PASSAGE 7 ditisuw kans bel 134700en vraag een hele week een Mips kleuren t.v. O P Eu HL en RAADSLEDEN VRAGEN DRUGS-ONDERZOEK Niet onze plicht B.enW. Vlaardingen op sluiting ENCK- fabriek te wijzen 98 Extra ophaaldienst voor grof huisvuil B. en W. zoeken pand voor de kabouters Maatregelen tegen verkoop bepleit Dansfestijn op het Doeleplein B. EIS W. SCHIEDAM: Onderscheiding voor lid P. Plettenberg Vragen over sex-winkels BABY DAGBOEKEN Keurige actie 1 Dodenherdenking in St. Janskerk Op EHBO-avond: 'Van Katwijk (p.c.g.) Esperan to-a gen d o pgr (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Willem de Zwijgerscliool I eu de Wil lem de Zwijgerschool II voor mavo zullen worden samenge voegd lot één openbare school voor mavo. Dat gebeurt mei ingang van het nieuwe sehoolseizoen. Gemeente Schiedam (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - Een achttal Schiedamse gemeenteraadsleden heeft het college van burgemeester en wethouders schriftelijk gevraagd of het bereid is op alle Schiedamse onderwijsinsti tuten waar de jeugd van 12 jaar en ouder schoolgaat, een onderzoek in te stellen naar gebruik van verdovende mid delen. Gemeente Schiedam (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Schiedamse college van burgemeester en wethouders acht het niet zijn plicht er bij het Vlaardingse college van B, en W. op aan te dringen dat de ENCK-fabriek in deze gemeente wordt gesloten. ter» meulen het winkelen waard linnen siruktuur (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De reini gingsdienst ruimt per jaar naar schatting ruim 200 300 m3 vuil op, dat klandes- tien wordt gestort op braak liggende terreinen, terwijl per jaar 150 200 m3 vuil uit de havens wordt verwijderd. DINSDAG 28 APRIL 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 W illem de een (ADVERTENTIE) SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het kaboutervolk van Schiedam heeft van B. en W. een schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het college bereid is voor de kabouters een ruimte te zoeken. Als tegenprestatie moeten de. ka bouters dan wel huur betalen en het .pand op eerste verzoek van de gemeente weer ontruimen. De soevereine vergadering van het Schiedamse kaboutervolk heeft besloten op dit voorstel van B. en W. in te gaan. (ADVERTENTIE) Slviting gemeentelijke bureaus en diensten In verband met de viering van Koninginnedag en de bevrijdings feesten zullen de gemeentelijke bu reaus en diensten op 30 april (Ko ninginnedag), 5 mei Bevrijdings dag en 6 mei 1970 voor het publiek gesloten zijn. Bureau voor de Burgerlijke Stand Het Bureau voor de Burgerlijke Stand zal op woensdag 6 mei 1970 van 8.30 tot 12.00 uur vm. voor het publiek geopend zijn voor het doen van alle aangiften. Bureau van de Vleeskeuringsdienst De Dienst van het Bureau van de Vleeskeuringsdienst zal worden uit gevoerd zoals op zon- en feest dagen. Op woensdag 6 mei 1970 zal het bureau op de normale uren ge opend zijn. Gemeentelijke Vervoer-, Reini- gings-, Ontsmettings- en Markt- dienst Op 30 april (Koningirmedeg) en 5 mei (Bevrijdingsdag) zal geen huisvuil worden opgehaald. Op woensdag 6 mei 1970 zal er wel huisvuil worden opgehaald. Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Schiedam De Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Schiedam en de filia len zullen op 30 april, maandag avond 4 mei, 5 mei en 6 mei 1970 voor het publiek gesloten zijn. Stedelijk Museum. Het Stedelijk Museum is op 30 april (Koninginnedeg) geopend van 10.00 uur v.m. tot 17.00 uur n.m. Op 5 mei (Bevrijdingsdag) is het Museum geopend van 11.30 uur v.m. tot 17,00 uur .n.m. Op woensdag 6 mei 1970 is het Museum op de normale uren geopend (10.00 uur v,m.17.00 uur n.m.) Schiedam, april 1970. Na een ongeveer twee uur' duren de discussie is het besluit hiertoe in de gisteravond gehouden ge meenteraad gevallen. Het door mevrouw M. A. C. Ta verne-van Campen (k.v.p.) inge diende ordevoorstel, het voorstel een maand aan te houden haalde het niet. Met 25 stemmen tegen en 9 voor werd het verworpen. De voorstemmers waren van mening dat er onvoldoende vooroverleg met ouders, leraren en- leerlingen van beide scholen is geweest over het fusie-voorstel. Het voorstel, dat als punt elf op de agenda stond, werd als eerste in de vergadering behandeld. Dat ge beurde op verzoek van leerlingen van de Willem 11. De leerlingen willen geen fusie en hebben ook geprotesteerd tegen de procedure die de gemeente in dezen had ge volgd. Hun protesten hiertegen uitten zich in de oprichting van het actie-co- mité Anti-Fusie 70. A.F. '70 hield gisteravond, een uur voor de raadsvergadering begon, met een honderdtal Willem 11- leerlingen een demonstratieve op tocht door de stad. Voorzien van spandoeken met leuzen als .Fusie beslissing - een vergissing" en „Maak van de mammoet geen man 't moet" trokken de scholieren naar het stadhuis. Daar aangekomen werd burge meester H. Roelfsema een petitie en een 600-tal handtekeningen van anti-fusie-ouders en -leerlingen overhandigd. Een groot aantal leerlingen nam vervolgens plaats op de publieke tribune in de raadzaal om daar de discussies over het fusie-voorstel te kunnen volgen. Zij hoorden dé PvdA-fractievoor- zitter P. Boschman zijn waardering uitspreken over „de keurige actie" van de Willem U-leerlingen. Zij hoorden ook dat hij het jammer vond dat het college voorbij is ge gaan aan de gelegenheid met de leerlingen en ouders over de sa menvoeging te praten. En ook dat de PvdA toch meende voor de fusie te moeten stemmen. De heer Boschman vond dat het er tenslotte om gaat wat het beste is voor deleerlingen. De heer H. v. d. Waal (p.c.g.) sprak over „een moeilijk raads voorstel." Hij wilde weten of de mogelijkheden waren onderzocht de scholen In een scholengemeen schap te bunnen opnemen (volgens de wethouder bleek dat voorlopig zeker niet mogelijk). Zijn fractie meende dat de onder wijskundige belangen met een fusie zijn gediend en. was daarom voor het voorstel. Mevrouw J. H. H. Gerding-Eg- gink wilde de zaak liever reen maand aanhouden. Volgens haar is er te weinig openheid over geweest Ook de heer A.' Roede (b.p.) meende dat, nu het werkelijk op openheid aankwam, men nergens was. Op zichzelf vond hij het voor stel van B. en W. goed. „Maar de manier waarop alles is geschied 8» (Van een' onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op maandag 4 mei wordt er in de Grote of St.- Janskerk in Schiedam een doden herdenking gehouden. Deze is geor ganiseerd door de Schiedamse afde ling van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen en het Voormalig Verzet Nederland. De dienst, die voor iedereen toe gankelijk is, begint 's avonds om half 9. Spreker is burgemeester H. Roelfsema van Schiedam. ADVERTENTIE MH verwerp ik vierkant," zei hij. Hij wilde weten wat de consequenties zouden zijn bij het -een maand aanhouden van het voorstel. Ook mevrouw Taverne viel erover dat er te weinig inspraak van be trokkenen is geweest. Evenals de heer C. Muijs (Onafhankelijk) vond ze dat het voorstel moest worden ingetrokken. De WD bleek echter weer voor het voorstel. Wethouder mevrouw G. D. Ver- wéij-de Graaff wees erop dat aan houden van het voorstel zou bete kenen dat er in ieder geval b(j het nieuwe schoolseizcen geen sprake meer zou kunnen zijn van een fusie. Dat geien de benodigde voorberei dingen. Zij antwoordde in vragen daar over dat ze inderdaad leraren en oudercommissies heeft gevraagd voorlopig geen ruchtbaarheid aan de zaak te geven, omdat ze het. standpunt van he college nog niet kende. .Ik moet. zeggen dat iedereen zich voorbeeldig aan mijn verzoek heeft gehouden." ver telde ze. Wat de inspraak betreft gaf ze toe het achteraf misschien toch wel verkeerd te hebben gedaan. „Het college moet dit als een les voor de voigende keer beschou wen," meende ze. In tweede instantie kwamen op nieuw verschillende raadsleden aan het woord. Toen kwam de mo tie, of tewel het ordevoorstel Me vrouw Verweij raadde de raad ten sterkste af deze aan te nc-en. om dat, nogmaals, er anders dit seizoen geen sprake meer zou kunnen zijn van een fusie. Na nog een discussie over allerlei voor en tegens van de fusie werd de motie verworpen. Het raadsvoorstel werd uiteindelijk met '24 stemmen 'voor en 10 tegen aangenomen. Protest van de Willem Il-ieerlingen voor het stadhuis. i i, Twee leden van AF '70. Marian Meijer en Otto van Vliet over handigen burgemeester H. Roelfsema de petitie met de bezwaren tegen de fusie en de ongeveer 600 handtekeningen van tegen fusie gekeerde leerlingen en ouders. Voorts wordt gevraagd of het college bereid is drastische maat regelen te nemen om het gebruik en de verkoop van o.m, hasjiesj te gen te gaan. Aanleiding voor het stellen van deze vragen is het artikel „Ook op de scholen..hasjiesj, gevaar voor de Schiedamse jeugd," dat in het nieuwe Stadsblad is verschenen. In het artikel is, onder de kop "Ver ontrustte ouders in het geweer" een brief opgenomen van een moeder waarin ze. blijkt geeft van haar verontrusting over het gebruik van verdovende middelen door scholieren. Volgens de brief schrijfster „wordt eigenlijk nog niets gedaan om het kwaad tegen te gaan." De moeder schrijft kinderen te hebben die op het atheneum in Schiedam zitten, „die haar in een vertrouwelijke bui hebben verteld dat op school leerlingen van klas drie en hoger verdovende middelen gebruiken." Er is volgens het artikel op deze school een enquête gehouden met als uitkomst dat 5 procent wel eens hasjiesj rookt en 78 percent nooit heeft gerookt en ook niet van plan is eraan te beginnen. De rector van de school, dr. J. E. W. Spronk van de rijksscholenge meenschap heeft de ouders een brief gestuurd waarin hij wijst op de gevaren die er zijns inziens vastzitten aan het gebruik van verdovende middelen. De raadsleden vragen B. en W. of zij van dit artikel hebben kennis genomen. De schriftelijke vragen zijn ondertekend door de dames A. C. M. Blaauw-Rieu (p.s.p.), M. A. C. Taverne-van Campen (kvpj, C. Muijs (Onafhankelijk), G. P. Ver- hulsdonk (v.v.d.), S. Kuiper (p.c.g.), B. E. Collé (c.pji.)A. Roe de (b.p.) en P. Bos hman (p.v.da.). Inmiddels is er, ook naar aan leiding van het genoemde artikel, een pamflet verschenen van „scholieren die wanhopig zijn." Dit pamflet is o.m. gisteravond uitge deeld aan bezoekers van de ge meenteraadszitting en tussen de (ADVERTENTIES) Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat SU bij besluit van 14 april 1970 op grond van artikel 32, le lid, van de Wet Autovervoer Personen aan Reis- en Passagebureau Broere N.V. te Rotterdam vergunning heb ben verleend voor het uitoefenen van groepsvervoer t.b.v.: a. het vervoeren van schoolkinde ren naar en van het Sportfond- senbad aan de Burgemeester Knappertlaan 245, alhier; b. het vervoeren van schoolkinde ren naar en van de Prof. Casi- mirschool aan het Oude Kerk hof 10, alhier. Van dit besluit, staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van beroep moet worden gericht aan het College van Gede puteerde Staten der Provincie Zuid-Holland te 's-Gravenhage. Het besluit ligt gedurende genoem de beroepstijd ter visie ter ge meentesecretarie (afd. AK.V., Oude Kerkhof 19a). Schiedam, 27 april 1970. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De secretaris, M. J. Blok De burgemeester, H. Roelfsema. ruitewissers gestopt van auto's die bij het gemeentehuis geparkeerd stonden. De bedoeling is ook het pamflet uit te delen aan leerlingen van de rijksscholengemeenschap. Het pamflet is een „brief aan ongeruste moeders en vaders" en draagt de kop „Hasjiesrokers, on ruststokers." Er wordt o.m. in geschreven: „Er wordt een enorme poeh-ha ge maakt over een blokje hasj in een gebied waar dagelijks een grauwe wolk ongeveer 40 percent van onze lucht vergiftigt en. waar niemand zich iets van aantrekt en waar da gelijks astmapatiënten letterlijk bijna stikken in de koolmonoxyde, waar geen rector zich ongerust over maakt." Gesteld wordt: „Als uw kinderen hasj roken doen ze dat omdat ze het niet meer zien in hun kranten lezende pa en hun reclamewijsjes neuriënde ma, in examens en car rières maken. De. „scholieren die wanhopig zijn" willen geen drugs propageren zo schrijven zij, maar wel een leef baar gebied. Van wie daar begrip voor heeft verwachten zij dat die mensen him handtekeningen onder de brief zetten. SCHIEDAM Woensdag 29 april wordt er op het Doeleplein in Schiedam een dansfestijn gehou den. De organisatie van het feest, dat 's avonds om half acht begint, is in handen van het clubhuis de Doele. Medewerking wordt verleend door de drive-in discotheek Copy Cat. Zowel in het clubhuis als op het plein is er gelegenheid tot dansen. Om negen uur zullen er in de openlucht films worden vertoond. B(j slecht weer zullen alle activi teiten in het clubhuis plaatsvin den. Iedereen kan aan het dans- en ontmoetingsfestijn deelnemen. Dat antwoordde wethouder M. Eijkenaar (p.c.g.) van sociale za ken gisteravond tijdens de raads vergadering op vragen van de twee PSP-raadsleden, de dames J. H. H. Gerding-Eggink en A. C, M. Blaauw-Rieu. Gevraagd werd of het college be reid was bij het Vlaardingse col lege aan te dringen op sluiting van de ENCK, waar twee weken gele den een chemische reactie een par tij mengmest deed onthanden. Van PSP-zijde werd gewezen op gevaren die er bij een eventuele volgende calamiteit ook voor Schiedam bestaan. Wethouder Eijkenaar merkte op dat vragen van dezelfde strekking ook al gesteld zijn aan het open baar lichaam Rijnmond en de mi nister van Sociale Zaken en Volks gezondheid. „Volgens het college is daar de zaak in juiste handen," aldus de heer Eijkenaar. Hij zegde toe dat hetgeen door de PSP naar voren is gebracht aan de orde zal komen in de raad voor milieuhygiëne, waar de wethouder lid van is- Overigens was de wethouder er van overtuigd dat de onrust in het Rijnmondgebied over het gebeuren bij de BNCK en een mogelijke herhaling, goed bekend is bij het Vlaardingse gemeentebestuur. Dit alles werd onder anderen aange hoord door Hein de Koster, een van de oprichters van de kiesbeweging Votum. Vanaf de publieke tribune riep hij burgemeester H, Roelfsema toe „dat het niet alleen een zaak is van burgemeesters." Hij wilde nog meer vertellen, maar burgemeester Roelfsema -ontnam hem het woord en gaf hem de waarschuwing zich niet meer in de discussie te men gen, omdat anders de publieke tri bune zou worden ontruimd. Het bleef stil op de tribune, waar verscheidene andere Votum-men sen, o.a, uit Vlaardingen, zaten. Deze vertrokken, zodra de raad over de ENCK was uitgesproken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens de zater dag door de afdeling Schiedam van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging EHBO gehouden waarde ringsavond is het lid P. M. J. Plet- ténberg. 40 jaar lid van de afde ling, onderschelden. Namens het hoofdbestuur reikte de heer A. Middelburg hem de draagmedaiüe „Dr. Tilanus Jr." uit. ingesteld voor bijzondere ge legenheden. Voorzitter J. de Regt overhandig de de jubilaris een geschenk van de brigade. De beide docenten, dr. A. Q. C. Klomp en A. C. de Nijs. kre- gen een boekenbon voor het goede verloop van de cursus die 46 ge- slaagden voor het eenheidsdiploma opleverde. Een vrijwel geheel gevulde zaal „Arcade" genoot hierna van de re vue „Hoe maller, hoe gekker" met o.a. de caberetière Annemarie van Tol, Cor Martelly en de hammond organist Harry Hamilton. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het gemeente-- raadslid J. van Katwijk (p.c.g.' heeft B. en W. vragen gesteld over de sex-winkels in Schiedam. „Is het college bekend mee het bestaan van een aantal sex-win kels in deze gemeente en acht het college de in de etalages tentoon gestelde en voor verkoop bedoelde geschriften en uitbeeldingen in strijd met de nog steeds van kracht zijnde verbodsbepalingen op het verspreiden ran pornografische lectuur. Zo .ia, is het college dan bereid de wet na te leven en de geëigende maatregelen toe te pas sen," zo vraagt de heer Van Kat wijk. SCHIEDAM Merkredon, la 29 an de aprilo klubvespero. Kion nii faros ce kado H. Letsch sr Lek straat 190 b? Kiel ni disvastigos la intereson inter nlaj anoj? (ADVERTENTIE) Tijdelijk is deze overgordijnstof f 4,-- voordeliger per meter en voor zulke grote lappen als over gordijnen, waarvoor U heel wat meters nodig heeft, maakt dat heel wat uit. Overgordijnstof in een klassiek bioemdessin op linnen struk- tuur weefsel. De kleurenkombi- natie van deze stof is bijzonder geslaagd,' normaal kost het f 7,98 nu nog géén vier gulden per meter. Morgenvroeg om 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze mooie struktuur overgor dijnstof in klassiek bioem dessin, 120 cm breed, per meter voor 3 Ook maandagmorgen oom Géén tel. of schrift, best. VLAARDINGN Vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht zullen morgenmiddag om half een duizend herdrukken van „De Vlie gende Hollander" boven Maassluis uitstrooien. Deze paradevlucht wordt gehouden in het kader van de feestelijkheden rond koningin nedag. Om de inwoners meer mogelijk heden te verschaffen het huishou delijk afval kwijt te raken en in de hoop daarmee de klandestiene stor tingen zoveel mogelijk tegen te gaan wordt met ingang van woens dag 13 mei een extra ophaaldienst voor grof huisvuil ingesteld. Op aanvraag zal de reinigings dienst iedere tweede woensdag van de maand de grotere stukken huis vuil (meubilair, vloerbedekking, matrassen) gratis komen afhalen. De aanvragen moeten minstens twee dagen voor de ophaaldienst, bij de reinigingsdienst aan de Bui tenhavenweg (tel. 264895) worden in gediend. Daar het juiste tijdstip van afha len niet valt te bepalen wordt men er op gewezen op de bewuste af- haaldag thuis te blijven, totdat de vuilniswagen is geweest. Bij geen gehoor vervalt de aanvraag en zal deze opnieuw moeten worden inge diend. De afvalstoffen mogen niet op straat worden gezet, maar moe ten gebundeld en verpakt voor af halen gereed staar.. De kosteloze ophaaldienst geldt niet voor afv\il- stoffen afkomstig van fabrieken, bedrijven, winkels en kantoren. De bestaande grof vuil ophaaldiensten tegen vergoeding (3 maal per week) blijven gehandhaafd. Voorts kan met ingang van 16 mei op iedere zaterdag grof huis vuil gratis worden gestort bij de vuiloverlaadinriehting aan de Pa rallelweg (achter station N.S.) en wel van 9.00-12.00 uur. De stukken, die men daar brengt mogen echter niet groter zijn dan twee meter.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1