mr PvdA wethouders stellen verzoek om ontslag uit Zwembad Do I-fijn vrijdag weer open Iedereen kan bij D 66 meepraten in werkgroepen vrissetblrid o Holy staat voor zware opgave Binnenbrand Actie' yiy; defect r Gebr.de Veld Voor 35 gezinnen cloorstroom- subsiclie in 1969 ecial Bridge-instuif trekt veel belangstelling Vlaarcliiiger aangehouden Ill september opening Bijdorps wijkgebouw Bromfietser onder auto Afsluitbomen Koemarktbrug weigerden Jubileum a vond van SVDPW Opslagloods in as gelegd TV betaald met ongedekte kaschecpje hm/ ispëeraal-jj QQt IB k Burgerlijke Stand Gewond bij val Verplaatsing van Bols binnen enkele weken voltooid Griekenlandweek misschien met Mikis Theodorakis WOENSDAG 10 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 De Kabouters nodigen bejaarden uit voor de gezamenlijke maaltijd. Het eten smaakte goed. advertentie teer keus, betere pasvorm jwff Hoogstraat 86, scniedam, tel. 26898U lange achterweg 1 (Van een onzér verslaggeefsters) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft met verte genwoordigers van de fracties uit de Sehiedamse gemeente raad overleg gepleegd over de situatie die ten aanzien van het gronduitgiftebeleid is ontstaan na de raadsvergadering van woensdag 27 mei jl. Wij helpen U direct (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het voorlopig bestuur van de Sehiedamse afdeling* van D '66 is tot definitief bestuur herkozen. Het bestaat uit voorzitter E. W. H. Keizer, secretaresse/penning- meesteresse mevr. SpierWalraven en de leden J. J. F. Morel en J. J. Wetering. lienyeuwt uw veiligtjeid! A. DE JONG N.V. - SCHIEDAM VOORMAN-IJZERWERKER KABOUTERS ETEN MET BEJAARDEN (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Holy wacht zondagmiddag om twee uur aan de Zwaluwenlaan weer een moei lijke opgave. Het sterke HFC- Haarlem, dat vorig jaar. uit de tweede klasse degradeerde komt op bezoek. Holy, dat voor Het behoud van het derde-klasserschap moet gaan vechten, zal zichzelf moeten over treffen om de overwinning in Vlaardingen te houden. Een Holy- overwinning is zeer belangrijk, ge zien het feit, dat THB uit Haar lem ook een team zonder winst punten een week later op bezoek komt. Gunstige resultaten zouden tussen Holy en THB een verschil van vier punten opleveren. Holy 2 gaat zondagmorgen om 10 uur op bezoek bij Schiedam 4 in Harga. (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS De gemeente Maassluis heeft in 1969 aan 35 ver huizende gezinnen een doorstroom- subsidie uitgekeerd. Het totale be drag van deze subsidies bedroeg 33.700 gulden. De vrijgekomen wor. ngen werden door het gemeentebes jut toegewe zen aan woningzoekende gezin nen. Er werd in 1969 door 53 gezin nen een dergelijke subsidie aange vraagd. Van de vijfendertig die er een kregen verhuisden er zes naar een kleinere, 23 naar een nieuwe en grotere en zes naar een evengro- te maar duurdere woning. De huren van de vrijgekomen woningen va rieerden van vijfhonderd tot 1250 gulden per jaar. SCHIEDAM „Dit is het begin. Hopelijk het begin vair iets groots." Dat vertelde Ruud Olde Monnikhof gisteren aan het eind van een con tactbijeenkomst, die Sehiedamse en Vlaardingse kabouters in Café Li berty in Schiedam voor bejaarden hebben georganiseerd. De Oranje Vrijstaat heeft een aantal bejaarden een maaltijd aangeboden. Voor, tijdens en na het eten is met de bejaarden ge praat over de opzet van een bejaar denhulpdienst. Volgens de kabou ters valt het niet-mee een goede hulpdienst te organiseren. „En thousiasme onder de kabouters is er genoeg," zo werd meegedeeld. „Maar'we krijgen te weinig infor matie over de bejaarden. We weten eenvoudig niet waar de nood het hoogst is." De bedoeling was ongeveer veer tig bejaarden aan de maaltijd te laten deelnemen, maar er konden er maar acht gevonden worden, die wilden komen. Maar de bejaarden die kwamen hebben het, blijkens hun reacties, goed naai* hun zin gehad. Een van de bejaarden vertelde na de maal tijd in een dankwoord: „Het is ge weldig wat jullie hebben gedaan. Volgens mij wordt de jeugd steeds beter." De bejaarden en kabouters de den zich tegoed aan boterhammen, salade en hartige hapjes, die door. de leerlingen van de huishoud school „Lidewijde" waren klaar gemaakt. Financieel hebben de kabouters steun gekregen van Sehiedamse middenstanders en cafébezoekers. Een collecte onder hen bracht on geveer 140 op. De kabouters zullen de bejaar den, waarmee ze nu kennis hebben gemaakt, gaan helpen met allerlei klusjes. Middels deze bejaarden hopen ze contacten te leggen met andere ouden ,van dagen om hun eveneens hulp te bieden. Overigens hebben de kabouters een uitnodiging gehad van de Sehiedamse Lions Club een avond je te komen praten over de Oranje Vrijstaat. „Die uitnodiging is met graagte geaccepteerd," aldus een bericht van het kabouterpersbu reau „Eerlijk duurt het langst"; het bericht gaat verder: „En dat sommige kabouters de Lions Club een verderfelijke instelling vinden is voor hen juist een reden met de leden contact te zoeken." Verder wordt er gemeld, dat er zaterdag avond om 8 uur een volksvergade ring is in het Zakkendragershuisje. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Tot nu toe blijkt er grote belangstelling te zijn voor de vakantie-bridge-instuif voor pa ren, die is georganiseerd door de bridge-club Schiedam-West in sa menwerking met de Sehiedamse Gemeenschap. Nog zes achtereenvolgende don derdagavonden wordt de instuif ge houden in zaal Tivoli. Inschrijven is mogelijk voor de aanvang van de strijd, namelijk tussen 7 uur en kwart voor 8. Men kan zowel per paar als indi vidueel inschrijven. Van de indivi duele inschrijvers zal door de wed strijdleiding een paar worden sa mengesteld. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Sehiedamse politie heeft vanmorgen omstreeks half vier de 25~jarige chauffeur K. L. uit Vlaardingen aangehouden en naar het bureau overgebracht. Hij wordt ervan verdacht uit een geparkeerde auto op de Koemarkt een krat bier te hebben gestolen. SCHIEDAM GEBOREN; Es ther M d.v. K. Kliamia en H. A. van der Land; Frans 'W z.v. F. J. Korpel en A. Pak; Marco z.v. C. Lingen en M. van Dommelen; Pa- trcia B d.v. A. Eschweiler en W. Smits; Leon J z.v. M. Verkiel en C. R. Van de Voorde; Simone d.v. C. Termijn en C. D. van Kapel; Ri chard z.v. H. van der Sanden en A. Timmers; Mardianne S d.v. J. K. van der Loo en A. B. Kerkhoven; Germaine N d v. J. W. B. de Neef en V. Werdmitller von Elgg; Diana d.v. J. de Wolf en N. van Hattem; Gerrit J E z.v. G. J. Luimes en E. M. M. Janssen; Jeroen z.v. R. A. Louis en J, van der Pad. OVERLEDENL. van Kersen. 74 jr. echtg. D. D. Verkaaik; J. Burg graaf, 97 jr. wed. M. Verwaal; M. C. Tettero, 75 jr.; J. A, Vreden- bregt, 43 jr.; M. A. L. van der Burg. 75 jr.; P. Plooü, 61 jr.; J. J. van den Berg, 92 jr. (Van een onzer verslaggeefster) SCHIEDAM Zaterdag 5 sep tember zal het eigen gebouw van de Wijkvereniging Bijdorp achter de Schietbaanstraat in Schiedam officieel worden geopend. Burge meester H. Roelfsema is gevraagd dit te komen doen. De vereniging hoopt dat de ge meente dan zover is met de res tauratie van de speeltuin, dat ook deze gelijk in gebruik kan worden genomen. Het wijkgebouw is een barak van het oude gemeente-ziekenhuis, die door de Bijdorp-bewoners is ver sleept en opgebouwd en wordt op geknapt en ingericht. Aan de wijk bewoners is gevraagd ideeën te leveren over een naam voor het centrum. Inmiddels is er voor de 36e juni een buitengewone ledenvergadering gepland. Daarcn zal een overzicht worden gegeven van de financiële mogelijkheden en moeilijkheden rond de bouw en inrichting, van heb wijkcentrum. Het bestuur zal met een voorstel komen om de bergen geld" die het nog tekort komt, bij elkaar te krij gen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de hoek Bur gemeester Honnerlage Gretelaan- Damlaan in Schiedam is gisteren een botsing geweest tussen een auto en een bromfiets. De bromfietsbestuurster, mevrouw M. M. E.D. uit Schiedam, ver leende geen voorrang aan een auto die werd bestuurd door mevrouw M. v.d. W.-W. uit Vlaardingen. Mevr. E. is met schaafwonden naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht. Na behandeling kon zij naar huis. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Een technische storing in het hefboommechanisme van de Sehiedamse Koemarktbrug heeft gisteren het verkeer in de war gebracht. Nadat rond het spitsuur de brug open was geweest, bleek dat de afsluitbomen niet meer omhoog wilden. Gedurende bijna drie kwartier moest het verkeer worden omgeleid via de Broersvest en de Buitenha venweg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Sehiedamse brandweer heeft gisteren by de N.V. Breeuwwerk Fabrieken aan de Warande een binnenbrand geblust. In een machine tot verwerking van poeskatoen is achtergebleven materiaal vermoedelijk door broei in brand geraakt. Aan de machines werd waterschade aangericht. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Sehiedamse Voetbalvereniging SVDPW houdt op zaterdag 20 juni een feestavond in zaal Lommerijk in Rotterdam ter gelegenheid van het veertigja rig bestaan. De bijeenkomst begint om 8 uur. Aan het programma wordt meege werkt door conferencier Joop Boe ree, het trio Dick Rynooy, Les 2 Picos, Geraldini, Imca Marina, The Movers, The Hadorys en Rexis. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In Schiedam- Zuid is een heer gesignaleerd die langs de deuren gaat met de vraag om men ee.n bijdrage wil geven voor een vakantie of een feest voor kinderen van het woonwagenkamp. De Sehiedamse politie waar schuwt ervoor, aan deze 'aktie' mee te doen. De man zou alleen maar geld ophalen 'om zich zelf te ver rijken,' aldus de politie. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 57-jarige mevrouw M. J. M. van Vuurde- Cornells uit Capelie a. d. IJssel is gisteren op 't Schouwburgplein ge struikeld en met haar hoofd op een bloembak gevallen. Ze liep daarbij hoofdwonden op. ADVERTENTIE ,,Evt. - vooraf* prijsopgave -'y' Pttjüiji) St.'Uduinastrtiat.78 /fFN' Schiedam fejgjl 'Telefoon J 0—2C 86 38 W-S? O'f-' Philips dealer Dit overleg heeft geleid tot de opvatting, dat de uitvoering van de motie van de KVP en PCG inzake de grondpolitiek op enkele tech nische moeilijkheden stuit. Afgesproken is, aldus een van morgen uitgegeven persbericht, dat de fracties het onderling beraad over deze zaak zullen voortzetten; hetgeen enige tijd zal vergen. Een en ander heeft tot gevolg dat de PvdA wethouders mevr. G. D. Verwey-de Graaff (Onderwijs, sport, culturele en jeugdzaken) en de heer J. Scheffers (Financiën) hun ontslag-aanvraag uitgesteld hebben tot 16 juni. Zoals bekend hebben beide wet houders in de vergadering van 27 mei hun portefeuille beschikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Binnen enkele weken zal de verplaatsing van de Sehiedamse vesting van de NV Er ven Lucas Bols naar Nieuw-Ven- nep geheel voltooid zijn. Ook de Amsterdamse vesting is nu in Nieüw-Vennep gevestigd. De officiële opening van het ge bouwencomplex zal echter pas op 11 september plaatsvinden. Prins Bernhard zal deze officiële ope ningshandeling verrichten. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De „Openwe- reldhoek", het derde-wereld-win keltje in het Rotterdamse Bouw centrum, houdt eind deze maand eenGriekenlandweek. De week wordt georganiseerd samen met de Griekenland Werkgroep Rotter dam. Die week zal er in het win keltje een permanente tentoonstel ling zijn, er zullen films vertoond worden en er wordt een aantal in leidingen over Griekenland gehou den. Er staat ook een demonstratie op het programma. Geprobeerd wordt om hiervoor de bekende Griekse componist Mikis Theodo rakis naar Nederland te halen. (Van een onzer verslaggeefsters) BARENDRECHT Een felle uitslaande bra.nd heeft een opslag plaats va S. de Boom aan de Ba- rendrechtseweg in Barendrecht in de as gelegd. In de loods waren 40 tuinbouwmachines opgeslagen. De machines werden zwaar bescha digd. De brand ontstond op een moment dat er niemand in de loods aanwezig was. De oorzaak van de brand is niet bekend. De schade bedraagt enkele tienduizenden guldens. De Ba'*encirechtse brand weer had het vuur in drie uur tijd geblust. (Van een onzer verslaggeefster) DEN HAAG —De verdediger van een 34 jarige schoonmaker J. K. uit Delft, had tijdens de zitting van de Haagse rechtbank, nogal kritiek op de werkwijze van winkeliers. Deze geven soms met een te groot ver trouwen aan onbekende mensen kostbare goederen mee. Zo was K. met een televisietoe stel van 2250 bij een Delftse mu ziekhandel de deur uitgewandeld. Hij betaalde met een kascheque maar had een negatief saldo op zijn rekening, hetzelfde kunststuk je haalde hij bij een andere winkel uit. Na op de toestellen wat krassen te hebben aangebracht, zodat ze op gebruikte toetellen leken, ver kocht hij ze voor 1000 gulden per stuk in een café in Amsterdam. K. had nog meer inkopen gedaan, kleding, horloge, enz. tot een to taal bedrag van 18.000. Maar omdat inmiddels diverse goederen weer achterhaald konden worden en wat geld terugbetaald ts, res teert nog een schuld van 8700. De president van de rechtbank, prof mr. Van Hattum wees erop dat veel verdachten in de veronderstel ling verkeren dat. wanneer zij hun straf hebben ondergaan, zij van alles af zijn. „Dat is beslist niet zo. Er is altijd de mogelijkheid tot in stellen van een eis tot schadever goeding, zodat u nog een flink poosje de gevolgen van die oplich tingen zult ondervinden". De officier van Justitie vond de gedragingen van K. ontstellend, vooral omdat K. reeds eerder ver oordeeld is. De eis luidde 12 maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger jhr. mr. C. Hooft Graafland vond die straf te zwaar: de winkeliers dringen de mensen goederen op en bekommeren zich niet om hun betalingsproblemen. Hij meende dat de vier maanden die K. in voorarrest heeft doorge bracht een voldoende waarschu wing zijn en vroeg de rest voor waardelijk op te leggen. Uitspraak over 14 dagen. (Van een onzer verslaggevers! MAASSLUIS Vrijdag 12 juni zal 's ochtends om tien uur het buitenbad van de nieuwe zwemin richting Dol-fijn in de Sluispolder Oost te Maassluis voor het publiek worden geopend. Ter gelegenheid van deze opening hebben burge meester en wethouders van Maas sluis besloten dat voor deze eerste dag geen toegangsgeld zal worden geheven. Met ingang van zaterdag 13 juni zullen derhalve de vastge stelde toegangsprijzen gaan gelden. Met ingang van heden wordt op de in de voorverkoop bestelde abon nementen voor dit seizoen een re ductie verleend van vier gulden respectieveiyk zes gulden, al naar gelang van een abonnement voor kinderen of volwassenen is bestemd. SCHIEDAM Uit de etalage van de winkel van mevr. C. C.-B. op de Grote Markt in Schiedam is een nappa-lederen franje-jack met een waarde van f 85 gestolen. Op de vergadering heeft men zich vooral beziggehouden met or ganisatorische kwesties. Het be stuur krijgt hoofdzakelijk een be geleidende en organisatorische taak. Fractie-vergaderingen zullen .als regel openbaar zijn. Er is een groep gemeentepolitiek in het leven geroepen. In dit „denk en studieorgaan" zullen zowel le den als niet-leden kunnen mee werken. Hetzelfde geldt voor de andere werkgroepen. Er zijn ook projectgroepen voor stadsrecon structie, grondpolitiek en onderwijs opgericht. De werkgroep grondpolitiek zal voor een eerstvolgende vergadering vertegenwoordigers van verschil lende andere politieke partijen uit nodigen om gezamenlijk te kunnen praten over het gronduitgiftebeleid. Gesuggereerd werd dat D'66 zal moeten optreden als bemiddelaar tussen PvdA enerzijds en KVP en PCG anderzijds ten einde deze par tijen weer tot elkaar te kunnen brengen. De werkgroep stadsreconstructie zal de federatie van jongerengroe pen in de Partij van de Arbeid uit nodigen voor een toelichting op het door hen gemaakte alternatieve plan C voor reconstructie en sane ring van de binnenstad. RAAM 26 (100 m achtertnstadhuis) SCHIEDAM TELEFOON (010) 26 83S! EN TE ROTTERDAM. WESTFRANKELANDSEDIJK 9 Voordeafdeling scheepsreparatie zoeken wij op kor te termijn een die in de buitenploeg zal worden geplaatst. Ruime ervaring op het gebied van scheepsreparatie alsmede een daarop afgestemde opleiding zijn noodzakelijk. Schriftelijke sollicitaties te richlen aan A. DE JONG n.v., Postbus 5, Schiedam.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1