van minister i§ M m m p- TSF gaat spannend weekeinde tegemoet Vreugdedans en pils Clubhuis De Doele treedt naar buiten Gebr. de Veld Mr. VAN RIEL SCHRIJFT HISTORIE HOLLANDSE STATEN De Ooievaars kan nieuwe leden goed gebruiken m Lawntenins «i T.V. DEFECT BurgerJijke Stand Duivenklok Scholen m gebruik Padvinders Vrede Spelen Kampioen Veelbelovend Open buis zen Vergaderen Dwaasheid Aktie Politiek kafee 'WOENSDAG 20 MEI 1970 HET VRIJE VOLK •Ailraft.'iair-- '-vV De arbeiders, die gisteren met de herbestrating in het Oude Westen begonnen waren, kregen van de bewoners, uit dankbaarheid, een pilsje aangeboden. SCHIEDAM De afdeling lawntennis van TSF gaat een belangrijk weekeinde tege moet. Enkele teams kunnen dan al kampioen worden. ADVERTENTIES Wij helpen U direct .ir- Rinus Gosens u vindt het bij Lau van Ravens naar Mexico Huis-aan naar f ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) I BOTTERDAM In het Oude I Westen zal een ljuis-aan-huis on- J da-zoek worden ingesteld naar de toestand van de panden. Zo wil I men tot een blauwdruk komen waarmee kan worden vastgesteld wat nodig is om de wijk te recon- 3 strueren. Het onderzoek, dat men 8 Darallel wil laten lopen aan het gisteren in het Oude Westen be ll Mimen bestratingsplan, zal worden 1 ingesteld door de actiegroep Het 1 Oude Westen in samenwerking met de gemeente Rotterdam. Dit heeft de actiegroep gisteren bekend gemaakt na een onderhoud met minister Schut van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening. Bij dit gesprek waren ook de wet- - houder van Openbare Werken, mr. H C. G. L. Polak, het hoofd van de I dienst van Volkshuisvesting J. H. van den Hoven en mr, B. H. Eng- berts, hoofd van de afdeling Stads ontwikkeling en Verkeer aanwezig. Binnenkort zal het actiecomité een gesprek hebben met de heer Van der Hoven. Zowel bij dit ge sprek als bij de samenstelling van de blauwdruk zal een vertegen woordiger van de minister-aanwezig zijn om. met het oog op een even tuele subsidiëring, van het begin af op de hoogte te blijven. Wethoudar Polak zei dat de groep een aantal gegevens bij de dienst van Volkshuisvesting kan krijgen. De ontbrekende gegevens moeten met behulp van deskundi gen verkregen worden en de ge meente is bereid deze onkosten te betalen. Bij het gesprek met de minister zijn bestaande regelingen naar vo ren gekomen op grond waar-van de minister medewerking aan de plannen zou kunnen verlenen. Het gaat hier om de reeds jaren be- staande amoveringsregeliog, die echter nog nooit in wijkverband is toegepast, de op 1 januari in wer king getreden regeling voor wiik- verbetering en de eveneens op 1 januari in werking - getreden wo ningverbeteringsregeling. Het ac tiecomité heeft er bij de- minister de nadruk op gelegd dat het geld voor woningverbetering niet, zoals volgens de'regelingen het geval is, aan de huiseigenaren zal worden gegeven, maar aan het comité ten goede zal komen. De minister heeft gezegd bij zonder open te staan voor wa er in de wijk gaande is en graag de be staande regelingen getoetst wil hebben aan de ervaringen die de wijk er eventueel mee zal opdoen. Een stuurgroep zou, volgens de minister erg nuttig zijn. Hierin zouden leden van de actiegroep, gemeenteambtenaren en huiseige naren zitting moeten hebben. Eén van de eerste punten, die na het totstandkomen van de blauwdruk aan de orde zal; komen, is de vraag in hoeverre de bewoners door een verhoogde huur aan de verbeterin gen kunnen bijdragen. s (Van onze sportredactie) TSF 1 heeft in Den Haag tegen Lucky Strike-Groen deel aan een gelijkspel voldoende. Evenals TSF 3. dat ook naar Den Haag moet om tegen het Haagse TC te spelen. In de districts-competitie kan het herenteam ervoor zorgen dat het- als eerste de titel binnenhaalt door aanstaande zaterdag op Park van Vliet van Papendreeht te winnen. Tijdens de Pinksteren heeft de lawntennis-competit-ie stilgelegen. Er werden alleen een paar inhaal wedstrijden gespeeld. In de districts-competitie speelde het tweede jeugdteam tegen Maas-Vlaardingen en verloor met 32 waarmee de nog aanwezige kampioenskansen teniet sjn ge daan. Het herenteam vergrootte de voorsprongop mede-titelkandidaat Zuiderpark. uit Rotterdam-zuid door dit team met 41 te verslaan. (Van een onzer verslaggeefsters) •Buurtgenoten! Ih de Korte Ba jonetstraat houden wij een vreug dedans wegens het begin van de werkzaamheden aan de béstrating in het Oude Westen.' Zo trok een groep huisvrouwen en leden van het actiecomité- 'Het Oude Westen', gewapend met een megafoon, een krat pils en twee heel kleine boompjes naar de ar beiders die. gistermorgen begonnen waren met de herbestrating in deze wijk. Niet veel buurtgenoten sloten zich bij de groep aan. Zij bleven liever op veilige hoogte achter hun ramen kijken. Het mocht echter de pret van de arbeiders niet drukken. Uit dank baarheid voor hun werk kregen zij een pilsje aangeboden dat best smaakte. De boompjes werden ge plant, maar er even vlug .weer uit gehaald. want tegen zoveel her- bestratingsgeweld waren zij nog niet opgewassen. SCHIEDAM - Het clubhuis Sint Joris Doele iu Schiedam heeft voor de komende weken een aantal bui tenactiviteiten georganiseerd. Deze worden gehouden op het grasveld in de Stationsstraat en op het speelterrein aan de Nolenslaan bij .de ambachtsschool. Alle kinde ren tot 13 jaar kunnen eraan mee-' doen. De activiteiten beginnen 's avonds om 7 uur. Het programma i.s: Station straat: 22 mei poppenkast en to neel; 29 mei estafettes; 5 juni speurtocht; 12 juni .estafettes; 19 juni poppenkast en sprookje en 26 juni estafettes. Nolenslaan: 25 mei poppenkast en toneel; 1 juni estafettes; 8 Juni speurtocht; 15 juni estafettes; 22 juni poppenkast en sprookje en 29 juni estafettes. Bij slecht weer worden de akti- viteiten in het clubhuis aan het Doeleplein gehouden. De leiding zal de kinderen ophalen bij en te-, rugbrengen naar de speelterreinen. Evt.vooraf prijsopgave pumpjj SI. Liduinaslraat 78 a xp-\ Schiedam' Telefoon 010—26 8638' •v .JP Off. Philips dealer GEBOREN SCHIEDAM Monique d.v. M. Broekhuizen en S. Horvath, Wendy d.v. A. J. Jung en C. Aardootn, Ro berto V z.v. J. V. in 'T Hout en W. G. Jansen. Eelco z.v. J. M. Witting en M. C. Post. Judith C. M. d.v. J. J. M. Prein en M. M. L. Martens. OVERLEDEN. W; A. J. van Veen, 68 jr. J. J Coumou, 13 jr. P. M. de Jond, 78 PIJNACKERHet bestuur van de plaatselijke afdeling van het GPV heeft het college van B. en W. van Pijnacker in een brief ver zocht niet toe te staan dat in of aan openbare gebouwen automaten met voorbehoedsmiddelen worden geplaatst. van De Ooievaars (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Maandagavond 25 mei is er op Harga in Schiedam een bijzondere voetbalwedstrijd ten bate van de Schiedamse Invaliden- Sportvereniging De Ooievaars. De'strijd is een ontmoeting tus- (Van eèn onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse duivensport vereniging „De Vrin den" heeft de eerste midfondwed- vlucht van het seizoen gehouden vanuit Tergnier over een afstand van 265 kilometer. Om 13.05 wer den de 160 deelnemende duiven ge lost. De eerste prijsduif was om 18.15.19 uur binnen, de laatste om 19.12.34. De uitslag is: 1. 3. 36, 40 gebroe ders Van Leeuwen: 2, 17, 21, 33, 34, 38 J. Wenteler; 4, 5. 10, 14, 15 23, 25, 26, 27, 28, 29, 35 Zantboer en Co.; 6, 8. 9. 39 H. Triel: 18. 19 W. v. Ekri.s: 13 diploma E. de Wit; 16. 30, 37 M. Broekhuizen; 20. 22, 24 j gebroeds Van de Harg: 31 Fr. v. dj Gaag. De Schiedamse vereniging „De Vrijheid" vloog met 400 duiven eveneens een wedvlucht vanuit Tergnier. De duiven werden gelost om 13.05. De eerste duif was binnen om 17.52, de laatste om 19.03. De uitslag is; 1, 9 Jan Doejaaren; 2. 14, 21 I, v. d. Tuyn 3, 12, 13 P. Pols; 4 M. Stuart; 5 J. C. Rost; 6, 16 M. de Roo; 7 P. Verlinde-, 10 W. Poort en zn.: 11 J. v. d. Ent; 16 M. Putters: 17 J. Wèsterholt; 18 L. in 't Hout; 19. 24 A, v. d. Berg; 20 C. Middendorp; 23 J. Rink; 25 A. Pronk. sen het Schiedam-elftal 1950 en Schiedamse oefenmeesters. Het laatste elftal wordt versterkt i of verzwakt?) door het meespelen van een paar sportjournalisten. Het Schiedamelftal bestaat uit Aad van Diest,. Frans steenbergen. Gerarc! Burger. Wim van dei' Sloot, Joop Meerwijk. Herman Wink. Jan van Sehijndel, Jan Schrumpf, Henk Könemann. Rinus Gosens, Lex Jansen, Piet de Groot. Arie van Lith. Aad van der Horst. Bertus Buitenhek en Gerrit van Peit. SCHIEDAM Na de propa- ganda-avond die de Schiedamse In validen Sportvereniging De Ooie- vaars begin van dit jaar hield in da .XV;'' vorm van een carnavalsfeest, dan nu een voetbalwedstrijd om weer eens de aandacht op deze vereni ging te vestigen. De carnavalsavond was georga niseerd om de vereniging meer be kendheid te geven. om meer leden en donateurs te winnen, en om de kas te spekken. Het aantal leden van De Ooie vaars lag toen en ligt nog, rond de 35. ,Er moeten meer jongeren bij ons komen." vindt secretaris Piet .van Mil. „Maar dan vooral jongere krachten die ook wat voor de ver eniging kunnen doen." Er zijn actieve mensen die van alles voor hun vereniging overheb ben. maar sommigen daarvan zijn vaak gedwongen hun activiteiten vanwege hun invaliditeit te beper ken. Een gevolg van het gebrek aan voldoende animators en steun van buiten af is dat plannen binnen de vereniging moeilijk van de grond komen. Nu heeft de vereniging alleen een tafeltennis» fdeling. Ken zou ook willen gaan boogschieten, basket ballen en speerwerpen. In de eerste plaats is er geen ruimte voor in het huidige onderkomen, een zaal van de Gist- en Sniritusfabriek Hol- landia aan de 's-Gravenlandseweg. Ten tweede zijn er te weinig leden voor verschillende activiteiten. Met het verkrijgen van een nieuwe zaalis De Ooievaars nog altijd bezig. „We zijn er weinig mee verder gekomen." aldus de secretaris. Het is zijns inziens erg moeilijk voor een kleine vereniging een dergelijk project van de grond te krijgen. Hij vraagt zich af of het niet béter zou zijn de zaak regio naal aan te pakken. nu voor een S onbegrijpelijk lage V W-prijs slechts !n marine/ wit/groen en marine/ |i wit/rood. Fleurig, kleurig, zomers,.. Vrolijk gebloemde blouse van zuiver katoen. Een feest om te zien en te dragen. 40-46 Zolang de voorraad strekt. BGTTERDA Cooisingsl hoek Meent Iedere vrijdag koopavond tot 21 uur De tegenstanders zijn: Leen Pil. Aad van der Vlist, Joop Schot. Gert Baas, Joop Molendijk, Ja cques Heyster, Joop Castenmiller. Hans Hekman, Nico Huet, Rien van Kampen, .Wim Poulus, Huub Bode, Firn. Visser, Jan D. Zwart, Loet van Schellebeek en Bas van Bochove. Scheidsrechter is Henk van dei- Veer. Aad Gusse en Gerrit van Zijl zijn de grensrechters en Jan Post is de verzorger. De wedstrijd begint om half 7. De speeltijd is 2x 30 minuten. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Mr. H. van Riel, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, gaat na zijn pensio nering een geschiedenis van de Sta ten van Holland schrijven, over de periode 18501940. Hij denkt er drie jaar voor nodig te hebben. De studie, die hy al geruime tijd aan het voorbereiden is, zai be staan uit drie boekdelen, van elk zo'n vierhonderd pagina's tekst en tweehonderd pagina's bijlagen. Mr. Van Riel vraagt voor deze studie, die hij belangeloos zal ma ken, hulp van een assistente en een secretaresse) van het provinciaal personeel. In het voorstel aan Pro vinciale Staten zeggen Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland er niet aan te twijfelen „dat aldus een stuk baanbrekend werk op het ge bied van de geschiedenis van onze staatsinstellingen tot stand zal ko men." (Van een onzer verslaggevers) HAASTRECHT -- Op zaterdag morgen 6 juni om tien uur zullen drie gelijktijdig gebouwde scholen aan de Bredeweg en de GroLe Ha ven tijdens een gezamenlijke plechtigheid dp het schoolcomplex officieel in gebruik worden geno men. Ter gelegenheid van het 60—ja rig bestaan van de padvinderij in Nederland zal de Burgemeester van Haaren-groep 4 Schiedam op zaterdag 23 mei in het gebouw t Raadhuis" en op de omliggende terreinen een zogenaamde open dag houden. Door de verkenners zal onder weer een kompleet kamp in bedrijf worden ingericht. Ook kinderen die seen padvinder zijn kunnen aan allerlei evenementen meedoen. De open dag begint 's morgens om 11 uur en duurt tot 's avonds 11 our. ,,'t Raadhuis' ligt aan de scmedamseweg 200. Op vrydag 22 mei is er 's avonds om half 9 in de aula van het stede- 'Uk museum een literaire herden king onder het motto „Geef de vrede een kans". Een groepje Rotterdamse ama teur-toneelspelers geeft dan een herhaling van het programma dat °P bevrijdingsdag in het Piccolo neater in Rotterdam werd uitge voerd. Het is een collage van gedichten en fragmenten over geweld üi de ereld van nu. Na de collage volgt ernica". een cynischeeenacter tan Arrabel. Vanavond kan iedereen tussen tussen 's avonds 7 en 9 urn- het be drijf bezoeken. De grootste trekpleister is vol gens de Gusto-directie wel de „Free Enterprise V" die ter bezich tiging wordt opengesteld. Op diverse plaatsen in het be drijf zullen ervaren medewerkers alles willen vertellen over hun werk. Ook de leerlingen van de be- dryfsschool zullen aanwezig zijn. omopenheid van zaken te geven. Voorts zullen in de kantine van het hoofdkantoor films worden ver toond. Medewerkers van de afde ling personeelszaken geven des gewenst inlichtingen over oplei- tlings- en plaatsingsmogelijkhe den. van de etalage- en slagzinwedstrijd die dooi- de winkeliersvereniging Broersveld is georganiseerd. De uitreiking vindt plaats tijdens een bijeenkomst in zaal Marijke die om 8 uur begint. Op het internationaal judotoer nooi in Heeze is Peter Lagerwaard van de sportschool Bishoff in Schiedam weer kampioen geworden in de klasse middengewicht tot 80 kilo. Hij behaalde overwinningen op achtereenvolgens J. Royers uit Eindhoven, T. Vonk uit Utrecht en J. Boschman uit Nijmegen. In de afdeling alle categorieën kwam Lagerwaard echter niet ver der dan de kwart finale, terwijl hij vorig jaar ook in deze klasse het kampioenschap behaalde. De wis selbeker is hij dan ook kwijt ge raakt. Rondom de Bachpleinscholen zal een prachtige speeigelegenheid komen, zo weet de wijkvereniging Groenoord te melden. Het project omvat veel groen en veel speelat- tributen, zoals schakelbanken, speelplastieken, kruipbuizen, wig wams en. een open speelhut, wand- touw, stapelelementen en waar schijnlijk een uitkijktoren. De wijkvereniging kan nog niet ingaan op de details van het plan omdat de kredietaanvrage voor het gehele groenproject nog niet rond Bijna traditiegetrouw houdt Gusto bok dit jaar weer 'open huis". Vanavond zullen de prijzer wor den uitgereikt aan de winnaars De Schiedamse kiezers zullen in de samenwerking tussen KVP en PCG een stuk echte partijver nieuwing zien. Bovendien zullen ze moeten erkennen dat er door dit samengaan een gecombineerde fractie ontstaat van zeer ervaren, bekwame leden en een aantal veel belovende jonge leden, waarop men met een gerust hart kan stemmen. Dit laat de heer H.W. Metaal voorzitter van de KVP-afdeling Schiedam, gemeente- en rijnmond raadslid weten in Samenwerken, het mededelingenblad over de ver kiezingsactie van PCG en KVP. Dus. concludeert de heer Metaal: „De Schiedamse kiezer, vooral de jongere, zal na het gaharrewar van het zogenaamd progressief akkoord en het gehannes van D'66 over het wel of niet hebben van kandidaten, geen moeite hebben met het stem men op de PCG- of KVP-lijst". Met het oog op de gemeente raadsverkiezingen houdt de plaat selijke afdeling van de PvdA een reeks openbare bijeenkomsten. Vanavond is er een op het Frans Halsplein. Deze duurt van 7 tot 9 uur. Spreker is het gemeenteraads lid A. Verlinde. Op 22 mei is er om 8 uur een bijeenkomst in de Kohnstamm- school, op 23 mei om half 3 in de Groenelaan. op 29 mei in het wijk centrum Nieuwland, en op 1 juni in het Trefcentrum te Groenoord Voorts heeft de partij op 30 mei een marktkramen-actie op ver schillende punten in de stad. buro aan de Mariastraat 22a, post bus 359 in Schiedam. Op dinsdag 26 mei wordt er door de Schiedamse filmkring weer een voorstelling gehouden in de aula van de rijksscholengemeenschap. Vertoond wordt „Het oog var, de duivel" van Ingmar Bergman. Korte inhoud: De vorst der duis ternis stuurt enkele trawanten, waaronder Don Juan, naar de aar de met de opdracht daar een Kuise domineesdochter iBibi Anderssom te verleiden. Ze slagen niet, maar de dwaasheid van de wereld wordt uitvoerig aangetoond. Al met al volgens het program ma een komedie van de sombere Bergman, De voorstelling begint om 8 uur. Toparbiter Lau van Ravens is gisteren naar Mexico vertrokken om daar als enige Nederlander ac tief mee te doen aan de wereld- "7~~ kampioenschappen. De Schiedamse A fW'hpiScheidsrechtersvereniging heeft Van Ravens niet zomaar laten gaan. Tijdens een feestelijk af scheid in Irene is hem van alle kanten sterkte, succes en een goede reis toegewenst. Sinds kort is er in Schiedam een steunverlenende organisatie aan nieuwe aktiegroepen tot stand ge komen. Kabouters het centraal aksiekommitee Rijnmond, kiesbe weging Votum en de Esjee bieden aktiegroepen in oprichting of be weging steun, hulp, informatie en dokumentatie. Wie daar meer over wil weten kan donderdagsavonds tussen 9 en 11 uur inlichtingen krijgen op het Aanstaande donderdag wordt in het politiek kafee (Nieuwstraat 12) de tweede bijeenkomst gehouden in het teken van de gemeenteraads verkiezingen. Het onderwerp is: „Gaan de politieke partijen in deze tijd van „welvaart" iets doen aan liet welzijn van de Schiedam mers?" Vertegenwoordigers van acht po litieke partijen zullen hierover in een forum praten. Daarna is er een discussie met het publiek. De bij eenkomst begint om 8 uur. Iedereen is welkom.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1