In Schiedam en Vlaardingen een belang van de eerste orde kies uw keuken TSF 1 naar tweede klas 1 Aanstaande donderdag: 111 politiek café wisselbi d PASSAGE 7 'ÏÊBSËm mÊHSÊÊm mmiï'trk Veilingloods verbrand Parkeerterrein in Maassluis Voorlopers avondvierdaagse 11 t I I "a-f" S p I mmm Koopavond in Amsterdam Realisering: Parallel Tekenmaterialen Duivenklok ZELFSTANDIG WERKENDE KRAGHT (mni. of vrl.) JONGEDAME I li I 'T. SI ,t ij TÏ-: MgtÉ&M (Van een onzer verslaggevers) VLAARDI1NGEN/SCHIEDAM De twee Scliiedamse ziekenhuizen en het Vlaarding- se Holyziekenhuis hebben de weg vrij gemaakt naar een hechte samenwerking op velerlei '3 ffiXl i v- ■4wPé?f.-$. ik' lil gebied. henhuis in Vlaardingen Dr. Noletstichting in Schie dam De ziekenhuisbesturen van het Gemeenteziekenhuis en de (r.-k.) Dr. Noletstichting te Schiedam en het Vlaar- dingse ziekenhuis vinden dat een regionale samenwerking in de vorm van een stichting een belang van de eerste orde voor de volksgezondheid is. Specialisten en superspe cialisten zijn in steeds gro teren getale nodig en zij zijn voor kleine ziekenhuizen evenmin betaalbaar als de dure apparatuur. Het Gemeenteziekenhuis in Schiedam extra grote acryl plaids 140 x 200 cm l De voorlopers van de avondvierdaagse Het winkelen waard.' Katoenen uil cretonne 120 cm breed NICO N IJ M A N Jjeriy'emvt uw veiligheid! DINSDAG 16 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK F AU IN A is Ziekenhuizen maken weg vrij i aar hechte same 'A .StSS» Kijf'. i,!0'v* ft vi vs-j hei n (Van een onzer verslaggevers) WESTERLEE Een pakloods, onderdeel van de groenten- en fruitveiling van Westerlee, is van morgen voor een deeldoor brand verwoest. De schade wordt voorlo pig geschat op rond 60.000. Er is voornamelijk '11 grote hoeveelheid verpakkingsmateriaal in vlammen opgegaan. De brand werd om kwart over elf ontdekt. Enkele minuten later was de brandweer reeds aanwezig. De brand was na ruim een uur be dwongen. De Naaldwijkse brand weer zette drie spuiten en een wa terkanon in, de brandweer van De Lier, onder welke gemeente Wes terlee valt, één spuit. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM B. en W. van Amsterdam willen als proef een koopavond instellen van 1 juli a.s, tot 1 oktober 1971. Als meest ge schikte avond wordt de donderdag avond aanbevolen, omdat op vrij dagavond het wedkeindtocrism? al begint. Voorgesteld wordt de win kels pas om half tien te sluiten. •5 '\/-W. De ziekenhuizen, die samen een dikke duizend bedden hebben, zul len zich straks, als de stichtingsac tie is gepasseerd (het Schiedamse gemeentebestuur moet nog akkoord gaan en zal dat stellig doen) der gelijke voorzieningen kunnen per mitteren en zuilen daarnaast gaan samenwerken op de gebieden van inkoop, opleiding van verpleegsters en de farmacie (apotheek) Het eerste werk van de stichting zal bestaan uit het inventariseren van wat de drie ziekenhuizen nu bieden en het voorkomen van dou blures in de voorzieningen, waar mogelijk. Samenwerking tussen di recties, medische staven en perso- als drie aparte units: de patiënt zal noodzakelijk zijn. De ziekenhuizen, die geen be- stuursproblemen kennen ais waarmee andere ziekenhuizen in het nieuws kwamen, blijven werken als drie aparte units: de patint zal na verloop van tijd alleen ervaren dat hem een bredere ervaring en betere apparatuur ten dienste staan. Van nivellering van de tarieven zal geen sprake zijn, alieen al om dat die voor een groot deel worden veroorzaakt door de verschillen in kapitaalslast (van gebouwen e.d.). Besturen en directies maakten gisteren de aanstaande oprichting van de 'Stichting Samenwerkende Schiedamse en Viaardingse Zie kenhuizen' bekend op een perscon ferentie in het Deltahotel te Vlaardingen. De heer A. F. A. van Velzen, voorzitter van de Dr. No- letsstichting, zei daarbij dat de hui dige economische en medisch-tech- nische situatie in de ziekenhuiswe reld om deze ontwikkeling vraagt en dat de nieuwe ziekenhuiswet uitdrukkelijk deze regionale sa menwerking voorstaat. op 'het gebied van de pathologische anatomie cn de opleiding van ope- ratiepersoneel. Even goed moet in de toekomst affiliatie met het aca demisch ziekenhuis Dijkzigt moge lijk worden geacht, gezien de groei ende behoefte aan opleidingsmoge lijkheden voor specialisten. De besturen en directies van de drie ziekenhuizen zijn zich ervan bewust dat een ontwikkeling als deze nooit 'af' is. Na een goede diagnostische en therapeutische behandeling is een goedenabehan deling van de patiënt in huis en bedrijf noodzakelijk omdat anders een deel van het effect van de be handeling verloren kan gaan. Een betere samenwerking met huisart sen, gemeente, bedrijven, kruisver enigingen en vele andere organisa ties. - waarbij mentaliteitsverande ring voorop staat.- is daarom drin gend gewenst. Vandaar dat de regionale sa menwerking tussen ziekenhuizen, die-nu landelijk op gang komt, pa rallel moet lopen met de reorgani satie van de gezondheiszorg buiten het ziekenhuis om een dptimaal ef fect te bereiken. Laatstgenoemde reorganisatie komt op gang door de vorming van groepspraktijken, waarin vele takken van gezond heiszorg kunnen samenkomen. Van even groot belang is het dat de ka- naten tussen samenwerkende zie kenhuizen enerzijds en bejaarden-, verpleeg- en andere tehuizen ander zijds worden vrijgemaakt De stichting is volgens de heer Van Velzen de formele realisering van wat men in de praktijk al be gonnen was. Er werd al praktisch samengewerkt bij de inkoop, de ver pleegstersopleiding en het laborato riumwerk. Het Holyziekenhuis en het Schiedamse Gemeentezieken huis hebbenin Vlaardingen één apotheek. De stichting is een soort rompovereenkomst, waarbinnen overeenkomsten ad hoe op prak tisch alle terreinen mogelijk zijn. Deze regionale samenwerking blijft zeker niet beperkt tot Vlaar dingen en Schiedam. Men kan de s amenwerkingsverbanden tussen ziekenhuizen zien als concentrische cirkels: hoe kostbaarder de nood zakelijke voorzieningen die gewenst zijn, hoe groter de kring van zie kenhuizen die zich aaneensluiten om het gewenste voorzieningenni- veau te bereiken. Zo is er contact met de drie sa menwerkende Delftse ziekenhuizen (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Bij de gemeente raad is een plan ingediend voor een parkeerterrein, omsloten door de Korte Boonestraat, Marelstraat, Wagenstraat en Lange Boonestraat. In dit plan is rekening ge houden met de verbreding van de Marelstraat en de Korte Bones traat. Het parkeerterrein zal 51 plaatsen krijgen. De .kosten van aanleg worden geraamd op ƒ60,600. (ADVERTENTIE) Hét,'winkelen waard Ais U eens even nagaat waar U een plaid ai niet voor kunt ge bruiken: voor op de bank in de huiskamer, als extra deken voor logees, in de auto..... dan is 't die achttien guiden. dubbel en dwars waard. Extra grote plaids, in diverse schotse ruitdessins, heeriijk warm en gemakkelijk te wassen. Een fijn kado voor vaderdag, dit mooie plaid, dat U nu koopt voor nog géén achttien gulden. (ADVERTENTIE) DELFT: DEN HAAG: ROTTERDAM: vraag de fraaie brochure, of nog beter, zie de ALNO keukens in één van onze showrooms: Rotterdamseweg 150 telef. 01730-34950 Noordeinde 42a (Paleispromenade) telef. 070-111843 Hoogstraat 33 (afd. keukens). telef. 010-137260 (Var. onze sportredactie) SCHIEDAM De derde opeen volgende poging van TSF 1 om het tweede-klasseschap te heroveren is met succes bekroond. In een zeer sterk gespeelde wedstrijd tegen WOC 2 uit Overveen viel reeds in de zesde partij de beslissing. Een tegenvaller voor WOC, die de vo rige week een 'spion' naar de wed strijd TSFVictoria hadden ge stuurd, die optimistisch naar Over veen was teruggekeerd. Door een blessure was Margrid Ronde, die een uitstekende compe- (ADVERTENTIE) Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze extra grote acryl plaids, in diverse schotse ruiten, door de grote maat (140 x 200 cm) zeer geschikt voor huis- kamerbankof bed. 17.98 Zuiver wollen plaids 25.80 Ook maandagmorgen open Géén rel. of schrift, best SCHIEDAM (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Duiven Sport Vereniging 'De Vrinden' uit Schie dam heeft met 80 duiven deelge nomen aan het grote derby-con cours voor oude duiven vanuit Or leans over een afstand van 486 ki lometer. De duiven werden om 5.40.00 uur gelost. De eerste prijsduif was bin nen om 13.50.16 uur, de laatste om 14.39.34 uur. De uitslag is: 1-2-5-6-14-15-17-19 Zantboer en Co.; 3-12-13-16-18 en diploma J. Wenteler; 4. M. Broek huizen: 7-20 W. v.d. Hoeven; 8-10 Gebroeders v Leeuwen; 9 H. Triel; 11. E. de Wit. Ook de Schiedamse vereniging 'De Vrijheid' vloog een wedvlucht vanuit Orleans. In concours waren 253 duiven. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Weliswaar begint vanavond pas officieel de avond vierdaagse in Schiedam, maar gis teravond hebben al een paar hon derd wandelaars de nodige kilome ters afgelegd. Het was een zogenaamde inhaal- dag voor die deelnemers, die op één van de vierdaagse-avonden verhin derd zijn te wandelen. Verwacht wordt dat er vanavond zo'n dikke 3.000 wandelaars op de been zullen zijn. Het aantal voor inschrijvingen bedroeg 2.000. Giste ren kwamen er nog eens 500 bij, terwijl er ook vanavond nog een mogelijkheid tot inschrijven is. Gestart wordt iedere avond vanaf Sporthal Margriet tussen half ze ven en zéven uur. Vanavond gaat de route o.a. via het volkstuinen complex, de Poldervaartbrug, Spie- ringshoek. Burgermeester van Haarenlaan, Julianalaan, Maas boulevard, Nieuwe Haven, Nieuwe Damlaan en het Nieuwlandplein. title had gespeeld, i.v.m. eventuele risico's niet voor alle wedstrijden beschikbaar. In het enkelspel en damesdubbel werd ze vervangen door Marjoos Zoetmulder uit TSF 2, die ondanks de late mededeling van meespelen zich uitstekend heeft geweerd. Wim de Ruiter speelde in het enkelspel z'n beste wedstrijd van het seizoen en versloeg zijn tegen stander met 6—3, 6—2. Els Meyer moest tegen een tennislerares spe len en hoewel ze goede tegenstand bood, viel er toch geen succes te behalen, 26, 57. Marjoes Zoetmulder liet van be gin af zien, dat er niet tevergeefs een beroep op haar was gedaan; resoluut rekende ze met haar te genstandster af, 6—1, 63. Harry Meyer had aanvankelijk nog met zenuwen te kampen, maar toen een maal de 41-achterstand in de eerste set was weggwerkt, ging hij op volle toeren draaien en won in 2 sets 8—6, 64. Met ccn 3—1-vcor sprong uit de enkelspelen was een goede basis gelegd om de dubbel spelen optimistisch tegemoet te gaan. I11 tegenstelling tot de vorige week liep het herendubbel van Harry Meyer en Wim de Ruiter nu gesmeer en won met duidelijke cij fers 61, 63. Eén set was nu nog voldoende om de tweede klasse weer te bereiken, terwijl een zeer grote voorsprong in games was be haald. Marjoos Zoetmulder en Els Me yer hadden de eerste set en een gedeelte van de tweede nodig om op elkaar ingespeeld te raken. De eerste set ging verloren met 63, maar de tweede werd prachtig spe lend met 86 gewonnen, waarna de feestvreugde losbarstte. De te genstanders zagen hierna van ver der spelen af. De voor TSF goed verlopen tenniscompetitie kreeg met 't her overen van een plaats in de tweede klasse een prachtig besluit, en voor Margrid Ronde, Els Meyer, Marjoos Zoetmulder, Harry Meyer (cap tain) en Wim de Ruiter een schit terend persoonlijk resultaat. In de kring Schiedam bevindt TSF zich nu weer op gelijke hoogte als Keep Smiling en Maas Vlaar dingen, zodt plaatselijke wedstrij den in de competitie van het vol gend seizoen mogelijk zijn. Daar TSF 2 en TSF 3 ook kam pioen werden in de. derde en vierde klasse, is er thans in tegenstelling tot vier jaar geleden, toen na het eerste team geen goede opbouw aanwezig was, een goede basis aanwezig om de toekomst optimis tisch tegenmoet te zien. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Donderdag 18 juni wordt de laatste politiek café avond van dit seizoen, gehouden Gespreksonderwerp van de bijeen komst is 'Het gebruik van drugs.' De avond wordt geleid door twee tweedejaarsstudenten van de sociale academie in Rotterdam. Als des kundige is uitgenodigd Hans Geluk uit Amsterdam, psycholoog en spe cialist op het gebied van drugge bruik. De hasj-avond wordt gehouden omdat de organisatoren van het politie kkafee ('voordat Schiedam leegloopt In de zomermaanden') iedereen nog even met tie meus op de hasj-fciten wil drukken. Zij stellen, vast, dat vele Schie dammers zich de afgelopen maan den met het drugprobleem hebben beziggehouden. In dag- en adver tentiebladen verschenen artikelen naar aanleiding van een enquête op de rjjks middelbare scholenge meenschap over druggebruik door leerlingen. Eén van de gevolgen hiervan was, dat raadsleden schriftelijk vragen stelden over de mogelijkheid een onderzoek in te stellen op al le Schiedamse onderwijsinstituten. Gevraagd werd ook of het college van burgemeester en wethouders bereid is drastische maatregelen te nemen om het gebruik van en de verkoop van verschillende middelen tegen te gaan. Er is van B. en W. nog geen antwoord gekomen omdat de vra gen nog in behandeling zijn. Overigens zal ook Pro Juventute in Schiedam in september een bij eenkomst over drug-gebruik hou den. De politiek-café-organisato- ren hopen donderdag een aanzet te geven tot die bijeenkomst. De politiek-café-avond begint om 8 uur in gebouw Sursum Corda, Nieuwstraat 12. (ADVERTENTIE) In Uw zomerhuisje, caravan; logeerkamer en keuken zal deze vrolijke moderne cretonne het bijzonder leuk doen. Gezellige gordijncretonne van 100% katoenen garens, het mo derns dessin in 4 leuke kleuren op een licht fond. Deze vrolijke overgordijnstof, 120 cm breed, nu per meter voor nog géén twee gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van dit' gezellige gordijncretonne, het moderne dessin in,4 leuke k!euren,120 cm breed, per meter voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best §2 Voor de administratie van één onzer bedrijven zoe ken wij een Deze moet ln staat zijn, bedrijfsgegevens te verzamelen, te kunnen typen en contacten te lefonisch met klanten te onderhouden. Geboden worclen. goede honorering en prima toekomstmogelijkheden. Sollicitaties te richten onder nr. 1051 aan Reclame Adviezen Bureau B. Knol N.V., Mathenesserlaan 310 te Rotterdam. Gevraagd een van 15 a 16 jaar voor de afdeling mechanische ad- ministratie. Met vakantie-afspraken zal rekening worden ge houden. Goed aanvangssalaris. Aanmelden N.V. Stoom- en Chemische Wasserij - Stadhouderslaan 1-9, Schiedam. RAAM 26 (100 machterhetstadhuis) SCHIEDAM TELEFOON (010) 26835! EN TE ROTTERDAM - SX.-LIDUINASTRAAT 49 - TEt. *6 75 8* SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 2