Scheidsrechter Piet Wolffenbuttel Demos en SFC zullen nog één keer moeten vechten Zwem wedstrijden in bad Groenoord BRADERIE IN nr CENTRUM MEI FESTIVITEITEN Goede kans voor Ocli op volle winst Candlelight wil de jeugd ook door de weeks wat bieden I I I - I Sclioolvoetbal ondanks regen toch afgewerkt Schiedamseweg afgesloten Klarinet en gitaar in Stedelijk Soms van u Alles meegemaakt Sterkste pmil Burgerlijke Stand Korfbal I VRIJDAG 17 APRIL 1970 HET VRIJE VOLK f' g n I (Van een onzer verslaggeefsters.) SCHIEDAM Vader Wolffenbuttel gaf hét voorbeeld. Tweeëntwintig jaar lang vierde hij op de Nederlandse voet balvelden triomfen als z eer gewaardeerd scheidsrechter. Zijn zonen Piet en Henk traden in vaders voetsporen. PIET WOLFFENBUTTEL U I (Van onze sportredactie SCHIEDAM Als het zwaard van Damocles hangt ho ven de hoofden van Demos en SIC de DEGRADATIE naar de tweede klasse. Op dit moment zijn in de vaderlandse voer ballerij vele beslissingen gevallen, maar voor Demos en SIC geldt: spanning tot het hittere einde. Toch vreugde ondanks de regen bij het schoolvoetbaltoernooi. I w> W- I szc. En ai mag Let voor de te genstanders van zondag, het Rotterdamse RDM en SVDP, weinig meer uitmaken of er gewonnen of verloren wordt, het valt toch niet te ver wachten, dat RDM en SVDP de punten liefdadig aan col- lega's-in-nood zullen schen ken. Zwaar karwei Beter resultaat FELLI.M IDEE i H nog het absolute einde' Immers, Henk draait al enkele jaren mee in de top van liet zon- dagaxnateurvoetbal, terwijl broer Pist de topwedstrijden in het zaterdagvoetbal arbitreert. Niet zonder trots zegt Piet Wolffenbuttel in zijn riante flat op de grens - van Rotterdam en Schiedam: 'Aan het eind van het seizoen hebben we er zestig jaar fluiten opzitten. Hiervan nam mijn vader er 22 voor zijn rekening. ter- B-ijl Henk en ik aan ons negentien de seizoen bezig zijn. Ik geloof we! dat dit uniek is in. Nederland: één familie, die in totaal zestig jaar op de Nederlandse velden met een fluit rondloopt.' Het scheidsrechteren is Piet met de paplepel ingegoten. 'Ik heb ech ter ook nog een tijdje gevoetbald. In Rotterdam, bij CW en' Bloem hof. Mijn hart is echter toch altijd uitgegaan naar het blazen. Dat vond en vind ik nog steeds het absolute einde. Ben geweldige hobby, waarbij je jeontzettend goed kunt uitleven.' Een scheid'srechterscarrière gaat niet altijd over rozen. Hoe vaak im mers moet een wedstrijd niet ge staakt worden omdat Jan Publiek zich bijvoorbeeld gaat bemoeien met de leiding. De 41-jarige Piet Wolffenbuttel heeft er echter nog nooit mee te maken gehad In zijn carrière, die hem vrijwel alles heeft gebracht wat er voor een scheidsrechter in het zaterdagvoet- ba! is te bereiken. 'Gelukkig niet. Het lijkt me vre selijk een wedstrijd voortijdig te moeten beëindigen. Volgens mij moet je je dan ontzettend machte loos voelen. Het lijkt me echter vooral vreselijk omdat het toch meestal wel aan de scheidsrechter ligt. Hoewel er natuurlijk omstan digheden kunnen zijn waar je als scheidsrechter weinig aan kunt doen.' 'Ik heb zelfs éénmaal een wed strijd gehad die uit de 'klauw' dreig de te lopen. Groote LindtWoud- richem. Een belangrijke wedstrijd. Tot aan de rust was er niets aan de knikker. Groote Lindt leidde met 3—1. Maar na de hervatting kreeg je het gedonder in de glazen. Woudrichein maakte gelijk. Nog niet erg. maar vijf minuten voor het einde moest ik Woudrichem een strafschop geven. Toen begon de ellende eerst goed. Vooral om dat die strafschop in eerste instan tie werd gemist. De keeper van Groote Lindt had zichechter te vroeg bewogen, zodat ik de penalty liet overnemen. Toen ging die er in natuurlijk. Je begrijpt dat het pu bliek woedend was. Na afloop viel het overigens nogal mee. Ze heb ben alleen mijn bril maar van mijn gezicht afgeslagen." O Piet Wolffenbuttel heeft echter meer prettige ervaringen.' In ne gentien jaar maak je natuurlijk een heleboel mee. Nare dingen, maar gelukkig veel meer prettige. Ik heb. bijna alles meegemaakt. Tweemaal een wedstrijd om net kampioenschap van Nederland, veel bekerwedstrijden en als per soonlijk hoogtepunt grensrechter bij de interland Nederland—Frank rijk, die zes ja-ar geleden m Kat wijk werd gespeeld.' 'Alleen een bekerfinale heb ik nog niet op mijn conto staan. Maar dat komt misschien nog wel. Ik heb nog zes jaar de tijd. Trouwens het is in het zaterdagvoetbal zo'n beetje de gewoonte dat een scheids rechter als afscheid de bekerfinale kriigt.' Piet Wolffenbuttel 'Mijn sterk ste punt is dat ik in een wecstrij: kan bijten, mijn zwakste dat i!' soms, vooral wanneer het een tamme wedstrijd is. mijn concen tratie veriies' za! er overigen» niet zoals stadgenoot Henk Brand volgend jaar in de eerste klas b-:; zijn. 'Nee. waarschijnlijk niet. Ze heb ben tien scheidsrechters nodigt Vreemd genoeg nemen ze niet <5- tien besten van Nederland. In het zaterdagvoetbal zit je uameiü' met dat verfoeide districtenstelsel, waardoor er uit ieder district maa twee scheidsrechters in aanmerking komen voor de eerste klasse. Uit gerekend in het westen zitten de beste scheidsrechters, zodat ik met aan de bak zal komen.' 'v t; m TO $5 sfê 1 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Uiteindelijk is er dan toch nog iets terecht gekomen van het aanvankelijk totaal ver regende schoolvoetbaltoernooi. Woensdag is op Harga het ge wijzigde programma voor uitslui tend de eerste elftallen van het basisonderwijs afgewerkt. In de halve finale komen de vol gende twaalf scholen: Albert Magnusscliool, Thorbeckeschool. Dom Savioschool, Jan Ligthart- schooi, Erasmusschool, St. Jaco- busschooi. St. Catherinaschool, St. Bemardusschool. Dr. de Visser- school, A, H. Gerhardschool, J. H. Gunningsehool en Dr. Sauerschool. Om een evenredig aantal poules voor ae halve finale te krijgen ne men vier elftallen die als num mer twee zijn geëindigd, eveneens de halve finalewedstrijd deel. De vier uitgelote elftallen zijn die van de Casimirschool, G. Borge- wusschool, Liefiandschool, en Th. rmjssensehool. Het elftal 'van de J. H. Gun- ntngsehool, dat volgende- week in oosterhout zit, komt ineens in de tnale, die op koninginnedag, wordt ^houden, in de plaats van de gunningsehool speelt woensdag de Dr- Kuyperschool. SCHIEDAM - Mevrouw A. G. «>t Schiedam uit een flat aan de bogenbanweg heeft bij de politie angifte gedaan van diefstal van •nek zilveren voorwerpen. Men •tam de woning binnen door de «ur te foceren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op zaterdag middag 25 april organiseert de Schieöamse Zwemclub in het open- luchtbad Groenoord te Schiedam de eerste zwemwedstrijden van het zomerseizoen 1970. Zestien dames- en herenploegen zullen op de openingsdag van het bad strijden om de Groenoordbo- kalen. Ingeschreven hebben de wedstrijdploegen van VZC Vlaar- dingen. PSV Eindhoven, AZPC Amersfoort, De Robben Hilversum, De Devel Zwijndrecht. Naarden, Rijnmond Rotterdam, Vechtstreek Utrecht, HPC Heemstede, HZC Hilversum, Baronie Breda, Swift Den Haag, Surea Breda, Sala Zwe den en de organiserende vereniging GEBOREN TE SCHIEDAM Framboise T d.v. A. D. Keuzenkamp en A.M.T. van Beurden Mendy J.C. d.v. A de Blok en W,C. Spierenburg Yuri HA. z.v. H.M. van der Wiel en M. v'ermeij Kitty C. d.v. M.G. Althof en J. M. G. Mulder Roselinda d.v. W.S. Heij en M. da Braak Marcel z.v. D.A. Speijer en C.M. van der GMiessen Ferry z.v. B. Vo gel en E. van der Made. Beide Sc hied arme teams zijn daar zonder meer van overtuigd. Er zal zondag gevochten worden, zo zeggen ze bij SFC en Demos. Hoe het ook zij, feit is dat het spijtig z-oü zijn een der Schiedammers in het zicht van de haven toch zou stranden. Er is nog een Schiedamse club, die in grote nood verkeert, SVDPW. De Schiedammers kunnen nog best wat punten gebruiken. Wij denken, dat SVDPW daar wei enig kans op heeft. SVDPW moet na melijk aantreden tegen Westèr- kwartier en wanneer men daar slaagt, kan dat misschien voor de vier resterende wedstrijden een mo rele steun zijn. In de vierde klasse F wordt de weg naar een kampioenschap voor Schiedam en Excelsior '20 steeds gladder. Excelsior ondervond dit vorige week al tegen Spoorwijk- Beide clubs staan zondag weer voor een zware taak. Excelsior '20 gaat naar Wit Blauw. De Hagenaars mogen dan wel niet zo'n erg fraaie positie innemen, maar een kat in het nauw maakt rare sprongen. Excelsior za! daarom stevig van zien moeten afbijten. Schiedam kan door een overwinning in de se- mi-derby tegen de Hollandiaan, Excelsior een handje helpen. Ook Schiedam zal echter moeten be denken. dat Hollandiaan met een zege de marge verdubbelt. Met spanning wachten we op het verloop van de „match" tussen DHS en DCV. De Schiedammers zijn bezig aan een imponerende eindsprint en daarom zijn we ge neigd hun de beste kansen te geven tegen de Krimpenaren, die het vooral heel moeilijk zullen krijgen tegen de betonnen defensie van de gastheren. Dat DHS zondag kan rekenen op een groot toeschou wersaantal staat als een paal bo ven water! Voor liekkesluiter GTB begint het kort dag te worden en daarom zal het moeten proberen de uitwed strijd tegen het inmiddels In vei- liggekomen Rockanje tot een goed eind brengen. De andere Schiedam se club GSS, kan rustig haar res terende wedstrijden uitspelen. Door de nederlaag vorige week tegen DES'67 staat er voor GSS nu niets meer op het spel. Zaterdags ont moet GSS thuis koploper Satelliet. PPSC staat ook zaterdag weer voor een lastige ontmoeting. Bouqet en zijn mannen trekken naar WGZ nummer zes op de ranglijst en dat wordt toch een enorm zwaar karwei. PPSC zal toch ten minste 1 punt uit Zwyn- dreclu moeten meenemen om zijn kampioenskansen te behouden en daar zullen Karden c.s. hard voor dienen te werken. Bij HBSS RWH zal er niet veel krachtsver schil bestaan met een gelijkspel als waarsc'-'jnlijke oplossing. Ursus moet op bezoek bij het las tige Crcoswijk. De Rotterdammers strijden voor een beter resultaat, zodat Ursus het bijzonder moeilijk zal krijgen. Toch hebben wij ver trouwen in de Ursus-ploeg. die ge toond heeft over een goed moreel te beschikken. DRZ kan Ursus een handje helpen, door thuis van kop loper Hellevoetslpis te winnen, In dit geval stijgen de kansen voor Ursus op een kampioenschap aan zienlijk. Voor Martinit komt het er op neer. dat gewonnen moet worden van het hoog genoteerde Eurosport. De Rotterdammers hebben uit 15 wedstrijden 26 en Martinit 22 pun ten. Winst alleen kan M&rtüiit, met nog twee te spelen wedstrijden SCHIEDAM Met ingang van maandag wordt in Schiedam de Schiedamseweg vanaf de Zwaluw- laan tot aan Bad Groenoord voor ale verkeer gesloten. Dit is nodig in verband met de werkzaamheden van kabels, leidingen in het weg dek. De werkzaamheden zuilen on geveer drie maanden duren. De wegomlegging, die gaat via Laan van BofEs-Eduard van Beinum- iaan en de Zwaluwlaan, wordt door borden aangegeven. e.n een eventuele misstap var. Eurosport, neg een kampioenschap opleveren. Schiedamse Boys en Wilton spelen beide thuiswedstrij den. Schiedamse Boys gaat de strijd aanbinden met koploper Eureka en Wilton ontvangt Ro ckanje. FCN '66 is vrij. Bij ds betaalde reserves staat er zowel voor Hermes DVS als voor SVV. met nog tien te spelen wed strijden. niets meer op het spel. Zaterdag ontvangt SVV op Harga het. team van SHS en trekt Hermes DVS naar Limburgia. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Aanstaande zon dagmiddag van 3.00 tot 4.00 uur spelen in het Stedelijk Museum te Schiedam Jan van der Zwan. kla rinet en Bert van der Put. gitaar in het ruimtelijk object van de ten toonstelling Space Dimensions. De toegang is gratis. Bezoekers kunnen tegen deze muzikale achtergrond over de verschillende platvormen van het object wandelen of rustig zittend in tijdschriften lezen. SCHIEDAM In de kantine van de hokeyvereniging Asvion op Thurlede in Schiedam hebben on bekende voor ongeveer 700 gulden schade aangericht. (Van een onzer verslaggeefsters» SCHIEDAM „Met weinig geld hebben we veel weten te organise ren. Maar het weislagen van de feesten hangt van twee factoren af: van het weer natuurlijk én van de goodwill van het publiek." Dat vertelde woensdagmiddag de heer J. van de Griend, voorzitter van het hoofdbestuur van de Stich ting viering en herdenkin# natio nale feest- en gedenkdagen in Schiedam. Door deze stichting werd woens dagmiddag een persconferentie gegeven over de plannen voor de viering van koninginnedag en het bevrijdingsfeest. Overhandigd werd het program maboekje waarin alle festiviteiten die van 29 april tot en met 9 mei in Schiedam zullen plaatsvinden, zijn opgenomen. De feesten beginnen al op de avond voor koninginnedag met larnpionoptochten in alle wijken van de stad. Dan komen er dagen lang kinderspelen, optochten, wed strijden, openlucht dansen, ont vangsten en demonstraties. Alles bij elkaar gaan de festivi teiten ongeveer 65.0GO gulden kos ten. Hiervan wordt 25.000 gulden door de gemeente gesubsidieerd. Het programma vermeldt ver schillende doorlopende evenemen ten, zoals bijvoorbeeld de braderie in de binnenstad. Deze is georgani seerd dcor winkeliersverenigingen uit het city-centrum. De braderie zal worden gehouden op de Hoogstraat, het Brcersveld. het Broersvest en de Rotterdamse- clijk. Overigens is het de bedoeling de braderie vervolgens iedere vrij dag te houden. Van onze sportredactie1 SCHIEDAM —Dit weekeinde komen alle drie de Schiedamse korfbal twaalftallen binnen de lij nen. Succes gaat naar Ridderkerk om het prestige duel met Ten Doncfc uit te vechten. De Ridder kerkers staan met Succes in de vei lige middenmoot en de uitslag zal derhalve voor de stand van weinig belang zijn. Andere factoren spelen hierbij echter een rol. Succes, verleden jaar achter Ten Donck op de twee de plaats geëindigd, promoveerde alsnog bij keuze. Er is de wit- blauwen zeer veel aan gelegen te bewijzen, dat deze keus geen ver keerde was en men is er vooral op gebrand tegen Ten Donck een zo goed mogelijk figut.:* te slaan. Zaterdag om kw. over vier ont vangt Odi Vriende haar., waar van in de uitwedstrijd met 5-6 ver loren werd. De prestaties van Vriendenschaar in uitwedstrijden zijn dit seizoen niet bijzonder groot geweest, in tegenstelling tot de thuiswedstrijden, welke op één na alle gewonnen werden. De laatste twee uitwedstrijden tegen Thor en Maassluis werden met resp. 2-7 en 2-6 verloren. Een goede kans dus voor Odi op de vol le winst. De belangrijkste wedstrijd is on getwijfeld die van Schiedam tegen ELKV. Met Zwervers en Oranje Nassau heeft ELKV een goede kans op het kampioenschap. Ook Schie dam heeft nog een. weliswaar klei ne, kans hierop. Om deze kans te behouden, dient zondag gewonnen te worden. Een met volle inzet spe lend Schiedam, achten wij beslist niet kansloos voor de zege. SCHIEDAM Te bevragen aan het hooföburau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 - 17.00. behalve op zaterdag en zon dag: 3 bankbiljetten: broche: plaats- namenbord A.N.W.B.; knipporte- tnonnee met inh.: bromfiets- plaatje: bromfietsplaatje (post Kethel): handschoen <L»; regen jack; etui inh. 4 sleutels; 3 sleu tels: sleutel; ring met 2 sleutels. Te bevragen bij de vinders: ring met 3 sleutels. Cordemans. Sem Dresdenplein 51, ring met 2 sleutels. R. Middelhoven, Lange Achterweg 14; ring met 3 autosleu tels. J. Schaefers, Oostsingel 27: autosleuteltje, C. Ooms. Rottcr- öamsediik 30c; zwarte dameshand schoen (R). Russeler, B. van Haa- reniaan 1536; 1 paar zwarte dn- meshandschoenen, ;.e Vette. Mo lensingel 41; bruine herenregenjas. Gokke, Parkweg 178: zwembroekje. Janse. Wilhelminaflat, Vlaardin- gerdijk 142; 14 schoenen. Groene- vekl. Calandstraat 129; Jack. Buurman. Heinsiusstraat 58; kin dervestje, Sitton, Dr. Zamenhof- straat 149: bromfietsverz. en plaat je, mevr. Janten. Dotterlei 381. Ca- pelle a.d. IJssel (tel. 211952); por temonnee met inh. R. Bergkotle, Rouerdamseóijk 202a; damespor temonnee met inh. mevr. Nadeis, Aleidastraat I8a:portemonnee met inh. rijbewijs en papieren, benzine station Esso, Nieuwe Haven; porte feuille inh. rijbewijs en paspoort. W. Hooghuis, Vlaardingerdijk 237a tas met inh. S.A. Sijder. Joh. de Wittsingel 239; kinderstep. Keet Plantsoenendienst, B,H.G.-iaan; pakje inh. theedoeken, v. Lieshout, Lange Haven 126 (tel. 263341 multi-map. Koevennans, Populie- renlaan 36: gouden armband. Pronk, Jozef Oreliosingel 65; he renhorloge. J. de Ron, Delfland- seweg 380; schakelarmband, Cor demans, Sem Dresdenplein 51; dameshorloge, Sitton, Dr. Zamen- hofstraat 149: bankbiljet. Breugcn, Havendijk 174; dameshorloge, Hes- selberth, Hoofdstraat 13; bruin hondje. Holster. Pernissestraat 10b; roodharige kat, Meerendonk, Beieriandse-straat 25; Dierentehuis Sint Anna Zuster straat: witte haan: zwarte hond: bruin-witte geit; bastaard smous, zwart-bruin, teef. We hebben er in Schie dam weer een nieuwe sociëteit bijCandelight. Oprichters ervan zijn F. Veltenaar, P. Degenaar, J. Boensma en Albertje. De eerste is belast met het voorzitterschap, Albertje is tot penningmeester be noemd en de overige twee houden zich bezig met het secretariaat. Het viertal heeft zich tot taak gesteld de Schie damse jeugd ook door de weeks wat te bieden. Candlelight wordt iedere woensdagavond in een ruimte naast de Magna lia Deïkerk aan de Albarda- straat gehouden. Elke avond is er een disc-jockey. De soos is bestemd voor meisjes vanaf 16 en jon gens vanaf 18 jaar. Voor een rijksdaalder per jaar kan je er lid van worden. Volgende week dinsdag avond is er weer een voor stelling van de Schiedamse Filmkring in de aula van de B. i jksscholengemeen - schap aan de Hugo de Grootstraat. Op het programma staat de vertoning van „Otto mezzo" van Frederico Fel- lini. Volgens de aankondigin is het 'n soms vermakelijke, soms zeer bizarre Llm. De hoofdrol erin wordt ge speeld door Marcello Ma- stroiani. De film is een autobio grafie. Na zijn beroemde La dolce vita" was Feiliri in die impasse geraakt van een kunstenaar die voeit dat hij zich moet uiten, maar nog niet volledig zichzelf ervan bewust is hoe hij dat dan we! moet doen. Dit werd het onder werp van zijn film „Otto e mezzo". De regisseur keert in zichzelf. In een mengeling van droom en werkelijk heid geeft hij een beeld van de herinneringen aan zijn jeugd, van zijn ver houding tot zijn werk en zijn trouw. Tenslotte komt hij hieruit min of meer be vrijd tevoorschijn. De voorstelling begint om 8 uur. De toegangsprijs is een rijksdaalder per per soon. Scholieren betalen een gulden, houders van een jeugdpaspoort drie kwartjes. Volgens Flush, het orgaan van de sociëteit de Kippen ren voelt de Schiedamse jeugd zich belazerd dooi de Schiedamse gemeente. Want, zegt Flush: „De open werkgroep heeft maanden gewerkt aan een ontwerp voor een Jeugd raad. Het is klaar. Wat ge beurt er? Niets! Totaal niets! De heren „bestuur ders" van Schiedam zwij gen als het graf.!" Het volgende idle wordt geopperd: „Burgers, laat de gemeente eens een plan ontwerpen, waar ze Hink veel werk aan heeft (een maand of zes). Als zii dan met het ontwerp komt, stemt dan massaal tegen dit plan.Kunnen wij ook eens lachen!" Morgenavond is cr in boerderij „Landvreugd" in Groenoor weer de disco club Sloopy. De belyangstel- ling voor de sociëteitsavon den van deze club ls nog altijd erg groot. Daarom wordt iedereen, die er mor genavond heen wil aange raden. op Ihd i(H'(V> zijn. De club begint om 8 uur. De deuren gaan om half 8 open.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1