam is een begin ge maakt met de afbraak van een achttal woningen. De huizen, hoewel nauwelijks twintig jaar oud. zijn zo slecht, dat ze alleen nog maar geschikt zijn voor de sloop. De oorzaak daarvan wordt gezocht in een slechte fun dering. In de woningen trad veel scheurvorming op. De afbraak dient met de nodige voorzichtigheid te gebeuren vanwe ge de winkel die naast het portiek staat en daar blijft. Ds bedoeling is wel het bij de sloop van deze acht woningen te laten. Wat er straks op de lege plek gaat komen, staat nog niet vast. Volgens het bestemmingsplan zou er op dezelfde plaats nieuw bouw moeten komen, maar daar voor zijn nog geen vaste plannen. Voorlopig zal er, als het portiek is verdwenen, op de vrijgekomen grond een tuin worden aangelegd. (Van onze sportredactie SCHIEDAM De spanning in afdeling West 3a nadert zijn hoog tepunt. Het verheugende hierbij is dat Schiedam ook nog volop in de slag om één van de ereplaatsen in deze afdeling is. De roodzwarten staan met 14 punten uit 12 wed strijden op de tweede plaats achter Oranje Nassau, dat uit 11 wedstrij den 16 punten vergaarde. Oranje Nassau gaat zaterdag naar Dordrecht om Zwervers te bestrijden. De Dordtenaren verza melden uit 11 wedstrijden 13 pun ten en zullen om de aansluiting met de kopgroep niet te verliezen van de Vlaardingers moeten winden. De eerste wedstrijd verliep zeer incidentrijk en culmineerde in het uit liet veld lopen van Zwervers. De KNVB strafte de Dordtenaren met het in mindering brengen van twee winstpunten en verklaarde de wedstrijd, gewennen door Oranje Nassau met 9-0. Op het zelfde veld .maar dan. op zondag treedt Schiedam aan tegen Blauw Wit '51. Wanneer de dames en heren van begin af aan stevig aanpakken, moeten ze in staat worden geacht de twee punten in de wacht te slepen. De stand in deze afdeling is: Oranje Nassau 11-16, Schiedam 12- 14, ELK V10-13, Zwervers 11-13, Blauw Wit'51 10-8, Alloy 11-10, Eureka 10-6, Hou Stand 11-4. Succes gaat naar Vlaardingeil om er de club van die naam partij te geven. Ook hier zijn de winst kansen volop aanwezig. Odi ont vangt Top en zal, gezien de goede prestaties van de laatste weken de punten wel in eigen huis weten te houden. Schiedam wacht al weken te vergeefs op de misstep van Excel sior '20. Dat wil zeggen: Excelsior heeft er wel één gemaakt, masr dat deed Schiedam toen ook. Zondag hes» Schiedam de kans twee pun ten voor ts komen, daar Excelsior vrjj ,i«- Schiedam dient dan zelf wel, 'de lastige uitwedstrijd tegen ODI te winnen. Met nog'"zeven wedstrijden voor de boeg nadert de competitie voor SVDPW haar einde. Wanneer de Schiedammers uit tegen koploper Donk wederom een nederlaag in casseren blijft het in de zorgen verkeren. Misschien dat SVDPW onder, aanmoediging van eigen pu bliek een kleine overwinning kan behalen.De kracht daartoe heeft het wel. In de tweede klasse B vraagt vooral DHS onze aandacht. De Schiedammers hebben weer een reële kans op promotie verkregen en kunnen die verder uitbouwen' door een overwinning tegen het sterker, maar afgezakte Leerdam Sport. Een aantrekkelijk duel dus in Leerdam. Trainer Joop Schop heeft voor zondag zijn elftal intact gelaten. Eem „winning team" gaat men niet wijzigen. Wilton-Animo, zondagmiddag ep Harga, belooft een interessante ontmoeting te werden. Kampioen schap of degradatie speelt niet mee, maar er is een andere belo ning voor beide ploegen in het vooruitzicht én wel de bezetting voor één der eerste vier plaatsen op de ranglijst. Het gelijkspel van Martinit te gen Wilton heeft de promotiekan sen nog niet om zeep gebracht. Al les blijft mogelijk in de spannende slotfase, maar dan zal Martinit op eigen veld niet van Dindua moe ten verliezen. DRZ strijdt een verbitterde strijd om degradatie naar de tweede klas i ADVERTENTIE) SPECIALE AANBIEDING gematteerde, massief koperen kast moderne wijzerplaat klankvolle bimbamslag 8 dagen lopend schriftelijke garantie 24 x 15,5 cm. WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15 - R0TTER0AM ,3 i I h SCHIEDAMTe bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 - 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Zwarte kinderportemonnee met inh.: autosleuteltjes; briletui; bougiesleutel; Frans studieboek; grijze woUen sjaal: rood kinder wantje (LiPost Kethel; 1 paar herenglacé's; bruin suède kinder schoentje. Te bevragen bij de vinders: Grijs katoenen jongensbroek, MJC. Otterloo, Leliestraat 14: zwarte herenhandschoen, v .dLaan, Heemskerkstraat 40; autostep, Henock, Vlaardingerdijk 113 b; grijs cahier, Zandbergen, Valerius- straat 40; monsters van vloerbe dekking, P. de Regt, Nieuwe Maas straat 126a; vuilnisemmer, Sig. Magazijn de.Beer, 's-Gravenzande- straat; motorhelm, Esbach, Gor- donstraat 46b; duimstok, de Roo, Beierlandsestraat 43; étui inh. 2 sleutels, Mevr. Egberts, Hoofd straat 39; bos sleutels. Weedia v.d. Duijn van Maasdamstraat 25; bankbiljet, P. Brouwer, Gr. van Prinstererlaan 25; bankbiljet, B, Matthijs, Prof. Treublaan ('tel. 2637441; zilveren kettinkje', P. Brouwer, Gr. van Prinstererlaan 25; trouwring, mevr. v.d. Kamp, Josef Craliesingel 149 (tel. 154593) donkere herenportemonnee met inh.. Aleman, Schiedamseweg 185, Vlaardingen via pol, Vlaardingen; dubbele fietstas met inh., fam. v.d. Tempel, Talmaiaan 4; "fclnderpor- temonnee met inh., Sonneveld, van Leeuwenhoekstraat 46;zwart- witte gladharige hond, S. van Bongen, Leibnitzstraat 20b. Dierentehuis, Sint Anna Kuster- straat: Wit-zwart hondje met riem. ADVERTENTIE SCHIEDAM te ontgaan. Desalniettemin laat men het hoofd niet zakken. Wan neer in de uitwedstrijd tegen Groen Witten de voorhoede weer eens los brandt. moet een overwinning mo gelijk zijn. De wedstrijden van Demos en SFC in de eerste klasse C zijn bei de van betekenis wie moet afzakken naar de tweede klas. Demos ont vangt WRW en SFC is gastheer van VOB. FCN '66 moet bewijzen dat het van zins is nog hogerop te komen. De stugge Siod-ploeg moet met snel spel te verslaan zijn. maar cok dit speltype is nu juist niet de sterkste kant van FCN. Omdat uit wordt gespeeld, rekenen wij toch op een kleine Schiedamse zege. Bouquet, PPSC's meestal goedge luimde oefenmeester, verwacht za terdag als Jodan Boys naar Thur- lede komt, een moeilijke wedstrijd. Niet omdat de Gouwenaars zo'n JOOP SCHOP (DHS) veel vertrouwen sterke indruk zouden hebben ge maakt. maar ze zullen wel zwaar verdedigen. Trainer Bouquet bracht in liet elftal geen wijzigingen aan. In de tweede klasse B is de aandacht gericht op de strijd tus sen Noordwi.ik en HBSS. Ondanks de mooie prestaties van Noordwi.ik. geloven wij deze keer toch weer in een overwinning van HBSS. GTB en GSS spelen eveneens uitwedstrijden. GTB maakt zater dag een reisje naar Gouda voor de' ontmoeting tegen Goudswaardse Boys, een team. dat het de Schie dammers bepaald moeilijk zal ma ken. Een overwinning ligt echter wel in het verschiet. GSS speelt tegen Nationale. Beide ploegen kunnen voor een aantrekkelijk spelletje zorgen, waarin GSS de beste kans op de punten heeft. (Van een onzer verslaggeefsters) Om de mensen, die op deze ma nier hun bed gaan verliezeneen ander passend onderkomen te ver schaffen is op initiatief van burge meester mr. P. van Dijke een werkgroep opgericht, die plannen gaat maken voor een centrale huis vesting van de buitenlandse gast arbeiders. Vanmiddag vergaderde de groep voor liet eerst. Voorzitter van de werkgroep, drs. B. W. Buenk. secretaris van de Goudse Kajner van Koophandel, denkt dat het huis voor gastarbei ders in de stad Gouda zal komen. „De ervaring leert dat de meren deels Marokkaanse werknemers lie ver binnen de stad dan erbuiten wonen. In Gouda wonen twee keer zoveel Marokkanen als cr werken. Er is in de stad ook veel meer te beleven." Op het ogenblik wonen in Gouda ongeveer 1400 gastarbeiders, z(j vor men acht percent van de totale beroepsbevolking.Men verwacht dat het aantal in de komende jaren zal stijgen tot tweeduizend. Over de opzet van het huis is nog weinig zeker; allereerst wordt gekeken van welke subsidie regelingen, onder meer van CRM, gebruik kan gorden gemaakt. Ook de werkgevers zullen een bijdrage in de Kosten moeten leveren. In Gouda zouden verschillende panden in aanmerking komen om tot pension te worden verbouwd; drs. Buenk denkt aan het Van Itersonziekenhuis en aan het zie kenhuis De Wijk. De inrichting moet worden aangepast aan de wensen van de bewoners, met name ten aanzien van de eisen die zij aan hun eten stellen, aldus drs. Buenk. De werkgroep zal ook de mogelijk heden van nieuwbouw onderzoeken. SCHIEDAM. Geboren: Amanda H. d v W de Regt en H A Paans. Christa M. d.v. C. J. van der Steen en J. Esbach, Patrick E B z v J Verhaal en S. M. van Berkum. Freddy z.v. M. D. A. Scheïl en C. Roosloot, Sandra d v A van Wen sen en S. II. van Waart, Syivia J. d.v. C. H. Dal en J. F. Zeiistra, Marcus J. J. z.v. J. L. J. Leerma- kers en G. M. C. Ackerschott, Den nis A. z.v. J. A. Meijer en C. HL M. van Veeien, Jarmila d.v. G. Dam en A. J. van Groeningen. .Van een onzer verslaggevers' VLAARDINGEN Het is niet waarschijnlijk dat het geid na' de gemeente Vlaardingen vanwege haar slechte bodemgesteldheid zal ontvangen uit het gemeentefonds, zijn bestemming door middel van een referendum zal vinden. Wet houder E. P. van d:r Veen rekende gisteravond voor dat er voor de verbetering van tai van straten i ophoging, herstel van rioleringen en leidingen) in de Babberspolder en in de Westwijk nog zo'n 12.5 miljoen gulden nodig is. De wethouder zei dit ir>. zijn ant woord op vragen van het raadslid A. C. Ph. Hardonk 'p.c.g.'. gesteld in het „vragenhalfuurtje". H(j zei dat de hoogte van het be drag. dat Vlaardingen door de ..ver fijningsregeling bodemgesteldheid" zou krijgen, niet 1,15 miljoen gul den is. zoals mr. A. van 't Laar 'secretaris PvdA-federatiein zijn brief aan B. en W. over het refe rendum-voorstel schreef, maar ruim 2.5 miljoen gulden. De heer Van der Veen zei dat niet is voorgeschreven, voor welk do?! dit geld gebruikt moet worden. Over de bestemming van het geid hadden B. en W. zich naar zijn zeggen nog niet beraden, maar hij vond dat de gemeente dit bedrag „natuurlijk" moest gebruiken om de gevolgen van de slechte bodem gesteldheid ongedaan te maken. ROTTERDAM Op de kruising G a a s b e ekstraatGeervlietstraat ontstond gisteren een aanrijding tussen vijf personenauto's en twee vrachtauto's. De botsing werd ver oorzaakt, doordat de bestuurders van twee auto's elkaar geen voor rang verleenden. De bestuurder van een der auto's, de 23-jarige caféhouder J. C. Pan huizen uit Rotterdam is met hoofdwonden naar het ziekenhuis gebracht. Eveneens door liet niet verlenen van voorrang ontstond op de krui sing MeiissantstraatSliedrecht- straat een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtauto. De bestuurder van de personen auto, de 24-jarige vertegenwoordi ger W. H. J. Boer uit Rotterdam en zijn passagier, de 38-jarige ver tegenwoordiger A. van Noordenne werden met hoofdletsel naar het ziekenhuis vervoerd. BARENDRECHT Bij een ver keersongeval in de Dorpsstraat in Barendrecht is het achtjarige meis je Krijnie Gouw ernstig gewond ge raakt. Het kind werd aangereden door een automobilist en enkele nieters meegesleurd. Met ernstig hersenletsel moest zij in het Rot terdamse Dijkzigtziekenhuis wor den opgenomen. DEN HAAG Gedeputeerde Staten hebben het plan voor ge biedsuitbreiding van de gemeente Gorkum herzien. In het voorstel dat in de Provinciale-Statenver- gadering van deze maand aan de orde komt, is rekening gehouden met de bezwaren van de gemeente Arkel. De uitbreiding van Gorkum op huidig Arkels grondgebied blijft in het nieuwe voorstel beperkt tot 150 ha, zoals door de gemeente Arkel was verzocht. Als gevolg hiervan wordt ook de uitbreiding op Hoog- bioklands gebied beperkt. Ongewijzigd blijft de voorgestel de wijziging van de provinciale grens met Gelderland. Deze uit breiding gaat ten koste van de ge meente Vuren, die hiertegen ernstig bezwaar maakt. Deze bezwaren moeten echter aan GS van Gelder land worden kenbaar gemaakt. Vuren valt met name over de fun ctie van streekcentrum die GS van Zuid-Holland aan Gorkum toeken nen. GS schrijven nog, niet te willen wachten op de resultaten van een studie van de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Gorkum moet als streekcentrum op korte termijn uibreidingsmogelijkheden hebben. Met de voorgestelde grens wijzigingen kan voorlopig worden volstaan. Margriet een volleybaltoernooi ge houden. De deelnemende teams kwamen uit alle delen van het land. Zelfs België was vertegenwoordigd door de Koningiyke Antwerpse Politie Sportkring. Het was dit team dat op het toernooi de beste prestaties leverde. Met dertien punten behaalde het een eerste plaats in de afdeling A, De SJP.S.V. eindigde in deze afde ling met 2 punten op de zevende plaats. In de afdeling B eindigde de Sportvereniging Koninklijke Marr- chausse Zuid-Hoüand op de eerste plaats en in de afdeling C de Haagse Politie Sport Vereniging 11. (Van een onzer verslaggeefsters' SCHIEDAM In liet kader ven het 50-jarig bestaan van de Schie damse Politie Sport Vereniging is gisteren in de Schiedamse sporthal

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1