«ram Geilman vri wel zeker naar eijenoord Scholte sue op 5 '0 'restatie oop in )e Loet jo c economen lo Staatssecretaris De Koster: edstri dloop voor jongeren 32 woningen voor be aarden in Slikkerveer Dancelli voer Bitossi over de eindstreep Europese titel ankerkader 47/2 voor Müller Bij Hoogovens 3 percent meer Drempel pri zeil Een baan is maar een baan... Haarlem Nicols wint van errasvogels BEKENDMAKING BEKENDMAKING SATERDAG 6 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 (Van onze correspondent) BONN Als een der meest succesvolle Europese minister raadsvergaderingen heeft de Nederlandse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, H. C. de Koster, de vandaag in Bonn ge- eindigde conferentie van de Westeuropese Unie betiteld. De heer De Koster gaf dit zeer positieve commentaar op de twee daagse vergadering, vooral omdat de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Schumann, een 'zeer actieve en positieve rol' had gespeeld op deze bijeenkomsten. (ADVERTENTIE) Van DienVan Uden1 BesanponKoppenberg+Co Accountants Aan de eind-examinandi 1970 (waarom niet Kiezen voor een carrière?) L nformatie-afspraak .Tel.:.. Diploma:. J (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Is zo goed als zeker dat Bram Geilman naar zijn uiteinde lijke werkgever Feijenoord terugkeert. Gistermiddag heeft hij een eerste oriënta- tiegesprek gehad met mana ger Guus Brox en hieruit is duidelijk gebleken dat het in de bedoeling van Feijenoord ligt om Geilman als tweede doelman naast Eddie Treijtel aan te trekken. Vandaag voert Geilman zijn tweede gesprek en naar het iaat aan zien, zal hierin de beslissing vallen. (ADVERTENTIE) r PRUIK SPECIAAL Dit kan ook üw pruik zijn! de elïtepruïk voor modieus Mederland! V._ Avon d vierdaagse Gemeente Schiedam Gemeente Schiedam ergaderin; van WEU belangrii kste sir ds aren Vijftien maanden geleden besloot de Franse regering de WEU-ver- gaderingen te boycotten uit boos heid over de pogingen van de an dere landen, dit enige Europese lichaam vaarvan Engeland lid is, te gebruiken als springplank voor een Hogelijk Brits EEG-lidmaat- schap. Dat de Franse regering de WEU weer als een volwaardig Europees politiek orgaan beschouwd is vol gens de Nederlandse Staatssecre taris alleen al bewezen door het feit dat voor het eerst sinds vele jaren, de Franse minister van Bui tenlandse Zaken zelf aan de be raadslagingen deelnam. Een der belangrijkste punten die aan de orde kwam, was de ont- spaitningspolitiek die Bonn in Cos- Europa voert en waarover de West- duitse minister van Buitenlandse Zaken Walter Scheel zijn collega' uitvoerig informeerde. Wat de CDU- oppositie de laatste weken star en stijf volhoudt, namelijk dat deze politiek door de westelijke bondge noten met diep wantrouwen wordt gevolgd bleek op de WEU-minis- terraadsvergadering volkomen on juist te zijn. De heer de Koster maakte zich lot tolk van alle aanwezigen, toen hij verklaarde, dat de oost-politiek van de regering Brandt-Scheel 'in hoge mate een bijdrage is voor de ontspanning in Europa'. Ook over de ernstige situatie in het Midden-Oosten spraken de mi nisters en staatssecretarissen. 'De tijd werkt niet voor Israël en evenmin voor de Arabische landen, maar voor de Sowjet Unie die zich steeds intensiever in dit gebied nes telt.' zei de heer De Koster. Alle deelnemers aan de confe rentie in Bonn waren van mening dat een nieuwe missie van de Zweedse diplomaat Jarring mis schien een mogelijkheid biedt de vrede in het Midden-Oosten te her stellen. Aan het eind van de twee de dag werd besloten de permanen te WEU-raad in Londen opdracht te geven een studie te maken van de bilaterale contacten met Oost- Europese landen in verband met een Europese veiligheids-conferen tie, de situatie in het Verre Oosten en de veiligheid van diplomaten In het buitenland. 4 Geïnteresseerde eind-examinandi lichten wij sn een vrijblijvend informatief gesprek gaarne in over de mogelijkheden die het accountantsberoep biedt. Uiteraard kan of wil niet iedereen accountant wonden. Maar voor hen die over een „administratieve knobbel" beschikken biedt dit beroep mogelijkheden die je elders maar zelden vindt: zeer goede financiële perspektieven; boeiend werk op intellektueel niveau (en dit is immers ook een belangrijk aspekï Pij je beroepskeuze!); ten derde hangen je carrière mogelijkheden uitsluitend af van je eigen ambitie (praktisch iedere accountant is als assistent begonnen). Accountant zijn betekent een bij uitstek modern vak beoefenen met een breed veld van faken. Het tegendee van saai: je zit niet steeds op dezelfde stoel, maar wordt voortdurend gekonfronteerd met andere mensen en andere situaties. Tenslotte is het een belangrijk punt dat je verdient én blijft doorstuderen (op basis van een gunstige studiekosten regeling). Daardoor verdiep je je in de praktijk opgedane kennis en vergroot je je mogelijkheden. Wij zullen het op prijs stellen als je voor het maker van een afspraak onderstaande bon wilt gebruiken in ongèfrankeerde envelop verzenden en adresseren aan Van Dien"Van Uden' Besangon' Koppenberg Co Antwoordno. 3426, Amsterdam-c. Ik zou inderdaad graag een gesprek met u willen hebben over het accountantsberoep in het algemeen en over de mogelijkheden die daarbij gezien mijn opleiding - voor mij in hei bizonder bestaan, op korte zowel als op lange termijn. Naam Adres Woonplaats Leeftijd YVB1 Je kunt ons echter ook rechtstreeks schrijven of telefoneren voor een afspraak aan ons kantoor Rotterdam, Stadhuisplein 30, tel. 010 -12 00 91 '«STERDAM 'S-GRAVENHAGE ROTTERDAM ARNHEI TRONINÖEN HENGELO HQOGEVEEN LEEUWARDEN WAALWIJK ZWOLLE ANTWERPEN WILLEMSTAD (CURAQAO) ORANJESTAD (ARUBA) PHILIPS8URG (ST. MAARTEN) CARACAS (VENEZUELA! Bram Geilman heeft echter wel verklaard pas te zullen tekenen, nadat is komen vast te staan dat Eddie FG gebruik maakt van zijn vrije transfer. Hij zei: 'Ik heb te gen de heer Brox gezegd, dat ik er in principe niet veel voor voel om bij Feijenoord tweede doelman te worden. Ik krijg bij Excelsior dit seizoen alle kansen en die wil ik grijpen. Aan de andere kant kan ik me voorstellen dat Feijenoord geen reserve-doelman kan aankopen, terwijl het er nog één in bezit heeft.' De mogelijkheid dat Eddie Pie- ters Graafland naar Excelsior zal komen, moet niet worden uitgeslo ten, ofschoon Bob Janse er rond voor uit komt de voorkeur te geven aan een jongere doelman. Het bestuur \ran Excelsior be raadslaagt vandaag voorts over de transfer van Cor Veldhoen, terwij] het. er alles voor voelt om mg twee B-elftalspelers van Feijenoord voor één jaar te huren. Holland Sport, dat Roggeveen waarschijnlijk zal behouden nu de besprekingen, met PSV op niets zijn uitgelopen, heeft contact- opgeno men met Harry Heijenen. De oud speler van ADO zou in onmin le ven met MVV-trainer George Kno bel en het liefst naar Den Haag terugkeren. Ko meijer, de verdediger en half- speler van het gedegradeerde Vo- lewijckers, is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Meijer speelde één seizoen bij Volewijc- kers en kwam daarvoor uit voor Blauw Wit. GVAV gaat waarschijnlijk voor een ludiek stuntje zorgen door de oud-speler van het naüo^le hockeyteam, Gerard Hielkema (24), een profcontract aa,n te bie den. Hielkema, die jaren niet meer heeft gevoetbald, schijnt in enkele proefwedstrijden goed te hebben voldaan. Bij het naar de tweede divisie gedegradeerde Fortuna VI. rom melt het. Het ziet er naar uit dat de Vlaardingse club, die gisteren in een oefenwedstrijd tegen De Mus- schen acht amateurs probeerde, behalve Leen Barth ook centrale verdediger Ger Pijl zal kwijtraken. Hij heeft zich op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen, na dat NEC belangstelling' voor hem had getoond. Leen Boon, Jantje Hordijk, Ed Verweel en Marcus Schipper nemen ook een plaats op de lijst in. Maup Martens, Gerrit van Gelder, Ptet Janse en Adrie van Oudheusden zullen Fortuna VI gaan verlaten en elders als ama teur gaan spelen. Hennes DVS schijnt interesse te hebben voor de Fortuna-spelers Hordijk an Teuling en voor de Xerxes-amateur Guus Stek. Het bestuur spreekt dit echter tegen. De Arnhemse eerste divisieclub Vitesse heeft grote belangstelling voor Ger Bals, de doelman van Ajax. Het bestuur van Vitesse, dat van het bedrijfsleven een ton heeft gekregen voor de aankoop van spe lers. hoopt de zaak zelfs binnen enkele dagen rand te hebben. Gert Hazelhekke, spitsspeler van Ede, is gecontracteerd door NEC. De 34-jarige Nijmegenaar Paul Merks krijgt van NEC een vrije transfer. (Van onze sportredactie) DORDRECHT Evenals voor gaande jaren is dit jaar wederom de atletieksport in de sportweek vertegenwoordigd met een wed strijdloop voor de jeugd in de leef tijd van 10 t.m. 14 jaar. Woensdagavond 10 juni om zeven uur zal aan de Nassauweg nabij de Willem de Zwijgerlaan gestart worden met een loop over ca. 800 meter voor jongens en meisjes van 10 en 11 jaar. Vervolgens lopen de jongens en meisjes van 12 jaar een arstand van ca. 1000 meter, waarna de 13 en 14-jarigen eikaars krach ten kunnen beproeven over een af- stasd van ca. 1500 meter. De deelname aan deze wedstrij den is gratis. Wel dient men zich, liefst in groepsverband, uiterlijk 5 juni a.s. te melden bij de heer P. van Dongen. Cronjéstraat 39 te Dordrecht, (tel. 0185031517) met vermelding van naam een leef tijd. AUDREY 49.95 PS (Pruik Speciaal] is da kwaliteitsprui van 100% écht haar. Keus uit vele modellen, ook gemêleerd, in maar liefst 24 kleuren! Saskia 3b.95 Gin; 89.95 Tara 59.95 Sophia 99.95 Marina 69.95 Lolita 119.95 Nu ook synthetische pruiken prachtig met garantie 29.95 Uw altijd-klare tweede kapsel Om 'pst' tegen te zeggen Uitsluitend verkrijgbaar bij on derstaande, deskundige PS- agentes. Be! voor 'n afspraak; óók 's avonds en in 't weekend. ROTTERDAM: Alexanderpoltler: Mevr. Putter, Alberttstraat 38, tel. 200033 Centrum: Mevr. Van Engelen, Schepenstraat 4, tel. 247382 Heen vliet; Mevr. Stok King, Duyvecamp 4, tel. 01837-1998 Hoogvliet: Mevr, Jansen, Boomkor 83. tel 168271 Kraltngen: Mevr Hansier, Wildeveenstraat 5a, tel. 110532 LombardJjen: Mevr. Doesburg, Socratesstraat 321, tel 322392 Ommoord; Mevr De Gruiter, Kellogplaats 47, tel 205830 O verse hie: Mevr. Engelsman, Van Adrlchemweg 133, flat Fries land, tel. 152168-192597 Spangen; Mevr Ketting, Mathenesserstraat 104, tel 374203 West: Mevr. Groene weg, Burg. Melneszlaan 54a, tel. 231210 Zuid: Mevr Hollander, Koolzaad straat 11. tel 273825 Zuid: Mevr. Kolkman, Brabantsestraat 60. tel. 327440 Nleuwerkerk a. d. IJssel: Mevr. Molier. Viklngrade 40, tel. 01803-3648 Reyercjrd: Mevr. De Jong, Bredeoord 52, tel 320429 Rozenburg: Mevr. Bakker, lependaal 155, tel. 01889-3445 Ridderkerk: Mevr. Booy, v. Al- phenstraat 6, tel. 01804-4487. Schiedam: Mevr. v. d. Reyden, 's-Gravelandseweg 694, tel. 010-265294 Slikkerveer: Mevr. Guidottl, Van Anrooystr. 55, tel. 01804-4472 Spijkenisse: Mevr. Verbey, Aagje Dekenstr. 24a, tel. 01880-6978 Vlaard in gen: Mevr. Kruithof, Planciusstraat 32. tel 010-347284 Zwijndrecht: Mevr. Viool, Dotterbloemstr. 21, tel. 01850-27382 (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK In Slikker veer zullen 32 bejaardenwoningen komen. Ze worden gebouwd aan de Hollandsestraat, Beiers estraat en 'j Bourgondischelaan. Het plan komt overeen met dat van het blok aan de Mr. van Houtenstraat. De Ridderkerkse raad ging vrij dagavond akkoord met de stich- tingskosten van ca. ƒ1,25 miljoen. De heer A. Eijkenaar (p.c.g.) wilde de doorstromingsregeling (ook voor bejaarden) wat verruimd zien. De heer J. van Sinderen (p.vd.a..) wees erop dat de douches niet verwarmd zijn en men in de bestaande wo ningen aan de Mr. van Houten straat veel last heeft van geluids hinder. Hij kreeg de toeeegging dat B. en W. de woningen op enkele punten zullen bekijken. De raad besloot voorts de wet houderssalarissen op te trekken. Het besluit werd genomen met twee stemmen tegen: die van de WD. Woordvoerder N. D. Dekker ver klaarde het onredelijk te vinden dat een full-time wethouder even veel verdient als een wethouder die een ander hoofdberoep heeft. (In Ridderkerk is alleen wethouder v. d. Berg volledig bij het gemeente bestuur betrokken - red.). (Van een onzer verslaggevers) ZWIJNDRECHT Voor de ne gentiende maal zal op 9.10, 11 en 12 juni de Avondvierdaagse gelo pen worden, die onder auspiciën van de N.WH. staat. Er is voor dit wandelfestijn in Zwijndrecht altijd een zeer grote belangstelling en ook dit jaar verwachten de orga nisatoren weer veel wandelaars. Zoals gewoonlijk kunnen scholen, groepen en individuelen zich voor leze Avondvierdaagse opgeven, de afstanden z(jn: 10 en 15 kilometer Starr, en finish zijn bi) het reerpa- I Uepobouw aan de Prins Bcmhard- straat. (Van onze sportredactie) MARMOLADE De Italiaan Michele Dancelli heeft gisteren zijn vierde etappe-overwinning in de Ronde van Italië behaald. Hij had 7 sec. voorsprong op Bitos si. Vandenbossciie en Merckx ein digden als derde en vierde op 9 sec. In het algemeen klassement is Merckx nog steeds leider met 3.14 min voorsprong op Gimondi. In Engeland behaalde amateur Henk Nieuwkamp zijn derde ritzege in de Milk Race. Phil Edwards werd vierde. De Tsjech Mainus is met nog een etappe te rijden leider in het klassement. Mathijs de Ko ning staat derde. Mathieu Pustjens won gisteren het eerste gedeelte (102 km) van de zevende rit in Oostenrijk. De tijdrit (16 km) was voor Denk (Oost.): Oosterhof en Schür wer den tweede an derde. In het alge meen klassement blijft Mitteregger (Oost.) leider en Schür op 1.57 min. als zesde en Oosterhof op 6.01 als dertiende. In de Midi Libre heeft, Barry Hoban de leiding genomen. Hij eindigde in de twee etappes van vrijdag resp op de 8ste en 2e plaats. De ritten werden gewonne.n door Diaz (Sp.) en Mogens Frey. In het algemeen klassement- staan Janssen, Karstens en v. d. Vleuten resp. 21, 50 en 63. SAN SEBASTIAN (ANP) Die ter Müller, de Westdultse kader specialist, kan de Europese titel in het ankerkader 47/2 vrijwel niet meer ontgaan. H(j schakelde giste ren titelverdediger en concurrent Galvez uit en heeft nu nog alleen tegenstand te duchten van de Belg Dielis, die echter al één verliespax- t(j heeft. Hans Vultink won zijn eerste party en staat nu voorlaat ste. Laatste is Munoz, die in Vul tink zijn meerdere moest erkennen. IJMUTDEN (ANP) De salaris sen bij de Hoogovens worden met ingang van 1 juli met 3 percent verhoogd. De verhoging staat in verband met Je door het centraal bureau van de statistiek gepubli ceerde prijsindexcijfers voor de gezinsconsumpties. (Van een onzer verslaggevers) VELDHOVEN Ook vrijdag avond in zijn partij tegen Win) van Deventer heeft biljartmaestro Henk Scholte weer de handen van een dankbaar publiek op elkaar ge bracht. De Eindhovenaa, ging in zijn eerste beurt met een grote snelheid langs het biljart om als een fanatieke gulzigaard zijn 500 caramboles weer in een beurt aan een te rijgen. In 27 minuten was deze partij uit. 's Middags tegen Jean Bessems ging het' niet zo vlot. Na series van 165 en 163, presenteerde de jonge Limburger Scholte een drietal ca- rot-te-aanvangsstoten, die evenveel poedels werden. In de volgende beurt kwam de resterende 172 er vlot uit. Hiermee sloot Scholte de tweede dag met een gemiddelde van 181.81. Hans Sundquest bleef ook onge slagen. In de middagpaxtij kwam hij even in moeilijkheden toen Piet Vet hem een goede serie van 344 voor de neus draaide, maar de in wedstrijdroutine gerijpte Schie dammer antwoordde met een na- stoot van 310, waarmee hij de partij meteen uitmaakte, 's Avonds had hij het tegen Velthuis moeiiyker. Hy speelde te onzeker, waardoor de lange Schiedammer te veel beurten nodig had om te winnen. En daar mee drukte hij zyn algemeen ge middelde beduidend. Dit kwam nu op 95.23 terecht. Velthuis strandde in die acht beurten op 176. Stand: Scholte 8 punten. 2000 caram boles, 11 beurten, hoogste serie 500. gemiddelde 181.81. 2. Sundquest 8. 2000, 21, 500, 95.23. 3. Jacobs 6, 1750. 27. 467. 64,81. 4. Velthuis 4. 1448, 35, 341. 41.37. 5. Bessems 3. 1399, 34, 340, 42.45. 6. v. Deventer 2 702, 19. 183 36.94. 7. Klinkert 1 685, 27, 233, 25.00. 8. Vet 0, 792, 18, 344, 44.00. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM In een negen in- nings-wedstrud heeft Haarlem Nicols gisteravond met 100 ge wonnen van het zwakke Terrasvo gels. Rasmijn sloeg twee homeruns en Boudewun Maat één. Herman Beidschat wierp 13 maal drieslag, nu! maal vier wqd en kreeg slechts één honkslag tegen. (Van onze sportredactie) LEKKERKERK De onlangs opgerichte sportvereniging „Lekker kerk", afdeling badbinton. geeft zich een goede scan. Als eerste grote activiteit organiseert de bad mintonclub zaterdagmiddag 13 juni een prestatieloop door het natuur gebied De Loet. De af te leggen af standen zün (naar keue) 2,5 er 5 km. welke resp. binnen 20 en 35 minuten afgelegd dienen te worden. De start is bij paviljoen De Loet. Voorinschrijvingen ad ƒ2,p.p. bij rnej. J. H. Zijlstra, Marijkeweg 23a, tel. 01805-959, giro 1639572. ('Van een onzer verslaggeef sters ROTTERDAM Bij de uitrei king van de einddiploma's van de Academie voor Beeldende Kunst zijn gisteren de winnaars van de jaarlijkse drempelprijzen bekend gemaakt. Het zijn. in de afdeling vrije teken-, schilder-, en grafische kunst. mej. M. H. Felius. Arie van Geest en J. J. L. Henderickx. in de afdeling Monumentale vormgeving mej. Dineke de Boer en in de afde ling Plastische vormgeving L. A. M. den Arend en J. A. den Blin ken. Aan de drempelprijs van de Rot terdamse Kunststichting is een geldsom van 750 gulden verbonden. In verband met herstelwerkzaam heden zal de hulpbrug over de Schie by de Nieuwpoortweg op vrijdag 5 juni 1970 afgesloten zyn voor alle verkeer, van 's morgens 8 uur tot 's avonds 18 uur. De afdeling 1EVOLKING, BUR GERLIJKE STAND en MILITAIRE ZAKEN van de gemeentesecretarie zal met ingang van MAANDAG 15 JUNI a.s. worden verplaatst van Nieuwstraat 26 naar het par.d OVERSCHIESCHESTRAAT nr. 2 (v.m. ryks-h.b.s.) De tyden van openstelling sn het telefoonnummer 26 90 51 ondergaan geen wijziging. In verband met de verhuizing zullen de bureaus BEVOLKING en MILI TAIRE ZAKEN op vrijdag 12 juni a.s. de gehele dag voor het publiek zyn gesloten. Het bureau BURGERLIJKE STAND zal op 12 juni aan het adres Nieuwstraat 26 wel geopend zyn voor het doei van aangiften van geboorte, overlijden enz. van 8.30—12.00 uur. Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal van het Verkeer Het Directoraat-Generaal van het Verkeer heeft primair tot taak de beleidsvoorbereiding t.a.v. het personen- en goederenvervoer over de rail, langs de weg en op de binnenwateren, zowel nationaal als internationaal. Het economisch kader waarbinnen de op dit terrein werkzame bedrijven tot een optimale ontplooiing kunnen komen is daarbij richtinggevend. De medewerkers worden geconfronteerd met een snel wisselende problematiek met belangrijke nationaal-economische, bedrijfseconomische en planologische facetten. Dit leidt tot contacten met het bedrijfsleven en met overheidsorganen, ook In internationaal verband [b.v. Benelux, EEG]. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring max. f2 401,- per maand. Promotiemogelijkheden aanwezig. Premie AOW voor Rijks rekening. Vakantie-uitkering 6%. Standplaats 's-Gravenhage. Telefonische Inlichtingen worden verstrekt onder nr. 070-62 4611,tst. 2208 [hr. P. M. J. Waldschmit]. Voor jonge economen bestaan plaatsingsmogelijk heden in de sectoren die zich bezighouden met - de economie van spoor-, tramwegen; - de planning en ontwikkeling van het openbaar vervoer; - onderhandelingen over Internationale vervoers vraagstukken; -specifieke financiële en bedrijfseconomische aangelegenheden. Ook degenen die binnenkort afstuderen, kunnen solliciteren. Schriftelijke sollicitaties onder vac. nr. 9-2998/0225 [in linkerbovenhoek van briefen enveloppe] zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1 te 's-Gravenhage.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1